Mansholt akkoord zomer wil deze Engeland - EEG Fransen heel wat verdelen baantjes bij verkiezingen In Oost-Pakistan dreigt economische crisis "AS eisen ,geen volledige terugtrekking' Israël Londen Britse uit Ulster weg haalt jonge militairen •ud-eommunist krijgt in Djakarta doodstraf Zweden wil niet ri< in de EEG Leraarstekort in Paramaribo Venezuela naast gasvoorraden >rd)- Congres Partij tiaar tweederde meerderheid i1*" „Zeer groot staatsmanschap nodig Amerikaanse geleerde logeerde wekenlang bij de Chroestsjows Kredietbeperking is verscherpt Boterberg zal toch weer aangroeien CJVF-sludiedag macht over 13 ZATERDAG 13 MAART 1971 r DJAKARTA (Reuter) Een spe- ile rechtbank in Djakarta heeft de jormalige secretaris-generaal van de Lnmunistische jeugdorganisatie Pe- oeda Rakjat ter dood veroordeeld. )e nu 41-jarige Soekatr.o werd in 18 gevangen genomen op Oost-Ja- Daar werd onder de stad Blitar i Viet Cong-achtig netwerk van inels ontdekt. De rechtbank achtte ekatno schuldig aan medeplichtig- id aan de mislukte staatsgreep van ondermijning van het staatsge- het zaaien van vijandige gevoer is en onrust onder de bevolking en i pogingen de communistische par- opnieuw op te richten. :katno heeft tijdens het proces rklaard dat de staatsgreep van 1965 it door de communisten was geïn- Völreerd, maar door een 'groep revolu- do naire legerofficieren, die een coup reactionaire generaals wilde irkomen'. Soekatno gaat in hoger roep. jeli t v Ml STOCKHOLM (Reuter) Premier 11 Palme van Zweden zal de ko- nde week aankondigen dat zijn geen lid wil worden van de Dit is gisteren uit bronnen bij Zweedse regering vernomen. Iet breekpunt bij onderhandelin- van Zweden met de zes EEG-lan- was het vermeende gevaar van EEG-lidmaatschap voor de eedse neutraliteit. In dit land is Dral bezwaar gerezen tegen plan die binnen de EEG leven, om [elmatig onderling politiek overleg plegen. Zweden had reeds als eis gesteld een eventuele band met de EEG lbbli moeten worden aangepast aan de iditionele politiek van neutraliteit. )enemarken heeft gisteren laten ten alleen lid van de EEG te wil- worden als ook Engeland tot de meenschap wordt toegelaten. BRUSSEL (ANP) Voor de zomer moet een akkoord bereikt zijn over de Britse toetreding tot de EEG. Als dit uitblijft zal de belangstelling van Engeland zelf wel eens sterk kunnen ver minderen. Vice-voorzitter dr. S. L Mansholt van de Europese commissie, die dit tijdens een rede te Brussel zei, leidt zijn sombere conclusie af uit een an ti-stemming in Engeland. Daarom ge looft hij, dat de kogel door de kerk moet zijn, voordat de grote Britse partijcongressen worden gehouden. De Zes hebben de politieke bereid heid getoond, Engeland toe te laten en ook voor hangende kwesties als de financiering, overgangsperiode, Ge menebest-vraagstukken en preferen ties is wel een oplossing te vinden. De Europese landen kijken nu echter met bezorgdheid naar de zich in En geland ontwikkelende anti-stemming. Grootse taak Dr. Mansholt zei voorts, dat de Europese gemeenschap samen met Amerika een grootse taak heeft. Bei de grote handelsblokken moeten hun protectionistische politiek laten varen en tot afspraken op werelschaal ko men, die protectie overbodig maken. Een hergroepering van de produktie zou de ontwikkelingslanden meer kansen geven. In dit kader zouden de geïndus trialiseerde landen moeten bezien, of het nodig is, dat de textielproduktie geconcentreerd blijft in hoog geïn dustrialiseerde landen. ding gebracht moeten worden. Het denkbeeld van de Franse president over een raad van ministers is niet verwerpelijk, mits die raad als onafhankelijk orgaan gaat fungeren. Berekening Wat de gevolgen van Engelands toetreding tot de EEG betreft is prof. Nicholas Kaidor (een vroegere mede werker van het Labour-kabinet) in de New Statesman tot de conclusie gekomen, dat zij Engeland tot het .Noord-Ierland van Europa' zouden maken. Kaldor verwacht de volgende ont wikkeling: 1. een jaarlijks netto export-verlies van 125 tot 275 miljoen pond sterling, veroorzaakt door het wegvallen van markten in Gemenebestlanden en landen van de Europese Vrijhandels- Associatie (EVA), die buiten de EEG blijven. 2 een verhoging van de prijzen van voedsel, die per jaar 400 miljoen pond zal bedragen voor import-goederen en 300 miljoen pond voor voedsel van eigen bodem; 3 Engeland moet tussen de 230 en 470 miljoen pond netto per jaar beta len om de Europese boeren te steu nen; en 4. de werkelijke lonen zullen met 10 procent omlaag gaan als gevolg van hogere voedselprijzen en indirec te belastingen; deze verlaging zou volgens Kaldor opgevangen moeten worden door een 'opeenvolging van devaluaties, welke echter niet meer mogelijk zouden zijn, als Engeland eenmaal lid van de EEG zou zijn. Oproep nik a Rijks ZEIST Er ontbreken nog tien docenten op de oecumenische pedago gische academie, die 1 oktober 1970 in Paramaribo. Suriname, van start is gegaan. Daarom laat wika Th. J. Rijks, de secretaris Nederland van het Zeister Zendingsgenootschap, weer eens een noodkreet horen. „Welke idealist wil deze academie een paar jaar uit het slop helpen?" vraagt hij. Gegevens ten gerieve van reflec tanten: het salaris bedraagt 20.000 tot 27.750 gulden. De overtocht wordt vergoed. Voor goede woonruimte in Suriname wordt gezorgd en de Ne derlandse regring garandeert na te rugkeer een gelijkwaardige functie in Nederland. Ook bij het openbare voorbereidend wetenschappelijk, middelbaar en kweek school-on derwijs zijn meer dan zeventig i vacatures. „Kennisover dracht is een eerste voorwaarde, om een, eind te maken aan het verloede ringsproces van Suriname", zegt wika Rijks. Afstoten Zij kan mogelijk afgestoten worden naar ontwikkelingslanden, waar men dan behalve grondstoffen ook eind- produkten kan maken. De 'rijke lan den' moeten tevens bereid zijn, hun markten open te stellen voor alle industriële produkten uit ontwikke lingslanden. Sprekend over institutionele vraag- stuken zei dr. Mansholt, dat de be voegdheden van ministerraad, Euro pese commissie en Europees parle ment in een geheel andere verhou- Ongeveer 400 studenten zijn don derdag slaags geraakt op het ter rein van de universiteit van Por to Rico. De rellen op dit eiland in de Caraibische Zee begonnen met een vuistgdtvecht tussen twee stu denten in de stad San Juan. Tij dens de onlusten, waaraan de po litie te pas kwam, vielen drie do den van wie twee politiemannen. Een gewonde agent wordt hier door zijn collega's van eerste hulp voorzien. PARIJS (AP) Bij de gemeente raadsverkiezingen, die morgen in Frankrijk worden gehouden, worden heel wat baantjes „weggegeven". In de ongeveer 38.000 steden en dorpen is één op elke achttien kiezers kandi daat en op elke 55 kiezers komt er een baantje uit de bus. In gemeenten waar mogen geen meerderheid wordt behaald, wordt volgende week opnieu gestemd. Wie dan de meeste stemmen heeft is winnaar. President Georges Pompidou doet dit jaar niet mee. Dat deed hij wel in 1965, toen hij raadslid werd in het dorp Cajarc, waar hij een buitenhuis heeft. Wel doet een schoondochter van de president mee voor een raads- zetel in Orvilliers ten zuidwesten van Parijs. Daar hebben de Pompidous ook een buiten. Premier Jacques Chaban-Delmas, die sinds 1947 burgmeester is van Bordeaux, is opnieuw verkiesbaar en CARACAS (Reuter) Venezuela gaat zijn gasvoorraden nationaliseren. Binnenkort wordt een desbetreffend wetsontwerp aan het parlement voor gelegd. President Rafel Caldera, die dit aankondigde, zei dat totdusver slechts een klein deel van de immense rijk dommen aan gas zijn geëxploiteerd. Reeds verworven rechten worden ge respecteerd, aldus Caldera, doelend op de noodkreet van buitenlandse oliemaatschappijen, dat nationalisatie inbreuk maakt op hun concessies. De president stelde als doel van zijn politiek, het land minder afhan kelijk te maken van invloeden van buitenaf. Venezuela is thans nog voor meer dan tweederde afhankelijk van de olie-export, met name naar de Verenigde Staten. iVEW YORK (Reuter, UPI) H 2. VS hebben de Veiligheids- ad-resolutie van november >7 nimmer geïnterpreteerd als n vereiste voor Israël om zich heel uit alle bezette Arabische bieden terug te trekken. Even- in zoeken de VS een oplossing in het Midden-Oosten-conflict ilgens het voorbeeld van 1957 oen onder gemeenschappelijke J nerikaans-Russische pressie ■^raël zich uit de Sinai moest idi rugtrekken en in plaats daar- n een VN-macht gestationeerd f )it heeft Joseph Sisco, de Amcri- "anse onderminister van buiten- gelidse zaken, speciaal belast met het Idden Oosten, in een schrijven ver- jard. De brief, gedateerd 8 maart, 441 s gericht aan de journalist van vaip verslag over het Midden Oosten was volgens Sisco een poging om NEW DELHI (Reuter, UPI) De ngres Partij van de Indiase pre- ier Indira Gandhi krijgt steeds fer zetels in het parlement. 'oen gisteren de stembusuitslagen nnen waren van 458 van de 518 esdistricten bleek dat de Congres V, «ij be lag had gelegd op 327 van 518 zetels in het parlement. Het wordt niet onmogelijk geacht it de partij van mevrouw Gandhi n tweederde meerderheid haalt in it parlement. Daarmee zou zij in jftaat zijn haar volledige programma in herverdeling van de nationale ilvaart door te voeren. Uitvoering van dit programma ver- ■n st een grondwetsherziening, die lil echts met tweederde meerderheid stemmen kan worden aange- iet ager resultaat Avini ROTTERDAM De Algemeene hiehten Import Mij. (Avim) heeft in •t per 31 oktober afgesloten boek- ar 1969-1970 een lager resultaat ge lekt dan in het voorgaande boek er. De brutowinst op goederen jalde van 922.085 tot ƒ797.096. Na trek van algemene onkosten, af- hrijvingen e.d. resteert een winst- 'ldo van ƒ228 361 (374 236). Zoals be- tod, wordt voorgesteld het dividend verlagen van 13 tot 8 pet. De uitkomsten van het inmiddels fgonnen boekjaar 1970-1971 zijn tot heden enigszins achtergebleven in srgelijking met de overeenkomstige triode van 1969-1970. De directie vol E" ec ter dat gezien de wisselval- Bheid van zaken hieruit geen con- 'usies kunnen worden getrokken met 'trekking tot de verdere gang van 'ken gedurende de nog resterende taanden van het lopende boekjaar. het artikel tegen te spreken- „omdat dat, wat betreft twee aspecten, vol slagen misleidend was". Volgens Sisco erkennen de VS, dat- in bepaalde gevallen „de mogelijk heid moet worden opengehouden voor veranderingen in de bestands lijnen van 1967, aangezien een terug keer naar die lijnen elementen Van het conflict onopgelost zou laten". Sisco voegde hieraan toe dat derge lijke veranderingen „gering moeten zijn, aangezien vrede naar ons oor deel niet te bereiken is op basis van aanzienlijke wijzigingen in de kaart van het gebied, zoals die voor de juni- oorlog van 1967 bestond". Onderhandeling In het VN-hoofdkwartier in New York circuleren allerlei geruchten dat Israël een soepeler houding heeft aangenomen, ondanks de sterke taal die de Israëlische leiders in het bin nenland de laatste tijd hebben uitge slagen. De Israëlische vertegenwoordiger bij de VN, Tekoah, zei gisteren na een bezoek aan VN-gazant Jarring, dat Israël nu het Egyptische antwoord afwacht op „zijn uitnodiging om ge detailleerde en concrete onderhande lingen te beginnen over alle zaken en zonder enige voorwaarden vooraf". Deze opmerking werd onmiddellijk in Cairo gerepliceerd met de verkla ring, dat Egypte niets met Israël te bespreken heeft en dat Egypte daar entegen nog steeds wacht op het Is raëlische antwoord op de vragenlijst van Jarring. „Bataafse" wordt Shell ROTTERDAM Op 1 april zal de naam „Bataafse" voorgoed verdwij nen uit de Koninklijke Shell groep. De Bataafse Internationale Petroleum Mij en de Bataafse Internationale Chemie Mij gaan dan resp. heten: Shell Internationale Petroleum Mij en Shell Internationale Chemie Mij. Door de naamsverandering zullen de namen van de Nederlandse dienst verlenende maatschappijen der Ko ninklijke Shell groep meer in over eenstemming zijn met hun Engelse tegenvoeters, de Shell International Petroleum Co. en de Shell Interna tional Chemical Co. en eveneens met de in Den Haag zetelende Shell In ternationale Research Mij. Het voor buitenlanders wat „onhandelbare" woord Bataafse is dan verdwenen. AMRO-Bank verwacht gelijk resultaat AMSTERDAM De Amsterdam- Rotterdam Bank verwacht in 1971 de winst van vorig jaar wel te kunnen evenaren. Dit ondanks het feit, dat de bank dit jaar in een moeilijker situa tie is gestart dan in 1970, aldus de raad van bestuur in de jaarvergade ring. MOSKOU (UPI) Professor A. Mc Geehe Harvey, hoofd van de medische faculteit van de Ameri kaanse John Hopkins universiteit, heeft samen met zijn vrouw ver scheidene maanden doorgebracht in het huis van de Russische oud-pre mier Nikita Chroestsjow. Dat ge beurde buiten medeweten van de ministerie van buitenlandse zaken van Amerika en de Sowjet-Unie. En zo deze instanties al iets gewe-' ten hebben, Avegen ze erover. De ambassade van de sowhet- Unie in Washington heeft de zaak geregeld. Dokter Harvey verbleef vorig jaar verscheidene maanden in de villa van Chroestsjow in ver band met een ziejtte van Joelia Pe- trowa. dochter van de oud-premier en vrouw van wijlen Lew Pet row, een redacteur van het persbureau Nowosti. Deze zou, volgens betrouwbare berichten, een deel van het mate riaal dat gebruikt is voor het boek De herinneringen van Chroestsjow het Amerikaanse weekblad Time in handen hebben gespeeld. Joelia is in werkelijkheid een kleinkind ran Chroestjow, maar hij adopteerde haar toen haar vader, Chroestsjows zoon, tijdens de tweede wereldoor log sneuvelde. Dat professor Harvey lange tijd bij de Chroestsjows heeft gelogeerd, kwam uit, toen een foto -in Life verscheen van een diner in de villa van Chroestsjow, waaraan ook de heer en mevrouw Harvey aanzaten. De dokter, die inmiddels weer in Amerika is. zwijgt over de zaak en ook de autoriteiten laten er geen woord over los Joelia schijnt het nu goed te ma ken, maar haar man overleed vorig najaar aan kanker. De autoriteiten zouden wel argwaan jegens de hoogleraar gekregen hebben Toen hij eind vorig jaar de Sowjet-Unie verliet, werd hij nauwkeurig ge fouilleerd en zijn bagage doorzocht. Er werden echter geen bezwarende documenten gevonden. Het staat wel vast, dat professor Harvey en zijn vrouw een mooi verhaal zou den kunnen vertellen, als ze wil den. DACCA, KARATSJI (Reuter, UPI) In Oost-Pakistan dreigt een economische crisis van reu zen-afmetingen. De campagne van burgerlijke ongehoorzaam heid, waartoe Meojiboer Rach- man de bevolking heeft opge roepen, uit protest tegen het door West-Pakistan opgelegde militaire bestuur, wordt door iedereen nauwgezet opgevolgd. De hele economie is daardoor zo verlamd dat de banken zelfs niet meer kleine geldbedragen kunnen uitbetalen uit gebrek aan contanten en de stadsbevol king in groten getale naar de dorpen trekt om daaar tenminste nog wat eten te krijgen. De fa brieken worden met sluiting be dreigd, omdat zij geen grond stoffen en geld voorradig heb ben. Alle openbare diensten zijn op last van Rachman gesloten, behalve de banken, die op zijn order enige uren per dag geopend zijn Alleen in de barakken van het (Westpakistaanes) leger en op de door troepen omringde vliegvelden oefent president Jachja Khan nog effektief gezag uit. In de rest van het 75 miljoen tellende in- AMSTERDAM Gezien de voort durende conjuncturele spanningen en het tekort op de lopende rekening van de betalingsbalans is het krediet- beperklngsbeleid iets verscherpt. De Nederlandsche Bank heeft met de re presentatieve organisaties van de handelsbanken en landbouwkrediet- banken en met de PTT overeenstem ming bereikt over de voorzetting van het kredietrestrictiebeleid gedurende maart en april. De norm voor de expansie van de korte kredietverlening van de banken aan de private sector is rekening houdend met het seizoen vastge steld op 2 pet van de gemiddelde stand van de toelaatbare kredietver lening in het laatste kwartaal van 1970. De norm voor de expansie van de beleggingen van de postgiro is voor deze maanden eveneens vastge steld op 2 pet. De norm voor de eer ste vier maanden van 1971 komt daardoor uit op 4 p'ct en is derhalve lager dan in de overeenkomstige pe riode van 1970, toen zij 5 pet bedroeg. Promoties: Delft (TH): tot doctor in de technische wetenschappen N. Gasparovic; Amsterdam (UvA): tot doctor ln de wiskunde en natuurwe tenschappen H. C. Smit, F. H. P. Ko ning en J, Koster, woners Oost-Pakistan voglen de men sen de bevelen van Moejiboer Rach man. Maar hoewel zij nog steeds enthou siast achter hun leider staan, is het de vraag hoe lang Oost-Pakistan nog de boycotcampagnes tegen West-Pa kistan economisch kan volhouden. Naar Rachman President Jachja Khan van Pakis tan is gisteren naar Oost-Pakistan gegaan om met Sjeik Moejiboer Rachman, de leider van Oost-Pakis tan, te onderhandelen over een moge lijke uitweg uit de zeer dreigende crisis tussen de twee delen van het land. Maar volgens Westerse diplomaten in Dacca (de hoofdstad van Oost-Pa kistan) is een compromis niet meer mogelijk, vanwege het plaatselijke nationalisme en de verbittering tege nover West-Pakistan. Deze diplomaten zeggen dat Jachja Khan slechts met „zeer groot staats- manchap" nog een regeling zou kun nen bereiken, waarbij Oost-Pakistan volledige autonomie krijgt en een ze kere band met West-Pakistan houdt (gemeenschappelijke defensie n bui- tnlandse zaken), eisen die Moejiboer Rachman al gruime tijd heeft ge- stld. Komt het niet tot een zodanige re- Terwijl een Britse militair met een karabijn de wacht houdt doorzoeken politiemanne nde berm langs de provinciale weg in de omgeving van Belfast, na dat hier drie Britse militairen zijn vermoord. geling, dan zal het oostelijke deel van de geografisch al zo uiteengerukte natie slechts onder militair bestuur en „met behulp van bajonetten" gere geerd kunnen worden. Een dergelijke noodtoestand zou slechts één tot. twee jaar kunnen voortbestaan. Maar hier door zou de drang van de Bengali's tot onafhankelijkheid slechts gesti muleerd worden. De enige hoop, die de West-Pakis- tani's nog kunnen hebben, ligt bij Moejiboer Rachman, zo zeggen de di plomaten. Want deze heeft het feite lijke bestuur van Oost-Pakistan ge heel in handen en hangt nog steeds het oorspronkelijke concept aan van een verenigd, los Pakistan, zoals dat 23 jaar geleden werd opgezet. lijk zeker van de overwinning. Van de 41 ministers zijn er 36 kandidaat voor gemeenteraden. Sommigen zul len het dit jaar niet redden. Wat Chaban-Delmas betreft: in Frankrijk is het niet verplicht, dat burgemees ters in de stad wonen, waar zij wor den gekozen. In sommige streken van het platte land moeten de burgervaders worden verplicht, hun ambt te aanvaarden, maar voor velen is het bekleden van een officieel ambt iets onweerstaan baars. Enkele sportlieden willen raadslid worden in plaatsen waar goede sportaccommodaties zijn. Tot de kandidaten behoren ook een test piloot, een zanger en de man, die het anti-polio-vaccin verbeterde, dr. Louis Lepine. Van de 38.000 gemeenten in Frank rijk hebben er bijna 4000 minder dan 100 inwoners. Dze „vlekken" hebben niettemin een raad van negen leden. Parijs heeft geen burgemeester. De hoogste stedelijke functionarissen zijn prefecten, die van regeringswege (worden benoemd. De Parijse gemeen teraad telt 90 leden. Voor de Corsica- nen die op het vasteland werken zijn speciale vliegtuigen gecharterd. BRUSSEL (AP) De boterberg van de zes EEG-landen die thans zo goed als verdwenen is, zal aan het eind van dit jaar vermoedelijk weer zijn aangegroeid tot 135.000 ton. Dit komt de EEG-belastingbetalers op ongeveer 800 miljoen gulden te staan, zo heeft een EEG-woordvoerder voor gerekend. Vorig jaar was er in de Euromarkt een boteroverschot van 315.000 ton, dat 1750 min. gulden aan subsidies kostte om op te ruimen. In totaal werd in de EEG vorig jaar 3250 mil joen gulden besteed aan de liquidatie van overtollige zuivelvoorraden. Door droogte in Australië en Nieuw-Zeeland heerst op het ogen blik een tijdelijk tekort aan boter op de wereldmarkt. Daarom heeft de Euromarktcommissie besloten de be staande exportsubsidie van 70 dollar per 100 kilo boter tijdelijk af te schaffen. Alleen voor export naar Engeland blijft een subsidie van 95 dollar per 100 kilo van kracht, omdat de EEG anders geen voet aan de grond krijgt op die markt. Ook de exportsubsidies op boterolie en sommige soorten ver se- en poedermelk en melk in blik zijn opgeschort. DEN HAAG In Nederland draaien komkommers door doordat in de EEG, met name in West- Duitsland, zoveel komkommers uit Oost-Europa worden ingevoerd. Dit bleek uit mededelingen, die de heren C. M. Eijgenraam en D. J. A. M. van Arcken, respectievelijk be stuurslid en voorzitter van het pro- duktschap voor groenten en fruit, gisteren deden tijdens een bestuurs vergadering van het produktschap. LONDEN (AP. Reuter) Het Brit se leger heeft gisteren bepaald dat militairen, die nog geen 18 jaar oud zijn, niet in Ulster mogen dienst doen. De maatregel kwam, nadat in een buitenwijk van Belfast drie jonge Britse soldaten waren vermoord. Een van hen was 17 jaar oud. De 160 Britse soldaten, die als 17-jarige dienst doen in Noord-Ierland zullen dit gebied verlaten. Het onderzoek naar de moorde naars van de Britse soldaten, die eer der deze week zijn vermoord, heeft tot nu toe nog steeds niets opgele verd. Aangenomen wordt dat ze door een paar Noordierse meisjes zijn meegelokt naar de plaats waar zij la ter door schoten door het hoofd zou den worden gedood. In de rooms-katholieke wijken van Belfast heerst „een muur van angstig stilzwijgen", zoals een politieman het noemde. Inlichtingen zijn nauwelijka te krijgen, omdat de rooms-katholie- ken vrezen als verrader te worden bestempeld en door leden van de rechtsrepublikeinse IRA te worden terechtgesteld. Voor het opsporen van bij aansla gen betrokken leden van het Ierse Republikeinse Leger zijn meermalen grote beloningen uitgeloofd. Maar niemand ging daar op in. „Alle be kende tipgevers zijn afgemaakt", zo was het commentaar van een van de buurtbewoners. Uit politieke bronnen in Belfast is vernomen dat de regering in Londen uitbreidgg van de 8250 Britse mili tairen in Ulster overweegt met nog eens 4000 man. Ook de politie en de inlichtingendienst zouden worden versterkt. UTRECHT Op donderdag 1 april belegt de Christen Jonge Vrouwen Federatie-YWCA haar voorjaarsstu- diedag over het onderwerp „machten, die onderdrukken of bevrijden". Prof. dr. P. J. Roscam Abbing, hoogleraar in de ethiek aan de Rijks universiteit te Groningen zal de inlei ding houden. De studiedag wordt gehouden ln het Swellengrebelhuis. Fockema An- drealaan 10 te Utrecht. Aanvang half •lf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13