Botsing belangen soms onvermijdelijk NETTE VERKOOPSTER GEVRAAGD HAASNOOT Imperium brengt DE 10 GEBODEN Rijnsburg koopt grond voor bouw zwembad 'i GEMEENTE ^VALKENBURG Z.-H. GEMEENTE VALKENBURG Z.-H. Vit de RIJNSTREEK Textielhandel Serr. Varkevisserstraat 3 hoek Tijmstraat Tel. 14273, Katwijk aan Zee WOENSDAG 17 FEBRUARI 1971 ook Katwijk in de loop der jaren heel sterk veranderd is, is bij ieder wel bekend. Vier facto- ti hebben daarin een voorname rol gespeeld: de moflernisering van de visserijdie lange tijd het H>fdmiddel van bestaan is geweestde opkomst van Katwijk als badplaats, de afbraak in en de we- 11un« de oorlog en de ontwikkeling van Katwijk in de laatste decennia tot een plaats van dan 35.000 inwoners. fundamenteel Katwijk is veranderd, brengen deze foto's wel heel suggestief in beeld. De oude foto (bovenis een reproduktie van drie prentbriefkaarten uit het begin van deze eeuw (bomschui ten op het strandhuizen schots en scheefzandpaden als strateneen nog kleine Oude Kerk). De foto beneden heeft onze Kativijkse fotograaf Kruyt dezer dagen van hetzelfde punt genomen. Er zijn eigenlijk maar drie herkenningspuntende Oude Kerk (links), de Mieuwe Kerk (geheel rechts) en natuurlijk de zee. De zee blijft zoals se altijd is geiveest. In eindeloze deining "joordwijkse kweker mag geen bollenschuur bouwen O O OORD WIJK B. en w. hadden j' h toelichting gegeven op brieven rijn bewoners van de Emmaweg en >n|geving inzake de leefbaarheid Br gedurende de weekends en een Voorbereidingsbesluit burgemeester van Valkenburg ïiH. brengt ter openbare kennis, at de Raad der gemeente bij be- |uit van 12 februari 1971, nr. 248 eeft verklaard, dat een bestem- lingsplan wordt voorbereid voor perceel kadastraal bekend, ge- •nte Valkenburg, zonder sectie, 2487. welk perceel is aangege- ;n in rode omlijning op de bij ge- ;md besluit behorende en als lanig gewaarmerkte tekening, -et voorbereidingsbesluit ligt met ^igang van 18 februari 1971 ter ge- mtesecretarie voor een ieder ter :age. Jalkenburg Z.H., 12 februari 1971 De Burgemeester van Valkenburg Z.H.. N. van 't Wout. j BEKENDMAKING 1 urgemeester en Wethouders van alkenburg Z.H. maken bekend, at zij voornemens zijn krachtens «rtikel 19 van de Wet op de Ruim- lijke Ordening vrijstelling te ver- nen van het voorbereidingsbe- uit. vastgesteld bij raadsbesluit .d. 12 februari 1971. nr 248 ten inzien van het perceel, kadastraal ekend gemeente Valkenburg, zon- er sectie, nr. 2487 gedeeltelijk» en i samenhang met artikel 50. 8e lid an de Woningwet bouwvergun- ing te verlenen aan het Bestuur an de Stichting Christelijke Kleu- irschool „Kleuterburg'' te Valken- urg voor de bouw van een 4-klas- ge kleuterschool met 1 speel- kaal op genoemd terrein, et bouwplan met de daarbij be- orende bescheiden ligt met ingang an 18 februari 1971 gedurende 14 agen ter gemeente-secretarie voor rn ieder ter inzage edurende deze termijn wordt een rier in de gelegenheid gesteld »entuele bezwaren tegen het ver- ?nen van de gevraagde vergun- ing schriftelijk bij hen in te die- ralkenourg Z.H.. 12 februari 1971 Burgemeester en Wethouders 1 van Valkenburg Z.H., De Burgemeester. N van 't Wout 4 De Wethouder. 1 G Vis aantal verkeersmaatregelen voorge steld. De heer De Witt vond in de raadsvergadering dat deze maatre gelen geen oplossing gaven. De nu voorgestelde maatregelen ontsloten naar zijn mening het Dobbelmann- duin. Een alternatieve oplossing zou zijn het afsluiten van de wegen naar het Dobbelmannduin aan de zijde van de dancings. De bewoners zou den dan via de Huis ter Duinstraat de Emmaweg en omgeving kunnen bereiken. Burgemeester Bonnike had bezwa ren tegen het gebruik van het par keerterrein aan de Koningin Astrid Boulevard. Men verkrijgt dan een veel te grote spreiding van de dan cingbezoekers in een rustig gebied. Hij achtte de genomen maatregelen voorlopig de beste. Ook gisteravond ontspon zich weer een 'zakken-debat'. De aanleiding daartoe was een brief van mevr. Vriend-Van Driessen over het opha len van grof vuil. Het grootste pro bleem is, dat de zakken te vol ge perst worden merkte de heer Ben schop op. Dat scheelt zes centen. „Wij hebben een spaarzame bevol king', aldus mr. Bonnike. Aan mevr. Vriend is meegedeeld, dat het nooit de bedoeling was geweest eens per vier weken grof vuil op te halen. Dit is niet jujst. want de stukken cite rend, kwam de heer Mesker tot de conclusie dat dat wel degelijk de bedoeling was geweest. Uit de mede delingen van het college bleek nu. dat wegens de hoge kosten van de vuilnisophaaldienst het ophalen tot tienmaal per jaar was teruggebracht. Het aan de raad toegezegde ur gentieprogramma en financierings plan zal niet eerder dan in het vroe ge najaar kunnen worden overgelegd, deelden b. en w. mee. De scholen bouw heeft bij b. en w. de hoogste urgentie. De wethouder van openbare wer ken, de heer Van Duyn had er be grip voor dat de raadsleden om momentopnamen verzochten. Hy zag daarvoor toch wel mogelijkheden. Dat het college de moeilijkheden aan het verschuiven was, zoals de heer Aikemade had gesuggereerd, achtte hü niet Juist. Veel bijval kreeg het college om een subsidie van max. f 1500 te ver strekken aan de Stichting Jongeren Initiatief Noordwijk. Een voorstel om grond nabij het gemeentelijk sportpark aan de Van Panhuysstraat in te zaaien om het voor enkele sportverenigingen dienstbaar te maken, lokte opmer kingen uit over de toekomst van het sportpark. Er bleken plannen te zijn om in de toekomst dit gebied voor woningbouw te bestemmen. De bur gemeester vestigde er de aandacht op. dat de planologie ten aanzien v an de grond tussen Boerenburg en het toekomstige Duinpark nog lang niet vast staat. Men zal moeten kie zen. De wethouder van openbare werken, de heer Van Duyn voegde daaraan toe, dat in de beschouwin gen over deze planologie de gedach te aan verplaatsing van het sport park meegenomen zou moeten wor den. De gemeente kon voor f 25.000 het woonhuis Pickéstraat 70 kopen, teneinde de weg ter plaatse te ver breden. In totaal kwam dat op een bedrag van f 40.000. Als een derge- Jijk pand weer bewoond is, kom je er niet meer aan, merkte burgemees ter Bonnike op. Een uitvoerig debat ontstond naar aanleiding van een beroepschrift van de heer P. L. van der Deyl aan de Duinweg, aan wie een vergunning voor de bouw van een bollenschuur op zijn bedrijf was geweigerd. De heer Faase verklaarde het niet met b. en w. eens te zijn. Het be drijf van een vader met vier zoons komt door deze beslissing in gevaar. Wethouder Van Duyn legde uit, waar voor het college de moeilijkheden la gen. Aan een botsing tussen parti culiere belangen en die van de over heid valt niet altijd te ontkomen. B. en w. hebben begrip getoond voor de moeilijkheden van betrokkene, maar in deze situatie konden zij niet an ders dan de bouwvergunning weige ren. In dit stadium kunnen wij geen ja zeggen, verklaarde wethouder Van Leeuwen. Wij zeggen „neen", omdat wij zelf nog niet weten wat er in dit gebied gaat gebeuren. Op 11 maart is daarover een bespreking met Ged. Staten. In het vervolg van de discussie stelde de heer Alkemade de kwestie scherp. Als het gebied niet voor wo ningbouw geschikt is of de grond te duur blijkt, wordt dan de bouw vergunning alsnog verleend Als het even kan geven wij de bouw vergunning, deelde burgemeester Bonnike mee. LEIDEN Onder auspiciën van de chr. toneelgroep Impe rium geven zes jongeren, voor namelijk leerlingen van de Chr. Pedagogische Academie (Chr. Kweekschool) in de komende weken voorstellingen van hun eigen creatie „De 10 Geboden". Dit gebeurt in het micro-theater Imperium, op de zolderverdie ping van het voormalige fabriekscomplex in de Veste- straat. De zes medewerkenden hebben hun reacties op de huidige samenleving vorm gegeven in een combinatie van zang. dans. spel en declamatie met als leidraad de Tien Geboden. De regie is in handen van Bert Dronkert. In feite betreft het hier een samenwer kingsvorm tussen Imperium en het PAK (waarbij PAK dan de beginlet ters zijn van „Pedagogisch Akade- misch Kreatief centrum"). Aanstaande zaterdagavond wordt HAZERSWOUDE In de Hazersvjoudse wijk Rhijnen- burch wordt zaterdag dit club- en verenigingsgebouwtje in ge bruik genomen. Het is tot stand gekomen dankzij samenwerking tussen de gemeente, de geref. kerk van Koudekerk, de herv. gemeente van Koudekerk en de r.k. parochie. de officiële première gegeven en ver volgens is er elke donderdag-, vrij- dag-en zaterdagavond (aanvang half 9) tot en met 27 maart een voorstel ling van deze collage. Zending is meer dan ontwikkelingshulp KATWIJK AAN DEN RIJN Voor de afdeling van de Christen-Vrou wenbond sprak de heer H. C. Zorn. districtssecretaris van de Raad voor de Zending. Aan de hand ook van dia's liet hij zien, wat de zending in Kameroen heeft opgebouwd. Vier we ken lang verbleef de heer Zorn in dat land, om daar de zendingsarbeiders te bezoeken. Zending is meer dan ont wikkelingshulp, omdat het Evangelie centraal staat, waardoor men verlost wordt van bijgeldof en angsten. Ook de medische hulp brengt veel tot stand. En dan is er ook het land bouwcentrum, dat instructies geeft om tot betere oogsten te komen. HILLEGOM De raad van Hil- legom die donderdagavond om 19.30 uur bijeenkomt behandelt eerst voor stellen mzake het onderwijs. De ont wikkeling van Elsbroek-zuid 2 met name de aanleg van een ontsluitings- weg over de voormalige zg. Karens- gronden en de bouw van o.a. bejaar denwoningen aan de Prinses Marijke- slraat (Meer Dorp) maakt straat- naamgeving noodzakelijk. Het col lege steil voor, de ontsluitingsweg Olympiaweg te noemen en het ge- 'bied in het uitbreidingsplan Meer en Dorp Willem Alexanderheem.. HAZERSWOUDE Op dinsdag 23 februari wordt een openbare al gemene vergadering van de Sport raad Hazerswoude gehouden in het gemeentehuis aan het Fred, van Eedenplein. ALPHEN' Eén' van de grootste volledig overdekte winkelcentra in Nederland, „Hilvertshof", wordt ge bouwd in opdracht van Projectont- wikkèllngs- en Exploitatiemij. Johan Matser N.V. te Hilversum. Het skelet en de vloeren worden geleverd door N.V. Ned. Spanbeton My. te Alphen. Alle elementen wor den geprefabriceerd in dc fabrieken van Spanbeton. De montage van ske let en vloeren van dit grote pro ject, waarvoor op slechts 8 maan den gerekend wordt, is eveneens aan Spanbeton opgedragen. RIJNSBURG Het zwembad, ja renlang en vele malen onderwerp van gesprek, nam gisteravond in de raadsvergadering een aparte plaats in. Met toestemming van de raad werd het voorstel aan de agenda toegevoegd een perceel grond (4,0141 ha) te kopen voor f 280.987. Een prys waar niemand bezwaar tegen kon maken, temeer niet omdat het de bedoeling is hier het zwembad te bouwen. De grond is eigendom van de heer C. A. Zandbergen en er rustte een verkoopverbod op tot 1 oktober 1970. De heer P. Paauw vond het 't prettigste voorstel van de laatste ja ren en noemde het een belangrijke stap dchter bij de realisering van het zwembad. Wellicht dat nu dit jaar de aanbesteding nog kan plaats vinden. Mevr. De Haas-Kromhout meende dat het nu de hoogste tijd is dat de burgerij inspraak krygt. Zij vond dat men tot nu toe te veel geheim had gehouden. Mevr. De Haas vroeg of het niet juister was geweest als de stichting de grond zelf had ge kocht. Burgemeester Koomans zei dat men nu zeker f 15.000 voordeliger uit was. Hij ontkende dat er sprake was van „geheimen". Er ontstond een scherpe discussie toen iemand opmerkte dat mevr. De Haas net deed voorkomen of alleen de PvdA voor het zwembad ijverde en de heer D. v. d. Meij. fraktie- genoot van mevr. De Haas, meende dat de overige raadsleden het een prachtige gelegenheid vonden de FVdA een „opdoffer" te geven. Burgemeester Koomans zei dat met de chr. geref. kerk kontakt was opgenomen en dat er een uitpad naar de Graaf Florislaan komt. De gemeente zal een ontwerptekening voorleggen voor een afscheiding. De verkeerssituatie bij het Cash- Carrvbedrijf werd van alle kan ten bekeken. Vooral de AR-fraktie Hoog en laag water katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Don derdag 18 februari: hoogwater 7.57 20.21 uur; laagwater 3.341601 uur. vond de toestand bijzonder onveilig, evraagd werd om een uitrijverbod. Wethouder Van der Gugten meende dat de veiligheid dank zij de borden voldoende gewaarborgd is. Burge meester Koomans liet weten dat een uitrit achterom niet mogelijk is. Bij monde van de heer T. Kralt (CHU) werd verzocht de kwestie nog nader te bezien. De beslissing hierover werd uitgesteld. Een voorstel van mevr. De Haas om de leges voor een abonnement op de raadsstukken te bepalen op f 12,50 en het jaarabonnement voor de notulen op f 7,50, werd aangeno men. HAZERSWOUDE KOUDEKERK Met ingang van 1 maart zullen de hulppostkanoren Hazerswoude-Rijn- dijk en Koudekerk van maandag t m vrijdag voor het publiek zijn geopend van 9 tot 12, 14 tot 15 en 17 tot 18 u.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5