.Rotterdammer Nieiiiwe leidse Courant «awelJai Dordts Dagblad' Gelijk erfrecht voor prinsen en prinsessen via „Cortefoon Kanttekening Het bestuur van De Christelijke Pers Jules de Corte te beluisteren Afscheid bij nieuw begin 9 WOENSDAG 17 FEBRUARI 1971 ÏET bestuur van de Stichting „De Christelijke Pers", van welke stichting uitgaan het dagblad r en de dagbladen van Het Kwartet t.w. De Rotterdammer, de Nieuwe Haagse Courant, de ntegratie van de :hristelijke pers Trouw de Nieu- re Leidse Courant en het Dordts Dagblad heeft beslotén de in 1945 tussen Trouw en Het Kwartet ls ot stand gebrachte belangengemeenschap een nieuwe inhoud te geven en in een gewijzigde gestalte aar buiten te doen treden. >als bekend v.rkeert, niet anders in vergelijkbare landen, de dag- [gtlpers te onzent in moeilijke om- idigheden. H«t dagbladbedrijf, dat zijn aard zeer arbeidsintensief mdervindt ir sterke mate de na- n van de werking van loon- en sspiraal. De sterke stijging van de en kon slechts in beperkte mate r een verhoging van de produkti- it worden opgevangen, oorts betekende de invoering van eclame in televisie en radio een jjjingrijk beslag op inkomsten, die Lheen aan de dagbladen toevloei- Deze ontwikkelingen maakten zoeken naar vormen van samen- king en samengaan in deze be- {stak onvermijdelijk, it alles geldt eveneens voor de stelijke pers. De instandhouding twee dagbladen met een afzon- ijke bedrijfsvoering en aparte icties is uiteraard kostbaarder dan eval van een intensiever samen- waardoor het mogelijk wordt groter lezerspubliek op |fciëntere wijze te bedienen. Door -1 integratie kunnen aldus de be ikansen voor de christelijke worden verbeterd. in Verschraling it neemt niet weg, dat de boven netste ontwikkeling in het dag- Iwezen moet worden betreurd, it hierdoor de diversiteit van de ;rlandse pers steeds meer wordt kt. De samenwerking van dag- tn, vooral wanneer zij het karak- Iraagt van concentratie en fusie, tot verschraling, met name wan- het bladen geldt met een onder- geschakeerde identiteit. lartegenover staat gelukkig ech- [de mogelijkheid van een produkt, nog beter beantwoordt aan de die in deze tijd met zijn hoog •voerde behoefte aan snelle en iuwbare informatie, aan een it worden gesteld. Kwartetblader. en Trouw zijn :elijke kranten, die elk een eigen ituur hebben en die op een voor in deze kranten typerende wijze de grondslagen, van waaruit „De istelijke Pers'' haar taak wil ver gestalte hebben gegeven. Zij :n dit in de loop van vele jaren danige wijze gedaan, dat zij heel aan zich hebben verplicht, ^et bestuur van onze stichting t bij de opzet en uitwerking van nieuwe vormgeving belangrijke ondervonden van een com- iie van vier personen, paritair sa- gesteld uit de beide redacties t.w. ïeer J. de Berg, adjunct-hoofdre- eur van Trouw, de heer H. P. adjunct-hoofdredacteur van de rietbladen, de heer G. J. Brink- redactie-chef van Trouw en de J. van Hofwegen, redactie-chef de KwartetbJaden. De inschake- van deze commissie en de raad- iing van de redacties heeft gere- uperd in volledige overeenstem- over het redactionele bele^, dat de integratie van de bladen zal den gevoerd. Vertrouwen t bestuur heeff dan ook het vol- „yertrouwen. dat dit be^id door de van de Kwartetbladen en iw zal worden gewaardeerd. Zij e n in de nieuwe krant ongetwij- naast bekende elementen nieuwe '■'teiten ontdekken. De nieuwe schept mogelijkheden, waarop ?er van vandaag weliswaar rechl doen gelden, maar waarin tot «|erre niet sto( ds in voldoende kon worden voorzien. Dit alles it evenzove'e redenen om deze nieuwe krant hetzelfde en zo moge lijk nog meer vertrouwen te schen ken als de christelijke pers in het verleden mocht ondervinden. Deze verwachting mag te gereder worden uitgesproken, omdat het in de bedoeling ligt in de gebieden waarbij in het bijzonder het versprei dingsgebied van het huidige Kwartet expliciet moge worden vermeld waarin de bladen nu regionale edities uitgeven, dergelijke edities te hand haven. Niet volledig Tenslotte zij er op gewezen, dat door contractuele verplichtingen een volledig samengaan van de kranten per 18 februari a.s nog niet mogelijk is. Ook al zal redactioneel en admini stratief de integratie der verschil lende bladen met ingang van ge noemde datum in belangrijke mate gaandeweg tot stand komen, het ver schil tussen een avondblad en een ochtendblad blijft voorlopig bestaan. De krant brengt ons dagelijks vele woorden, maar in zeker opzicht heeft de lezer het laatste woord. Het is aan de lezers van thans en van morgen te doen blijken, dat zij met het voort bestaan van een christelijke dagblad pers in ons land ernst willen maken. Het bestuur verwacht en vertrouwt, dat met het aldus uitgestippelde be leid de belangen van de christelijke pers in Nederland-worden gediend en bevorderd en dat dit door de lezers van beide bladen zal worden gewaar deerd. Vertrek Het verschijnen van de nieuwe krant valt samen met het vertrek v#n de beide hoofdredacteuren. Het aftre den van dr. Bruins Slot vindt zijn oorzaak in het bereikeo van de pen sioengerechtigde leeftijd: dr. Diemer heeft een belangrijke wetenschappe lijke functie aan de Vrije Universiteit aanvaard. Het bestuur heeft besloten voor de komende periode die zoals geschetst, het karakter draagt van een over gangssituatie, een commissie van hoofdredactie in te stellen, bestaande uit de vorengenoemde heren J de Berg, voorzitter, H. P. Ester, G. J. Brinkman en. J. vsn- Hofwegen. Na overleg tussen het bestuur en de re dacties van beide bladen en tussen de redacties onderling kon dit besluit in overeenstemming met de gevoelens van betrokkenen worden genomen. Het bestuur van de stichting is de beide scheidende hoofdredacteuren zeer veel dank verschuldigd: het hoopt deze dank te onderstrepen in de komende algemene vergadering van de stichting. Een woord van gro te waardering en diepe erkentelijk heid mag op de|c plaats echter niet ontbreken. Dr. Bruins Slot Vanaf de datum van oprichting 30 januari 1943 is dr. BruV.is Slot aan Trouw verbonden geweest. In de donkere bezettingsperiode dwong zijn diepe evangelische bewogenheid hem in de frontlinie te strijden. Hij be greep daarbij de g-ote betekenis van het geschreven woord en werd dan ook medeoprichter van het verzet* blad Trouw. Niet zozeer uit hoofde van enig of ficieel besluit dan wel vanwege de vanzelfsprekendheid werd hij na de 4weede arrestatie van dr. Schouten de geestelijke leider van de illegale or ganisatie Trouw. Hij inspireerde me' zijn scherp inzicht in het onheilige karakter van iet nationaal-socialisme zeer velen tot een consequent verze' Na de bevrijding is hij niet minde- De stichting De Christelijke Pers is sinds 1945 eigenaresse van zowel Trouw als van de bladen van het Rotterdammer Kwartet. Ook de NV Drukkerij Spin/Van Mantgem behoort tot dit concern. Het dagelijks bestuur van de stichting bestaat uit: K. Abma. notaris. Amsterdam-Z. B. Bol. Den Haag Mr. dr. J. Donner. Den Haag van Eibergen. Schaarsbergen IV". A. Fibbe. Rotterdam J. Lanser. Utrecht Drs. J. W. de Pous. Den Haag Smallenbroek, Wassenanar H. H. Wemmers. Den Haag Directie NV Christelijke Pers: Diemer D. Postma ing. t. Pieters (adjunct-directeur) van Hoofdredactie Trouw-Kwartct: de Berg (voorzitter) J Brinkman I. P. Ester •an Hofwegen ï-eden van het algemeen icstuur zijn: K. Abma. notaris, Amsterdam-Z. Dr. W. P. Berghuis, Kampen Prof. dr. G. C. Berkhouwer. Amsterdam-Buitenveldert H. A. de Boer. IJmuiden Dr. C. Boertien. Geldrop B. Bol. Den Haag Th. Brouwer. Assen Mr. dr. J. Donner, Den Haag T. van Eibergen. Schaarsbergen W. A. Fibbe, Rotterdam Mr. K. van Houten, Wageningen lac. Huysen, Delft Ds. O. T. Hylkema. Post Bilthoven Mevrouw M. C. E. Kloosterman- Fortgens, Voorschoten Prof. dr. G. N. Lammens, Naarden Ds. F. H. Landsman, Den Haag J. Lanser. Utrecht C. J. van Mastrigt, Zeist H. de Mooij, Rijnsburg Prof. dr. G. C. van Niftrik. Amsterdam-zuid H. Ottevanger, Buitenpost Mr. dr. J. Ozinga, Lunteren Drs. J. W. de Pous. Den Haag Mr. W. Scholten. Leidschendam J. Smallenbroek. Wassenaar Dr. H. A. Schuring. Schiedam H. H. Wemmers, Den Haag Drs. R. Zijlstra. Oosterland betrokken geweest bij de strijd teger. ideologieën en structuren, die in fla grante tegenspraak staan met de Bij belse oproep tot recht en gerechtig heid. Ook wanneer gewetensvol be raad hem dwingt tot een wijziging in opstelling op te roepen, zijn vooruit geschoven post in de frontlinie blijf' hij consequent innemen. Bruins Slot rekende het tot de taak van zijn krant te laten blijken „dat het Woord van God in de moderne wereld iets kan betekenen". Bit voortduring laat hij zijn lezers de on rechtvaardigheden en onbarmhartig heden van deze wereld in de spiegel van het evangelie aanschouwen. Doch niet minder wekt hij op tot begrip voor uitingen en manifestaties op cul tureel gebied, die hoe weinig tradi tioneel ook, uit een christelijke inspi ratie zijn voortgesproten. Hierbij wordt hem, ook ven de zijde van zijr geloofsgenoten, kritiek niet onthou den. Waar tie Deze verschillen van opvatting ver hinderen niet he4 er volledig over eens te zijn, dat Bruins Slot op het gebied van pers er publiciteit baan brekend werk heeft verricht. Dooi ruimte in zijn krant te scheppen, zijr ook zij die aanvankelijk aarzelend stonden tegenover het verschijnsel „christelijke pers" de waarde en be tekenis hiervan gaan onderkennen en onderschrijven. Aldus werd Trouw tot een dagblad - om de woorden van een bekende hervormde hoogle raar in de theologie te bezigen „zoals ik mij een moderne christelijke krant voorstel" Het behoeft geen verwondering te wekken, dat de mens Bruins Slot en zijn denken een bijzondere plaats hebben verworven in de harten en hoofden van zijn toegewijde mede werkers. Hierin is een van de belang rijkste oorzaken gelegen dat de In vloed van Troinv de reikwijdte van de eigen lezerskring verre wist te overschrijden. Ook al zal de r.aam Bruins Slot niet meer op de krant worden ver meld. hij zal ongetwijfeld blijven schrijven. Het bestuur hoopt dat ook in onze zaterdagkrant in de vorm van zijn bekende artikelen te mogen con stateren. Het wenst dr. Bruins Slót nog vele goede jaren toe. Aan de ge schiedenis van Trouw blijft rijn naam onverbrekelijk verbonden. In grote dank var. zeer velen. Dr. Diemer Dr. E. Diemer, reeds sedert 1937 aan de bladen van Hei Kwartet verbon den, vervulde vanaf 1 januari 1946 de functie van hoofdredacteur. Hij volg de daarin zijn vader op, in wiens spoor hij ook is voortgegaan. Hij heeft, zijn journalistieke werk steeds willen verrichten vanuit de achter grond, dat het Evangelie van Jezus Christus de mens. zowel in persoon als in zijn levens- en maatschappe lijke verbanden oproept tot de dienst aan God en de medemens, en daarbij tevens richting wijst In zijn hoofdredactionele arbeid herkennen we do bedachtzame wijs- Dr. E. Diemer heid en de sterke evenwichtigheid van de persoon Diemer. Het door hem gevoerde beleid bezorgde de Kwartet- bladen een toegewijde en constante kring van lezers, zodat deze bladen in het regionaal beperkte verspreidings gebied een opmerkelijke oplage onder een naar instelling geschakeerd en gevarieerd lezerspubliek konden be reiken en behouden. Gedegen Dit- werd ongetwijfeld mede bevor derd door de gedegen voorlichting over de-ontwikkelingen op het kerke lijke erf en de uitgebreide berichtge ving over de activiteiten, die op basis van de eerder omschreven grondslag op velerlei maatschappelijk terrein worden verricht. Prof. dr. mr. M. Rooij, een kenner van de Nederlandse pers bij uitne mendheid, schreef in zijn beléngwek- kend werk over het dagbladbedrijf dat de sterke positie, die Het Kwartet heeft weten te veroveren en te be houden, met name is toe te schrijven aan de frisse, algemene journalistieke benadering en aanpak, die deze bla den zonder verooezeling van hun richting tot nieuwskranten in de goede zin van he* woord hebben ge maakt. Diemer wist door zijn veelomvat tende kennis en diepgaand inzicht van alles wat kront en journalistiek betrof, door zijn biede belangstelling voor de maatschappelijke vraagstuk ken en niet onbelangrijk door een bijzonder ontwikkeld gevoel voor humor zijn medewerkers rond zich te verzamelen en te inspireren. Het re sultaat was een krant, die door het gehele gezin als een vertrouwde en betrouwbare metgezel op de reis door het dagelijks nieuws werd ondervon den. Functies Het behoeft geen verbazing te wek ken,'dat vanuit de maatsëhap'pij een veelvuldig beroep op. Diemer is ge daan. De talloze functies welke hij niet alleen in de sector van het pers wezen maar ook op ander gebied heeft vervuld, getuigen ervan dat dit niet tevergeefs geschiedde. Hij heeft hierdoor ook velen buiten het Kwar- tetbedrijf ten zeerste aan zich ver plicht Het verheugt het bestuur en het rekent zich tot een eer, dat de wereld van de „media" ook de komende ja ren, zij het in ec-r andere hoedanig heid, van de kwaliteiten en deskun digheid van deze scheidende hoofdre dacteur profijt zal kunnen trekken. Het vertrouwt o- op, dat ook onze lezers dit profijt i" de vorm van de hun in de loop der jaren zo ver trouwde kanttekeningen niet zal wor den onthouden. Het Bestuur De Christelijke Pers. cresiftip1 iters a ow**, (Van onze parlementsredactie) De Tweede Kamer heet't zich uit gesproken voor de motie van mevrouw Padt-Jansen (soc.) inzake de geiyk- berechtigdheid van zonen en dochters van de koning by erfopvolging. In deze motie wordt de wenselyk- heid uitgesproken dat het desbetref fende artikel 11 van de Grondwet In deze zin gewyzigd wordt. Minister Beernink had de stemming over deze motie ontraden, daar bin nen zes weken het advies van de commissie Cals-Donner ter herziening van de Grondwet verwacht kan wor den. Jkvr. Wttewaall van Stoetwegen (ch) bracht partijen dichter bij elkaar door aan de motie toe te voegen, dat de regering deze materie nader zou bezien na het advies van de com missie Cals-Donner. Met grote meerderheid kon de Tweede Kamer toen de motie aan vaarden. DEN HAAG Gemiddeld 400 keer per dag wordt gebruik gemaakt van de „Cortefoon". het automatische ant woordapparaat, gekoppeld aan een speciaal telefoonnummer, dat Jules de Corte sinds 1 februari in be drijf heeft. De „Cortefoon" laat elke dag nieuw werk hoofdzakelijk verhaaltjes en poëzie hore'.r van Jules de Corte. Op advies van de raad voor de kunsi heeft het ministerie van CRM een subsidie van ƒ4.000 per jaar aan Ju les de Corte verleend voor verwezen lijking van zijn initiatief. Het tele foonnummer is: 049200 - 35331. EEN KRANT doet niet alleen ver slag van de tijd, zij staat midden in de tyd. Ze lydt ook in en aan de tyd. Ook in en aan de algeme ne problematiek van de tyd. Op haar wüze deelt ze in de zorgen en vragen. Aan dit lot is ook de christelijke dagbladpers wel nimmer ont komen. Ze doet het ook vandaag niet. Bij haar oprichting is gebeden. Maar als het ging om het voortbe staan moest behalve gebeden ook worden geworsteld. De christelijke krant heeft veel te danken aan de pioniers van het eer ste uur. Oude notulen geven soms de indruk, dat die pioniers aanvan kelijk meenden „er te zijn" als het eerste nummer „van de pers" kwam. In werkelijkheid werd het een be gin van zwoegen en van strijd oip verder vol te houden. Volgehouden is er, zolang het maar even kon. En dat wil de christelijke pers vandaag nog. Om de beteke nis, de functie en de invloed van een dagblad. Voor de lezer zelf. Voor het gezin. Voor de bepaling van onze plaats en taak in hel dagelijks leven. Vanwege de kijk op het leven. Vanwege de nood zaak van snelle en tegelijk be trouwbare informatie. Vanwege de hulp die de krant kan bieden bij de vorming van standpunt en oor deel. Een krant is als regel een broze zaak, omdat zij van zovele facto ren afhankelijk is. Onder die fac toren zijn er die ze niet in de hand heeft. ZEKER RONDOM een christelijke krant fungeert het roepingsbe sef. Zich christelijk te noemen be tekent ook voor een krant een pretentie die alleen met de schroom van het geloof kan worden aan vaard. Het betekent echter tege lijk bereidheid om eigen lot uit handen te geven. Alleen dan wordt men voor ontmoediging bewaard en kan men voort. Ik acht het goed, dit alles zo te stellen, ook nu de christelijke dag bladpers in ons goede land zich gedwongen heeft gezien, niet voor het eerst overigens, tot bezinning op haar positie en op de mogelijk heid van haar voortbestaan. Er zijn zorgen. Maar wat vandaag dankbaarbehoort te stemmen is, dat deze, mits er voorzieningen worden getroffen, nog niet het ein de van deze pers behoeven te be tekenen. Zoals al enkele malen is aangekon digd, en zoals in het nummer van vandaag nader wordt uiteengezet, heeft het algemeen bestuur van de Stichting De Christelijke Pers dus gekozen voor een samenvoeging van de Kwartctbladcn en het dag blad Trouw. Dat Is een belangrijk besluit, dat metterdaad dp wankel geworden christelijke dagbladpers kan ver sterken en dat voor beide lezers kringen, straks één, kan leiden tot een nog beter produkt. Zo zat deze mogelijkheid tot voortbestaan van de christelijke pers er in. Aan ons allen echter om er rekening mee te houden dat deze mogelijkheid wel eens tevens de laatste zou kun nen zijn. VAN ZOWEL de kranten als de le zers vraagt dit een nieuwe instel ling op de situatie. Het concentra tieverschijnsel houdt nu eenmaal een beperking in van de kranten keuze. Intussen kon dc christelijke dagblad pers ook tot dusverre al niet dan een beperkt aantal „varianten" van het begrip christelijke pers verto nen. Van de pers vroeg dit wijs heid. van de lezer vroeg het in schikkelijkheid. Deze laatste, die inschikkelijkheid, was in christelijk Nederland, met zijn beeld van rijke verscheiden heid kerkelijk, politiek, maat schappelijk, cultureel trouwens een even redelijk als noodzakelijk verlangen. Alleen zó ook kon er een christelijke dagbladpers van enige betekenis ziin. Voor onze eigen krant mag ik zeg gen. dat de lezer weet het het samengaan van verscheidenheid bin nen de eenheid van het christeiyke geloof altijd, van het begin af aan, op de bepaling van ons redactionele beleid van invloed is geweest. Er lag voor mij en myn medewerkers trouwens veel treffends in. dat, by zoveel dat in staat was scheidings lijnen te trekken, de krant daar was als een niettemin gcmecnschappc- iyk en dus ook saambindend ele ment. Dat ze daar was als, zo men wil. een wezeniyke bijdrage aan de christeiyke communicatie. DIE OMSTANDIGHEID derhalve van velen te mogen dienen is, dacht ik, ook bevorderlijk geweest voor een betrouwbare en „objectieve" infor matie waarin tegeiyk het res pect voor de lezer meesprak. Dc lezers werd zo bovendien de gele genheid geboden, elkaar ook op de juiste manier te zien. Zodoende kon, naar de ervaring leer de. ook een band van vertrouwen tussen krant en lezerskring ontstaan. Men bleek het stabiele beleid te kunnen waarderen, een beleid waar in myn medewerkers en ik gaarne trachtten iets neer te leggen van „de wijsheid die van Boven is". Op deze wyze ook werd niet zelden een fundamentele beoordeling mo- gelyk van gebeurtenissen en ver schijnselen, ook zoals die zich voor doen in het horizontale vlak van mensciyk bestaan en van menselyk bewegen. In deze styl dan heeft onze krant aan de gedachte van een christeiyke krant gestalte willen geven. Daar was onze krant zoals zy zich elke dag weer als één geheel by de lezer aandiende. Daar waren dc lezer weet het ook byzondere rubrie ken die voor hem de waarde kre gen van unieke „begrippen". Ik heb goede moed, dat men er in dc nieu we krant veel van zal terugvinden. TER VERVAARDIGING nu van de nieuwe krant, die dus de komende dagen van start gaat en die dus is gedacht als een combinatieprodukt van de geiykwaardige bladen Kwar tet en Trouw, zyn de vakbekwame afdelingen van de twee kranten als het ware tot een eenheid in elkaar geschoven. De idee van een combinatie was ons al vertrouwd: de bladen van Het Kwartet vormen er, ten gerieve van de lezers, onderling al sinds jaar en dag een. Het heeft voor ons dus iets van een voortgaan op een reeds bekende weg. Een uit beide bladen gelyk samenge steld viermanschap heeft, wat dat aangaat, in het redactionele vlak goed werk verricht. Deze heren, stuk voor stuk gepokt en gemazeld in de journalistiek, en de gedachte van de christeiyke pers toegedaan, zyn voor de komende tyd door het algemene bestuur zelfs met de hoofdredactie belast. Ik heb er ook moed op, dat deze op zet slagen zal. Dat zal trouwens móéten. Ter wille van de christelij ke dagbladpers als zodanig, en ter wille van het belangryke goed dat die pers, zeker in deze bar moeiiyke en ingewikkelde tyd met zyn on voorstelbaar vele problemen, be lichaamt. EN HIERMEE KOM ik dan aan een meer persoonlyk woord. Een hoofd redacteur neemt in de organisatie van het krantenbedryf een eigen plaats in. ook doordat hy geacht kan worden als het ware de „identiteit", de eigenheid, van „zyn" krant te vertegenwoordigen. By zyn benoe ming wordt hem die eigenheid van de krant als het ware toevertrouwd. Nu dan by ons de omstandigheden hebben geleid naar de voorbereiding van een nieuw, ten dele ander pro dukt, achtte ik het passend, zo dit door anderen zou geschieden. Met name door wie straks, in de dage- lykse verwerkelyking van de krant, de inbreng zullen hebben te geven van zich zelf. In dit geval dus voor noemd viermanschap. Een krant als de onze „lag" mij wel. De wijze waarop ik mijn functie had te beoefenen had ik trouwens al van huis uit meegekregen. Wel was ik destyds voor myn gevoel wat vroeg tot deze verantwoordelyke post geroepen. Maar nu heb ik dan ook het voordeel, dat ik, hoewel het hoofdredacteurschap meer dan een kwart eeuw vervuld hebbend, alsnog een taak mag aanvaarden aan de Vryc Universiteit waar in ik veel „zin" heb en die wat belangrykcr is bovendien nodig is. Voor mij zelf betekent het een af scheid. Een afscheid ik wil het wel weten van wat méér dan een stuk van myn leven is geweest. Het valt samen met het afscheid dat myn gewaardeerde collega Bruins Slot neemt van zyn krant Trouw. Myn sympathie gaat naar hem uit. IK LEG MIJN WERK aan de krant neer met dankbaarheid. Jegens Hem, naar wie dc christeiyke pers in haar aanduiding van zichzelf verwast als om aan te geven dat Hy ook in het leven van vandaag aanwezig is en aangewezen mag worden leidend, beschikkend, oordelend, bemoedi gend, vertroostend, vooral: verlos send en bevrydend. Verder met dank aan al myn mede werkers. Wc hebben samen, niet zel den onder moeiiyke omstandighe den, heel wat „krantjes" gemaakt die er toch „niet gek" uitzagen. Ook niet vanuit die voorwaarde van snel le en betrouwbare informatie en vanuit dat lezersrecht op bystand by de vorming van mening en stand punt. Met dank natuurlijk ook aan de le zers. Ik heb altyd getracht hen in het oog te houden en met hen de communicatie tot stand te brengen en te onderhouden. De lezerskring was myn werkkring, en het heeft my altyd wel ontroerd, te weten dat zovelen zich voor hun dagelijkse portie voorlichting van je afhankeiyk hadden willen maken. En nu zou ik myn lezers van vandaag de komende krant willen aanbeve len. Zelf ga ik haar ook lezen en met meer belangstelling dan die van alléén de vakman. Het voort bestaan van de christelijke dag bladpers gaat ons allen aan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3