Minister eerste paal Schut sloeg TNO-complex Burgemeester De Kool gaat na afscheid paarden fokken Hoogst denkbare efficiency in Delfts laboratorium [uurprijzenconflict in Monster leidde tot impasse in onderwijs HET AMBT IS, WAT JE ER ZELF VAN MAAKT Arbitraire uitspraak verwacht Afsluiting van Oosterschelde Tracé Baal- hoekkanaal Schubert- avond Van Renesse Vragen over Verolme Evenwichtige concurrentie in havens Studenten betrokken bij ernstig ongeval *1 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1971 an een onzer verslaggevers) )ELFT Op het terrein van TNO-complex Zuidpolder ft dinsdagmiddag de minister Volkshuisvesting en Ruim- jke Ordening ir. W. F. Schut, eerste paal geslagen voor een uw TNO-complex. In het ge- w zal te zijner tijd de afde- bouwmaterialen en bouw- structies van TNO worden ergebracht. ;t instituut is de laatste van de Hingen die onder de nijverheids- nisalie TNO ressorteren en nu eigen huisvesting op maat krijgt. lans worden de werkzaamheden het instituut uitgevoerd in ne en gebouwen, vier opslagplaat- een bergloods, een garage met plaatsen. Tien gebouwen dateren foor de oorlog. nneer het nieuwe huis zal wor- >etrokken, zo merkte de minister oordat hij aan de touwtjes trok, het instituut zich niet voorstel- at dan de grootste moeilijkheden wonnen zijn. De bewindsman oedde, dat de zwaarste vraag- cen nog moeten komen. verloop van de bouwkosten, de emen van de arbeidsmarkt, de juding van bouwnijverheid en bouw en ruimtelijke ordening, Benemende ingewikkeldheid van Bouwproces, het zijn allemaal m die het instituut wakker zul- ouden, zo zei de heer Schut, minister ging in op enkele op- ingen van prof. dr. J. Hamaker, eur van TNO, die had gesproken de verhouding van wetenschap Beleid en over de gevaren van striële pressie. De heer Hamaker e hiermee zeggen, aldus ir. Schut, de rol van een research-instituut deze is, dat het de politici (beleid) matieve oplossingen aan de hand doen. fe heer Hamaker reageerde hierop f op te merken dat een te vroeg tijdige menging van beleid en re search een explosief mengsel ople vert. Minister Schut zei ftvel iets voor deze redenering te voelen, voor een deel zelfs te kunnen volgen, maar toch een paar vraagtekens te willen plaatsen. Doen zich juist daar niet menig maal situaties voor, waarin maar één oplossing de war.e is en waarin maar één weg begaanbaar is. Het is een goede zaak, wanneer alternatieve mo gelijkheden worden geboden, maar de waarde ervan wordt nog verhoogd, wanneer ze zo nu en dan worden af gewisseld met een rechtlijnig: zo is het en niet anders. Aan de andere kant vroeg de mi nister zich af of bij de research toch i(Van een onzer verslaggevers) jONSTER Tussen het Monster- emeentebestuur en de bouwmaat- Ippij Nedam i« officieus leenstemming bereikt over veria van huurprijzen voor kleine wo- jen, die geen hoekhuizen zijn, in plan-Duyndam. f gemiddelde huurprijs voor dit I was vierhonderdveertig gulden 'maand en door deze zeer hoge HAAG De meerderheid de Eerste Kamer zal akkoord k met hot plan tot afsluiting van postcrschelde. Bij de begrotings indeling van Verkeer en Water- I stelden de afgevaardigden van i en vvd zich zonder meer achter jfsluiting. De kvp-er ir. J. G. Goo- vroeg de regering, wat er ge- tt. als na de afsluiting zou blij- i dat de totnutoe gehanteerde nor- iniet kloppen. j drong erop aan de studieresul- n openbaar te maken, met name Jee de veiligheidsaspecten, tenein- Be groeiende onrust in de omge- van de Oosterschelde weg te ne- fc psp-er mr. H. van Wijk drong op een kritisch onderzoek naar lituatie riu en morgen. De rol van Schelde als kinderkamer voor vis- d wordt ernstig onderschat. De. uiting zal naar zijn mening dan I een massale kindermoord op pis betekenen. !N HAAG De Tweede Kamer- Van der Peijl (ch) en Dusar- (kvp) hebben de ministers van inlandse Zaken en van Verkeer Vaterstaat gevraagd geen beslis- e afspraken te maken over een tueel nieuw tracé van het baal kanaal door Zeeuws-Vlaanderen dat de alternatieve mogelijkhe- tcr discussie zijn gesteld in Pro- iale Staten van Zeeland en de ge- iteraden van Oost-Zeeuws nderen. Kamerleden stellen de vragen recente mededelingen' van de irerpse schepen Delwaide, volgens het Baalhoekkanaal (nieuwe ang tot Antwerps havengebied) nieuw in westelijke richting op- loven tracé zal krijgen. deze mededelingen juist zijn, n de Tweede Kamerlden in ver met de grote belangen, o.m. rische, dat de ministers de basis enten van de nieuwe Baalhoek- nen ter discussie stellen In de en de diverse gemeenten, dat de onderhandelingsdelegaties gaan tot sluiting van een voorlo- overeenkomst. huur dreigde er voor het onderwijs in de gemeente Monster een uitermate kritieke situatie te ontstaan. Want een aantal leerkrachten van basison derwijs en MAVO heeft gezegd te gaan solliciteren naar elders, omdat deze mensen hun met min of meer grote zekerheid toegezegde woning in het plan-Duyndam uiteindelijk niet kunnen betalen. Fen enkeling heeft deze bedreiging al waar gemaakt.. Nedam wil de huurprijzen voor de kleine woningen, die géén hoekhuizen zijn, en die ƒ350 per maand zouden moeten doen terugbrengen tot 299 per maand. Ook over de duurdere woningen is men aan het onderhandelen. In die besprekingen is Nedam met de ge meente Monster overeengekomen, dat er een arbitraire uitspraak zal wor den gevraagd. Van de kant van de gemeente Mon ster werd meegedeeld dat spoedig een definitieve beslissing zal vallen. Daarbij werd óók gezegd, dat Mon ster de zaak „optimistisch" tegemoet ziet. Verder commentaar wilde men voorlopig niet geven om de zaak geen schade te berokkenen. In totaal gaat het hier om 36 pre miewoningen in drio typen. Wethouder M. C. 6. A. de Backer (huisvestingsaangelegenheden) heeft in november vorig jaar tijdens de be handeling van de gemeentebegroting voor het eerst deze situatie in de openbaarheid gebracht. Hij noemde toen de huurprijzen, die Nedam voor de verschillende ty pen had opgegeven, maar gaf daarbij als alternatief de huurprijzen welke de gemeente Monster voor dezelfde woningen had vastgesteld. Die ge meentelijke huurprijzen waren ge middeld honderd gulden per maand lager en de heer De Backer deelde toen mee het uiterste te doen om Ne dam te bewegen af te zien van de gevraagde exorbitant hoge huurprij zen. Een hoekwoning kost zelfs vierhon- derdzesennegentis gulden per maand. Maar in zo'n wor.ing bevinden zich dan ook twee douches en drie toilet ten Het ernstigst wordt, als de huur niet aanvaardbaar wordt, de situatie aan de katholieke MAVO-school aan dè Irenestraat in Poeldijk. Want de kans is groot da* drie of vier leer krachten deze school zullen moeten verlaten, omdat zij de huur van het hun toegewezen huis nie* kunnen be talen. De heer R. de Grood (Frans, Engels, geschiedenis): „Ik maak er geen pro bleem van. Ik kan overal terecht. Het is een schandaal, dat in een kleine gemeente als Monster dergelijke hu ren opgeld doen. Dat maak je niet eens in een grote stad mee!" De heer L. B.A A Holtzer (gymnas tiek) woont nu tijdelijk in een flat. Hij beraadt zich nog opte nemen stappen, evenals de heer L. A. Ver schuren (Nederlands). Ook van andere scholen vertrekken leerkrachten: de heer B. Bloemendaal verhuist half m*»! naar Oud-Beijer- land. niet van het begin af het beleid al thans op de achtergrond mee moet spelen. De keuze van onderwerpen en het samenstellen van programma's zijn zaken die men niet los van een beleid kan denken, zeker niet wan neer men ernst maakt met de toepas sing. Minister Schut vond het ten slotte merkwaardig en in zekere zin uniek dat bij toegepast na tuurwetenschappelijk onder zoek in het algemeen en bij het instituut .TNO in het bijzonder deze spanning tussen weten schap, industrie en overheid op een even merkwaardige als ge lukkige manier is ingebouwd. Prof. Hamaker had verder de op richting, dit jaar aangekondigd van een planologisch studiecentrum door TNO. Dit centrum moet de studies, die elders worden uitgevoerd, coördineren en vooral integreren. Het centrum moet van niveau zijn, zo sprak prof. Hamaker, en moet ook bui ten de directe politieke invloed zijn. Samenvattend merkte hij op, dat het centrum in TNO goed is onderge bracht tussen de directe politieke in vloedssfeer en de directe belangen sfeer en met de voldoende vrijheid, die door een doelmatig gedecentrali seerde controle mogelijk wordt ge maakt. In het centrum zijn twee uitersten ROTTERDAM Als ver vanger van de oorspronkelijk aangekondigde Oostenrijkse pianiste Ingrid Haebler speelde dinsdagavond in de zeer goed gevulde Kleine Doelenzaal onze landgenoot, de pianist George van Renesse. Hij liet zich horen in een programma, dat geheel was gewijd aan één zijner voor keuren: Franz Peter Schubert. Voor de pauze de grote sonate in a uit 1825, gevolgd door het Moment musical in As en dat in cis (1828) plus de'vierde Impromptu uit de reeks van op. 90, en erna de tweede van het drietal sonaten, dat Schubert in één maand tijd kort voor zijn dood in 1828 componeerde. In de sonate in a, waarmee werd ingezet, toonde de pianist al meteen zijn grote affiniteit met deze meester. Met een zangerig en waar nodig, ve derlicht toucher wist Van Renesse goed het quasi improviserende karak ter uit te beelden, dat inhaerent is aan deze muziek. De beide „muzikale ogenblikken" kregen eveneens fraai reliëf onder de handen van de pianist, die daarna een ongewoon geladen vertolking gaf van de Impromptu. De weergave van de sonate in A, na de pauze, kende nogal wat onrustige momenten. De tempi van de hoekdelen, waren daar bij ook aan de vlugge kant. Een waar rustpunt betekende evenwel het An dantino, dat in een weergaloos schone verklanking wel hét hoogtepunt van het concert betekende. Het enthousiaste applaus van de toehoorders werd door Van Renesse gehonoreerd met twee toegiften. P.V. DEN HAAG De Tweede-Kamer leden mejuffrouw Barendregt en Lems (beiden PvdA) hebben minister Nelissen (Econ. Zaken) gevraagd of het juist is dat scheepsbouwer Ver olme het personeel van zijn bedrijven heeft aangeboden zijn aandelen aan hen over te dragen en of aan dit aan bod het voorstel gekoppeld is om be zwaar te maken tegen een fusie met Rijn-Schelde. Het tweetal wil van de minister weten of deze de handelwijze van Verolme in overeenstemming acht met zijn ondertekening van het in 1969 gesloten convenant. „Is de bewinds man niet van oordeel dat voorkomen moet worden dat de beleidscommissie van de ondernemingsraden, die geen ondertekenaar is van het convenant op onjuiste wijze wordt voorgelicht omtrent het werk van de commissie- Winsemius?" aldus de vragenstellers. ondergebracht: enerzijds planologisch onderzoek en aan de andere kant on derzoek voor de realisering. Tussen deze twee uitersten passen in principe alle activiteiten, die tot de ruimtelijke vormgeving behoren, sterker nog, wanneer het bouwproces door speurwerk moet worden verbe terd zal men alle facetten moeten in tegreren, aldus prof. Hamaker. DELFT „We zijn bijzonder enthousiast over de tot dusver bereikte resultaten betreffende het medisch onderzoek. Ons la boratorium is uniek voor Neder land." Dokter H. M. Calis, di- rekteur-geneesheer van het Hip- polytus Ziekenhuis, durft dit met gepaste trots te stellen. Mét zijn collega's van het Protestants Ziekenhuis Bethel en het Oude en Nieuwe Gasthuis vormt hij de direktie van de Stichting Sa menwerking Delftse Ziekenhui zen (S.S.D.Z.) die in de nieuw bouwwijk Buitenhof een prach tig laboratorium heeft laten bou wen dat morgenmiddag officieel door staatssecretaris dr. R. J. H. Kruisinga van Volksgezondheid wordt geopend. Met inbegrip van de uitermate kostbare medische apparatuur heeft het gebouw een investering van zo'n zestien mil joen gulden gevergd. „Op dit moment kunnen we nog niet beneden de minimumprijs wer ken. "We verwachten de prijs per ver richting bij intensiever gebruik te verlagen", zo stelt dr. Calis die on derstreept dat op het gebied van de pathologische anatomie samenwer king met de ziekenhuizen Holy in Vlaardingen en de Noletstichting en het Gemeente Ziekenhuis in Schie dam bestaat. „De exploitatie van het S.S.D.Z. gebouw is met 1.500 bedden heel aardig, maar het dubbele zou ook kunnen", aldus de directeur-ge neesheer die met nadruk stelt dat de ligging van de drie Delftse ziekenhui zen binnen een straal van enkele honderden meters de aanleiding was tot het oprichten van de stichting. Als medio volgend jaar het nieuwe Be thel ziekenhuis naast het S.S.D.Z.-ge- bouw wordt opgeleverd bevinden zich in Buitenhof ongeveer duizend zie kenhuisbedden. VOORBEELD Het laboratorium heeft in medische kringen al ruime aandacht gekregen en dient als voorbeeld voor samen werkingsvormen in het Nederlands ziekenhuiswezen. Er kunnen in totaal honderdvijftig personeelsleden wer ken. De Stichting heeft zeer veel aan dacht aan de communicatie tussen de ziekenhuizen besteed, hetgeen resul teerde in de aanleg van een onder gronds buizenpostsytseem, waarop straks ook Bethel zal worden aange sloten. Mét dr. B. K. P. Griffioen van Be thel en dr. H. Salomons van het Oude- en Nieuwe Gasthuis voert dr. Calis besprekingen om tot een vorm van samenwerking met andere zie kenhuizen, zoals in Den Haag, te ko men, teneinde de mogelijkheden van het S.S.D.Z.-laboratorium zo efficiënt mogelijk te kunnen benutten. Het is niet uitgesloten dat een te bouwen ziekenhuis in de satellietstad Zoeter- meer van de Delftse Stichting zal gaan „profiteren". De drie Delftse ziekenhuizen staan ook op de bres om een afdeling medische fysica van de grond te krijgen. Een probleem vormt het perso neelstekort Op korte termijn wordt op alle mavo- en havoscholen in Delft en wijde omgeving een geza menlijke krant van de Delftse zie kenhuizen verspreid met het doel de scholieren warm te krijgen voor een carrière in de verpleging. „Ook ver plegers hebben we dringend nodig", aldus dr. Griffioen Het inschakelen Pen medewerkster van de S.S.D.Z. bij de SM A appa ratuur voor klinische chemie. VOORSCHOTEN Burge meester L. de Kool, die in zijn ambtelijke loopbaan veel méé had mischien wel het meest zijn inspirerende karaktereigen schappen gaat deze maand met pensioen. Hij blijft in het huis aan de Veurseweg wonen, legt al zijn functies neer en gaat zich helemaal overgeven aan zijn hobby, het fokken van paarden. Geboren als zoon van een hoofdonderwijzr te Slikkerveer, begon hij als 17-jarige zijn amb telijke loonbaan als volontair in Ridderkerk; in 1932 werd hij ge meente-secretaris van Heerjans- dam, tijdens de oorlog zat hij in het verzet, daarna werkte hij twee jaar op Binnenlandse Za ken en in 1947 werd hij burge meester van Zuidland om ten slotte in maart 1960 burgemees ter van Voorschoten te worden. Eén ortzer verslaggevers schreef na die laatste benoeming vanuit Zuid- land: „Het sloeg in als een bom. Woensdagmiddag in Zuidland. Het bericht, dat burgemeester L. de Kool was benoemd tot eerste burger van Voorschoten. Het ging als een lopend vuurtje door het dorp en er was nie mand, die de heer De Kool deze pro motie misgunde. Toch wordt het ver trek van deze actieve burgemeester als een groot verlies beschouwd. Niet alleen voor de kleine gemeenschap in Zuidland, maar ook voor de eilanden Voorne, Putten en Rozenburg, die eveneens van zijn bestuurlijke gaven profiteerden". Met deze hooggeroemde gaven en zijn enorm geheugen kwam burge meester De Kool dus in 1960 naar Voorschoten. Hij zag deze forensenge meente groeien van ruim 13.000 tot bijna 21.000 inwoners. Deze week had ik een gesprek met hem in zijn werk kamer, waar paarse hyacinten zwaar stonden te geuren. Wanneer ambieerde u voor het eerst het burgemeesterschap? „Al vrij gauw. Ik werkte eerst bij een scheepsbouwbedrijf en stond op zekere dag met al het personeel plot seling op straat; zo ging dat in die tijd na de Eerste Wereldoorlog. Dankzij mijn vader kon ik toen vo lontair worden in' Ridderkerk. Ik ver diende niets maar behoefde ook niets te betalen voor de opleiding en was dus een boffer. Ik had toen al ideeën in deze richting. Het bestuur sprak me aan; méér dan het werk van de bestuurs-adviseur en het stond voor me vast, dat ik via de administratieve richting wat kon bereiken." Wat zijn voor u de aantrekke lijkste kanten van het burgemeester schap? „Midden tussen de mensen leven. Het idee hebben, dat je nog wat voor de mensen kunt doen. Dat wordt wel steeds moeilijker. Je moet tussen de reglementen en de mensen in gaan staan." En wat vindt ude vervelendste kanten van uw werk? „Dat weet ik eigenlijk niet eens. Nou ja maar dat vind ik nou ook weer niet zo vreselijk erg! soms irriteert het me, dat men over onder werpen spreekt, waarvan je mag ver onderstellen, dat ze weten waarover ze praten, terwijl het dan toch kant noch wal raakt. Misschien is ons be stuur ook wel te ingewikkeld. Het is een specialisme geworden met een heel eigen denklijn." Vindt u, dat in de afgelopen kwarteeuw, waarin u het burgemees tersambt bekleedde, dit ambt wezen lijk is veranderd? „Weet je wat de moeilijkheid is: het ambt is precies wat je er zelf van maakt. Ieder heeft z'n eigen be stuursstijl. Ik ben zelf soepeler en milder geworden. Je moet relativeren. Ik geloof, dat wij als burgemeesters mécr de advocaten van de burgerij moeten zijn-dan vroeger." Watersnoodramp Wat was voor u de boeiendste periode uit uw loopbaan? „In Zuidland mijn „direct-na-de- Watersnoodramp-periode", waarin je enorm veel moest aanpakken en alles tegelijk moest doen; toen ik daar tenslotte mijn ambt neerlegde, moest ik voor zeventien andere functies be danken. Walgelijk veel! Ook hier in Voorschoten 13 academici in een raad van 19 was het steeds weer het boeiendst als er veel was te doen". U maakt altijd zo'n van energie bruisende indruk als u vergaderingen leidt. Speelt u dat? „"k Heb niet de indruk, dat ik dit speel. Als ik voor een voor mij zware opgaaf sta, dan gooi ik mezelf er na tuurlijk extra tegenaan. Ik houd er van vergaderingen en besprekingen te leiden en daarbij voor alles duide lijk te zijn zodat iedereen weet wat ze aan je hebben. En we schakelen onderweg dan heus wel eens op een ander paard over. Dat hangt ook van de response af. Wat je als leider van een vergadering of bespreking wel moet doen, is: geen ogenblik je aan dacht laten verslappen en tot de laat ste minuut attent blijven". Wat ziet u als de belangrijkste taken van een burgemeester? „Het bestuur vertalen en begrijpe lijk maken. Ik ben een man van de burgers, van de bevolking. Zodra ik hier in 1960 kwam, ben ik met bur- gcravonden begonnen en daarmee waren wij de eerste in verre omge ving. Op dergelijke bijeenkomsten moet je er wel voor zorgen, dat men sen, die pretenderen het te weten, niet altijd het woord krijgen". Vindt u het niet een beetje frus trerend om na uw pensionering te blijven wonen in een gemeente, waarvan u elf jaar burgemeester was? „Nee. Mijn vrouw en ik vinden da; fijn en wij zijn er blij mee. Als we zouden gaan verhuizen, zouden we ook gaan behoren tot de „zoekers die er ook in Voorschoten zoveel zijn". Bjijft. u op enigerlei wijze actief op organisatorisch en maatschappe lijk gebied? Uitdaging „In deze gemeente niet. Ik moet mij gaan gedragen als waren wij ver huisd. Ik ga nog wel wat doen buiten de gemeente maar heb mijn definitie ve keus nog niet gemaakt „Ja, een vreemde hobby zult u zeg gen, dat fokken van paarden maar vergeet niet, dat ik uit een agrarische omgeving kom. Ik heb een paar En gelse volbloedjes gekocht. Voorheen had ik wel een paar pony's lopen, maar dat stelt niet zoveel voor, ver geleken met dit. Ik ben geen man voor de renbaan. Ik hoop alleen een paar mooie produkten te krijgen. Daar heb ik aardigheid in. 't Zijn overigens geen gemakkelijke dames, die volbloedjes. Hypernerveus!" Een nieuwe uitdaging dus. voor de heer De Kool. van buitenlandse arbeidskrachten noemt hij gecompliceerd, omdat de taal vaak een barrière vormt in de relatie tot de patiënt. COMPUTER De medische apparatuur in het Delftse lab moet indrukwekkend worden genoemd. Het nieuwste van> het nieuwste dat de medische weten schap heeft ontwikkeld is in de afde lingen te vinden. Uniek is de compu terafdeling, waar alle medische gege vens van de patiënten „gefactureerd" zijn. Wanneer een monster bloed of uri ne naar het centraal klinisch-che- misch laboratorium moet worden ge stuurd, worden de gewenste onder zoeken en verdere benodigde infor matie op een optisch te lezen kaart aangestreept en daarna bepaald. In de naaste toekomst staat de compute risering van de centrale apotheek en van de administratie van de zieken huizen op het programma. De ge meenschappelijke radiotherapeutische voorziening is in het Hippolytus-zie- kenhuis ondergebracht. Op het lab voor klinische chemie staan kostbare zgn. SMA-apparaten die het mogelijk maken per uur zes tig monsters van een bepaalde sub stantie op 12 waarden te bepalen. Het zeer hoge kosten vergende iso topenonderzoek wordt gezamenlijk verricht in he tGasthuis. Het uit vijf lagen bestaande ge bouw werd door het Architectenbu reau Partners ontworpen en door Melchior Bouwmaatschappij beide te Maastricht gebouwd. De samenwerking van de Delftse ziekenhuizen komt tot uiting in de gezamenlijke telefooncentrale op de begane grond. Hier zijn ook de Ge meentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst van Delft en de Stichting Roode Kruis Bloedbank ge huisvest. DEN HAAG Burgemeester van Rotterdam W. Thomassen heeft gis teravond in de senaat voor even wichtige concurentievoorwaarden in de Europese zeehavens gepleit. Rotterdams burgemeester zei bij de begrotingsbehandeling van het mi nisterie van verkeer en waterstaat, dat de Nederlandse zeehavens anders achterop zullen raken. De heer Thomassen was bang, dat de randstad anders zal worden uit geschakeld door de Franse havens Duinkerken, Le Havre en door West- duitse havens. ROTTERDAM Een gevangenis straf van twee weken en zes maan den ontzegging van de rijbevoegd heid eiste de officier van Justitie mr. A. Niessen gisteren tegen de 19- jarlge student W. S. uit Rhoon. De student werd ervan verdacht dat hij op 16 december vorig jaar met een bestelauto op de Essenweg in Rhoon een 57-jarige bromfietser had aan gereden die onmiddellijk aan zijn verwondingen overleed. Een verkeersdeskundige verklaar de op de zitting dat de student, die 1 niet in het bezit was van een rijbe wijs, volledig op de linker helft van de weg moet hebben gereden. Bij reconstructie van het ongeluk werd op de linker baan van de weg een sleepspoor van de bromfiets aange troffen. De verklaring werd betwist door de student die zei op de rech ter weghelft te hebben gereden. Volgens S. maakt de bromfietser plotseling een beweging naar links en had hij hem toen niet meer kunne|i ontwijken. Ds. T. de Boer krijgt twee genieenten HARDINXVELD-GIESSENDAM In de vakature van de Gereformeer de Kerk van Giessendam-Neder Har- dinxveld, ontstaan na het vertrek van ds P. Homburg, kan waarschijn lijk worden voorzien: de Giessen- burgse gereformeerden hebben zich maandagavond bereid verklaard ds T. de Boer te „delen" met de buur- gemeente. Ds De Boer is reeds sedert het ver trek van ds Homburg consulent van de buurgemeente, gaat daar op zie kenbezoek, houdt cathechisatie, gaat voor in diensten. Het is hem mogelijk na een och- tenddienst in de ene gemeente te lei- den, ook een ochtenddienst in de an- 1 dere gemeente voor zijn rekening te nemen. Ds. De Boer, die voor de beslissing stond te blijven dan wel een beroep in overweging te nemen, heeft nu be sloten de Giessenstreek nog niet vaarwel te zeggen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7