rekvliet uit de vaart WEEKAGENDA Ook Transvaalbiiurt breekt met Bond Kruis-samenwerking in Leiderdorp aanvaard Te veel auto s in Essenpark Geen ontslag voor 4 Delftse ambtenaren HOLLAND SPORT NAAR LEIDEN? Promoties Vaartochten uitverkocht Laatste Pepiinzansi viel niet mee Diamanten paar in Alphen NIEUWE FILMS LEIDSE COURANT WOENSDAG 2i MAART 1971 Voor gehandicapte pony-rijders LEIDEN In verband met het afscheid van dr. Schoonheim werd ongeveer f 1.250 bijeengebracht. Zo als bekend, heeft dr. Schoonheim dit geld bestemd voor de stichting .Ponyrijden voor gehandicapten". Volgende week woensdagmiddag zal hij het bedrag in besloten kring over dragen aan stichtingsvoorzitter, jhr. Van Eysinga. Huren Woningstichting LEIDEN Directeur Streefland van de Gemeentelijke Woning slichting wordt overstroomd met telefoontjes van huurders, die uit de door wethouder Menken in de gemeenteraadsvergadering gedane mededelingen ten onrechte conclu deren, dat voor alle drieduizend woningen van de stichting de huur- verhoging van zeven procent wordt opgeschort. De opschorting betreft echter alleen de „omstreden" 164 woningen in de Van Hogendorpstraat en omgeving. LEIDEN Na het buurtcomité Plan Noord heeft nu ook het comité Transvaalbuurt gebroken met de Bond van Huurders en Woningzoe kenden. Men is tot de conclusie ge komen, dat de bond heel andere doe len' voor ogen staan dan het buurt comité en dat deze bond een mantel organisatie is van de mao-istische Kommunistische Eenheidspartij Ne derland. Het kweken van agressie en het oproepen van haat tegen de instanties wekte weerstand bij het buurtcomité. LEIDEIN Installatie pastoor Zondagochtend om kwart voor 10 in stalleert aardsbisschop M. Kok in de Oud-Katholieke kerk aan de Zoeter - woudsesingel pastoor M. Goudkamp. Er is nu ccn werkgroep De Mors ingesteld, die zich onder meer in de huurverhoging gaat verdiepen. Voor lopig secretaris is de heer J. P. Hey- mans, Morsweg 59. LEIDEN De Leidse zakenman T. N'ijssen wil dc Haagse eredivisie club Holland Sport naar Leiden halen. In een gesprek met wethou der mevrouw Den Haan-Groen wil de heer Nyssen vandaag de noodzaak van topvoetbal in Leiden aantonen. Bij dit gesprek zal waarschynlyk ook de heer L. Kroesemeyer van Holland Sport aanwezig zijn. In het verleden heeft de heer Nys sen al geprobeerd de Haarlemse tweede divisieclub EDO naar Leiden te laten verhuizen. V Deze week is de Trek- langs de Rijn- en Sohiekade tief van het lijstje van wa gen in Leiden afgevoerd, dagmorgen ls begonnen met ia irijden van een afsluitende lam bij de Haagbrug. Binnen- kan na deze eenzijdige af- het volspuiten beginnen, zes weken in beslag zal eind van 1970 is het werk nen: baggeren tot op de vas- odem, verwijderen van de j verdediging aan weerszijden aai 1 slaan van damplanken. Aan Ij sstzijde van de Rijnzichtbrug n Haagweg en Morsweg) is bakkenzuiger afgemeerd. De- rdt momenteel met de Trek- verbonden door een perslei- V >p drijvers over het Galgewa len een. Zodra het voorbereidend gereed is, zal deze zuiger het dat op 'bakken' wordt aan- rd van een baggerwerk in de Rijn bij Valkenburg, in de gaan spuiten. Als dit is id tot juist voorbij de Groen- A straat, wordt de aanleg van ing ter hand genomen. 'eede gedeelte van de Trek- emping, nl. tot even voorbij •Iderskade, wordt momenteel csklaar gemaakt om te wor- anbesteed. Het zand hiervoor er as' (op vrachtwagens) wor- angevoerd, omdat de Rijnuit- bij Valkenburg daarvoor nge na niet voldoende ople- les ens zijn langs het binnenkort e spuiten gedeelte vrij hoge >n geplaatst om te voorkomen inderen jn het drijfzand gaan wi„ richters geëerd De zeeverkennersgroep fan Galen bestaat 25 jaar. Dat zaterdag gevierd met een nprogramma voor de welpen, lemonstratie van de Kon. Ma- foor de verkenners, een recep- in 5 tot half 7 in het trocphuis Je Hartesteeg en de opvoering lCiIpen zelf gemaakte revue in de ;ehoorzaal. ep bestaat nu uit 22 verken welpen en 5 stamleden. De is van één sloep uitgegroeid n stalen schouw, vier stalen n en een „slepertje" met die- ;or. In december doet de altijd van zich spreken door ervaardigen en \%rkopen van zeshonderd kerststukjes. >ep heeft vele behuizingen ld en beschikt door de mede- fer|ng van B. W. van Leiden ir een oud pakhuis (daterend 92) in de Hartesteeg als troep- rkt in de Vestestraat over enige n< en in de oude fabriek van nhwijk als botenhuis met mate- ipslag en over het schiereiland e Zijl hoek Stinksloot. De jon- hebben kans gezien om voor ibileumfeest het troephuis ge- op te knappen, dank zij de ars werking van de gemeente voor itei uitenwerk en van het aanne- |an bedrijf Du Prie en het schil- 00 edrijf Pasman Zn. c anbod van jongens is groot ig, maar weinig ouderen kun- iet opbrengen vrije tijd te be- om op de juiste wijze lei- te geven. De kunst is uit de ande groep nieuwe leiding te en, die voelt dat goed jeugd- bijdraagt tot verbetering van aatschappij. LEIDERDORP Bij de gemeen te is een groot aantal klachten bin nengekomen van bewoners van bungalows in het Essenpark over de bestrating en de benauwde par- Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Johannes A., z.v. E. G. M. v. d. Lans en E. G. M. v. d. Meer; Pieter, z.v. J. v. d. Meij en W Ouwehand; Arnoud B., z.v. N. Witt en F. v. Solkema; Johnny, z.v. M. v. Vliet en J. J. Duijverman; Ma- rijtje J. J., d.v. D. de Koning en J. A. A. van Zuijlen; Johannes L. L., z.v. J. C. P.- de Groot en M. W. J. Zandwijk; Paola D.. d.v. P. C. H. v. Haasteren en P. Langezaal; Ma- rijntje A., d.v. H. J. Cats en A. Ul- rich; Hertdrina J., d.v. T. Remmel- zwaal en J. de Jong; Leonie, d.v. R. M. J. Weise en A. M. E. Verplancke; Antoinette, d.v. E. A. Timan en C. A. M. v. Teijlingen; Shui-Hou, C., z.v. Y. H. Fu en G. J. v. Rooijen: Marsha, d.v. H. M. Pinedo en C. Veels. Gehuwd: J. J. v. Dijk en G. M. E. Prösdorf: W. A. Kamerling en H. M. Brandt; G. J. Fokke en T. M. Juf fermans; E. S. Krijgsman en H. Es- seveld. Wegivedstrijd om Zilveren Molen LEIDEN Op de parkeerplaats van de Groenoordhal gaat zater dagmiddag om 2 uur voor de ne gende maal de internationale weg wedstrijd om de Zilveren Molen van start. Aan de wedstrijd over 20 kilo- >j meter, georganiseerd door de atle tiekvereniging De Bataven, nemen 250 lopers deel. Onder de deelne mers bevinden zich Wim Hol, Ruud Mol, Dick de Bruyn en Theo Roe- lofs. die de Zilveren Molen al eer der veroverden. keerruimte, schrijven B. en W. aan de raad. „In de meeste gezinnen beschikt men over meer dan één auto en al die auto's kunnen slechts voor een klein deel op eigen grond worden geparkeerd". Gevolg is, dat de straat als parkeerruimte wordt gebruikt en gevolg daarvan, dat het doorgaande verkeer wordt be lemmerd en geparkeerde auto's worden beschadigd.* LEIDEN, 23 maart De heer F M A van Breugel te Zoeterwoude is gepromo veerd tot doctor in de faculteit der wis kunde én natuurwetenschappen op proef schrift getiteld: „Vergelijkend onderzoek aan chromosomen, phenotypereaiisatie en een speciaal type van overerving in dro- sophila", De promotor was prof. dr. H Gloor. Mevrouw A M Milllngton-Ward te Lei den is gepromoveerd tot doet in de faculteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift gertiteld „Re combination phenomena in aspergillus nidulans and the mechanism of crossing over in eucaryotes". De promotor was prof. dr. H Gloor. B. en W. zijn eens gaan kijken en kwamen tot de conclusie, dat inderdaad maatregelen nodig zijn. Zij stellen nu het volgende aan de raad voor: het laten vervallen van de secundaire wegen en het aan beide kanten van de hoofdweg aanleggen van langparkeerhavens. Aan de verdere agenda voor de maandagavond te houden raads vergadering ontlenen wij: De verlichting langs de Splinter laan zal worden verbeterd; er wordt een principe-goedkeuring van de raad gevraagd voor recon structie van de Achthovenerweg, doortrekking van de Mauritssingel en bouw van een brug over de Does. LEIDERDORP Bij de besturen van de'plaatselijke verenigingen van het Wit-Gele en Groene Kruis be staat al geruime tijd een vorm van samenwerking. Men denkt nu aan het in hét leven roepen van een stichting en in een later stadium het aangaan van een fusie. Dit samen gaan heeft vele praktische voor delen. Over deze nogal ingrijpende vorm van samenwerking konden de leden LEIDEN Zondagmiddag wordt dc laatste van 97 gratis vaartochten naar en door het Korte-Vlictkanaal gehouden. Gisteren waren alle reste rende tochten al volgeboekt. Liefst 57 keer- was de rondvaartboot bezet door scholieren uit Leiden en om geving. LEIDERDORP Sportschool Van Houdt won judo-ontmoeting tegen Hillegom. Vanuit de mond van de Hillegomse wedstrijdleider Dobbel steen vernam de Leiderdorpse sup- portersschare dat de judo-ontmoe ting tussen Leiderdorp en Hillegom zowel door de jeugd als door de se nioren van Leiderdorp was gewon nen. mej. Ar ml. examens LEIDEN Geslaagd: doet. e: E H M Gorter (Den Haag), mevr. J J P Joanknecht-Huguenin (Den Haag), de heren Ch W v d Meer (Den Haag). D W M Moree (Den Haag), D F van Schie (Den Haag). O A Stravers (Den Haag), E Wildschut (Utrecht); artsex de heren A Ph Booij (Amsterdam). A A Hart (Wassenaar), Ch W Krèmers (Oegstgeest): artsex.: de heren E A Nieuwenhuls (Lei derdorp). L G M Wilberts (Bergen op Zoom): doet. ex. biologie: de heren F L A Segers (Leiderdorp). W A Buurman (Leiden). A HeDp (Lochem). P P W van Buul c.l. (Leiden); doet. ex. geologie: de heer P den Hengst (Leiden); kand. ex. 3 W en N: de heren E W H Schreu- der (Den Haag), H A Voet (Capelle a d IJssel): idem N 1 W en N: de heer J C J M van Reisen (Leiden); idem N 2 W en N: dhr A Th M Scholten (Leiden), id. G 2: dhr. B A Stevens (Leiden); idem G 3 W en N: mej. M W van Over- eem (Leiden); idem B I W en N: mej. M Wentink (Lelden): idem F 1 W en N: mej. E C Slmonis (Leiden), de heer L M L Stolk (Ueiden). soneel Den Holder in naar Engeland •EN Ter gelegenheid van n, ftigjarig bestaan van Machine- lSlDen Holder NV zal het h eel eind april een tweedaags the ie naar Engeland maken. )EN St. Jorisboulevard h ag is begonnen met het op- van de eerste (van vier) dragen op de „Sint Jorisboule- Dit gebeurt aan de kant van ormalige Krauwelsteeg, waar jez ering reeds in de grond zit. na telfde behandeling zal de an- weghelft (voormalige Sint n rfeeg )ondergaan. Pas volgend 'ordt de vierde laag, de slijt- langebracht.. DEN HAA Geen opgaande lijn in de Pepijnrecitals. Het derde en laatste concert uit de serie bracht gisteravond twee Limburgse gasten op het mini-podium in de Nieuwe Schoolstraat: de sopraan Maja Scher- merhorn en de bariton John Bröche- ler. Vocaliter is deze Latste het meest getalenteerd. Fraaie stemmiddelen en een levendige muzikaliteit. Lied- kunstig nog weinig diepgang, maar Webern en Ravel zijn ook wel een erg moeilijke keuze voor een jonge man aan het prille begin van zijn carrière. De sopraan zong nogal kleurloos en niet zo bedrijfszeker. Van de Mé-, lodies populaires greeques is meer te' maken dan een te nadrukkelijk de- clamato. Het huiselijk karakter van deze avonden werd nog geaccentueerd door een viertal duetten, driemaal Dvorak en als extra een fragment uit „Porgy and Bess". In Dvoraks „Die Bescheidene" steeg Bröcheler ineens een heel stuk boven het gemiddelde uit. Zijn toe komst ziet er rooskleuriger uit dan die van zijn vrouwelijke partner. Het beste vakwerk werd evenwel geleverd door de pianiste Tan Crone, die in de eerste programmahelft su bliem begeleidde. Daarna zat Wim Serlié aan de niet zo beste vleugel- Hij volgde en steunde gastvrouwe Thea Ekker- van der Plas in niet minder dan 16 romantische liederen van Schumann, Brahms en Wolf- De erudiet zingende sopraan gaf vooraf wat tekstuele en muzikale toelichting, hetgeen de goe de stemming over en weer nog be vorderde. Een goed initiatief, deze Pepijn- zang, maar men moet wel blijven zorgen voor artistiek en vaktech nisch niveau. F. D. .LEIDEN Ongevallen Op de kruising Rij nsburgerwegStations pleinOegstgeesterweg werd gister middag een 50-jarige bromfietser pit Warmond aangereden door een per sonenauto, bestuurd door een 26- jarige Noordwijker. De bromfietser liep een linkerkniefractuur op. Zijn echtgenote, die achterop zat, brak een bovenbeen. Beiden werden naar het Diaconessenhuis vervoerd. Een 23-jarige fietser uit Leiden liep vannacht een hersenschudding en snijwonden aan het gezicht op, toen hij op een opgebroken gedeelte van de Koninginnelaan tegen een hoop straatstenen reed. Hij werd per EHD naar het Diaconessenhuis ver voerd. (Van een onzer verslaggevers) DELFT Het College van B. en W. heeft het besluit genomen de vier ambtenaren die geweigerd hadden medewerking te verlenen aan de volkstel ling niet te ontslaan. De betrokkenen, allen aankomend maatschappelijk wer ker by de gemeentelijke dienst voor sociale belangen, hebben hun normale werkzaamheden weer hervat. De Haagse advocaat voor ambtenarenzaken, mr. D. Huisman, en de jeugdige ambtenaren van wie er drie nog geen vaste aanstelling hebben, hebben de gemeente medegedeeld dat de opgedragen werkzaamheden niet geweigerd hadden mogen worden. Het viertal geeft toe zich aan plichtsverzuim schuldig te hebben gemaakt. De ambtenaren hebben B. en W. de verzekering gegeven dat zy in de toekomst hun plichten op loyale wyze zullen nakomen. Gelet op de jeugdige leeftyd en het korte dienstverband by de gemeente hebben B. en W. besloten van strafoplegging af te zien. Het opleggen van een schriftelijke berisping noemt het college geen adequate maatregel. Zoals bekend moest op het viertal een beroep worden gedaan, omdat er wegens ziekte te weinig volkstellers waren voor de gemeente Delft. Na hun weigering werden zy op staande voet geschorst. Het lykt nu niet waar schynlyk dat enkele raadsleden in de a.s. vergadering van de gemeenteraad over deze kwestie zullen interpelleren. LEIDERDORP Inhaalentingen. Ook in Leiderdorp wordt de mo gelijkheid geboden tot inenting tegen polio van hen, die niet, of onvoldoen de werden geïmmuniseerd. Dit be treft kinderen van 0 tot en met 18 jaar. Zij kunnen zich wenden tot de huisartsen of .de plaatselijke kruis verenigingen. Als drie entingen zijn ontvangen is de immumsatie vol doende. Er kan ter secretarie tel. 33941, toe stel 34, worden opgevraagd of vol doende entingen zijn ontvangen; dan dient de geboortedatum te worden vermeld. Voor verontrusting is in Leider dorp geen reden, gezien het percen tage geïmmuniseerde kinderen. ZOETERWOUDE Nadat vorige week het eerste team van de tafel tennisvereniging PIT '54 het kam pioenschap had behaald volgde gis teravond het tweede team. Gerard Verhagen, Piet Opdam en Jan Koek klopten in eigen zaal in de laatste wedstrijd het Leidschendamse VVV met 9-1. Het kampioenschap werd ongeslagen veroverd en geeft recht op promotie naar de tweede klas.' ZOETERWOUDE Raadsgenda. De gemeenteraad komt donderdag 23 maart bijeen. Op de agenda staan onder andere de volgende punten: voorstel tot straatnaamwijziging; ad hesiebetuiging inzake de motie drinkwaterfuoriderlng; wijziging le gesverordening; uitstel beslissing ontwerp-bestemmingsplan „landelijk Gebied". van de kruisverenigingen zich gis teravond uitspreken. Unaniem was men van oordeel dat het bestuur met dit voorstel op de goede weg is. Men heeft de wijkverpleegsters ge vraagd of er nog moeilijkheden wa ren. De leden maken er geen pro bleem van. Het stichtingsbestuur zal bestaan uit enkele leden van het Wit-Gele en het Groene Kruis- Per 1 juli zullen er vier wijkverpleegsters in dienst zijn. Er komt een indeling van vier wijken en binnenkort in het artsen- centrum aan de Merelstraat een nieuw wijkcentrum. Het heeft de aandacht van de besturen dat met de uitbreiding van de woonwijken het dienstbetoon zal worden opge voerd. LEIDEN Paasversicring make» in dienstencentrum. In het diensten centrum Morkskwartier bestaat ge legenheid voor alle 65-plussers in de wijk om op vrijdag 26 maart en vrijdag 2 april paasversieringen te maken onder leiding van de heer Den Hollander. Aanvang 10 uur. Het dienstencentrum is gevestigd in de gemeenschapsruimte. Dijkstraat 2 a. Het dienstencentrum Binnenstad geeft gelegenheid tot het maken van paasversieringen op dinsdag 30 maart en dinsdag 6 pril.a Het is gevestigd in Huis over 't Hoff, Gerecht 10. ZOETERWOUDE Oranjevereni ging. De heer A. J. Winkelmolen is gisteravond gekozen tot voorzitter van de Oranjevereniging. Er was slechts één van de bijna 500 leden in „Ons Huis" aanwezig. De aftre dende bestuursleden, de heren W. K. van Bohemen en J. van Gent werden herkozen. Penningmeester A. van Bennekom kon een batig saldo van ƒ520,94 vermelden. ALPHEN In hetzelfde huis waar hij geboren is en waar hij op twee jaar na 81 jaar heeft gewoond, vertelde bruidegom A. Spruijt ons iets over zijn leven. De heer en mevrouw Spruijt zijn zestig jaar getrouwd. „Het was in 1911 wel een héél andere tijd dan tegenivoordig". zegt de brui degom, die zijn leven lang klompenmaker is geweest en dit vak bij zijn vader die een eigen bedrijfje had aan de Steekterweg heeft geleerd. De heer Spruijt werkte ook bij de klompenfabriek aan de Gouwsluisseweg. Na twee jaar kwam hij terug in het bedrijf van zijn vader'wat tevens een verhuizing betekende van de Prinsenlaan naar de Steekterweg. Daar wonen zij nu 58 jaar in het huis, dat zijn vader daar liet bouwen. „Het was in de dertiger jaren al een aflopende zaak met de klompenmakerij", vertelde de bruidegom. In de wereldoorlog leefde het weer wat op. „Aan het begin van die oorlog had ik een voorraad van meer dan 1500 paar die als sneeuw voor de zon wegging. In de laatste jaren van de oorlog maakte ik al leen nog maar klompen voor levensmiddelen, voor de boeren. Daarmee kon ik ook weer velen aan het eten houden". Het echtpaar kreeg vier kinderen en heeft 24 kleinkinderen en 10 achter kleinkinderen. Met. elkaar hopen zij het feest te vieren op 30 maart in gebouw ..Kinder vreugd" aan de Hugo de Grootstraat. Daar is ook gelegenheid tot felicteren en wel 's middags van half vijf tot zes uur. Woensdag 24 maart Stadhuis, 4 - 6 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Gehoorzaal, 12.45 - 13.30 u.: pauze-orgel concert Ben Fey. Lokaal Zuiderkerk. 9 - 12 en 2 - 4.30 u.: Bevolkingsonderzoek. Donderdag 25 maart Vestestr. 40, 8.30 u.: „De 10 geboden Derde Binnenvestgrachl 3. 2 u.: aid. Ver. van Huisvrouwen. Lakenhal. 8.15 u.: concert Studentenka merorkest. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: filmlezing K O. over „Land boven de Poolcirkel". Medusastraat 24 en Tlmorstraat 41. 2-4 en 7-9 uur: openbare les Bedrljfstech- nische school. LEIDERDORP Nieuw-Ouderzorg. 8 uur: afdeling Leiden Chr. Plattelands- vrouwenbond. hoe kiezen wij behang? Vrijdag 26 maart Boshuis, achter Hof laan 76, 7 u.: ruil beurs. Vespestraat 40. 8.30 u.: „De 10 geboden". Rapenburg 24, Hot House, Jazz-zolder, 10 - 3 u.: nam. oude stijl workshop. De Doelen, 4,30 - 6.30 u.: receptie Leidse amateur-tuingroep, Roomburg t.g.v. 30-ja- rig bestaan. Groenoordhal, 10 u.: opening Paasvee- tentoonstellLng. Zaal Petrakerk, 2 - 4.30 en 7 - 9.30 u: Bevolkingsonderzoek. Medusastraat 24 en Timorstraat 41, 2-4 en 7-9 uur: openbare les Bedrijfstech- nische school. Staal wijk (Herenstr.). 8 u.: jaarver gadering Door Eendracht Verbonden. Levendaal 1. De Hoeksteen, stichting voor huishoudelijke en gezinsvoorllchting. 13.45 uur: paaslekkernijen. Foyer Gehoorzaal. 7.30 u.: jaarvergade ring afd. Leiden N.C.Reis-Ver.. films over Denemarken en Noorwegen. Zaterdag 27 maart Pieterskerkstraat 1, 4 u.: prot.-chr. kos ters Leiden e.o„ Jaarvergadering. Vestestr. 40, 8.30 u.: „Dc 10 geboden". Den Burcht, 2.30 - 4.30 u.: receptie t.g.v. 23-jarig bestaan afd. Leiden Alg. Ned. In- valldenbond. Steenschuur G, 2.30 u.: K O, Kinder filmvoorstelling. Hal St. Elisabeth-ziekenhuis. 3.30—5.30 u.: afscheidsreceptie dokter F J G Wij- dicks, Maandag 29 maart Schouwburg 8.15 u.: Pepijn, Opus 4. Stadhuis, 7.30 u.: Gemeenteraad. Krcatief Sentrum, Breeslraat 66, 8 u.: gespreksavond. Dinsdag 30 maart Schouwburg, 8.15 u: Pepijn. Opus 4. Steenschuur 6, 2 - 4 u. en 7.30 - 9.30 u: Inlevering goederen zomerkledlngbeurs. Unie Vrouwelijke Vrijwilligers. Stadhuis. 7 - 8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19, 7 - 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101, 8.30 u.: spreekuur Huis vesting werkende -jongeren. Woensdag 31 maart Schouwburg, 8.15 u.: Pepijn, Opus 4. Steenschuur 6, 9.30 - 3 u'.: verkoop zo- merkledingsbeurs Unie Vrouwelijke Vrij willigers. Stadhuis, 4 - 6 u.: spreekuur soc. raads vrouw. FILMS CAMERA Meisjesinternaa(k)t, 18 Jaar. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. vr en za 23.30 uur. More. 18 Jaar. LIDO - De getrouwde priester. 18 Jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 ur, zondag ook 4.45 uur. LUXOR De gendarme op drift, a.l„ dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. REX Het wilde bloed, 18 jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur, vr en za 23.30 uur, De omhelzing, 18 jaar. STUDIO Percy, 18 Jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. TRIANON Dr. zjivago. 14 jaar, dag. 2.00 en 8.00 uur. CAMERA Meisjeslnternaa(k)t, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur: vr en za 23.30 uur. De verdoemden. 18 jaar. LIDO Frankenstein leeft. 14 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. LUXOR De gendarme op drift. a.I.. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zondags ook 4.45 uur. REX Easy rider, 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur.zondags ook 4.45 uur; vr en za 23.30 uur. Dagboek van een halve maagd. 18 jaar. STUDIO Percy. 18 jaar, dag. 2.30. 7 cn 9.15 uur, zondags ook 4.45 uur. TRIANON Generaal Patton, 14 Jaar. dag. 2 en 8 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18. tol. 20085, en Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525. De zaterdag- zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Qe avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Doktersdienst Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 21 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 2124 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudic Doorduin, Rijndijk- straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags» tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460; voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.3014.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten; 1 okto ber— 31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur. zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur: zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag Van 14.15—14.30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Diaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 14—15 en 18.45—19.30; 2de klas; alle dagen van 11.30—12, van 14—15 cn van 18.45—19.30; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo., ma., wo„ vrij. en za. van 1S—15.30; di. en do. van 10 18.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, di. en do. van 18—18.30. Annakliniek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 1»—20 uur: lste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19-20 Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makliniek: maandag t/m vrijdag (6.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.0019.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.00—18.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van l tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkllnlek ling: dagelijks van half 3 tot half 5; I lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kinderen: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc- Tcn toon stellingen Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april, 10 tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Lakenhal: fotowerk van Melnard Wold- ringh, van 12 febr. tot 28 maart. dag. 10 tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Jan Kok in de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier", Zwellandlaan 5. Ope ningsuren: maandag 1.00—5.00, dinsdag 9.00—'.2.00. 1.00—5.00. woensdag 9.00—12.00, 1.00—5.00, 7.00-8.30. vrijdag 9.00—1.00, 1.00—5.00 uur. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Kees de Jager In de Openbare Bi bliotheek „Zuid-West", Eduard van Bel- numstraat 2. Openingsuren: maandag 2.00—5.30, dinsdag 6.30—9.00, woensdag 10.00—12.30. 2.00—5.30, donderdag gesloten, vrijdag 2.00—5.30. 6.30—9.00, zaterdag 10.00—12.30 uur. Rapenburg 73: fototentoonstelling Inter- team, tot 17 april, ma. t/m vrij. 8.30—6 WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: aquarellen en etsen van H. E. Roodenburg, bronssculpturen van Joekl Slnak, van 8 tot 31 maart (ma. t/m zat. 1017 u„ dl.av. 810 uur, zon. na af spraak).

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3