Verzetsleider Talantof in gevangenis overleden DS. TOORNVLIET UIT AMBT ONTZET Jubileum zendingscentrum helpt studenten overzee Streed voor godsdienstvrijheid in Rusland Gewetensbezwaarden hebben kritiek op Hartaanval genoemd als oorzaak Senaat akkoord met regeling kerk en staat Studentenraden: Veringa's plannen „slecht doordacht" COMMENTAAR Woningbouw Zuid-Molukkers Een jvoord voor vandaag Eind van slepende procedure Hervormde studie over euthanasie Nieuwe Testament in modern-Hebreeuws BEROEPÏNGSWERK Uw probleei is het onze.... (Van onze kerkredactie) MOSKOU Boris Talan tof, een van de leiders van de godsdienstige protestbe weging in Rusland, is, naar nu pas bekend geworden is, op 4 januari in het gevange nisziekenhuis van Kirof over leden. Als oorzaak wordt een hartaanval genoemd. Hij werd 65 jaar. Van onze parlementsredactie DEN HAAG Met een ruime meerderheid van 51 tegen 10 stem men is de Eerste Kamer gisteren ak koord gegaan met een voorstel tot grondwetswijziging inzake de financiële regeling tussen kerk en staat. De voorgestelde regeling houdt in, dat de staat zijn periodieke subsidies aan de kerken afkoopt met een be drag ineens. Volgens minister Witte- veen zal deze afkoopsom 600 miljoen gulden bedragen. Slechts de gehele CHU-fractie en drie leden van de AR-fractie waren tegen de wijziging Overigens is de afkoopregeling nog niet precies geformuleerd. Een defini tieve regeling kan er pas komen wanneer de nieuwe kamers in tweede instantie hun fiat aan het huidig® wetsvoorstel hebben verleend. Even eens werd een voorstel aanvaard zij het met flinke tegenstand om de leden van het Koninklijk Huis voortaan bij wet aan te wijzen. Ak koord ging de Eerste Kamer tenslotte ook met het initiatief-voorstel van zes Tweede-Kamerleden om Prinsjesdag met drie weken te vervroegen. Minis ter Beemink heeft verklaard, dat maatregelen voor de afkondiging van dit besluit al zijn genomen. Talantof, een oudleraar wis kunde, heeft zich in een groot aantal open brieven gekeerd te gen de willekeur, die zqns in ziens heerste in het politieke en kerkelijke leven in zijn land. In september 1969 was hjj daarom tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. In 1966 behoorde hij bij de twaalf ondertekenaars van een open brief aan de patriarch van Moskou. In deze brief werden de vervolgingen be schreven van de Orthodoxe Kerk (waartoe hij zelf behoorde) in het bis dom Kirof, ongeveer achthonderd ki lometer ten noordoosten van Moskou, die geleid hadden tot de sluiting van meer dan de helft van de kerken. Toen deze brief in het westen be kend werd, zei metropoliet Nikodim, die toen juist in Londen was, dat men geen geloof hoefde te hechten aan de feiten, genoemd in deze brief, omdat ze anoniem was. De Britse radio gaf deze opmerking van Nikodim door in een uitzending, bestemd voor Rus land. Niet anoniem Toen Talantof dat hoorde, schreef hij een nieuwe brief aan de pa triarch, waarin hij opmerkte, dat toen Nikodim nog beweerde, dat de brief anoniem was, hij al door de geheime politie was verhoord. Hij schreef ver der, dat hij de enige schrijver van de open brief was geweest. De anderen hadden alleen maar hun handteke ning eronder gezet. Talantof was de zoon van een gees telijke. Om zijn godsdienstige over tuiging verloor hij tweemaal zijn po sitie als leraar. Sinds 1958 zette hij zich volledig in voor de verdediging van de rechten van de christenen in Rusland en streed hij voor absolute godsdienstvrijheid. Daarbij steunde hij ook de appels van Pawel Litwinof en Larissa Daniel voor de gevangen schrijvers Gins- burg, Galanskof en anderen en de ac ties van de vrije baptisten. In een van zijn laatste brieven uit de gevangenis maakte hij melding van jeugdige medegevangenen, „echt gelovige mensen", die voor hem zorg den. DEN HAAG De tewerkgestelde gewetensbezwaarden militaire dienst hebben een tegenrapport geschreven als reactie op het rapport van de Commissie-Fontei jn. Zij schrijven daarin dat „de commissie Fonteijn met een aantal lapmiddelen komt voor het tewerkstellingsbeleid van gewetensbezwaarden, waarvan het de vraag is of het verbeteringen blijken te zijn. Zeker is dat ze niet de zo hoognodige nieuwe aanpak van het tewerkstellingsbeleid inluiden." De commissie-Fonteijn bracht in december verslag uit aan de minister. Tewerkgestelden hebben een exem plaar van het nog niet gepubliceerde rapport meegenomen toen zij het mochten inzien. Zij hebben het ver menigvuldigd en verspreid via de BVD (Bond van dienstweigeraars). In het aan de minister, commissie- Fonteijn en kamerleden gestuurd te genrapport zeggen de tewerkgestelden dat er geen reële inspraak is geweest bij de samenstelling van het rapport- Fonteijn, dat de duur van de vervan gende dienst niet van 23 naar 21 maanden teruggebracht moet worden, zoals de commissie-Fonteijn voorstelt, maar tot 16 maanden; een tijd die de meeste dienstplichtigen moeten die nen. Het tijdperk van de St. Willibrorduskerk te Amsterdam is vrijwel voor goed voorbij. Tussen de enorme brokken puin verrijst nog slechts een stukje muur met de zwaar beschadigde beeltenis van twee engelen. BRUSSEL De Britse baptisten predikant Brian Russell Jones (38) is benoemd tot directeur van de Bel gische Evangelische Zending. Hij zal zich vooral bezighouden met het jeugdwerk, de evangelisatie en de posten (groepen die nog niet de status van een zelfstandige gemeente heb ben). Russell Jones was negen jaar pre dikant in Engeland. Drie jaar gaf hij les aan het bijbelinstituut van de BEZ in Brussel. Daarna werkte hij enkele jaren in Frankrijk. De directie van het bijbelinstituut blijft in han den van dr. George Winston. UTRECHT De besturen van zes plaatselijke studentenraden hebben een protest laten horen tegen de ver korting van de studieduur in de wetsvoorstellen van minister Veringa. De grondraden in Amsterdam, Gro ningen, Utrecht, Nijmegen, Delft en Wageningen zullen blijven strijden voor een alternatief. In een gezamenlijke verklaring Een argeloos berichtje uit Monnickendam kan vandaag beter dan wat ook dienen als illustratie voor een groot deel van de moeilijkheden waarin de woningbouw in Nederland zich bevindt. Twee grote beleggers (in dit geval twee pensioenfondsen) willen aan de toezegging om de bouw van 1.500 woningen in dit stadje te finan cieren, een geweldig voorbehoud verbinden, namelijk dat de financiering niet doorgaat als in de Markerwaard een vliegveld wordt aangelegd. En niet financieren betekent in de praktijk: niet bouwen, want waarom zouden andere beleggers anders handelen? Het zal niemand veel moeite kosten zich een ogenblik in het standpunt van de beleggers in te leven, maar langer dan één ogenblik mag dat toch niet duren; zelfs niet als de beleggers ten over vloede komen met het argument: „Wij moeten toch zoeken naar een rendement wij beheren per slot van rekening andermans centen". Dat inleven mag niet langer dan één ogenblik duren, omdat het beleggerstandpunt in de praktijk zeer ondoelmatig blijkt te functioneren. Er is namelijk aan de andere kant ook een ontwikkeling geweest (hoe en waarom doet even niet ter zake), die de continuïteit van de woningbouw én het jaarlijks te bereiken contingent meer dan gewenst is, afhankelijk heeft gemaakt van de kapitaal- De bevordering van vriendschap en vertrouwen tussen de gemiddelde Nederlander en de Zuid- Molukkers is een nobel doel. Maar het is stellig niet het enige dat ir. J. A. Manoesama en de zij nen nastreven met de actie waarmee ze, bij de komende Tweede-Kamerverkiezingen, een run op de nummers vijf van de kandidatenlijsten willen uitlokken. Trouwens, al zou het wél het enige doel zijn, dan nog moet worden vastgesteld, dat het d i t middel niet heiligt. In feite betekent de actie der Zuid-Molukkers een poging, hoe goed bedoeld waarschijnlijk ook, om misbruik te maken van het systeem van voor keurstemmen. Zóu het stuntje slagen, dan zou de zorgvuldigheid waarmee de partijen hun kandi daten plegen te rangschikken, heel gemakkelijk teniet kunnen worden gedaan. Zelfs zouden kan didaten kunnen worden gekozen tegen de bedoe ling van hun partij en mogelijk ook tegen die van henzelf in. De irritatie die dit zou opwek ken, zou weinig geschikt zijn om het imago van de Zuidmolukkers te verbeteren. voorziening door onder anderen de institutionele beleggers als pensioenfondsen en verzekerings maatschappijen. Wat hier vandaag in het klein (in de gemeente Monnickendam) gebeurt, kan morgen in het groot gebeuren als namelijk die grote beleggers op een of andere manier ergens een heel ander en hoger rendement dan de woningbouw zien lokken. Geen macht ter wereld die hen dan zal beletten die andere belegging te kiezen. Op datzelfde moment zal de discussie verbleken over de vraag, of het jaarlijks contingent 120.000, 125.000 dan wel 130.000 woningen moet zijn, om maar te zwijgen van de onlangs door de vakbond gevraagde 140.000. De bouwcapaciteit zal tot een ongekend diepte punt dalen. Juist omdat er geen macht is (dan de toevallige van „het rendement") om de beleggers te binden, blijken dikwijls bij een zo urgente zaak als de woningbouw de beleggers de machtigsten. Een onverdachte getuige (in de persoon van drs. J. Poot, directeur van Eurowoningen) heeft onlangs gepleit voor maatregelen om deze macht te binden. Het argeloze berichtje uit Monnickendam is een goede aanleiding met instemming aan dat pleidooi te refereren. Misschien is de soep nog niet eens zo heet. Maar wat niet is, kan komen. Bovendien: wat steunt de kiezer nu precies, die straks, onverhoopt, op verzoek van Manoesama c.s. het hokje voor een nummer vijf roodmaakt? De Zuidmolukse wens naar vriendschap met het Ne derlandse volk? Het Zuidmolukse onafhankelijk- heidsideaal? Of ook het verzet tegen de regering- Soeharto en Manoesama's kritiek op het kabinet- De Jong? Wat hiervan ook zij, hier schuilen teveel vaagheden (ook voor de Zuid-Molukkers zelf!) dan dat supporters van de actie mogen menen, met hun stemgedrag een duidelijk standpunt kenbaar te kunnen maken„ Ten slotte: het stuntje, door Manoesama c.s. ge presenteerd, is niet nieuw. Een jaar of twintig ge leden heeft wijlen mr. R. H. Dijkstra van de Groe ne Amsterdammer geprobeerd, op dezelfde wijze een volksbeweging tegen de NAVO op gang te brengen. Daar is niets van terechtgekomen. Het ware voor ir. Manoesama en de zijnen te wensen, dat ze zichzelf een soortgelijke teleurstelling want daarop moet hun actie wel uitlopen had den bespaard. Een merkwaardigheid van het Johannesevangelie is dat we daar geen woord lezen van de installing van het avondmaal. Toch haalt deze evangelist de laatste dag van Jezus' leven op aarde uitvoeriger dan enige andere bijbelschrijver. Nu is Johaimes het laatste evangelie, geschreven toen de andere al lang bekend waren. Het ging hem er om nadruk te legger, dingen die in het vergeetboek dreigden te geraken. Judas neemt van het brood en eet zich een oordeel. Zo waarschuwt de evangelist tegen een al te gemakkelijk dei men. Maar Johannes waarschuwt ook tegen het andere uiterste. Er mensen die denken dat we volmaakt moeten zijn. Ze durven deel te nemen omdat ze zichzelf zo goed kennen. Als iemand niet deel had mogen nemen dan was het Petrus. Hij zag zich wel als een geloofsheld, maar zou Christus nog diezelfde nacht loochenen. Maar Christus troost hem met de woorden: „Uw hart worde ontroerd: gij gelooft in God, geloof ook in Mij!" Niet onze gelc kracht staat ons toe aan het avondmaal deel te nemen, maa r* verlossende kracht van Christus. MUI We lezen vandaag: Numeri 11 vers 10 tot 17. noemen de besturen het voorontwerp van de wet slecht doordacht. Zij ver wachten dat de student aan zelfstan dige wetenschapsbeoefening niet meer zal toekomen, wanneer de doc toraalstudie wordt teruggebracht tot vier jaar. Een werkelijk nieuwe opzet van de studie is niet te verwachten, aldus de verklaring, en daarom zal deze wet een verzwaring van de studie gaan betekenen. Tijd voor maatschappe lijke vorming zal de toekomstige stu dent niet meer hebben. Een promotie- assistentschap zal voor weinigen zijn weggelegd. DEN HAAG De commissie eu thanasie van de hervormde raad voor kerk en theologie is vrijwel gereed met een ontwerprapport over de eu thanasie. De studie valt in twee delen uiteen: een medische situatieschets door prof. dr. J. Th. R. Schreuder en een aantal bijbels-theologische over wegingen, geschreven door dr. C. P. van Andel, secretaris van de raad voor kerk en theologie. Prof. dr. A. A. Haspels te Utrecht zal nog een hoofd stuk schrijven over het mismaakt ge boren kind. Ook ten aanzien van de traumatologie wordt de studie nog aangevuld. In mei komt het ontwerp in de raad voor kerk en theologie in behan deling. Het zal uiteindelijk aan de hervormde synode worden voorge legd. De commissie bestaat uit dr. Van Andel (voprzitter), prof. Schreu der, dr. G. B. Mastenbroek, dr. J. F. Rang, prof. dr. E. L. Smelik en de heer G. Bomer (notulist). HAARLEM De voormalige gereformeerde radiopredikant ds. G. Toornvliet te Bloemendaal is thans definitief uit zqn ambt ontzet. De beide particuliere (provinciale) synoden van Noord-Holland hebben daarmee een eind gemaakt aan een jarenlang slepend conflict. Ds. Toornvliet heeft inmiddels laten weten, zijn radiopastoraat los van de kerken voort te zullen zetten. De tekst van het besluit varf de particuliere synoden luidt: de parti culiere synoden van de gereformeerde kerken >van Noordholland-Oost en Noordholland-West, in vergade ring bijeen op 5 maart 1971, hebben ten aanzien van ds. G. Toornvliet te Bloemendaal geconstateerd: 1. dat hij sedert zijn schorsing op 28 oktober 1970 geen enkele daad ge steld heeft, waaruit zou kunnen blij ken, dat hij de door hem ingeslagen en door de synoden veroordeelde weg wil verlaten 2. dat hij integendeel sedert zijn schorsing op 28 oktober 1970 voortge gaan is met het stichten van verwar ring in de kerken en het afbreuk doen aan de arbeid der kerken in de radio-evangelisatie door zich hierte genover op te stellen; 3. dat hij sedert zijn schorsing op 28 oktober 1970 bij herhaling de eer en goede naam van de gereformeerde kerken op een liefdeloze en onwaar achtige manier in de publiciteit heeft gebracht, als zouden deze kerken het uidragen van het evangelie naar bui- TEL AVIV Als eerste deel van een nieuwe Hebreeuwse vertaling van het Nieuwe Testament is de brief aan de Romeinen verschenen. Waar schijnlijk zal ook nog dit jaar de He- breeifwse concordantie op het Nieuwe Testament verschijnen. Aan deze concordantie is voorna melijk gewerkt door de Nederlandse christelijke gereformeerde theoloog dr. M. Boertien. die van 1960 tot 1967 in Jeruzalem heeft gewerkt. Na zijn vertrek (hij is thans hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam) is zijn werk voortgezet door dr. Paul Reëmi in Tiberias. De concordantie zal honderdduizend woorden bevat ten. Vooral onder studenten groeit in Israël de belangstelling voor het Nieuwe Testament. ten niet als een van haar voornaam ste opdrachten zien, terwijl zij juist sedert 1 maart 1961 hem voor deze arbeid geheel vrijgemaakt hadden. 4. dat hij sedert zijn schorsing op 28 oktober 1970, in flagrante strijd met de door hem bij zijn ambtsaan vaarding gedane beloefte, in woord daad getoond heeft het ambtelijk ge zag van de meerdere vergaderingen der kerk niet te erkennen. Zij besluiten derhalve, in de over tuiging niet langer verantwoordelijk heid te kunnen dragen voor de wijze, waarop ds. G. Toornvliet zijn ambt binnen de gereformeerde kerken ver vult, gezien zijn kerkrechtelijke posi tie handelend naar de bijzondere om standigheden, waarvan sprake is in artikel 130 van de kerkorde, waar door de particuliere synoden treden in de plaats van kerkeraad en classes, als genoemd in artikel 113 van de kerkorde, op grond.van het in artikel 110 van de kerkorde genoemde „schromelijk misbruiken van zijn ambt". 1. ds G. Toornvliet tè Bloemendaal te ontzetten uit het ambt van dienaar des Woords bij de gereformeerde ker ken in Nederland; 2. hiervan mededeling te doen aan ds. G. Toornvliet en aan alle kerken en classes van dit kerkverband. NED. HERV. KERK Beroepen: te Putten: C. den Boer te Zeist; te Nieuwerkerk aan den IJssel: A. Gooij er te Delft. Aangenomen: naar Stolwijk: J. M. de Raad te St. Annaland. Benoemd tot geestelijk verzorger v.h. psychiatrisch ziekenhuis Voge lenzang te Bennebroek: J. H. Jim- mink (dir. v. Stichting Vormingswerk Barchem) te Lochem. GEREF. KERKEN Beroepen: te Hellevoetsluis: kand. G. Rang te Amsterdam. GEREF. KERKEN (VRLJG.) Beroepen: te Burlington-West, (Ca nada): M. 3randes te Hengelo; te Zuidhorn: S. Cnossen te Vollenhoven- Kadoelen. GEREF. GEMEENTEN Beroepn: te Hoogvliet: J. C. West- strate te Meliskerke, die bedankt voor Goudswaard. Bedankt: voor Klaaswaal: A. Bregman *e Rijssen. VRIENDELIJK VERZOEK om niet rel! het abonnementsgeld te gireren, maar de acceptgirokaart af te wachten, en uitsluitend daarmee te betalen. BAARN Dank zij het zilveren jubileum van het gere formeerde Zendingscentrum kunnen overzee talloze studenten weer een jaar lang studeren. Het Zendingscentrum vroeg vrienden en relaties het zilveren jubileum géén luister bij te zet ten met bloemen: wie beslist iets KWARTET TROUW De Rotterdammer Nieuwe Haagse Courant Nieuwe Leidse Courant D.,rdts Dagblad Trouw Commissie van hoofdredactie: J. de Berg (voorzitter), H. P. Ester, G. J. Brinkman, J. van Hofwegen. wilde geven werd aangeraden een bijdrage te storten in het beurzenfonds. In korte tijd kwam meer dan 40.000 gulden bijeen. Dit jaar bleek het voor het eerst niet mogelijk de beurzen voor stu denten té financieren uit de vaste bijdragen aan de zending van de ge reformeerde kerkleden. Het budget was al verhoogd tot bijna 8 miljoen gulden, toen nog lang niet alle posten waren opgenomen. Een verdere ver hoging werd onaanvaardbaar geacht. Daarom werd besloten de beurzen te financieren uit vrije giften. Via hulp van de Raad van Samen werking van de gereformeerde zen ding studeren op Midden-Ja va alleen al 358 studenten. Daarvan volgen er 10 een medische opleiding, 75 stude ren aan de christelijke universiteit van Salatiga, 87 gaan naar de peda gogische academie, 120 worden opge leid tot godsdienstonderwijzer en 64 studenten studeren theologie. Extra collecte Veel zendingskommissies en plaat selijke gereformeerde kerken gaven bedragen of organiseerden een extra collekte voor dit doel zoals b.v. de gereformeerde kerk van Baam. Ook het algemeen diakonaal bureau zond een gift. Maar het meeste geld kwam van partikuliere gevers. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam organi seerde een student een aktie onder studenten en hoogleraren die 800 gul den opbracht. De werkers op het Zendingscentrum gaven bijna 3500 gulden. In totaal zal ruim 75.000 gulden nodig zijn om alle aanvragen voor beurzen, die geen plaats kregen op een vast budget, te kunnen honore ren. In Djakarta kan een student een jaar lang eten, college lopen en wat boeken kopen voor 900 gulden. Maar Djakarta is een dure stad. In Jogja karta studeert een student voor 620 gulden per jaar en voor 400 gulden kan een kerkelijke werker worden opgeleid. Het Zendingscentrum heeft giro nummer 533000 te Baarn opengesteld voor verdere giften. Wel moet op het strookje worden vermeld: „Jubileum beurzenfonds". BrleveD die nfel zijn voorzl j. van nn:im en .affrpc kiinnpn nipt naam en adres kunnen niet oehandellng worden genomen, l •leimhnurtlng Is verzekerd. Vragi al die niet onderling mei elkaar i, verband staan moeten In alzondt UJke b.'even worden gesteld. P t brlel dient een <ulden aan dosü d gels te worden Ingesloten- w, Jtij: kJ hin taa hë gt 1 ben Vraag: In uw blad las ik een richt over de fluoridering van di gi water in Middelharnis. Medeger f t werd dat rekening zou worden oe houden met hen, die tegen get e van gefluorideerd drinkwater Men dacht aan plaatsing van ontfluorideringsapparaat. Zijn in de handel en gemakkelijk ai brengen? Antwoord: Het bedoelde app: is er nog niet maar komt wel i handel. De kosten zullen ongë 30 bedragen. Het is een soort f dat gemakkelijk periodiek houden kan worden. We kunnl nog niet inlichten over de plal waar het verkocht zal worden) belangrijkste gegevens hiel worden verzameld door het 1 station te Rijswijk. Vraag: Op een bankstel van m leer is een viltstiftvlek geko Hoe kan ik deze verwijderen? Antwoord: Het is uiterst moe- een dergelijke vlek te verwijd! Als de vlek nog vers is, kan kijken hoe ver men met warm w komt. Maar voor een niet-vakmi p het bijna onmogelijk een derge vlek weg te nemen. Wij zelf he in dit opzicht alle mogelijke pro c genomen, maar of er kwam eei lijker vlek of er gebeurde helei10 niets. Het beste is dat u zich w f3 tot een zaak voor woninginrich ti liefst tot de leverancier zelf. Vraag: Tot wie kunnen we richten in verband met loonn p lijkheden, die mijn dochter on vindt als winkelmeisje in een tielzaak? Antwoord: Het aangewezen sfoc is de besturenbond in uw plaats, als uw dochter aangeslotiei bij een vakvereniging. Zo dit het geval is, zal u of uw dochteijsj advocaat moeten aanvragen. Kruiswoord-puzzel Horizontaal. I. plaats in Z.H. 8. uitroep!' 9. gifslangetje. 10 pers. voornaamw. 11 familielid, 13. jongensnaam. 15 latwerk, 'f 17. tijdrekening, 19. Myth, figuur, 21 vervoermiddel. 23 zwemvogel, 24 u maanstand. 25. plaats in N. Br. 26. Door- ni luchtige Hoogheid (afk.) 17. deel van het 1 gelaat. 29. bamboestaketsel. 31. geest |j van de rijstcultuur, 32. bouwland, 34 vreemde munt, 35. watering. 37. Myth figuur. 39. water in N. Br. 41. organis che verbinding. 43 voegwoord. 44 witte wortel. Verticaal. 1. familielid, 2. jong schaap, 3. denkbeeld, 4. zonder twijfel (afk. lat.), 5 teken dat in de psalmen voorkomt. 6 vlaktemaat, 7. afk. van tangens, 8 bloenjc, 11. plaats in N. Br. 12. rivier in c Rusland. 14. vreemde munt, 16. hoek-v balkon, 18. pitriet, 20. jongensnaam. 22 snij werktuig, 23. plaats in de N.O.P. 28. nachtvogel. 30. meisjesnaam, 32. droog- r oven. 33. kloof, 36. plaatsje onder Bor ger, 38. bid (lat.), 40. waterstand, 42 scheik. element. 43. maanstand. OPLOSSING VORIGE PUZZEL Hor. 1. morel, 4. Po, 5. eb, 7. taks, 9. aker, 1 1L tra, 12. ara, 14. rat, 16. ra. 18 e.k. 19. es, 20. re, 21. de. 22. eg. 23. om. 25. ma. 27. toe, 29. Ada, 31. bal, 33 slot, 35. leem, 37. ed. 39. el, 40. ester. Vert 1. mok, 2. R.O. 3. lek, 4. paar. 6 berk, 7. tr. 8. sa. 9. Aa. 10. Ra. 11 teelt, 13. Rr. 15. tegel, 17. arm, 18 Eem, 23. oele. 24. id. 26. Abel. 28. os. 29. at 30. al. 32 A.M. 34. ode, 36. eer. 38. kt

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2