^eiderdorp weert luchtverontreinigers <eidse PvdA wil overleg met KVP Burgemeester de tijd Leiderdorp perst afvalwater naar Leiden WEEKAGENDA Kraak in hofje Vragen over hoge huren Meren wijk „Tuinstadwijk" nu zonder voorzitter iktijkdiploma loekhouden Voorgevel geramd: later trouwen WE LEIDSE COURANT 3 DINSDAG 23 FEBRUARI 1971 1 LEIDEN Het PvdA-raadslid In 't Veld heeft b. en w. vragen ge steld over de huren van de eerste in de Merenwijk gereedkomende 4- en 5-kamerflats (woningwetbouw) „die inclusief service- en verwarmings- kosten tussen de f 324 en f 390 per maand komen te liggen". Met het oog hierop waagt de heer In 't Veld twee maatregelen: het eventueel door het rijk aan Leiden uit te keren bedrag op grond van de slechte bodemgesteldheid te benut ten door de grondkosten in de Me renwijk te drukken en daarnaast een stringent huurbeleid te voeren vol gens „Leiderdorps model". Dit komt erop neer, dat *de huurovereenkomst wordt beëindigd zodra de huur van de betrokken bewoner minder be draagt dan 15 procent van het bruto- inkomen. Aan zo iemand moet dan een soortgelijke, passende woning (met hogere huur) worden aange boden. LEIDEN Het rustige wereldje in het Salvatorhofje aan de Steen straat is verstoord. De bejaarden zagen tot hun verbazing vorige week een student met zijn hele hebben en houden binnenkomen en resoluut op het pandje no. 6 afstappen. Dat werd vakkundig gekraakt. Als in de vogelwereld waar het mannetje na het vinden van het nest spoedig gevolgd wordt door het vrouwtje, kwam er ook een vriendin bij. De stu dent had er kennelijk lucht van gekregen, dat het bestuur van het hofje in onderhandeling is met Studentenhuisvesting over de, overdracht van het hofje (er wo nen reeds studenten). Op de af loop daarvan kon hij kennelijk niet wachten. Dat zal hij toch moeten. El EN „Namens de stad Leiden" bood loco- mester Menken gistermiddag de afscheid de burgemeester Van der Willigen een gou- zakhorloge uit de vorige eeuw aan, met op chterkant een afbeelding van het stadhuis- -de-brand. Burgemeester Van der Willigen zichtbaar verrast door dit mooie geschenk, .adsnestor Portheine, die de burgemeester chetste als \een evenwichtigmisschien wel té lankmoedig man, bood namens de raad een schaal aan en burgemeester Vermeulen van Katwijk sprak zijn waardering uit voor de drang naar samenwerking, die de scheidende heer Van der W'illigen altijd heeft gekend en die leidde tot de vorming van een gewestelijk verband. Ook oud-burgemeester Van Kinschot voor ganger van de heer Van der Willigen en zijn vrouw icoonden gistermiddag het afscheid bij. (Foto NLCDirk Ketting) Inbraken in Merenwijk en bij Groene Kruis LEIDEN Er is ingebroken bij Het Groene Kruis aan de Middel weg. Ontvreemd werd een aantal keuken-attributen, waaronder een mixer, een set nieuwe pannen en bestek. Voorts had de eerste inbraak in de Merenwijk plaats en wel in een kan tine en zaagloods. Er is hier voor een aanzienlijk bedrag aan gereed schap ontvreemd, terwijl een mon tagekarretje werd vernield. KATWIJK De door de Her vormde wijkgemeente Zuid beroepen ds. J. Ewoldt uit Rotterdam brengt vandaag met zijn vrouw een bezoek aan Katwijk. Vanavond is in het wijkgebouw aan het Abeelplein voor gemeenteleden gelegenheid kennis te maken met het echtpaar Ewoldt. LEIDEN De woningbouwver eniging Tuinstadwük. die onlangs een rumoerige vergadering hield en toen een aantal nieuwe bestuursle den vakmensen koos. is nog niet uit de problemen. De heer Voerman heeft het bestuur laten weten, dat hij met onmiddellüke ingang het voorzitterschap heeft neergelegd. Het bestuur heeft zich gisteravond over dit besluit en de andere proble men beraden en besloten voor don derdag 11 maart een buitengewone ledenvergadering uit te schrijven, die in De Klinker in Zuidwest wordt gehouden. Knelpunten zijn met na me klachten over reparaties, die niet of niet voldoende zouden zijn uitge voerd. IDERDORP In zyn vergade- van gisteravond heeft de ge- jiteraad van Leiderdorp enige hgrijke besluiten genomen. Met stemmen werd besloten van 16 ha terrein voor van f 4Ya miljoen van de Vereenigde Touwfabrieken. Dit is industrieterrein. Met deze beoogt het gemeentebestuur te kunnen beslissen welke in- er naar Leiderdorp ko en op deze manier luchtver- industrieën te weren, tweede besluit was de verkoop het voormalige Voordorpterrein de prijs van f VA miljoen aan Immoproject te Breda. Het is edoeling dat hier een kantoor- zo mogelijk met zal worden ge- 'd. Tegen stemden de volledige -fractie en de enige vertegen- diger van D'66. Dit voorstel was de raadsvergadering van de er verleden jaar ter tafel ge- t maar toen werd besloten tot ouding, daar de raad eerst na dere informatie wenste over de ver keerssituatie die zal gaan ontstaan als daar werkgelegenheid gaat ko men voor ruim 700 werknemers. Daarnaast is er een hoorzitting voor de omwonenden gehouden. Het voorstel vermeldde nu dat met de bezwaren zoveel mogelijk rekening is gehouden. Het gebouw zal bijv. 6 m meer in de richting van de Rijn worden op getrokken, met het oog op de „be zonning" van de omliggende wonin gen. Verder werd het aantal ver- keersplaatsen uitgebreid tot 350. Mr. J. G. van Roijen (WD) hield een uitgebreid betoog. Hij vroeg zich af waarom het college opeens zo'n haast maakt terwijl deze gron den al jaren lang braa"k liggen, en of dit soms verband hield met de komende investeringsbelasting. Dat zou dan alleen in het voordeel zijn van de koopster. De grondprijs van f 1,50 pe rm2 is aantrekkelijk en de gemeente kan met het geld heel wat gaan doen, maar hij wilde er wel op wijzen dat er een behoorlijk bedrag af gaat voor de verkeersveiligheid. Daarnaast zullen de omwonenden in beroep gaan bij g.s. en zonodig bij de kroon en zullen schadevergoe dingen worden gevraagd. Ir. R. Poels (VVD) zei geen be zwaar te hebben tegen de vestiging van een kantoorpand op die plaats maar wel tegen deze grootte. Dr. J. W. Hekkelman (prot.-chr.) deelde mee dat het plan zijn fractie wel aansprak, maar dat men eerst zekerheid wenste over de verbinding van Loevestein naar de Tollenaers- singel en dat men een pad van de Brederode naar het handelsgebouw niet wilde. Mevr. mr. H. Uhlenbeck-Lagerweij (D'66) stelde voor, het Immoproject andere gronden te koop aan te bie den. De heer J. Nievaart (DS'70) ten slotte zei ervan overtuigd te zijn dat het college rekening had gehouden met de belangen van geheel Leider dorp, en dat juist de investerings belasting reden was om nu te ver kopen, daar, naar zijn mening, de grond anders niet meer te verko pen zal zijn. Sinds 1965 zijn we met deze zaak al bezig, aldus wethouder C. Meer burg. Van enige haast is dus geen sprake, maar we willen dit nu ein delijk wel gerealiseerd zien. Ondanks de rapporten van de verkeersdeskun- digen kan niemand ook de kla gers niet zeggen hoe de verkeers situatie gaat worden. Wij zijn van mening aan de veilige kant te zitten. Die f VA miljoen zijn een prettige bijkomstigheid, maar we zijn er niet door gebiologeerd. We zijn aan ver schillende bezwaren tegemoet geko men en wachten in goed vertrouwen de beslissing van g.s. af. Waren we overtuigd geweest van nadelen voor het algemeen belang dan hadden we dit voorstel niet aan de raad voor gelegd. Een meerderheidsvoorstel was het agendapunt om een derde stemma- chine aan te schaffen. Mevr. Uhlen- beck zei de noodzaak nog niet te zien. De eenstemmigheid was ver dwenen toen wethouder Drenth een kritisch geluid liet horen en wel vóór wilde stemmen als de stemma- chine ook voor andere zaken ge bruikt zal worden, bijv. bij stem mingen in de raadsvergaderingen. De heer Poels zei dat hij het op prijs zou stellen van te voren te weten als het college niet eenstemmig is. De machine is bestemd voor het district rond de Vronkenlaan. Het voorstel werd aangenomen. De kos ten bedragen f 8600. Mevr. Uhlen- beck stemde tegen. In de raadscommissies zullen voortaan ook niet-raadsleden zitting hebben. Gisteravond werden zij ge kozen. Voor de commissie openbare werken C. Gordijn, ir. J. Franso en ir. K. d'Angremond. Voor de com missie onderwijs A. L. Verhoog, N., S. T. J. Blans en mr. C. J. Zwarts. Voor de commissie financiën H. Bos nia, L. Harms en J. M. M. Kemena- de. Voor de commissie verkeersver- ordeningen en belastingverordenin gen mr. H. de Groot, mr. J. H. J. Hoog en mr. J. H. Winkler. IDEN Op een ledenvergade- de Leidse PvdA is gisteren overleg te beginnen met laatseljjke KVP-afdeling, als op de briefwisseling tussen KVP en PvdA. Er werd geen it genomen, aangezien de brief- ling nog niet is geëindigd en een oordeel van de PAK- ers wil hebben over eventuele deringspogingen. Bovendien zal dan na- moeten hebben over de politieke mogelijkheden. De briefwisseling is begonnen met de oproep van D'66 om tot een ak koord tussen PvdA en KVP te ko men. Elke D'66-afdeling schreef zo'n brief aan de afdelingen van KVP en PvdA. De Leidse PvdA berichtte, altijd bereid te zijn tot een gesprek. De KVP stelde, dat het initiatief van de PvdA zou moeten uitgaan. D'66 schreef daarop aan de KVP, dat de rol van de Demokraten daarmee dan niet geheel duidelijk zou zijn en ver langde informatie daarover. Onderwerp van gesprek zou kun nen zijn de plaatselijke situatie, met name het doorbreken van de blokken in de gemeenteraad. Ook de verhou ding tot de landsregering, in het bij zonder gezien de Leidse financiële situatie, zou nader kunnen worden bekeken. PAK-fractieleider In 't Veld merkte op, dat de Ledse KVP- fractie bij verschillende gelegenhe den 'linkser' was gebleken dan KVP- bestuur en -afdeling. PvdA-raadslid J. van Baaren kon slechts een deel van de vergadering bijwonen. Halverwege werd hij weg geroepen door een brandmelding op het veilingterrein. Het raadslid voert sinds een maand actie in de gemeen teraad om de daar regelmatig optre dende brandjes te voorkomen. Naar zijn mening wordt door veilingper- soneel en/of groentehandelaren re gelmatig afval verbrand, waar de omwonenden last van hebben. Meao-toeraooi volleybal LEIDEN Het voor de tweede maal gehouden Meao-toemooi is een groot succes geworden. Alleen bij de dames had men de verwachting, dat de Analistenschool de finale zou bereiken. Dit gebeurde dan ook. Bij de heren was in poule I het Chr. Lyceum Schubertlaan opper- maqhtig. In poule II bij de heren was er geen krachtsverschil tussen de teams. De analisten wonnen met zeer gering verschil en plaatsten zich in de finale. De finale Schubertlaan-Analisten werd zeer spannend. Door de betere techniek van de school uit Zuid- West werd de stand met 21 in haar voordeel beslist. „Wijkhearing" in Zevensprong DEN In tegenstelling tot *e berichten, vindt donderdag een wijkhearing van het PAK in clubgebouw „De Zeven- aan de Bernardkade. De begint om 20.15 uur en is be- voor bewoners van Noord en oord. Eerder was de hearing ld in de Van Hoagendorp- Onverwachte sluiting van dit 2 noopte tot verhuizen. Het werd gesloten, toen bezoe- waaronder kinderen regelma- ior enkele omwonenden gemo- •d werden en kraakplannen en, aldus de verhuurster. e Zoeterwoudenaars chten op telefoon Nadat Zoe- twee jaar geleden erste telefooncel heeft gekre- Bouwdijkstraat) is nu geplaatst op de hoek Albert de Vele bewoners wachten p telefoonaansluiting die nog erealiseerd kan worden omdat >aciteit van de centrale aan de buurtseweg volledig benut is. et najaar zal het telefoonnum- ran alle abonnees gewijzigd n. Voor het bestaande nummer n een „1" worden geplaatst. lbo burggravenlaan 2 leiden woensdag 3 maart begint de nieuwe cursus voor LEIDEN-LEIDERDORP Een tweede rioolwaterzuiveringsinstal latie zal voor de gemeente Leiderdorp niet nodig zijn. Vanaf het gemaal bij de Persant Snoepweg wordt een gedeelte van het Lei- derdorpse afvalwater binnenkort via een persleiding gebracht naar de Leidse riolering, waarna het komt in de zuiveringsinstal latie te Leiden-Noord. Ten behoeve van deze persleiding is van morgen in de Zijl een zinker aangebracht, die de uiteinden van de ondergrondse landleiding met elkaar verbindt. Men is voornemens binnenkort op dezelfde wijze ook de gemeenten Zoeterwoude en Warmond van overtollig rioolwater te ontlasten, aldus ir. H. de Groot, hoofd van de technische dienst van het Hoogheemraadschap Rijnland. Het zal, in de toekomst zaak worden, aldus de heer De Groot, om niet meer zoals vroeger het rioolwater gemeentegewijs te gaan behandelen, maar steeds meer gebruik te maken van grote instal laties. De kosten van zo'n lange persleiding zijn aanzienlijk lager dan de bouw van een nieuwe installatie. Wat Leiderdorp betreft, de installatie bij de Jachthaven bezuiden de Rijksweg 4, werkt niet biologisch. Er vindt slechts een bezin- kingsproces plaats.. Met het gereedkomen van de nieuwe persleiding zal men vermoe delijk nog dit jaar het overtollige rioolwater naar Leiden kunnen spuien. LEIDEN Een 28-jarige Sassen- heimse ijzervlechter ging op 14 no vember, hoewel hij geen rijbewijs bezat, een ritje maken met de auto van zijn vader. Op weg naar huis schoot hij op de Zandslootkade het trottoir op om vervolgens met zijn auto de voorgevel van een huis te rammen. Het huis was juist gekocht door een trouwlustige Sassenheimer, die door de ontstane schade de hu welijksdatum moest uitstellen. De ijzervlechter was, tot overmaat van ramp, ook nog doorgereden maar zijn vader had tenslotte de politie gewaarschuwd. De man werd nu veroordeeld tot f 150 boete en een week voorwaardelijke hechtenis. Ouctt ^"i/den |6d TT LOC Pannekoeken geserveerd op Delft's blauwe borden van 40 cm 0 Ingang Steenstraat 49 Zondags gesloten tegenover parkeerterrein Steenstraat 49/51. LEIDEN. Tel. 33144* KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdag 25 februari 's avonds om half zeven is er in het verpleeghuis „De Wilbert" een protestantse kerk dienst, waarin ds. L. van der Linde uit Rijnsburg zal voorgaan. VALKENBURG/KATWIJK De firma N.V. M. den Os Zn., Valken- burgerweg 32 te Katwijk, heeft een nieuw, mechanisch, wegmarkeringsappa raat op de Nederlandse markt geïntroduceerd. Dit apparaat, de „Oscar", dat slechts door één man wordt bediend, is in staat zowel onderbroken als ononderbroken lijnen op de weg aan te brengen. Op het apparaat zijn twee containers gemonteerd, elk met een inhoud van 10 liter. De voorste container bevat verf, de achterste verdunner. Deze „Oscar" weegt 27 kilo en kost nog geen duizend gulden. Het aanbrengen en onderhouden van wegmarkeringen wordt door de grote gemeenten, rijkswaterstaat en provinciale staten veelal uitbesteed aan speciaal hiervoor toegeruste wegbebakeningsbedrijven. Voor de kleinere gemeenten kan dit te duur zijn, zodat wegmarkeringen aoor eigen personeel met de hand moeten worden geschilderd. Behalve dit weg markeringsapparaat, dat uit Engeland wordt geïmporteerd en waarvan de firma Den Os de alleenvertegenwoordiging voor de Benelux heeft, worden ook de verf en verdunner geleverd. Dinsdag 23 februari Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Kantine technische school Haagweg, 8 uur: VOLA, A. Gerritsen over onderhoud hulzen. Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur huisvesting werkende Jongeren. Schouwburg, 2.30 en 7.30 uur: commissie Jeugdvoorstellingen K en O LJA, „La Pu- tain Respectueuse" van J. P. Sartre en „La Lecon", van E. Ionesco. Besloten voorstel lingen. Steenschuur 6. 8 uur: ledenvergadering Leidse Vereniging Postzegelverzamelaars Foyer Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., film lezing „Langs de dakrand van de wereld" Gemeentecentrum Lijtweg Oegstgeest. 8 uur: afd. K. en O., lezing door Jan Doove over „Muziek, een wonder van tegen spraak". Woensdag 24 februari Schouwburg, 8.15 uur: Rlents Gratama met „Knollentuin". Gehoorzaal, 4.30 uur: Radio-Life, m.m.v. The Shoes, NCRV. Burgerzaal stadhuis, 20 tot 22 uur: af scheidsavond burgemeester v/d Willigen voor inwoners van Leiden en vertegen woordigers van Leidse organisaties, bedrij ven. verenigingen en instellingen. Hogevoerd 108, SSR-Soclëteit, drs. H van Spanning (CHU) over chr. politiek. Donderdag 25 februari Microtheater, Vestestraat 40, 8.30 uur: Imperium „De 10 geboden". Schouwburg. 8.15 uur: Rients Gratama met „Knollentuin". Foyer Gehoorzaal, 8 uur: propaganda- avond Ned. Reis-Vereniging. Zaal Zuiderkerk, Lammenschansweg 7.30 uur: Jaarvergadering afdeling Lelden, KVP, 8.45: gezamenlijk met leden prot.- chr. partijen, mevrouw mr. Geelkerken en mr. Driessen over de gemeentepolitiek. Stationsweg 29, 8 uur: Wandelkring Lel den en Omstreken, ledenvergadering, na Jaarvergadering dia- en filmavond, 9.30 Stationsplein 12, 8 uur: werkgroep Zuide lijk Afrika, teach-in met Ned. pollcitl. voorzitter mr. G. Cammelbeeck. Vrijdag 26 februari Microtheater Vestestraat 40, 8.30 uur: Im perium met „De 10 geboden". Schouwburg, 8.15 uur: Rlents Gratama met „Knollentuin". Gehoorzaal. 19 tot 22 u. antiekbeurs Fa. Langezaal. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam.: Kwintet Martin Vertinden en Leo van Oostrom. Boshuis, achter Hoflaan 76. 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. R.K. technische school „Don Bosco". Boerhaavelaan 44, 2—4 uur en 7.30—9.30 uur openbare lessen. Gebouw „Stalwijk", Herenstraat, 8 uur: ledenvergadering „Door Eendracht Ver bonden". A Wetselaar over „Flora". Collegezaal Rijksmuseum natuurlijke historie, Raamsteeg 2, 8 uur: lezing met film en dia's door prof, dr. L D Bron- gersma en dr. w Vervoort over: „Dieren leven in Suriname". Zaterdag 27 februari Schouwburg, 8.15 uur: Rlents Gratama met „Knollentuin". Gehoorzaal. 13 tot 22 uur: antiekbeurs Fa. Langezaal. Microtheater Vestestraat 40, 8.30: Impe rium met „De 10 geboden". Zondag 28 februari Gehoorzaal, 13 tot 18 uur: antiekbeurs Fa. Langezaal. Maandag 1 maart Turk. 4.30 tot 6 uur: receptie S. Platteel (journalistenjubileum). Stationsplein 12. 8 uur: Werkgroep Zui delijk Afrika, sprekers van bevrijdingsbe wegingen in zuidelijk Afrika. Dinsdag 2 maart Collegezaal zoöl. laboratorium. Kaiser- straat 63. 8 uur: afd. Lelden en omstr. Wereld Natuur Fonds. Ir. C. H. J. Malie paard over „Dierenschemering". met kleu rendia's. Schouwburg. 8.15 uur: Rients Gratama met „Knollentuin". Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw- Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur fonds hulsvesting Jongeren. Soc. Minerva, 8 uur: Werkgroep Zuide lijk Afrika, culturele avond, met o.a. Jules de Corte, Lenny Kuhr. Jaap van der Mer- we en Rob v/d Meerberg. FILMS CAMERA Melsjesintemaa(k)t, 18 jaar, dag. 2.30 7.00 en 9.15 uur. zo. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Vr. en zat. 23 30 uur. Dr. Strang Love, 18 jaar, LIDO Irma la Douce, 14 Jaar, dag. 2.30 en 8.00 uur REX Gevaarlijk liefdesspel. 18 jaar. dag 2.30, 7.00 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.30, 7.00 en 9.1 5uur. Vr en za 23,30 uur Ik een mannequin, 18 Jaar. STUDIO Psycho. 14 Jaqr. ddg 2.30, 7.00 en 9.15 uur zo. 2.30. 4.45 7 00 en 9.15 uur. TRIANON De taal der liefde, 18 Jaar, dag 2.30. 7.00 en 9.15 uur. zo. 2.30. 4.46. 7.00 en 9.15 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek. Doezastraat 31. telefoon 21313. Apotheek R. van Breest Smallen- burg. Loevestein 6. Leiderdorp, telefoon 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wllhel- minapark 8. Oegstgeest. telefoon 53274. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 21 februari van 8 tot 22 uur waar genomen door de Doeza Apotheek. Ooktersdleosi Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 6 maal 2 ocllen tot zondag 14 uur Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- nerajong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin. Rijndijk- straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door hel Dlaconessenhiits. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door hel St, Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst- 6 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer 5 maal 3. Politie: 5 maai 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenings- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West, secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 o g.g telefoon 2O480: voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag wan 19 oo—18.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 18.00— 19 45 uur; zaterdag en zondag tevens van I3.30-I4.3o uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 10.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14J5—14 30 uur. Klnderkllniekmaandag t/m vrijdag van 18.15—19 00 uur; zaterdag en zondag van U.30—1530 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Dlaconessenbuls: dagelijks eerste klas van 1 ltot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; tweede en derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15 tot 3 en 7.15 tot 8.30 uur. Elisabeth ziekenhuis:: Volwassenen: 3e klas: alle dagen van 14—15 en van 18.45 19.30; 2e klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30; le klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3e klas: van 15—16 en van 18.45—19.30 2e klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo, ma, wo, vrij en za van 15—15.30: dl en do van 18—18.30. Kinderen vanaf 4 Jaar: alle dagen van 15—16. dl en do van 18—18.30. Annaklinlck: 3e klas 13.30—14.30 en 18— 19 uur. 2e Klas 13.30—1530 en 19—zo uur; le klas 11—12 1330—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tol 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek: maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur: zondag ll—ll 45 en lï—15 uur ALPHEN Ziekennuls Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11 00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.. 3e klas: van 14.00—15.00 uur van 18 00—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van H.uo-15.00 uur. van 18.U0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWUK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van 7 tot 8; zaalpatiénten zondags van l tot 8. dinsdag van 1 tot half S, donderdag van half 7 tol half 8 en zater dag van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- ling. dagelijks van half 3 tot half 6; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van hall 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllniek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Café-chantant Scarabee, Pleterskerk- choorsteeg 24: expositie van tekeningen van Esschei tot Saro Hasktns, dagelijks tot 16 februari. Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april. 10 tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: grafiek van Bonnie Meerts en Jenny Da lenoord en plastieken van Frlts Stapel. Tot l maart, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur. Lakenhal: fotowerk van Melnard Wol- drlngh. van 12 febr. tot 28 maart. dag. 10 tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Jan Kok ln de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier". Zwellandlaan 5. Ope ningsuren: maandag 1.00-5.00. dinsdag 9.00- 12.00. 1.00-5.00. woensdag 9.00-12.00. 1.00- 5.00. 7.00-8,30. Vrijdag 9 00-12.00, 1.00-5.00. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Kees de Jager ln de Openbare Bi bliotheek ..Zuid-West". Eduard van Bel- numstraat 2. Openingsuren: maandag 2.00-5.30, dinsdag 6.30-9.00, woensdag 10.00 -12.30. 2.00-5.30. donderdag gesloten, vrij dag 2.00-5.30. 8.30-9.00. zaterdag 10.00- 12.30. Rapenburg 73: tot en met 10 maart: grafiek en pentekeningen Peter Gente naar en Hanneke Kop. Musea Acaa. tnst. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30 dlnsdae eD vrijdag ook 14—17 uur. Hortus Rapenburg 73: l april SS september 9—13 en 13.30—17 uur. ton. 10—16 uur sassen zat. eD ton. gesloten; 1 oktober tl maart 9—13 en 13 30—18 uur, zon. gesloten kassen tal gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tol 28 oktober, dag 10—17 uur zond. IS17 our.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3