PvdA stelt overlegorgaan in voor stadsgewest Leiden WEEKAGENDA iVBREKERS MAAKTEN MOES VAN TWINTIG APPELTAARTEN Kinderen uit vijver gered Flatwoningen voor Alph ense bejaarden Oudste inwoner -102 jaar - overleden Automobilist miste beide achterwielen Saxofonist Zwaan werd koninklijk geëerd E LEIDSE COURANT MAANDAG 22 MAART 1971 N Het bestuur van het dis- Leiden van de Partij van de lid heeft besloten over te gaan e instelling van een overlegor- voor het stadsgewest Leiden, n van dit orgaan zullen zijn: jitwisselen van informatie tus- de PvdA-leden in de nu be- 0 ide gewestraad en de PvdA- t ies in de gemeenteraden bin- >s het stadsgewest, waarvan (s enkele in de gewestraad u vertegenwoordigd zijn; het voorbe reiden van het standpunt van de Partij van de Arbeid inzake struc tuur, omvang en taken die het stadsgewest Leiden in de toekomst zal moeten krijgen; en de opstel ling van een beleidsplan voor het stadsgewest, op basis waarvan in de toekomst een verkiezingspro gramma zal kunnen worden opge steld wanneer het tot directe ver kiezingen voor de gewestraad zal komen. Bij de totstandkoming van het over legorgaan zijn betrokken de PvdA- afdelingen binnen het huidige stadsgewest en de afdeling Hazers- woude/Koudekerk. Het orgaan bestaat uit de volgenc.e personen: J. G. Lambooy (Hazers- woude), W. Leentvaar (Koudekerk), M. van Aken, H. G. de Block, W. G. den Dubbelden, J. van der Horst (Leiden), E. Drenth, J. Bak ker (Leiderdorp), J. W. de Graaf, C. J. Lagas (Oegstgeest), mevr. A de Haas-Kromhout, N. Paauw (Rijnsburg), W. P. Hulsbergen, N. Breewijk (Sassenheim), K. van den Broek (Valkenburg). G. F. J. VeJle- koop (Warmond), mevr. G. J. van den Bosch-Brethouwer, J. Bred- dels, W. van Rossen (Wassenaar), J. A. N. Patijn (Zoeterwoude). en nader aan te wijzen leden uit Kat wijk en Voorschoten. j, Can onze correspondent) JN De politie is zaterdag en geconfronteerd met een al inbraken, die gepaard gin- met vernielingen, achterrestaurant van Avifau- ;t men binnen te dringen in keuken, waar tweehonderd j n en twintig appeltaarten wer- vernield en een hoeveelheid L irtikelen ontvreemd, edel ijk dezelfde personen zijn «nnengedrongen in het begin tar geopende computergebouw Samsom, De Sloep, aan de rietlaan. Hier werden alle 26 ekken bezocht, laden en kas- opengebroken en de inhoud de grond verspreid. Een ko- apparaat werd vernield. In de Iine vond men in enkele doos- vat geld, tot een bedrag van et In dezelfde wijk staande gmagazijn van Vroom en g smann aan de Handelsweg ;ei€ weer ongewenst bezoek. Hier te uit het kantoor een bedrag sMlOO a 500 gulden gestolen, p andere plaatsen in de ge- '1EBAR BE'CIN VAN ;4v JEUGDCENTRUM STGEEST De oudeWillem jgerkerk gaat dienst doen als cugdcentrum. Zaterdagochtend et eerste resultaat officieel ge- de koffiebar. ouder j. J. Thorn drukte op p van het koffiezetapparaat, ie de officiële opening werd ïtigd. uilen jullie aktiviteiten op de lgen," aldus de wethouder. De iten zullen binnen een op te stichting worden gebundeld, oorzitter van Oegstgeest Ak- ,heer L. "F. Trijselaar en de óorzitter van de .winkeliers- irig," de heer Van Weerlee, diep in de beurs. Zij betaalden eerste twee kopjes koffie :1 gulden. •gerlijke stand van Leiden meente was het inbrekersgilde ak- tief. In Rijnzate is het meer een insluiper geweest, want vrijdag avond kwam een der bejaarden tot de ontdekking dat tijdens zijn afwezigheid de kamer op de 5e etage was doorzocht en het dres soir opengebroken. Een geldkistje met f 45 was ontvreemd. Bij de bakkerij van de familie Van Zalingen aan de Emmalaan werd het gehele pand doorzocht. Uit de ALPHEN De Stichting Bouw en Beheer Serviceflats, gevestigd te Alphen aan den Rijn, heeft plannen doen ontwikkelen voor de bouw van 298 etagewoningen teneinde in de behoefte aan woningen voor bejaar den. gepaard gaande met de moge lijkheid van het verlenen van diens ten, te voorzien. De woningen zul len worden gebouwd op het terrein tussen de Planetensingel, de Uranus- straat en de Sterrenlaan, en wel in vier bouwblokken, waarvan de laagste 3 en de hoogste 11 bouw lagen bevatten. Het totale complex bestaat uit één dienstwoning,'15 wo ningen met zit-slaapkamer, 268 twee- en 14 driekamerwoningen, alsmede uit 5 logeerkamers en een diensten centrum. Met de Stichting ls overeenstem ming bereikt over een grondprijs van ƒ1.482.000,— >EN - - Geboren: Arno, z.v. A. nk en W. J. de Bie; René, z.v. J. Belt en J. S. Delfos; Wen- d.v. R. J. J. v. Uldean en rto; Eleonora M., d.v. L. G. Pjep M. M. Vlasblom; Bastiaan v.. Staalduinen en A. Jacobus J., z.v. J. J. Re- :oön B. Jager; Michiel J, J., z.v. leele en A. Imthom. iwd: H. P. Muller en C. S. Id P. A. J. de Korte en I. Grund- ngIEN Gesprekscentrum. Van- om 8 uur start in 't Kreatief V. Breestraat 66, een gespreks- n „voor niet-universitair ge- denkers". Ingezonden-stuk- n< rijver W. van Rooijen zal het te c op gang trachten te brengen spreken over „Komt er in de st eigenlijk wel meer vrije iterschool geopend 1EN Omdat 75 jaar gelc- eerste Nutskleuterschool in meente werd gesticht en bo- aan de Thorbeckeweg een kleuterschool werd geopend I vanging van de eerste, was erdag feest voor de „het Nut", ouw M. D. van der Kolk-van er i:e sedert 1924 hoofdleidster rn tende de nieuwe school, die de [rt jkippy kreeg. Haar opvolgster pouw J. G. Scheijds-Krijger. telt nu vier Nuts-kleuter- twee in het centrum en (jji Ridderveld. oor een receptie gevolgde van de nieuwe kleuterschool inder anderen bijgewoond ispectrice Th. J. Semplonius gemeester Gallas. Brugbouw over Oude Rijn ALPHEN Enige tijd geleden is een aanvang gemaakt met de be bouwing van het gebied ten westen van de Herenweg. In dit deel van het plan Ridderveld zullen ongeveer 1700 woningen worden gebouwd. Het gedeelte zal naar verwachting eind 1974 voltooid zijn. In overleg met de provinciale wa terstaat is, als tijdelijke maatregel, de aanvankelijk ontworpen aanslui ting van de Burgemeester Bruins Slotsingel aan de provinciale weg nr. 7 zodanig uitgebreid, dat ook het ten westen van de Herenweg ge legen gebied op deze weg wordt aan gesloten. Voor definitieve ontsluiting is no dig de bouw van een brug over de Oude Rijn, in het verlengde van de Prins Bernhardlaan, waardoor een directe verbinding van dit deel .van Ridderveld met het centrum der ge meente verkregen word via de Ei- senhowerlaan. Ter voorbereiding van de bouw van deze brug is Van Hattum en Blankevoort te Beverwijk ingescha keld, die met de dienst gemeentewer ken, aan het opstellen van een com pleet ontwerp werkt. De kosten van de werkzaamheden worden geraamd op 24.500, HILLEGOM Vannacht is de oud ste inwoner van Hillegom overleden. Het was de heer C. Langeveld. Hij werd in januari 102 jaar. Jarenlang woonde hij bij een dochter in huis. ficiële publikaties 1EREIDINGSBESLUIT burgemeester van Leiden bekend, dat in verband met ns w van een aantal flatwonin- i"v 1 de Plesmanlaan/Muiderkring, (Stadhuis, 112) voor een ieder ter ligt het besluit van de ge- no raad van 15 maart 1971, hou- leede verklaring, dat een herzie- ui'an het bestemmingsplan „Lei- orskwartier 1964" wordt voor- ng voor het op de bij dat besluit rb nde tekening Gr.St.no.4288 met 1 i (vitte blokarcering aangegeven tussen de Plesmanlaan en Ge- "andtstraat. Leiden, 22 maart 1971. De Burgemeester voornoemd. Ilit de VEENSTREEK HAARLEMMERMEER MELLE- MA In „Het Brandpunt" te Hoofddorp spreekt maandagavond 8 uur (heden) het Tweede-Kamerlid Mellema voor de CHU in Haarlem mermeer. DE KAAG Looft den Heer De secretaris las tijdens de jaarvergade ring van de zangvereniging „Looft den Heer" het jaarverslag op rijm voor. Het koor telt 38 leden. Eind dit jaar zal het veertigjarig jubileum worden gevierd. Na het verslag van de penningmeester voerde de toneel vereniging „Wie wil die kan" het blij spel „De Sukkel" van Dick Faber op. NIEUW-VENNEP Gymnastiek- gebouw Dinsdagmiddag 23 maart om 4 uur zal de gemeentelijke onder- wijsinspecteur P. C. Duinker, de eer ste paal slaan voor een gymnastiek- gebouw aan de Noorderdreef („Wel gelegen"). TER AAR Thriller. Tijdens de zaterdag gehouden Vevo-avond werd een thriller opgevoerd onder regie van J. B. van der Have. Er werd goed gespeeld; de belangstelling bleef beneden de verwachting. ALKEMADE Baldadigheid. Gis teren heeft de politie twee knapen van resp. 15 en 16 jaar in de kraag gevat. Zaterdagnacht hadden zij een ruit van het gemeentehuis ingegooid. Eerder hadden zij zich hieraan ook al schuldig gemaakt. Zondag werd de hulp ingeroepen van oen speurhond, die de beide jongens opspoorde. ROELOFARENDSVEEN Zater dag gaf St. Pancratius een toneel avond. Opgevqerd werd „Doden be talen geen belasting". De toneelzaal van de Alkeburcht was redelijk be zet. Th. Wesselman had de regie. winkel la werd een portemonnee met enkele guldens weggenomen. Dan kwam nog een melding binnen van inbraak in de Da Costaschool. t Ook hier bedroeg de buit maar en kele guldens. Ruim 1000 deelnemers aan Braassemloop ALKEMADE Niet minder dan 1186 deelnemers verschenen gister middag aan de start voor de tweede Braassemloop, georganiseerd door de ijsvereniging „Alkemade". Dank zij de medewerking van ruim vijftig plaatselijke middenstanders was er een groot aantal prijzen be schikbaar. Lopers als Ruud de Vos uit Cas- tricum en Jannie Akerboom uit Roe- lofarendsveen voerden het peloton spoedig aan. De uitslagen waren als volgt: He ren-senioren: 1 Ruud de Vos, Castri- cum, 2. Bert Smits, Sassenheim, 3. Martien v. d. Hoorn, Ter Aar. Da mes-senioren: 1. Janntie Akerboom, Roelofarendsveen, 2. Hettie van Rijn, Roelofarendsveen, 3. Marjan v. d Berg, Ouderkerk a/d Amstel. Jongens t/m 15 jaar: 1. Emiel Vis- scher, Amsterdam, 2. Herman Spor- tel, Alphen, 3. Rob Schrama, Roe lofarendsveen. Meisjes t/m 15 jaar: 1. Heieen Berndsen, Leimuiden, 2. Ans v. d. Hoorn, Ter Aar ,3. Yvonne Baas, We- teringbrug. Veteranen heren: 1. P. G. van Al phen, Amsterdam, 2. Fuijk, Amster dam, 3. Smits, Langeraar. Veteranen dames: 1. mevr. Bollen-Mulders, Oude Wetering, 2. mevr. Bollen-Ro- dewijk, Oude Wetering. LEIDEN Twee automobilisten kwamen in het weekeinde tot een vreemde ontdekking. Een Leidse auto mobilist, die zijn nieuwe Opei Kadett op de Lammermarkt had geparkeerd, miste bij zijn terugkomst beide ach terwielen. De wielen waren gedemon teerd en meegenomen. Waarschijn lijk dezelfde „vaklieden" sloopten op de Garenmarkt de achterbank uit een geparkeerde Citroën. In het restaurant van de Groenoord- hal werd een sigarettenautomaat ge forceerd. Er werd f 140,ontvreemd. De inbrekers kwamen binnen door vernieling van een ruit. In de nacht van donderdag op vrij dag werd in een grammofoonplaten- zaak aan de Breestraat een kassa ge forceerd. De inbrekers kwamen via 'n ingeslagen ruit aan de achterzijde binnen. Er worden 20 grammofoon platen en een bedrag van f 1.000, vermist. Uit een woonhuis in de Decimastr. werd een gouden schakelarmband, een gouden halsband en een porte monnee met f20,ontvreemd Za terdagmorgen hield de politie een 26- jarige stratenmaker aan, die de laat ste inbraak heeft bekend. Hulshoff breidde uit LEIDEN Met veel feestelijk ver toon onder meer kwam daar de Haagse Majorette-drumband aan te pas heeft Hulshoff Interieurbou wers zaterdag op de Nieuwe Rijn de uitbreiding van het drie jaar geleden geopende filiaal in gebruik genomen. De expositieruimte is hiermee ver groot tot 1000 m2. Avanti breekt op drie fronten door HAZERSWOUDE Niet minder dan drie teams van de 'tafeltennis vereniging Avanti zijn dit seizoen kampioen geworden. De kroon op het werk van trainer Gerard Bakker werd zaterdagavond door Avanti's eerste team gezet. Jan van Wetten. Wim van Steenbergen en Leo Straat hof behaalden via een 9-1 overwin ning op Wibats 4 het kampioenschap in de eerste klas. Volgend seizoen komen de heren van Avanti in de overgangsklas uit. Avanti's meisjesteam werd door een overwinning met dubbele cijfers (10-0) kampioen van de landelijke A- klas. Els Vreeburg, Elly Pannebakker en Liesbeth Smits ontmoeten nu in de strijd om de nationale titel het Amstelveense REA. Avanti's tweede herenteam, dat al eerder kampioen van de tweede klas was geworden, versloeg dit weekein de Reflex uit Voorschoten met 3-7. De drie kampioenen werden zater dagavond door voorzitter Joop de Boer gehuldigd. Op de foto v-l.n.r.: Jan van Wetten, Els Vreeburg, trainer Gerard Bakker, Liesbeth Smits, Aart-Jan Pannebak ker, Elly Pannebakker, Ron Fase, Leo Straathof, Gert-Jan de Ruiter en Wim Steenbergen. Eén praktijkruimte voor Alpheuse tandartsen ALPHÉN De Stichting „Rijn lands Artsen Laboratorium", geves tigd te Alphen, streeft naar de stich ting van 'n gebouw, waarin 'n cen traal artsenlaboratorium kan worden gevestigd. Tevens zijn 3 plaatselijke tandartsen voornemens gezamenlijk een praktijkruimte te stichten. Over eenstemming is bereikt over het bouwen van één gebouw, bestaande uit twee zelfstandige delen, op een terrein aan de Da Costastraat, ten zuiden van de lagere landbouw school. ZOETERWOUDE De opbrengst van de reuma-collecte in Zoeter- woude-dorp was f506. LEIDEN Kampioenschappen sportschool Luiten In de Stadsge hoorzaal werden gistermiddag de judo- en karatekampioenschappen van sportschool Luiten gehouden. Uit de ruim 400 deelnemers kwamen de volgende 13 kampioenen te voor schijn: I. de Vries, E. Luiten, P. Wij ling, W. Fakkel, R. de Bruyn, C. Lant- rok, A. Mom, F. Kleyn, A. van He- mert, G. Guiaux, D. Kleyn, S. Vadja, en P. van Venetieën. Vogelbescherming bood gemeente petitie aan NOORDWIJK Vanmiddag heeft het bestuur van de Vereniging voor 'Vogelbescherming B en W een petitie aangeboden met ruim drieduizend handtekeningen. Het doel is te voor komen dat ten noorden van Noord- wijk een nieuwe weg en een parkeer terrein in de duinen worden aange legd. Vogelbescherming Noordwijk maakt bezwaar tegen de plannen, omdat dan een verregaande versnippering van 't duinterrein ontstaat. Verder vreest men een sterk toenemende vervui ling van het terrein. Ook dreigen de rust en het specifieke karakter van het terrein te worden verstoord. De vereniging stelt voor, andere mogelijkheden te bestuderen. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan een goede wandelverbinding naar zee met par keergelegenheid aan de voet van de binnenduinen. VOORHOUT Twee kinderen, de 3- en 2-jarige zusjes zijn zaterdag in de vijver aan de Vermeerstraat te recht gekomen. Een kleine jongen holde naar de kruidenierswinkel en schreeuwde het uit. Mevrouw M. A. v. Meijgaarden uit de Willem Alexan- derstraat, boodschappen doende, be dacht zich geen ogenblik en voordat iemand er erg in had, had zij beide kinderen van wie er een bewusteloos in het water dreef te pakken. Diep in de modder zakkende kon zij de drenkelingen toch nog boven water houden. Dit zijn niet de eerste geval len in deze vijver. De afrastering be staat uit palen met twee draden. Bouw brandweergarage Katwijk zeer urgent KATWIJK In 1970 is de Kat- wijkse brandweer 50 keer uitgerukt (in 1969: 52 keer) voor brand of hulp verlening: kleine branden 26; hulp verlening 10; duinbrand 1; begin van brand 9; schoorsteenbrand 1; middelbrand 1loos alarm 2. Er werd 17 maal uitgerukt naar een brand, die door baldadige jeugd was veroorzaakt. De brandschade bedroeg in het verslagjaar f 60.250. Op 1 januari 1971 telde het brand weerkorps 27 leden: een comman dant, een waarnemend commandant, een adspirantofficier, twee brand meesters, vijf hoofd'brandwaohten, dertien brandwachten eerste klas, een brandwacht tweede klas en drie ad'spirant brandwachten. Het commando is minder enthou siast over de materiaalopslagruimte, de stallmgruimte voor de voertuigen en de slangendrooggelegenheid. De plaats van de brandweergarage wordt ongunstig genoemd en de bouw van een nieuwe garage zeer urgen:. Tot morgenochtend WARMOND De kunstenares Beatrice Kluivers zat vanmor gen nog rustig te schilderen in het onbewoonbaar verklaarde huisje Dorpsstraat 93, dat zij vóór morgenochtend 9 uur moet hebben ontruimd. Zit zij mor genochtend nóg met haar spul letjes in het huisje, dan neemt de gemeente zelf de ontruiming ter hand maar op kosten van mejuffrouw Kluivers, zo ver zekerde ons vanochtend een gemeente-ambtenaar. (Foto NLC - Dirk Ketting) Schakel en liet gezag HAZERSWOUDE Hoe moet on ze reactie zijn op de huidige tijds verschijnselen zoals Damslapers. kri tische studenten en gezagsondermij ning?, vroeg burgemeester Schakel uit Noordeloos, die voor de AR kies vereniging sprak. De harde lijn of tolerantie? Het antwoord van de heer Scha kel op deze vraag was: De democra tische rechtsorde moet worden ge handhaafd; er is een gemeenschap pelijke verantwoordelijkheid ten aanzien van het in acht nemen van de democratische spelregels. Er moe ten geen minderheden zijn, die de meerderheid de wet voorschrijven maar ook moet de meerderheid zelf beheersing tonen ten opzichte van de minderheid. Wel moet worden gestreden tegen elke groep, die doelbewust de be staande rechtsorde verwerpt. Dat is een bijbelse opdracht de onder daan dient zich te onderwerpen aan de overheid. WARMOND De jubilerende War- mond's Fanfare (50) gaf in d? ge heel bezette zaal van 't Trefpunt een feestconcert, dat tevens als de tweede winter uitvoering gold. Ter gelegenheid van dit gouden gebeu ren trad, om te beginnen, het Jeugdorkest van de volksmuziek school „Willem Gehrels" op. Deze gasten, die een goed bezet harmo nie-ensemble vormen en onder de zelfde dirigent, de heer C. Klein, werken, zetten in met een vrolijk „Lang zullen ze leven". Ook burge meester Langemeijer vestigde nog even de aandacht op het heugelijke feit, in 't bijzonder echter op het veertigjarige lidmaatschap van saxofonist Zwaan, wie hij een ko ninklijke medaille opspeldde. Het concert bestond dus uit twee, ook door de klankkleur duidelijk onderscheidbare delen. De Amster damse volksmuziekschooljeugd blies vlot en geestdriftig. De techniek was niet steeds vlekke loos maar de voordracht onderhou dend en muzikaal verantwoord. Het jubilerende korps musiceerde gemiddeld beter dan we het vroe ger gewend waren. Wel werd het spel duidelijk gedra gen en gestuwd door een aantal goede muzikanten, die in enkele gevallen over eigen, waardevolle instrumenten beschikken, maar de stukken kwamen er dan toch in goede stijl en fris uit. De heer Klein weet, hoe het moet en hij inspireerde zijn mensen o.a. in de Lustspiel-ouverture (Kéler Béla) en Boedijns „Scènes de champ", zodat men de onregelmatigheden wel wilde vergeven. Johan van Wolfswinkel Maandag 22 maart Stadhuis, 7.30 u.: gemeenteraad. Willtbrordgebouw Oegstgeest, 8 u.: aid. Lelden e.o. Kapperspatroonsbond. Schouwburg. 8.15 u.: „De sprakelozen". Rapenburg 10, 8 u.: Ameteurfotograien. Lokaal Zulderkerk, 9 - 12 en 2 - 4.30 u.: Bevolkingsonderzoek. Dinsdag 23 maart Schouwburg. 8.15 u.: „De sprakelozen". Stadhuis, 7 - 8 u.: spreekuur Bouwïonds. Breestr. 19. 7 - 8 u.: spreekuur Chr. EmlgraUecentrale. Levendaal 101, 8.30 u.: spreekuur Huis vesting werkende Jongeren. Steenschuur 6, 8 u.: Ver. van Postzegel verzamelaars. Kleine zaal Gehoorzaal. 8 u.: conert Ju dith Dresden fluit, Leny Stevens-Ridder hof sopraan en Henk Briër piano. Lokaal Zulderkerk. 2 - 4.30 en 7 - 9.30 u.: Bevolkingsonderzoek. Woensdag 24 maart Stadhuis. 4 - 6 u.: spreekuur soc. raads vrouw. Gehoorzaal, 12.45 - 13.30 u.: pauze-orgel concert Ben Fey. Lokaal Zuiderkerk, 9 - 12 en 2 - 4.30 u.: Bevolkingsonderzoek. Donderdag 25 maart Vestestr. 40, 8.30 u.: „De 10 geboden". Derde Binnenvestgracht 3, 2 u.: atd. Ver. van Huisvrouwen. Lakenhal, 8.15 u.: concert Studentenka merorkest. Foyer Gehoorzaal, 8 u.: fllmlezing K O, over „Land boven de Poolcirkel". Medusaslraat 24 en Timorstraat 41, 2-4 en 7-9 uur: openbare les Bedrljfstech- nische school. LEIDERDORP Nieuw-Ouderzorg. 8 uur: afdeling Leiden Chr. Plattelands- vrouwenbond, hoe kiezen wij behang? Vrijdag 26 maart Boshuis, achter Hof laan 76, 7 u.: ruil beurs. Vespestraat 40. 8 30 u.: „De 10 geboden". Rapenburg 24. Hot House, jazz-zolder, 10 - 3 u.: nam. oude stijl workshop. De Doelen. 4.30 - 6.30 u.: receptie Leidse amateur-tuingroep. Roomburg t.g.v. 30-ja- rlg bestaan. Groenoordhal, 10 u.: opening Paasvee- tentoonstelling. Zaal Petrakerk. 2 - 4.30 en 7 - 9.30 u: Bevolkingsonderzoek. Medusastraat 24 en Timorstraat 41, 2-4 en 7-9 uur: openbare les Bedrijfstech- nische school. Staalwijk (Herenstr), 8 u.: jaarver gadering Door Eendracht Verbonden. Zaterdag 27 maart Pieterskerkstraat 1, 4 u.t prot.-chr. kos ters Lelden e.o.. Jaarvergadering. Vestestr. 40. 8.30 u.: „Dc 10 geboden". Den Burcht, 2.30 - 4.30 u.: receptie t.g.v. 25-jarig beslaan afd. Leiden Alg. Ned. In- validenbond. Steenschuur 6. 2.30 u.: K Sc O, Kinder- fllmvoors telling. Hal St. Elisabeth-ziekenhuis. 3.30—5.30 u.: afscheidsreceptie dokter F J G wij- dicks, Maandag 29 maart Schouwburg 8.15 u.: Pepijn. Opus 1. Stadhuis, 7.30 u.: Gemeenteraad. Kreatief Sentrum, Breestraat 66. 8 u.: gespreksavond. Dinsdag 30 maart Schouwburg. 8.15 u: Pepijn. Opus 4. Steenschuur 6. 2 - 4 u. en 7.30 - 9.30 u: Inlevering goederen zomerkledtngbeurs, Unie Vrouwelijke Vrijwilligers. Stadhuis, 7 - 8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19, 7 - 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101. 8.30 u.: spreekuur Huis vesting werkende jongeren. Woensdag 31 maart Schouwburg, 8.15 u.: Pepijn, Opus 4. Steenschuur 6. 9.30 - 3 u.: verkoop zo- merkledlngsbeurs Unie Vrouwelijke Vrij willigers. Stadhuis, 4 - 6 u.: spreekuur soc. raads vrouw. FILMS CAMERA Meisjeslnternaa(k)t, 18 jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. vr en za 23.30 uur. More, 18 Jaar. LIDO De getrouwde priester. 18 jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 ur, zondag ook 4.45 uur. LUXOR De gendarme op drift, a.l., dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. REX - Het wilde blged, 18 jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur, vr en za 23.30 uur. De omhelzing, 18 Jaar. STUDIO Percy, 18 jaar, dag. 2.30, 7.00 en" 9.15'uur, zondag ook 4.45 uur. TRIANON Dr. Zjlvago, 14 jaaj\ dag. 2.00 en 8.00 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18. tel. 20085. en Apotheek Voorschoten, Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525. De zaterdag- Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdienst van de Oegst- geestse Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Doktersdiensl Tot zaterdag 10 uur dc eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk straat la, Leiden. Behandeling na ongevallen dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuis. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460: voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—10.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur, kassen zat. en zon. gesloten; 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870, tot 26 oktober, dag. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.0019.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag. Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 cn 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 1415 en 18.45—19.30; 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30: 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van f516 en van 18.4519.30. Baby's en kleuters: zo., ma.. wo„ vrij. en za. van 1S—15.30; di. en do. van 10— 18.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 15—16, di. en do. van 18—18.30. Annakllnlek: 3de klas 13.30-14.30 en 18—19 uur, 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur: lste klas 11—12, 13.30-15.30 en 19-20 Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makliniek: maandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) lste en 2de klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur: 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: v3n 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van' lf.hO15.00 uur. van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK Zeehospitium, longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- ling: dagelijks van half 3 tot half 5: reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kinderen: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkltnlek en tbc- i 7 tot 8 I tot half afdeling kinderen: woensdag van 7 l en zaterdag en zondag van half 3 tot Tentoonstellingen Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april, 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. Lakenhal: fotowerk van Meinard Wold- rlngh. van 12 febr. tot 28 maart, dag. 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Jan Kok in de OpenBare Bibliotheek „Houtkwartier". Zwellandlaan 5. Ope ningsuren: maandag 1.00—5.00, dinsdag 9.00—12.00, 1.00—5.00, woensdag 8.0O—12.00, 1.00-5.00, 7.00-8.30, vrijdag 9.00—1.00, 1.00—5.00 uur. Tpt 19 maart: expositie van tekeningen van Kees de Jager in de Openbare Bi bliotheek „Zuid-West". Eduard van Bei- numstraat 2. Openingsuren: maandag 2.00—5.30, dinsdag 6.30—9.00. woensdag 10.00—12.30, 2.00—5.30, donderdag gesloten, vrijdag 2.00—5.30, 6.30—9.00, zaterdag 10.00—12.30 uur. Rapenburg 73: fototentoonstelling Inter- team, tot 17 april, ma. t/m vrij. 8.30—6 WASSENAAR Kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: aquarellen en etsen van H. E. Roodenburg, bronssculpturen van Joeki Slnak, van 8 tot 31 maart (ma. t/m zat. 1017 u., di.av. 810 uur, zon. na ai- spraak).

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3