Uitzaaiing kanker bedwongen? De torenklok van Dalhuizen v. Britse onderzoekers ontdekken verrassend geneesmiddel door dr. K. Hellman !DAG 13 MAART 1971 BI AAARlj t RlAldo< van, M 3Erla»door Lideke Gaemers k vaiT je burgemeester keek erg last toen meneer Minuut de klok liet zien. Oe klok prachtig beschilderd en ferd met allerlei metalen |en. „Zo iets moois heb ik nooit gezien," zei de bur- jieester. „Ik benoem u hier- 'dan ook tot ereburger van stad." En meneer Minuut Lj later plechtig de oor- zi'n4le uitgereikt die bij dit iurgerschap hoorde. volgende dag, precies om ill uur werd de klok op de aangebracht. Twaalf hal slagen waren over heel uizen te horen. Iedereen het er roerend over eens, de toren nu eigenlijk pas af was. T1ver' tarwat vreemdom uur bleven de wijzers ste- Hoe kon zo'n mooie, nieu- .Alok nu stil blijven staan? en eer Minuut stond ver en teleurgesteld met zijn I te schudden en zijn bril- schudde zachtjes mee. en het hele dorp naar de iklok stond te kijken, klom lokkenmaker naar boven, us 21 ;on heel gemakkelijk bij de komen, omdat men die boven het torengat in de had aangebracht, neer Minuut boog zich het gat naar buiten en zei de klok „Wat doe je me an? Je bent nog wel de ste klok die ik ooit ge- d heb! Maak je me nu te Dtter rde> wat 1® er aan de 301 klok fluisterde beschaamd: spijt me heel erg maar wijzers durven niet meer pen, omdat zij hoogtevrees en. Vooral de grote wijzer odsbang, omdat hij zo vaak moet lopen: het eerste half 'lijdt hij snel naar bene- let tweede half uur moet weer omhoog klimmen, ds hoger en dat vieren- nge Ug keer per etmaal. Het is wijzers niet om vol te hou- hier boven in de lucht." -• i ,|iM V j VI 5 - i d» nen Drs. verk nen Van Hetty Mijderwijk, 11 jaar, Is deze „Jantje lacht, Jantje huilt", (draai de plaat maar om) Nelly Terlouw, 10 jaar, maak- tze aardige tekening van een goede bekende van jullie, f de Haas! „Ik moet er wat op beden ken", zei meneer Minuut zenuw achtig. „Wacht eens, ik laat een brede vooruitstekende rand aanbrengen om de wijzerplaat heen en glas voor de wijzer plaat. Dan zien de beide wijzers alleen de rand en kunnen ze bovendien niet vallen". „Dat zal wel helpen," zei de klok, „probeert u het eens." De volgende dag kwamen de rand en de glasplaat op de klok. En toen gingen de wijzers uit zichzelf weer draaien, en van daag draaien ze nog. Zo werd de Oalhuizense to ren, een toren met een klok, een toren die helemaal kant en klaar was. Het is nu net of Dal huizen de wijsvinger opsteekt om daarmee tegen elke vreem deling te zeggen: „Hier lig ik, achter deze heuvels." Zo eindigde opa zijn verhaal. „Hè," zeiden Marga en Ahkie precies tegelijk, „wat jammer dat het verhaal al uit is." ..Kom, ik moet eens voor het eten gaan zorgen," zei oma, „ihet is op onze klok al zes uur, als die wijzers tenminste ook geen hoogtevrees hebben". En ze gaf opa een knipoogje. (Slot) JARIGEN Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag! II! 14 maart Peter Hofman, Prins Wil- lem-Alexanderstraat 32, Oud-Vo8semeer, 10 jaar. 17 maart Jannie Boel, Gelkenes 49, Groot-Ammers, 10 Jaar. 19 maart Gerda den Hollander, Joh. de Meesterstraat 39, Voorburg, 12 jaar. 20 maart Henk Bragt. Werkpad E 72a, Bruchem, 9 Jaar. Puzzeloplossing En toen de klok 12 slagen liet horen snelde zij weg, maar op de trappen verloor ze haar muiltje. Bij de vorige puzzeloplossing was het woord Spaarvarken weggevallen. Prijswinnaars De prijswinnaars z(jn: Lienekc Trapman in Gorkum en Ria Verhaar in Hoornaar. 70^ eze jongen blaast itige bellen uit pijp. Maar het derlijkste is dat n die bellen letters Met die letters .en jullie wat dat begrijp je urlijk wel. Je moet roberen zo te rang eken dat er drie tsnamen ontstaan, vraag is nu, welke itsen zijn het? Ie oplossing instu- vóór dinsdag 16 art. Beste meisjes en jongens Hoe was het deze week op school? Veel repetities gehad? De rapportcijfers staan zeker al haast genoteerd. Zit je in spanning of weet Je wel dat het goed is? Trudy Weygertse heeft ze al laten zien. Mooi Trudy. De verkeersexamens komen er ook weer aan, dat heb Ik uit de brieven begrepen. Is het dinsdag goed gegaan, Hanneke La- feber en Rob Bokhorst? Meisjes en jongens, kijken Jullie wel eens naar Zingend Geloven op de televisie? Morgenavond om ze ven uur is het weer te zien. Er worden psalmen en gezangen ge zongen door gemeente en koren, o.a. een kinderkoor. Is altijd o zo mooi. Er Is een mijnheer die de te zingen liederen uitlegt en die doet dat heel fijn. Ook worden er aller lei muziekinstrumenten gebruikt. Velen van jullie hebben ook een instrument en is het aardig eens te horen hoe het klinkt. Welk instrument bespeel jij voor de symfonie die je aan 't Instude ren bent, Marijke van Veen? Lida den Haan heeft orgelles, Annet Wouters speelt blokfluit en Ellen Heystek melodica. Hoe ging de eerste les, Ellen? Jullie zouden met elkaar een Jeuk clubje vormen. Verder waren er de volgende brieven: Morga v. d. Kaaden Lodewljk Is de naam van de mijn heer die de puzzels maakt. Ma rianne Maliepaard was het zon dagsschoolfeest fijn? Elly den Ouden en Pietje Boel leuk weer eens wat van jullie te horen. Sneu dat je nu net in de paasvakantie naar 't ziekenhuis moet, Elly. Jan Haitsma is het je eerste Insigne of heb je er al meer? Ineke Woensdregt heb je een goeie verjaardag gehad? Over verjaardag gesproken: Lia Leenheer, Anja Oc- kerse. Jeanet de Rover, Corrle Smokers en Leuntje Parlevliet wat een enig postpapier Leuntje schreven uitvoerig over hun ca deaus. Wat waren ze mooi. Marjan Veldhuyzen 'n gezel lige brief schreef Je. Jij houdt veel van je zusje hè, dat kan Ik wel merken. Hoe ging het verkeersexa- men? Annelies de Haan dat wordt een eind fietsen naar school. Ka ren v. d. Berg de juffrouw weer beter? Cor Goedegebuur ja, 't is een mooi verhaal hè? Dick v. d. Kaay hoe gaat het er mee? Flink dat je toch de puzzel hebt opgelost. Franclen Segers wat een mooie kaart heb jij gebmikt Henk Verveer 'n lange brief hoor. Was Marleens verjaardag gezellig? Mennie v. Dijk, Anja Noort. Jan Bouman, Adrle Kroon en Henk-Jan Verkade stuurden tekeningen en gedichtjes. Meisjes en jongens, hier laat Ik het bij. Ik verwacht weer veel post van jullie. Dag hoor, tot de vol gende keer. Hartelijke groeten van tante Chris Voor veel kankerpatiënten blijven de vooruitzichten twijfel achtig, zelfs na een kennelijk doeltreffende operatie of bestra ling. De oorzaak' hiervan ligt in een van de meest fundamen tele eigenschappen van kwaadaardige gezwellen. Als een gezwel groeit, kunnen kankercellen zich losmaken en zich verspreiden naar andere delen van het lichaam, waar zij zich kunnen nestelen en uitgroeien tot dochterkolonies. Die heten dan secundaire gezwellen of metastasen. Het is deze onheilspellende ontwikkeling, die de behande ling van kanker zo moeilijk maakt, en die de patiënt vaak het leven kost. Er is veel bekend over de we gen waarlangs deze versprei ding plaatsvindt, maar weinig over de factoren die het proces in gang zetten of verhinderen. Het is daarom moeilijk om ge neesmiddelen te ontwerpen die speciaal de vorming van meta stasen verhinderen. Er zijn veel pogingen gedaan om de vorming van secundaire gezwellen na operaties te voor komen door de patiënt genres middelen toe te dienen, maar die zijn allemaal teleurstellend verlopen. Kankergeneesmidde len kunnen woekerende cellen doden als ze ter plaatse kunnen komen en als de cellen gevoelig zijn voor het geneesmiddel. Maar dat zijn twee zware voor waarden, en van geen van deze middelen heeft men nog kunnen aantonen dat ze specifiek de uitzaaiing van gezwellen kun nen verhinderen. Ons doel was, nieuwe medi cijnen te vinder, die speciaal deze verspreiding van kanker konden voorkomen, en daardoor de arts in staat zouden stellen het eerste gezwel in bedwang te houden. De situatie zou vergele ken kunnen worden met het verwijderen van de ontsteking uit een bom. Tot nu toe was de voornaam ste hindernis voor het onderzoe ken van de metastasevorming het vinden van een betrouw baar proefsysteem dat in zekere zin lijkt op het proces dat in de mens optreedt. Ongeveer drie jaar geleden begonnen wij een experimenteel gezwel te gebruiken dat precies de goede eigenschappen voor ons doel had. Wanneer het geënt werd in het lichaam van een muis, trad in alle gevallen spontane metastase op naar de longen van de proefdieren. Daardoor kregen wij de be schikking over redelijk nauw keurige testmogelijkheden voor stoffen die de uitzaaiing van dit gezwel zouden kunnen voorko men. Bij de eerste stoffen die wij onderzochten toen de test methode eenmaal was ontwik keld bevond zich 3,5-bis (dioxopiperazinyl) propaan, een in het laboratorium gemaakte stof die wij aanduiden met de codenaam ICRF 159. Wij had den eerder al gevonden dat deze hoofd van de afdeling Chemotherapie van het Imperial Cancer Research Fund te Londen stof de groei van verschillende experimentele gezwellen belem merde, en waren daaiom over gegaan tot proeven op patiënten, die bemoedigende re sultaten gaven voor acute leu kemie en bepaalde gezwellen. Vanwege dit anti-tumoreffect leek het niet verbazingwekkend dat ICRF 159 de metastasevor ming volledig verhinderde, ook als het de muizen werd toege diend in een zo kleine hoeveel heid dat het door ons ingeplante gezwel nog kon doorgroeien. Pas langzamerhand werd het belang van deze ontdekking be kend, naarmate wij bepaalde details van het werkingsmecha nisme aan het licht brachten. Ons eerste idee was dat ICRF 159 antimetastatisch werkte door te verhinderen dat losge raakte woekercellen van het ge zwel zich in de longen nestel den. Maar dat bleek onhoud baar toen we helemaal geen kankercellen in de longen aan troffen, en zelfs niet in het bloed, dat voor het transport van die cellen van het hoofdge zwel naar de longen zorgt. De minst waarschijnlijke verkla ring voor de werking van het geneesmiddeldat het het los raken van cellen van het pri maire gezwel zou verhinderen leek nu een duidelijke moge lijkheid. Een gedetailleerd onderzoek van het primaire gezwel liet bloedtoevoer voorzien door het vormen van bloedvaten in het inwendige. In het geval van ons proefgezwel waren dat brede onregelmatig gevormde kanalen, omgeven door kankercellen. Dit had als onvermijdelijk gevolg dat sommige van die cellen met het bloed mee werden afge voerd en in de longen zich tot secundaire tumoren ontwikkel den. Dit is een gebruikelijke gang van zaken in veel kanker gezwellen bij mensen. De mui zen nu, die met ICRF 159 waren behandeld, hadden primaire ge zwellen die net zo hard groei den als in onbehandelde mui zen, maar bij nader onderzoek zagen die gezwellen er veel ble ker uit, en de bloedvaten die er doorheen liepen waren goed ge vormd en kleiner in aantal. de biochemische en biofysische processen die te maken hebben met het losraken van kanker cellen in alle gezwellen dezelfde zijn. In dat geval zou een ge neesmiddel dat het losraken en verspreiden van woekercellen uit een bepaald soort gezwel verhindert, hetzelfde ook in an dere tumoren kunnen doen. Dit zou een opmerkelijke tegenstel- zien dat een verandering in de structuur van de bloedvaten daar, alle waargenomen effec ten kon verklaren. Deze ontdek king leek nieuwe mogelijkheden voor beheersing en behandeling van tumoren te openen. Om te kunnen blijven leven moet een gezwel in zijn eigen Dat zulke .duidelijke verande ringen door een geneesmiddel kunnen worden veroorzaakt is vrij onverwacht, en voor zover tot nog toe bekend uniek. Het selectieve effect op één eigen schap van kwaadaardige ge zwellen (de uitzaaiing), terwijl een andere eigenschap (onge controleerde groei) niet wordt beïnvloed, lijkt ook buitenge woon. Het uitpluizen van de de tails van dit effect zal nog veel onderzoek vergen. Patiëntenproeven zullen moe ten aantonen of het verhinderen van uitzaaiing dat wij in ons proefsysteem zien, ook in de medische praktijk optreedt Er zijn redelijke argumenten om te veronderstellen dat dat het ge val zal zijn. Het is zeer wel mogelijk dat Smidje Verholen en de veedieven van Texas 2: Wie is dat dan, dat vreemde mannetje? Wel, niemand minder dan de befaamde uitvinder dr. ir. Barend Blikslager. Hij had iets nieuws uitgevonden, en dat had hij in die kist, maar hij'was er zo verschrikkelijk geheimzinnig mee, dat we onmogelijk in staat zijn nu al te vertellen wat het was. Hij was maar een klein manneke, die Barend Blikslager en niemand zou hem aanzien voor een beroepsbokser of worstelaar, die bulkte van kracht en spierge- weld. Het enige indrukwekkende aan hem was eigenlijk zijn grote hoofd, dooh daarin had hij dan ook een ongelofelijke hoe veelheid kennis en geleerdheid zitten. Verder had hij nog een vreemd eigenaardigheidje. Hij noemde namelijk alles een „slim dingetje", zodat het spreken met hem nog wel eens aanleiding gaf tot misverstand. Intussen had deze vreemde figuur zijn grote kist weer gesloten en hij mompelde: „Ik moet toch zien, dat ik met dat slimme dingetje heelhuids in Amerika kom. Helaas, het stikt daar van de boeven en gangsters. Die zullen dus vast proberen mijn slimme dingetje te stelen. Laat ik dus proberen de hand te leggen op een sterice en betrouwbare lijfwacht. Maar wacht 'es..., las Ik niet in de krant, dat een zekere smidje Verholen helemaal op zijn eentje die doortrapte professor Nosco heeft ontmaskerd? Nog 'es even in de krant kijkenja ja, zie je wel. Die Verholen is de man, die ik hebben moet...." Hij stortte zich nu onmiddel lijk op de telefoon en gaf een telegram op, bestemd voor smidje Verholen, die te Aarpelo woonde bij een zekere Sterke Stef. „Het moet een slim dingetje met spoed zijn," legde hij uit „Een eh... spoedtelegram. Héél vlug dus graag. Extra vlug...." En de man. die dit telegram zou moeten ontvangen zat rustig in de tuin achter Stefs huis. Hij zat daar met zijn gastheer een beetje te babbelen over de gebeurtenissen van de afgelopen dagen en kon natuurlijk niet weten dat er twee beruchte boeven en een tele gram op weg waren naar hem toe.... ling opleveren met de bekend* verschillen in gevoeligheid van kankersoorten voor medicijnen die bedoeld zijn om alle cellen van het primaire gezwel te do den. Een ander bemoedigend ver schijnsel is de verandering in de bloedvaten die behandeling met ICRF 159 teweegbrengt in andere experimentele gezwel len. Die veranderingen komen overeen met wat wij in eerst* instantie vonden. Een verdere reden voor ge matigd optimisme is het behan delingsresultaat bij een patiënt die kanker had van het weefsel van de bloedvaten. Deze woeke ring is met de gebruikelijke methoden erg moeilijk te be handelen. maar met ICRF 159 werd een bevredigende terug gang van het proces bereikt. De klinische proeven die nu aan de gang zijn in verscheide ne Britse ziekenhuizen, en in Parijs en Wenen, zijn dus de eerste met een geneesmiddel waarvan specifiek is aange toond dat het de vorming van secundaire gezwellen verhin dert. Als deze proeven succes blij ken te hebben, kan het voor chirurgen mogelijk worden pri maire en secundaire gezwellen te verwijderen in gevallen die men tot nog toe met een opera tie niet kon helpen. Het zou ook de mogelijkheden van behande ling met straling uitbreiden, en daardoor een aanzienlijke voor uitgang betekenen voor de be handeling van kanker in het al gemeen. De resultaten waarvan dé hoofdzaken hier beschreven zijn werden bereikt door de volle dige gezamenlijke inzet van een aantal onderzoekers, in het bij zonder dr. Alan J. Salsbury van het Bromptonziekenhuis in Lon den, en Karen Burrage, Susan Whitecro8s en dr. A. M. Creigh- ton van het Imperial Cancer Research Fund. Iets welks aan wezigheid en medewerking ik ook bijzonder op prijs gesteld heb, maar dat zelden een be dankje krijgt, was 'serendipity* - de gave om gelukkige ontdek kingen bij toeval te doen. anavond te zien HERLAND 1 VARA 5 uur k Amie, tv-serie D uur Koning Klant I uur Een van de acht, quiz uur k Aan het eind van de wereld, tv-film uur Achter het Nieuws HERLAND 2 NCRV 5 uur Memorandum van een dokter, tv-serie 1 uur k Cosi fan tutte, opera 0 uur Koorzang 15 uur Paardensport (NOS) anavond te horen IVERSUM1 KRO 130 uur In de volksmond uur Verzoekplatenprogramma >0 uur „Grimlach", studentencabaret uur Goal, sportprogramma LVERSUM1I VARA 35 uur De Scala 19181926 30 uur Herinneringen van W. Sandberg 00 uur Stereo-klassiek *5 uur Drie-ster 15 uur Hoe later op de avond, muziekprogramma RADIO VANAVOND Hilversum I 402 m KRO 18.30 Nieuws. 18.43 Ac tualiteiten. 19.0(1 Een stroom van levend water: godsdiensti ge uitzending. 19.30 (S) Volks muziek. 20.00 Verzoekplaten- programma. 22 00 Grimlach: studentencabaret uit Utrecht. 22.25 Avondgebed. 22 30 Nieuws. 22.40 (S) Goal muzikaal sportprogramma met commen taren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m VARA 18.00 Nieuws. 18.11 Ac tualiteiten. 18.20 Uitzending van de VVD. 18.30 Lieve Tante Truus: levensproblemen van luisteraars. 19.05 Nou. en....: sa tirisch programma. 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918-1926: operamuziek (gr.) 20.05 (S) Tango-rumba orkest met zangsollsten. 20.30 Herin neringen van de heer W. Sandberg. 21.00 (S) Klassieke Kamermuziek (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.45 Driester: actueel pro gramma. 23.15 (S) licht muziek programma 23.40 (S) Gitaar en zang. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND Nederland-1 NOS: 18.45 (K) De Fabeltjes krant. STER: 18.50 (K) Recla me. NOS: 18.55 (K) Journaal. STBR: 19.00 (K) Reclame. VA RA: 19 05 CK) Arnte. TV-serie. 19.30 (K) Koning Klant. STER: 19 35 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 Een van de Acht. 22.10 (K) Aan het eind van de wereld. TV-film naar een verhaal van W. Somerset Maugham. 23.00 Achter het Nieuws. NOS: 23 25-23.30 (K) Journaal. Nederland II NOS: 18.45 CK) De Fabeltjes-. krant. STER: 18.50 CK) Recla me. NOS 18.55 CK) Journaai. STBR: 19.00 CK) Reclame. NCRV: 19.05 Memorandum van een dokter, TV-feulUeton. STER: 19.55 CK) Reclame. NOS: 20.00 (K) journaal. STER: 20.35 CK) Reclame. NCRV: 20251 CK) Oosl fan tutte, opera van Mo zart. uitgevoerd door Weens Filharmonisch orkest en solis ten. 22 50 Koorzang. NOS: 23.00 CK) Journaal. 23.P6-23.25 Paar- desport: reportage van het CHIO te Den Bosch. RADIO MORGEN Czondag 14 mrt.) Hilversum I. 402 m. KRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Het levende woord 8.15 (S) Badinerie Cgr). 9.00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Laudate (gr). 10.00 Eucharistieviering. 11.00 Nieuws. 11.02 (S) Promenade- orkest en solist. 11.54 Bericht Vastenaktie. 11.55 Mededelin gen. NCRV: 12.00 Kerkorgel concert (opn). 12.40 Tussenbei de: actuele kroniek. 13.00 Nieuws. 13.10 (S) Psalmen, nieuwe berijmingen - oude zetUngen. 13.25 (S) NCRV-Vo- caal ensemble. 13.55 Poëzie met lange adem: hoogtepunten uit de hedendaagse epische poëzie. NOS: 14.15 (S) Concert gebouworkest en solist (opn.). (In de pauze: pl.m. 15.00-15.25 Adempauze: kuituur, wat kunst, wat kitsch en sport). 16.15 De psychiatrische mens, gastcollege. CVK: 17.00 Chris- teliJk-Gereformeerde kerk dienst. 18.00 Anders dan alle andere nachten (IV). program ma over de paasnachtviering. IKOR: 18.30 Zingt het voorbe dachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. 18.58 wilde Gan zen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 CS) Musica Sacra: gewijde mu ziek (gr). 19.45 De maaltijd des PROGRAMMA'S Heren, lezing. 20.00 (S) Oude muziek (gr). 20.35 Zondag- avondzang KRO: 21.00 (S) mu ziek a Go Go: licht muziek programma (opn.). 22.00 Kruis punt: magazine met achter grondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging. 22.30 Nieuws. 22.40 De kenners en liefhebbers. 23.56-24.01 Nieuws. Hilversum II. 298 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten. 8.18 Voor het platteland. 8 25 Weer of geen weer. (9.00 Sportmededellngen). 9.45 Hu manistisch Verbond. IKOR: 10.00 Hervormde klnderdlenst. 10.30 Doopsgezinde kerkdienst. 11.25 WUde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur: 13 00 Nieuws. 13.10 De toestand In de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.35 Delta: in formatieve show. NOS: 14.30 Voor de buitenlandse arbei ders. VARA: 17.00 (S) Licht or kest mei zangsollste. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelin gen. 18.10 (S) Metropole Or kest. VARA: 18.30 Klatergoud: muzikaal feuilleton over de wondere wereld van de sport. 19.00 Zin en tegenzin: dis cussie. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Omroeporkest met solist (opn.) 20.00 Komen de korpo raals, klankbeeld. VARA: 20.30 Verzoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Radiojournaal. 22.55 (S) Licht platenprogramma. 23.55 - 24.00 Nieuwa. Hilversum III. 240 m. AV RO: 9.00 Nieuws. 9.02 Platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 1102 Muziek Mozaïek. VARA 12.00 Nieuws. 12.02 De Europese Indoor atletiekkamploenschap- pen ln Sofia (NOS). 12.07 Ver zoekplatenprogramma. 13.00 Nieuws. 13.02 NAR: Neder landse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02 - 18.00 Sport en muziek. <15 00. 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MORGEN- NEDERLAND I KRO/RKK: 11.00-12.00 eucharis tieviering. TELEAC: 14 30 Stu deren - afl. 8. NOS:0 Journaal. 15.02 Weekjoumaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Ver keersinformatie. 15.25 (K) Walt Disney's wonderlijke wereld. TV-serie voor de Jeugd. 18.15 (K) Openbaar Kunstbezit. 16.30 Reportage Van Het CHIO te Den Bosch. 16.55-17.00 Toto-uit slagen. TELEAC: 18.20-18.50 EHBO - les 7. NOS: 18.55 <K) De Fabeltjeskrant. IKOR/CVK RKK: 19.00 Bijbel- vertelling voor de kinderen IKOR CVK: 19.05 Zingend ge loven. AVRO: 19.30 Westslde ln Studie: Fragmenten uit de mu sical Westside Story, door leerlingen van de operaklas van het Konlnkl. Conservato rium te Den Haag met het Promenade Orkest. NOS: 20.20 (K) Journaal. VRO: 20.25 Hier Parijs - Hier Jon Brusoe. 20.39 (K) De Politie, TV-spel. 21. Een oog in de hand: over mensen en kunst. 22.05 Extra Sportpanorama: AVRO-Cross. Bond Zonder Naam: 22.20 El kaar zwart maken is milieu vervuiling! NOS: 22 30-22.35 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18.55 (K) De Fabeltjeskrant. 19 00 (K) Journaal. 19.05 (K) De Vrijbuiters. TV-serie voor de Jeugd 19.30 Studio Sport I. 20.20 (K> Panoramlek: achter grondinformatie. 20.45 Dubbel dekkers. TV-serie. 21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) Kort Ge ding: discussie in de vorm van een rechtsgeding. 22.35-22.40 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.18 (S) Badi nerie: klassieke- en seml-klas- sleke muziek (gr.). (7.30 Nieuws: 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overwe ging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnas tiek voor de hulsvrouw). 10.00 (S) Londens Symfonie-orkest (gr.). NOS: 10.15 De komende week in het Nederlandse mu ziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Be jaardenprogramma. 11.54 Be richt vastenakUe. 11.55 Mede delingen. NCRV: 12.00 Los- Vast: gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder. 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten; 12.56 Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Klavecimbel-recital (opn.). 15.00 Hervormde mld- dagdlenst, NOS: 15.30 Zoeklicht op Nederland; reportages en commentaren. <16.00-18.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoor lichting. NCRV: 17.30 NCRV an Bloc: actueel programma met muzikale Illustratie. <18.19-18.29 PollUeke Partij: Uitzending van de CHU. Hilversum II 298 m VARA: 7.00 Nieuws tendgymnastlek. 7.20 Spitsuur Amsterdam: lichte grammo- foonmuzlek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amsterdam (ver volg). 9.10 Verzoekplatenpro gramma voor de huisvrouw. (9.35-9.40 Waterstanden.) NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Reperto rium: klassieke en moderne muziek (opn. - gedeeltelijk ste reo). VPRO: 12.00 VPRO-Maan- dag: klassieke en moderne muziek met tussen 12.00 en 14.30 ANP-nleuws en Infor matie over muziek. 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Tobben met tape: wedstr. tussen Bel gische en Nederlandse teams van geluidsjagers. 15.20- Eurojazz - Prix Italia 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Lichte Zuldamcrlkaanse ziek. 16.30 Mlkadoo: voor de kinderen. 17.30 Brabant Jour naal. 17.55 Mededelingen. Hilversum III 240 m NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Pop station (10.00 Nieuws). TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 Suzle Cream Cheese. 12.00 Nieuws. 12.03 Poptoppers. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03-18.00 Pop-mlxtu- (14.00, 15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws). TELEVISIE MAANDAG Nederland I NOS/NOT: 10.45-12.00 School- V. BELOIE Kanalen: 2 Rulse- lede: 10 Waver en 44 Genk. 15.45-16.30 (K) Wielrennen ln Pa rij a-Nice, reehtstr. rep. Zondag te sien NEDERLAND 1 AVRO 7.05 uur Zingend geloven (CVK/IKOR) 7.30 uur Fragmenten uit de musical .Westside Story* 8.35 uur De politie, eenacter 9.40 uur Een oog in de hand, programma van Pierre Janssen 10.05 uur Extra Sportpanorama NEDERLAND 2 NOS 7.05 uur De vrijbuiters 7.30 uur Studio Sport 8.45 uur Dubbeldekkers: Een slim plannetje 9.10 uur Studio Sport 9.35 uur Kort geding Zendag te horen HILVERSUM 1 NCRV/KRO 7.07 uur Musica Sacra, muziekprogramma 7.45 uur Zondagavondlezing 8.35 uur Geestelijke liederen 9.00 uur Gevarieerd programma Muziek a go go 10.00 uur Discussierubriek Kruispunt 11.00 uur Audio, muziekinformatie HILVERSUM II VPRO/AVRO 7.35 uur Omroeporkest 8.00 uur Komen de korporaals, discussie 8.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 10.55 uur Voor de nacht uit......

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 23