CRECHE GOED VOOR HUN ONTPLOOIING Sanering Katwijk krachtig voortzetter) N°g spanning te over tussen D'66 en PvdA SCHEEPVAARTBERICHTE Cleynduin-comité'Ons grootste probleem is de financiering' 'Van Nieuwkoop een halve eeuw Brass Barn in Katwijï 'Rode Buurt' woi geheel gesaneer Lisser jachthaven C. J. HAGEN GEMEENTE RIJNSBURG BEDRIJFSRUIMTEN TE HUUR LEIDEN DORDRECHT Proeftuin Rijnsburg en Omstreken JONGE AKTIEVE MEDEWERKER WfUWE lEIOSE COURANT DONDERDAG 25 FEBRUARI KATWIJK „Ja, we hebben het toch wel naar onxe zin, hier in Cleynduin het is gewoon een kwestie van aanpassen. Je moet er wat van zien te maken. Ook de kinderen raken al wat gewend. Maar tóch. Ik sprak met de dames E. C. J. M. Reinderhoff, T. H. M. Vries en D. H. G. Visser, bestuursleden van de „Vereniging ter bevordering van de oprichting van crèches in Kat wijk", kortweg de VBOC, aange sloten bij de (landelijke) „Vere niging voor kinderdagverblijven", Amsterdam gevestigd. Een hele mondvol, maar de bedoeling is dui delijk. De flats in de nieuwe wijken, vooral de hoge in de Hoornes. maar toch ook nog. in Cleynduin, betekenen voor de moeders van peuters een groot probleem. „Ze voelen zich beneden veel te ver van mamma af; ze kunnen zélf de lift nog niet bedienen en moeder heeft haar eigen werk. In de Hoor nes wilden ze niet meer naar bene den. maar wél op de galerij lopen en spelen. En dan vaak over het hek leunen. Ze doen elkaar na. Af schuwelijk. Hier is een brandtrap. Die kleintjes van anderhalf, twee jaar zijn wèg voor je 't weet. En de nieuwe hek jes hebben de toestand nog maar erger gemaakt". Daarom is de grote vraag van de SASSENHEIM Btf Warenhuis Van Nieuwkoop aan de Hoofdstraat is het volgende week groot feest. Dan wordt het 50-jarig bestaan van dit bedryf gevierd. Het was 1 maart 1921 dat Hannes van Nieuwkoop naast zijn ouderlijk huis aan de Kastanjelaan, een pak huis huurde en dat inrichtte voor de opslag van z'n borstels, bezems, pot ten, pannen enz., waarmee hij over dag de boer opging in Sassenheim, De Kaag, Warmond, Voorhout en „Kokkerout". Eerst lopend met handkar en trekhond, maar al gauw werd het een hittekar. Tot z'n 26e had hij op het land gewerkt bij ver schillende bloembollenbedrijven. In mei '21 trouwde Hannes, toen in de Heemstrastraat een winkelhuis vrij kwam. Het ging het echtpaar voor de wind. Ook z'n vrouw werkte met hart en ziel mee in de winkel, terwijl Hannes erop uittrok. In '23 werd in de Hoofdstraat het pand aangekocht, dat nog steeds in ge bruik is. Het was een gesloten he renhuis waarvan de voorkamer tot winkel werd verbouwd. De zaken gingen goed; in 1929 volgde de twee de verbouwing toen de winkel te klein werd, en in 1934 werd de hit tewagen een motorbakfiets, maar dat is Hannes nooit zo goed bevallen. In de crisis- en oorlogsjaren viel het niet mee het hoofd boven water te houden, maar mede dank zij z'n echtgenote lukte het om het bedrijf draaiend te houden. Een 8-urige werkdag was er niet bij, het was va ker 15 tot 17 uur. De heer Van Nieuwkoop sr. herinnert zich nog goed dat in de jaren dertig een com plete keukenuitzet, van goed merk, op 40 tot 50 gulden kwam. Toen hij in '65 z'n zaak aan z'n zoon L. M. van Nieuwkoop overdeed was dit twee- tot driehonderd gul den. In '57 werd de winkel voor de tweede maal verbouwd, waarbij de hele benedenverdieping als winkel werd ingericht. In '62 was de laatste verbouwing en werd de zaak ingrij pend veranderd. Het jubileum wordt naast een vie ring in de intieme kring van de fa milie, voor de klanten gevierd met een speciale zegelactie. moeders: Geef de kinderen een plaats om te spelen, zó, dat ze zich tenminste een paar morgens in de week kunnen uitleven. Anders ontstaan er spanningen. De stemming raakt geïrriteerd. „Nee, het gaat er echt niet om de kinderen kwijt te zijn.Ze moe ten zich kunnen ontplooien. Ver over de 100 Enfin, het initiatief is tijdens een vergadering van de Cleynduinwijk opgekomen, een jaar geleden. Er is toen een enquête gehouden. Daaruit bleek, dat er een grote be hoefte aan crèches bestaat. Er is een telg dus van de wijkvereniging een zelfstandig geworden activiteit. Alleen uit Cleynduin kwamen er al dadelijk ver over de honderd aanvragen. Maar de commissie wilde de grenzen veel ruimer dan de eigen wijk trekken. Een in Cleynduin ver spreid enquêteformulier werd in de pers gepubliceerd en dat leverde een stroom van positieve reacties uit heel Katwijk op. „Op 1 januari van d-Dt jaar zijn we van start gegaan, aanvankelijk heel klein, bij elkaar, want er was geen ruimte. De gemeente wilde eerst de kat uit de boom kijken. We moesten eerst maar tonen, dat de zaak aanslaat, en een begroting maken. Nu hebben we de beschikking over een zaaltje bij de Ontmoetings- kerk. Een beginnetje en nogal duur, maar toch veel goedkoper dan de sporthal of waar dan ook". Is dat zaaltje altijd open? Vijf dagen in de week van acht tot twee uur 's middags. We werken met vrijwilligsters, want er is nog geen geld". Hoeveel kinderen kunt u daar ber gen? „Maximaal vijf en twintig, van twee tot vier jaar, tot ze naar de kleu terschool kunnen. Het is eigenlijk een voorbereiding voor de kleuter school, ze spelen wat, verven, knutselen met klei". Zijn er geen oudere kinderen? „Ja, tussen twaalf en twee vangen we de schoolkleuters van wer kende moeders op". U hebt dan toch zeker wel gauw een tweede zaaltje nodig. „We hopen niets l'.ever. Daarom ne men we met heel Katwijk contact op; met de Hoornes zijn we al be zig". U wilt op den duur crèches door het hele dorp? „Als de gemeente er zich ook mee gaat bemoeien, kan het zover ko- njen, want ons grootste probleem is de financiering. We vragen nu één gulden per uur, voor een verblijf van ten minste drie uur. Je kunt er niet in- en uitlopen. Ook de be drijven tonen al grote belangstel ling, vooral de NCI en Estec, waar grote vraag is naar secretaresses". Dat zijn de bedrijven die veel vrou wen in dienst hebben. „Ja, die met een uitsluitend manne lijke bezetting hebben geen inte resse. Gediplomeerden Eigenlijk wordt het pas goed, als de inrichting werkelijk pedagogisch verantwoord is, met vaste gediplo meerde krachten. Er lopen al veel aanvragen bij het comité binnen, maar de dames ho pen op een explosie, als het een maal officieel begonnen is. „In Leiden rijzen de crèches als pad destoelen op; we hebben daar een werkelijke ideale crèche bezocht; zoiets moet in Katwijk toch ook mogelijk zijn". De wijk heeft geld geleend voor de aanschaf van de eerste benodigd heden. De kleuterscholen werken, ook met speelgoed, geweldig mee. Maar iedereen kan helpen, door een (uiterst welkom) geldbedrag over te maken op de rekening van de VBOC, bij de Raiffeisenbank te Katwijk aan den Rijn, onder num mer 33.17.00.492 of op giro 33.35.08 van de VBOC. Op 1 maart wordt de eerste crèche, naast de Ontmoetingskerk, in ge bruik genomen. De officiële ope ning is op dinsdagmorgen 9 maart. Johan van Wolfswinkel KATWIJK Aanstaande vrj avond, 26 februari, speelt de maarde Nationale Brassband, o leiding van Meindert Boekei, i Triumfatorkerk. Dit concert i onder auspiciën van het Katwj gemeentebestuur, dat 't genoots Pro Organo et Musica verzocl organisatie te verzorgen. De Nationale Brassband is zuiver amateurgezelschap. Wai ergens een muzikant meent, d< genoeg technische vaardighek muzikaal begrip bezit om lid zo'n top-ensemble te worden, hij eenvoudig een briefje. Hij dan het verzoek eens in Amstei te komen voorspelen. Wie aai strenge eisen voldoet, wordt ai nomen, als er tenminste een i vrij is, en als hij zich verpl alle (wekelijkse) repetities bi wonen. De contributie is hoog Het orkest is gevestigd in Am dam, maar de spelers komen wijde omtrek. KATWIJK In de raadsverg ring werd gisteren gevreesd voor paupering van de ,Rode Buurt", ligt in geen geval in de bedoeling jj het gemeentebestuur. Op woont I nische en financiële gronden gaa voorkeur uit naar algehele sanei 't Is niet verantwoord deze woniri te doen opknappen. SASSENHEIM Op de gisteravond in Het Bruine Paard gehouden vergadering van het overlegorgaan Bollenstreek van D'66, stond de sa menwerking met de PvdA en PPR centraal. In het algemeen bleek men verre van enthousiast te zijn. De heer Jongedyk uit Wassenaar, lan delijk vice-voorzitter, verdedigde het standpunt van het hoofdbestuur dat zowel een regerings- als een oppositie-akkoord wil met de PvdA en PPR. De heer Schuver eveneens uit Wassenaar en kandidaat-kamer lid, die wel voorstander is van een regeringsakkoord, was tegenstan der van een oppositie-akkoord, waarbij hij met klem opkwam voor de eigen identiteit van D'66, die naar zijn mening voor een groot deel verloren zou gaan als men zich in beide gevallen aan de PvdA zou binden. De kiezer zal het zo uitleggen dat D'66 zal opgaan in de PvdA. De heer Jongedijk zei in het sa mengaan een belangrijk alternatief voor de kiezer te zien. Veel belang rijke punten van D'66 zijn in het gemeenschappelijke akkoord over genomen. Een verdeelde oppositie zag hij alleen maar als winst voor WD en de confessionele partijen. Bij n'et volledig samengaan ver wachtte hij een belangrijke politie ke terugslag. Stemmenverlies naar DS'70 verwachtte hij niet. Hij noemde deze partij nog conserva tiever dan de WD. De heer Schuy- er zei nog dat één progressieve volkspartij waar de PvdA altijd naar gestreefd heeft, aanzienlijk stemmen zou kosten. Vanuit de vergadering bleek duide lijk dat men het niet eens was mét het hoofdbestuur, maar wel met de heer Schuyer, die voor het congres van zaterdag samen met anderen een resolutie heeft ingediend, oi er niet voldoende meerderheid is een regeringscombinatie na de kiezing, zich geheel onafhankt op ce stellen. Het statenlid land sprak van bloedarmoede' de PvdA en wees op het gebrek politieke activiteit. Zelfs spral van tweederangs politieke dei die zelf geen verantwoordelijk! durven dragen, naar hem uit praktijk was gebleken. LISSE Woensdagavond heeft de „Watersportvereniging Uitermcer" een algemene vergadering gehad in „De Beurs". Het was voor het bestuur niet on verwacht, dat uit de vergadering een vraag gesteld werd naar de jachtha venplannen. De voorzitter kon hier op een kort antwoord geven: van onze kant zijn de plannen rond, zelfs kunnen wij ook voor de financiering zorgen, maar gewacht wordt op een beslissing van het gemeentebestuur. Ondanks veelvuldige verzoeken en besprekingen wordt nog steeds op dit antwoord gewacht. In deze vergadering hield de wachtcommandant van de Rijkspo litie ie water, de heer Lödel, een causerie over „Wat mèg en wat mag niét od het water?". Bij de hantering van de voorschrif ten moet ook de iachtbestuurder te water ..heer in het verkeer" zijn en sociaal gevoel hebben. Het komt te vaak voor, dat lege flessen en dozen zomaar overboord worden geworpen, terwijl een ander dan dit afval in zijn schroef krijgt. Men moet zich houden aan de toege laten snelheden, want onnodig hoge golfslag langs de oevers kan de me- dewatersebruiker onaangenaam tref fen en schade veroorzaken. Jeugdriasooort ook in Katwijk? KATWIJK Ir. F. Langeweg zag weinig lijn in de behandeling van culturele aangelegenheden, wat wet houder H. Haasnoot tijdens de gis teren gehouden raadsvergadering met klem betwistte. De heer K. van der Mey (SGP) dacht dat het stich ten van een schouwburg niet haal baar zou zijn. Een centraal gelegen groot cultureel complex wellicht wel. De heer J. van Dijk (SGP) wees op de belangstelling, die er in Katwijk bestaat voor kerkconcer- ten. Anderen suggereerden jeugd- paspoorten in te voeren om de be langstelling voor culturele zaken te vergroten. KATWIJK De verschillende •leiders' van de politieke groepe ringen ln de Katwykse gemeente raad hebben gistermiddag hun al gemene beschouwingen gegeven met betrekking tot de begroting 1971. De eerste spreker was de frac tievoorzitter van de CHU, de heer J. Vink. Deze vroeg, of het niet efficiënter zou zijn zonder alge mene beschouwingen tot een sys tematische behandeling van de be groting te komen en haar voortaan wat vroeger te behandelen. Jammer is het, dat er onder de burgerjj maar weinigen zyn, die belangstelling voor de begroting hebben. Wil de samenleving inder daad een samen-levend geheel zijn, dan zijn alle pogingen om de be stuurlijke zaken bij de burgers te brengen het proberen waard. Het is beslist noodzakelijk, dat er een financiële planning over meer jaren wordt voorgelegd. Een vast uitgangspunt moet zijn, dat ook de stedebouwkundige plannen klaar zijn. Hiervan hangt mede af, öf er een pipe-line-financiering mogelijk is, dan wel, dat er een lening moet worden aangevraagd. De leefbaar heid van een woongebied bepaalt mede het welzijn van de mensen, die er wonen. De zee is niet meer voortklot- send in eindeloze deining en niet meer zo zuiver, dat een dichters- ziel zich er in spiegelen kan, maar een zee, die in de viezigheid van onze beschaving tot een .beschaaf de viezigheid' verwordt, als de mens er zich in recreëren wil. Er zal op alle niveaus en dus ook vanuit dc gemeenten moeten worden gewerkt om de vuilspoele- rij in zee tot een eind te brengen. Ten aanzien van de gewestvor ming is een grotere aktiviteit no dig. Wat betreft het aantal werk nemers gaat de visserij als be staansmogelijkheid achteruit. Met andere vissersplaatsen zal men druk moeten uitoefenen op de rijksoverheid. Ten aanzien van t aantal werk nemers is er geen uitbreiding te verwachten. Het nog steeds groei ende seizoen-badbedrijf blijft bij zonder belangrijk. Dat het Hoogheemraadschap Rijnland zal moeten beslssen over de rioolwaterzuivering houdt niet in, dat het vuile water maar over Katwijks vuile akker moet lopen. Alle mogelijkheden tot uitbrei ding van de „slechtweerrecreatie" zullen moeten worden benut. Meer tempo in de plannen met betrek king tot Rijnsoever werd gevraagd. V erpleegcent rum De ouderen zijn een integrerend deel van de samenleving: na te hebben meegewerkt aan de wel vaart, moet ook hun welvaart er zijn. Kerk, particulier initiatief en burgerlijke gemeente dienen elkaar te helpen om tot verwezenlijking van een verpleegcentrum van eni ge allure te komen. Dit raadslid pleitte tot slot voor een schooladviesdienst. De heer J. van Dijk (S.G.P.) sprak over het toerisme dat niet is tegen gevallen in 1970. Wat de tuinbouw betreft is het afgelopen jaar niet zonder zorg geweest. Bij de visserij waren betere resul taten te constateren. Rijnsoever zal het laatste uitbreidingsplan op gro te schaal zijn. Hij zei bezorgd te zijn over het feit, dat er geen plan is op langere termijn wat betreft de behoefte aan woningen. De grond moet zoveel mogelijk benut worden voor de eigen bevolking. De S.G.P. is niet voor plannen als een verdiept plein, winkelgalerijen en dergelijke. „Houdt het eenvoudig en betaalbaar. Ga zeer voorzichtig te werk, als het gaat over winkel bouw. Overcapaciteit kon dan wel eens oorzaak zyn van vestiging van dan cings en bars, wat zeker niet in het belang van de familiebadpiaats is. Het leidt tot ontaarding van zeden en ontheiliging van de zondag". Met kracht en zakelijkheid moet de sanering worden voortgezet, zo wel wat aankopen als verkopen be treft De SGP is beslist tegen hoog bouw in de dorpskern. „Het woon genot staat bij ons", aldus de heer Van Dijk, „hoger dan het stede- bouwkundige element". Behoeftepatroon „In alle sectoren van het econo misch leven zien we", zo stelde de heer J. A. van Raalte (CCP), een sterke „economisering" of sanering. De sterken blyven over en worden sterker, dc zwakken vcrdwyncn". De zorg voor de levensmogelijkhe den van de mens, maar vooral voor de zwakke en behoeftige mens, moet allen aangaan. Na achtereenvolgens te hebben gesproken over de visse rij, de tuinbouw, de industrie, han del en verkeer en het vreemdelin genverkeer, ging de heer Van Raal te in op de welzij nsbehartiging. Drs. H. van Mierlo (Gemeentebe langen) sprak over het betrekken van de burgers bij het bestuur. Het is noodzakelijk de burgers in een vroeg stadium op de hoogte te stel len van plannen. Het ontbreekt het college van B. en W. niet aan plan nen. Het meest intrigerende woord in de memorie van antwoord is „binnenkort". De wijken Hoornes en Cleyn Duin noemde de' heer D. van Duyn (P\ geen succes, maar toch ook |l mislukking. Hij pleitte voor meer goedé goedkope woningen. Veel huren te zwaar. De heer M. A. de Vries (Tl Lijst) meende, dat men volop H is uitbreidingsplannen te realist J zonder dat voldoende inzicht be? in het toekomstige behoeftepati Hij had veel verlangens, zoals centrum, berekend op een aantaf* gezetenen van 50.000, een dan*" legenheid, een behoorlijke bioscr' een cultureel centrum met schcj burgaccommodatie, een expos?" ruimte, een bowlingcentrum, t® licht een muziekschool. Voorts gingen zijn gedachten®5 naar het openstellen op zondag fr de sporthal, naar een manege enL overdekte kunstijsbaan. L Een nieuwe sociale werkplL was ook een wens. Er bestaat Lr ontstellend gebrek aan commur£z tie tussen b. en w. en de ifo meende hij. Overweging verdienL publieke tribune uit te breideiu meer zorg te besteden aan defp jaarden en hun problemen. L Mr. J. van der Plas onthield van een algemene beschouwing Burgemeester opent huishoudshow HILLEGOM Burgemeester J. Ch. I. van Niekerk zal op 19 maart om 2 uurde eerste huishoudshow openen voor de bollenstreek en Haar lemmermeer. De show wordt gehou den tot en met woensdag 24 maart. arts AFWEZIG TOT 15 MAART Waarneming de artsen J. Bergman. Rijnstraat 2. tel. 12921 en H M. Hueting, Rijnstraat 33. tel. 12102. Voorbereiding herziening gedeelten bestemmingsplan „Frederiksoord". De burgemeester van Rijnsburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in art 22. tweede lid van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 16 februari 1971 heeft besloten te verklaren dat voor de op de bij dat besluit beho rende en als zodanig gewaarmerkte te kening aangegeven gebieden een herzie ning van het bestemmingsplan „Frede riksoord" wordt voorbereid. Het besluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie. afdeling algemene zaken. Rijneburg. 25 februari 1971. De burgemeester voornoemd, B. H. KOOMANS Nog enige hallen te huur in (in aanbouw zijnde) moderne bedrijfsgebouwen-complexen. Uitbreidingsplan 'De Waard'. Oplevering april 1971. Industrieterrein .Dordtse Kil' aan de Kameriingh Onnesweg. Oplevering juni 1971. Afmetingen vanaf ca 660 m2 nuttig vloeroppervlak. Combinatie van hallen mogelijk. Inlichtingen verkri|gbaar bij: FrriBREDERO Lil VAST GOED N.V. Nieuwe Gracht 6, Utrecht Telefoon 030 -1 64 81, toestel 218. Fanfarekorps Excelsior viert gouden jubileum NOORDWIJK Het fanfarecorps „Excelsior" staat aan de vooravond van haar gouden jubileum. Zaterdag 27 februari wordt dit jubileum ge vierd met een receptie in het Royal- theater. Ter gelegenheid hiervan komen muzikanten en majorettes in nieuw gala-uniform voor de dag. De tenue wisseling gebéurt met passend cere monieel. Vrijdagavond om half acht zal „Excelsior" voor het laatst in het oude pak een rondgang door Noordwijk-Binnen maken. Zaterdag middag presenteert de fanfare zich in nieuw tenue. Het korps maakt dan een rondmars door Noordwijk aan Zee, aanvang half twee, en daarna wordt een rondgang door Noordwijk- Binnen gemaakt. De festiviteiten worden besloten met een feestavond op 5 maart in „Royal". Ruimte-onderzoek in raadhuis van Katwijk KATWIJK Het gemeentebestuur met zijn diensten zou uit het raadhuis groeien. Burgemeester Vermeulen zei, in antwoord op een desbetreffen de vraag, dat de wethouders geen eigen kamer bezitten om hun v/erk naar behoren te doen, dat de leeszaal veel te klein en „onaanzienlijk" is. Gedacht wordt aan een centralisa tie van de B.B., waardoor ruimte vrij komt in het raadhuis. Een en ander wordt onderzocht. Nieuw bauk-bijkantoor Langevaart—Spiuozalaau RIJNSBURG Hoewel er in Rijnsburg weinig van was te mer ken, heeft er landelijk een bankfusie plaatsgevonden (Raiffeisenbank en Boerenleenbank), die uit het oog punt van organisatie belangrijke voordelen heeft. Dit zei voorzitter H. J. den Haan gisteren tijdens de ledenvergadering van de Raiffeisen bank. Binnen afzienbare tijd kan worden begonnen met de herbouw van het kantoor. Ook zal het bij kantoor op de hoek Langevaart- Spinozalaan spoedig in gebruik wor den genomen. Directeur S. Kralt zei dat het voor de bank wel eens minder gemakke lijk is aan alle aanvragen te vol doen. Het aantal leden bedraagt 1232. Er zijn 7773 spaarders die 24,5 mil joen gulden hebben ingelegd. Het aantal rekeninghouders is 1418; de omzet steeg van 870 miljoen gulden tot 1048 miljoen in 1970. De bank heeft een batig saldo van f 165.283,17 dat bij de reserve zal worden ge voegd, die daardoor f 1.448.179,91 groot is geworden. De heren K. de Mooy en G. v. d. Haak werden als bestuurslid en lid van de raad van toezicht herkozen. KATWIJK Wethouder J. L. Rie- zenbosch, sprekende over het open stellen van de sporthal op zondag, deelde mee, dat er tot nu toe geen verzoeken waren binnengekomen. Geruststellend was de wethouder voor degene, die bang was, dat er te veel manéges zouden komen. In Noordwijk zijn er acht, aldus de wet houder, die alle goed lopen. Er zijn tot nu toe twee gegadigden. ALPHEN In de nacht van dins dag op woensdag is ingebroken in de houthandel van Hoogendijk N.V. aan de Molenstraat in Zwammerdam. In een bureau stond een geldkistje, waaruit f 80 werd ontvreemd. Ook de timmermanswerkplaats van de Fa. Van Geest kreeg bezoek. Hier be droeg de buit f 100. Bij de kruidenier Van Geen aan de Prins Hendrik straat in Alphen werd eveneens in gebroken en de achterkamer van de woning doorzocht, maar er wordt niets vermist. KOUDEKERK Onder zeer gro te belangstelling is gistermiddag het stoffelijk overschot van de zaterdag op 23-jarige leeftijd overleden Hans van den Ent ten grave gedragen. Op 22 december werd hij het slacht offer van een ongeval waarbij hij levensgevaarlijk werd gewond. Ds. J. Th. W. Quak leidde de rouwdienst. De baar was bedekt met veel kran sen en bloemstukken. KATWIJK Bij de hoofdstij: gewyze behandeling van de gem«r tebegroting werd meegedeeld, dak vrij behoorlyke vraag naar grong in 't Heen is. De grondprijzen zufc hoger komen te liggen. Er wordn gewerkt aan een wijziging vanjl bestemmingsplan 't Heen. g KATWIJK AAN ZEE Dondeij,, 8 uur houdt de A.R. Kiesvereniij een ledenvergadering in de zaal l|) aan de Voorstraat. De agenda ja meldt een referaat Van prof- dr. J(j Knol over „Christendom en Marl] KATWIJK AAN ZEE De N(L komt 24 februari om 8 uur inf „Hoeksteen" bijeen. De heer Vanf( Bijl vertelt over zijn werk in Niet Guinea. t RIJNSBURG Donderdag h<f de Garef. Kerk biddag voor gei en arbeid. Petrakerk: 10 u. ds. Iff man, half 8 ds. Van der Linde; manuelkerk: 10 u. ds. Van der Lil half 8 ds. Huisman. RIJNSBURG Het zestal I R.S.C. speelde tegen Zwarte Pior Lisse. De wedstrijd eindigde in 51 overwinning voor de Lisst ren. ZWAMMERDAM In de nacht van dirisdag op woensdag is bij het timmerbedrijf Van der Geest en houtwerf Hoogendijk ingebroken. In beide bedrijven werd ongeveer negentig gulden ontvreemd. vraagt voor spoedige indiensttreding een (plm. 17 a 18 jaar) voor de afdeling bloementeelt. Sollicitaties aan PROEFTUIN RIJNSBURG p a Spinozalaan 609 Rynsburg Tel 01718-72360, 01718-14629. Ameland 24 Point Fortin nr Anchorage Areas 24 Lissabon Abida 24 NW Paramaribo Adulis 24 ZW Oranjerivier Algorab 24 ZW Fernando No- ronha Amstellaan 24 NW Iquique Artemis 24 Ouessant nr Fre- nada Ball 24 ZW Macagascar Balong 24 Bremerhaven nr Antwerpen Banggai 24 W Luanda Bovenkerk 24 Z Lourenco Marques Chevron Napels 24 Rotterdam Chevron Eindhoven 24 NO Ushant Chevron Arnhem 24 Horta nr Trinidad Chevron Nederland 24 W Ho nolulu Chiron 25 Paramaribo Cocclnelle 24 Lissabon Chevron Delfzijl 24 Bruns- buttel Chevron Amsterdam 25 w Walvisbaai Chevron Madrid 24 ZO Mom basa Deltadregt 24 Freetown nr Singapore DUoma 24 pass Comorenell Eemheven 25 Santos Esso Nederland 24 NW Freet- Ea 24 Balboa nr Pt Bolivar Kelletia 24 NO Socotra Koudekerk 24 W San Fran- ciso Kalydon 24 Benghazi nr Na pels Katelysla 24 Teesport nr Dundee Kennemerland 24 N Fer nando Noranha Khaslella 24 Stanlow nr Cu racao Kryptos 24 NO Mauritius Kossmatella 24 Mombasa Lovellia 24 Fos nr ArzeV Macoma 24 N W Oporto Medon 24 NO Azoren Memnon 24 ZW Finistèi Mercurlus 24 NO Azorei Musilloyd 24 W Walvisb Nieuw Amsterdam 25 St mas nr Nevis Nijkerk 24 ZW Brest Onoba 25 St Croix Parthenon 24 Miami Philinc 24 ZO Rio de J Radja 25 Freetown ven Stad Delft 25 Londen terdam Stad Den Haag 25 Rotö nr Hallfax Straat Fushimi 24 Sant Angra dos reis Statendam 25 Cartagens Talamanca 24 ZO Azort Vivlpara 24 Curacao vei Vitrea 24 Portsmouth Miranda Waalekerk 25 Durban Willemskerk 24 Singapc Hongkong Wonoglri 25 Valparaiso

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 4