Mollen funest voor bollen WEEKAGENDA gehuldigd octcjnelk SGP-forum sprak onder, meer over Staphorst' Duivenvoorden krijgt ze altijd te pakken Ergernis in Doezastraat Voorschotens koor zingt op 30 maart Johannes-Passion Onttrekking aan het enbaar verkeer Fusie Kruisverenigingen Leiderdorp-Zoeterwo ude 3en Hoekendijk de moderne Gideon NUTSGEBOUW WE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 20 MAART 1971 LEIDEN Een wat haastig en in de geijkte formuleringen opgesteld deurwaardersexploot naar aanleiding van de bouw van het nieuwe kantoor van de Leidse Spaarbank aan de Doezastraat heeft bij omwonenden nogal ergernis gewekt. In het exploot wordt de omwonenden verteld, dat zij maatregelen moeten treffen om schade aan hun eigen panden te voorkomen en dat zij moeten toe staan, dat op hun terrein steigers worden geplaatst. Namens de geadresseerden heeft mr. Sormani contact opgenomen met de betrokken deurwaarder, de heer K. E. van der Veen, en met de Leidse Spaarbank. Hij wees onder meer op het feit, dat de wet alleen recht van overpad en dergelijke verlangt in ge val van restauratiewerkzaamheden. De heer De Koning van de Leidse Spaarbank vond het exploot zelf ook een vreemde zaak en deurwaarder Van der Veen liet weten, dat zijn klerk het gewraakte stuk in haast heeft opgesteld. VOORSCHOTEN Het Voorscho tens Christelijk Vocaal Ensemble zal op dinsdag 30 maart in de Bosch geestkerk, onder leiding van Louis van Wijngaarden, met orkest en so listen, een uitvoering van Bachs Jo hannes Passion geven. Het instrumentale koor wordt ge vormd door leden van het Residen tie Orkest. Als solisten in de aria obligaten treden op: Jan Goudswaard (fluit). Everhard Spelberg (hobo). Piet Lentz (viola da gamba), terwijl Rienk Jiskoot het clavecimbel en Gerard Oost het orgel bespeelt. Chris van Woerkom zingt de evan gelist, Rob Holl de Christus-partij. Ank Reinders, Rijkje Wolleswinkel, Gerard de Vos en Ruud van der Meer zingen respektievelijk de sopraan-, alt-, tenor- en bas-ajia's. JOHAN VAN W. LEIDERDORP Juwelier werd weer beroofd. Opnieuw is de eta lageruit van juwelier De Jonge aan de Laan van Ouderzorg met een te gel ingeslagen. Hierdoor trad wel de alarminstallatie in werking in de vorm van een loeiende sirene maar voordat omwonenden wakker waren geworden, was er geen spoor van de ruitentikker(s) meer te zien. Er is voor ongeveer vijfduizend gulden aan sieraden geroofd. meester en Wethouders van n brengen ter kennis van be- ebbenden. dat van 22 maart n met 5 april 1971 ter ge- tesecretarie. afd. Openbare Nfi 6n 'Stadhuis, kamer 111) ter B zal liggen het ontwerp van J loor hun College aan de Ge- teraad voor te stellen besluit •tens artikel 9 der Wegenwet toelichting en situatieteke- I tot het aan het openbaar ver- onttrekken van een gedeelte Ie Witte Singel hetwelk ge il d is aangegeven op tekening ari 2870 A' tuele bezwaren tegen dit voor- moeten uiterlijk op 12 april jA overeenkomstig artikel 10. lid n de Wegenwet. bij de Ge- as teraad worden ingediend. 30fn, 19 maart 1971 LEIDERDORP De afdeling Leiderdorp en omstreken van het Groene Kruis en de afdeling Zoeterwoude-Leiderdorp van het Wit- Gele Kruis willen tot een fusie komen. Eerste stap hiertoe is op richting van een overkoepelende stichting, waarin beide partners gelijke rechten en plichten hebben. De al bestaande samenwerking, zich onder meer manifesterend in de gemeenschappelijke exploitatie van het magazijn, wordt hierdoor be langrijk uitgebreid. Zo zullen de wijkverpleegsters niet meer op levensbeschouwelijke basis in de ge zinnen worden geplaatst, zodat zij niet meer de nu vaak grote af standen behoeven af te leggen. Ook kunnen de consultatiebureaus effi ciënter worden benut. De voor ogen staande oprichting van een stichting, die als tussenfase naar een volledige fusie is bedoeld, wordt a.s. dinsdagavond om kwart over acht besproken tijdens een ge meenschappelijke vergadering in het gebouw Berkenkade 8. lijk. Ook voor degene die ermee werkt". Het op de juiste manier plaatsen van de klemmen speelt bij het vangen de grootste rol. Meestal kan de mollenvanger wel wachten tot het slachtoffer in de klem zit. Boeren, kwekers, maar ook ge wone particulieren doen een be roep op het bedrijf in Nieuw- Vennep. In de wintermaanden heeft Duivenvoorden het druk ker dan in de zomer: „Zomers loopt er vee in de wei en dan kunnen er geen klemmen worden gezet Toen hij nog in de bollen zat, had hij geen tijd auto te leren rijden. Daarom fungeert dochter Rita Roosemalen-Duivenvoorden (21) als chauffeuse. Als haar vader op pad gaat, besluit zij de auto en dat betekent dat zij ook wel één en ander van mollen afweet. Hoewel mollen dan wel de hoofd moot vormen, draait Duivenvoor den z'n hand ook niet om voor een paar ratten. „Vroeger in Lisserbroek, verzoop ik de ratten in de Ringvaart. Dat kan ik hier niet doen. Je moet ze eigenlijk verbranden, maar dat is niet zo leuk. Laatst had ik er één in de kooi. Ik liet hem ergens los en ging er met de knuppel achteraan. Voor ik het wist zat die rat weer bij ons in de schuur. Later heb ik hem na tuurlijk toch wel gekregen. Rat ten komen bij mij nu nooit meer los. Dat heb ik er wel van ge leerd". Er zijn volgens de mollenvanger nog bergen mollen in ons land. Mocht u mollen willen zien: in aprilïmei komen ze boven de grond; dan paren ze. 's Morgens vroeg kan men ze dan treffen. Overigens is het merkwaardig dat volgens Duivenvoorden mol- lenklemmen haast niet meer zijn te krijgen: „Ik heb ze vorig jaar speciaal moeten laten maken". Monfert moet op z'n tellen passen. HENK KAMIES LEIDEN De uit 1730 date rende brug over de Vliet bij het Rapenburg tussen Bakkersteeg en Molensteeg. Een gezocht punt voor rij-instructeursLeiden is verkeersorganisatorisch geen gemakkelijke stad, maar je leert er wèl rijden. De handremproef op deze brug is berucht. NIEUW-VENNEP Monfert de Mol mag wel oppassen. Vandaag of morgen lezen wij in de Fabel tjeskrant dat hij in handen is gevallen van J. Duivenvoorden uit de Kerkstraat 35 in Nieuw- Vennep. De heer Duivenvoorden verdient z'n boterham als mol lenvanger. Van Katwijk tot Zaandam, in Leiden, maar ook in Rotterdam heeft deze Nieuw- Venneper naam gemaakt. „Vroeger was ik bollenkweker, maar voor mijn gezonuheid moest ik daar mee stoppen. Mollen heb ik altijd graag gevangen. Daar om ben ik daarmee doorgegaan. Er zijn er die proberen de mol len te vangen, maar het lukt ze niet. Ik krijg ze altijd", zegt Dui venvoorden. Deze Venneper weet alles van mol len af. Dat was ook al zo toen hij zijn bollenkwekerij in Lis serbroek nog had. Jn de jaren 1914-1918 bracht een mollenvel een gulden per stuk op. „Ik ving er soms tien op een dag en dat was een tientje, wat in die dagen véél geld was". Nu is er weinig aan een mollenhuid te verdienen. Een kwartje per stuk wordt er voor gegeven, maar dat vindt Duivenvoorden niet de moeite waard. Z'n vrouw is er nog steeds stom verbaasd over dat een mol voor haar man geen geheimen heeft. ..Hij kan je precies zeggen hoe veel mollen er in een weiland onder de grond zitten en hij krijgt ze er uit". Van Duivenvoorden: „Laatst in Hazerswoude ving ik er achten dertig. In Sassenheim was een kweker die vond mij te duur. Ik zei: doe het zelf maar. Later moest ik het doen, want hij kreeg geen mol te pakken. Als ik de mollen er eenmaal uit heb. zie je er nooit één meer". De mollenvanger vindt overigens dat een boer niet veel voor het mollenvangen over heeft. Met de bollenkweker is het anders ge steld. maar die hebben ook veel meer schade van Monfert. De bollen komen vaak nèt boven de mollengangen, krijgen geen vocht meer en gaan dan onherroepelijk kapot. Vergif Duivenvoorden vangt de mollen op zijn manier. ,,Ik werk alléén met klemmen. Een héél enkel keer tje moet ik vergif gebruiken. Dat gebeurt in zéér moeilijke geval len. Vergif dat je voor mollen nodig hebt is bijzonder gevaar- Veel animo voor de Paas vebo LEIDEN Vrjjdag 26 maart wordt de 21ste Paasveetentoonstelling ge houden; hel belooft een „groots" ge beuren te worden. Vorig jaar was het aantal ingezonden dieren met een grote sprong vooruit gegaan me de door het feit, dat „Rotterdam" was uitgevallen. Ook dit jaar vindt te Rotterdam geen Paasveegebeuren plaats en dit wettigde de verwachting, dat ook dit jaar Leiden veel vee kon verwach ten. Daar tegenover echter staat het feit. dat er dit jaar minder „paarvee" is. Het prijsverschil tussen de mage re koeien en de slachtdieren is van dien aard, dat vele mesters het laten afweten. De winst is zo klein en het risico te groot. Desondanks is het aantal inschrijvingen bijzonder groot. De grote mesters uit Nederland zullen in Leiden aanwezig zijn en wordt dan ook topkwaliteit verwacht, zoals nog nooit te zien is geweest. Het aantal inschrijvingen is geste gen van 56 tot 84. Ingeschreven55 zwartbonten (waaronder enkele buitenlandse ras sen); 125 roodbonten; 60 dieren ge schikt voor de weiderij; in totaal 240 stuks, dat is iets hoger dan het vo rige jaar. Verder zullen nog worden getoond 25 vette kalveren en enkele hokken schapen. LEIDEN SSR houdt cyclus Op donderdag 25 en 26 maart organi seert de SSR wederom een cyclus, over een bepaald thema. Het onder werp van deze dagen is „Verdraag zaamheid". Op 25 maart zal prof. dr. H. J. Heering, hoogleraar in de godge leerdheid, een algemene beschouwing geven over verdraagzaamheid als ac tueel probleem. Op de tweede avond wordt de behandeling van het onder werp toegespitst op de houdng tegen heren P. Dankert, lid van de Tweede uit zijn eigen homofiel zijn, Ad Voorbij, gereformeerd theoloog uit Amsterdam, een inleiding houden. De avonden, die beide worden gehouden in de SSR-sociëteit, Hogewoerd 108, en om acht uur beginnen zijn voor alle belangstellenden toegankelijk. dS lootte Ajax t >EN Het 21fe Zilveren Mo il. nooi van de voetbalvereniging an^ordt dinsdag 30 of woensdag steïrt geopend met de wedstrijd UVS en het eerste amateur van Ajax. oting voor de eerste ronde le verder de volgende wedstrij- i: woensdag 7 april Quick Boys oom (bekerhouder), woensdag 'l LFCRoodenburg en woens- april LugdunumVolendam amateurelftal). wedstrijden zullen een dag rh i vervroegd, als op de vastge- avonden een voetbalwedstrijd televisie wordt uitgezonden. dam; 10. Lijn Loevesijn. Amateurs: 1. Cees Priem 144 pnt; 2. Fedor den Hertog 87 pnt; 3. Wim Bravenboer. Nieuwelingen: 1. Bas Hordijk 187 pnt; 2. Wim Albersen 85 pnt; 3. Jan Bakker. Adspiranten: 1. Alex Bongers 140 pnt; 2. Ron Zieleman 118 pnt; 3. Klaas Jan Sterk; 8. Jan Jansen en 10. Aad v. d. Voet, beiden Swift. Lugdiinuin tegen Neptunus voor krachtproef LEIDEN De amateurvoetballers werken zondag weer een volledig programma af. Roodenburg en Lug dunum spelen in thuiswedstrijden tegen Fluks en Neptunus. Voor Roo denburg liggen er tegen Fluks duide lijk winstkansen. Lugdunum krijgt het tegen de Rotterdammers bijzon der zwaar. Willen de Leidenaars het eersteklasserschap prolongeren, dan zal er ten minste één punt gepakt moeten worden. UVS gaat op bezoek bij CW. De blauwwitten gaan, ondanks het te leurstellende resultaat tegen SJZ, winnen. Voor de tweede, derde en vierde klas ziet het programma er als volgt uit: (achter de wedstrijden onze prognose) 2A: LFCWilhelmus 3; 3A: SC Lisse—Delft 1, DOCOS—HVV 3. TeylingenSJC 1; 4A: SJZQuick Steps 1, ASCVan Nispen 2, Concor dia HGona 1, WarmundaDe Ooi evaars 2, ForeholtConcordia 1; 4B: VTLKranenburg 2, Rijpwetering Altior 3; 4D: WippolderAlphia 1. In de afdeling Leiden staan de vol gende wedstrijden op het program ma: le klas: St. BemardusUDO 2, WOAAlphense Boys 3, Stomp- wijkse BoysZLC 1; 2e klas: Kic kers '69—KRV 2. J. van Dissel jubileerde LEIDEN De heer J. van Dissel, chef van de afdeling inkoop en de correspondentie-afdeling van de N.V. Leidsche Apparatenfabriek, reci pieerde gistermiddag in de Turk ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum. Vele zakenrelaties en andere bekenden kwamen hem de hand drukken. Eerder deze week is hij in het be drijf ghuldigd. Met zijn vrouw werd hij in de directiekamer ontvangen. Zijn vrouw kreeg bloemen en direc teur ir. R. Ruempol overhandigde de jubilaris de zilveren medaille met oorkonde van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel alsmede een envelop met inhoud. Ook namens het personeel werd een attentie aangebo den. De heer Van Dissel is 51 jaar en woont in Alphen. DEN Joop Zoetemelk heeft avond alsnog de waardering ge- die hem, in de ogen van zyn iging, Swift, toekomt. Toen en- maanden geleden de Gerrit le-trofee werd vergeven, bleek pse Belg gepasseerd te zyn door Post. p Zoetemelk, die als Tourde- t achter de schier ongrijpbare Merekx zo verrassend het karwei verzilverde, greep ook de hoogste onderscheiding in and. „Ten onrechte", zei Swifts Joop Riethoven gister- „De Kleine Burcht" tij een „alternatieve prijsuitrei- van de wielrenners van het Een evenement, dat moet uit- n tot dé verkiezing van de •koningen. jaar werd de beker niet feikt. Gerrit Schulte vond het 'J' lodig een beker te geven aan L' Ottenbros. Dit jaar werd Pe- ist eerste, terwijl Zoetemelk er eeste recht op had". Riethovens werd ondersteund door vrij- rifile wielerverenigingen. Vrijwel J an gaven zij hun stem aan nelk met zijn succesrijke zoon, s representant voor 't voetlicht de geschenkenstroom uit van Sportstichtingvoorzitter ira^iegstraaten op te vangen, ,,'t maal prachtig, die geschenken, reacties. Ergens gaat het langs n. al voel je soms wel wat. ei^id wel dat het er bij hoort", de nuchter woorden van Zoe- sr., die zijn afwezige zoon enwoordigde. voornaamste uitslagen van de 1 iwift uitgeschreven poel zijn: Joop Zoetemelk 244 pnt; rafer Post 133 pnt; 3. Jan Jansen; tei i Wagtmans; 5. René Pijnen; rie Steevens; 7. Jos v. d. Vleu- 1 Peter Kisner; 9. Leo Duyn- ak LEIDEN De SGP-jongeren hiel den gisteravond in een zaalt je by het kerkgebouw aan de Middelstegracht een forumbyeenkomst; de belang stelling was redelyk maar er waren weinig jongeren en vrouwen. In zyn inleiding zei de heer Boender, dat het de taak van de SGP is in de maatschappij „op de schansen te blij ven staan". Ook Jozef van Arimethea bleeft zitten in het Sanhedrin, dat Jezus veroordeelde, maar er staat geschre ven: hij bewilligde niet. Het is on ze taak de regering van dit land te rug te roepen tot het Woord, aldus de heer Boender. Welvaart is er ge noeg maar welzijn kunnen we ons alleen via het Woord eigen maken. Waar blijft het getuigenis van onze christelijke Kamerleden in zaken als echtscheidingsrecht, pornografie, cre matie en homofilie? In de discussie werd onder meer ingegaan op de vraag of de NAVO strijdig is met Gods Woord. We moe ten een dam opwerpen tegen het oostblok, antwoordde forumlid Van den Berg, teneinde onze vrijheid te behouden; oefeningen op zondag moeten zoveel mogelijk achterwege blijven. Ten aanzien van het onderwijs zei hetzelfde forumlid dat naar zijn me ning het basisonderwijs er in de rijksbegroting bekaaid afkomt. De universiteit kan zijns inziens wel wat efficiënter worden opgezet. Vacinatie De meningen over verdeling van zendtijd voor politieke partijen wa ren verdeeld. Vaccinatie Over de vaccinatie in Staphorst ontstond een levendige discussie. Men verschilde van mening over de vraag of preventief bestrijden van polio geoorloofd is. Zo werd naar voren gebracht, dat deze bestrijding te veel in het menselijke vlak wordt gezien en dat men zich tegen de oor delen Gods wil afzetten. Eindconclusie van het forum was. dat hier in de eerste plaats een ver- antwoordelykhcid voor de ouders ligt. Men was tegen verplichte vac cinatie. Uit de zaal riep iemand; we moeten primair op het belang van het kind letten". Tenslotte werd geklaagd over de geringe belangstelling van de jonge ren voor de SGP. Een vertegenwoor diger uit Rotterdam zei: bij ons is de SGP een 65+ partij. Tot troost zei een forumlid. dat dit dertig jaar ge leden ook al zo was en dat er een lichte toeneming van de belangstel ling der jongeren is te bespeuren. LEIDEN Forumavond buiten landse politiek Op dinsdag 30 maart houdt de SSR met het oog op de komende verkiezingen in het Aca demiegebouw, Rapenburg 73, een fo rumavond over buitenlandse politiek. In het forum, dat wordt voorgezeten door mr. P. J. A. Idenburg, weten schappelijk medewerker voor inter nationale betrekkingen aan de Vrije Universiteit, zullen zitting hebben de heren P. Denkert, lid van de Tweede Kamerfractie van de PvdA, mr. G. B. J. Hiltermann, medewerker van El- seviers Weekblad en de AVRO, G. Koudijs. lid van de Tweede Ka merfractie van de VVD, en drs. L. Wecke, wetenschappelijk medewer ker voor internationale betrekkingen aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen. van t.v. en radio, spreekt zondagmorgen om 10.00 u. in het Van Endelaan. Hillegom. Zaterdag 20 maart Holiday Inn. 10 tot 18 uur: autoshow Rijnland (Ford). Schouwburg, 8.15 uur: Snip en Snap. Microtheatrr vestestraat 40. 8.30 uur: „De io geboden". Zondag 21 maart Holiday Inn, 10.30 tot 18 uur: autoshow Rijnland (Ford). Maandag 22 maart Stadhuis, 7.30 u.: gemeenteraad. WUllbrordgebouw Oegstgecst, 8 u.: afd. Leiden e.o. Kapperspatroonsbond. Schouwburg, 8.15 u.: „De sprakelozen". Rapenburg 10, 8 u.: Ameteurfotografen. Lokaal Zuiderkerk, 9 - 12 en 2 - 4.30 u.: Bevolkingsonderzoek. Dinsdag 23 maart Schouwburg, 8.15 u.: „De sprakelozen". Stadhuis, 7 - 8 u.: spreekuur Bouwfonds. BreestW 19, 7 - 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101. 8 vesting werkende jong Steenschuur 8, 8 u.: Ver. van Postzegel verzamelaars. Kleine zaal Gehoorzaal. 8 u.: conert Ju dith Dresden fluit, Leny Stevens-Ridder hof sopraan en Henk Brlër plano. Lokaal Zuiderkerk. 2 - 4.30 en 7 - 9.30 u.: Bevolkingsonderzoek. Woensdag 24 maart Stadhuis. 4 - 6 u.: spreekuur soc. raads- VIGehoorzaal. 12.45 - 13.30 u.: pauze-orgel concert Ben Fey. Lokaal Zuiderkerk, 9 - 12 en 2 - 4.30 u.: Bevolkingsonderzoek. Donderdag 25 maart Vestestr. 40. 8.30 u.: ..De 10 geboden Derde Btnnenvestgracht 3, 2 u.: afd. Ver. van Huisvrouwen. Lakenhal. 8.15 u.: concert Studentenka merorkest. Foyer Gehoorzaal. 8 u filmlezing K O. over „Land boven de Poolcirkel". Medusastraat 24 en Tlmorstraat 41, 2-4 en 7-9 uur: openbare les Bedrijfstech- msche school. LEIDERDORP Nieuw-Ouderzorg. 8 uur: afdeling Leiden Chr. Plattelands vrouwenbond, hoe kiezen wy behang? Vrijdag 26 maart Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 'u.: ruil beurs. Vespestraat 40. 8.30 u.: „De 10 geboden". Rapenburg 24, Hol House. Jazz-zolder, 10 - 3 u.: nam. oude stijl workshop. De Doelen. 4.30 - 6.30 u.: receptie Leidse amateur-tuingroep. Roomburg t.g.v. 30-ja rig bestaan. Groenoordhal. 10 u.: opening Paasvee- ten toonstelling. Zaal Petrakerk. 2 - 4.30 en 7 - 9.30 u: Bevolkingsonderzoek. Medusastraat 24 en Tlmorstraat 41, 2-4 en 7-9 uur: openbareles Bedrijfstech- nische school. Zaterdag 27 maart Pieterskerkstraat 1, 4 u.: prot.-chr. kos ters Leiden e.o., jaarvergadering. Vestestr. 40. 8.30 u.: „De 10 geboden". Den Burcht. 2.30 - 4.30 u.: receptie t.g.v. 25-jarig bestaan afd. Lelden Alg. Ned. In validen bond. Steenschuur 6, 2.30 u.: K O. Kinder film voo retell in g. Maandag 29 maart Schouwburg 8.15 u.: Pepijn, Opus 4. Stadhuis, 7.30 u.: Gemeenteraad. Dinsdag 30 maart Schouwburg, 8.15 u: Pepijn, Opus 4. Steenschuur 6, 2 - 4 u. en 7.30 - 9.30 u: Inlevering goederen zomerkledlngbeurs. Unie Vrouwelijke Vrijwilligers. Stadhuis, 7 - 8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestraat 19, 7 - 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101, 8.30 u.: spreekuur Huis vesting werkende Jongeren. Woensdag 31 maart Schouwburg, 8.15 u.: Pepijn, Opus 4. Steenschuur 6, 9.30 - 3 u.: verkoop zo- merkledingsbeurs Unie Vrouwelijke Vrij willigers. Stadhuis. 4 - 6 u.: spreekuur soc. raads- Vrijdag 19 maart Chr Technische school, Vljfmeilaan, 7 - 9 u.: Openbare les. FILMS CAMERA Meisjesintemaa(k)t. 18 Jaar. dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur. vr en za 23.30 uur. More. 18 jaar LIDO Dc getrouwde priester. 18 Jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 ur, zondag ook 4.45 uur. LUXOR De gendarme op drift, a.t., dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zondag ook 4.45 uur. REX Het wilde bloed, 18 Jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur. vr en za 23.30 uur.' De omhelzing, 18 Jaar. STUDIO Percy, 18 jaar, dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zondag ook 4.45 uur. TRIANON Dr. ZJlvago, 14 Jaar, dag. 2.00 en 8.00 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. en Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, tel. 01717 - 2525. Dc zaterdag- zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De avonddienst na 18 uur, de nacht dienst en de zondagdlenst van de Oegst- geestsc Apotheek wordt waargenomen door de Haven Apotheek. Dokte rsdlenst Tot zaterdag 10 uur dc eigen dokter raadplegen. Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- cn zondagavond van 21—24 uur. Breestraat 19. Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk- straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur ('s mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Doktersdienst5 maal 2 (zat. 10 uur voormiddag tot zondag 24 uur). Brand weer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBOi 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83; voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon 20460] voor informatie telefoon 33921. Musea Acad. Inst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30, dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus, Rapenburg 73: 1 april—30 sep tember, 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur. kassen zat. en zon. gesloten: 1 okto ber—31 maart 9—12 en 13.30—16 uur. zon. gesloten, kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870, tot 26 oktober, dag. 10—17 uur, zon. 13—17 uur. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00—19.45 uur: zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur. Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14.30 uur.* Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Op algemene christelijke cn nationale feestdagen galden de bezoektijden als op zondag. Diaconessenhuis: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur: tweede en derde klas 1.16 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis: Volwassenen: 3de klas alle dagen van 1415 en 18.45—19.30: 2de klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30; 1ste klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3de klas: van 1516 en van 18.45—19.30 2de klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 1516 en van 18.4519.30. Baby's en kleuters: zo., ma.. wo„ vrij. en za. van 15—15.30; di. en do. van 10— 18.30. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16. dl. en do. van 18—18.30. Annaklinlek: 3de klas 13.30—14.30 en 18—19 uur. 2de klas 13.30—15.30 en 19—20 uur. 1ste klas 11—12, 13.30—15.30 en 19—20 Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek: maandag t/m vrijdag 16.45—17.45 uur: zaterdag 13—15 uur; zon dag 11—11.45 en 13—15 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) 1ste en 2de klas: van 10-30—U.00 uur, van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur; 3de klas: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kLnderafdeUng: van 14.00—15.00 uur, van 18.00—18.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK Sole Mlo klasse-patiënten dagelijks van 3 tot half S en 's avonds van 7 tot 8: zaalpatiënten zondags van 1 tot 3, dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tot half 8 en zaterdag van 1 tot half 3. KATWIJK zeehospitium, longkliniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5: reva lidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum kinderen: woensdag van 7 tot 8. zaterdag cn zondag van half 3 tot half 5: longkliniek en tbc- afdeling kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half Tentoonstellingen Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april. 10 tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Lakenhal: fotowerk van Metnard Wold- ringh. van 12 febr. tot 28 maart. dag. 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Jan Kok In de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier". Zweilandlaan 5. Ope ningsuren: maandag 1.00—5.00, dinsdag 9 00—12 00. 1.005.00. woensdag 9.00—12.00. 1.00—5.00. 7.00—8.30. vrijdag 9.00—1.00, 1.005.00 uur. rot 19 maalt: exposiUe van tekeningen van Kees de Jager in de Openbare Bi bliotheek „Zuid-West". Eduard van Bci- numstraat 2. Openingsuren: maandag 2 00—5 30. dinsdag 6.30—9.00. woensdag 10.0012.30 2.005.30, donderdag gesloten, vrijdag 2.00—5.30. 6.30—9.00, zaterdag 10.0012.30 uur. Rapenburg 73: fototentoonstelling Inter- uur"' l0t 17 aPrU' ma' t/m 8:50-6 WASSENAAR Kunstzaal Heuff. Hof- laan 7: aquarellen en etsen van H. E. Roodenburg. bronssculpturen van Joekt Smak, van 8 tot 31 maart (ma. t/m zat. 10—17 u.. di.av. 8—10 uur. zon. na af spraak).

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3