Hubs steunen saneringsplannen van FBO LDO werkt tegen NEC ich ter stand in talf uur weg Holland Sport laat met zich spelen Moeizame zege van Celtic Aiitilliaiieii mogen ZIAN wint Fllsie Sijbrands nog zonder verlies MAANDAG 22 MAART 197T INHEM Hoe sterk ities en sentiment het be dilde voetbal in Nederland be- liden, zal in de komende id pas goed duidelijk wor- Want de leden van de eratie van Betaald voetbal (anisaties (FBO, de georgani- rde clubs) gaven zaterdag tij- s een (besloten) vergadering Arnhem met onverwacht te meerderheid hun fiat aan ingrijpende saneringsplan, het bestuur van de FBO rstelt. Slechts vier van de Astemmen klonken tegen het stel van de financiële com- ;ie, die nog dit seizoen het tal betaalde clubs van 51 naar terug wil brengen. it die voor de gezondheid var. het voetbal, zo noodzakelijke 'afvloei- van dertien verenigingen zonder r voor de vergadering van de sec- 'oetaald voetbal van de KNVB op rdag 17 april geregeld zal zijn. t zeer de vraag. Uit de stemmer,- ouding tijdens de FBO-beraad- ing blijkt, dat de aangesloten clubs en het Amsterdamse Blauw Wit een lid) vrijwel unaniem voor de 'gestelde drastische sanering zijn. de komende weken zal de nclële commissie (bestaande uit heren C. C. Hilbrink. voorzitter. J Hogewoning. G. L Kruysveldt. C. W. Poll, drs. C. van Rijn. D. Stoop. P W. Westebring en mr. H. van der Vlugt) de normen voor de clubs gaan vaststellen Normen, die dan het ein de van dertien club? in het betaalde voetbal betekenen. De opzet van het FBO-bestuur is. dat het betaalde voetbal volgend jaar uit twee divisies bestaat: een eredivisie van 18 clubs en een eerste divisie van 20 vereni gingen. De grote hindernis naar de realisering van de plannen wordt straks uiteraard gevormd door de dertien clubs, die door de FBO-com- missie 'ongeneeslijk' worden ver klaard. Alleen de Baronie (Breda) heeft inmiddels verklaard bereid te zijn 'onder bepaalde voorwaarden' naar de amateurs terug te keren. De FBO kan geen club dwingen van het beroepsplatform te stappen. Terwijl er volop vraagtekens geplaatst mogen worden achter de eventuele bereid heid van de 'slachtoffers'. Mr. B. van Vlooten, voorzitter van de FBO en tevens voorzitter van (wellicht) 'een van de dertien'. AZ '67: „Wij, noch de KNVB hebben wettelijke middelen om de betrokken clubs straks te dwingen uit het betaalde voetbal te stappen. We hebben echter één stevig handvat, waaraan «we ons vast kun nen houden: de financiers, de ge meentelijke overheden met name. De kans ig groot, dat de clubs, die voor sanering in aanmerking komen maar desondanks niet. willen verdwijnen, niet meer gefinancierd zullen worden. Zonder sponsoring is het spelen van betaald voetbal een onbegonnen zaak. Er ->vordt bij sommige verenigingen nu al meer aan lonen betaald dan er verdiend wordt We baseren onze verwachting op het feit, dat we ge zond voetbal willen creëren en dat de financiers alleen maar lust hebben in het steunen van een 'gezonde' zaak. De financiële commissie, die de normen opstelt waaraan de clubs, die betaald voetbal spelen moeten vol doen, zal straks ook overleg gaan ple gen met de Vereniging van Contract Spelers; de spelersbond, die overigens van de FBO-plannen op de hoogte is geweest. Mr Hogewoning weerlegde de kritiek, die van NVV-zijde op dit punt is geleverd met: „We hebben Karei Jansen van de VVCS drie keer voor een gesprek uitgenodigd. Hij is maar een keer geweest De spelersor ganisatie en de vereniging van oefen- meesters zullen zeer zeker in ruime mate in onze plannen gekend wor den." De FBO-vergadering heeft wel een aantal restricties verbonden aan het uitbrengen van haar stem voor het saneringsvoorstel. Mr. Van Vlooten: „Er zijn een aantal "mitsen' naar vo ren gebracht. Vooral wat de financie ring betreft. De leden vonden het een absolute noodzaak, dat de financie ring op korte én op langere termijn zal zijn gewaarborgd en dat de terug keer naar het amateurvoetbal op aanvaardbare manier wordt geregeld. Voor dat laatste hebben we nog geen officiële contacten met het bestuur van de amateurs gehad. Maar uit in formele gesprekken is ons gebleken, dat de amateur-sectie van de KNVB zeker bereid is mee te werken. Vooral als het om een relatief groot aantal clubs gaat." De financiële commissie gaat nu op de principiële uitspraak van de leden de normering opstellen. Over het aantal contractspelers, dat de com missie van 30 tot 18 wil terugbrengen, is nog geen beslissing genomen en dit zal pas weer aan de orde komen als de veelbesproken sanering een feit is. De vergadering stemde tegen het voorstel (49-98) de b-elftallen af te schaffen. De afgevaardigden hebben ook uit voerig gepraat over de zelfstandig heid van de sectie betaald voetbal. Uit het rapport over die zelfstandig- heid blijkt, dat de stuurgroep van de KNVB meent, dat het niet juist is dat de profsectie een eigen rechtsper soonlijkheid krijgt. Mr. Van Vlooten: „We zullen ons tot de KNVB wenden met de eis, dat de zelfstandigheid van de sectie tenminste een zelfstandig heid op financieel gebied zal inhou den. En dat betekent dus een eigen rechtspersoonlijkheid." Op verzoek van ADO zal de FBO op korte termijn een enquête houden over opheffing van het verbod tegen het dragen van reclame op voetbal shirts. Een zaak, die de voorzitter van de Haagse club, Herman Choufoer, uitvoerig ter sprake bracht. Als «een van zijn felste opponenten ontpopte zich PSV- secretaris Ben van Gelder. „Als we reclame mogen gaan dragen", stelde de heer Choufoer de Eindhovense bestuurder gerust, „zal ADO in geen geval Siemens Sport Vereniging gaan heten". Het bestuur van FBO na de vergadering in Arnhem. Van Zandvliet en Schoenders. Van links naar rechts: Nijland, Hilbrink, Van Vloten, Hogewoning, Rene Pas (links) scoort het tweede doelpunt voor ADO natlat de bal uit een kopbal van Lex Schoenmaker van de paal was teruggesprongen. Doelman De Bree (midden) en aanvoerder Pijs (10) zijn kansloos. DEN HAAG De kracht van NEC ligt in het Goffert-stadion. Nijmegenaren veroverden daar het merendeel (17) van de tot toe behaalde punten en incasseerden slechts één nederlaag: 12 fen ADO. In uitwedstrijden echter komt NEC moeilijk uit de eten; een „traditie" die het gisteren ook tegen ADO voortzette, ichts een half uur had ADO nodig om een wat ongelukkig opge- pen achterstand in een veilige 31 voorsprong om te zetten. h dat half uur (het laatste kwar- I van de eerste helft en het eer- i kwartier van de tweede helft) akte ADO duidelijk dat de kon- wente man-dekking van het rk defensief ingestelde NEC nau- RECHT De Haagse Vere- jng ZIAN heeft in het Utrechtse fcmbad Den Hommel de Tollenaar- [er gewonnen. ZIAN kwam in de m vijf kamp tot 3822,4 punten, mlust werd tweede met 3843,8 Jten en 't IJ derde met 3934,2 pun- j de jubileumwedstrijden, die het (arige ZON (Zwemclub Oranje au) in Heerlen organiseerde, Cees Uittenhout van de HPC I Heemstede, het nationale record I de 100 meter schoolslag voor peterbaden geëvenaard: 1.09,9. (tenhout is samen met Hans Spij- ttian bezitter van dit record. welijks een belemmering vormde. Een verhoging van het tempo was voldoende om de NEC-defensie te ontrafelen en het onzekere ingrij pen van doelman Nico de Bree (hij tastte voortdurend mis bij hoge bal len) zorgde voor de rest. Of, zoals NEC-trainer Wiel Coerver na af loop stelde: „Als je in alle linies faalt en De Bree maakt 'twee fou ten, dan ben je zonder meer weg". Matig I Op Spangen celsior zal de wedstrijd tegen ijenoord, die voor zondag 18 april het programma staat, niet op en terrein spelen. De Kralinge- ars hebben in overleg met de 1VB en Feijenoord de datum en plaats waar de wedstrijd ge- eld wordt, gewijzigd De ont- eting Excelsior Feijenoord rdt nu zaterdag 17 april op het rein van Sparta gehouden. Gestaakt )e voetbalwedstrijd in de derde sse A Noord tussen FC Wolvega Nicator werd een kwartier voor 1 wegens wanordelijkheden ge- akt. Een handgemeen tussen Ni- or-aanvoerder Veeman en de FC lvega-doelman Vledder leidde cïat supporters van beide ver ingen het veld overspoelden. De ie'dsrechler, de 'neer G. Hendriks Leeuwarden, echtte zich daarop :d en beëindigde de wed- jd voortijdig. Ongewijzigd kwartfinalewedstrijd, voor de erlandse beker tussen Feije- rd en Ajax zal evenals de ove- drie duels „normaal" op woens- avond 7 april in het Rotterdam stadion worden gespeeld. De VB heeft de plannen de wed- jd uit te stellen in verband met drie c'agen eerder te spelen in ktend Joegoslavië - Nederiand in ylit, opgegeven. Er was. in ver- ind met het toch al drukke pro- famma van Ajax, geen alternatie- p datum te vinden. O Advertentie anchester United heeft vrijdag de Britse kranten een adver- itie geplaatst om een opvolger te iden voor teammanager Sir Matt iby. De 62-jarige Busby, die vo- seizoen werd opgevolgd door If McGuinness, maar later echter 'd teruggeroepen om Manchester redden", verk'avrde dat de uwe manager deze zomer in st zal riioeten treden. De onder- idelingen met o.a. Jock Stein Celtic hebben, zo kan uit de aatsing van de advertentie blij- en, dus nog niet tot resultaat ge- id. Buiten dat halve uur bood ADO NEC weinig fraais. NEC verdedig- en ADO deed weinig anders dan met traag en slordig spel op weinig overtuigende wijze naar openingen zoeken. Slechts twee spelers slaag den erin zich aan de middelmatig heid die toen troef was. te onttrek ken: Harald Berg en Joop Korevaar. Berg Speelde, doordat de geschorste Couperus niet in actie mocht komen en nu Hestad. Schoenmaker en Pas ADO's meest vooruitgeschoven aan vallers waren, op. de hem in Noor wegen zo vertrouwde plaats: achter de voorhoede. Deze rol (zwervend, afwis selend aanvallend en verdedigend, het spel verdelend) lag hem gisteren aan zienlijk beter dan die van rechterspits. Joop Korevaar toonde gisteren op nieuw dat hij 'tot een linkerverdedi ger van grote klasse uitgroeit. Hij legde niet alleen één van de twee NEC-spitsen (Oosterveld) volledig aan banden, maar was bovendien de meest stuwende kracht achter de Haagse aanvalslinie. Directe aanleiding tot een wat se rieuzer en nauwkeuriger benadering van de strijd tegen NEC, was een ongelukkig moment van aanvoerder Aad Mansveld. In een volkomen ge vaarloze situatie veranderde hij in de 29e minuut een voorzet van Theo de Jong van richting en doelman Ton Thie kon de bal slechts vlak achter de doellijn stoppen. ADO raakte geprikkeld en zelfs duidelijk geïrriteerd toen scheidsrechter Ver voort drie minuten later een doel punt van Harald Berg wegens bui tenspel afkeurde, hoewel de grens rechter niet vlagde en terugrende in de richting van de middenlijn. Berg echter maakte kort daarna '-•a een combinatie tussen Sohoen- ker en Pas) opnieuw een doelpunt e.i dit keer accepteerde Vervoort de actie van de Noor wel. hoewel ook toen buitenspel niet uitgesloten was. T'T;el Coerver: „De gelijkmaker was x "der buitenspel dan de afgekeur de". KILMARNOCK Celtic, woensdag Ajax' tegënstander in de kwartfinale van de Europa Cup voor landskampioenen, heeft zater dag in de Schotse competitie een minder gemakkelijke overwinning behaald dan de 41 einduitslag doet vermoeden. De formatie van Jock Stein keek namelijk bij het aanbreken van de rust nog tegen een 1—0 achterstand aan. Na rust trok Celtic de zaken echter recht. Dit in tegenstelling tot PSV' opponent van woensdag, Vorwarts Berlin. De Oostduitsers verloren in Leipzig met 20 van Lokomo- tive Leipzig. de naam nen> ADO mag nooit verdwij- Beslissing Kort na rust besliste ADO de strijd met doelpunten van René Pas en weer Harald Berg. De eerste ontstond uit een vrije schop van De Zoete, die De Bree verkeerd be oordeelde. Schoenmaker kopte te- de de paal, waarna Pas de terug springende bal beheerst inschoot. Het derde doelpunt kwam tot stand na een fraaie aktie van Korevaar. Uit diens voorzet kopte Berg in eerste instantie tegen de lat, maar ook hij werkte de terugspringende bal alsnog in het doel. Dat na die twee kwartier ADO NEC opnieuw een weinig boeiend geheel werd kon de toeschouwers v?einig deren. Want ADONEC \'nd gisteren in het Haagse Zui- clerpark niet centraal. De mogelijke fusie met stadgenoot Holland-Sport vormt nog steeds een dankbaar dis cussie-punt, hoewel de spandoeken van de ADO-aanhangers aan duide- uifah«M w&inifl «a «omaovorliatent Is deze eis vermoedelijk vol emo ties op het linnen geverfd, ADO heeft echter nog andere redenen om juist die naam tot een mogelijk breekpunt in de onderhandelingen te maken. Want hoewel door een fusie de ba sis voor een verre toekomst wordt gelegd (in het marktonderzoek wordt gesproken over clubs van Europees niveau die elkaar zouden moeten ontmoeten in een internationale com petitie en wil Den Haag tegen die tijd ook over zo'n Ajax of Feijenoord beschikken, dan moet daar reeds nu aan worden gebouwd), begaat nog steeds de kans dat de ledenraad van ADO de fusie op de naam laat af springen. •fe FC Den Haag/ADO Op het eerste gezicht een merk waardige koppigheid in een fusie bespreking. maar de hele zaak heeft weinig weg van een fusie, omdat de inbreng van Holland Sport nihil is. De Stichting kampt met een schul denlast en ook de sportieve inbreng is gering. De twee andere partners, de gemeente Den Haag en ADO. vormen de hoofdbestanddelen van de eventuele nieuwe vereniging: de gemeente met de financiële steun en de overname van het Zuiderpark. ADO met het merendeel der soelers met de organisatie, de administratie, de struktuur. de technische leiding en de belangrijkste kweekplaats van jong talent, de amateurafdeling. ADO is. in tegenstelling tot Holland Sport, gezond en de gemeente biedt de ge legenheid zich verder te ontwikke len. In ADO-kringen wil men dan ook de twee positieve elementen in de fusie in de naam tot uitdrukking brengen, bijvoorbeeld in een FC Den Haag ADO. Bij deze oplossing zou het eerste deel van de naam in de praktijk tot roepnaam van de be taalde afdeling kunnen uitgroeien en het laatste deel tot die van de ama teurs. IIANS SCHMIDT AMSTERDAM (ANP) De stappen die het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond ook via diplomatieke weg heeft ondernomen om de gewraakte bepaling van de Europese Honkbalfederatie, waarbij het Neder- lands-Antilliaanse spelers verboden zou zijn Voor het Nederlands negental te spelen, ongedaan te maken, hebben volledig succes gehad. Op het zaterdag in Milaan gehouden FEB-congres werd namelijk het be treffende Nederlandse voorstel tegen iedere verwachting in, aangenomen. Het voorstel houdt onder meer in dat Nederlandse Antillianen voor het Nederland se negental mogen uitkomen, indien zij daarvóór nimmer voor het Antilliaanse team hebben gespeeld. Deze restrictie slaat echter niet op spelers zoals bij voorbeeld Richardson, John en anderen, die reeds in het Nederlandse negen tal hebben gespeeld en dus gerechtigd blijven om voor Nederland uit te komen. Het ongedaan maken van de discriminerende bepaling ten opzichte van de Nederlandse Antilliaanse spelers houdt in dat Nederland niet alleen lid van de FEB blijft, maar ook dit jaar zal deelnemen aan het toernooi om het Euro pees kampioenschap, dat van 7 tot 12 september in Bologna en Parma ge speeld zal worden. Nederland organiseert het kampioenschap in 1973. Celtic heeft tegen Kilmarnock geen al te beste wedstrijd gespeeld. Al na twee minuten keek het tegen een 10 achterstand aan toen Eddie Morrison doelman Williams met een kopstoot verraste. Enkele minuten later kreeg Celtic een ideale mogelijkheid de stand recht te trekken toen Tommy Gemmell een strafschop mocht nemen nadat. McDonald binnen de beruchte lijnen ten val was gebracht, Gemmell miste echter. De gelijkmaker liet nu tot vijf minuten na de rust op zich wachten. Toen profiteerde Harry Hood bekwaam van een blunder in de verdediging van Kilmarnock. Tien minuten later bracht John Hughes de stand op 21. Hood en Davidson be paalden de eindstand op 41. Celtic speelde in de volgende opstelling: Williams, Hay,. Gemmell, Callaghan, McNeill, Brogan, Johnstone, Hood, Wallace, Davidson en Hughes. De stand: Aberdeen 2846, Celtic 2745. St. Johnstone 2936, Glas gow Rangers 2834. In de Engelse léague heeft Leeds United door een kleine overwinning op Crystal Palace (21) de voorsprong van zes punten op Arsenal, dat even eens met een doelpunt verschil zege vierde (10 tegen Blackpool) behou den. De overwinning van Leeds kwam overigens maar uiterst moeizaam tot stand. Nadat Crystal Palace na een kwartier de leiding had genomen via een treffer van Birchenall, slaagde Leeds er door een doelpunt van de Ierse international Johnny Giles vier minuten later in de stand weer op ge lijke voet te brengen. Peter Lorimer bezorgde Leeds uiteindelijk de volle winst. Arsenals matchwinner werd Peter Storey, die tien minuten na rust Blackpool op verlies zette. Wolver hampton Wanderers nestelde zich op de derde plaats doordat Chelsea een punt verspeelde aan Huddersfield. Stand aan kop: Leeds 3454, Arsenal 32—48, Wolves 34—43, Chelsea 3442. In de Duitse Bundesliga heeft Bo- russia Mönchengladbach zaterdag ge profiteerd van het puntverlies dat de grootste concurrent, Bayern München, leed tegen Hannover. Borussia heeft daardoor de leiding met twee punten voorsprong op Bayern, dat echter één wedstrijd minder speelde. Het heeft overigens maar een haartje gescheeld of Bayern zou zelfs een nederlaag geleden hebben. Twee minuten voor het einde echter slaagde Zobel er in zijn ploeg naast Hannover te schie ten. Borussia Mönchengladbach had geen moeite met Schalke '04. Via treffers van Hetzer en Sieloff bereikte het een score van' 20. Feijenoords nieuwe aanwinst Horst Koppel had geen gelukkige middag. Hij schoot zo wel op de paal als op de lat. Stand aan kop: Borussia M 2334, Bayern M 22—32, Schalke 25—31, Eintracht 25—31. De spanning aan de kop van de Italiaanse eerste divisie is weer toe genomen. Koploper AC Milan kwam in de strijd tegen Lanerossi namelijk niet verder dan een 11 gelijkspel. Internationale profiteerde daar goed van door Napels een 21 nederlaag toe te brengen. Beide ploegen delen nu de eerste plaats met een gelijk aantal punten. De stand aan kop: Mi lan en Internationale 33 pt, Napels 29 pt, Juventus 26 pt. In Spanje voeren Atletico Madrid en Barcelona nog altijd de ranglijst aan. Beide ploegen maakten geen fout. Dit in tegenstelling tot Real Madrid dat door een 20 nederlaag tegen Celta enkele plaatsen op de ranglijst zakte. De stand aan kop: Atletico Madrid en Barcelona 36 pt, Valencia 35 pL Marseille nestelde zich in Frankrijk aan de kop van de ranglijst. Het dankte dit aan Reims, dat Marseilles naaste belager St. Etienne knap een puntje afhandig maakte. Metz bleef door winst op Straatsburg goed vol gen. Stand op kop: Marseille 35 pt, St. Etienne 34 pt, Metz 30 pt. Standard Luik en Brugge delen in de Belgische competitie nog steeds de lakens uit. Beide ploegen maakten tegen resp. Diest en Waregem geen fout. Op straatlengte achterstand volgt Anderlecht. Stand op kop: Standard 40 pt, Brugge 38 pt, Anderlecht 30 pt UTRECHT Na de eerste twee ronden van de strijd om de Neder landse damtitel zijn Sijbrands en Bergsma nog zonder puntverlies. De Hagenaar Freek Gordijo, die zich voor 'de finale had gekwalificeerd, neemt wegens gezondheidsredenen niet deel. Zijn plaats wordt ingeno men door do jonge Vaa Tilborg. procent mee gevallen Je kunt me geloven of niet, maar Holland Sport speelde hier beter dan Sparta. Die ENSCHEDE Een kat in nood pleegt doorgaans nogal eens rare sprongen te maken. Kennelijk echter niet wanneer die kat Holland Sport heet. De jongens hebben echter totaal geeu fnrn„(:Q ,~i inhoud. Dat ben ik wel met Van formatie van trainer Cor \an der Hart Twente kan daal der Hart, door de Haagse fusie- door tweemaal drie kwartier domi- toestanden met ADO danig in neren. Zonder enige moeite zelfs het nauw, bleek in de strijd te- R'i'ers: „Met het resultaat ben ik J rlilr tpir gen FC Twente slechts een dag gekomen in Enschede. Kees Holland Sport-doelman Louwerens Rijvers: „Die ploeg is me honderd onzeker voor de dag kwam. Van der Hart: „Ik kan me dat van die jongen wel voorstellen. Hij heeft vorig jaar een contract getekend voor vijf jaar. Daarmee dacht hij goed te zitten. Door al die ellende is veel te hebzuchtig. Dat heb ik hem trouwens van de week ook aan zijn verstand gepraat. Dat is ook de reden dat ik hem in de eerste in stantie buiten de ploeg gelaten heb. Zijn broer Willy voldeed echter ook niet. vandaar dat ik Rene de twee der Hart eens". Twente kan daar- met de fusie weet hij nu niet meer de helft weer liet meedraaien. Een dik tevreden. We hadden alleen reel meer doelpunten moeten ma- speels, maar in .ieder geval niet ken. Vooral in de eerste helft heb- van zich afbijtend katje. De 31 overwinning die FC Twente op Holland Sport behaalde vormt in feite dan ook slechts een uiterst magere afspiegeling van de ware krachtsverhoudingen. Cor van der Hart: „Ik begrijp dat niet. Die jongens moeten zich in de huidige situatie toch kapot vechten om hetzij bij de nieuwe combinatie onderdak te komen of hetzij om belangstelling op te wekken. Bij andere verenigingen in de eredivi- ben we een aantal goede mogelijk heden laten liggen. Nu dreigde Hol land Sport halverwege de eerste helft zelfs, even gevaarlijk te wor den toen Bennie Roode de achter stand tot 21 terugbracht. Maar gelukkig maakte Willem de Vries toen al rap aan alle verdere strijd een einde." 0 Meer inhoud FC Twente sloot de eerst helft met een 20 voorsprong af. Door doelpunten van Kick van der Vall waar hij aan toe is. De gehele week heeft hij iedereen de kop gek ge zeurd over wat er nu met hem staat te gebeuren. Trouwens niet alleen Louwerens kampt met die problemen. Ook de anderen zitten in hetzelfde schuitje. He bestuur heeft vrijdagavond geprobeerd de rust weer een beetje i*i de ploeg terug te brengen. Er is toen een verhelderend gesprek geweest. Met als resultaat dat we de zekerheid de-solo doelman Piet Schrijvers kregen dat we in ieder geval tot kansloos liet. Willem de Vries onverdeeld succes is dat echter niet geweest." Even, heel even maar leek FC Twente nog in moeilijkheden te geraken. Dat was toen Bennie Roode, met Hans Kronshorst en Hans Dorjee positief Holland- Sport-punt, na een schitteren- het einde van dit seizoen doorgaan. Misschien zelfs nog wel langer, wanneer het allemaal op de naam van de nieuwe stichting stukloopt." anucic vcicjiiiiiiöcn ui uc citun i- - - sie. Maar niets daarvan. Op enkele <al na twee mi.nuten) Ja<"> uitzonderingen na werd er lauw gevoetbald. Niet eens zo slecht, we hebben wel mindere wedstrijden gespeeld dit seizoen, maar de „over-mijn-lijk"' mentaliteit heb ik niet kunnen bespeuren." Holland Sport is voetbaltechnisch inderdaad niet al te slecht voor de Streuer (tien minuten voor de rust) Die 20 voorsprong had met een beetje meer overleg en een tikkel tje meer geluk stellig veel groter kunnen zijn. Enerzijds omdat FC de ongelofelijk Twente, met Theo Pahlplatz en Kick van der Vall als de grote uit blinkers veel meer inhoud had dan him opponenten, anderzijds omdat knoeide. Kees Rijvers: „Die jongen toonde echter toen zijn waarde. Nog geen vijf minuten later na melijk zette hij met een keiharde kopstoot Holland Sport defini- „Balziek" tief °P verlies. Van der Hart: „Na het doelpunt van Bennie dacht ik dat er wellicht nog een stunt je inzat. Vandaar dat ik ...o iicicniaai „cllo Van der Hevden toen verving Hetgeen valt toe te schrijven aan door Guus Haak. Het mocht de ongelofelijk „balzieke" Rene echter niet baten. Trouwens we van der Kerkhoff. die steeds weer zouden het niet verdiend hebben het goede voorbereidend werk van „i_» Pahlplatz en Van der Vall ver- 00K ROB HARTOG FC Twente heeft ook ln de twee de helft verreweg het beste van het spel gehad. Alleen in de frontlinie liep het niet helemaal naar wens.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9