Kwestie met Hughes niet belangrijk voor Celtic Frazier zingt in Amsterdam Aanval linkse oppositie op huurplannen Schut Tricotbest onderschatte Europese concurrentie SCHOTSE COACH JOCK STEIN: Geen erkenning voor legerploeg Vorwarts Groningse zesdaagse voor Bugdahl-Kemper Vier-ploegendienst te duur MAAr WOENSDAG 10 MAART 1971 an onze speciale verslaggever - .AMSTERDAM Toen Jock ein, nu ruim zes seizoenen ge- ^en, zich via een simpele hand- bg aan Celtic bond, dreigde de hotse club op dat moment tot n onaantrekkelijke midden- iter in de Schotse eerste'divisie verpieteren. Stein, één van de est vermaarde voetbalcoaches Groot Brittannië, zorgde kort arop voor Celtics metamor- Door een aantal even kun- ge als revolutionaire ingrepen 7 eëerde hij een ijzersterke for- atie, die in 1967 zelfs de Europa p voor landskampioenen ver- erde. Bijna hetzelfde elftal, dat en op de Europese troon stapte, dezelfde coach gaan van- ond in Amsterdam opnieuw op ek naar roem in het enerve rende toernooi. l'oor het eerst sinds de opzienba- de entree van Jock Stein op Cel- Park in Glasgow gaat het elftal in van de belangrijkste fasen van seizoen gebukt onder een aantal se moeilijkheden. Hoofdpersoon in :e situatie: Jock Stein, de „grote", eraard. SUCCESSEN Kih.e protestant, die het fel katholie ke bi Celtic naar indrukwekkende suc- Aen heeft gevoerd. Dank zij het rk van Jock Stein heeft Celtic de itste vijf jaar met niet geringe rmacht de Schotse titel geclaimd behaalde de ploeg imponerende jltaten in het Europese beker- inooi. èn internationaal optreden, dat r jaar geleden met het winnen van Europa Cup in de finale tegen het f n nog gerenommeerde Internatio- f e Milan meesterlijk bekroond rd. vermoedelijke opstellingen van Ie elftallen zijn: [AX: Stuy; Suurbier, Vasovic, loff. Krol; Neeskens, Mühren, Iers; Swart, Cruijff, Keizer. .TIC: Williams: Graig. Gem- U. Connelly, McNeill; Callaghan, Id, Johnstone, Hay; Hood, Lennox cheidsrechter Sildanha Ribeiro rtugal). Dank zij Jock Stein ook bereikte Celtic vorig seizoen na het uitscha kelen van het gevreesde Leeds United in de halve finales opnieuw de eindstrijd. Toen echter hield Feije- noord de Schotten van de immense beker af. De markante persoonlijkheid Jock Stein is nog steeds Celtics eerste tot en met twaalfde man. Alle spelers spreken voortdurend vol bewondering over hem. Bertie Auld. een van zijn „lastigste" pupillen: „Ik kan niet be schrijven, hoeveel ik werkelijk aan Stein te danken heb. Hij is alles en nog een beetje meer. Niet alleen op voetbalgebied is hij een vakman. Zeker ook buiten het veld. Hij heeft gezorgd, dat we ons, als we straks niet meer kunnen voet ballen, helemaal geen zorgen behoe ven te maken. Hij begeleidt ons ook privé op een geweldige manier. Stein is voor de buitenwereld altijd een beminne lijke vent. Maar reken erop, dat hij voor zijn spelers op sommige ogen blikken bikkelhard kan zijn. Steeds weer zorgt hij ervoor, dat niemand van ons bijvoorbeeld sterallures de monstreert. Want juist daaraan heeft hij een gruwelijke hekel." IMPULS Stein heeft geheel Celtic de laatste jaren een nieuwe impuls gegeven. Hij zegt: „Toen ik op Celtic Park kwam, bleek er helemaal geen talent voor het eerste elftal klaar te staan. De jeugdopleiding bleek verwaarloosd. Daar heb ik, door het oprichten van een paar schoolelftallen, verandering in proberen te brengen. Die jongens trainen nu twee keer per week onder verantwoordelijkheid van Celtic. In de vakanties zijn die knapen bijna voortdurend in de om geving van het stadion te vinden. Spelers van het eerste elftal verzor gen dan vrijwillig de training." JEUGDTALENT Celtics jeugdig talent wordt mo menteel startklaar gemaakt voor het professionalisme. Ervaring in dat harde wereldje kunnen de talentvol- sten in de selectie van dertig contract spelers opdoen. Want ook Schotland beschikt niet over een betaalde jeugdcompetitie. Stein: „Jammer, maar financieel is dat voor.de meeste clubs in ons land niet haalbaar." Jock Stein, Celtic althans, heeft de jeugd hard nodig. Sinds het glorieuze jaar 1967 is'het elftal nauwelijks in grijpend gewijzigd. De relatieve „ouderdom" van de ploeg knaagt nu al aan de reputatie van de club. De successen dit seizoen zijn aanmerke lijk minder overtuigend geweest dan de Schotten de laatste jaren „ge woon" waren. Stein: „Toch zal ik dit elftal voor lopig niet fors wijzigen, al zal de jeugd zeker een kans krijgen. Waar om zal ik veranderen als we nog steeds een belangrijke rol ook in ternationaal kunnen spelen?" HUGHES Jock Stein dreigt echter een van zijn meest gewaardeerde „oud-ge- dienden" John Hughes (26) kwijt te Oude basis ongewijzigd in onze speciale verslaggever EINDHOVEN Het is FC irwarts Berlin het afgelopen ir niet voor de wind gegaan. ploeg van het Oostduitse lksleger stond twaalf maanden rug, toen in de strijd om de iropa Cup Feijenoord op be ek kwam, een ambitieus doel or ogen. Via de Rotter darn ers zou de aansluiting met de iropese top moeten worden werkstelligd en daarmee zou ^ens de erkenning in eigen populariteit is de voet- llende militairen bijna onbe- nd kunnen worden ver- eld. 'C Vorwarts Berlin werd echter in kwartfinales uitgeschakeld. En irmee kwam ook een eind aan de ip meer en goedkoper interna naal contact tot stand te kunnen ingen en door de successen meer stduitse voetballiefhebbers naar over het algemeen slechts matig tette Friedrich Ludwig Jahnstadion trekken. Vorwarts had tevergeefs nd T erkenning gezocht. len jaar later wacht Vorwarts op- uw een Nederlandse opponent: V, zij het dat de Oostduitsers dit ld» als, bekerhouder in de Europa P II uitkomen. Want na de neder ig tegen Feijenoord heeft Vorwarts rlin nog slechts één succes kunnen ialen: de nationale beker. pauze uitgeschakeld (door het tweede team van FC Karl Marx Stadt dat in de derde liga speelt!) terwijl de rol in de huidige competitie ook reeds lijkt te zijn uitgespeeld: in de eerste com petitiehelft reikten de spelers van Kiupel niet verder dan een beschei den middenpositie. Wapenfeit Trainer exil )p alle andere fronten faalde rwarts en de afgelopen zomer ver- 'een dan ook chef-trainer Fritz Bel- or r. Een niet onbekend verschijnsel de voetbalwereld, waar de trainer eerste verantwoordelijk wordt ge ld voor het uitblijven van succes. Iger echter trad volgens officiële ting af vanwege zijn leeftijd (56) en eef bij Vorwarts verbonden als een ort „toezichthouder" op alle overige M tallen. U •id Uitgeschakeld Zijn opvolger, de vroegere assis- nl-trainer Hans-Georg Kiupel (36 even oud als Kurt Linder), heeft nu toe echter met weinig meer cces aan het elftal gesleuteld. In de strijd om de nationale beker erd Vorwarts reeds voor de win ter- Kiupel kan slechts één wapenfeit aanhalen: een plaats in de kwartfina les van de Europa Cup II. Maar Vorwarts bereikte de laatste acht zonder één overwinning te behalen: tegen Bologna profiteerde het van de regel dat bij onbeslist „uit-doelpun- ten" dubbel tellen en tegen het da lende Benfica viel de beslissing pas bij het nemen van strafschoppen. Kiupel, die als enige geen deel uit maakt van het leger, schetst de hui dige situatie in het Oostduitse club voetbal dan ook met: „Carl Zeiss Je na en Dynamo geven de toon aan en zijn de populairste clubs in de DDR". Sleutelen Kiupel heeft de sportieve terugslag proberen op te vangen. Nachtigal en Müller verdwenen, aanvaller Horst Begerad dook in de defensie op en zal daar vanavond als langste (1,83 me ter) mq,n van Vorwarts waarschijnlijk Johan Devrindt moeten uitschakelen. Meer dan sleutelen heeft Kiupel echter niet kunnen doen. De tamelijk oude basis (gemiddelde leeftijd: 27,2 jaar) is ongewijzigd gebleven. Kiupel over het uitblijven van verjonging: ,.Er zijn wel talentvolle spelers in het leger, maar deze zijn nog niet rijp om in de Oberliga te spelen. Bovendien zijn de prestaties beslissend en niet de leeftijd. Speelt in Feijenoord niet ene Coen Moulijn?" Tijdens de winterstno (volgende week wordt de competitie weer vat) heeft Kiupel geprobeerd Vorwarts op te vijzelen. De enige mo gelijkheid die hejn openstond waren oefenwedstrijden op de harde en be sneeuwde velden. FC-Vorwarts toon de in die duels (van de laatste vijf werd er één gewonnen, twee gelijk gespeeld en twee verloren) echter een groot gebrek aan produktiviteit. de vier treffers kwamen op naam van de -voor het eerst sinds anderhalf jaar weer opgestelde Jürgen Grossheim. Jürgen Grossheim (28) werd daar mee plotsklaps de „hoop" van Vorwarts, de man die eindelijk kan scoren. Grossheim zelf: „Omdat ik twee keer heb gescoord ben ik nog niet direct een nieuwe doelpuntenma ker. Als ik vanavond meespeel, ge beurt dat niet. alleen op basis van de doelpunten van zaterdag". M ogelijkhedcn De laatste keer dat Grossheim in het eerste van FC Vorwarts speelde, was in november 1969, bij de Europa Cupwedstrijd tegen Rode Ster Bel grado: „Ik ben toen het laatste half uur ingevallen, maar sindsdien heb ik niet meer in de Oberliga gespeeld. Ik ben aanvoerder van het tweede ge worden, omdat ik volgens Belger niet in het tactische patroon paste. Die terugzetting heeft mij heel wat gedaan, maar dit seizoen verwachtte ik meer omdat Kiupel liet doorsche meren dat er meer mogelijkheden voor mij zouden komen. Zaterdag kreeg' ik die kans, omdat Kiupel nu eenmaal veel moet uitproberen. We hebben immers de afgelopen tijd te weinig doelpunten gemaakt." Zakgeld Jürgen Grossheim, die evenals zijn medespelers door PSV bij aankomst werd verrast met een aantrekkelijk zakgeld (Ben van Gelder: „Wij heb ben dat geleerd van Feijenoord. Die jongens hebben geen geld, nu kunnen ze iets voor thuis kopen") is niet een uitgesproken type spitsspeler. Nor maal speelde hi.i op de linkervleugel. Grossheim: „Ik blijf niet constant in de spits, maar ik ga ook terug om vanuit het middenveld op te kunnen komen". PSV zegt hem weinig, maar: „De namen kennen wij niet. maar PSV zal zeker niet minder zijn dan Feijenoord." Doelpunten De aanvallende verdediger Frassdorf werd in de spits gezet, maar toch weer naar achteren ge haald. Afgelopen zaterdag, in de strijd tegen Energie Kottbus werd er echter weer volop gescoord. Twee van Dc vermoedelijke opstellingen van beide elftallen zijn: PSV: Van Beveren; Van den Dun- gen. Strik, Radovie, Munk Jensen: Veenstra. Van der Kuylen, Vos: Schmidt-Hansen, Devrindt, Mulders. FC VORWARTS BERLIN: Zil- kowski; Hamann, Frassdorf. Begerad, Withulz; Körner, Wruck, Struybing, Nölder, Grossheim, Piepenburg. Scheidsrechter: Guylaemsbergcr (Hongarije). GRONINGEN De zesdaagse van Groningen is gisteren gewonnen door het Duitse koppel BugdahlKemper. De eindstand is: 1. BugdahlKem per (Wdl) 254 pnt; op een ronde: 2. Post—Pfenninger (Ned-Zwits) 649 pnt: 3, PijnenDuyndam (Ned) 594; op twee ronden: 4. VerschuerenGil more (Belg-Austr) 369; op 3 ronden: 5. LoevesijnPeffgen (Ned-Wdl) 453: op 5 ronden: 6. KoelStam (Ned) 424: op 21 ronden: 7. Van der LansHill (Ned-GB) 661; op 23 ronden: 8. Simes Mountford (VS) 345; op 25 ronden: 9. De WitBravenboer (Ned) 322. Het koppel KarstenFritz staakte een kwartier voor het einde de strijd we gens ziekte van Fritz. NEW YORK Wie denkt dat Joe Frazier alleen met slopend lijf aan lijf-werk zijn brood verdient, heeft het mis. De wereldkam pioen der zwaargewicht-boksers is ook vokaal niet onbedreven en beweegt zich met zijn begeleidingsgroep de „knockouts" betrekke lijk succesvol door de show-business. In elk geval goed genoeg om door de Engelse impressario Don Arden te worden gecontracteerd voor een toernee van zes weken door Europa, die op 16 mei in Am sterdam begint. Frazier treedt verder op in Engeland, Frankrijk, West-Duitsland, de Skandinavische landen, Spanje en Italië. Hoop voor AGOVV APELDOORN De kwestie van het al dan niet voortbestaan van het betaalde voetbal in Apeldoorn acuut geworden wegens de financiële moeilijkheden van AGOVV zal morgen opnieuw in de raad worden besproken. Nadat de raad eerder een voorstel van b. en w. om financiële steun te verlenen, afstemde hebben de daar opvolgende demonstraties tot nieuw beraad tussen de fractievoorzitters geleid. Vriendelijk verzoek om niet zelf het abonnements geld te gireren maar de ac cept-girokaart af te wachten, en uitsluitend daarmee te be talen. Tweede kans Frazier is bereid om Clay een tweede kans te geven in zijn poging de wereldtitel te heroveren. Volgens de Amerikaanse krant The San Fabriel Tribune, die in Californië verschijnt, is de revanche lussen Frazier en Clay zeker. Het tweede gevecht zou plaatsvinden in het Fo rum van Los Angeles, dat 18.000 toe schouwers kan bevatten. Hartverlamming Het gevecht om de titel in liet zwaargewicht heeft twee bokslief- hebbers het leven gekost. De directie van de Madison Square Garden deel de na afloop mee dat twee toeschou wers tijdens de partij in hun stoel aan een hartverlamming overleden. Gevechten Het titelgevecht tussen Frazier en Clay heeft in Chicago grootscheepse gevechten ten gevolge gehad. Meer dan tachtig politie-agenten waren no dig om 7000 mensen in het Coliseum te beteugelen. De massa was woe dend omdat de apparatuur van het gesloten televisiecircuit weigerde. Daarop begonnen de toeschouwers het meubilair kort en klein te slaan. Toen de politie arriveerde hadden de toeschouwers, die 36 gulden voor een toegangsbewijs hadden betaald, reeds de projektors en loketten ver nield en alle ruiten ingeslagen. Bij het International Amphiteatre bestormden duizend laatkomers de toegangsdeuren, waardoor reeds het maximum-aantal van dertienduizend toeschouwers was gepasseerd. Hier waren waterkanonnen nodig om de orde te herstellen. Ook voor het Opera House werd gevochten. Woe dende mensen, die uit het Coliseum waren weggegaan, probeerden zich in het theater te wringen, dat reed3 tot de nok toe gevuld was. Ondanks dit alles berichtte de politie later dat er geen arrestaties waren verricht en dat er niemand ernstig gewond was geraakt. Ook de spelers van Celtic staan, nadat enkele Ajacieden met ontvoering zijn gedreigd, voort durend onder bewaking van de Amsterdamse politie. De Schot se ster Jimmy Johnstone maakt de "extra begeleiders" van de ploeg duideljjkdat hij best ver trouwen heeft in de uitslag van het duel, dat vanavond wordt gespeeld. raken. De boomlange (1.88 meter) lin ker spits van het elftal heeft dit weekeinde aangekondigd, dat hij de club wil verlaten, omdat Stein hem niet mee naar Amsterdam wilde ne men voor de wedstrijd tegen Ajax. De mededeling van „Yoki" Hughes is in Glasgow als een bom ingeslagen en heeft ook de stemming in de ploeg beïnvloed. De verontwaardiging van de goalgetter heeft bij Celtic voor nogal wat onrust gezorgd. Onrust overigens, die Stein gisteren in het Amsterdamse Hilton-hotel diplo matiek verborg. „We hebben geen problemen", riep hij onophoudelijk uit. TEAM PRIMAIR Achter zijn immer brede glimlach verzamelden zich echter dit keer (op merkelijk genoeg) geen uitvoerige antwoorden. Stein zweeg liever. En dat is bij „big-Jock" al ongewoon. John Hughes? Hij is voor mij geen pro bleem. Eén speler is niet belangrijk voor een club. Het team als geheel is belangrijk. Ik heb Hughes in de com petitiewedstrijd tegen Raith Rovers (zaterdag, een 71 overwinning van de Celts) niet opgesteld, omdat ik het elftal wilde voorbereiden op het duel tegen Ajax." GEPRIKKELD Bertie Auld is er overigens nog niet van overtuigd, dat John Hughes Cel tic-Park gaat verlaten. Auld: „Hug hes heeft het tot nu toe dit seizoen erg moeilijk gehad. Vooral met zich zelf. Hij is bijna voortdurend gebles seerd geweest en deze ongelukken knagen aan de mentaliteit. John is geprikkeld. Hij kan weinig verdragen. Dat is begrijpelijk. Daar om geloof ik, dat hij impulsief gehan deld heeft door zich onmiddellijk op de transferlijst te laten plaatsen. Hughes is een echte Celtic-boy. Hij zou denk ik nooit ergens anders kun nen wennen. Celtic is namelijk geen club, maar één grote familie." ZELFVERZEKERD De Schotse familie staat vanavond (in welke opstelling dan ook; deze maakt Stein pas kort voor de wed strijd bekend) zelfverzekerd tegeno ver Ajax. Tè zelfverzekerd wellicht? Auld: „We hebben de laatste week veel over Ajax gesproken. Stein heeft ons keer op keer voor de kracht van deze tegenstander ge waarschuwd. Van onderschatting zal zeker geen sprake zijn." En Stein zelf: „Ajax is kampioen in het land, waar Feijenoord wereldkampioen is geworden. Dat moet voldoende zeg gen. Ik hoop op een gelijkspel Als we krijgen wat we verdienen, zal ik niet klagen." AJAX Jock Stein ontkent het, maar de confrontaties tegen Ajax, kunnen voor hem persoonlijk straks van erg grote waarde zijn. Stein is namelijk opnieuw benaderd door het roem ruchte Manchester United, de club van Sir Matt Busby. Stein: „Dat is niet belangrijk. Sommige kranten pu bliceren vaak het antwoord al voor dat ze iets vragen. Het enige wat nu telt is het resultaat, dat we vandaag tegen Ajax behalen." (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De linkse oppositie partijen in de Tweede Kamer hebben gisteravond geen woord heel gelaten van de huurharmonisatieplannen van minister Schut (Volkshuisvesting). „De minister heeft na vier jaar prak tijk op geen enkele wijze blijk gege ven, benul te hebben van de woonsi tuatie van gewone mensen in gewone wijken", aldus lanceerde drs. Van den Doel (PvdA) zijn aanval op deze plannen. Ook CPN, PSP en PPR vielen hem daarin bij. Bij het ter perse gaan van deze editie zag het er naar uit dat de regeringspartijen eerst vandaag het woord over de huurharmonisatie zul len voeren. De kritiek van de oppositie richtte zioh niet op het doorvoeren van een huurharmonisatie zelf, maar tegen de wijze, waarop de minister daaraan in een wijziging van de huurwet en de woningwet gestalte heeft gegeven, nameli;'k een verplichte aanpassing van de huren van oudere woningen aan de huren van woningen die in de laatste vijf jaar zijn gebouwd. De kwaliteit van de woningen geldt daarbij als uitgangspunt. De huur harmonisatieplannen hebben hoofdza kelijk betrekking op walingen, die zijn gebouwd met rijkssteun, maar de plannen omvatten ook particuliere wor ingen, die zonder rijkssteun zijn gebouwd. komcns. In verhouding tot hun inko men betalen zij een hoge huur. „Mensen, die toch al een overbelast huurbudget hebben, worden vriende lijk uitgenodigd zich nog meer in de schulden te steken", aldus drs. Van den Doel. Hij verweet de minister dat op geen enkele manier in het wets ontwerp wordt aangetoond wat de consequenties van zijn plannen zijn. Volgens hem kan de huurharmoni satie de doorstroming alleen bevorde ren, als zij gecomplementeerd wordt met individuele huursubsidie, ook voor de oude woningvoorraad. Zolang de minister niet zelf met een lande lijke regeling aankomt, dragen wij dit wetsontwerp voor vernietiging voor bij het eerst volgende kabinet, aldus de heer Van den Doel. Amendementen Het Kamerlid signaleerde ook een zwakke plaats op het punt van de opbrengst van de huurharmonisatie. De opbrengst van de hogere hum- verdwijnt volgens hem in een „bo demloze put, ee.i gevolg van het plichtmatige karakter van de voor stellen". Hij diende daarom twee amende menten in, die de minister de moge lijkheid moeten geven, dit geld aan te wenden voor de kwaliteitsverbetering van huizen, waarvan de huur wordt verhoogd. Drs. Van Den Doel liet voorts door schemeren dat het toekomstig KVP- Kamerlid Van der Gun een dubieuze rol heeft gespeeld: „Als bestuurslid van de KVP was hij voor de harmo nisatieplannen, als bestuurslid van het NKV was hij er tegen en als be stuurslid van een katholieke woning- bouworganisatie hield hij zich op de vlakte", aldus het PvdA-Kamerlid. En verder: „Als bestuurslid van het NKV schreef hij: „De SER moet in de gelegenheid worden gesteld, zich over het wetsontwerp uit te spreken", en als lid van de SER schreef hij de minister terug: „We vinden geen aan leiding, de minister terug te schrij ven", zo zei het Kamerlid. De behandeling van de huur wet van mminister Schut in de Tweede Kamer was aanleiding voor een demonstratie gister middag op het Binnenhof in Den Haag. Uiteraard was er een keur van veelzeggende leu zen op de spandoeken. Staatsdwang Drs. Van dan Doel bleek vooral be zwaar te hebben tegen de verplichting die woningbouwverenigingen en ge meenten wordt opgelegd om de huur- aanpassing door te voeren: „Staats dwang en staatsdirigisme; dat is de nieuwste koerswijziging van het ple num van het centraal comité van de verenigde partijen voor vrijheid, christendom en democratie", zo riep de heer Van den Doel uit. Hij diende daarom een amendement in, dat de partijen in de gelegenheid moet stel len om in vrijheid huurverhogingen overeen te komen. Een ander bezwaar van drs. Van den Doel gold de sociale consequen ties van de huurharmonisatieplannen. Volgens de PvdA-woordvoerder zit ten juist in oude woningen met lage huren de mensen met de laagste in- FINANCIËN UTRECHT Bij de toeneming van de vraag naar kousen en vooral panty-nylons hebben een hoop fabrikanten het willen zoe ken in capaciteitsuitbreiding. Maar sommigen zijn daarmee een beetje hun doel voorbij ge schoten door te weinig rekening te houden met de geweldig snel le kostenstijgingen. Dat is ook het geval met Tricotbest. Dat bedrijf had het idee dat een vier- ploegendienst een goede oplossing zou kunnen zijn voor het opvangen van de vraag. Maar de kosten van een vier-ploegendienst zijn dermate groot, dat de opbrengsten deze niet kunnen dekken. Daarom moet Tricotbest nu weer terug naar een drie-ploegensys- teem", aldus de heer Swarttouw, di recteur van de Vereniging van Tri cot- en Kousenfabrikanten De beslissing van Tricotbest'om te rug te gaan naar het drie-ploe'gensys- teem, waarbij ongeveer 100 van de 950 mensen moeten worden ontslagen, komt volgens de heer Swarttouw dan ook niet als een verrassing. „Wanneer welke andere kousenfabrikant dan ook eveneens met een vier-ploegen- systeem zou werken, dan zou ik hem persoonlijk ook adviseren daarop te rug te komen." Overproduktie Dc overproduktie van kousen is volgens de heer Swarttouw geen Ne derlands. maar een Europees pro bleem. „ij hebben nog altijd een grotere import dan export. Dat bete kent dat in Nederland geen sprake is van overproduktie;- Maar Europees gezien, is 'dat wel het geval, waardoor de prijsconcurrentie geweldig zwaar is. Tricotbest ging waarschijnlijk uit van het feit dat er in Nederland te weinig panty's worden gefabriceerd en vergat daarbij teveel het interna tionale concurrentie-aspect." Verkoopleider D. Sougé van Danlon was ook van mening dat de gebeurte nissen bij Tricotbest een gevolg zijn van een verkeerde kostprijscalculatie: „Maar met een drie-ploegensysteem geef ik ze een beste kans", voegde hij eraan toe. „De vraag naar panty's is wat ons betreft groter dan ooit en de omzet stijgt behoorlijk. Dat komt door de nieuwe mode: de hot-pants. Een hot-pant is in wezen een korte broek, waaronder men wil men kousen dragen alleen op panty's is aangewezen Wel hebben we als fabrikant met het probleem gezeten, dat het broekje van de panty veranderd moet wor den. Bij de „oude" panty was het broekje te lang. zodat de pijpjes on der de pijpen van de hot-pant uit kwamen. Daarom hebben we kortere broekjes moeten maken Maar voor de Nederlandse fabri kant zijn de vooruitzichten in de branche ondanks de sterke concur rentie en Europees gezien de over produktie, goed te noemen."

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11