GROTE HOTELS FUSIE VAN 26 Jonge Rus wil niet meer naar zijn land terug in halve finale en PSV AJAX Ajax en PSV naar iviaarid FUSIE SWARTTOUW LIJKT ONHAALBAAR Krachtigste Nederlandse combinatie Dam tegen Amerikaanse opmars Het Kwartet Asiel gevraagd bij Haagse politie Japan wil SST-project overnemen Fabriek in Echt ontslaat 100 man (RITA) HIT WIK* Wisselvallig Lagerhuis voor antistakingswet Burgemeester VS corrupt? V j. Leicis e Courant dkantoor Leiden Donderdag 25 maart 1971 —51ste jaargang vooraanstaande prot. christelijke dagbladen - CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING ,,Stantvastich is ghebleven mijn hert in teghenspoet!" Steenstraat 37 Telefoon 31441 Abonnementsprijzen p.w. 1,41, p. m. ƒ6,05, p. kw. 18,10 Klachtendienst bezorging 18.00—19.00 uur DEN HAAG De 24-jarige Russische instructeur bij de Komsomol (Russische jeugdor ganisatie) Jevgeni Dimitrievitch Demchenko heeft de Nederland se autoriteiten gevraagd in ons land te mogen blijven. Hy heeft verklaard zich niet lan ger te kunnen verenigen met het po litieke systeem in zyn land. De heer Demschenk was enige da gen in Nederland na een bezoek met landgenoten aan Chili en Peru. Geheim adres De dag voordat het gezelschap, dat bezoeken bracht aan Amsterdam, Rot terdam en Den Haag, naar Rusland zou terugkeren, meldde hij zich bij de Haagse vreemdelingendienst. Hij verklaarde dat hij buiten de Sowjetuhie meer voor zijn vaderland zou kunnen doen. De heer Dem chenko is afkomstig uit Kiev. NEW YORK (AP) De Japanse „Ataka"-handelmaatschappij is ge ïnteresseerd in overneming van het Amerikaanse programma voor de bouw van een supersonisch verkeers vliegtuig. (SST) De Amerikaanse -senaat heeft gis teren het project de doodsteek gege ven. Het voorstel van de regering om nog eens miljoenen dollars in de ontwikkeling van het toestel te ste ken werd met 5146 afgewezen. De uitslag betekende een per soonlijke nederlaag voor president Nixon, die de laatste dagen hard had geijverd voor behoud van hét vliegtuig. Het toestel had het Amerikaanse aetwoord moeten zijn op de Frans- Britse Concorde en de Russische Toe- polef. Er was al 864 miljoen dollar in het project gestoken. Tegenstanders van het projet/ meenden dat het lawaaierige toestel schade zou opleveren voor het milieu en maakten zich zorgen over de ge volgen als honderden van deze toe stellen door de atmosfeer zouden gaan. Hij meldde zich maandagmorgen bij het hoofdbureau van politie in Den Haag. Hij vroeg om asiel in Ne derland. De Haagse politie heeft de man in afwachting van een onderzoek naar zijn antecedenten voor zijn eigen veiligheid op een geheim adres ondergebracht. ZÜRICH Ajax en PSV hebben in Zürich beide een Spaanse tegen stander getroffen in de halve finale van de stryd om de Europacup I en II. Ajax trof Atletico Madrid, PSV Real Madrid. De eerste wedstrijden tussen deze ploegen worden op woensdag 14 april gespeeld, de re turn heeft plaats op 28 april. De loting had de volgende ontmoe tingen tot gevolg: Europa-Cup I: Atletico MadridAjax, Rode Ster Panathinaikos, Europa-Cup II: PSV Real Madrid en Chelsea legen de win naar van Manchester CityGornik Zabrze. ROTTERDAM De zjjdcn draad waaraan de toekomst van het Schie- damse constructiebedrijf Swarttouw al enige weken hangt dreigt te knap pen. Uit een tussentijdse mededeling blijkt dat overname van het in moei lijkheden verkerende bedrijf een uiterst moeilijke, zo niet onhaalbare kaart is. Van de drie buitenlandse gegadig den heeft het Belgische bedrijf Pau wels nu definitief neen gezegd. Het zou bij dit bedrijf niet zo zeer gaan om de financiële toestand van Swart touw maar meer om het management. Een Britse gegadigde, waarvan de naam niet genoemd wordt, heeft eveneens laten weten weinig te voelen voor overname. Rest nog een derde (Van een verslaggever) ROERMOND Na ingrijpende reorganisatie heeft de N.V. de Valk dakpannen- en kleiwarenindustrie v/h J. Meuwissen te Echt besloten de dakpannenfabricage voor onbepaalde tijd stil te leggen. Als gevolg hiervan zullen ongeveer honderd peroneelsle- den moeten afvloeien. Met de vakorganisaties is overeen stemming bereikt over een afvloei ingsregeling. Koningin terug SCHIPHOL Koningin Juliana is vanmorgen per KLM teruggekeerd uit Canada, waar zij een bezoek van ruim een week heeft gebracht aan haar jongste dochter, prinses Chris tina. Op Schiphol kwam kroonprinses Beatrix haar moeder afhalen. fusiepartper. Bewindvoerder van Swarttouw nir. R. P. W. Frima wil de naam van deze grote onbekende niet noemen, maar liet wel doorschemeren zeer weinig vertrouwen te hebben in deze laatste transactie. Al met al pakken zich zeer donkere wolken boven het constructiebedrijf samen. Voor vrijdag is er nog gega randeerd salaris evenals trouwens voor volgende week vrijdag. Of het personeel echter tot volgende week zal moeten wachten alvorens het doek over de Swarttouw-zaak valt is nau welijks aan te nemen. De vakorganisatie wil het personeel in elk geval op zeer korte termijn voorlichten over de stand van zaken. Vriendelijk verzoek om niet zelf het abonnements geld te gireren maar de ac cept-girokaart af te wachten, en uitsluitend daarmee te be talen. Laat uw wil niet bulderen, als uw macht slechts fluisteren kan. THOMAS FULLER DE BILT De depressieacti viteit op de oceaan is geleidelijk weer op gang gekomen. Fronten, behorende bij oceaandepressies, dringen West-Europa binnen en zorgen er voor tamelijk wissel vallig weer. De keerzijde van deze weer- medaille is evenwel, dat door deze ontwikkeling wat zachtere lucht de koude lucht heeft kunnen ver drijven. De temperaturen bewe gen zich in geheel West-Europa rond de 10 graden, waarden, die voor de tijd van het jaar normaal te noemen zijn. In de landen rond de middel landse Zee lopen de temperatu ren alweer op tot 16 18 graden. Kou van betekenis komt alleen nog in Rusland voor. In dat ge bied wordt aan de achterzijde van een diepe depressie met krachtige noordenwinden zeer koude lucht aangevoerd, waarin het nog matig tot streng vriest. De weersituatie heeft zich nu zo ontwikkeld, dat het aanhouden van het enigszins wisselvallige weer nog wel waarschijnlijk te achten is. BAROMETERSTAND: heden 10 uur 75.2 cm (1002 millibar) dalend. Zon en maan 26 maart: zon op 6.31, onder 19.02; maan op 6.06, onder 19.03; Nieuwe Maan. Hoog water Hoog water, 26 maart: Rotter dam le getij 3.59, 2e getij 16.40; Scheveningen 2.39-14.57; Vlissin- gen 1.25-13.51; Haringvliet a.d. Zeezijde 3.06-15.24. LONDEN De antistakingswet van de Britse conservatieve regering is vandaag door het lagerhuis goed gekeurd. De antistakingswet, die door de regering is ingediend om de ar beidsonrust in Engeland tegen t« gaan, werd aangenomen met 307 te gen 269 stemmen De wet geeft overeenkomsten tus sen vakbonden en werkgevers de sta tus van legale contracten en maakt het de rechters mogelijk bindende uitspraken te doen in arbeidsgeschil len. Het congres van vakbonden (Tuc), waarbij meer dan negen miljoen werknemers zijn aangesloten, heeft verklaard niet aan de tenuitvoerleg ging van de antistakingswet te zullen meewerken. De vergadering is niet geheel zon der rumoer verlopen. Toen de voorzit ter van het lagerhuis, Selwyn Lloyd, de stemming over het wetsvoorstel liet beginnen, kwam de conservatie ve fractieleider Francis Pym de ka mer binnen en riep met zijn handen als een toeter voor zijn mond: „voor". Afgevaardigden van de Labourpartij lieten zich daarop ook niet onbetuigd en riepen: ,.hij is dronken, hij is dron ken" en „laat hem de ademhalings test doen". ran onze sportredactie lMSTERDAM Voetbalminncnd Ierland kan gerust zijn: Ajax en V bekeren door. Vraag niet hoe, ar het is uiteindelijk, na voor de ploegen negentig zenuwslo- de minuten Europa Cup-voetbal, toch gelukt. De overwinningen onze'representanten in het Euro- Cup-gebeuren twee weken ge en op eigen bodem behaalden, ken gisteravond ondanks 10 lies voor beide Nederlandse ploe- i voldoende voor het bereiken i de halve finales. owel Ajax als PSV hebben het elofelijk moeilijk gehad. Vooral ix, dat niet alleen tegen een ieus aanvallend Celtic streed, ar ook een als een troep waan- nigen tekeer gaand publiek te- lover zich vond. Het als ruggesteuntje de 3—0 irwinning van Amsterdam vocht ax verbeten terug. Zelf zo ld dat het Jock Steins eens zo chtige Celtic slechts een 10 rwinning toestond. De treffer die ïmy „de vlo" Johnstone in de ste helft scoorde was echter lang t voldoende om Ajax de weg ff de halve finales van het Euro- Cuptornooi voor landskampioe- i te versperren. liet minder heroïsch streed onze tegenwoordiger in de Europa p voor bekerwinnaars, het Eind- 'ense PSV, tegen Vorwarts Ber- Ook de formatie van Kurt Lin- klaarde het. Vooral dankzij doel- n Jan van Beveren, die zijn hei lom op waarlijk eminente manier dedigde. Slechts één treffer stond tl Eeveren de Oostduitsers toe. mals het doelpunt van Johnstone Celtic was de Vorwiirts-treffer 1 de kalende Frassdorf niet vol- mde om PSV uit de halve finales louden. Felicitaties voor Ajax-doelman iy van McNeill, Dick van Dijk en links Davidson. Vandaag vindt in Zürich de loting plaats voor zowel het Europa" Cup- tornooi voor landskampioenen als voor bekerwinnaars. Ajax kan ais eventuele tegenstanders treffen At letico Madrid, Panathinaikos en Rode Ster Belgrado. Meer nieuws op onze sportpagina's. WASHINGTON (Reuter) Burgemeester Joseph Alioto van San Francisco is in staat van beschuldiging gesteld wegens omkoping van ambtenaren van de staat Washington. De affaire gaat terug tot voor zijn verkie zing tot burgemeester in 1967, toen hij in een rechtsgeding als advocaat optrad voor de staat en vijftien overheidsbedrijven. Zijn honorarium was vastgesteld op maximaal een miljoen dol lar, maar werd later verhoogd tot 2,3 miljoen dollar. Daarvoor was verantwoordelijk de toen malige procureur-generaal John O'Connell, die samen met een medewerker 751.810 dollar van Alioto ontving als beloning. Een en ander is bekendgemaakt door het Amerikaanse ministerie van justitie. De Golden Tulip Hotels beschikken al over een centraal bureau dat de gezamenlijke inkoop, administratie en reserveringen regelt. Een gezamenlijk produktiviteitscentrum vergelijkt 'de bedrijfsuitkomsten van de 26 hotels en stelt richtlijnen op voor efficiënt beheer. Deze meer intensieve samen werking kreeg vorm in 1969. De stichting werd in 1961 opgericht met als doel het gezamenlijk reclame ma ken in het buitenland, omdat de indi viduele hotelexploitant dat niet kon opbrengen. Dit groeide uit tot een vergaande samenwerking op d£ Amerikaanse en Europese markt, waar Golden Tulip- reserveringen worden aangeboden. Het centrale bureau wisselt boven dien reserveringen uit met 'Ameri kaanse, Engelse. Zwitserse, Franse en Duitse hotelcombinaties. Een voorbeeld van de nieuwe mo gelijkheden die opengaan voor grote hotelcombinaties, noemt het secreta riaat van de stichting het „naar Ne derland halen van congressen", in sa menwerking met het Nationaal bu reau voor toerisme (NBT), de KLM en de grote congrescentra zoals de Amsterdamse RAI, het Haagse con gresgebouw en de Rotterdamse Doe len. De hotels De 26 hotels die aangesloten zijn bij Golden Tulips Hotels zijn: Grand Hotel Krasnapolsky, Centraal Hotel en Park Hotel in Amsterdam, Hotel Atlanta, Park Hotel en Rijnhotel in Rotterdam, Delta Hotel in Vlaardin- gen, Hotel Kurhaus in Scheveningen, Hotel Ambassador in Den Haag, Ho tel De Keizerskroon in Apeldoorn, Rijn Hotel in Arnhem, Hotel Gooi land in Hilversum, Grand Hotel Brit- tannia en Strand Hotel in Vlissingen, Bouwes Palace in Zandvoort. Hotel Vigi in Zeist, Grand Hotel Wientjes in Zwoüe, Hotel De Bilderberg in Oosterbeek, Oranje Hotel in Leeu warden, Hotel Braams in Gieten, Grand Hotel De Cocagnc in Eindho ven, Hotel Jan Tabak in Bussum, Ho tel Mastbosch in Breda, Hotel Boeke- lo in Boekelo, Grand Hotel Heerlen in Heerlen en Oranje Hotel in 's-Herto- genbosch. U kunt beter vlug iets drinken vóór U mijn rapport bekijkt. \an een onzer verslaggevers ROTTERDAM De fusie van 26 gerenommeerde Neder landse hotels kan in de loop van dit jaar worden verwacht. Alleen de juridische vorm is nog in studie. Het secretariaat van de Stichting Golden Tulip Hotels, de enige stichting in Nederland waar in hotels nauw samenwer ken, deelde dit mee. Na de fusie zal dan de krachtigste Neder landse hotelcombinatie ge vormd zijn. Uit de -fusieplannen kan wor- den afgeleid dat het Nederlandse hotelwezen in weerwil van vaak geuite kritiek dat het bij het buitenland zou achterlopen de handschoen heeft opgeno men tegen de reusachtige Ame rikaanse hotelcombinaties die opereren op het Europese vas teland. Eén van de motieven voor de fusie is de moeilijke situatie van de horeca. Maar ook het vergroten van de aan trekkingskracht voor de Nederlandse kapitaalmarkt, 'die tot dusver meer interesse toont voor investeringen in buitenlandse hotelbedrijven, is <een belangrijk motief. 'Het 'secretariaat >van de stichting meent ook dat de Nederlandse over heid bij het projecteren van nieuwe hotels meer rekening zal willen hou den met'de bouwplannen van een grote combinatie, zoals die na de fu sie ontstaat, dan met de plannen van kleine individuele ondernemers. Mogelijkheden Zandvoort heeft er deze zomer misschien een attractie bij. Muurvast liggen de Katwijk 61 en de Wiertngen 40 op het strand. Op deze foto één van de schepen. olkomen 'uitgeput izit een Zuid- namese soldaat op de Amerikaan- lasis Khe Sanh, nadat hij behou- de hel van Laos beeft kunnen laten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 1