Meisje weer toegewezen aan Italiaan beschermt tegen tandbederf I AR erg kritisch over echtscheidingsrecht Gratificatie - na dood man in gevaar - toch uitgekeerd CNV wil identiteit niet opofferen aan federatief verhand Vrouw beroofd van tas met f 25.000 Udink stelt „gezag en vrijheid" centraal Rook in cockpit NLM-Friendship 'ractieleiders: ivolger Berger zelf kiezen Grieks blad larscliuwt voor marxist Luns" - n Voorlichting over fluoridering zou eenzijdig zijn Meer eenheid in iderzoek opsporing an hartinfarcten CU Rapport met briefje naar prins Boekje open over dierentuinen Kinderen in Meppel krijgen poliovaeein OONDERDAG 17 MAART 1971 koNINGEN Een aantal frac- ■iders in de Groningse raad wil ag in de gelegenheid worden ge- i om voorkeur uit te spreken voor gemeesterskandidaten die zic'n dienen, ter opvolging van burge ster J. J- A. Berger. E. H. Toxopeus, commissaris jtoningin, heeft dit echter gewei- Hij vindt op een dergelijk ver niet te kunnen ingaan. De vraag zich voor tijdens een gesprek en de fractieleiders en de com- aris, waarbij de eersten hun sen op tafel mochten leggen. >N, PvdA, D'66 en PSP spraken voorkeur uit voor een PvdA-bur- eester. WD, christelijke groepe- en GPV hadden geen voorkeur ronden alleen de bekwaamheden de man van belang, irgemeester Berger van Gronin- was lid van de PvdA, maar be de als burgemeester omdat hij stapte naar DS'70. "HENE Wanneer minister in juni Manilo Brosio zou op en als secretaris-generaal van de O „komen de militaire geheimen de NAVO rechtstreeks ter be- iking van het marxisme", ze waarschuwing heeft het kse blad „Estia", dat Luns als „de irlandse socialistische minister buitenlandse zaken" betitelt, ge- het gebouw van „Estia" in Athe- vannacht een bomaanslag ge- gd. Er werd grote schade aange- t aan de persen, maar geen per- n gewond. De krant staat be- A i als meest regeringsgezinde krant Griekenland. Ir Wik 1 sli 1ÜBBENVORST Twee mensen jisteren omgekomen toen de per- lauto waarin zij zaten, vermoe- jk ten gevolge van de gladheid, in slip raakte en tegen een boom De slachtoffers zijn de 54-jari- W. Kennis en de 58-jarige J. M. sen, beiden uit Sevenum. Het on- ik gebeurde op de Sevenumseweg rubbenvorst. Van de zes mensen e personenauto overleden er twee na het ongeluk. Van de anderen den er twee ernstig en twee licht ond. (Va nonze parlementsredactie) DEN HAAG De ARP heeft zich gisteren zeer kritisch opge steld tegenover het wetsontwerp ter herziening van het echtschei dingsrecht van minister Polak. Dit wetsontwerp voert het be grip duurzame ontwrichting als enige grond voor echtscheiding in. Als beide partners willen kan de echtscheiding binnen zes maanden een feit zijn. Wil slechts één der partners scheiden, dan moet hij be wijzen dat de schuld van de duurza me ontwrichting bij de ander ligt. Mocht dit niet lukken, dan heeft hij altijd nog de mogelijkheid om via een eenzijdig te verkrijgen scheiding van tafel en bed na drie jaar te scheiden. De antirevolutionair Diepenhorst noemde het zeer teleurstellend dat minister Polak nadat hij zijn wets ontwerp had ingediend de oorspron kelijke termijn van één jaar voordat de scheiding een feit wordt, op aan drang van de Kamer verkort heeft tot zes maanden. „Een verdere ver korting van deze termijn zal fataal zijn voor onze steun aan dit voorstel", aldus de heer Diepenhorst. Dit betekent dat de AR waar schijnlijk tegen het wetsontwerp zal stemmen omdat door KVP, PvdA, D'66, VVD en CHU een amendement is ingediend om de termijn van zes maanden te laten vervallen. De heer Diepenhorst meende dat het wetsont werp in het algemeen de beëindiging van het huwelijk te rimpel maakt. Nog verder WD en D'66 bleken het hier totaal niet mee eens. Zowel mejuffrouw Goudsmit (D'66) als de heer Geurtsen (VVD) verklaarden dat wat hen be treft de nieuwe regeling nog best wat verder had mogen gaan. De heer Geurtsen wilde hiertoe echter geen amendement indienen, want,.zo zei hij, „deze wet moet wer ken in een maatschappij waar over echtscheiding zeer verschillend wordt gedacht. Het voorstel van minister Polak is voor ons aanvaardbaar om dat het de verschillende standpunten met elkaar verzoent". Mejuffroiiv Goudsmit diende daar entegen wel een amendement in om echtscheiding op verzoek van slechts Wrange geschiedenis rondom weduwe "j Van een onzer verslaggevers ITRECHT De Heerlense wedu- Zijlstra, die aanvankelijk was gezegd dat zij de diuizend gulden IP leumgratificatie aan dé Neder- se Spoorwegen moest teruggeven, at haar man vier dagen voor z'n lieel zilveren jubileum was over ig mag haar geld toch houeen. is gisteren tijdens gesprekken op hoofdkantoor van de NS in cht besloten. NS-machinisit T. Zijlstra over- op 48-jarige leeftijd op 17 janua- 1. in het ziekenhuis. Vier dagen t zou hij 25 jaar bij de NS in 1st zijn geweest. Het geld van z'n Üeumgratificatie was intussen al giro overgemaakt. Toen de'rayon- en de personeelschef van het district bij de weduwe op bezoek men om hun condoleances aan te en, werd mevrouw Zijlstra voor lig gezegd dat het mogelijk zou dat de duizend gulden teruggege- zou moeten worden. olgens collega's van de heer Zijl- zou die duizend gulden ook in laad ingehouden zijn toen enige later aan de weduwe de normale eringen bij een sterfgeval eër.halve maand salaris) werden san. Volgens de rayonchef zou de luwe het met de regeling eens zijn eest. Geen sprake van e Nederlandse Spoorwegen zeggen er geen sprake is van inhouding de duizend gulden. Alle bedragen normaal uitgekeerd. „Wij reke- niet naar de dag waarop iemand jaar in dienst is, maar naar de iode die daaraan vooraf ging", al- een woordvoerder. Volgens de Spoorwegen is de ge schiedenis van de duizend gulden in de wereld gekomen door collega's van de heer Zijlrira, die van de weduwe hadden gehoord dat zij het geld terug moest geven. De voorzitter van de katholieke bond van vervoerspersoneel de heer A. F. Jentjens kondigde gisteren nog aan de zaak te zullen onderzoeken. Hij zei: „Het is natuurlijk verschrik kelijk sneu, maar de maatregel is volkomen correct volgens het boekje". één der partners zonder meer moge lijk te maken. Zij wil hierbij wel een termijn van zes maanden instellen om de positie van de kinderen en de alimentatie te regelen. Onbegrijpelijk De Indieners van het amendement om de zes-maandentermijn bij echt scheiding op gezamenlijk verzoek te laten vervallen, noemden het onbe grijpelijk dat minister Polak hier nog een termijn heeft willen stellen. „Thans bestaat er geen termijn voor scheiding als een echtgenoot overspel toegeeft, het nieuwe wetsvoorstel is daarom een verslechtering, aldus me juffrouw Goudsmit. „Het gaat hier niet om een over ijlde beslissing om te scheiden, maar om een overijlde beslissing om te hu wen", aldus de liberaal Geurtsen. De Kamer vroeg aan de minister vooral duidelijkheid over de vraag of over spel in het nieuwe wetsontwerp als grond voor echtscheiding blijft be staan. Zij vonden dat dit door de in voering van het begrip duurzame ontwrichting niet helemaal duidelijk is. Mejuffrouw Goudsmit was weinig tevreden met het voorstel van minis ter Polak dat zij slechter vond dan de momenteel bestaande regeling. D'66 zal waarschijnlijk tegenstemmen als de ingediende amendementen niet worden aangenomen. Pensioen De socialist Van den Bergh en het CHU-Kamerlid mejuffrouw Haars drongen bij minister Polak aan op een betere regeling van de pensioen rechten van de gescheiden vrouw. De gescheiden vrouw loopt het risico de pensioenrechten en dus een uitkering te verliezen als haar man vroeg over lijdt. Mejuffrouw Haars diende een motie in om een betere regeling op dit punt te bepleiten De heer Geurtsen kwam nog met een amendement om de voor de tweede maal gehuwd of in concubi naat levende partner gelijk met el kaar te stellen ten aanzien van de alimentatieverplichtingen. Van een onzer verslaggevers BILTHOVEN De stichting Waakzaamheid Drinkwater noemt de krant „Fluoriderings- feiten, een uitgave van de com missie voorlichting fluoridering drinkwater, eenzijdige propagan da. Er is geen sprake van objec tieve voorlichting, aldus de stich ting en het overheidsgeld had be ter besteed kunnen worden. In deze krant worden onder zoekingen, die het nut van fluori dering aanvechten, niet genoemd. F.venmin als de overdosering van fluoride door milieuverontreini ging. Het bewijs van de onscha delijkheid .wordt niet geleverd. Verder werkt men alleen met deskundigen die met de fluoride ring instemmen. Tot slot acht de stichting het zeer bedenkelijk, dat geprobeerd wordt een smet te werpen op de mensen, die het met de fluoride- ring niet eens zijn en dat terwijl bijna alle landen van West-Euro pa de maatregel afwijzen of op schorten. Van onze soc.-econ. redactie UTRECHT „De bonden van het CNV willen alleen praten over verdergaande samenwer king met de vakcentrales, als ten minste aan twee belangrijke voorwaarden wordt voldaan: 1. Van het begin af moet vast staan dat de zelfstandigheid van de eigen vakcentrale gehand haafd blijft. 2. Verdergaande samenwerking kan voor het CNV niet gelden als een stap op weg naar volledige eenwording." Dit schrijft het CNV-orgaan De Gids deze week in reactie op de re cente brief van het NW aan het NKV en het CNV, waarin de wens wordt uitgesproken dat een federatie van de drie vakcentrales nu snel van de grond moet komen. „Uit die brief blijkt duidelijk, dat het NW het leeuwedeel van het werk der centrales wil overdragen aan de federatie. Voor elke centrale afzonderlijk zal dan slechts een be trekkelijk klein werkterrein overblij ven. Kennelijk verwacht het NW voor een dergelijke opzet steun van het NKV, maar dat geldt beslist niet voor het CNV, aldus De Gids, die van me ning is dat het NW nu al zoveel nadruk op de toekomstige eenheid legt, dal alleen al daardoor de verde- Twee kinderen die over het ijs naar een eilandje in een vijver gelopen waren, moesten door de TilburgSe brandweer met een ladder uit hun benarde positie bevrijd worden. Drie andere kinderen zakten halverwege door het ijs en zijn door de politie ge red. Links midden op de foto één van de wakken waar de kinderen door het ijs gezakt zijn. DAKA opent nieuwe kampeeraf deling ROTTERDAM Sporthuls DAKA P. Dankaart opent vrijdag aan de Bergweg naast de reeds bestaande zaak een nieuwe winkel, die speciaal is gericht op de kampeersport. De opening van deze uitbreiding krijgt een bijzonder feestelijk tintje door een „miniatuur Keukenhof" welke de bekende tuinarchitect P. Jansen daarin inricht. De „miniatuur- Keukenhof" blijft er tot en met 3 april. AMSTERDAM EINDHOVEN Bij een overval op de 58-ja- rige mevrouw Stroucken, echt genote van de houder van een postagentschap, in het trappor taal van haar woning aan het Krugerplein in Amsterdam, zijn drie tot nu toe onbekenden er gisterochtend met een tas van 25.000 gulden vandoor gegaan. De beroving speelde zich twee huizen van het postagentschap af. Een ruim een uur later in Eindho ven gepleegde roofoverval op de ju welierszaak Het Goudcentrum aan Van een onzer verslaggevers ALKMAAR De lijsttrekker van de C.H.U., drs. B. J. Udink, zal in de komende verkiezings campagne de vragen rondom de verhouding van gezag en vrijheid centraal stellen, maar zich daar bij tegelijk distanciëren van emo tioneel geladen interpretaties als „law and order". i,.. tO/OlSIL.S/C. W EN HAAG De staatssecretaris volksgezondheid dr. K. Kruisin- heeft besloten meer eenheid te ngen in de proefnemingen op het 'id van bevolkingsonderzoek naar iekten. Hij heeft de initiatiefne- verzocht om zich te houden aan Itlijnen van het geneeskundig tstoezicht. Hij wil zo in af- iting van een wettelijke regeling ;n goede coördinatie, gestandaar- :rde onderzoektechnieken en uni- le reportage bereiken. iet is op het ogenblik zeker moge- om bepaalde groepen met ver- igd risico te onderkennen, aldus dr. lisinga, maar de geneeskunde be- Tlkt nog niet over betrouwbare hostische'methoden om bij indivi- i naderend onheil te signaleren. Den Haag heeft zijn opgewekste verkiezingsvergadering waarschijn lijk al gehad. Negen politieke kop stukken op een rijtje op het podium en een volle zaal die het ene vraag- projectiel na het andere afschoot. Applaus al9 het antwoord raak was en geloei wanneer de politicus het er bij liet zitten. En dit alles ongeacht de politieke partij, die aan bod was. De Ned. Ver. van Vrouwen- belangen had de avond georganiseerd Niet zo zeer om de keuzebepaling van de bezoekers te beïnvloeden, maar meer om eens echt mee te la ten spelen, lik op stuk. Het publiek, natuurlijk wel politiek geïnteresseerd, anders komt men niet naar zo'n avond, maar toch niet zo geschoold als de Forumleden, be haalde toch wel zo hier en daar een overwinning. Zo wilde 'n 21-jarige student weten, waar het PAK de ze? miljard voor het aanlokkelijk rege ringsprogram vandaan haalde. De heer Van Eerd van de PPR kwam er niet uit. Hij zwaaide met papieren, probeerde cijfers te vinden maar gaf het op. D'66-ster Anneke Goudsmit sprong er in. Zwaaide ook met pa pieren en bood de vraagsteller aan die in de pauze maar te bestuderen. Dat deed hij en werd nog niet wij zer... Mej. Goudsmit bleef volhouden, dat het D'66-plan uit de kunst was en liet zich verlokken tot de kreet: ,jn ieder geval is het beleidsplan van D'66 belangrijker dan het rege ringsakkoord van het PAK". Geloei... Politiek Dr. Drees deed zijn schepje er bo ven op, tenslotte is zijn partij de enige die het over belastingverlaging kan hebben. Een Dolle Mina kwam aandragen met de abortus en de crèches. De zaal gromde. Men vond dit kennelijk te veel 'n detail. Iet werd overi gens een hoogtepuntje in de strijd Welk Kamerlid wil tegenover een zaal van hoofdzakelijk vrouwen de crèches afvallen? Moedig nam A.R. Kamerlid Mej. Van Leeuwen het woord. Glashelder zette ze de zaak uiteen. Maar mej. Goudsmit, twee plaatsen van haar af. kon het blijk baar toch niet verstaan en ver draaide keurig een belangrijk zin netje, waardoor er een andere in houd in kwam. De zaal loeide... Tot slot de vraag: „Hoe groot is het percentage dat de partijen op hun lijst op verkiesbare plaatsen hebben ingeruimd aan de vrouwen?" Dat „percentage" maakte het moeilijk. Niet-rekenaar PPR'er ant woordde 2 op 7; de AR: 2 op 20; PvdA: tien procent, staatssecretaris- WD'-er Dc Koster 3 op 17; D'66 Goudsmit wist het niet. or Drees: 20 pet.. KVP: 12'/* pet.. CHU: 16.25 pet. en CPN: 9 pet. En allemaal wilden ze er wel meer. maar zoals mej. Van Leeuwen zei: „Er zijn maar weinig vrouwen die tachtig tot honderd uur per week aan een „baan", oftewel het Kamerlidmaatschap kunnen wij den.Een avondje politiek van de bovenste plank... De heer Udink noemde gisteren op een persconferentie in Alkmaar bij het begin van zijn campagne deze in terpretatie „kwaadwillig". „Ik heb nooit over gezag en vrijheid gespro ken als nu in Amerika over „law and order" wordt gesproken. Ik sta zeer positief tegenover de vele vrijhe den, die nu op ons afkomen en die mogelijk zijn, maar ik ben wel steeds op zoek naar de grenzen". De heer Udink wil vooral in zijn campagne de mensen en kiezers het besef bijbrengen dat tussen gezag en vrijheid een spanningsveld ligt. In dit spar.ninesveld moeten wij leven. Op het ogenblik ligt de nadruk te sterk op de vrijheid, maar er zal een her bezinning nodig zijn op het gezag, op de begrenzing, maar bovenal ook op de bescherming van diezelfde vrij heid. Het besef moet weer doorbreken, dat het gezag ons naar het woord van Paulus gegeven is „ten goede" wat niet uitsluit dat het gezag-zelf zich telkens weer zal moeten legitimeren en waarmaken. „Het gezag zal charis matisch moeten zijn en Romeinen 13 niet als paspoort voor eigen handelen gebruiken". Daarom ook noemde de heer Udink in zijn beschouwing controle van het gezag even noodzakelijk, mits daarbij vertrouwen het uitgangspunt is. In dit uitgangspunt (en de daaruit voortvloeiende definitie van democra tie als „georganiseerd vertrouwen") zag de heer Udink een diepe en principiële kloof tussen zijn eigen partij en opvattingen als die van D'66, die veel eerder uitgaan van een „georganiseerd wantrouwen". Hoewel hij zich bewust was van mogelijke nieuwe misverstanden, noemde de heer Udink op zijn pers conferentie als een van de punten van zijn campagne ook de homo- sexualiteit „Wij zijn steeds op zoek naar de grenzen en op dit punt wil ik duide lijk zijn: homosexuelen zijn mensen als wij en zijn menselijk als wij. Dit wil echter niet zeggen dat wij een soort V3n homosexueel huwelijk zou den kunnen erkennen, want dat doet het huwelijk tekort als een heilige inzetting, als een afspiegeling het Stationsplein in Eindhoven lever de minder op: de daders moesten de tassen met naar schatting 30.000 gul den aan juwelen achterlaten omdat zij door de politie werden betrapt. Mevrouw Stroucken werd overval len even nadat zij aan haar huisdeur van een PTT-chauffeur een tas vol wisselgeld voor het postagentschap had ontvangen. Op het moment dat zij via haar binnentrap naar boven wilde gaan, verschenen twee mannen, die haar de tas uit de handen gristen. Zij waren het huis binnengekomen met behulp van een touwtje, dat uit de brievenbus hing. De beroving was kennelijk goed voorbereid. De vrouw vertelde de po litie, dat zij de mannen ook dinsdag al in het trapportaal had gezien. Zij moesten precies op de hoogtè zijn ge weest van het tijdstip, waarop het geld dagelijks wordt gebracht. De. mannen verdwenen in een auto met achter het stuur een derde man. Tot nu toe ontbreekt nog elk spoor van hen. De overval in Eindhoven werd uit gevoerd door drie mannen, van wie er een met een pistool was gewapend. Dat zij mislukte, was te danken aan de filiaalhoudster, de 34-iarige me vrouw W. M. van Sluis-Heijink, die hoewel zij aan handen en voeten gehonden was erin slaagde het stille alarm in werking te stellen. Terwijl de mannen bezig waren met het vullen van de tassen, naderden de eerste politie-auto's. In paniek vluchtten de mannen uit het pand met achterlating van de tas sen. Buiten, waar een wilde jacht volgde, werd enkele malen op de po litie geschoten. De agenten beant woordden dit eerst met enkele waar schuwingsschoten en later met een gericht schot. Waarschijnlijk ls daardoor een van de overvallers ge wond. Een van de drie mannen kon wor den aangehouden. Het bleek de 33-ja- rige M.J.A. uit Eindhoven te zijn. De twee voortvluchtigen zijn mogelijk Algerijnen. re besprekingen ernstig kunnen wor den bemoeilijkt, want het CNV is een verklaard tegenstander van een een heidsvakbeweging. VERBONDSRAAD Het is voorshands zelfs nog de vraag of de verbondsraad wel bereid zal zijn tot een samenwerking in fe deratief verband. Het CNV zegt: „Volgens de nieuwe Winkler Prins is een federatie een verbond van sa menwerkende lichamen, die hun eigen zelfstandigheid in belangrijke mate behouden. Het NW wekt de indruk van die zelfstandigheid niet veel te willen overlaten en daarmee komt deze vak centrale in strijd met opvattingen, die binnen het CNV leven. Wij betreuren dat, want het gesprek over verder gaande samenwerking is ook zonder zulke drastische voorstellen al moei- lijk genoeg." Moeder in beroep Van een onzer verslaggevers DEVENTER/ZUTPHEN De kinderrechter in Zutphen mr. A. M. J. Post Uiterweer, heeft de 7- jarige Antonietta Piazza uit De venter voor de tweede keer toe gewezen aan haar Italiaanse va der, die op het ogenblik weer op Sicilië werkt. De Nederlandse moeder, Femmy de Vries, die met het kind ondergedoken is, zal via haar raadsman, mr. A. W. A. M. Fiévez, in hoger beroep gaan bij de rechter in Arnhem. Tegen kerst 1969 vertrok de vader Vincenzo Piazza nadat de Zutphense kinderrechter hem het meisje had toegewezen, met Antonietta naar Sicilië. Vorige zomer reisde Femmy de Vries hem na, woonde weer een poosje met hem samen en ontvoerde het kind vervolgens naar Nederland. Op grond van gewijzigde .omstan digheden werd toen heropening van het proces aangevraagd. Dat heeft niet gebaat. Kinderrech ter Post Uiterweer blijft 'n lichte voorkeur voor de vader houden. Bij hem zouden wat betere opvoedings kansen liggen. Pogingen van de raad voor de kin derbescherming om het meisje voor lopig te doen opnemen in een kinder tehuis te Horn (Limburg) mislukten. Femmy de Vries bleef met 't kind ondergedoken, ook omdat zij kidnap ping van de zijde van de Italiaanse familie vreesde. Een van de mensen, die geschokt zijn door de hernieuwde toewijzing van Antonietta aan de vader, is de kinderarts H de Waard in Deventer, die nauw bij de zaak is betrokken geweest. Hij is van mening dat destijds werd beslist op grond van 'n on vol- dig rapport, samengesteld door de .raad van de kinderbescherming En ook nu is hij weer van gedachte dat er een uitsnraak is gedaan op ver- keerdp gronden. Dr. De Waard, die vindt dat het in het arrondissement Zutphen „slecht gesteld is met de kinderrechtspraak", zegt dat de vraag wat er verder met het meisie moest gebeuren f.,een heel belaneriike beslissing") door een groep deskundigen beantwoord had moeten worden en dat is deze raad van do kinderbescherming niet. Christus riot Udink. de kerk,'.' aldus drs. Van een verslaggever MEPPEL Ongeveer 200 kinderen uit 75 gezinnen in Meppel krijgen vandaag het polio-vaccin toegediend. Een deel van de kinderen gaat in Staphorst op school. De kinderen wo nen in een gedeelte van Meppel dat voorheen aan Staphorst toebehoorde. Die gemeentelijke herindeling is er de oorzaak van dat deze groep kinde ren bij eerdere inentingsacties tussen wal en schip raakten, zo zei gisteren de regionale inspecteur van de volks gezondheid in Overijssel. (Van een onzer verslaggevers) RHENEN/WASSENAAR Het be sluit het verjaardagsgeschenk van het Nederlandse volk aan Prins Bern hardt ter geleeenheid van diens zes tigste verjaardag in de Amsterdamse dierentuin „Artis" gestalte te geven in de vorm van een nieuw olifanten- verblijf, heeft de andere dierentuin- directies in Nederland flink jaloers gemaakt Vorige week, na het bekendmaken van de plannen, bleek dat reeds met Blijdorp in Rotterdam het geval te zijn. De directies van de partiruliere dierentuinen in Rhenen, Wassenaar, Arnhem, Tilburg en Amersfoort kun nen het ook maar moeilijk verteren. Zij hebben in het weekend druk met elkaar overlegd Het resultaat is nu dat de heer J. W. W. Louwman, directeur van de dierentuin in Wasse naar, namens de directies van alle vijf particuliere dierentuinen het on langs verschenen rapport „De Vijf", waarin een boekje open wordt ge daan over de problemen van de par ticuliere dierentuinen, naar Soestdijk heeft gestuurd. „Wij hebben er een briefje bijge daan dat de inhoud van het rapport de Prins wel zal interesseren Over het geschenk hebben wij niets ge zegd. Dat vonden wij een beetje on beleefd. Wij nemen echter aan dat de Prins de opzet heel goed zal begrij pen." „Het is beslist niet toevallig dat dit rapport nu naar Soestdijk gaat. Wie de schoen past trekke hem aan. Wij hopen dat de Prins inziet dat wij ook veel doen voor het instandhouden van uitstervende dierensoorten en dat het niet op zijn plaats is dat alleen de Amsterdammers van zijn geschenk profijt hebben Of het wat uit zal halen moeten wij afwachten. Mis schien kan de Prins er maar weinig aan doen Maar hij weet dan in elk geval hoe wij erover denken", aldus de heer Louwman. Het conflict met Blijdorp is inmid dels bijgelegd Het comité „Prins Bernhard 60 jaar" heeft besloten dat, als de inzameling méér oplevert dan het voor het olifantenverblijf noodza kelijke miljoen, de Rotterdamse dier gaarde een nieuw vogelverblljf mag houwen. (Van een onzer verslaggevers) SCHTPHOT, Niet een hpoinripnde brand maar hpf overvloedig gphmfk van een vluchtige vloplstof tegen ijsafzetting nn de vleugels was er Gis terochtend de oorzaak van dat de Ge zagvoerder van de NT.M-Friendship Willem Verstpeeh ziin toestel vlak voor de start on Sch'nhol mnesl «Hl- zetten en de 14 passagiers op de startbaan moesten uitstannen. De Gezagvoerder besloot de vlucht 'naar AffaactrlrM) af tp gplasten toen de oocknlt zich nlotsellng met rook vulde AanvanteHtk vermoedde hij hrand maar hll een onderzoek blepk dat dp nntdnoUnesvlopistof die 's och tends on de vleugels was gesnoten als damn door de venfilatteeompressoren naar binnen was gejaagd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7