Jam P» Strijbos? er kam wat Mered worden Armeniërs (illegaal d) grens gepasseer moeten land nit jeen eindoordeel over beroepsgeheim en pil Cosi fan tutte komt volledig op televisie TOCH UITZICHT VOOR PRINCIPIËLE OMROEP Dr. Dupuis: Ook pil voor minderjarigen Recreatieplan T v-reportages naar Cannes H Festival-liedjes looruit te „zien Meesterwerk van Mozart Curator gaat van Beatles vermogen beheren Teleurstelling over handhaven leeftijd passief kiesrecht ZATERDAG 13 MAART 1971 let zo'n sportief attribuut een terke troef om indruk te maken die aanvallige poedel om de hoek Van een verslaggever UTRECHT Een arts raag zonder medeweten van de ouders aan een minderjarige anticonceptionele mid delen verstrekken, zo schrijft de sexuoloog dr. P. J. F. Dupuis in Ge zond Gezin, maandblad van de pro testantse stichting voor verantwoorde gezinsvorming. De arts zou, volgens dr. Dupuis het vertrouwen van het meisje schenden, wanneer hij daarna haar ouders zou inlichten. Dr. Dupuis erkent, dat een arts for- 1 meel-juridisch fout zou zitten, als hij de ouders erbuiten zou laten, maar in de praktijk is deze benadering on- •J houdbaar en schadelijk. Dr. Dupuis i constateert dat nagenoeg ieder meisje i dat om de pil komt vragen, al sexuele sj omgang heeft gehad. Het al of niet 1 geven van anti-conceptie heeft geen j invlod op de sexuele omgang, wel •if duidelijk op de veiligheid daarvan. |.j Een formeel-juridisch hanteren van H leeftijdsgrenzen is volgens dr. Dupuis, onhoudbaar. Het verhoogt de kans op ongewenste zwangerschappen aan zienlijk. Hij waarschuwt tevens tegen het verschijnsel dat ouders met hun dochter naar de arte zouden stappen voor anti-conceptie nog voor het meisje er zelf aan toe is. DEN HAAG Staatssecretaris Van de Poel (fcRM) zal volgende week aan de Tweede Kamer een meerjarenplan voor het regeringsbe leid ten aanzien van de openluchtre creatie aanbieden. Het plan geldt voor de jaren 1971 tot en met 1975. Het is het eerste in een reeks, die van nu af jaarlijks in de vorm van een bijgesteld vijfjarenplan zal worden gepresenteerd. 1 onze radio- en t.v.-redactie ÜLVERSUM - De NOS zal voor iT.V.-actualiteiten-concours dat 12 tot 16 mei voor de 7de maal in mes wordt gehouden, drie reporta- inzenden. Deze reportages hebben ekking op de Damslapers (NCRV- 1), overstromingsramp in Oost- li t/stan (KRO) en de passagiers van gekaapte TWA-vliegtuig (VARA). ederland wordt in de internatio- e jury van hét concours vertegen- ►rdigd door mr. H. van Maanen, ifd van de afdeling Actualiteiten de NCRV, en voorzitter van >S-werkgroep Actualiteiten. (Van een onaer verslaggevers) AMERSFOORT Vijf Armeniërs, die enkele maanden geleden als toe rist ons land zijn binnengekomen om er werk te zoeken, zullen waarschijn lijk op korte termijn over d'e grens worden gezet omdat zij geen werk en geen verblijfsvergunning hebben. De Amersfoortse politie heeft hen dit schriftelijk aangezegd; Alle bemiddelingspogingen van de 1 directeur van de Stichting Buiten landse Werknemers, R. Buitenweg, zijn tot nu toe op niets uitgelopen. De Armèniërs, die de Turkse natio naliteit hebben, hadden enige tijd1 ge leden via de Amersfoortse politie een officieel verzoek om een vergunning bij het ministerie van justitie inge- Hoofdbestuur Medisch Contact: Van een onzer verslaggevers iMSTERDAM Naar aanleiding de Engelse tuchtzaak tegen een isarts die aan de vader van een Van onze radio- en t.v.-redactie IILVERSUM De nieuwe spelre- s voor het Eurovisie-songfestival palen, dat elke deelnemende t.v.- anisatie vóór 30 maart een samen- ting van alle liedjes op het scherm engt, teneinde het publiek nog uwsgieriger te maken naar de gro- finale op 3 april in Dublin. )e NOS-televisie zal „voorverto- ig houden" op zondag 28 maart via derland I van half drie tot drie en n half vijf tot vijf uur. De volgende vocalisten vertegen- tordigen de 18 deelnemende landen: irianne Mendt (Oostenrijk), Joe ech (Malta), Céverine (Monaco), Pe- Sue en Mare (Zwitserland), Katja stein (West-Duitsland), Karina >anje), Serge Lame (Frankrijk), Mo- que Melsen (Luxemburg), Clodagh idgers (Groot-Britannië), Nicol Josy Hugo Sigal (België), Massimo Ra- iri (Italië), The Family Four (Zwe- n), Angela Farrell (Ierland), Saskia Serge (Nederland), Tonicha (Por- gal), Krunoslav Slabinac •egoslavië), Markku Aro en de Koi- sto Sisters (Finland) en Hanne rogh (Noorwegen). redere „Eigentijds" Van onze radio- en tv-redactie Hilversum De Nos-teievisie- i'oriek „Eigentijds", die op woens- 'gavond verschijnt, zal volgens ditlijnen vao de programmaraad sder van opzet worden. Er zal een «nmissie worden benoemd die ad- taen geeft opdat meer takken van fflst, zowel nationaal als kiterna- Biaal, in modern experiment kun- worden gesignaleerd. 16-jarig meisje vertelde dat zij de an ticonceptiepil gebruikte, wijdt Me disch Contact deze weck een com mentaar aan beroepsgeheim en min derjarigheid. Hoofdredacteur dokter F. A. Bol komt daarin niet tot een eindoordeel. In het Engelse geval had het con sultatiebureau dat de pil voorschreef de huisarts ingelicht die zich in ge weten verplicht voelde de vader op de hoogte te stellen. De medische tuchtraad in Londen heeft de arts in middels vrijgesproken, maar de art senorganisatie gaf aan dat hiermee geen algemene regel voor soortgelijke gevallen was gegeven. TOESTEMMING Volgens dokter Bol in Medisch Contact zou de situatie zich ook in Nederland kunnen voordoen. Het is gebruikelijk dat consultatiebureaus de huisarts inlichten. Daar is dan wel de toestemming van de patiënt voor nodig, maar op het verlenen daarvan wordt gewoonlijk met klem aange drongen. Volgens het Burgerlijk wetboek heeft een minderjarige in Nederland voor een medische behandeling toe stemming van de ouders nodig. Maar dokter Bol citeert een gerechtelijke uitspraak die er op neerkomt dat een minderjarige „met het oordeel des onderscheids" voldoende aanleiding heeft om aan te nemen dal de ouders hun verplichting om een medisch hoofdzakelijke behandeling goed te keuren zullen nakomen. DILEMMA Dat laat voor de arts de vraag open of een minderjarig meisje „handelt met het oordeel des onderscheids" en of het voorschrijven van de pil „me disch noodzakelijk" is. Maar belangrijker dan deze juri dische benadering vindt dokter Bol de „uit haar voegen geraakte ouder kind relatie" waarvan sprake is als een meisje op geheimhouding tegeno ver haar ouders staat. Aan die relatie zal Medisch Contact binnnkort uit voerige aandachtzeseden. Ook zes Turken Gisterochtend heeft de vreemdelin genpolitie zes Turken op het vliegtuig naar Istanboel gezet omdat zij ille gaal over de grens waren gekomen. Zij waren enkele dagen geleden bij een normale verkeerscontrole in Soest aangehouden. Tachtigjarige natuurkenner blijft optimistisch flEEMSTEDE „Ik heb een ongeschokt vertrouwen in de mens. Ik geef toe, dat het wereldbeeld momenteel triest en somber is. Er is ontzettend veel ellende, maar ik geloof vast dat het allemaal goed komt" Jan P. Strijbos uit Heemstede, die al ongeveer een mensenleven lang als „de bekende natuurkenner", zegt dit met grote stelligheid. aangeduid diend. Dit werd echter niet ingewil ligd omdat zij, volgens het ministerie, illegaal de grens waren overgekomen. De Armeniërs stellen hiertegenover, dat zij in Turkije (waarmee ons land een wervingsovereenkomst heeft) wel hebben geprobeerd de benodigde pa pieren te krijgen, maar dat deze wer den geweigerd omdat zij naar hun zeggen als bevolkingsgroep in Tur kije worden gediscrimineerd. Via de Stichting Buitenlandse Werknemers en de Armeense vere niging in ons land zijr. de afgelopen maanden nog diverse pogingen ge daan de papieren alsnog te krijgen. Er zijn brieven gestuurd naar het mi nisterie van sociale zaken, naar D'66 en naar Prins Bernhard, maar resul taat is tot nu toe uitgebleven. Somber Directeur Buitenweg: „We hebben alles gedaan wat mogelijk is, ik ge loof, dat er geen enkele andere weg meer open is. Ik zie de toestand som ber in. Niet alleen voor deze vijf Armeniërs, (van wie er drie op het ogenblik werk hebben), ook voor ze ventien anderen, die in Amsterdam wonen en werken. Zij hebben nog wel geen bevel gekregen het land te verlaten, maar het hangt hen wel bo ven het hoofd". Morgen wordt Strijbos 80 jaar. Zijn vriend en collega A. B. Wigman (de Veluwe-kenner) bereikt overmorgen dezelfde leeftijd en Rinke Tolman, minstens even bekend als kenner van alles wat leeft en groeit en steeds weer boeit, maakt in mei de acht kruisjes vol. Deze week gaven alle drie in een krant hun visie op de natuur in de toekomst. Strijbos bleek het meest optimistisch. „Er moet wel snel worden ingegrepen, maar er kan nog wel wat gered wor den," was zijn mening. Jan Strijbos vertelt ons, dat hij dit optimisme geërfd heeft van zijn grote leermeester Jac. P. Thijsse. „Die heeft een zwaar stempel gedrukt op mijn gedachtenwereld. Ik kende hem als klein jongetje al. Later bezocht ik hem bijna iedere week. Thijsse was een groot optimist. In zijn ex libris stond „onbekommerd". Hij droomde van één groot natuurreservaat van Sluiskil tot Rottumer- oog. Daar is niets van terecht gekomen. Als Thijsse nog eens zag wat ze ervan gemaakt heb ben... Maar dat optimisme van hem, dat heb ik ook wel. Daar zou ik ook niet zonder kunnen." De liefde voor de natuur is Jan Strijbos bijge bracht door zijn ouders. „Dat waren aartswande laars," zegt hij. Voor de opvoeding, die zij hem gaven, is hij zijn ouders nog steeds dankbaar. „Zij hebben mij enorm veel vrijheid gegeven. Ik ben eigenlijk opgegroeid in een wat artistiekerig, voor die tijd heel vooruitstrevend milieu. Mijn vader was tekenleraar in Haarlem. Tal van kun stenaars en geletterden kwamen bij ons over de vloer. Ik ging ook naar een heel progressieve school." Hoewel Jan Strijbos als jongen al natuuronder zoeker was, koos hij toch een beroep in een wat andere richting. Hij werd opgeleid voor architect. Zijn werk als bouwkundige staakte hij zo om streeks 1930 toen de crisis ook in die branche de spoeiing dun maakte. De reizen, die hij sinds die tijd heeft gemaakt zijn nauwelijks op te noemen. Over al zijn bevindingen tijdens die tochten pu bliceerde hij in kranten, tijdschriften en boeken. Nog lezingen Aan het reizen is nog geen eind gekomen. Nog regelmatig trekt hij het land in om lezingen te houden en binnenkort verlaat hij zijn woning in Heemstede iveer voor wat langere tijd om een bezoek te brengen aan de Galapagos-eilanden, het bedevaartsoord voor de biologen, dat Jan Strijbos nog nooit gezien heeft. Hij verheugt zich op de komende reis. Uitvoerig vertelt hij hoe Darwin op deze eilanden de inspi ratie opdeed voor de evolutietheorie, die van zo ontzettend veel betekenis werd voor dé biologie. De heer Strijbos is ervan overtuigd, dat de evolu tie nog lang niet voltooid is. In een ver verschiet ziet hij een samenleving, waarin het streven naar macht en geld niet meer de hoofdrol speelt. Maar hij geeft toe, dat de werkelijkheid momenteel heel wat mjnder rooskleurig is. „In Nederland zitten wij met veel te veel men sen op een te klein stukje grond. En allemaal willen ze meer welvaart. Het stijgen van de wel vaart maakt de mensen agressief. De mensen zijn toch niet meer vriendelijk tegen elkaar? Laten we hopen, dat spoedig een zedelijk verantwoorde ge- boortenbeperking algemeen aanvaard wordt," zet hij uiteen. De milieuvervuiling, een gevolg van al die welvaart, vervult hem met zorg. „Maar we kunnen wel een schone wereld terug krijgen, als we maar willen betalen. Want het gaat niet zo maar. We zullen er nu dik voor moeten betalen. Zo ver zijn we nu wel. Ik geloof wel, dat dat geld er zal komen. De mensen krijgen langzamerhand wel door, dat er heel wat op het spel staat. Het gaat om het voortbestaan van het menselijk ras." Onherstelbaar Hij vindt, dat er na de oorlog bij de ruimtelijke ordening onherstelbare fouten zijn gemaakt. „Wat er bijvoorbeeld met de woningbouw verknoeid is. Overal dezelfde uniforme, saaie nieuwbouw. Af schuwelijk. En het gaat nog maar door. De oor zaak? Ja, ze denken nog te economisch hè." Hebben de biologen zich misschien wat te lang afzijdig gehouden? „Ja, dat kan best. Ze hebben misschien te lang naast de maatschappij gestaan." Dat brengt het gesprek op de politiek en daar heeft de heer Strijbos het niet zo op begrepen. „Politiek is ongezond. Mensen met hele hoge idea len zijn er aan ten gronde gegaan." Ook bij het woord economie trekt hij een wat vies gezicht. „Ik kan niet praten met economen. Ik begrijp die mensen niet." Hij stelt vast, dat de „technocraten" voorlopig nog wel hun enorme invloed zullen behouden. „We moeten er wel voor oppassen, dat ze de Wad denzee niet inpolderen. We hebben met de Delta werken een enorm apparaat opgebouwd en reken maar dat heel wat van die jonge ingenieurs dat apparaat graag voor de Waddenzee zouden willen gebruiken. Dat mag nooit gebeuren. Stel je voor, het rijkste natuurgebied van noordwest-Europa." „De mensen zijn vol bewondering voor de tech nische prestaties. Maar laat ze ook eens knielen voor de wonderen der natuur," verzucht hij en stelt vast dat de mens een heel eind van die natuur verwijderd is geraakt. „Als je ziet hoe ze met hun huisdieren omgaan, ontstellend. Eigenlijk is een mens niet geschikt om huisdieren te hou den." De natuur... Van die „binding met de natuur" komt natuur lijk het minst terecht in de grote steden, maar Jan Strijbos wil er wel op wijzen, dat het ook niet meer aangaat om het leven op het platteland te veridealiseren. „Boeren worden ook technici. Kip pen worden gebruikt als legmachines. Kalveren worden gemest in kisten. In Amerika heb ik koei en gezien, die nooit in de weide kwamen. Ze ston den mooi in de rij. Van voren werd het voedsel ei in gestopt en van onder werd de melk afgetapt Die dieren werden gewoon gebruikt als melkfa briek j es Strijbos moet trouwens toch niks hebben van Amerika. „Je krijgt er alle voedsel uit blikjes en tubes. Alles smaakt gelijk. Vreselijk. Die mensen hebben toch helemaal geen smaak meer. Alles Wat ouder is dan 50 jaar heet antiek en wordt duur verkocht." Hij beweert, dat je heel wat van de beschaving van een volk kunt leren als je bekijkt hoe het zijn dieren behandelt Waar het dier sim pelweg gebruikt wordt als een werktuig deugt iet» niet. „Ik zeg niet dat de mens een dier nooit mag gebruiken. Een Eskimo is gerechtigd een zeehond te schieten, omdat hij zeehonden nodig heeft voor zijn voortbestaan. Maar een smulpaap hoeft niet twaalf mossels te eten. Dat is fout." Zelf is hij vegetarisch opgevoed en tot zijn 65ste is hij vleesloos gebleven. Zij groente haalde hij zoveel mogelijk uit de eigen tuin, waar nu niet zoveel meer van over is dankzij de krachtige ex pansie van Heemstede. Ongeveer 15 jaar geleden keerde hij oververmoeid terug van een voettocht door zuidelijk Afrika en sindsdien neemt hij op advies van de dokter regelmatig wat dierlijke eiwitten tot zich. Hij is nu weer kerngezond, maar heeft nog wel een hekel aan vlees. Zijn goede gezondheid maakt het hem mogelijk op zijn leeftijd nog volop te leven. En hij houdt van het leven. Hij gelooft trouwens niet, dat het na de dood allemaal afgelopen is. „Ik geloof stellig in een voortbestaan na dit leven. Dat moet wel, het kan niet allemaal in dit ene leven worden beslist." „Zet eens twee mensen naast elkaar. De ene wordt geboren in een slecht milieu en een slechte omgeving, hij krijgt een slechte opvoeding en blijft onder slechte omstandigheden leven. De an der wordt van jongsafaan in de watten gelegd en heeft een prachtig leven. Dat is toch onrechtvaar dig? Nee, dat kan niet zo maar afgelopenzijn." Hij gelooft in een natuurlijke ordening, die eens leidt naar een samenleving, waarin iedereen z»'n prachtig leven kan hebben* De mens heeft tot taak te streven naar die volmaking, vindt Strijbos. Daarom zal hij ook na zijn tachtigste verjaardag ijverig aan de slag gaan. „Er moet nog een hoop gebeuren," zegt hij. Nieuwe Vrijbuiters-serie Van onze radio- en tv-redactic HILVERSUM De tweede serie van het jeugdfeuilleton „De Vrijbui ters" telt nog twee afleveringen. De NOS heeft afgezien van de aankoop van een geheel nieuw jeugdverhaal voor de zondagavond en nog een der de serie „Vrijbuiters" besteld. LONDEN (Reuter,UPl, AP) Paul McCartney heeft gisteren het proces gewonnen over zijn eis dat het mïljoenenvermogen van de Beatles voortaan door een curator moet worden be heerd. Rechter Edward Stamp stond echter uitstel in de aanwijzing van een curator toe in afioach- ting van een mogelijk beroep door de drie overige Beatles. De rechter heeft verklaard dat de financiële situatie van de popgroep verward en onzeker is. Een curator was volgens Stamp niet alleen nodig voor het beschermen van de eigen dommen, maar ook voor het eerlijk zakendoen. John Lennon. George Harrison en Ringo Starr zijn het niet met Paul McCartney eens. Zij steunen de Ame rikaanse zakelijke leider van de Beatles, Aller. Klein. In de rechtzaal verdedigde Klein zich tegen de be schuldiging van McCartney, dat hij een overmatig groot loon opstreek. Volgens Klein had zijn maatschappij, Abko - Ltd.. minder geld voor de dienstverlening genomen, dan waar toe hij in feite gerechtigd was. De rechter noemde deze mededeling 'het onverantwoordelijke gebabbel van een tweederangs handelsreiziger'. In een tweede proces zal McCartney nu nog proberen de pop groep officieel te ontbinden. Rechter Klein heeft al gemeld dat hij er vrij zeker van is dat dit ook zal lukken. „Genie" De moeilijkheden tussen de Beatles begonnen al in 1969, toen na de dood van de eerste manager, Brian Ep stein, Klein tot zijn opvolger werd benoemd. McCartney had liever zijn Amerikaanse -schoonvader Lee Ot- man en diens zoon John tot zaak waarnemers willen laten benoemen. Klein, die was aanbevolen door de popgroep The Rolling Stones als een •financieel genie' kreeg echter de op dracht de financiële janboel op orde te brengen. Het bleek dat de toen beroemde muziekgroep -dicht - in -de buurt van het bankroet was. Yoko Ono Tijdens het proces is gebleken dat de verhouding tussen de Beatles ook op het toppunt van hun populari teit niet zo goed was, als naar buiten leek. Naast de benoeming van Klein was een andere belangrijke gebeur tenis, die leidde tot het uiteenvallen van de Beatles, het huwelijk van John Ler.non met de Japanse Yoko Ono. Van onze radio- en t.v.-redactie HILVERSUM Een complete opera in kleuren op de televisie is nog altijd een zeldzaamheid. Over het geheel genomen is het Nederlandse kijkpubliek niet opera-minded, maar de NCRV zal vanavond toch een kloeke minderheidsgroep groot genoegen doen met de integrale uitzending van Mozarts meesterwerk „Cosi fan tutte". De uitzending, verzorgd door de internationale produktie-maat- schappij Unitel, duurt 2uur en munt uit door belangrijke rolbezet ting. De muzikale begeleiding is in handen van het Weens Philharmo- nisch Orkest, onder leiding van de Mozartkenner Karl Böhm, die de faam heeft van meer dan 100 zeer toegejuichte uitvoeringen van deze opera tijdens de festivals van Salz burg. Haastwerk Het verhaal gaat, dat Mozart min of meer tegen zijn zin deze vrolijke opera vrij haastig heeft geschreven, omdat het oorspronkelijke manuscript vol zit met afkortingen, iets wat Mo zart anders nooit deed. Hij schreef het werk in opdracht van keizer Jo sef de tweede, die zo verrukt was zijn opera „Figaro's bruiloft" dat hij nau welijks kon wachten op een nieuwe van Mozarts hand Het verhaal wil verder, dat de kei zer erg veel plezier had in een ondeu gende Weense gebeurtenis en dat hij de schrijver Lorenzo da Ponte beval, daarvan een libretto voor de opera te schrijven. Schift erende muziek De titel zou moeten zijn „Alle vrouwen zijn gelijk", of „Een leer school voor minnaars", maar Mozart noemde de opera tenslotte „Zo doen ze allemaal', of wel „Cosi fan tutte". Hij schreef het-muziekwerk binnen een jaar, en al had hij dan misschien niet zoveel op met het banale verhaal van twee officieren, die met veel bombarie ten oorlog trekken om dan stilletjes in Albanese vermomming terug te komen en zichzelf met hun eigen verloofdes te bedriegen, uit de schitterende muziek is dat niet op te merken. Prachtig spel „Cosi fan tutte" ging in januari 1790 in premiere en bracht Mozart opnieuw overweldigend succes. Het werk is altijd op het repertoire geble ven en de muziek heeft, ook voor de genen die niet zo dol zijn op opera, vele herkenbare gedeelten. Onnodig te zeggen, dat United er bovendien een prachtig kijkspel met veel actie in rijke decors, van heeft gemaakt. Yan een onzer verslaggevers AMSTERDAM De Nederlandse jeugdgemeenschap (NJG) heeft in een telegram aan de voorzitters van de Tweede en Eerste Kamer haar teleur stelling uitgesproken over het mis lukken van de pogingen de leeftijd van het passief kiesrecht te verlagen. ,Het is verbijsterend', aldus het te legram, dat de leeftijd van het passief kiesrecht nu tot tenminste 1979 op 23, respectievelijk 25 jaar gehandhaafd moet blijven, te meer daar de leeftijd van het actief kiesrecht tot 18 jaar wordt verlaagd en er plannen zijn' om de leeftijd van meerderjarigheid te verlagen.' De NJG ziet in de mislukking een ernstige aantasting van „de geloof waardigheid van de politieke par tijen, die zeggen, dat aan jongeren meer inspraak en medezeggenschap gegeven moet worden". Van onze radio- en T.V.-redactie HILVERSUM ..Het volk wil nog wel iets meer dan uitsluitend brood en spelen", is de wat optimistischer conclusie, die ten opzichte van dc toekomstige positie van de principiële omroepen wordt getrokken, in het programmablad van de KRO. „Stu dio". Gesteld wordt, dat de AVRO dank zij een bedenkelijke manoeuvre: de fusie met het blad Televizier, vier jaar geleden ineens van 400.000 op 800.000 leden kwam en dat voorzitter Slotemaker toen al aankondigde, dat de AVRO als -superomroep meer zendtijd zou gaan aanvragen. Maar jaar na jaar verklaarde hij, te willen wachten tot de AVRO nog groter zou zijn en een miljoen leden zou tellen. De verwachte groei, aldus „Studio", bleef echter uit en dat de AVRO-lei- ding nu om meer zendtijd heeft ge vraagd kan er op wijzen, dat zij zelf nauwelijks meer gelooft in uitbrei ding van het ledental. Zolang ook de algemeenheid van de AVRO haar grenzen blijkt te hebben, zegt het blad. is er geen reden tot bezorgdheid over de toekomst van de levensbeschouwelijke omroepen. De bezorgdheid van NCRV er. VA RA over het feit dat bij méér zendtijd van de AVRO en de B-status van de TROS welke wettelijk recht geeft op zendtijduitbreiding, plus de 40 pet. tijd-toewijzing aan de NOS, de stem men van de principiële omroepen re latief schaarser zullen klinker., deelt de KRO echter wel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11