)AT DEED IK VOOR DE KOST woningen mentaal bewerken rbeidsbureau aan Herengracht WEEKAGENDA gglomeratieverkeer urgemeester Van der Willigen: 'Dure' mensen in goedkope f Noordwijkse winkeliers willen méér op zondag erbestratingen wee branden Dorpsstraat in Benthuizen blijft nog zoals ze is Eerste paal voor Kasteel BESCHAAFDE ZANG VAN DE LENTEKLOKJES Alphen in 1980 rond de 50.000 inwoners IEIDSE COURANT WOENSDAG 10 FEBRUARI 1971 Vandaag begon de her- van Hoefstraat, Derde cht en Vierde Binnen- Hoefstraat tussen Doezastraat vaarstraat krijgt een nieuw ïrde Binnenvestgracht bij het ïtoor en de Vierde B innen- acht bij de Langegracht zul- het eigen materiaal worden EN Gisteren brak brand uit schuur achter het pand Mors- 1' Een oververhitte elektrische vas de oorzaak van de brand, schuurtje in de as legde en ommers en vijf fietsen ver- indere brand brak gisteravond eens laapkamer aan het Van :mhof. Een overgordijn boven ifkachtel vatte vlam. De bewo on het huis trachtte de vlam- ét zijn handen te doven, waar- lij zo ernstige brandwonden j dat hij naar het Diaconessen >est worden gebracht. Dienstencentrum in binnenstad LEIDEN Voor alle mensen boven de 65 jaar, die in het cen trum van Leiden wonen, is een Dienstencentrum geopend. Iedere werkdag, van maandag tot en met vrijdag, is het centrum van 9 tot 12 uur open. De bejaarden kunnen er praten, lezen, 'n spel letje doen of een kopje koffie drinken. Ook is er een weekprogram- ma: maandag, van 11 tot 11.30 uur: bejaardengymnastiek; dins dag, van 10 tot 12 uur: handen arbeid; woensdag, 10 uur: bloem schikken; donderdag, van 11.15 tot 12.15 uur; zingen; vrijdag: speloehtena. In de week van 15 tot 19 fe bruari kan iedereen binnenlopen op Gerecht 10 om te zien hoe het Dienstencentrum er uitziet De cursussen beginnen 22 febru ari. Voor verdere inlichtingen kan men 2 30 07 bellen, tussen 9 en 12 uur. LEIDEN Op uitnodiging van dc volksuniversiteit K. en O. sprak burgemeester Van der Willigen, die deze maand zijn ambt neerlegt, over zijn werk oinder het motto „Een bladzijde uit de agenda van de burgemeester". HQ gaf eerst zijn visie op de voor- en nadelen van een gekozen burgemeester en verklaarde voor beide systemen benoemen of kiezen van een bur gemeester iets te voelen. De voorkeur van de heer Van der Willigen gaat echter uit naar het huidige Nederlandse systeem van benoeming „omdat daardoor de burgemeester als ambtenaar niet zo afhankelijk is van de sympathie van de burgers. Het winnen van sympathie kan een nadelige in vloed uitoefenen op het nemen van besluiten". Politie Zich verder beperkend tot zijn werk agenda, vertelde burgemeester Van der Willigen, dat hij elke maandagochtend een gesprek heeft met de commissaris van politie over de gebeurtenissen in de af gelopen week. „Eén van de punr ten, die steevast naar voren ko men, betreffen de te geringe sterk te van het Leidse korps. Dat korps is even groot als vóór de Tweede Wereldoorlog en zwaar onderbe zet". Twee keer per week leidt de burge meester besprekingen van b. en w., die onder meer gaan over in de gemeenteraad te behandelen agen dapunten. Dit vergt veel voorbe reidend werk, aldus de scheidende burgemeester, en dit neemt nog toe nu gebleken is, dat eens per drie weken vergaderen onvoldoen de wordt, zodat plannen zijn gere zen om elke veertien dagen te gaan vergaderen". Een ander belangrijk punt op de agenda van de burgemeester is het wekelijkse spreekuur. „Meestal word ik op dat spreekuur gecon fronteerd met de bijna hopeloze gevallen; voor een groot deel be treffen die de woningnood. Ik zie de woningnood werkelijk als de gesel van Leiden. Als ik uit de ver halen, dié de mensen mij vertellen, moet besluiten wie het hardst aan een woning toe zijn, kregen de mensen, die bij familie inwonen, voorrang. Hele gezinnen gaan ka pot aan dergelijke situaties. Een persoonlijk gesprek kan veel bij dragen tot een andere benadering van de problemen. Ik zie het mis schien ook wel eens anders dan de betrokken ambtenaren". Vrije tijd Voor zover er bij de burgemeester van „vrije tijd" sprake is ook thuis werkt hij vaak nog gaat die voornamelijk heen met repre sentatieve verplichtingen, zoals het uitreiken van onderscheidingen en het bijwonen van recepties en voorstellingen. „Ik vind het he laas niet zo erg fijn om allerlei recepties af te lopen maar ik ben ervan overtuigd, dat de mensen het waarderen als je komt Niet, dat ik zo ijdel ben te denken dat de mensen mij graag zien, maar je vertegenwoordigt toch iets }1MENTAAR Jers in deze krant vindt de lezer een beschrijving van een be- pakket verkeersvoorzieningen in de Leidse agglomeratie: van de spoorbaan bij de Vink, snelle aanleg van provinciale) Forensenweg LeidenDen Haag en aanleg van de lelweg tussen de Vijf-Meilaan en de Forensenweg. Het is een dat alleen kan worden gerealiseerd als tijdens het verdere (eg niemand van de gesprekspartners „uit de boot valt". Die pers zijn: de gemeenten Leiden en Voorschoten, de provincie ^Holland en de Spoorwegen, terwijl de minister van verkeer, [te toch ook een belanghebbende, positief moet (blijven) reage- it is te hopen, dat alle betrokkenen „groot" blijven denken over hteressante pakket verkeerswerken, waarmee, met inbegrip van janleg Forensenweg, 54 miljoen gemoeid is; in tijd: ongeveer [jaar. Zoals de zaak er nu voorstaat, zal dit jaar worden be en met de bouw van de Hoflandbrug over het Korte-Vliet- wat een mooie start kan zijn. de gemeenteraden gaan zich nu op korte termijn over de buigen en natuurlijk komt er dan wel wat plaatselijk naar boven. Dat bleek gisteravond al toen de Voorschotense de plannen besprak en er niet onverdeeld gunstig Met name werd de vrees uitgesproken, dat de tot elweg te verbreden Trompweg in Noord-Hofland een hinder- scheiding zal gaan vormen' tussen Waddingerhoek en de ove- toijk. 'zal er ook van andere kanten kritiek loskomen, maar er staan (zulke grote gemeenschappelijke belangen op het spel, dat de .«mag worden uitgesproken, dat alle betrokkenen elkaar blijven in in dit agglomeratieve pakket verkeerswerken. J VERKAIK NOORDWIJK Het bestuur van „Noordwijk Actief" zal stappen on dernemen bij de Noordwijkse Mid denstandscentrale om te komen tot verruiming van de openstelling van winkels op zondag. Dit was het resultaat van een discussie op de algemene ledenvergadering, die gis teravond in „Zeerust" werd gehou den. SecretarisBooy legt zijn functie neer, deelde voorzitter Van don Haak mee. Het bestuur had de neer W. Baalbergen jr. tot zijn opvolger ge kozen. Een voorstel om de contri butie op f 120 te brengen werd aan genomen. Er waren drie vacatures in de werkgroep. Gekozen weiden de heren Willms, C. van Egmond jr. en Van der Meer. Het bestuur vond het een bezwaar, dat leden, die uit zaken gaan geen lid van „Noordwijk Actief", konden* blijven. Van de ervaring van deze oud-leden zou men graag profiteren. Daarom werd voorgesteld het lid maatschap van oud-leden mogelijk te maken. De vergadering ging akkoord met de suggestie een bijeenkomst te be leggen met de deelnemers aan de vorige show en daar te beslissen óf Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GeborenRudolf Petrus z v L J van Eijk en J G Brands; Alexander Dennis Cornèlds, z v B S R Boekhoudt en C K Lindhoudt; An nette Renate, d v A C Moolenaar en G Bergman; Anthony, z v A de Graaf en J Dekker; Jacoliese Gerli- ne, d v G Verheij en M Jungerius; Henderik, z v J van der Ster en J Dongelmans; Radboud Johannes, z v A J van Loon en M C A Kooreman; Annemieke Elisabeth Wilhelmina, d v A J van Wageningen en J M van Oorschot; Sonia, d v M Vasseghi en T Khazan; Aicha, dvL Harrachi en R Raggane; Petronella Johanna, d v H Wagemaker en P J Sinon; Mar- garetha Theresia, d v P J van Don gen en E J van Leeuwen. Gehuwd: II J Smit en G van Leeu wen. Overleden: C C Slegtenhorst, 14 mei 1960; T H van der Biezen, 21 jan. 1885; H van der Linden, 27 jan. 1893; W A Huij, 6 aug. 1903; J Laman, 8 aug. 1887; M S Burke, 15 apr. 1941. echtgen. van F C Kamperveen; J T M Janssen, 4 apr. 1910; F H Peters, 9 mrt 1883; M de Haan, 1 apr. 1898, echtgen van G Koelstra; C Siera, 1 juli 1893, echtgen. van A. Geen- jaar; J H van der Maat, 20 nov 1901 P van der Steen, 26 mei 1907; H. Rotmensen. 25 sept 1891; P K van der Tak, 27 dec. 1898; J van der Hoek, 20 mei 1892. een show zal worden gehouden en waar die zal zijn. Het gemeentebe stuur zal een nieuw bestratingsplan voor de Hoofdstraat overwegen. Het verzoek om de Hoofdstraat van 9 uur nam. tot 4 uur voorm. voor bromfietsen te sluiten, kon het gemeentebestuur niet in over weging nemen. DEN HAAG Het Tweede-Ka merlid Van Rossurn (SGP) heeft de regering .gevraagd of het bekend .is., dat de toestand van het wegdek van de Dorpsstraat in Benthuizen (het gedeelte van De Dijk tot de grens van Zoetermeer) voor het verkeer zeer gevaarlijk is. Het wegdek is zo slecht, dat al herhaaldelijk de vracht van vrachtauto's afgeschud werd. De minister van Verkeer en Wa terstaat antwoordt hierop dat de klinkerverharding van die weg niet bevredigend is, maar geen gevaar voor het verkeer oplevert. Ook bij de politie zijn geen ongevallen be kend waarvan de slechte toestand van de weg oorzaak zou kunnen zijn. Aangezien binnenkort het door gaande verkeer buiten Benthuizen omgeleid wordt acht men geen re den aanwezig tot verbetering van de Dorpsstraat. Na het gereedkomen van de omleiding kan over een re- constructie van de Dorpsstraat wor den gedacht. LISSERBROEK Het bestuur van de stichting Dorpshuiswerk kreeg een gift van f 2800 uit het Anjer fonds. Hiermee kan de inventaris worden uitgebreid. NIEUWE WETERING De mu ziekvereniging Door Gunst Verkre gen geeft vij dagavond om half acht in het Cultureel Centrum een spe ciale avond voor leden en donateurs. NOORDWIJKERHOUT De open heid bü en de Inspraak in het bestu ren van de eigen gemeente vormde bij de meeste fracties in de gemeen teraad van Noordwijkerhout dins dagavond een flink brok van de al gemene beschouwingen. Volgens haar woordvoerder, C. P. J. Timmer, had de nieuwjaarsrede op dit punt bij de KVP-fractie de indruk gewekt, dat het geven van inspraak in feite een noodzakelijk kwaad is en de fractie nam dan ook nadrukkelijk afstand van hetgeen de voorzitter omtrent inspraak had opgemerkt. De fractie gaf enkele praktische tips ter bestendiging van de belangstel ling op de publieke tribune. De fractie van D'66 was niet min der duidelijk in haar afwijzing van des voorzitters standpunt in zaken als inspraak. „Alleen onze fractie", aldus de woordvoerder van D'66, „houdt volkomen open, voor ieder toegankelijk, fractievergaderingen". De VVD was de enige groepering die de mening van de voorzitter over inspraak en hearings onderschreef. De woordvoerder van de prot.-chr. groepering, G. J. Maarseveen, achtte eveneens de beoordeling van de bur gemeester van inspraak bij hoor zittingen onjuist. Overigens acht de heer Maarse veen openbaarheid van raadscom missies niet gewenst, omdat „wat in de keuken gebeurt, eerstbij de maaltijd op tafel komt". Tweederde van de raadsleden wil een andere belastingverhoging dan door b. en w. is voorgesteld. Wat gaat er gebeuren als plan Victor III is volgebouwd De VVD- fractie vroeg: Wat heeft het gemeen tebestuur gedaan om de woningbouw te continueren, streekplan of geen streekplan De KVP-fractie bepleitte een be stemmingsplan oostelijk van de St. Jacobstraat in De Zilk tot ongeveer de grens met Hillegom. De fractie van D'66 is van oordeel, dat de raad een veel aktiever rol moet gaan spelen bij de planning van streek en gewest om tot een ge coördineerde aanpak van de regiona le problemen te komen. De WD-fractie is verre van ge lukkig met de voortgang van de plannen tot woningbouw in plan Viktor III. ZOETERWOUDE Burgemeester Detmers heeft vanmorgen de eerste paal geslagen voor de nieuwe machi nefabriek van Kasteel N.V. Het be drijf hoopt in augustus van dit jaar van de Voldersgracht in Leiden naar Zoeterwoude te verhuizen. In Zoeterwoude, aan de Hoge Rijn dijk, heeft de fabriek 3600 m2 ter rein, waarop ttvee produktiehaJIen en een kantoorruimte worden ge bouwd. Dienstverlening in Voorschoten VOORSCHOTEN Volgende week woensdag zal tijdens een openbare vergadering wethouder Pels de ope ning verrichten van het bureau van de „-Interkerkelijke stichting voor maatschappelijke dienstverlening". De stichting heeft een bureau geves tigd in de Schoolstraat 6. Zij be schikt daar over twee kamers voor de maatschappelijke werksters en twee voor de leidsters van de ge- zins- en bejaardenzorg, alsmede een ruimte voor de administrateur en een wachtkamer. Besprekingen met „Humanitas" hebben ertoe geleid, dat deze vereni ging spoedig in de stichting gaat par- ticipiëren. De verantwoordelijkheid voor het algemeen maatschappelijk werk is in handen van mevrouw Ponneker- Uiterwijk en mevrouw Omen-Serra- rens. Met de leiding van de gezins- en bejaardenhulp is mevrouw Gau- tier-van Hee belast. SASSENHEIM Het meisjes koor „De Lenteklokjes" onder lei ding van Dirk van Vliet gaf gister avond in de Geref. kerk (Juliana- Iaan) een uitvoering. De afwerking gaf soms de indruk van lopende handwerk, om op tijd klaar te komen. Hierbij zij opge merkt dat het programma iels mo- Van onze stadsredacleui Morgen wordt zonder iel vertoon de eerste paai ge- voor het nieuwe Gewestelijk Isbureau op het hiervoor be- terrein aan de Herengracht braak'). De NV Bik en Bree- 1 bouwt het kantoor naar een j|rp van de Rijksgcbouwen- hl. De nieuwbouw zal slechts ,£rdieping tellen. ]{wel de vloeroppervlakte klei- 'jd zijn dan die van het huidige "gebouw aan de Doezastraat is [)ge tijd reikhalzend naai deze niouw uitgezien omdat het ge- J aan de Doezastraat zich nu gepaald leent voor een effi- n( indeling. 'h hoopt het nieuwe GAB over half jaar in gebruik te nemen. ,i de toekomstige bestemming 7«et oude gebouw aan de Doeza- el bestaat nog geen zekerheid. notoon aandeed in de tempi. Het voornaamste pluspunlje is dat de kinderen beschaafd zingen, begrip hebben van de teksten en dac ook vaak duidelijk demonstreren. De zui verheid in de zang is hier gewoon vanzelfsprekend. Afd. C gaf een mooie voordracht van Purceiis „Let us wander" en „Sound the Trum pet". De meisjes van afd. E mogen worden geprezen om de liedjes van Tera de Marez Oyens en hun humo ristische voordracht. Natuurlijk wonnen de kleintjes de harten met hun vlot gebrachte speel lied jes. Het programma werd in- en uitgeleid door religieuze werkjes. Ada van der Bent begeleidde aan de piano. Misschien zouden de gro teren bij een volgende gelegenheid aandacht kunnen geven aan wat meer 'gedragen zangen. HENRI WELBOOREN Het heeft in de bedoeling gelegen het te benutten voor uitbreiding van bet aangrenzende Rijksmuseum voor Natuurlijke Historie, maar de -v directie hiervan prefereert ook al nieuwbouw. Gezicht op Europa LEIDEN Voor de toerist staat ook dit jaar een scala van vakantie mogelijkheden op het programma. Teneinde een indruk te geven van deze verscheidenheid had de afde ling Leiden van de Ned. Chr. Reis- Ver. gisteren in de foyer een film avond. Na een inleidend woord van de voorzitter, die wees op het ver schil van reizen in verenigingsver band (men verkeert dan onder men sen, die de doelstelling van de vere niging onderschrijven) of bij een willekeurig reisbureau, vertoonde de filmdienst van de N.C.R.V. onder de titel „Kijk op de wereld" een ge varieerd programma. Een boeiend gezicht op Europa. Het probleem van „dure" mensen in „goedkope" woningen kwam ook ter sprake. De KVP-fractie gelooft in het mentaal bewerken van bewo ners van de woningwetwoningen, die daar i.v.m. hun inkomen niet ALPHEN In hun memorie van antwoord zeggen b. en w., dat ge probeerd moet worden het huidige verzorgingspeil te handhaven en zo mogelyk op te voeren. Verwacht moet worden, dat de in het streek plan genoemde inwonertallen van 70.000 en 80.000 in 1980 nog niet be reikt zullen zjjn. Realistisch is het uit te gaan van een gemiddelde groei gedurende de jaren 70 van 1500 in woners per jaar, zodat de gemeente omstreeks 1980 rond dc 50.000 inwo ners zal tellen. De streekmuziekschool groeit zo snel, dat in het seizoen 71/72 er een centraal gebouw moet komen. De vraag of de streekmuziekschool in het cultureel centrum kan worden gebracht, beantwoorden b. en w. in beginsel ontkennend. Het college hoopt, dat spoedig zal worden begonnen met de bouw van een zwembad in Zwammerdam. De samenwerkingsovereenkomst met Empeo zal naar verwachting midden 1971 gereed zijn. Zoals bekend houdt deze overeenkomst de realisering in van het vaker besproken en beschre ven Citycentrum. meer thuis horen om door te stro men naar een duurdere woning. Relatief zijn er in Noordwijker hout genoeg goedkope huurwoningen. Ook woningzoekenden met een min der hoog inkomen zouden in de nieuwbouw moeten worden onderge bracht, desnoods met huursubsidie. Alleen zó komt een zo hoog moge lijk percentage van de nieuwe wo ningen aan de eigen woningzoeken den ten goede. De prot.-chr. fractie bepleitte uit gifte van de braakliggende grond in plan Guldemond voor woningbouw door economisch aan Noordwijker hout gebondenen. Dinsdag, 16 februari, antwoorden b. en w. op de algemene beschou wingen. Geen rubbertegels bij kleuterscholen LISSE B. en w. van Lisse vin den het niet nodig, dat er rubberte gels komen op speelplaatsen van kleuterscholen. Ze zijn van mening, dat onderscheid gemaakt moet wor den tussen openbare speelplaatsen (waar pas nog een ernstig ongeluk is gebeurd) en speelplaatsen van kleu terscholen. Bij deze laatste zijn de toestellen voor het klimmen meestal lager en zal de zwaarte van de kleu ter bij het vallen weinig effect heb ben op de rubbertegels, wat de „op- vangbaarheid" betreft. Projectonderwijs bij industriedag ALPHEN AAN DEN RIJN De jaarlijkse Industriedag, die in Alphen wordt georganiseerd om de inwoners kennis te laten ma ken met de industrieën in hun woonplaats, wordt dit jaar voor afgegaan door een week project onderwijs voor de vijfde klassen van de basisscholen. In deze week zullen de leer lingen een dag gast zijn bij een Alphense industrie en daar ken nis maken met alle facetten van het bedrijfsleven, zoals verkoop, reclame, in- en export. Met de gegevens die zij hebben verza meld gaan zij in de daaropvol gende week onder leiding van een leerkracht aan de slag. Door lessen als rekenen en Neder lands aan te passen, zal de ken nis van het bedrijf nog wat bre der worden gemaakt. Maar niet alleen in deze les sen wordt aandacht besteed aan het onderwerp. Ook in de crea tieve vakken krijgen de leerlin gen volop de gelegenheid hun gedachten over het bedrijfsleven tot uitdrukking te brengen. In klasseverband kunnen zij dit doen in een werkstuk, dat op de industriedag (half april) tentoon gesteld wordt. Aan dit project zullen hospitanten van de Peda gogische Academies van Oegst- geest en Gouda actief deelnemen. Woensdag Trouwkamer stadhuis, februari 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Café Anlba, Herenstraat, 8 uur: jaar vergadering VOLA. Stadsgehoorzaal, ,7.30 uur: schaaktoer nooi Vroorri en Dreesmann. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Lelden Natuurhist. Ver., herdenking 70-jarlg be staan van afdeling, films en gezellig samenzijn. Beloftekerk, 8 uur: afdeling Mors Christenvrouwenbond, ds. J G van Iepe- ren te Katwijk over psych. ziekenhuis ..Overduin". Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Theater met „Baas ln eigen zaak". Donderdag U februari OEGSTGEEST, Gemeentecentrum Lijt- weg, 8.15 uur: forumavond Aktiegrocp Man-Vrouw-Maatschappij Gehoorzaal. 8 uur: Kunstkring Voor Allen. Ingrid Haebler, plano. Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond, discussie avond over „Manipulatie". School De Mey van Streefkerkstraat 64, 8 uur: K, en O., onderwijsmogelijkheden in Leiden of de concrete Leidse scholen- Vrljdag 12 februari Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Leids Po litie Muziek Gezelschap. Jazz-zoldér Hot House, Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam.. Rob Goudzwaard en Wim Hoogsteder (combination). Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. LEIDERDORP, Scheppingskerk, 8 uur: afd. Leiderdorp K. en O., prof. dr. D J Kuenen over „Milieuzorg, overdrijving of ernst" (met discussie). Holiday Inn, 2.30 en 8 uur: mode show fa. Gronheid (Boussac. Parijs). School Haagweg 4, 14-17 en 19-21.30 u.: openbare les. Schouwburg, 7.30 u.: klndcroperette- groep „Maskerctte', opvoering van „Amelioranna en de groene paraplu". Zaterdag 13 februari Schouwburg, 8.15 uur: Lltteris Sa crum, „Wie is er bang voor Virginia Woolf?", door toneelgroep „Randstad". Sf. Antonlus-clubhuis, 2.30 uur: K. en O., klnderfilmvoorstelling. School Haagweg 4, 9-12 u.: openbare les. FILMS CAMERA MelsJeslntomaa(k)t, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; vrij en za 23.30 uur The ballad of cable hogue, 18 Jaar. LIDO To late the Hero. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.1? uur. zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR The Invincible six. 18 Jaar. Sag. 2.30 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX Prooi der erotiek, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: vrij en za 23.30 uur Spreken, fluis teren en steunen, 18 jaar. STUDIO Psycho, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON - Ben T-Iur, a.l., dag. 2 cn 8 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen; Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502; de Oegstgeestse Apotheek, Wühelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 53274 en Apotheek Voorschoten. Leld- seweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst va» apotheek R van Breesl Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotseek Hardingh Blanken. Doktersdfenst rot zaterdag 10 uur de elgeri dokter raadplegen Daarna 6 maal oellen tot zondag 24 uur Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19. Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen Dc poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag lï uur Ca mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door hel Dtaconessenhula Vrijdag 12 uur tol zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door hel Acade misch Ziekenhuis. Dokte rsdlenst: 8 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 8. Politie: 6 maal 4. EHBO: 20845. Gemeenschap Zuid-West Huip venei uiigs- en Informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle- olng telefoon 24101 b.g.g telefooo t04«0; voor informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis !,i' Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag van 18.00—19.45 uur; dinsdag van I3.oo-u.oo uur: zaterdag en zondag van 14JO—1530 uur. Vrouwenkliniek) dagelijks van 19.00— 19.45 uur: zaterdag en zondag tevens van ,1330—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 18.0O—18.16 uur: za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30-iSJo uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabeth ziekenhuis:: Volwassenen: 3e klas: alle dagen van 14—15 en van 18.45 19.30; 2e klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 en van 18.45—19.30; le klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdellng: 3e klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2e klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo, ma, wo, vrij en za van 15—15.30; di en do van 18—18.30. Kinderen vanaf 4 Jaar: alie dagen van 15—16, di en do van 18—18.30. Annakllnlek: 3e klas, 13.30—14.30 en 19— 19 uur; 2e klas 13.30—1530 en 19—ie uur; le klas 11—12 1330—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tol 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllniek; maandag tan. vrijdag 16.46— 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur; zondag ll—il 45 en 13—15 uur Olaconessenbuls: dagelijks eerste klas van 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.138.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis-RIJ noord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18 00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.09—15.00 uur. vod 19.09—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 18.e0X8l8.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en avonds van 7 tot 8; zaalpatténten zondags van tot 3. dinsdag van I tol half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tol half 3. KATWIJK Zeehospitium; longkllnlek dagelijks van half 3 tol half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tol 8; tbc-afde* llng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot hall 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half S; longkllnlek en tbc-afdeling kinderen: woensdag van 7 tol 8 en zaterdae en zondag vao half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Rapenburg 94: schilderijen en aquarellen van Miep de Leeuwe, tot 13 februari, dins dag t.m. zondag 2 tot 8 uur. Café-chantant Scarabee. Pleterskerk- choorsteeg 24: expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns. dagelijks tot 16 februari. Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april, 10 lot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Galerie Van der Vlist. Botermarkt 3: grafiek van Bonnie Meerts en Jenny Da lenoord en plastieken van Frits Stapel. Tot 1 maart, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur. Lakenhal: fotowerk van Melnard Wol- drlngh, van 12 febr. tot 28 maart. dag. 10 tot 4 uur. zondag 1 tot 4 uur. Tot 19 maart: expositie van tekeningen van Jan Kok ln de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier", Zwellandlaan 5. Ope ningsuren: maandag t.00-5.00, dinsdag 9.00- 12.00, 1.00-5.00, woensdag 9.00-12.00, 1.00- 5.00, 7.00-8.30, vrijdag 9.00-12.00, 1.00-5.00. Tot 19 maart: expo^jtle van tekeningen van Kees de Jager in de Openbare Bi bliotheek „Zuid-West", Eduard van Bei- numstraat 2. Openingsuren: maandag 2.00-5.30, dinsdag 6.30-9.00, woensdag 10.00 -12.30, 2.00-5.30, donderdag gesloten, vrij dag 2.00-5.30, 6.30-9.00, zaterdag 10.00- 12.30. Musea Acad. inst. mus. Rapenburg 73. werkda- gep 8.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook t4—17 uur Hortus. Rapenburg 73: I april m september 9—12 en 13.30—17 uur. zon. 19—16 uur kassen zat. en zon. gesloten: 1 oktober - 81 maart 9—13 en 13.30—16 uur, zon gesloten kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870 tot 26 oktober, dag 19—17 uur zond. 19—17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3