Peys brengt zelfvertrouwen terug Vorwarts ej Celtic zij] klap te bovei- Einde Holland Sport nabij Opmerkelijke come-baek van Russische atleten Haarlem zet toekomstop eerste plaats in bekerduel tegen ADO IOC herschrijft artikel over amateurstatus 'R l( Matthes evenaai vlinderslagrecor 10 MAANDAG 1 MAART 1< (Van onze speciale verslaggever) HAARLEM Niet het uiteindelijke resultaat van de bekercon frontatie met ADO (01) was voor het diep in de degradatiezorgen zittende Haarlem het allesoverheersende doel. De naaste toekomst, het zelfvertrouwen waarmee in de nog resterende elf wedstrijden van deze competitie het gevecht om het eredivisifeschap wordt voort gezet, die zaken prevaleerden. In dat zoeken naar de eigen waar de, in dat herstel van het vertrouwen ln eigen capaciteiten, is een belang rijke plaats ingeruimd voor Gerrit Peys, de 25-jarige laatste verdediger. Vijfenhalve maand heeft Peys vanaf de kant moeten toekijken hoe het met bekwame hand door Hughes in de eredivisie geleide Haarlem na een niet onverdienstelijk seizoen, weg zakte. Met het vertrek van Hughes en de komst van de inmiddels weer naar huis gestuurde Bill Thompson, liep Haarlem 'vast'. Slechts de eerste drie competitieduels speelde Peys tot nog toe mee .Zijn voorlopige vertrek uit het eerste tam (meniscus-operatie) bracht nog méér ellende. Aanvoerder Beertje Wentink: 'Haarlem beschikt niet over een zo grote kem van spe lers, dat je mensen op sleutelposities zo maar kunt vervangen.' Haarlem moest gaan schuiven. Piet Hoeben, hooggewaardeerd aanvaller, werd naar de achterste linie of naar het middenveld teruggedirigeerd Joop Burgers, op het middenveld voor Haarlem van grote waarde, schoof eveneens mee. •fa Dieptepunt De resultaten bleven bij Haarlem uit. En met het uitblijven van de prestaties verminderde ook het zelf vertrouwen. Een triest dieptepunt vormde de nederlaag op eigen terrein tegen hekkesluiter AZ'67; tot nog toe de enige overwinning van de even eens in grote zorgen verkerende Alk- maarse formatie. LAUSANNE, ANP Het da gelijks bestuur van het Interna tionaal Olympisch Comité heeft dit weekeinde, tijdens zijn tweedaagse vergadering in Lau sanne, een nieuwe tekst opgesteld voor artikel 26, betreffende de amateurbepalingen. De tekst is echter voorlopig nog geheim, aangezien de leden van het IOC moeten stemmen over het al dan niet aannemen van de tekst. De stemming zal schriftelijk plaats vinden en het IOC verwacht de beslissing na een periode van on geveer vier weken openbaar te kunnen maken. Tijdens de persconferentie, na afloop van de vergadering, ver telde de heer Brundage dat een commissie van drie of vijf leden zich nader zal 'gaan beraden over het amateurisme in de Olympi sche sport in overleg met de na tionale Olympische Comité's en de internationale sportbonden. Tijdens de vergadering zou het standpunt ten aanzien van het alpine-skiën niet zijn veranderd, aangezien dit punt niet direct is behandeld. De problemen die hangen rond het al dan niet deelnemen van een aantal skiërs aan de spelen van Sapporo omdat zij hebben gewerkt als coaches tijdens een trainingskamp in Californië, wer den ook niet opgelost. „Het IOC", stelde de heer Brundage, „zal niet beslissen of een aantal met name te noemen kandidaten van de winterspelen moet worden uit gesloten, maar of tijdens het trai ningskamp een overtreding van de amateurbepalkigen heeft plaatsgevonden Zou die vraag bevestigend beantwoord worden, dan zal het IOC zijn beslissing dienovereenkomstig nemen". Gerrit Peys is de afgelopen weken 'klaargestoomd' voor zijn rentree in het eerste elftal. De afgelopen week speelde hij in een vriendschappelijk en onderling partijtje. Gisteren tegen het tot de 'top-zes' behorende ADO, was hij opnieuw de laatste man in een defensie, die nog maar enkele weken geleden door datzelfde ADO met 60 was vernederd. Gerrit Peys speelde na twintig on zekere minuten een grote rol. Zegt 'interim-trainer' John Eelman: 'Het was Gerrit zijn eerste wedstrijd. Maar toch deed hij het al direct goéd. Hij heeft rust in de defensie gebracht en met zijn rentree ook mogelijkhe den voor de ploeg geschapen. Op het middenveld bijvoorbeeld, waar Joop Burgers nu kon terugkeren.' Zegt ook Ben Holleboom, conditietrainer naast Eelman: 'Het in het elftal zijn van Peys alleen is al belangrijk. De ove rige spelers hebben vertrouwen in hem. Hij organiseert, hij geeft aan wijzingen en gaat er als het moet ook fors, mannelijk tegen in. Zo'n man heb je in je elftal nodig.' Aanpassing Gerrit Peys had tegen ADO een aanpassingsperiode van twintig mi nuten nodig. Een periode, waarin ADO opnieuw de basis had kunnen leggen voor een grote overwinning. Maar wat op het Haagse Zuiderpark dankzij enige 'afzwaaiers' op (en blunders van) doelman Piet Paternot- te lukte, een snelle 20 voorsprong veroveren, gebeurde dit keer niet. In de derde en vierde minuut miste Wietze Couperus op enkele meters van het doel staande na fraaie trek- ballen op maat van de op" links door gebroken Hestad en verdediger Kore- 'vaar. Gerrit Peys: *Het was in het begin nog duidelijk aan elkaar wen nen. Je bent er bijna een half jaar uitgeweest en dat vereist wel weer enig inspelen. 'Peys redde in die be ginfase overigens zelf een keer op de doellijn, nadat Mansveld een vrije trap van Hestad al langs doelman Paternotte had gekopt. Het was niet zijn enige daad van betekenis. Eigen machtig corrigeerde hij even later, na zo'n twintig minuten spelen, ook de verdedigingstaktiek van Haarlem. Hij schakelde met zijn medespelers van man- op positiedekking over. Gerrit Peys daarover: 'Het is mijn taak om als laatste man organiserend op te treden. Maar er kwam aanvan kelijk niets van. Niet alleenomdat we nog op elkaar moeten inspelen, maar ook, omdat ADO door voortdu rend van plaats te wisselen, een ver dediging uit elkaar gooit. We zijn toen overgestapt op positiedekking volgens het systeem, dat Barry Hug hes ons altijd liet spelen. Dat levert, dacht ik, het meeste rendement op.' De Haarlem-verdediging sloot hier na beter, zonder dat het overigens een onneembare veste was. Aanvoer der Wentink moest het nog vaak te gen Hestad afleggen en ook De Haan en brekende middenvelder Burgers hadden hun handen (soms te) vol aan Couperus, Berg en Schoenmaker. De steeds maar oprukkende Korevaar (Eelman: 'Huyg liet hem teveel zijn gang gaan; ik heb in de tweede helft daarom ook Van Breevoort voor hem ingezet') zorgde verder voor voortdu rend gevaar. •fe Twee slechte Toch hield Haarlem stand. Kwam Haarlem er zelf 'ook steeds goed uit met kansjes voor de tweemansvoor hoede Hoeben-De Goede (Eelman: 'Ik heb nu eenmaal slechts twee aanval lers") en de in de eerste linie opdui kende Vesters. Kreeg ADO het zelfs af en toe even benauwd. Zegt trainer Jezek ook: 'ADO speelde slechter dan cl B ond( lee GLASGOW Celtic en Vorwarts Berlin zijn de klappen jaat Ajax en PSV hen hebben toegediend weer volkomen te bot km Beiden kwamen tot de volle winst. Celtic klopte het onderaan 1 de Schotse ranglijst bungelende Cowdenbeath met 51, terwijl warts, voor het eerst na een winterpauze in competitieverb »rds weer binnen de lijnen, FC Magdenburg met 31 versloeg. Lex Schoenmaker (links) scoort het enige en winnende doelpunt voor ADO in de wedstrijd tegen Haarlem. In het midden doelman Paternotte, rechts loop Burgers. de laatste maal tegen Haarlem,ter wijl Haarlem juist beter was.' De oorzaken zijn, ook volgens Jezek, niet moeilijk aan te wijzen ADO miste vooral in het begin te veel kansen en had toen het karwei gemakkelijk kunnen klaren. Toen dat niet gebeur de en Haarlem verrassend terug kwam, sloop onrust in de Haagse gele deren. Jezek: „Enkele spelers werden nerveus. Lieten zich dit ook door de tegenstander maken. Lex Schoenma ker bijvoorbeeld door Peys. Het is een moderne vorm van voetbal door op het veld alsmaar te praten. ADO moet het van rust, van zekerheid hebben. Dat was er dit keer niet Zelfs het doelpunt, dat Lex Schoenmaker in de vijfde mi nuut van de tweede helft scoor de na een pass van Wietze Cou perus (de Haarlem-defensie ap peleerde voor buitenspel) bracht die door ADO gewenste rust niet. Jezek; „Haarlem ging zelfs drukken. Met een voorsprong moet je eigenlijk de wedstrijd in handen hebben." ADO kon zelfs nu niet doordrukken, al kreeg Couperus drie minuten na Schoenmakers treffer een unie ke kans toen hij na een diepte pass van Schoenmaker alleen op Paternotte afging. ADO kreeg dank zij het va banque-spel van Haarlem nog meer kan sen, maar benutte die niet. Peys: „Logisch natuurlijk dat die mo gelijkheden er voor ADO kwa men. Maar ook al telde voor ons niet in de eerste plaats het re sultaat, toch wil je aan een 01 achterstand wel wat doen. Het moet je dan een beetje meezit ten. Dat zat het ons nu niet. Lo gisch misschien ook wel, omdat je als Haarlem in een dalende lijn zit. Die moet omgebogen worden. Ik dacht, dat ons spel tegen ADO vertrouwen voor de toekomst heeft gegeven! PETER ONVLEE SOFIA (ANP) Rusland, dat de hegemonie op atletiekgebied in Europa de laatste jaren verloor aan Oost-Duitsland, heeft dit week einde tijdens de tweede officiële Europese indoorkampioenschap pen in de Bulgaarse hoofdstad Sofia een opmerkelijke come-back gemaakt. De Sovjetunie legde beslag op 23 medailles, 8 gouden, 9 zilveren en 6 bronzen. Oost-Duitsland, dat echter slechts dertien atletes en atleten uitzond, waaronder geen middenafstandlopers, moest in de medaillerangschikking de Westduitse Bondsrepubliek nog laten voorgaan: 8 (4-3-1) tegen 10 (4-2-2). Polen (4e), Hongarije (6e), Tsjechoslo- wakije (7e) en Roemenië (8e) beves-. tigden de Oosteuropese heerscha :ppij in deze tak van sport. Alleen, Groot-Brittannië wist zich van de Westelijke landen door middel van een vijfde plaats in de voorste gele deren te handhaven. GEEN MEDAILLES Voor Nederland was er tijdens deze Europese indoortitelstrijd geen ere metaal weggelegd De afvaardiging van negen man (6 atletes en drie at leten) was gezien de prestaties in het voorseizoen niet duidelijk aanwijs baar te groot, hoewel de limieten niet in alle gevallen twee keer waren ge haald, zoals aanvankelijk was geëist. Duidelijk is dat de indooraccommoda- tie van de KNAU, vooral op de loop- nummers, betere prestaties mogelijk maakte dan de baan in Sofia toeliet. Maar dit weekeinde golden voor iedereen wel dezelfde omstandighe den en dan vallen de Nederlandse prestaties toch niet mee. Egbert Nijstad was nog de beste. Hij werd zesde op de 3000 meter. De voor hem nieuwe ervaring van het lopen van serie en finale in twee da gen heeft wellicht een wat betere tijd dan de nu bereikte in de weg ge staan. Bram Wassenaar bewees met zijn finaleplaats op de 1500 meter (hij werd uiteindelijk achtste) dat de Ne derlandse heren het er ditmaal rela tief beter hebben afgebracht dan de dames, een situatie die in jaren niet meer is voorgekomen. Els van Noor- duyn was de beste atlete met een zevende plaats bij het kogelstoten, terwijl van de hordenloopsters en sprintsters alleen Mieke Sterk en Riet van den Berg de halve finales bereik ten. De Amsterdamse hoogspringster Anita Meyer kwam in het internatio nale milieu in het geheel niet uit de voeten. Zij bleef vijftien cm onder haar indoorrecord van Rotterdam (1.75 m). Met haar sprong van 1.60 werd zij 15e en laatste. GOEDE PRESTATIES Ondanks de niet zo snelle baan was er bij de heren toch sprake van een voortreffelijk prestatiepeil. De 5.40 m polsstokhoogspringen van de Oost duitser Wolfgang Nordwig (wereldin- doorrecord) en de 8.12 m verspringen van de Westduitser Hans Baumgart- ner springen er uit, evenals de 16 83 m. die de Rus Viktor Sanejev en de Roemeen Carol Corbu bj het hlnk- stapspringen haalden Ook de 7 mi nuten 53 6 sec van de Brit Peter Ste wart op de 3000 m was van uitste kend gehalte. Bij de dames spraken de prestaties over het algemeen min der tot de verbeelding, hoewel er nog twee wereldindoorrecords werden verbeterd: door de Russin. Nadesjda Tsjisjova (19.70 m kogelstoten) en de Engelse Margaret Beacham (1500 m in 4.17.2). Celtic, zonder Kimmy Johnstone en Tommy Gemmell, maar met John Hughes, die zijn verzoek om op de transferlijst geplaatst te worden weer heeft ingetrokken, kwam in de vierde minuut verrassend met 10 achter door een treffer van Bostock. Hierna duurde het nog 25 minuten eer Hug hes met een fraaie kopbal de score rechttrok. Na deze gelijkmaker is Celtic geen moment meer in gevaar geweest. Via treffers van McNeill, Hughes en Hood (2x) bepaalde het de eindstand op 51. Door deze over winning bezet Celtic de tweede plaats. Koploper is Aberdeen dat één punt meer heeft dan de formatie van Jock Stein. Celtic speelde echter een wedstrijd minder. In de Duitse Bundesliga waren de slechte velden er de oorzaak van dat maar liefst vier van de negen wed strijden moesten worden afgelast. Vandaar dat er aan de top van de ranglijst geen noemenswaardige ver schuivingen plaatsvonden. Temeer niet daar koploper Borussia Mönchengladbach niet binnen de lij nen kwam. Bayern München maakte daar gebruik van door de achterstand tot slechts één punt terug te brengen. De Münchener-formatie had opval lend weinig moeite met HSV: 62. Onderaan werkte Kickers Offenbach zich wat omhoog door Arminia Biele feld voorlaatste in de bundesliga met 50 te verslaan. Blackpool zorgde in de Engelse lea gue voor een daverende verrassing. Deze op de laatste plaats staande ploeg slaagde er namelijk in koploper Leeds United een gelijkspel af te dwingen. Blackpool sloot de eerste helft zelfs met een 10 oorsprong af. John Craven passeerde Leeds doelman David Harvey namelijk vijf minuten voor rust. Een minuut na de pauze werd de eindstand bereikt toen de Schotse international Peter Lori- mer met een gave treffer gelijkmaak te: 1—1. Het nieuws dat Jock Stein en John „Yogi" Hughes zich weer verzoend hebben werd in Glasgow met vreugde ontvangen. De ruzie werd vrijdag bij gelegd. Hughes maakte in een telefo nisch onderhoud met Stein duidelijk dat hij maar afziet van zijn plannen om te vertrekken. Hij liet weten: „Ik heb de verschrikkelijke afgang van Celtic in Amsterdam gezien. Dat ging me aan het hart. Omdat ik op korte termijn geen onderdak kan vinden bij een andere vereniging wil ik graag weer mijn diensten aanbieden". Jock Stein stelde Hughes meteen op in de competitie-wedstrijd tegen Cowdenbeath. „Ook tegen Ajax is Hughes er bij. Hij is net de vent die we nodig hebben. Hughes blijft van de eerste tot de laatste minuut door gaan". Er is in Schotland overigens enorm veel kritiek gekomen op de prestaties van Celtic tegen Ajax. De kritiek geldt vooral Jimmy Johnstone, die nadat in Amsterdam enkele van zijn soli mislukten het hoofd liet hangen.. Dit in tegenstelling tot bijvoorbeeld vorig seizoen toen Johnstone zich in iedere wedstrijd kapot vocht. Bobby Murdoch, die de strijd vanaf de TV volgde vond dat Celtic zijn stijl ver loochende door na de eerste goal van GRONINGEN Holland Sports dagen lijken te zijn ge teld. In de meest letterlijke zin, want de mogelijkheid dat aan het eind van dit seizoen Den Haag nog slechts één profclub zal tellen, is zeer groot gewor den. Hoewel ADO en Holland Sport angstvallig zwijgen over de op hande zijnde ontwikkelin gen. zijn er aanwijzingen dat het overleg tussen beide verenigin gen en de gemeente mogelijk zal leiden tot een fusie tussen beide clubs of tot liquidatie van de Stichting Holland Sport. De onderhandelingen hebben naar alle waarschijnlijkheid reeds één (voorlopig) akkoord opgeleverd: het gezamenlijk bespelen van het Zuider park, momenteel domicilie van alleen ADO Het bestuur van ADO zal deze week de verenigingsraad inlichten over de gang van zaken en vragen de besprekingen te mogen voortzetten. De publikatie van deze toekomstplan nen heeft de spelers van Holland Sport nogal verrast en nog deze week zullen zij met hun vakorganisatie, de WOS, gaan praten. Sjaak Rogge veen: „Er doen veel geruchten de ronde, die je bang maken. We weten echter niet precies waarvoor we bang moeten zijn; daarom gaan de spelers die dat willen praten met de WCS." Ongeïnspireerd Hoezeer die geruchten Holland Sport in hun greep hebben, onder vond GVAV. De Hagenaars, in het verleden vermaard en gevreesd om hun vechtlust en inzet, boden de Groningers weinig geïnspireerd te genstand en verdwenen geruisloos uit de strijd om de KNVB-beker. Hoewel Sjaak Roggeveen ontkende dat de ploeg door de berichten over een mo gelijk opgaan in stadgenoot ADO on bewust een belangrijk deel van de inzet miste („We verliezen al het hele seizoen op een knullige manier door rare doelpunten"), kon GVAV-trainer Ron Groenewoud zich een dergelijke terugslag wel indenken: „Ik wist hier niets van, het is voor het eerst dat ik dit hoor. Ik kan me echter voorstellen dat dergelijke dingen ten koste van concentratie gaan en onrust veroorza ken". De ontwikkelingen rond het Haagse profvoetbal kregen een nieuwe di mensie, toe de gemeente het principe besluit nam het betaald voetbal te steunen. Over de wijze waarop die steun zal moeten worden gegeven, worden besprekingen gevoerd en de gemeente, die nauwelijks nog iets „ziet" in Houtrust, heeft er vermoe delijk op aangedrongen het Zuider park als enige accommodatie te hand haven. De voordelen voor ADO zou den op het financiële vlak liggen ADO. dat nog steeds met een exploi tatietekort worstelt dat in het verle den met de verkoop van spelers moest worden aangezuiverd, zou dan de opstallen aan de gemeente kunnen overdoen en tegen een schappelijker huur op het Zuiderpark spelen. Moeilijkheden Wat Holland Sport betreft, het gaat de stichting al enige tijd niet voor de wind. De sportieve successen blijven dit seizoen om allerlei redenen (bles sures, teleurstellende aankopen, con currentie van het in de top meedraai ende ADO) uit, waardoor het toe- schouwersgemiddeldo fors is gedaald Daarnaast kampt de Stichting met organisatorische moeilijkheden (eind vorig seizoen kreeg manager Dirk Nijs ontslag), terwijl de bereidheid van de drie leden van het Stichtings bestuur (en in het bijzonder voorzit ter Kroesemeijer) om de verliezen uit eigen zak bij te passen aanzienlijk is verminderd. Ook de KNVB kan zich door de situatie in Den Haag voor moeilijkhe den zien geplaatst, alleen al door het feit dat de bond nu ook rekening moet houden met het feit dat niet alleen in de tweede divisie, maar ook in de eredivisie het aantal clubs kan dalen. Bovendien is het tijdstip waarop een eventuele beslissing be kend wordt gemaakt, van belang voor een mogelijke beïnvloeding van de competitie. T ekortkomingen Dat Holland Sport met deze ge ruchten in het achterhoofd in Gro ningen nauwelijks met élan streed, is geenszins verwonderlijk. De Gronin gers schaarden zich via alweer een winst van 21 (in de eerste ronde tegen Gooiland, in de tweede ronde tegen Excelsior) bij de laatste acht. Maar een hoopvolle „test-case" is de strijd tegen de Haagse eredivisie-club voor de mogelijk weer promoverende Groningers geenszins geworden. GVAV speelde te simpel en te pover voetbal om ook maar één moment waar te kunnen maken dat het op nieuw een plaats in de eredivisie ver dient. Ron Groenewoud mocht dan tevreden zijn over het feit dat zijn ploeg het gestelde doel (een plaats in de kwartfinales) bereikte, er zal voor hem de komende maanden zeker nog veel te sleutelen overblijven. GVAV toonde zijn tekortkomingen vooral op het middenveld. Niet alleen werd de strijd daarin in een veel te laag tem po gestreden waardoor de aansluiting met de voorste lijn te gebrekkig tot stand kwam, ook gingen de midden velders met een grote slordigheid te werk. Slechts zelden werd de bal op de juiste wijze afgegeven. Het gevolg was dat Holland Sport het eerste half uur ondanks het feit dat het werd teruggedrongen, nauwelijks in moei lijkheden kwam. Een fout van verde diger Teske, die de Deen Jensen moest uitschakelen en dat ook bijna de gehele wedstrijd deed, bracht GVAV op wat fortuinlijke wijze toch op een voorsprong. Teske beoordeelde een voorzet van Eimers verkeerd, daardoor de achter hem staande Jen sen de gelegenheid kreeg doelman Woody Louwerens; te passeren: 10. Kort na rust liep GVAV nog verder uit. Chris Kronshorst, centrale verde diger en beste man van Holland Sport, vormde de inleiding tot Jen sens tweede treffer. Uit de vrije trap die GVAV aan de handsbal van Kronshorst overhield, schoof Prans- sen de gelegenheid kreeg doelman muurtje heen Louwerens verraste: 2—0. Na dat doelpunt bleek GVAV nog een zwakke plek te bezitten; de centrale defensie. Toen Hol land Sport de druk wat ver grootte, ontstond er in het straf schopgebied van de Groningers voortdurend paniek. Van Vlier den en Cornelis kopten en trap ten onbeheerst weg en nadat Cornelis in de 70e minuut een inzet van Guus Haak in eigen doel werkte, moest doelman Tonny van Leeuwen het plotse ling weer feller strijdende Hol land Sport van een verlenging afhouden. lila: De jdei 50 36,5 Ajax een afwachtende houding a nemen in plaats van als idioten vallen. Murdoch bekritis* vooral Mc Neill vanwege zijn „o elle grijpelijke" manoeuvre bij de trap die tot het tweede doelpunt tn t: Ajax leidde. Murdoch hoopt op t 1 maart fit genoeg te zijn om i return wedstrijd tegen Ajax van de partij te zijn. ach Door het onverwachte puntve stai van Leeds naderde Arsenal tot oj 55, punten. The Gunners, die in een wedstrijd Chrystal Palace met versloegen, hebben echter twee strijden minder gespeeld. De i punten van Arsenal kwamen naam van George Graham, voor eerst sinds acht weker, weer v< partij, 'en >van John Sammels, daarmee zijn eerste doelpunt sco en, in een league-wedstrijd. firop Chelsea kan de titel nu defin m 1 wel vergeten. Het ging in de ledsl dense derby tegen. league-Cupho jvo Tottenham Hotspur met 21 ten der. Keith Wilier gaf Chelsea vla rust de leiding, maar de Engels« i ternationals Martin Peters en Mi J Chivers beslisten kort daarop strijd ten gunste van Tottenham, deraan bracht Manchester Ui door een 20 overwinning op tingham Forest de kloof tussen tingham en Burnley (10 winsfc P 'Huddersfield) terug tot twee pui De situatie van Blackpool blijft 1 danks de fraaie draw tegen United hopeloos. RO R Uc Hi l nd Intussen duurt 'in Italië >de tussen 'AC Milan en Internatii nog immer voort. Beide rivalen 1 An men tot de volle winst. Milan o r; gens niet zonder moeite. Eerst di .de tweede helft zette het Fiore "1 via een treffer van Prati op vt ctl Inter deed het tegen Torino 20. Napoli bleef door een 10 winning op Lanerossi op het touw zitten. De achterstand op bedraagt drie punten. Bij Caj Jj maakte Gigi Riva voor het eerstd vijf maanden zijn rentree. Het le de zijn ploeg overigens niet meepd( dan een 1—1 score tegen Juve dat de vierde plaats op de ran inneemt. >g Bij onze Zuiderburen heeft ser daard nog altijd de beste papi ch Het klopte Antwerp met 6—0, v JSf door het zijn voorsprong van punten op Brugge winst tege Truiden behield. Andcrlecht i te nog verder achterop. In Grie1 land verspeelde Panathinaikos, week verrassend bedwinger Everton geheel onverwacht een aan Fostir (1—1). De ploeg van renc Puskas bleef daardoor tweed de ranglijst, met twee punten terstand op Panionios. Veel spat nog altijd in Spanje, waar drie gen met evenveel punten de IcC hebben: Atletico Madrid (11 1 jy Seviüa), Real Madrid (21 tegen rs' ragossa) en Barcelona (20 I Granada). Valencia volgt op sl .jj één punt. BUNDESLIGA: 1. TC Köln Rot Essen afg.; Rot Weiss Oberhausen - russla Mönchengladbach afg.; Schall Elntracht Frankfurt 4—1; Werder men Borussia Dortmund 3—1, B München Hamburger SV 6—3; Eln Vf Braunschweig Hertha BSC Berlin l. FC Kalserslautern Hannover '96 MSV Duisburg vfB Stuttgart afg.; kers Offenbach Arminia ENGELSE LEAGUE Eerste divisie: Blackpool Leeds 1 1—l; Coventry City Liverpool l0, tal. Palace Arsenal 0—2. Derby Cout Manchester City 0—0, Everton Stok ty 2—0, Huddersfield Town Burnley Ipswich Town Newcastle United Manchester United Nottingham I 2—0, Southampton West Bromwlc bion 1—0, Tottenham Hotspur O 1 2—1, Wolverhampton Wanderers Ham United 2—0. ii MAAGDENBURG (ANP) De Oostduitse zwemmer Rol t Matthes heeft in Maagden! het Europees record op de meter vlinderslag geëveni met een tijd van 57.5 secon Het record was in het bezit de Westduitser Hans Lampe, het op 7 september 1970 vesti tijdens de Europese kampii schappen in Barcelona, wereldrecord staat op naam de Amerikaan Mark Spitz 55.6 seconden. Chelseas John Dempsey (midden) springt naar de bal tijdens de wedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Dempsey wordt omringd door v.l.n.r. Joe Kinnaer, Alan Mullery •n Steva Perryman. Rudy Pijper van de Schiedt,? zwemvereniging SZC heeft gisl tijdens kring-slotwedstrijdenin kenswaard het Nederlandse adspi tenrecord op de 100 meter vlindi 'er (25 meter-baren) van Roger Hamburg met een tijd van 1 mil seconden geëvenaard. Estafetteploegen van Zian he! 's in het zwembad Morgenstond in Haag twee Nederlandse records c - f m banen verbeterd. Op de 10 x 1 vrije slag heren werd het record al in bezit fcvas van de Haagse 'er' niging verbeterd van 9 min. 39.' Ie tot 9.34.0. Tevens bracht Zian he Ve cord op de 5 50 m vrije slag l van 2.08,4 HPC was er houder 1 op 2.08,0. !ft II

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 10