Lambert Erné, ijveraar kerkmusici, overleden Kerken in Zuid-Afrika! willen één lijn trekkei Hervormde zending toeli nog goed jaar Bestuursleden afdeling Friesland van de CHJO zijn afgetreden Dr. Simonis: „Ik wil herder zijn en geen dwingeland" Verkuyl: Pressie op NG kerk Een woord voor vandaag COMMENTAAR SALT (1) SALT (2) SALT (3) Aparte rechtspraak Uitnodiging aan Wereldraad binnen BEROEPINGS) Van een onzer verslaggevers UTRECHT Lambert Erné, de voorzitter van de Nederland se Organisten Vereniging en or ganist van de Nicolaikerk in Utrecht, is na een korte ziekte gistermiddag onverwacht over leden in het ziekenhuis Ouden- Lambert Erné aan de speeltafel van zijn orgel in de Nicolaïkerk te Utrecht. OEGSTGEEST Het jaar 1970 is financieel 'toch nog goed geëindigd roor >de'hervormde zending, iIn de plaatselijke gemeenten Is namelijk op een verblijdende wijze gereageerd, toen in oktober 'bekend werd, dat de zendingsinkomsten achter bleven bij de verwachting. 'In versneld 'tempo kwamen verhoogde en extra bijdra gen binnen. Daardoor is, naar nu be kend is, vorig jaar in totaal 4,5 mil joen voor het werk van „Oegstgeest" bijeengebracht. Dat is een half mil joen of 12,5 procent meer dan in 1969. Dit betekent overigens niet, dat de hervormde zending nu financieel op rozen zit. Tal van gevers houden voor hun collectenbij dragen of giften ja renlang vast aan een eens gekozen bedrag. De lonen en prijzen in Ne derland stijgen intussen en overzee zijn er Inflatoire ontwikkelingen. Dit nog afgezien van uitbreiding van het zendingswerk, die velen welkom zou zijn. Om aan de voortdurende dreiging van tekorten op de begroting, zowel als aan het alternatief van inkrim ping van de arbeid te kunnen ontko men vraagt de raad voor de zending de leden van de hervormde kerk dit jaar, hun zendingöbij dra ge op het „peil 1971" te brengen, dat betekent voor velen een verhoging met onge veer 25 procent. Vandaar het motto van de actie „Z 25". Dit verzoek geldt uiteraard niet die mensen, die zelf al begonnen zijn him bijdragen min of meer „waardevast" te maken. Naast een nieuwe algemeen secre taris in de plaats die openviel door het overlijden van dr. G. P. H. Lo cher (er zijn advertenties geplaatst), zoekt de raad voor de zending naar een weg om het 'Secretariaat voor Indonesië te versterken. De hoeveel heid werk wordt teveel voor Indonesië-secretaris drs. IH. Bootsma. „Oegstgeest" zou het toejuichen, wan neer samen met de gereformeerde zending iemand zou kunnen worden benoemd. Thans is ter assistentie van drs. Bootsma voor de tijd van één jaar benoemd mejuffrouw L. C. -Swaan. Zij repatrieerde onlangs uit West- Irian, waar zij dertien jaar in het sociale w rk van de evengelisch- christelijke kertc werkzaam was. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM In een document, dat hij geschreven heeft op verzoek van het departement van politieke en veiligheidsraad-aangelegenheden van de V.N., heeft prof. dr. J. Verkuyl aire mogelijke pressie op de Neder duitse gereformeerde kerk in Zuid- Afrika aanbevolen om een bloedbad in Zuidelijk Afrika te voorkomen. „Als deze kerk verandert, valt de basis van de apartheidspraktijk weg en kan het werk beginnen aan een maatschappij, waarin alle groepen deelnemen in de centrale machtsuit oefening. Iedereen weet dat het ge bruik van geweld in een poging om de weg naar zulk een maatschappij te effenen tot veel bloedvergieten en verschrikkelijke chaos zal leiden. Laten daarom allen die invloed kunnen uitoefenen op deze Afrikaner kerken dit doen, vóór het te laat is De Nederduitse gereformeerde kerk staat voor hetzelfde dilemma als de Duitse kerken in 1933: de keus voor het verlies van zijn leden, steun en geld of het verlies van zijn identiteit als kerk van Christus," aldus prof. Verkuyl. Libanon verbiedt Jehova's getuigen BEIROET De Libanese regering heeft aan de sekte der Jehova's ge tuigen alle activiteiten verboden. Het verbod is gemotiveerd met de „poli tieke doelstelling" en het „zionistisch karakter" van de sekte. Libanon was het laatste Arabische land, waar de Jehova's getuigen nog konden wer ken. rijn te Utrecht. De heer Erné was 55 jaar» De verdiensten van Lambert Erné voor de Nederlandse kerkmuziek (en dan vooral voor de Nederlandse orgel bouw) zijn met het noemen van zijn functies alleen niet aangegeven. Hij was een krachtige persoonlijkheid en zijn naam was een begrip, waaraan menigeen zijn houding en zienswijze le gitimeerde. In zijn opvattingen was hij scrupuleus en bovenmatig deskundig, daarbij voortgedreven door een sterke wil en een polemisch temperament. Het was onvermijdelijk dat hij daardoor mét mensen moest botsen, vooral ook omdat „tact" niet zijn meest opvallende deugd was. Maar hij heeft niemand, die met hem in aanraking kwam, koud gelaten. Het was „vriend of vijand"; echter zonder dat ook maar iemand zijn bekwaamheden, werk kracht en onbaatzuchtigheid voor wat hij als juist zag, kon of wilde betwijfe len. Twee aspecten van zijn werk verdie nen bijzondere aandacht. In de eerste plaats zijn ijveren voor de bouw (in 1956) van een nieuw orgel in de Nico laikerk in Utrecht toen als gevolg van een reconstructie van de westgevel van deze kerk het 19e-eeuwse Wit te-orgel architectonisch onbruikbaar we'rd. Het was Erné, die er voor zorgde dat de bouw werd opgedragen aan Sybrand Zachariassen van de Deense orgelbouw- firma Marcussen. Zachariassen heeft op dit orgel het stempel van zijn vakman schap gezet, maar in de conceptie (en de uitwerking daarvan) is de persoon lijkheid van Erné te herkennen. Van het orgel in de Nicolaikerk is wel gezegd, dat na dit orgel alles an ders werd in de Nederlandse orgel bouw. Het werd een oriënterings- en aanknopingspunt voor velen en de in vloed op de toén volwassen geworden Nederlandse orgelbeweging kan alleen maar aangeduid worden. Bewogenheid In de tweede plaats1 moet genoemd worden de sociale bewogenheid van Erné en zijn strijd voor de erkenning van de maatschappelijke positie van de kerkmusici. Hij is de enige NOV-voor- zitter geweest, die ooit kans zag met kruidige en soms ook provocerende uit spraken de voorpagina's van kranten te halen, want hij kende de waarde van de publiciteit. Hij heeft de Nederlandse Organisten Vereniging als organisatie geprofessio naliseerd en omgevormd tot een echte vakbond. De aansluiting van de N.O.V. bij het C.N.V. tijdens het voorzitter schap van Erné was van dit alles een logische consequentie. Juist op de dag (donderdag) dat hij door een hersenbloeding werd getrof fen, vonden de leden van de N.O.V. in hun brievenbus een concept-regeling voor kerkmusici tussen het NOV-be- stuur en een kerkelijke werkgroep on der leiding van de secretaris van de generale synode van de hervormde kerk, dr. R. J. Mooi, in welke overeen komst de bevoegdheden van de organis ten, hun indeling naar de gemeenten en rechtspositie werd vastgelegd. Waak te allen tijde, biddende dat gij in staal moogt wezeiil komen aan alles wat geschieden zal. en gesteld te worden aangezicht van de Zoon des mensen" Lucas 21:36). De Here heeft de schare gewaarschuwd: Er zullen dagen- waarin geeri steen óp de andere gelaten zal worden, die worden weggebroken. En zij komt vanzelfsprekend met de Wanneer? Het antwoord van Jezus is er op gericht de aktivi 9 de mens te prikkelen. Wanneer? Achwat komt het er feiU aan. Het zijn niet onze zaken. God zelf zal de dag en het uu len. Maar en dan komt het: waakt en bidt. Twee opdraci het ware. Doch alsof de Here voor de mens de moeilijkheid en feite onmogelijke daarvan onderkent voegt Hij er aan toe: Bidt. nooit in eigen kracht de eerste opdracht te vervullen, het lukken De machten om ons heen zijn altijd sterker gebleh we dachten. Daarom? bidt. Bidt, dat God u nabij is in de st wakende te blijven, want die strijd.zal zwaar zijn. We lezen vandaag: Jozua 4 vers 15 tot 24. We lezen morgen: Jesaja42 vers 1 tot 9. Deze week zijn Amerika en de Sowjet-Unie in Wenen begonnen aan de vierde ronde van hun SALT-besprekingen bet overleg over een be perking van strategische wapens. Het doel daar van is, hopelijk, de kans op een massale moord partij met kernwapens te verkleinen. De interesse die de publieke opinie hiervoor tot dusverre aan de dag heeft gelegd, lijkt niet evenredig te zijn aan het gewicht van deze zaak. Dat is droevig, omdat het verloop van de diverse pogingen tot wapenbeheersing, in de moderne geschiedenis on dernomen, het vermoeden wettigt, dat ook goed willende politici daarbij weinig vorderingen kun nen maken, als ze niet door een hevig verontruste publieke opinie worden voortgedreven. Een sterke aanwijzing in die richting vormt de totstandkoming van het beperkte kernstopverdrag in 1963, dat het resultaat was van een wereldwijde campagne tegen atoomproeven in de atmosfeer. Nu had die campagne op de SALT-besprekingen Dit overleg in Wenen illustreert overigens, hoe weinig de nucleaire bewapeningsrace belemmerd is door het beperkte kernstopverdrag van 1963. Door dit akkoord heeft die wedloop alleen maar een, om zo te zeggen, ondergronds karakter ge kregen. Want onder de grond mochten nog wel kernproeven worden genomen, en dat bood zowel de Amerikanen als de Russen ruim voldoende mo gelijkheden om hun kernbewapening aanzienlijk te verfijnen en uit te breiden. Zo hebben sinds 1963 de beruchte MIRVs (aanvalsrakett^n met di verse atoomkoppen, die naar verschillende doelen kunnen worden gestuurd) en ABM-systemen (stel sels van anti-raketverdediging) hun intrede ge daan. Het zijn deze wapens, die op den duur het precaire evenwicht der verschrikking, waarop de De SALT-besprekingen nu zouden erop gericht moeten zijn, dit evenwicht te handhaven, d.w.z. te garanderen, dat zowel Rusland als Amerika de kans behoudt, bij een kernaanval zo hard terug te slaan, dat geen van beide het ooit zal wagen, zo'n aanval te ondernemen. Tot dusverre is het verloop van dit overleg weinig bemoedigend ge weest. De standpunten liggen nu zelfs in sommige opzichten nog verder uiteen dan bij het begin van SALT, in 1969. Sindsdien zijn de Russen weliswaar bekeerd tot de oorspronkelijke Amerikaanse op vatting, die inhield, dat allereerst gestreefd moest worden naar een akkoord over de beperking van ABM-systemen. Maar ongelukkigerwijs hebben de Amerikanen zich sedertdien genoopt gezien, het aanvankelijke Russische standpunt in te nemen, dat erop neerkomt, dat een eerste overeenkomst óók een regeling voor offensieve wapens moet be vatten. Dit boompie wisselen op topniveau mag begrijpelijk zijn, omdat Amerika de laatste jaren stevig aan de ontwikkeling van een ABM-systeem heeft gewerkt, terwijl de Russen juist hun aanvals- potentieel krachtig opvoerden, het bereiken van een akkoord wordt er natuurlijk niet gemakkelij ker door. KAAPSTAD (Reuter) De recht bank in Kaapstad heeft gisteren een 21-jarige kleurling ter dood veroor deeld wegens de verkrachting en de beroving van een blank meisje. Vier andere kleurlingen, die eveneens deelnamen aan de aanslag op het 17-jarige meisje en haar vriend, wer den tot gevangenisstraffen van in to taal 57 jaar veroordeeld. Bij het Hof van Beroep in Bloem fontein is gisteren een 19-jarige blanke politie-agent in hoger beroep gegaan tegen zijn veroordeling we gens de verkrachting van een neger vrouw. De politieman vond zijn straf veel te hoog. HIJ had nl. vier jaar ge vangenisstraf gekregen. (Van onze kerkredactie) KAAPSTAD De Zuidafrikaanse raad van kerken heeft nu een officiële uitnodiging aan de wereldraad van kerken gezonden om in Zuid-Afrika aan een beraad over het programma tegen het racisme te komen deelnemen. Plaats en tijd van de bespreking zijn nog niet bekend. Eerder had premier Vorster verklaard de toelating van een wereldraad-delegatie voor dit doel te willen overwegen. Deze verklaring van Vorster wordt nogal verschillend uitgelegd. Ener zijds wordt er een politieke zet in gezien om de positie van zijn partij voor de komende verkiezingen te ver beteren. Verteegenwoordigers van de raad van (Engelssprekende) kerken begroetten de verklaring van de pre- voor, dat ze gevoed werd door een wijdverbreide angst voor een duidelijk voorstelbaar gevaar: de groeiende kans dat, door de proeven in de atmos feer, strontium 90 in de zuigflessen van onze baby's zou terechtkomen, met alle afschuwelijke gevolgen van dien. Helaas schijnt het gevaar van een mas sale nucleaire slachting minder geschikt te zijn om het publiek tot actie aan te zetten. Zoals de Ame rikaanse journalist I. F. Stone heeft gezegd: ,Om de een of andere reden blijkt het praten over al gemene vernietiging niet half zo effectief te zijn als de mogelijkheid om iemand te vertellen, dat hij of zijn kind kanker kan krijgen door de atoom- proeven. De dood, zelfs of misschien wel juist op massale schaal, gaat het voorstellingsvermogen van de mens te boven'. Laten we hopen, dat Stone hier blijk geeft van een al te sombere kijk op de geaardheid van de meeste mensen. Want anders zouden besprekingen als nu in Wenen worden ge voerd, al te snel tot mislukken gedoemd zijn. nucleaire wereldvrede berust, kunnen verstoren. Door als een razende men neme dit letterlijk haar MIRV- en ABM-systemen te perfectione ren en uit te bouwen, zou een van de grote kern machten uiteindelijk de indruk kunnen .vestigen, dat ze in staat is, met één klap het kernwapen- potentieel van de tegenstander goeddeels uit te schakelen, zonder dat ze bevreesd hoeft te zijn, dat diens resterende kernwapens al te veel schade kunnen aanrichten op haar met ABM-gordels beveiligde grondgebied. Dit zou een nucleaire aanvalsoorlog .lonend' kunnen maken. Althans in de theorie van hen die niet op een paar miljoen doden kijken, zolang ze maar in het kamp van de tegenstander vallen. En daarmee zou het .even wicht der verschrikking' verbroken zijn. De belangstellende burger, die zich een gefun deerd oordeel over deze zaak probeert te vormen, moet waarschijnlijk hopen, dat de Amerikanen bereid zullen zijn, tot hun oorspronkelijke stand punt (allereerst een ABM-stop) terug te keren. W^nt als de twee supermachten afspreken, de anti-raketstelsels rondom hun grote steden niet verder te perfectioneren en uit te breiden, blijven die steden kwetsbaar, is een aanval waarop niet een moordende reactie van de tegenpartij volgt, moeilijk te realiseren, en kan dus het evenwicht der verschrikking gehandhaafd worden. Stellig blijft de mensheid daarmee in een krankzinnige situatie verkeren, maar ze is althans minder ge vaarlijk dan de toestand die bij een ongeremde ontwikkeling van ABM-systemen zou kunnen ont staan. Bovendien is het denkbaar, dat juist die blijven de kwetsbaarheid van de grote steden op den duur dermate tot de verbeelding van bijvoorbeeld de Amerikaanse bevolking gaat spreken, dat er van haar eindelijk eens krachtige pressie tot reële wa penbeheersing uitgaat. Zolang dit niet gebeurt, is er van overleg als dat in Wenen waarschijnlijk weinig te verwachten. LEEUWARDEN Tijdens de gis teravond te Leeuwarden in gebouw Irene gehouden bijzondere algemene -ledenvergadering van de CHJO afde ling Friesland, zijn vijf bestuursleden afgetreden. Zij kunnen zich niet ver enigen met het huidige beleid van de CHU. waarbinnen voor de CHJO kennelijk geen plaats is. De afgetre den bestuursleden zijn: Ben van Hol- trop, voorzitter te Sneek, Geert Koop man, secretaris te Twijzelerheide, J. Knul, penningmeester te Leeuwarden, Henk veaaaa te Bergum en mejuf frouw Corrie Rooijens te Sneek. De bestuursleden Ate Damsma en Piet Travallle uit Koudum wilden niet af treden. Zij zullen proberen het voort bestaan van de CHJO te waarborgen. Voor deze vergadering waren 127 convocaties verzonden. Buiten het be stuur was er slechts één lid aanwezig. Gezien de laatste ontwikkelingen in dé verhouding tussen CHJO en CHU besloten de vijf leden af te treden. Geert Koopman legde de volgende verklaring af: „Ik ben tot de con clusie gekomen te zijn aangesloten bij de verkeerde partij. De CHU is mij te conservatief J. Knul: „Ik ben nooit lid geweest van de CHU. Het pro bleem is nu wat hierna te doen. Ik ga nu op zoek naar iets wat meer in mijn lijn ligt Corrie Rooijens: „Ik heb de CHU altijd een vreemde club gevonden. Het is een zinloze zaak. CHJO vond ze een erg moeilijke naam en ze wilde er geen tijd meer aan besteden. Ik kan ook de uitlatin gen van de heer Udink niet waarde ren. Ben Holtrop: „Ik ben niet ge frustreerd ten opzichte van de CHU. maar ik bedank omdat de unie bin nen de partijclub mij politiek gezien niet ligt. Er gaan veel jaren in zitten om het anders te doen. Ik- ben ook seschokt door de uitlatingen van Udink. We zitten in de CHJO om de CHU om te vormen en naar mijn me ning heeft dat geen kans van slagen De Unie is gedoemd een rechtse be houdende partij t zijn. Ik stop er mee Udink is met de SGP en GPV op de rechtse toer. Wij kunngn de CHJO niet opheffen omdat het een lande lijke instelling is. We zijn districts bestuurders. Of de CHJO-Frielsnad zal kunnen blijven voortbestaan, is nu erg twijfelachtig. De leden waren voor deze vergadering uitgenodigd om mee te beslissen over belangrijke punten omdat de brief van de cen trumgespreksgroep over de jongeren ver beneden peil lag en op sommige punten beledigend was. Oo, de kwes tie Jacques Huijsen speelde daarbij een rol. Dit in verband met de kandidaat- lijst voor de weede Kamer. Het da gelijks bestuur van de CHJO was ook verontwaardigd over de hetze tegen Huijsen en zijn plaats op de kandida tenlijst waarbij hij is gepasseerd door Van leijenhorst. Het dagelijks be stuur besloot toen de relatie met de CHU voorlopig op te schorten. De landelijke bestuursraad bekrachtigde dit besluit. Het eerste gevolg is dat vijf bestuursleden nu in Friesland zijn afgetreden. mier echter als een stap in de goede richting. De directeur van het Christelijk In stituut, ds. C. F. Beyers Naudé, ver klaarde dat hij zich bij de komende bespreking wel een overeenstemming met de wereldraad kon voorstellen over het probleem van het racisme, maar niet over de hulp aan bevrij dingsbewegingen. Juist om deze re den wordt ook gemeend, dat Vorster deze ontmoeting wil. Opmerkelijk is dat van roomska- tholieke zijde in Zuid-Afrika in het vooruitzicht van de ontmoeting er op wordt aangedrongen één lijn te trek ken. De voorzitter van de r.k.-com- missie voor rechtvaardigheid en vre de in Zuid-Afrika, Roy Lailvaux te Durban, schreef daartoe telegrammen aan de voormannen van de anglica nen, congregationalisten, lutheranen, methodisten, presbyteriaanen en roomskatholieken, waarin hij hen op riep om aan de christenen in het land in de huidige crisis gemeenschappe lijk leiding te geven. Een prominente r.k, leek, Paul Gol- ler, riep op tot represailles tegen de regering. De kerken zouden massabij eenkomsten moeten beleggen en hun voorgangers moeten opdragen zich verre te houden van de viering van de komende tiende verjaardag van de Eén landelijke norm voor bijstandswet (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Voor het gehele land zal in de toekomst één bij standsnorm gelden, wanneer het ont werp van wet tot wijziging van de algemene bijstandswet dat thans bij de Kamer is ingediend, wordt aange nomen. Tot dusver hadden de ge meenten eigen bijstandsnormen als uitgangspunt. republiek Zuid-Afrika. En vooi men z.i, geen medewerking me( radioprogramma's meer moete lenen. Dr. W. A. Visser 't Hooft is dagen in Zuid-Afrika. De vi secretaris-generaal en huidige DJ sident van de wereldraad ho g een lezing voor de universite Kaapstad over de betekenis '- universiteit voor de maatsc f Aansluitend hoopt hij zich van tuatie op de hoogte te stellen. Gearresteerd KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant Durdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. ROTTERDAM In zijn toe spraak tot de genodigden heeft dr. Simonis na zijn wijding in de kathedraal van het bisdom in .Rotterdam zichzelf als een „veel omstreden man" voorgesteld. Toch wilde hij zich niet „een teken van tegenspraak" laten noemen, om dat deze eretitel alleen aan Christus toekomt. Hij zei zich ervan bewust te zijn, dat velen liever een ander als bis schop hadden begroet. „Ik heb daar begrip en respect voor". Hij wilde niet praten over de beroering, die na zijn benoeming is ontstaan, en over de tegenstelling van standpunten, hetgeen een vervreemding van el kaar tot gevolg kan hebben. Vaste wil „Dat is te betreuren, juist omdat dit de vraag oproept in hoeverre we werkelijk één zijn in Christus". De nieuwe bisschop sprak zijn vaste wil uit herder te zijn, voorbeeld en geen dwingeland. Hij noemde zijn ambt een moeilijke taak, vooral omdat hij, zoals hij zei, nog jong en onervaren is. De bisschop riep vervolgens op tot blijvende vernieuwing van de kerk. De enige weg daartoe is volgens hem, dat alle gelovigen in gezamen lijke verantwoordelijkheid proberen elkaar vertrouwvol te aanvaarden. Daartoe is nodig een voortdurende bezinning in liefde en wederzijdse bereidheid te luisteren, vooral naar het woord van God. Daarom heeft de bisschop als devies gekozen", dat zij u kennen". De bisschop kondigde aan later nog veel te willen zeggen, vooral tot de jongeren. „Voor het moment", zei hij, „moeten we samen met onze mede-christenen trachten de kerk van Christus te zijn in de randstad Holland met zijn vele maatschappelijke en godsdienstige problemen. De problemen van het jaar 2000 dienen te worden opgelost door trouw aan elkaar, vooral in het dra gen van eikaars lasten en in het le nigen van de grote noden van de wereld." Een van de presidenten van reldraad, de oude anglicaans schop Zulu, is in Roodepoort b toria waar hij een kerkelijke c komst bijwoonde, tijdelijk nie.r?1 vrouw en twee kinderen door tic vastgehouden. Hij was zontr 1 dige pas in blank gebied ei et- voor de keus gesteld een hori^ vijftig gulden te betalen of laten voorkomen. Hij besloot I laatste. Bisschop Zulu was bij |7 raadslagingen van het Comité in Canterbury een tegt^ der van de aanbevelingen programma tegen het racisme. NED. HERV.KERK Beroepen te Klazienaveen: Koelman te Geldermalsen; te en te Ederveen: A. van Brumm lie Hierden; te Den Haag (Toez. j.._ zichtkerkgem.) H. H. Tulp te re ven. Aangenomen naar Diepenheikd J. Knottnerus te Rotterdam-Dp de ven. .Afscheid op 21 maart Vn Veen: J. L. Ravesloot Oostermeer en Eestrum; van 1 jWj ven: dr. K. A. Decrloo die i.v. tot stud.pred. in de regio Gnxer sterdam door de classis Amstei .j beroepen tot pred. voor 1 rie werkz.; van Drumpt: H. O! Sa. te Delft: van Willige-Langerakj- Vlasblom ber te De Bilt. Intrede op 21 maart Te Gulpen-Vaals: dr P. L. heim uit Leiden: te Oss: ka van Lienden uit Bennekom; t sen en Rijswijk (NB): kand. Stolze uit Driebergen: te Manfor vens als bijstand in het paste »rt Nuis-Niebert): kand. C. J. Ren Marum. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Boerakkjvei Praamsma uit Stratford Can.). Afscheid op 21 maart Van Voorthuizen: D. W. ber. te Dronten. Intrede op 21 maart Te Giessendam en Nederhi i y veld: T. de Boer tevens pred. t senburg. GEREF. KERKEN VRIJ( Beroepen te Eindhoven: R. ban te Ferwerd-Hallumt. Afscheid op 21 maart Van Loppersum en Westell f G. A Jansen ber. te DaarlerveeJ Intrede op 21 maart Te Hattum: M. van Doo Vlaardingen. GEREF KERKEN (vrijg.; verb.) Intrede op 21 maart Te Wormer, A. Koers uit chem. GEREF.GEMEENTEN t Beroepen te Amsterdam No en Ligtenberg te Genemu'den. 21 Bedankt voor Slikkerveer: l'0oJ nan to VlaarHinoon KTc ten toe tot man te Vlaardingen. W. G. BEEFTI OVERLEDE1 GRONINGEN Op 68-iari tijd is overleden de heer W. luc] tink. Tot vorig jaar was hij v< "oe van het Gereformeerd Poiith nVe- bond. De heer Beeftink was wijzer, gaf een krachtige stoot n 1 oprichting van vrijgemaakt- meerde scholen en was la hoofd van een mavoschool in gen. otir tele Ier

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2