Moskou wil op congres geen last met joden N.-Vietnam en Viet Cong boycotten vredesgesprek Washington zette Griekse junta niet onder druk" Nixon: garanties van ,Vier" voor Israël beter dan bezetting llobaal jezien Cubaanse vissers gearresteerd Nederlander door Israël uitgewezen Ontvoerd jongetje voor 3,2 miljoen weer vrij Trudeau is getrouwd VRIJDAG 5 MAA*T 1971 MOSKOU (Reuter, UPI) De Sowjet-leiders willen ten koste van lies vermijden, dat op het 24ste congres van de communistische lartij, dat eind deze maand begint, politieke moeilijkheden zullen intstaan over de positie van de Joden in de Sowjet-Unie. Dat is vol lens politieke waarnemers waarschijnlijk de achtergrond van het inverwachte besluit om aan 25 Joden uit Moskou toestemming te [even naar Israël te vertrekken. Deze 25 mannen en vrouwen heb- en niet zoals eerder werd bericht een sit-in gehouden in het gebouw an de Opperste Sowjet maar wel ■rsoonlijk een petitie aan president jdgorni en premier Kosigin in dat ibouw willen aanbieden. Dat ge- •urde op 24 februari. De petitie was aor nog acht anderen, die niet aan- ezig konden zijn. ondertekend. De ilgende dag schreven tien andere iden aan de Sowjet-leiders, dat hun imen er eveneens onder moesten aan. De aanbieders van de petitie gingen lar het officiële receptie-huis van Opperste Sowjet, dat tegenover de emlinmuur ligt. Ze wachtten de le dag. Toen het sluitingsuur was ingebroken, kwam er een ambte- lar, die hun meedeelde dat ze naar lis moesten gaan. Hij beloofde dat antwoord zouden krijgen. Na een eek wachten en na veel formalitei- te hebben afgewerkt, kregen ze tdelijk via het visa-departement n het ministerie van binnenlandse ken ten antwoord, dat een aantal n hen naar Israël mocht vertrek- n, in totaal tien gezinnen. Twee innen kregen geen toestemming, idat zij volgens de Sowjet-wetten g drie jaar moeten wachten, aange- ii zij bij geheime werkzaamheden or de Sowjet-Unië zijn betrokken. Tegelijkertijd werd echter een brief honderd Joden uit Riga, de ofdstad van de Sowj et-republiek Ihauwen, waarin eveneens om emi- itie-toestemming naar Israël werd rzocht, onmiddellijk en categorisch or het ministerie verworpen. Een odenkele kreeg wel toestemming, anderen kregen de mededeling dat Sowjet-Unie geen partij kan zijn bij te dragen tot een vergroting n de Israëlische strijdkrachten. fetitie i de petitie die door" de 25 Joden in pkou werd ingediend, wordt op de Wgmde vijf punten gewezen: B) Joden, die zichzelf als burgers P Israël beschouwen, worden met veld en illegaal tegengehouden; I Emigratie-vergunningen naar ïël hebben niets met de crisis in Midden Oosten te maken, noch het feit, dat de Sowjet-Unie en aël geen diplomatieke betrekkin- onderhouden; Mensen die een emigratie-visum iben aangevraagd, dienen niet ver te worden en alle juridische ies tegen hen moeten worden ge- akt; De familieleden van de aanvra- dienen in het vervolg geen be- s van goed gedrag voor de aspi- t-aanvragers af te hoeven geven; De PTT-autoriteiten moeten op- cht krijgen om voortaan alle post Israël af te leveren, waarin de lodigingen van familieleden om r Israël te komen, vervat zijn. Dit post. wordt bijna nooit besteld. Ier een dergelijke uitnodiging een Sowjet-Jood nief eens begin- met de aanvraag van een emi- ie-visum. achten gen en aan allerlei beledigingen had den blootgesteld. Het partijcongres is in theorie de allerhoogste instantie binnen de Sowjet-Unie en legt de richtlijnen vast voor de binnenlandse en de buitenlandse politiek. Het aan bieden van deze petitie is evenmin als alle andere documenten van die aard in de Russische pers vermeld. In een ander schrijven, dat door 17 Moskouse Joden is ondertekend en aan de minister van binnenlandse za ken is gestuurd, zeggen dezen dat zij maatregelen voor hun eigen verdedi ging zullen nemen, indien de autori teiten er niet voor zorgen, dat er doeltreffende maatregelen worden genomen om provocaties tegen hen te verhinderen. Zij schrijven dat een vriend van hen, een musicus, onlangs door een aantal van overheidswege geïnspireerde bandieten op straat in elkaar werd geslagen, waarbij deze uitriepen: „Dit zal je leren hoe je naar Israël moet". De 17 hebben in het schrijven aan de minister ook een aantal kopieën van dreigbrieven in gesloten, die zij haden ontvangen en waarin zij met fysiek geweld werden bedreigd,, indien zij hun aanvragen om naar Israël te gaan niet zouden intrekken. Kapers-proces De president van het Russische Fe derale Hooggerechtshof heeft de ver wanten van de veroordeelden uit het kapers-proces van Leningrad meege deeld, dat hij de vonnissen opnieuw in studie zal nemen. Volgens onbe vestigde berichten zou de zaak tegen vier Joden in Riga. die van hetzelfde soort misdrijven zijn beschuldigd, eveneens opnieuw in Moskou worden bestudeerd. WASHINGTON (Reuter) Amerika heeft onvoldoende gebruik gemaakt van zijn potentiële vermogen, het kolonelsbewind in Grie kenland te bewegen tot reële stappen in de richting van constitu tioneel bestuur. Tot deze conclusie zijn twee Amerikaanse senatoren, James Lowenstein en Richard Moose, gekomen. Ze hebben vorige maand in opdracht van senator William Fulbright een onderzoek in Griekenland ingesteld. minder belang worden geacht daar zij betrekking hadden op de staat van beleg, de politieke partijen, het parle ment en het constitutionele hof. Washington verkeerde sinds vorig jaar september, toen het de wapenle veranties aan Griekenland hervatte, die na de militaire staatsgreep van 1967 waren gestaakt, in een positie om politieke druk op de Griekse machthebbers uit te oefenen Deze hechten de allergrootste waarde aan Amerikaanse steun, waarmee de VS een belangrijk politiek wapen werd verschaft. Deze mogelijkheid was echter niet voldoende benut. De poli tiek van vriendelijke overreding had duidelijk gefaald. Athene scheen meer druk op Amerika te hebben kunnen uitoefenen met betrekking tot de militaire bijstand, dan omgekeerd Amerika op Athene wenste te doen. Martelingen Vier kapiteins van Cubaanse vissersboten worden geboeid afgevoerd in Miami, Florida. Een water vliegtuig heeft hen aan land gebracht. De vier werden aangehouden toen zij binnen de Amerikaanse territoriale wateren visten. Geen achtmaar 31 helikopters neergehaald PARIJS/SAIGON (UPI, AP. Reuter) De leiders van de delegaties van Noord-Vietnam en de Vietcong hebben gisteren de bijeenkomst van de Parijse vredesconferentie geboycot. Zij stuur den bun plaatsvervangers uit protest tegen de verheviging van de oorlog in Indo-China, de bom bardementen op Noord-Vietnam en de dreigementen met een invasie in Noord-Vietnam. Opsluiting Lowenstein en Moose meldden ver der, dat zij van vrouwen van gear resteerde Grieken en van anderen te horen kregen, dat sommige Grieken nog steeds- zonder meer door de mili taire politie werden opgepakt en ver volgens opgesloten voor perioden die aanzienlijk langer waren dan de wet toestaat. De twee senatoren betwistten, dat het kolonelsbewind nog slechts 300 van de oorspronkelijk 6.000 politieke gevangenen vasthield, en alle wetten, op wat minder belangrijke na, had uitgevaardigd die noodzakelijk waren voor het in werking stellen van een grondwet, zoals kortgeleden in een brochure van het ministerie van bui tenlandse zaken in Washington was beweerd. Er waren volgens hen al leen al 350 veroordeelde gevangenen, terwijl 345 nog zonder proces vastza ten. De wetten die nog niet waren uitgevaardigd, konden moeilijk van „Bovenien is de grondweg nog in geen enkel opzicht van kracht Er zijn geen verkiezingen vastgesteld of zelfs maar toegezegd en het militaire recht wordt nog toegepast met voor bijgang van de proceswaarborgen waarin de grondwet voorziet", aldus Lowenstein en Moose. Ook op het punt van de marteling van gevange nen keerden zij zich tegen het minis terie van buitenlandse zaken in Was hington, dat had verklaard dat geen enkel geval van marteling door het internationale rode kruis bevestigd was, Het was de politiek van het rode kruis, zo zeiden de rapporteurs, der gelijke beschuldigingen nooit te be vestigen of te ontkennen of er open bare rapporten over uit te geven. De brochure van buitenlandse zaken im pliceerde, dat er geen martelingen waren voorgevallen terwijl het in fei te heel wat waarschijnlijker lijkt dat er in sommige gevallen wel sprake van is geweest. Italiaanse regering krij ijgt vertrouwen TEL AVIV De 62-jarige Neder lander William Albert Ruysch, die in 1969 in Israël was gearresteerd op verdenking van sabotagedaden, is Tsraël uitgezet. Op verzoek van de Nederlandse regering hadden de Israëlische autoriteiten zijn gevange nisstraf van vijf jaar verzacht. Ruysch, van beroep archeoloog, was op 14 augustus 1969 bij aankomst op de luchthaven Lod gearresteerd. On geveer een jaar geleden werd hij tot vijf jaar veroordeeld, omdat hij het voornemen zou hebben gehad om ge gevens over de Israëlische staatsvei ligheid te verzamelen. Mevrouw Binh, de leidster van de Viet Cong-delegatie, verklaarde gis teren voor het begin van de 105de zitting in Parijs, dat de Amerikaanse oorlogsvoorbereidingen tegen Noord- Vietnam en de uitbreiding van de oorlog in Indo-China de onderhanae- lC gevaarlijk lingen in Parijs ernstig in gevaar brengen. derd procent overwinning" voor de Zuidvietnamezen. Deze zouden giste ren tien kilometer opgerukt zijn in Laos. amezen verloren 898 "I ~l - acties. Bij ongelukken en door ziekte zouden nog ruim dertig Amerikanen het leven hebben verloren. De Zuidvietnamezen verloren levens. In Laos is de strijd weer opgelaaid Zuidvietnamese militairen, gedekt door tanks en Amerikaanse lut>..- steun, hebben hevige gevechten gele verd met „geregelde troepen var Noord-Vietnam en de Viet Cong" in Zuid-Laos, zo is in Saigon bekendge maakt. De Noordvietnamezen zouden 382 man verloren hebben in de slag De Zuidvietnamese verliezen zijn niet bekendgemaakt. Saigon beschreef de uitslag van de veldslag als, een van de grootste uit de oorlog, als een „hon- fyeehonderd Joden hebben een gestuurd aan het aanstaande I partijcongres. Daarin dringen ze pij de gedelegeerden op aan, dat de autoriteiten overtuigen om de Joden, die dat wensen, uitreis- j naar Israël te geven. In het kijven wordt een groot aantal jhten geuit tegen' plaatselijke friteiten, die aanvragers van een i uit hun banen hadden ontsla- CARACAS (Reuier) De 13-jarige Léon Jacobo Taurel, zoon van een Venezolaanse multi-miljonair, is gisteren vrijgelaten door de groep gewapende mannen, die hem maandag hadden ontvoerd. De gevraagde losprys van 900.000 dollar (ongeveer 3,25 miljoen gulden) is betaald. Eerder had de vader, die als eigenaar Van een reeks warenhuizen als één van de rijkste mannen van Venezuela wordt beschouwd, verklaard dat het losgeld klaar lag. Ruim een jaar geleden was Léon ook ontvoerd. Toen werd hij al na enige uren vrijgelaten tegen betaling van 110.000 dollar (385.000 gulden). De Zuidvietnamese vice-president, Ngoejen Cao Ky, heeft gisteren een bezoek gebracht aan de basis Khe Sanh bij de Laotiaanse grens Hij was van plan naar Laos te gaan en wilde een nacht bij de Zuidvietname se troepen aan het front blijven. De commandant van deze eenheden, ge neraal Lam, vond het echter veel te gevaarlijk. De strijd was te hevig en bovendien liep Ky groot gevaar dat zijn helikopter zou worden neerge schoten. Ky besloot toen niet te gaan. Een Amerikaanse commandant te velde heeft een verslaggever van AP verteld, dat woensdag geen acht Amerikaanse helikopters zijn neerge schoten, zoals officieel is toegegeven, maar eenendertig. De Amerikanen geven toestellen die wel neergescho ten zijn, maar die door reddinesheli- copters geborgen worden, niet als neergeschpten op. VANCOUVER (Reuter) - De Cana dese premier, Pierre Trudeau, is in Vancouver in het huwelijk getreden met de 22-jarige Margaret Sinclair. Het gebeurde tijdens een eenvoudige plechtigheid in de katholieke Sint Stevens-kerk. Margaret Sinclair is geboren in Vancouver en behaalde een graad in de politieke weten schappen en de sociologie aan de Simon Fraser-universiteit. Trudeau (51) èn zijn vrouw hebben elkaar drie jaar geleden op Tahiti ontmoet. NEW YORK (AP, Reuter) President Nixon heeft Israël opgeroepen te begrijpen, dat de veiligheid van dit land beter kan worden beschermd en gewaarborgd door de Grote Vier, dan door de voortdurende bezetting van de Arabische gebieden, tijdens de juni-oorlog van 1967 veroverd. Verliescijfers In Saigon is bekendgemaakt, dat de Amerikaanse verliezen in Indo-China de afgelopen week de grootste zijn geweest in zes maanden. Het Zuid vietnamese verliescijfer is sinds het TET- offensief van 1968 niet meer zo hoog geweest. Er sneuvelden, volgens deze opgaven, die door journalisten ter plaatse in twijfel worden getrok ken. 69 Amerikanen bij gevechts- Hij deed dit gisteravond op een persconferentie, waarop hij ook uit voerig sprak over Indochina en an dere onderwerpe*1 (zie elders). „Ame rika zal de partijen in het Midden- Oosten geen regeling opleggen. Het is aan Israël en de Arabische landen zelf een overeenkomst te bereiken. Wel zal Amerika alles doen om beide partijen tot praten te bewegen". Op de vraag of hij (in ruil voor de bereidheid van Egypte tot bindende vredesafspraken) de regering van Is raël concessies wil afdwingen, liet Nixon zich duidelijk negatief uit: „We kunnen suggesties doen, maar verder laten we alles afhangen van de be trokken partijen. Intussen zal de rol van Amerika er een zijn van hand having van het machtsevenwicht". Bestand ROME (AFP) De Italiaanse rege ring onder leiding van Emilio Colom bo heeft gisteren aan het einde van een debat over het uittreden van de kleine Republikeinse partij uit de coalitie het vertrouwen van de kamer van afgevaardigden gekregen. De stemverhouding was 346 tegen 235 stemmen, bij twee onthoudingen. De president zei te hopen, dat het bestand langs het Suezkanaal dat zondag afloopt, zal worden verlengd. De vertegenwoordigers van de Grote Vier hebben te New York opnieuw vergaderd. Na afloop werd een com muniqué uitgegeven, dat vrijwel niets zei. Vanmiddag zouden zij opnieuw bijeenkomen. Uit bronnen bij de Verenigde Na ties is vernomen dat tussen Thant en de vertegenwoordigers van de Grote Vier meningsverschil bestaat over de volgorde waarin de standpunten van de Grote Vier en die van Thant in de openbaarheid zullen worden gebracht. Washington zou eerst Thant aan het woord willen laten. De VS zouden er bij Thant tevens sterk op hebben aangedrongen om openlijk op te roe pen het bestand tussen Egypte en Israël, dat zondag afloopt, te verlen gen. Maar het wordt niet uitgesloten geacht dat Thant er niets voor voelt om evenals kort voor 5 februari een bestandsverlenging te bepleiten, nu Egypte positief op het plan v3n VN- bemiddelaar Jarring heeft gerea geerd. Thant zou voor een forse pres sie op Israël zijn om concessies te doen en zich uit de Sinaï terug te trekken. anker- liniek behandeling van kanker in nstituut van de Beierse arts Issels heeft geen betere taten opgeleverd dan die in NL re goede kanker-klinieken. is de conclusie van een van vijf Britse arts-en. die ijd de kliniek van Issels in lad Ringberg hebben be- Volgens de artsen zijn er statistische bewijzen dat meer patiënten heeft ge- dan andere kanker-insti- De artsen trokken begin dit jaar naar Beieren, nadat de Olympische kampioene hardlo pen Lilian Board voor een kan kerbehandeling in Ringberg was opgenomen. De Britss atihlete overleed omstreeks kerst. De belangstelling in Engeland voor de kliniek van Issels werd ge wekt door een reportage voor de tv, die de omroepmaat- schappij BBC. vorig jaar juni over de kliniek bracht. In de kliniek van Issels wordt op wei nig conventionele wijze de strijd tegen kanker gevoerd. Zo worden bijvoorbeeld alle zieke tanden bij de patiënt verwij derd, er wordt kunstmatig koorts opgewekt, de patiënten krijgen een geduchte mentale training en moeten zolang zij kunnen op de been blijven en lange wandelingen maken. In de Bondsrepubliek is Issels lange tijd als een charlatan be schouwd. Op beschuldiging van kwakzalverij werd hij zelf een keer opgepakt. Boze tongen in West-Duitsland beweerden dat Issels zich op kosten van zijn patiënten verrijkte. De roem die Issels verwierf berustte voornamelijk op ge ruchten en dat hij er in ge slaagd zou zijn opmerkelijk veel van zijn patiënten te genezen. Volgens de Britse artsen blijkt deze roem van iedere grond ontbloot te zijn. merels depot van het Amerikaanse le ger in de staat Tennessee. De groep breidde zich snel uit en het aantal merels wordt nu op drie miljoen geschat. Een groot stuk pijnbos werd door de bees ten verwoest. Het Amerikaanse leger gaat nu optreden. Een woordvoerder van het ministerie van binnenlandse za ken deelde mee, dat men de vo gels vanuit een vliegtuig zal be sproeien met chemicaliën, die de lichaamsvettcn van de die ren oplossen. Het gevolg is dat de dieren snel hun lichaamstemperatuur verliezen en aangezien de oneratie uitgevoerd zal worden als de temperatuur onder het vriespunt is zullen doodvric- zen. kanon 300 voor de restauratie tvan oude forten aan de St. Law- rence-rivier. Sindsdien gaan de kanonnen bij honderden de fa briek uit. Om het bedrijf winstgevend te houden besloten de broers ook gietijzeren brievenbussen uit de vorige eeuw te gaan namaken. Er werd zelfs ruimte in ge maakt voor brood, melk of pakjes. En het was een succes, Oude lantaarnpalen blijken ook in trek bij het publiek. De fabriek maakt er nu dui zenden in 60 modellen. Kort geleden vroeg een Zwitsers zakenman om een kanon, waar mee echt geschoten kan worden. Men kon hem niet helpen. KlkllN Twee jaar geleden streek een kolonie merels neer nabij een Tuinkabouters, venusbeelden en afgeknotte Griekse zuilen moeten het bij onze zuiderburen gaan afleggen tegen reproduc ties van kanonnen, lantaarn pa len en brievenbussen uit ver vlogen tijden. De gebroeders Brialmont in het Belgische Saint Trond heb ben er een winstgevende zaak van gemaakt. Kanonnenjiefheb bers kunnen uit drie modellen kiezen: het normale van de rij dende artillerie, het fortenka non en het scheepskanon uit de tijd der zeilschepen. Zij zijn ge monteerd op eiken onderstellen en ivorden compleet met kogel geleverd. Canada bestelde er De Engelse politie heeft In diase immigranten die gewend zijn overleden verwanten te cremeren en hun as in de rivier te gooien verboden stoffelijke resten in de Theems te werpen. Dat mag niet meer, zegt de po litie, „omdat anders een heel stuk van de rivier een Indiase begraafplaats zou worden, om dan nog maar niet te spreken over de watervervuiling, zulks gezien het feit dat driekwart van het Londense drinkwater uit de Theems komt". In Engeland wonen naar schatting 250.000 Indiase immi granten, van wie het merendeel tot de Sikhs behoren. Deze ge- tulbande Indiërs zijn volgelin gen van Goeroe Xanak. Deze heeft eeuwen geleden geleerd dat als de doden in de rivier worden begraven waardevolle mineralen uit het menselijke li chaam weer terugkeren naar het land, zo heeft dr. Xianjan Singh Mangat, de voorzitter van het Britse verbond van Sikhs onlangs uitgelegd. Ongeveer tien procent van de naar Engeland geëmigreerde Sikhs zijn zeer orthodoxe gelo vigen. Sommigen van hen sturen de as van hun familieleden naar India om het daar uit te strooi en in één van de rivieren in de Poenjaah. Maar andere Sikhs vinden dat Engeland nu voor eeuwig hun vaderland is gewor- - den en begraven daarom hun doden in de Theems. De politie is daar niet alleen om reden van de milieuvervui ling ontevreden over. Kortgele den stond de Britse recherche voor een raadsel toen uit de Theems verbrande botten wer den opgehaald, die van een mens afkomstig bleken te zijn. Er werd gedacht aan een ge heimzinnige moord. Totdat bleek dat het een bijdrage van de Sikhs was om de minerale samenstelling van de Theems te verrijken. speeljioed Politiek is geen kinderspel. Desondanks duiken politieke fi guren op in het kinderspeel goed, zo bleek op de speelgoed beurs van New York. Vice-president Spiro Agnew bleek daar de populairste politi cus te zijn. Zijn afbeelding komt voor op legpuzzels en op Amerikaanse geschiedenis-spe len. Ouders kunnen de verza meling plastic indiaantjes, rui- tertjes en soldaatjes van hun kinderen nu ook uitbreiden met kleine plastic Agnews. Bovendien komt de afbeelding van de vice-president voor op één tvan de vier wielen van een speelgoedraceauto. Agnew en gouverneur Ronald Reagan vor men de rechterwielen, de voor uitstrevende' senatoren Edmund Muskie en Edward Kennedy de linker. Op een persconferentie verzekerde de directeur van de speelgoedfabriek, dat de race wagen recht vooruit rijdt. spaans Echt spaans maakte de gou verneur van de Spaanse pro vincie Castellon de la Plana het, toen zyn twee dochters voor hun examen waren gezakt. Om de eer van de familie te redden aarzelde de man. José Fernan dez Ramirez, niet de aan zijn functie verbonden macht te gebruiken. De leraressen geschiedenis en latijn van de middelbare meis jesschool moesten bij hem op het matje komen. Zij deden het pas, toen de directeur van de school zich ermee ging bemoei en. maar weigerden, de cijfers van de gouverneursdochters tc verbeteren. Papa nam wraak: de lerares geschiedenis werd uit haar uni versiteitswoning gezet en haar collega werd acht uur lang op het politiebureau vastgehouden. De leraren van de school heb ben nu schriftelijk geprotes teerd tegen het machtsmisbruik van de gouverneur. Zal gene raal Franco tot de conclusie ko men, dat de vader ook voor zijn examen is gezakt? manieren In het openbaar verschijnen in ondergoed is niet zo best als je in het buitenland bent. Deze goede wenk hebben de Japanse toeristen van hun landgenoten gekregen, die het kunnen we ten. Luidruchtig soep eten mag ook al niet. Het staat allemaal in een brochure met de weidse titel: „Van vandaag af bent u ook een wereldburger". Zij is het resultaat van een onderzoek xloor ambassades naar de slechte gewoonte van Japanse toeristen. Daartoe ble ken te behoren: wateren op straat, in nachtgewaad door ho tels lopen en met onderbroek aan in het zwembad gaan. In de brochure kunnen de Ja panners lezen, hoe zij van een bad en een toilet in het Westen gebruik moeten maken, wat de tafelmanieren zijn en hoe zij beslist niet in het openbaar ge kleed moeten gaan. sex Nu longkanker stugge rokers niet afschrikt bij het aansteken van de ene sigaret met de vori ge peuk, meent het Britse Ko ninklijke Medische Genootschap dat andere wegen moeten wor den gezocht om de gevaarlijke rookgewoonte af te zweren. Het Genootschap is nu bezig met de opzet van een nieuwe antirook campagne. waarin roken aan sex wordt gekoppeld. „Rokers zijn slechte min naars". is de kern van de actie. En Kim Mukerjce, de directeur van het bureau, dat de actie voor het Genootschap gaat lei- den, gaat nu bewijzen dat roken even smerig en onaangenaam is als spugen in de tram en dat gebrek aan adem het sexuele uithoudingsvermogen schadelijk beïnvloedt. „Sex is de sterkste motivatie om iets te verkopen", zo ver klaarde Mukerjee. „Sigaretten- maatschappijen gebruiken sex al vele jaren om hun produkten af te zetten. Wij menen dal het ook andersom kan worden ge bruikt". beatles Na een boycot van vijf jaar mogen platen tvan de Beatles weer ardraaid worden voor de Zuidafrikaanse radio. De Zuid afrikanen verboden in 1966 de muziek van de Beatles de ether in te zenden, omdat John Len- non toen verklaarde, dat de Beatles populairder waren dan Jezus. De boycot is opgeheven omdat de Beatles niet meer alt groep optreden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 9