Oost en West in Pakistan steeds meer verdeeld Midcn prijst Igypte en Zuid-Korea kiest voor Rotterdam laakt Israël Russen zetten Amerikaanse correspondenten onder druk Senator VS hekelt het ^issu^er-syndroom' Ontslagen onder douaniers Twee OegcindcTs te veel voor conferentie Sowjetunie laat dertig joden gaan Russen komen naar Den Haag voor politiek overleg m A f' Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Sow j etambassadeur in Polen in ongenade 11 WOENSDAG 3 MAART 1971 DACCA (Reuter) Het openbare leven in Dacca, de hoofdstad van Oost-Pakistan was gisteren helemaal verlamd door een algemene staking. Deze was uitgeroepen door de Awami-liga van sjeik Moedjiboer Rachman uit protest tegen het verdagen voor onbepaalde tijd van de bij eenkomst van de nationale ver gadering, die een nieuwe grond wet moet opstellen. De Awami-liga heeft bij de verkie zingen van vorig jaar december alle 162 zetels veroverd in het parlement President Jahja Khan van Oost-Pakistan. De liga bepleit een zo'n grote mate van autonomie voor Oost-Pakistan dat, volgens het huidige bewind van president Jahja Khan, de eenheid van Pakistan in ge vaar zou komen als de partij haar zin zou krijgen. President Khan heeft eerder -deze week de bijeenkomst van de nationale vergadering „met een bezwaard hart" uitgesteld om de politici gelegenheid te geven hun geschillen bij te leggen. In West-Pakistan, dat aan de ande re kant van India ligt, heeft de Linkse Volkspartij van Ali Bhoetto de ver kiezingen gewonnen. Bhoetto moet niets hebben van de voorstellen voor autonomie van zijn tegenvoeter in Oost-Pakistan. Bhoetto had gedreigd de bijeenkomsten van de nationale vergadering te zullen boycotten als de bijeenkomst vandaag zou doorgaan. Bhoetto vreest kennelijk dat de Awa mi-liga, die met 162 zetels verre in de meerderheid is, de lakens zal gaan uit delen. De kans dat de partijleiders het eens zullen worden, lijkt niet groot. President Khan, die eerder dit jaar zijn kabinet van burgers naar huis heeft gestuurd om het militaire ka rakter van zijn bewind nog eens te genover de kibbelende politici te on derstrepen, heeft gedreigd de verkie zingen van december ongeldig te ver klaren. Van een terugkeer naar een burgerlijk bestuur zou dan voorlopig geen sprake meer zijn. De regering van Pakistan heeft gis teren de gouverneur van Oost-Paki stan. vice-admiraal Ahsan, ontslagen. Generaal Jaqoebchan is benoemd tot tijdelijk hoofd van het burgerlijk be stuur in Oost-Pakistan. De maatregel komt neer op een soort afkondiging van de staat van -beleg. Tegelijk met de vervanging van de gouverneur is de censuur verscherpt. De London Bridge uit de En gelse hoofdstad wordt steen voor steen opgebouwd in Lake Hava- su City, een stad in de Ameri kaanse staat Arizona, die uit de grond wordt gestampt. Ziet het er nu uit, dat de brug wat overbodig is in deze droge woestenij, voor water zorgt straks de Coloradorivier. MOSKOU (Reuter) Een dertigtal in Moskou wonende joden heeft toe stemming gekregen naar Israël te emigreren. De meesten hebben hun visum al gekregen, zo is in doorgaans welingelichte kringen in de Russische hoofdstad vernomen. Vorige week woensdag hielden 24 van de dertig joden een zitdemon- stratie van negen uur in het receptie bureau van de Opperste Sowjet (par lement) bij het Kremlin. Zij kregen toen te horen dat omstreeks 1 maart een besluit over hun emigratie-aan vrage zou worden genomen. LONDEN (AP) De Britse 1 minister van buitenlandse zaken Alec Douglas-Home heeft Egyp te geprezen voor zijn openlijke verklaring een vredesverdrag te willen sluiten met Israël. Home gaf nauwelijks verholen kritiek op de weigering van Israël een soortgelijk gebaar te maken. In een rede voor de Anglo-Ara bische vereniging in Londen, zei Ho me: „De Egyptische regering heeft zich in staat gevoeld duidelijke, on weerlegbare en specifieke verplich tingen te stellen over de aard van de vrede, die Egypte zou willen. Egypte heeft de gelegenheid aangepakt om zich publiekelijk en absoluut te ver plichten tot een leven in vrede, na sluiting van een akkoord". De Israëli's moeten nog steeds als tegenprestatie een verklaring afleg gen dat zij zich verplichten tot terug trekking uit de bezette Arabische ge bieden. zo vervolgde Home. „Iedereen besrijpt de noodzaak van fysieke vei ligheid voor de 6taat Israël. Met staatsmanschap moet een antwoord worden gegeven dat vertrouwen schenkt". Van onze parlementsredactie DEN HAAG Nog in de eerste helft van dit jaar wordt een bezoek aan ons land verwacht van een Russische delegatie op ambtelijk niveau. Het bezoek wordt gebracht in het kader van de Oost-West besprekingen, die Nederland op het ogenblik voert. Washington heeft de Russische op roep aan de Grote Vier Israël onder druk te zetten, gisteren veroordeeld. Minister van buitenlandse zaken Wil liam Rogers, zei na een gesprek met de Russische ambassadeur Anatoly Dobrinin. dat hij „geen voordeel ziet in publieke propaganda-uitwisselin- gen over dit onderwerp". In Israël is deze verklaring van Rogers met in stemming begroet. Uit goed ingelichte bronnen Washington is vernomen dat de Ame rikaanse regering de pressie op Israël heeft verminderd, nadat Republikein se en Democratische senatoren eind vorige week hier kritiek op hadden geleverd. |*L De Israëlische minister van buiten- ■Hlandse zaken Abba Eban heeft eerder ^Hal laten weten dat Washington zijn ^^land stevig onder druk heeft gezet. ■H„Israël kan pressie van de VS weer- ^Hstaan", zo verklaarde Eban vorige ^jweek op een bijeenkomst van studen ten. Tel Aviv heeft gisteren de VS laten weten dat een meer actieve rol van ran de Grote Vier in het overleg over de 11311 toestand in het Midden-Oosten zal word en beschouwd als eeh breken van een eerdere toezegging van Washington aan Israël. Sinds vorig jaar is met deze oost west-besprekingen speciaal belast de heer M. F. Vigeveno, die van 1964 tot 1970 Nederlands ambassadeur in Belgrado was. De heer Vigeveno is nu „reizend ambassadeur" en zet de reeks gesprekken, die op ambtelijk niveau gevoerd werden door de di recteur-generaal politieke zaken van het ministerie van buitenlandse za ken. voort. Op het ogenblik verblijft de heer Vigeveno met de chef directie Euro pa. dr. K. W. Reinink, in Boekarest. Onderwerp van overleg is daar de kwestie van de Europese veiligheid en de bevordering van de ontspan ning tussen Oost en West. Bezoeken aan Polen en Tsjechoslowakije staan vervolgens op het programma. Een tegenbezoek van een Bulgaar se delegatie wordt binnenkort in Den Haag verwacht, nadat vorig jaar in Sofia besprekingen werden gevoerd. Ook wordt gedacht aan overleg met de niet-gebonden landen, zoals Spanje. Nederland voelt het meest voor een serie conferenties over de Europese veiligheid inplaats van een allesom vattende conferentie, waarvoor de problematiek wel eens te groot zou kunnen zijn. Dezer dagen zal/een werkgroep worden geïnstalleerd van de zes-EEG landen, waarin de denkbeelden aan elkaar getoetst kunnen worden en mo gelijk tot een initiatief gebundeld kunnen worden. Zolang de Europese veiligheidsconferentie niet bijeen ge roepen kan worden, blijft dit denk werk noodzakelijk, daar anders de kwestie weer op een te lange baan zou kunnen worden geschoven. Zolang de verdragen van Moskou en Warschau niet zijn geratificeerd en bij de huidige samenstelling van de Duitse bondsdag is dit niet te ver wachten, kan een Europese veilig heidsconferentie niet bijeengeroepen worden. De'kwestie Berlijn zal aller eerst moeten worden opgelost en hier wringt de schoen vooral bij de DDR. die de toegang tot Berlijn nogal altijd wil zien als een transit, waarvoor toe stemming van de DDR nodig zou zijn. WASHINGTON (AP, Reuter) Senator Stuart Symington heeft gisteren gewaarschuwd tegen de bijna onbeperkte macht van Nixons adviseur Henry Kis singer en gedreigd de gelden voor diens Nationale Veiligheids raad te besnoeien, als regerings functionarissen niet meer be reidheid tonen het Congres in te lichten. De presidentiële adviseur, zo zei Symington, „is langzamerhand na de president zelf. de machtigste man in de regering-Nixon". Op zijn titel na is hij in alle opzichten de minister van buitenlandse zaken. Kissinger beraamde de invallen in Cambodja en Laos en eiste een harde aanpak van de handel met Oost- Europa. Ook zou hij het Cubaans- Russische duikbootbasis-incident heb ben aangesticht en een harde lijn hebben geëist voor de Salt-besprekin- gen, aldus de senator Als hoofd van de Nationale Veilig heidsraad voert hij 110 mensen aan. Bovendien is hij voorzitter van zes commissies van de Veiligheidsraad en maakt hij deel uit van zes interde partementale groepen, die de ontwik kelingen in verschillende delen van de wereld volgen. Daarnaast bereidt Kissinger alle antwoorden voor op de vragen, die op presidentiële persconferenties kunnen worden gesteld. Maar, zo verklaarde Symington, Kissinger heeft nog nooit een verklaring afgelegd voor de se naatscommissie voor buitenlandse za ken of voor enige andere commissie. „Hij is aan hoegenaamd niemand re kenschap verschuldigd". Onwetend Door een dergelijke concentratie van besluitvormend gezag, dat door DDR wil morgen mei West-Berlijn praten BERLIJN (AP. Reuter. UPI) De DDR heeft het Westberlijnse stads bestuur voorgesteld morgen bespre kingen te beginnen over uitbreiding van de mogelijkheden voor Westber- lijners om-naar Oost-Berlijn te gaan. Günther Kohrt, de Oostduitse staatssecretaris van buitenlandse za ken zal namens de DDR onderhande len. Eergisteren is de persoonlijke as sistent van Klaus Schütz, de burge meester van West-Berlijn, naar het oostelijke stadsdeel gegaan om met de Oostduitse autoriteiten te spreken. De Oostduitse premier Stoph heeft Klaus Schütz eerder aangeboden om meer algemene besprekingen te be ginnen over de situatie in Berlijn. Schütz heeft daarop geantwoord dat meer algemene- besprekingen beter kunnen wachten tot een geschikt sta dium in de besprekingen van de Gro te Vier over Berlijn. De burgemeester zei toen wel bereid te zijn over een pasjesregeling te praten. de senator „het Kissinger-syndroom" werd genoemd, bezitten volgens hem „noch het Congres noch het volk eni ge ware kennis, laat staan enige stem in de formulering van de beleidsbe sluiten, die zeer wel beslissend kun nen zijn voor de toekomst van de natie." Al eerder had de voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandse zaken, 4. William Fulbright, geklaagd dat je uit de kranten meer wijs wordt dan door de mond van rege ringsfunctionarissen. Symington, die lid is van Ful- brights commissie, dreigde flink het mes in de begroting voor buiten landse zaken te zetten. „We zouden kunnen beginnen met eens langdurig en drastisch te kijken naar de aan vraag van 2,3 miljoen dollar voor het „kleine departement van buitenlandse zaken, dat thans in het Witte Huis resideert", aldus Symington, doelend op Kissingers Nationale Veiligheids raad. Arrestaties in Duitse ontvoeringszaak MÜNCHEN (Reuter. DPA) De politie in München heeft twee perso nen gearresteerd die verdacht wor den van de ontvoering van de zeven jarige Michael Luhmer. Het jongetje was begin vorige week tijdens een carnavalsfeest ontvoerd en vijf dagen later vrijgelaten tegen een losprijs van 200.000 mark. De twee zijn de 32-jarige Jörg-Hagen Roll en ziin 17-jarige Turkse vriend en buurman Attila Ik- bailje. Ze werden aangehouden in een huis in het westelijk stadsdeel. De politie zoekt nog een derde, niet geïdentificerde man. die volgens Mi chael ook bij de ontvoering betrokken was. MOSKOU (AP. Reuter) De correspondent van het Ameri kaanse persbureau Associated Press in Moskou, James Peipert, is maandagavond door de Russi sche politie meegenomen naar een politiebureau, toen hij samen met een Russische vriend uit een restaurant kwam. De Rus, een medisch student, heeft de hele nacht in een cel opgesloten ge zeten en de politie heeft hem. toen hij 's morgens weer werd vrijgelaten, gezegd dat hij zou worden aangegeven bij het hoofd van zijn faculteit. De officiële verklaring voor de aan houding van Peipert was. dat zijn auto fout stond geparkeerd. Peipert had zijn Volkswagen echter op een officiële parkeerplaats staan. Maan dagmiddag zijn vernielingen aange richt aan de auto van een andere AP- correspondent. Roger Leddington. Leddington was naar het Russische hooggerechtshof gegaan om een be richt na te trekken dat enkele Rus sische joden daar eerr sit- in- demon stratie waren begonnen. Toen hij bij zijn auto terugkwam, bleken twee banden lekgestoken. een ruit Inge gooid. de uitkijkspiegel afgerukt en de ruitenwissers verdwenen t« aijn. De laatste weken voeren de Russen een intimidatiecampagne tegen Wes terse journalisten in Moskou. Op 27 januari is Peipert in Moskou op straat aangevallen toen hij op weg was naar een afspraak met een disse- dente Rus. De student, met wie hij en zijn vrouw maandagavond dineerden, had echter niets uit te staan met de ondergrondse verzetsbeweging. Pei pert vertelde, dat hij om ongeveer half twaalf 's avonds uit een restau rant kwam, samen met zijn vrouw en de student. Een politieman vroeg toen naar zijn papieren. Toen hij vroeg waarom, zei de agent: „Omdat u fout geparkeerd stond". De politieman nam de papieren van Peipert in beslag en vroeg de stu dent: ..Bent u Russisch burger?". Toen de student ja zei, moest hij uit stappen. Daarna verscheen er een re chercheur in burger, die een auto een teken gaf dichterbij te komen. De student werd in die auto afgevoerd. Toen de AP-correspondent vroeg wat dat alles te betekenen had, kreeg hij te horen, dat hij zich niet met dc binnenlandse aangelegeheden van de Sowjet-Unie moest bemoeien. Toen hij aanhield en vroeg waarom de stu dent werd meegenomen, zei de poli tieman: „U ruikt naar alcohol". De politieman in uniform ging daarna naar een telefooncel en belde met het bureau. Toen hij terugkwam, moest Peipert mee. Door bemiddeling van de Ameri kaanse ambassade kreeg Peipert na een tijdje zijn papieren terug en mocht hij weggaan. De agent die hem meegenomen had, zei: jHet spijt me. Gaat u naar huis en rust uit. Het spijt ons als we u last hebben be zorgd! De medische student belde Peipert gistermorgen om te vertellen dat ook hij weer vrij was. Het orgaan van de Russische vak bonden. Troed, heeft gisteren de uit wijzing gevraagd van de correspon dent van de Washington Po.st in Mos kou, Anthony Astrachan. Deze zou zich schuldig hebben gemaakt aan „lasterlijke aanvallen op de Sowjet- Unie". Hij heeft de woede van de autoriteiten op zijn hals gehaald door zijn artikelen over Russische joden die naar Israël willen. Mau verbrand na botsing niet zandauto UITGEEST De 47-jarige .1 Veen uit Krommenie is gisteren in Uitgeest om het leven gekomen toen hij met zijn motorfiets tegen een zandauto reed. Identificatie van het slachtoffer was erg moeilijk doordat het lichaam van da heer Veen verbrandde toen de motorfieta na de botsing vlam vatte. Door Maurice Guindi Gedurende dc vierdaagse bijeen komst van Afrikaanse ministers van buitenlandse zaken in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba, wapperde de vlag van Oeganda naast die van de andere vertegenwoordigde landen. Maar Oeganda werd niet toegelaten tot de conferentie van de Organisatie voor Afrikaanse eenheid (OAE), die zoals één der deelnemers opmerkte nooit werd gehouden. De Organisatie, die nu acht jaar bestaat en 41 leden heeft, kreeg er een probleem bij. Vrijdag werd de conferentie door keizer Haile Selassie geopend en maandag werd zij afge broken, voordat één van de 33 agen dapunten was behandeld. Vier dagen lang had men slechts geredetwist over wie Oeganda zou vertegenwoordigen: de delegatie van het nieuwe bewind van generaal Idi Amin, of die van de afgezette presi dent Milton Obote. STAATSGREEP De moeilijkheden vloeien voort uit de militaire staatsgreep van januari, die tot de val van Obote leidde en Amin aan de macht bracht. Beiden zenden delegaties naar Addis Abeba. Die van Amin werd echter al voor de ceremoniële opening van de bijeen komst uitgesloten. Obotes afvaardi ging haalde de conferentiezaal echter ook niet, ondanks fervente pogingen van enkele 'radicale' landen als Tan zania, Somalia en Guinee. Een groter aantal landen, waaron der meer gematigde als Liberia, Nige ria, Ghana en Ethiopië, waren voor toelating van Amins delegatie. De meesten namen een voorzichtiger houding aan, met name Kenia en Egypte. Kenia is lid van de Oostafrikaanse economische gemeenschap, waarvan behalve Tanzania ook Oeganda deel uitmaakt. Egypte heeft evenals Soedan te maken met Oeganda, waar de Nijl ontspringt. De drie lan den zitten in een commissie, die het gebruik van het Nijlwater regelt. De voorstanders van Amins dele gatie beweren, dat deze zou zijn toe gelaten. als een geheime stemming zou zijn gehouden. Aanhangers van Obote verzetten zich echter tegen el ke stemming, open of geheim. Zij verdedigden Obotes staat van dienst als nationalistisch leider en verde diger van de Afrikaanse zaak. De Amin-aanhangers beriepen zich op het internationale recht en voor- zieningen in het OAE-handvest, be treffende niet-inmenging in binnen landse aangelegenheden. Een poging, de zetel van Oeganda vakant te laten en met de eigenlijke conferentie te beginnen, leed schip breuk. Het verzet van de Amin-aan- hang leidde er toe, dat de conferentie werd afgebroken. De kwestie Oegan da moet nu in juni worden opgelost, als de OAE opnieuw vergadert. Tenzij het bewind van Amin zich vóór die tijd uit de organisatie terug trekt. De beslissing hierover moet in Kampala, de hoofdstad van Oeganda, worden overwogen. De pleitbezorgers van Amin menen, dat zij zullen win nen. Maurice Guindi is correspondent van het Amerikaanse persbureau UPI voor Afrikaanse aangelegen heden. Van onze correspondente WERNHOUT/WUUSTWEZEL Aan de Belgisch-Nederlandse grens heerst ongerustheid bij de employés van douane agentschappen over de ontslagen die moeten vallen als ge volg van de grensliberalisatie. De douane-agentschappen zijn par-, ticuliere instellingen die papieren klaarmaken nodig voor het in- en uitklaren van goederen aan de grens. A. De nieuwe BTW regelingen hebben» deze agentschappen overbodig gewor-- den met als gevolg dat de agenten in", versneld tempo moeten afvloeien, jj Van de 300 employés die vorig jaar., nog werkten bij de grenspost Wern- hout Wuustwezel is nog slechts 50 pet. werkzaam. De andere helft is* ontslagen of heeft ontslag genomen.,' Bijna allen zijn nu nog zonder werk." „Dit is een enorm gespecialiseerd*: vak dat nergens elders bruikbaar is", jj:, aldus de heer C. C. Verschuren, voor- zitter van een comité dat voor dezeT mensen opkomt. „De enige mogelijkheid voor de^ overgeblevenen bestaat uit interne* verschuivingen' naar de oostgrens.-] maar ook aan de Duitse grens zullen de agentschappen binnen 5 jaar opge- heven moeten worden." De heer Ver schuren ziet de zaak door de onaf wendbaarheid somber in. Het comité kan slechts vechten voor een behoor lijke sociale begeleiding. „Uit de ge sprekken met Den Haag is nog niets.- concreets uit de bus gekomen", aldus* de heer Verschuren. „Ze zien de pro-J blematiek wel, maar ze kunnen onze mensen geen reële omscholingsmoge lijkheden bieden. Het comité ziet het* nut van de grensliberalisatie overi-* gens nog steeds niet in. „Het kost alleen handen vol geld. Het vroegere systeem voorkwam veel fraudes. Al leen vorig jaar al heeft de zuivelfrau- de ons land honderd miljoen gulden gekost. Daaraan gaat de regering kennelijk voorbij", zegt de heer Ver schuren. Prins Charles, vergezeld van zijn zusje prinses Anne, is hier in een open koets op weg naar het gemeentehuis om een onderscheiding van het Londense gemeentebestuur in ontvangst te nemen. Londen versterkt troepen in Ulster BELFAST (UPI) Het Britse leger in Ulster wordt opnieuw versterkt met 750 man. Dit heeft de Noordierse premier James Chichester-Clark gis teren bekendgemaakt. Er zijn thans ruim 6000 Britse militairen in Ulster. De directrice van een ziekenhuis in Dundalk heeft verklaard dat een aantal Noordierse rooms-katholieken zijn opgenomen, die uit Ulster naar de Ierse Republiek waren vervoerd. Dundalk ligt ongeveer 15 km. ten zui den van Ulster in de Ierse Republiek. De namen van de opgenomen Noord ieren worden geheim gehouden. Twee gewonde mannen zouden zater dag naar Dundalk zijn gebracht voor opname. De IRA, het verboden Ierse Republikeinse Leger, heeft ontkend dat een van de mannen is overleden. (Advertentie) Osaka centrum krijirt mnvleiii/i RolkTdaiii maakt kans oj> /uidkoreaans entrepot jj Uit onze krant van 6 januari Dringt direct door tot aan dc haard van de pijn Dcumatischr pijnen, spit. zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan dc haard van dc pijn (/onder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tol de pijn uitbreektZorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij dc hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. ROTTERDAM Rotterdam wordt het distributiecentrum van Zuidko- reaanse exportprodukten naar West- Europa. De Koreaanse regering gaat medio dit jaar in het Rotterdamse havengebied 1400 m2 gehuurde opslag ruimte in gebruik nemen van waar uit de goederen verder kunnen wor den getransporteerd. Het distributie centrum zal al naar gelang de be hoefte 'de komende jaren kunnen worden uitgebreid. De Zuidkoreaanse export naar Europa (voornamelijk textielproduk- ten) is vooralsnog bescheiden van omvang, maar zij is in sterk stijgende lijn. In 1909 bedroeg de export naar Europa 110 min. (yor.ig jaar 150 mil joen) terwijl dit jaar de 200 min. waarschijnlijk wel zal worden ge haald. Korea maakt momenteel in het klein 'dezelfde enorme industriële ontwikkeling door als zijn grote buurman Japan. Een zegsman van Korea deelde mee dat de Zuidkoreaanse regering een plan heeft ontwikkeld om nog dit jaar voor 135 miljoen dollar naar Europa te willen exporteren. Via het in ons land op te richten distributie centrum hoopt men 20 tot 30 miljoen dollar te verhandelen. Het centrum wordt opgezet naar het voorbeeld van het Osaka Merchan dise Centre det vorig jaar in Rotter dam van start is gegaan. WARSCHAU (AP) De Russische ambassadeur in Warschau, A werk! Aristow, wordt vervangen omdat hij op gespannen voet staat met de nieu we Poolse partijleider Edward Gie- rck. Dit is in goedingelichte Westerse diplomatieke kringen vernomen. Aristow zou bij zijn eigen regering uit de gratie ziin geraakt, omdat hij haar niet voldoende had ingelicht over de voedse'onroeren van decem ber vorig jaar. die leidden tot de val van partijleider Wladislaw Gomoelka en aanhang. Niet alleen zou hij zich onvoldoen de op de hoogte gehouden hebben met de gebeurtenissen rond de prijs verhogingen. maar ook zou hij ge tracht hebben Gomoelka tot het al lerlaatste ogenblik in bescherming te nemen, waarmee hij zich bepaald niet geliefd maakte bij de nieuwe partij leider Gierek. Aristow kwam tien iaar geleden als ambassadeur naar Warschau, kort nadat hij op het 22-ste congres van de Russische communistische partij uit het partijpresidium was gestoten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11