pittig meisje ZIEKENHUIS OVERDUIN ©pa K> de rijksoverheid vraagt Bierkenners vragen ANALYTISCH-CHEMISCH MEDEWERKER Dp krant kuilt u niet missen, «een d; NfcUWE LEtOSE COURANT Uakmanschap is Meesterschap en de Schoonheid van het eigen land ]-fct deel van jelderland naar Achterhoek en Betuwe en Veluwe grenzen aan de Liettlers. en Waal en IJssel zich van de Rijn afsplitsen, is rijk aan kastelen en buitenplaatsenwaarvan er 33 met naamsvermelding in de kaart getekend zijn. en enkele met met name Ze zijn hel met een loupe bekijken zeker waard. De Doornenburg. met de grootste en mooiste middeleeuwse voorburcht van ons land. is de meest krachtige en sobere; er is in jongere tijden weinig aan verlucht en bijgebouwd. Als U op hel bin nenplein staat, vereist het weinig fantasie zich ridderspelen en tournooten voor te stellen, die daar gehouden zullen zijn. Ook de Kastelen Bergh en Doorwerth behielden het karakter van een burcht, maar duidelijk is daar Ie zien dat latere bewoners met slechts naar weerbaarheid maar ook naar leefbaarheid ver langden. Niet als burcht ui stand gebleven, maar met opvallende resten daarvan, zijn de Kastelen Rozendaalen Ruurlo. Vorden en LaagKeppel. De overige 26 werden, of in de loop der eeuwen omgebouwd tot buitenplaatsen - dikwijls zeer luxueuze - of met als burcht gebouwd. Met één ervan - De Slangenburg - voelt Grolsch zich enigszins verwant, want Harmen-Jan Kuyper. achterkleinzoon van de Gddemeester. kocht daar in 1775 een tweede ketel ter uitbreiding van zijn brouwerij. De Doornenburg. stammend uit het midden van de Me eeuw. kwam na 1850 tn verval. Op initia tief van wijlen Dr.J. H. van Heek werd in 1937 met het herstel begonnen, dal werd voltooid in 1941. In maart 1945 vernietigden de Duitsers met springstof het stoere monument. De herbouw op de resten, in 1947 begonnen, kwam ui 1904 gereed. De hoofdburcht, mei metersdikke muren, eenbijnakubusvormig metselstenen blok, zon 20 meter hoog, waarboven nog de dakenen de torens, rijst weer in al zijn glorie boven het vlakke land schap uit. pronkstuk vanveelzijdjg vakmanschap. Vakmanschap is Meesterschap. Dat geldt voor historici, bouwmeesters en bouwers, voor steen houwers. metselaars en timmerlieden, voor lei dekkers, schilders en smeden, van vroeger en van nu. dat geldt sinds 1615 voor de brouwers van Grolsch, opvolgers van Peter Cuyper.diein 1676 Gddemeester werd van de brouwers in Groenlo Cjrolsch. ambachtelijk gebrouwen bier, met een eigen karakter en een bijzondere smaak en fris heid, bereikt dooreen volkomen natuurlijk brouw en rijpingsproces, dat bijna vier maanden duurt. Dank zij de natuurlijke houdbaarheid van Grolsch, kan het kunstmatig houdbaar maken achterwege blijven, waardoor alle goede eigen schappen van dit bier worden behouden Grolsch bier, vers bier, in beugelfessen en in pijpjes. 25 kastelen en buitenplaatsen, in de kaart met naamsvermelding getekend en in de tekst nog niet genoemd; Op de Veluwe; Hoekelum, Jachtslot Sint Hubertus, Het Planken Wambuis, Warnsbom, Kasteel ter Horst, Kasteel Middachten, Kasteel Biljoen, Huis teEerbeek, De Gelderse Toren, Engelenburg, Voorstonden, Huis Empe. In de Achterhoek; 't Velde. De Wildenborch, Het Medler, De Wierse, Het Önstein, Kiefskamp. Suideras, Kasteel Hackfort, Huis Baak't Zelle, Ulenpas, Kasteel Wisch. In de Liemers: Kasteel Bingerdeii—-. Wilt U een reproductie van deze kaart, perfect gedrukt op luxe-ver ^-papier (40.5 x 25.5 cm) Doe dan tn een enveloppe een briefje met LI w naam en adres en de naam van de kaart; 'De Doornenburg. Voeg daarbij 5 stukken van Grolsch-etikelten. waarop de G van Grolsch voorkomt. Van het etiketje van een beugelfles kunt II de G zo afscheuren; van een pijpje (waarin precies hetzelfde verse Grolsch) zult LI het etiket eerst moeten afweken. Bent LI geen Grolschdrinker en niet van plan dal te worden, sluit dan - in plaats van stukjes etiket - 5 geldige met-vastgeplakte postzegels van 25 cent in. Plak de enveloppe dicht, frankeer met een postzegel van een kwartje en adresseer aan:- Grolsch, Postbus 55, Enschede. De kaart wordt LI dan in een kartonnen kokertje franco thuis gestuurd. Van de eerder uitgegeven reproducties is alleen nog de kaart van De Nekkermolen in beperkte mate verkrijgbaar, op dezelfde wijze te bestellen als die van De Doornenburg. Nachtegaallaan 5 - Katwijk Tel. (01718) - 15441 Op onze afdeling „administratie" is op korte termijn plaats voor een (bij voorkeur met Mavo-opleiding) dat schik heeft in afwisselende administratieve werkzaamheden en behoorlijk met een type-machine kan omgaan. Schriftelijke aanmelding bij de administrateur op bovenvermeld adres. UTRECHT Coöperatieve Apothekers Vereeniging „De Onderlinge Pharmaceutische Groothandel" G A. gevestigd te Utrecht is een in volle ontwikkeling zijnde onderneming met ongeveer 650 personeelsleden en 8 vestigingen in Nederland, die zich bezig houdt met de handel in en de fabricage van pharmaceutische en aanverwante artikelen. Voor de hoofdvestiging te Utrecht wordt voor het cbntrole- laboratorium een op H.T.S.-niveau gezocht; leeftijd bij voorkeur 30 - 35 jaar. Deze functionaris zal rechtstreeks ressorteren onder de apotheker, hoofd van de afdeling kwaliteitsbeheer. Hij zal worden belast met de leiding van het dagelijkse genees middelenonderzoek, terwijl hij tevens een belangrijke bijdrage zal dienen te leveren aan de ontwikkeling en de introductie van nieuwe analyse voorschriften. Bekendheid met instrumentele analyse en belangstelling voor bacteriologisch onderzoek strekken tot aanbeveling. Gegadigden voor deze functie dienen schriftelijk of telefonisch te reflecteren aan het Hoofd van de Afdeling Algemene Zaken t.a.v. de heer J. Kolfoort, Europalaan 2 te Utrecht voor het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening t.b.v. het Secretariaat van de Huuradviescommissies in de ressorten Leiden en Alphen aan den Rijn typiste administratief medewerkster voc nr. 0-6853'0044 Taak: typen van rapporten, brieven e.d.; verrichten van eenvoudige administratieve werkzaamheden. Vereist: enige jaren voortgezet onderwiis en ruime type-ervaring. Standplaats: Leiden. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, max. f 972,- per maand. Sollicitaties bij bovengenoemd Secretariaat. Breestraat 91, Leiden. Tel. (01710)-3 1693. AOW-premie voor Rijksrekening. De salarissen zijn exclusief 6% vakantie- uitkering

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 26