eltic is 4fgang Vergeten Wensen Nota '70 in DDR realiteit uit impasse Gehandicapt Zwart Wit verloor: 0-4 Uitzenden van Gezonde profclubs in Haarlem en Leiden ock Stein grenzeloos optimistisch: lEERJANSDAM TE SSTERK VOOR GJS Komst Koppel no» onzeker Ajax mist klasse van FeijenoordFeijenoord Celtio-Aiax nog steeds onzeker WOENSDAG 24 MAART 1971 "^1 Jl 5? Van onze speciale verslaggever SEAMILL Toen tijdens de >ting in Parijs voor de kwart- nales van het toernooi om de ,uropa Cup voor landskampioe- en als tegenstander van Celtic e naam van Ajax uit de beker ïr olde, manifesteerde zich een ierkwaardig soort opluchting in e Schotse gelederen. Ajax im- ïers, zo redeneerden de chauvi- istische Britten, was „slechts" e tweede club in Nederland en on nooit beter voetbal spelen an Feijenoord, dat Celtic in de nale van het vorige toernooi ad uitgeschakeld. Celtics gren- eloze optimisme is precies veer- en dagen geleden door dat on- erschatte Ajax met drie doel- unten van het veld geveegd. De anslag op het Schotse voetbal- ïoreel is in Glasgow nu, een aar uur voor de return, volledig ergeten. Want Celtic gelooft teevast in het wonder dat van- vond op Hampden Park zal laats vinden. De 30 nederlaag in Amsterdam is i de boeken van de voetbaldwaze chotten niet meer dan een pijnlijke [c ergissing geweest Jock Stein, de )-jarige, corpulente coach van Cel- c, heeft de laatste twee weken de iverwacht grote terechtwijzing voor in spelers en voor zichzelf sterk illen relativeren. „We hebben in het lympisch Stadion twee van de drie Delpunten aan Ajx cadeau gegeven. De treffers van Hulshoff en Cruiiff jaren blunders van onze defensie Heen de actie van Keizer was onge- toflijk goed. daar had geen enkele erdediging iets aan kunnen doen. ►aarna heeft Ajax bitter weinig kan- n gekregen". Jock Stein die zich met 18 spe- rs voorbereidt in het winderige etjadplaatsje Seamill, ruim 50 km. uiten Glasgow vindt nog een apstok waar hij zijn optimisme voor jl et tweede duel aan op kan hangen: verdediging van Ajax, die hem el wat minder geïmponeerd heeft an die van het in Schotland aanbe en Feijenoord. ,De werkelijke kracht van Ajax „fchuilt in de aanval en niet in de erdediging. Ik heb beide teams te en elkaar voor de competitie in Rot- ;rdam aan het werk gezien. Ik kies oor Feijenoords verdediging. Die is eter georganiseerd, reageert in lasti- e situaties veel sterker en toont leer zelfverzekerdheid". Het typisch Britse „kick and rush"- oetbal zal vanavond ongetwijfeld in lie hevigheid gedemonstreerd wor- en. Conditie, met tempo en kracht Is belangrijkste onderdelen vormt rie pijler waarop Celtics aanvalsge- 'eld steunt. In geen land ter wereld 'ordt tijdens de training zo nadruk- elijk en onnatuurlijk de conditie op- evoerd als in Groot-Brittannië. Iedere dag moeten de spelers een inge reeks van gewelddadige tempo- efeningen afwerken. De „warming- p" een paar uur voor de wedstrijd is voor continentaalse begrippen" een >mplete conditietraining, Stein: „Als in de voetbalsport mee wilt komen, an is een optimale conditie en als et kan nog iets meer dan dat een bsoluut vereiste. Vooral bij ons. waar het publiek ;mpo en aanvallend voetbal eist. De «schouwers willen negentig minu- :n lang spektakel zien". De „Celts" hebben vooral vorige eek ongelooflijk hard gewerkt. Jock ein heeft op genadeloze wijze de weep over zijn vorstelijk betaalde Jppillen gelegd. Iedere dag is een ex- (ochtend)training ingelast. „Ik 'A eloof dat de spelers nog nooit zo irbeten en geconcentreerd geoefend ebben als de laatste dagen Het re- iltaat van die extra inspanningen is S GORINCHEM Met gevarieerd n attractief voetbal heeft Heerjans- i de Gorcumse vierde klasser S. op eigen honk naar een onver- Ideljjkc 05 nederlaag gevoerd. Ook zonder de middenveldspelers 1 an der Pas en Huisman was men te n erk voor Van Willigen c.s., die ove- lU gens noodgedwongen met zes in- et allers binnen de lijnen kwamen, 'e Vooral net centrum van de G.J.S.- fweer. waar Grootendorst en Van i er Giessen schitterden door afwe- pi gheid was zwak bezet. Geen enorme tegenstand voor Heer- insdam dus, dat er niettemin be- oorlijk aan trok. Na een kwartier 1—1) door Van Peenen, al, kon G.J.S. et op dat moment met een goed oorzettende Bas de Jong nog aardig ijbenen. Acht minuten voor rust ver- ilverde Tieleman koppend maatwerk an Van Peenen, terwijl aanvoerder te Beeld twee minuten later 03 in t et G.J.S.-doel werkte. Na het thee- ntermezzo slalomde Van Zijderveld - leerjansdam schitterend naar 04 en ompleteerde Vlasblom het vijftal j refters. Een met veel energie te werk gaand J-S. kwam niet aan het redden van e twijfelachtige eer toe. Arbiter Horsten: goede leiding. De vermoedelijke opstellingen zijn: CELTIC: Williams: Hay, Connelly, McNeill, Gemmell; Callaghan, Brogen; Wallace, Johnstone, Hughes, Graig. AJAX: Stuy; Suurbier, Hulshoff, Vasovic, Krol: Rjjnders, Mühren, Neeskens; Swart, Cruyff, Keizer. zaterdag in de competitiewedstrijd tegen Kilmarnock al duidelijk gewor den. We hebben toen, ondanks de 10 achterstand voor rust, goed gevoet bald. In de tweede helft was het zelfs zeer goed. De vier doelpunten die we in die periode gemaakt hebben waren produkten van het werk dat we in de eerste 45 minuten verzet hebben. Het elftal speelde vreselijk geconcen treerd". In Kilmarnock heeft Celtic kenne lijk het laatste restje zelfvertrouwen dat voor de return tegen Ajax nog ontbrak, verzameld. Stein: „Kilmar nock en Hibernians hebben in het verleden Eintracht Frankfurt en Na- poli na een forse achterstand in een Europees bekertoernoc* uitgeschakeld. Ook Celtic heeft tegen Dukla Praag, Rode Ster Belgrado en St. Etienne drie of meer doelpunten gemaakt. Al lemaal ploegen die in de top van het Europese voetbal thuishoren. Waarom zou dat dan tegen Ajax niet kunnen lukken? De spelers geloven in een goed resultaat. Dat vind ik op dit mo ment het belangrijkste". PUBLIEK Jock Stein rekent vanavond weer op zijn „dertiende" (Rinus Michels) speler: het publiek De Schotse, vurige katholieke massa op de tribune, die Celtic al zo vaak in moeilijke om standigheden bij de triomf heeft be geleid. De Celtic-supporters zijn op drift. Met meer dan 100.000 vertegen woordigers zullen ze op Hampden Park vanavond voor een angstaanja gende sfeer zorgen. Stein: „Iedereen was na die 30 nederlaag in Amster dam diep teleurgesteld Want nie mand, ook ik niet, had dit verwacht. Bijna iedereen ook had kritiek op onze speelwijze. Het zou te verdedi gend gèweest zijn. Maar ik ben ervan overtuigd, dat de toeschouwers ons niet na één ver loren wedstrijd laten vallen. Hoe die nederlaag ook tot stand is gekomen en wie daaraan ook schuld heeft. We hebben met Celtic de afgelopen zes jaar iets bijzonders bereikt. Dat weet en waardeert het publiek" In het elftal van Celtic, dat Stein pas kort voor de wedstrijd bekend zal maken, staat op de linkervleugel in ieder geval weer John Hughes. „Jogi Bear", zoals zijn bijnaam luidt, was wegens een controverse met zijn coach, niet in Amsterdam. Hughes, directe opponent van Wim Suurbier. is nu een van de voornaam ste pionnen voor de return. Vraagte kens staan er nog achter het herop treden van middenvelder Bobby Murdoch in de eerste formatie. De lange speelmaker en dirigent van de ploeg is na een schouderbreuk lange tijd uitgeschakeld geweest. Drie weken geleden maakte Mur doch met het B-elftal van Celtic een glanzende come-back. Stein: „Mur doch lijkt fitter dan ooit. De periode van rust heeft hem kennelijk goed gedaan. Hij is op dieet geweest en heeft daarna keihard gewerkt. Of ik hem tegen Ajax op zal stellen, weet ik nog niet. Dat hangt van allerlei factoren af. Wellicht speelt hij een halve wedstrijd". Celtic Glasgow (25 keer landskam- ROTTERDAM De komst van Horst Koppel naar Feijenoord is nog altijd niet geheel zeker. Ofschoon de Stadionclub het met Borussia Mónchengladbach financieel nagenoeg eens is geworden (280.000 gulden) lijkt de 22-jarige voorhoedespeler niet zon der meer bij Feijenoord te kunnen worden ingelijfd. De manager van VEB Stuttgart, Hans Weltpert. heeft laten weten schrifte lijke toezeggingen van Koppel en zijn ver eniging te hebben. Weitpert wil, indien de Duitse bond niet ingrijpt, zelfs een gerech telijke procedure aanspannen. pioen, 20 keer winnaar van de Schot se beker, 7 keer houder van de Lea gue Cup, 1 keer kampioen van Euro pa), dreigt opnieuw door een Neder landse club van zijn voetstuk gesto ten te worden De Schotse topclub heeft tot nu toe alleen maar slaag van zijn Nederlandse opponenten gekregen, Een fraaier bewijs voor de Van onze speciale verslaggever BERLIJN Sport is een van de belangrijkste handelsmerken van de Deutsche Demokratische Republik. Want de DDR telt de meeste van zijn goodwill-kwe- kende ambassadeurs onder de topsporters, die de afgelopen ja ren met een imponerende reeks prestaties overal bewondering hebben afgedwongen. Het „twee de Duitsland" mag dan in een deel van de wereld nog niet als een zelfstandige macht worden erkend, op het sportieve vlak is de DDR zonder meer tot een grote macht uitgegroeid. De sportieve vlucht die Oogt- Duitsland (in vergelijking met sport landen als de Verenigde Staten, Rusland en West-Duitsland met zijn 17 miljoen inwoners potentieel niet meer. dan een kleine concurrent) heeft genomen, roept naast verwon dering ook verbazing op. Een verbazing die Martin Kramer, hoofd van de persafdeling van de overkoepelende Deutsche Turn und Sport Bund (DTSB), niet kent: „Na de Olympische Spelen in Mexico hebben veel journalisten geschreven dat het een wonder is of dat het toeval zou zijn. Het is geen van beide; wij willen bewijzen dat de oorzaak in de maat schappelijke structuur ligt, dat de successen voortkomen uit de breedte van de samenleving. Daarnaast moeten de oorzaken van de successen worden gezocht in de verbinding van de sport met de wetenschap, in de wil van de sport mensen zelf en in de interesse die in de DDR voor de sport bestaat". Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Groeiend naar een vaak glanzende vorm heeft Feijenoord zich gister avond tegen het nationale elftal van Hongarije (31) uit zijn diepe impasse van de laatste we ken getild. De Hongaren, die ter voorbereiding op de interland tegen Frankrijk op 24 april in Boedapest in ons land drie oefenwedstrijden spelen, wer den door de vaak verbluffend snel combinerende Rotterdam mers bij herhaling met de rug te gen de muur gezet. Met Van Hanegem als een magi strale inspirator en met een vooral in de eerste helft ouderwets spelende Coen Moulijn nam Feijenoord al na vier minuten een 10-voorsprong. Uit een vrije schop van Israël schoof Van Hanegem de bal soepel achter de twijfelende Honved-doelman Bicskai Een blunder van Treytel hij liet een verre inzet van Scüs door de handen glippen bracht Hongarije, na een aantal grimmige charges over en weer op 11. De ijzersterke bezetting van het middenveldtrio Boskamp (later ver vangen door Kindvall) Van Hane- gem-Hasil gaf de vaak soepel maar weinig produktief opererende Honga ren geen schijn van kans het initia tief over te nemen Een geconcen treerd Feijenoord kon zodoende via een kopbal van Laseroms. uit een vrije trap van Moulijn op 21 ko men. De wanhopige Hongaarse coach Jo sef Hoffer trachtte in de tweede helft via een serie rigoureuze omzettingen Feijenoord te pareren. Het waren vergeefse pogingen. De Hongaarse ac ties liepen voortdurend stuk op Israel en Laseroms, die de razendsnelle Koz- ma (Ujpest) en het fenomeen van Fe- reencvaros Florian Albert (69 maal international) volkomen in bedwang hielden. Feijenoord dat in de slotfase een versnelling terug moest schakelen zag desondanks kans via Jansen na stuwend werk van Israel nog een maal vernietigend uit te halen: 31. „Dit was het Feijenoord van een jaar geleden", becommentarieerde na afloop een gelukkig kijkende trainer Ernst Happe!., „Het is voor mij een groot vraagteken, waarom de ploeg plotseling weer flonkerde. Wellicht komt het door de inspirerende tegen stand van de Hongaren, die natuur lijk niet met een Volendam te verge lijken zijn." Het grootste winstpunt achtfe de Oostenrijker het grandioze spel van Wery, die tweemaal drie kwartier na drukkelijk zijn aanwezigheid eta leerde met een tomeloze werklust en een serie gave passes. FeijenoordHongaars elftal 31 (21) 4: Van Hanegem 10, 35: Szücs 11. 39: Laseroms 21. 83: Jansen 31 Scheidsrechter: Brou wer. Toeschouwers: 30.000. Feijenoord: Treytel, Romeijn, Is rael. Laseroms, Schneider. Boskamp (Kindvall), Hasil. Van Hanegem. We ry. Jansen, Moulijn. Hongaars elftal: Bicskai (Rother- mel); Keieman. Meszoly, Pancssics, Repas (Konrad): Szücs. Fazekas (Koz- ma), Malmosi; Nosko, Albert, Zambo. huidige kracht van het Nederlandse topvoetbal is niet voorradig. Stein: „De organisatie van het elf tal, dat van spel ook, imponeert mij het meest. De Nederlandse ploegen vormen een eenheid. Vorig seizoen heb ik Johan Neeskens met het UEFA-jeugdelftal zien spelen. Het is onbeschrijfelijk hoe sterk die jongen in een jaar tijd is geworden. Nees kens heeft nu al de top kunnen be reiken dank zij de organisatie. Zijn ploeggenoten als Swart, Keizer en Vasovic hebben hem naar dit niveau begeleid". GERRIT DEN AMBTMAN en HANS SCHMIT Een laatste krachtsinspanning voor de grote strijd: v.l.n.r. Willy Walace, John Hughes, Dave Hay, Steve Chal mers, Jimmy Johnstone. Tommy Ge- mell, Bobby Lenox en Jim Brogan verbeten in actie in het trainings kamp, waar Jock Stein „steenhard" de zweep erover legde. Opvoeding In de maatschappelijke structuur die de Oostduitsers voor ogen staat, wordt aan de sport een belangrijke plaats toegekend. Martin Kramer: „Sport is van een hobby uitgegroeid tot een maatschappelijke factor. Lichamelijke opvoeding en sport be horen bij de ontwikkeling van een sociale persoonlijkheid; bij de opvoe ding moet er sprake zijn van een eenheid van het geestelijke en het lichamelijke". Die opvoeding begint reeds bij de kinderen, die op hun zesde jaar aan een schoolopleiding van (in principe) tien jaar beginnen. Tijdens die op leiding krijgen de leerlingen ver plicht gymnastiekonderwijs, maar hebben ook gelegenheid iedei'e mid dag zich, (vrijwillig) onder leiding van een sportleraar verder te be kwamen. Martin Kramer: „In het systeem van sportieve ontwikkeling, zijn niet alleen de sportorganisaties, verenigd in de DTSB, maar alle maatschappe lijke en staatkundige krachten; d.w.z.: de scholen, de sportorganisaties en de kinderorganisaties". In Oost-Duitsland wordt het sys teem dat jonge mensen met een be paalde aanleg voor een tak van sport naar een speciaal in die sport ge specialiseerde school worden over geplaatst. zoals in bij voorbeeld Roemenië, niet gehanteerrd. Martin Kramer: „We staan op het standpunt dat er geen talent verloren mag gaan, maar in prin cipe vindt de selectie en de ontwik keling plaats in de sportclubs". In die sportclubs, waarvan er ongeveer 20 in Oost-Duitsland zijn en waarvan de beste sportmensen van een stad of gebied lid zijn, richt men zich niet op één tak van sport, maar worden vijf tot twintig ver schillende sporten beoefend. Daar naast zijn er sportgemeenschappen, waarvan iedereen in een bepaald gebied lid kan worden en die, vol gens Martin Kramer, „de bouwstenen van de DTSB zijn". Berlijn bijvoorbeeld telt 50 tot 60 van deze gemeenschappen. De enige uitzondering op deze structuur vormt het voetbal, dat zijn eigen clubs heeft waarin meestal alleen wordt gevoet bald. Een van de huidige topploegen, Dynamo Dresden, is echter een sport- gemeenschap. Geen robots De specialisatie en concentratie van talenten in de sportclubs brengt het gevaar met zich mee dat de sport een allesoverheersende rol gaat spelen, met alle sociale-gevolgen-achteraf. Martin Kramer: „Er wordt in landen als West-Duitsland vaak gezegd dat wij robots kweken, mensen die alleen aan sport kunnen denken. Maar het uitgangspunt is dat ieder sportman een beroep heeft of studeert. Sportmensen moeten ook buiten de sport een beroepsopleiding krijgen. In de sportclubs wordt, dan ook op de geestelijke en beroepsontwikkeling ge let. Kijk naar polstokhoogspringer Wolfgang Nordwig; die is computer deskundige". In de nota sport '70, waarin de ge organiseerde Nederlandse sportwe reld eind vorig jaar zijn visie voor de Sport op straat in de DDR een alledaags ^verschijnselDe PSV'ers Radovic, Hiddink, Devrindt en Strik vielen gisteren dan ook nauwelijks op toen zij op de stoep voor het Sportho tel hun voetbalschoenen aantrokken. komende jaren heeft neergelegd, ko men veel ideeën voor die in de DDR reeds jaren zijn gerealiseerd. Organi satorisch wordt een nationaal orgaan nagestreefd; in Oost-Duitsland werkt zo een orgaan, de DTSB, reeds lang. Martin Kramer: „De DTSB wordt gevormd door de sportbonden. Deze zijn zelfstandig en zijn verantwoorde lijk voor de ontwikkeling van hun sport. Maar de bonden werken in het raam van de DTSB en kunnen geen werk doen dat tegen een beslissing van die DTSB ingaat". De bonden werken ook letterlijk binnen de DTSB, want alle bonden hebben kantoren in het vijf verdie pingen tellende Berlijnse flatgebouw van de DTSB, hetgeen administratief en financieel veel voordelen met zich meebrengt. Niet alleen organisatorisch, ook wat de begeleiding van de topsporters be treft (maatschappelijk, medisch, we tenschappelijk) zijn de wensen uit de sportnota in de DDR reeds een reali teit. Martin Kramer, voorbijstapppend aan het feit dat tijd geld is en het bij na achterhaalde probleem dat Avery Brundage nog steeds voorschrijft wat amateuristisch moet zijn: „Topsport vraagt veel tijd. dat kun je niet meer in de avonduren opbrengen. Een top atleet krijgt dan ook van de staat tijd ter beschikking gesteld om te trainen. Het is niet meer een zaak van goede wil van de atleet, maar het is door de staat geregeld. Dit neemt echter niet weg dat topsport opofferingen blijft vragen. Sportgeneeskunde Ook de sportgeneeskunde verkeert in een vergevorderd stadium: het is een volwaardige medische speciali teit, zoals chirurgie, gynaecologie enz., waarin aan de universiteit wordt gedoceerd. Staatkundig is de DDR in 215 gebieden verdeeld, en in elk van die gebieden werkt een sportarts of tenminste een arts die in sport ge specialiseerd is. De verbinding tus sen de andere takken van weten schap en sport wordt voornamelijk gelegd in Leipzig, aan de Deutsche Hochschule für Körperkultur, een in stituut dat reeds 20 jaar bestaat. Het is niet alleen een opleidingsinstituut voor leraren en hun trainers, maar er worden ook wetenschappelijke onder zoekingen verricht. Topsport op een dergelijk niveau (Martin Kramer: „Wij zijn er trots op, het is alleen jammer dat voetbal om ons nog onbekende redenen achter blijft") vraagt veel geld. De voor- De vermoedelijke opstellingen: VORWARTS BERLIN: Zullkowski; Hamann; Früsdorf, Begerad, Andre- sev: Körner. Wruyck. Stübing; Nöldner, Grossheim, Piepenburg. PSV: Van Beveren; Van den Dun- gen. Strik, Radovic. Vos; Veenstra. Van der Kuylen. Van Stippent; Schmidt-Hansen. DeiJrindt, Mulders. naamste bron van inkomsten ver schilt weinig met die in Nederland. Kramer: „We hebben twee loterijen, een voetbaltoto en een lotto, zes uit 49. Daarnaast zijn er de bijdragen van de leden, maar dat is niet veel, want een volwassene betaalt slechts 1,30 mark lidmaatschap per maand. Een andere inkomstenbron is het entree geld. De sportgemeepschappen zijn op bedrijfsbasis gesticht. En de bedrijven betalen aan die ge meenschappen uit een fonds, een regeling die door de wet wordt voor geschreven. Ook de vakbond levert een belangrijke bijdrage, want een deel van de contributie is voor de sport bestemd". Van onze sportcorrespondenten HAARLEM/LEIDEN De kans, dat zowel Haarlem als Holland Sport volgend seizoen in een ander jasje zullen zijn gestoken, is niet uitgeslo ten. In Haarlem hebben bestuursdele- gaties van Haarlem, EDO en RCH verklaard bereid te zijn tot de op richting van één betaalde vereniging in Zuid-Kennemcrland. Op initiatief van de heer P. C. van Houten, ere voorzitter van de Koninklijke HFC, is daartoe een oriënterend gesprek ge voerd tussen de drie Haarlemse semi- profclubs. Binnenkort wordt een nieuwe bij eenkomst (waarvoor dan ook de FBO zal worden uitgenodigd) belegd, waarop 'knelpunten' als de naam var. de nieuwe club, de juridische vorm (stichting?), het verkrijgen van de benodigde saneringsmiddelen en het speelveld (Haarlem?) aan de orde ko men. In Leiden, waar sinds 1964 (degra datie UVS) geen betaald voetbal meer is geweest, hoopt mer. volgend sei zoen een eredivisieclub „rijk" te zijn. Betaald voetbalinstallateur Th. Nijs- sen heeft vanmorgen met zijn vier mede-initiatiefnemers en Holland Sports geldschieter Kroesemeyer een gesprek met B en W van Leiden om alle mogelijkheden van een verhui zing van de Houtrustclub naar Leiden te onderzoeken. Men hoopt, dat de gemeente bereid is om het wat in verval geraakte sportpark De Leidse Hout vrij te' ge ven en de accommodatie aan te pas sen. Wat betreft de financiële aspec ten (garanties van anderhalf miljoen) en de technische leiding (niet Cor van der Hart, maar Bob Janse) ziet de groep Leidse initiatiefnemers geen problemen. ROTTERDAM Zwart Wit wenste zich gisteravond niet in te spannen legen het Nederlandse studentenelf tal. De omstandigheden waren niet be paald gunstig voor de Vaanbcvvoners om een topprestatie te leveren. De ge dachten van de meeste spelers waren meer bij de komende wedstrijd tegen Huizen en bovendien werkte het vroe ge aanvangsuur (zes uur) met als gevolg slechts enkele tientailien ge trouwen op de tribunes niet erg stimulerend om het onderste uit de kan te halen. Het resultaat was er dan ook helemaal naar: een 40 ne derlaag. Zonder het licht geblesseerde trio Ter Mors-Moerkerken-Tuunter en Reitsma (centrale training Nederlands amateurelftal) gingen de kampioenen in traag tempo van start. De verdedi ging van de studenten, met de Zwart Wit-junior Theo Blaak als talentvol gasjspeler, kreeg het zelden zwaar te verduren. Een enkele keer moest AFC-doelman Van der Valk (na de hervatting door Bal) handelend op treden. Zo keerde hij fraai een inzet van Viergever en werkte schoten van de overigens falende Roozendaal tot hoekschop. Aan de andere kant had de Zwart Wit-achterhoede weinig moeite met de doorzichtige combina ties vap de studenten. In de tweede helft liet trainer Wim van der Gijp constant nieuwe spelers opdraven. Eerst kwam Voogt in het veld voor Bol en in de loop van de strijd mochten Roozendaal en Hak hun trainingspakken aantrekken. Mouthaan en Marseille waren de ver se krachten. Bevorderlijk voor de een heid in de ploeg was dit niet. Het Nederlands studentenelftal, dat vol gende week tegen België uitkomt, pro fiteerde er gretig van. Nadat Roozendaal een boogbal van Steur tegen de paal had gekopt kwam het team van coach Thijs Libregts na een kwartier door een diagonaal schot van De Bruin op 01. Tien mi nuten later was de score vergroot tot twee treffers, toen Roels (Leoni- das) eerst de bal met de hand be werkte en daarna keeper Breur de ontmoedigende gang naar het net liet maken (02). In de laatste tien minuten werd Zwart Wit nog naar een ruimere acn- terstand gespeeld. Eerst verfraaide Roels een knappe actie van Blaak en kort voor tijd had Noordwijker Albert Spaanderman met een knal vanaf de rand van het zestienmeter gebied succes: 04. Daarbij bleef het. Het verplichte nummer voor Zwart Wit was zonder kleerscheuren (lees blessures) afgelopen. En dat vond men in feite nog het belangrijkste. HILVERSUM Het is nog steeds niet zeker of de televisie-uitzending van de voetbalwedstrijd CeïticAjax vanavond doorgaat. De meeste Ne derlandse firma's (acht) die met het oog op de uitzending tiidelijk reclame in het stadion te Glasgow wilden aanbrenecn, hebben de NOS inmid dels weliswaar laten weten, van de reclame te willen afzien. Een klein Nederlands reclamebu reau dat de reclames voor de bedrij ven verzorgt, heeft de opdracht in Glasgow nog steeds niet geannuleerd, zo is enkele vroegtijdig naar Schot land gereisde NOS-medewerkers gis termiddag in Glasgow gebleken. Pogingen van de NOS om met de directie van het reclamebureau in contact te komen, zijn tot dusverre mislukt. De directie bleek steeds niet bereikbaar. De NOS heeft het recla mebureau nu telegrafisch op de hoog te gebracht van de consequenties als de opdrachten voor aanbrengen van reclames in het stadion niet worden geannuleerd. Volgens de NOS weiger de het reclamebureau echter om het telegram te accepteren. Een woordvoerder van de Bond van Adverteerders heeft de betrokken fir ma's aangeraden om nu is geble ken dat het reclamebureau medewer king weigert rechtstreeks naar het bestuur van Celtic te telegraferen dat hun reclames uit het stadion moeten worden verwijderd. Bayern Miiueheii- Li ver pool vanavond In München werd gisteravond de return tussen Bayern München en Liverpool, afgelast en uitgesteld tot vanavond. De Franse scheidsrechter Wurtz achtte het niet verantwoord op het door regen en sneeuw geteisterde veld van het Grünwalder stadion te spelen. Bayern hoopt in ieder geval van avond in actie te kunnen komen, om dat het anders nog meer in de knel zal raken met het competitieprogram ma. De ploeg heeft in de Bundesliga reeds drie wedstrijden achterstand en zag vorige week ook de bekerwed strijd tegen Kaiserslautern worden afgelast.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11