'„Kegelkrater ziet er erg indrukwekkend uit VERPLICHT STELLEN VAN BLOEDPROEF NOODZAAK shepard na landing: HENK TRAPTE ZIJN VROUW DOOD UIT RAZERNU: EIS TBR TV-commentaar VS willen praten over garanties vredesplan voor liet Nabije Oosten PvdA: overleg met D'66 en PPR snel afronden ^iSRBNG Geen reden 0111 somber over economie te zijn Groene maan gulden niet roken met Max Meer bevoegdheden voor ondernemingsraden NVV-voorzitter Ter Heide: Boroboedoer: meer dan ton bijeen 7 ZATERDAG 6 FEBRUARI 1971 (Vervolg van pag. 1) HOUSTON Ruim vier uur iben Shepard en Mitchell gis- 'middag na hun enerverende ding bij de Fra Maurokrater iaar 18 meter van de exacte dingsplaats) gewerkt in de •immige woestijn". Ze wan- elden, sprongen en plaatsten n door kernenergie aangedre- tn wetenschappelijk station. toewei de afgelegde afstand niet Dot was het station werd maar meter van de Antares opgericht was het wel een vermoeiende :ursie. Shepard zeulde in het stof- met rotsblokken bezaaide land- j. met moeite het volgepakte lankarretje voort en Mitchell klaag- dat de pakken apparatuur, die hij est dragen, veel zwaarder waren i hij had verwacht. )at deed aan hun opgewektheid iefter weinig af. De spanningen tij de landing door het uitvallen de computer waren gauw ge- ken en maakten plaats voor verr sing toen dé beide astronauten imaal vaste grond onder de poten de Antares voelden. De bodem is hier zo zacht, dat het tot bovenaan de stootkussens rit", zei Shepard. „Ik kan nu ook i waarom we schuin staan. We op een helling geland. We maken i hoek van acht graden. Om ons ;n zie ik niets vlaks. Het is hier rkelijk een grimmige plaats. Ik dat het nog extra grimmig rdt doordat de hemel helemaal art is." Vertraging Iet uitstappen op de maan om I minuten voor vier gistermiddag s ruim drie kwartier vertraagd >r problemen met de radiozender Shepards ruimtepak. De oorzaak ervan bleek echter onschuldig. Direct nadat Shepard op de maan- bodem stond (een kwartier later ge» volgd door Mitchell) trok hij een luik open aar. de onderkant van de An tares. waardoor hij een televisie camera in werking stelde, die beelden van hem naar de aarde zond. Commentaar gevend op de om geving: „Daar is de Kegelkrater, hij ziet er bijzonder indrukwekkend uit. Ik geloof, dat we een redelijke route kunnen volgen naar de krater." Nog voor zij daarna het verdere programma afwerkten, verzamelden beide astronauten enkele maanstenen uit de directe omgeving voor het ge val zij voortijdig zouden moeten ver trekken. Vervolgens plaatsten zij een op de aarde gericht antenne en de Amerikaanse vlag. Mitchell maakte daarbij dolle kangeroesprongen om te tonen, dat hij zich gemakkelijk en licht kon bewegen. Zwaar karwei Dat veranderde toen zij eenmaal het inaankarretje naar buiten hadden gewerkt en daarmee 180 meter ver moesten slepen: naar de plaats, waar en wetenschappelijk waarnemings station zou worden geplaatst, het tweede Amerikaanse op de maan (het eerste werd In november 1969 door de Apollo 12-bemanning in de Oceaan der Stromen geplaatst). Het karretje liet diepe sporen achter in de maanbodem. Eenmaal ter plaatse werden de in strumenten opgesteld. Onder meer een laserreflector, voor nauwkeurige afstandsmetingen vanaf de aarde en instrumenten voor het registreren van maanbevlngen. Toen dit was gebeurd, begon Mit chell direct met een stamper op de maanbodem te slaan om zelf maan- bevinkjes te creëren. De instrumenten werkten zo nauw keurig, dat ze op aarde werden waargenomen. Daarna liet hij 21 ex plosieve patronen afgaan, waarvan de trillingen eveneens op aarde wer- UTPHEN' Een bos met grote gladiolen bracht schip- Henk v. d. B. (83) op 16 mei, dag voor Pinksteren, voor n vrouw Ilse (31) mee. Het t echter dat zij deze bloemen p een buurvrouw gaf, maakte p zo kwaad dat hij haar sloeg, nipte en trapte tot zij zwaar vond onder de tafel in de roef en de volgende dag overleed, nk kan zich van het fatale inblik nauwelijks iets herin- •en. e psychiaters constateren een [rnis in het geestcsvermogcn, rbij alcohol een doorbraak van :ssie veroorzaakt. En gedronken Henk heel wat. Zo komen speeia- n tot d.e conclusie dat Henk op bewuste moment volledig ontoe- ■ningsvatbaat moet zijn geweest. Ie officier van justitie van de Zut- nse rechtbank, mr. J. Vrijlandt, daarom in zijn eis legen Henk met het advies van de psychia- en vordert onvoorwaardelijke ter ihikkingstelling van de regering spnarne in een psychiatrische in- ting. het zover te laten komen, st Ilse echter die zaterdag voor -.steren in Kaub (Duitsland) ster- 's Morgens verliet zij het schip naar de kapper te gaan. Veel te volgens Henk, want hij had een raak om 7 uur voor haar ge kt. zij 's middags aan boord m, ging Henk aan de wal bood- ipen doen voor de komende :dagen en kocht ook de gladiolen Ilse. Onderweg dronk hij een ;je en_ belandde uiteindelijk ook in café Kaspar, waar hij Ilse ont- wat hij beslist niet leuk vond. lijn vrouw dronk stiekum", ver- rt hij tegenover de president van echtbank, mr. G. A. M. van Leeu- Met een zoen overhandigde hij echter wel de bloemen, hoewel hem niet lekker zat, dat zij de eren twee meisjes van 5 en 3 1 had achtergelaten bij een buur- die met het schip op stroom szij lag. NDE >g minder prettig vond hij het haar huishouden verwaar- Ie. Thuisgekomen ontdekte hij het een „bende" was in de roef. was niets afgewassen en er was voor het eten gezorgd". „Een w hoort niet in de kroeg", ver- t Henk nog ten overvloede. Hij toen ook naar de buurvrouw, Ilse dé kinderen was gaan ha- in wat hij daar zag, maakte hem lend. in gladiolen, die hij als blijk van voor Ilse had meegebracht, den al in een vaas in de roef van uurvrouw. Ilse had ze weggegc- Moeilijk verklaart hij dit tegen- dc 'president: „Ik zei haar dat ^Jmljn hart had gebroken." De ^ipersbuurvrouw vertelt echter |1 lij ook zei: „Ik zal je wel krij- hun eigen schip gekomen, Henk Ilse ernstige verwijten de bloemen, maar ook over het dat zij niets had gedaan en naar lafé van Kaspar was gegaan. Zij hem gelijk en dat maakt Henk waad dat hij haar enkele klappen et gezicht geeft. Dit is het punt. ens de psychiaters, waarop Henk n zichzelf raakt van razernij en los slaat, stompt en trapt, waar -- -vi^ar raken kan. De buurvrouw wordt gealarmeerd door het lawaai en door de huilende kinderen, die onder het bloed van hun moeder naar haar vluchten. Haar man trekt de deur van de roef open en krijgt van de woedende Henk te horen: „Bemoei je er niet mee, an ders sla ik jou ook dood. En tegen de ijlings 'gealarmeerde politie riep hij: „Heb je niets mee te maken. Als ik mijn vrouw dood sla, sla ik haar dood." Een bloedproef la ter wijst een alcoholpromillage van 2,34 uit. De alchohol en zijn agressie deden Henk het enige dat hij liefhad verliezen, zijn vro.uw. den geregistreerd. Met hetzelfde doel werd een motier opgesteld, dat over enkele maanden vier granaten moet afvuren om de structuur van de maanbodem te onderzoeken. Op de terugweg verzamelden zij nog enige rotsblokken „zo groot als voetballen" en stapten „tot onder de oksels met maanstof bedekt bedekt" (Shepard: „het lijkt wel of we in de modder hebben liggen rollen") om tien voor half negen weer in Antares voor een lange nachtrust. Nadat wegistermiddag met z'n vele miljoenen een uur ongeduldig aan dc beeldbuis hadden gewacht vanwege de verlate maanwandeling van de twee astronauten uit de Apollo 14, viel de grootste verrassing te beurt aan de kleurenkijkers. Zij zagen een vriendelijke, mosgroene maanbodem, een goudgeel glanzende LM en twee hardroze spookfiguren. Dit alles van wege de vreemde reflectering van het felle zonlicht op de dampkringloze maan. Het sprookje dat er gezellig gras groeit op de maan, zal hierdoor mi- s schien in de wereld komen. Maar wie goed oplette, zag dat de Amerikaanse vlag inrood en fel geel in het beeld kwam, en dat was herkenning genoeg voor de kleurvervorming. In feite was de zwart-wit-ont- vangst minder romantisch en daard oor reëler, al bleven de astronauten zich ook daarbij bewegen als spoken uit griezelstrips. Dat was jammer, want van de eigenlijke handelingen die werden uitgevoerd, kon men nau welijks iets zien, behalve wanneer een van de twee mannen even in de schaduw van de LM raakte. In Amerika kwamen dc beelden veel scherper door, wij hadden ook te 111rl maken met de schade door het over- vM-Pi UI lilt/LIlU zenden via de satelliet. Klaasjan Hin- driks maakte een beetje excuus voor de jolige kleuren en leerde nog eens wat we al wisten, namelijk dat men in Amerika niet zulke mooie tinten kent als bij ons. Daar is de kleur harder, onnatuurlijker en minder fraai van afwerking, maar daar tilt niemand zwaar aan. Maar goed, we zagen opnieuwcen maanwandeling en wat zaten we er nuchter en kalm naar te staren, zon der veel te voelen van de sensatie „toch maar eventjes regelrecht op de maan te kijken". Alles went. Veront rustend snel. Met Frankrijk, Engeland en Rusland Het congres danste niet, gisteren in Amsterdam. Maar André van der Louw, de nieuwe voorzitter van de PvdA, liet met zijn vrouw wel zien, hoe een dansje een politieke functie kan hebben. WASHINGTON Amerika heeft Engeland, Frankrijk en Rusland laten weten bereid te zijn voorbereidende besprekin gen te beginnen over garanties die deze landen zouden kunnen géven als steun voor elk vredes akkoord waarover Israël en de Arabische landen het onderling eens zouden kunnen worden. Functionarissen van het ministerie van- buitenlandse zaken in Washing ton hebben dit gisteren bekendge maakt. Een dergelijk voorbereidend ge sprek kan beginnen wanneer de am bassadeurs van de Grote Vier weer in VN-hoofdkwartier bijeenkomen om van gedachten te wisselen over de Arabisch-Israëlische vredesbespre kingen onder auspiciën van VN-be- middelaar dr. Jarring. Een datum is nog niet vastgesteld. Ontspanning Dit nieuwe Amerikaanse standpunt brengt, na de verlenging van het be stand, een zekere mate van ontspan ning in de besprekingen di<* de Grote Vier parallel aan de missie-*arrine al enige tijd in ,New York voeren In concrete termen betekent dit dat de VS bereid zijn met de Sowjetunie en de andere twee partners te praten over de mogelijkheden om aan de partijen in het conflict garanties te geven voor de naleving van akkoor den die de missie-Jarring eventueel zou opleveren. De deelneming van de Grote Vier aan een vredesmacht van de VN is een van deze mogelijkheden. Tot op heden had Washington zich UTRECHT De Nederlandse ju doka Wim fiuska zal aanstaande maandag voor een trainingsstage op verscheidene dojo's naar Japan ver trekken. De Nederlandse kampioen in de zwaargewichtsklasse, die vorig jaar tijdens de Europese kampioen schappen in Oost-Berlijn twee zilve ren medailles veroverde (zwaarge wicht en alle categorieën) en ook meewerkte aan de tweede plaats van Nederland, achter Rusland, in de strijd van de landenploegen, komt op 6 mei terug naar Nederland. AMSTERDAM Een elftal ver woede kettingrokers, drie vrouwen en acht mannen, hebben gistermorgen in het Hiltonhotel in Amsterdam hun handtekening gezet onder het con tract, waarmee zij zich op sportieve wijze verplichten voor duizend gul den èén jaar niet te roken. Deze actie is opgezet door cabaretier Max Tail leur, in samenwerking met dr. L. Meinsma van de actie Niet roken '70. In eerste instantie had Max Tail leur het plan opgevat slechts tien mensen duizend gulden als stimulans na een jaar te geven, maar hij beleg de-het' geld en kan door de rente en een aanvulling door de stichting van dr. Meinsma nu nog een elfde helpen met roken te stoppen. Onder de deelnemers waren enige hevige rokers: Een man uit Steen- wijk, die per dr.g een pakje zware shag rookte alsmede in de auto enige gewone sigaretten; een vrouw, die in de zesde maand van haar zwanger schap per dag noe twee pakjes van 25 sigaretten rookte. Dr. L. Meinsma (links vooraan) en Max Tailleur met de deelnemrs uit elf provincies, die de Actie-jaar-niet - roken waar moeten maken. Als de dames en heren een jaar lang niet gerookt hebben krijgen zij gulden van de Stichting Beter met Max. DEN HAAG De bestrijding van ontoelaatbaar drankgebruik in het wegverkeer verdient naar het oordeel van de ministers Bakker (verkeer) en Polak (justitie) een hoge prioriteit. Dat is dan ook de reden dat zij met hun bij de Kamer ingediend voorstel om de bloedproef ver plicht te stellen niet hebben wil len wachten op de totstandko ming van een geheel nieuwe wet op het wegverkeer. In hun antwoord op schriftelijke vragen vanuit de Tweede Kamer over een aantal reeds voorgestelde wijzi gingen in de wegenverkeerswet (waaronder het verplicht stellen van de bloedproef voor het vaststellen van het alcoholgehalte in het bloed van een automobilist) delen de minis ters mee, dat zij binnen niet te lange tijd zullen komen met nieuwe voor stellen tot wijziging van die wet. De ze wijzigingen betreffen dan de her ziening van de regeling tot ontzegging van de rijbevoegdheid en een wette lijke regeling voor het wegslepen van voertuigen, die in strijd met de wet telijke voorschriften op de openbare weg zijn neergezet. De ministers bestrijden de vanuit de Kamer gemaakte opmerking, dat hun voorstellen te zeer uitgaan van de gedachte van repressie. Een voort durende en doeltreffende voorlichting wordt van het grootste belang geacht. Grote aarzeling In hun antwoord zeggen de minis ters er het volste begrip voor te heb ben dat de kamerleden het voorstel tot invoering van een maximum toe laatbaar bloedalcoholgehalte van een half pro mille met grote aarzeling heeft bezien. Ook de ministers zelf hebben, zo zeggen zij thans, deze limiet na grote aarzeling voorgesteld. Het voorlopige standpunt van verscheidene Kamer leden, dat het wenselijk is aan de rechter over te laten of de bestuurder van een voertuig al dan niet in staat is na gebruik van alcohol een yoer- tuig te besturen, kunnen de bewinds lieden niet aanvaarden omdat dit sys teem getoond heeft ettelijke zwakke plekken te bezitten. Daarnaast dient de interventie van de arts zich niet te beperken tot het afnemen van bloed. Bovendien is een beknopt medisch onderzoek gewenst. Onontbeerlijk De bewindslieden blijven van me ning, dat in de huidige omstandighe den een verplichte bloedproef onont beerlijk is en niet door een verplichte ademproef als bewijsmiddel kan wor den vervangen. Zij zien ook weinig heil in invoering van de verplichte bloedproef voor een periode van bij voorbeeld vijf jaar. Er is volgens de ministers een uiterst kleine kans op schadelijke gevolgen bij bloedafname. Bij de ruitn 60.000 tot dusverre in Nederland verrichte bloedproeven is (Vervolg van pag. 1) De procedure zal zo zijn, deelde drs. Den Uyl nog mee, dat het overleg met D'66 en de PPR zo snel mogelijk wordt afge rond. Het resultaat van het over leg kan dan gauw aan de con fessionele partijen worden voor gelegd. Dr. Vondeling ontkende, dat het congres een „zwarte piet" naar dc vakcentrales heeft willen spelen door uit te spreken, dat de vakbeweging politieke duidelijkheid moet ver schaffen. We hebben gewoon gereageerd op het programma van de vakcentrales en de uitspraken van Lanser en Mer- tens, zei Dr. Vondeling. CNV-voorzitter J. Lanser haastte zich echter gisteravond te verklaren, dat het CNV in geen geval de uitno diging zal aanvaarden politiek stel ling te nemen. Hij zei: „De vakbeweging heeft er geen enkele behoefte aan politieke verdeeldheid in eigen huis te halen". De anti-KVP-resolutie is nu van de baan. Er is echter volgens de CNV- voorzitter een resolutie in de plaats gekomen, die maar een kleine ope ning maakt naar de confessionele partijen. Dat komt door de sterke veroordeling van het beleid van het kabinet-De Jong, Een handicap is ook, aldus de heer Lanser, dat men de PSP bij de sa menwerking wil betrekken. Dr. Vondeling wees er echter op, dat PSP en ESP niet bij het overleg met D"66 en de PPR zijn betrokken, wel krijgen de partijen het program ma voorgelegd. Voorlopig De top van de P.v.d.A was vooral verbaasd over de uitspraak van lijst trekker dr. Veringa, dat men een met de mond beleden ontwikkeling in fei te niet wenste te zien gerealiseerd. Ook achtte hij de uitspraak minder geloofwaardig. Door de opening, die naar de PSP was gemaakt. Dr. Veringa zei echter, dat zijn reactie nog voorlopig was en dat de P.v.d.A nog een uitspraak moest doen over het gemeenschappelijk urgentie program van de drie confessionele partijen. De KVP zal definitief haar stan- punt bepalen in overleg met ARP en CHU op basis van programmaverge lijking. De KVP zal hierover in haar partijraad van 20 maart een uit spraak doen. Geen scheiding Een andere partij, die niet gelukkig was met de Pv.d.A.-uitspraak is de ESP. Drs. Feddema verklaarde namens het partijbestuur teleurgesteld te zijn nooit van enige schadelijkheid geble ken. De bewindslieden* achten het niet aannemelijk dat de aansprakelijkheid of mede-aansprakelijkheid van de overheid zou kunnen worden gecon strueerd indien bijvoorbeeld een automobilist, die de voorgeschreven minimumsnelheid aanhoudt, een on geval overkomt bij optredende glad heid. Of en in hoeverre de invoering van de minimumsnelheden in de toe komst zal lelden tot een systeem van per rijstrook voorgeschreven snelhe den, is volgens de bewindslieden thans nog niet te voorzien. Tenslotte delen ze mede dat op het ogenblik met het ministerie van so ciale zaken en volksgezondheid over leg wordt gepleegd over de vraag of het niet mogelijk Is te komen tot een voorschrift, dat bepaalt dat medicij nen, die beter niet kort voor het autorijden kunnen worden ingeno men, een aanduiding hierover op de verpakking krijgen. dat de .Pv.d.A nogmaals de deur heeft geopend voor de confessionele partijen, dit zal het proces van de scheiding der geesten afremmen. Overigens betwijfelt de ESP of de confessionele partijen op de uitnodi ging zullen ingaan. Een ander punt, dat de ÈSP dwars zit, zijn de staatkundige vernieuwin gen die D'66 wil en waarmee de PvdA akkoord wil gaan. We doen wel mee met het gesprek, zei drs. Feddema. maar niet tot elke prijs. ;B. auto-inzittenden brand viÉk pjcmm njstand reis storm - wetteli jke aansprakdijkheid voor zuMEstm .omzékertezijnl Rljnmond-veriakaringen of wend u rechtstreeks tot bij de discussies over mogelijke ga ranties nog afzijdig gehouden. De gewijzigde Amerikaanse hou ding is kennelijk het resultaat van de briefwisseling tussen minister van. buitenlandse zaken Rogers en zijn Egyptische collega Machrrjoed Riad, die voorafging aan de instemming van Egypte met een verlenging van het bestand. Uitspraak PvdA-congres (Van onze parlcnientsredactie) AMSTERDAM Het congres van de P.v.d.A. wil dc bevoegdheden van de ondernemingsraden met een aan tal concrete punten uitbreiden. Met meerderheid van stemmen werd gisteren gedeeltelijk tegen de zin van het partijbestuur, een amen dement aangenomen, waarin wordt gevraagd om de volgende bevoegdhe den voor de ondernemingsraad: de bevoegdheid om kennis te nemen van alle sollicitaties naar de functie van commissaris of di recteur; recht van veto bij alle beslissin gen inzake het personeelsbeleid; recht van onderzoek van alle financiële gegevens van de on derneming; inzage irn alle betaalde salarissen en tantièmes; inzage in alle rapporten over or ganisatie-onderzoeken en alle produktiegegevens een waarnemer bij alle bespre kingen die ln het bedrijf wordén gevoerd. Het partijbestuur had dit amende ment ontraden, omdat het te detail listisch zou zijn. Bovendien wilde het partijbestuur de nodige ruimte laten om eerst binnen de bedrijven te kun nen experimenteren met de nieuwe wet op de ondernemingsraden. Leger Het congres nam ook een reeks amendementen aan. die de democra tisering van de krijgsmacht gestalte moet geven. Zo zal nu in het verkie zingsprogramma gepleit worden voor de mogelijkheid om bijeenkomsten van politieke partijen en de vakbe weging toe te staan binnen de kazer nes, legerplaatsen en de kampen van gewefensbezwaarden. Op het hoogste niveau moet een „krijgsmachtraad" worden ingesteld. "N&ast een algemene ombudsman zou er verder een militaire ombudsman moeten worden benoemd, die aan het parlement verantwoording schuldig is, maar die verder onafhankelijk kan werken. Het congres nam voorts een tweetal amendementen over. waarin wordt gevraagd om de afschaffing van het stakingsverbod voor ambtenaren en het recht voor vakbonden om hun werk ook binnen de bedrijven te kunnen uitvoeren LUXEMBURG Met slechts drie in het buitenland spelende voetbal lers zal het elftal van Luxemburg woensdag 24 februari in Rotterdam aantreden tegen de Nederlandse ploeg. Deze maatregci heeft de Luxem burgse voetbalbond genomen om financiële reden. Het drietal „buiten landers", waarmee Luxemburg deze wedstrijd spelen, bestaat uit Louis Pilot (Standard Luik), Paul Philippe (Union St. Gillis) en Fernand Jeitz (FC Metz). (Van onze soc.-econ. redactie) TILBURG De binnenlandse economische ontwikkeling geeft op dit moment geen enkele aan leiding tot de sombere voorspel lingen die de laatste tijd over onze hoofden zijn uitgestort door mensen, die het roer van onze economie bedienen." Dit zei de voorzitter van het NVV, drs. H. ter Heide vanmorgen op een kaderdag in Tilburg. Hij concludeer de dat ondanks de niet onaanzienlijke AMSTERDAM De Stichting Be houd Boroboedoer heeft al meer dan een ton bijeengebracht. De stichting zet haar actie nog tot midden van dit jaar voort, omdat het- de .bedoeling is het dubbele van dit bedrag te kunnen schenken voor het restauratiewerk aan het met verval bedreigde heilig dom op Midden-Java. De actie profiteert ook van een van de vier postzegels, die op 29 juni ter gelegenheid van de zestigste verjaar dag van prins Bernhard worden uit gegeven. Een draagt de beeltenis van de prins; de andere zijn gewijd aan zaken, waarvoor hij bijzondere be langstelling heeft: het World Wildlife Fund, het Prins Bernhardfonds en de Stichting Behoud Boroboedoer. De laatste zegel alleen heeft een toeslag. De Westduitse regering heeft twee miljoen geschonken. In totaal poogt Unesco twintig miljoen bijeen te brengen. stijging van het loonpeil vorig jaar met ruim 12 procent, de concurrentie positie van de verwerkende industrie met betrekking tot de loonkosten ten opzichte van de EEG, verbeterd is met 4 a 4 1/2 procent. Het Nederlandse loonkostenniveau neemt in vergelijking met de EEG- landen thans weer vrijwel dezelfde positie in als aan het begin van de jaren zestig. De NW-voorzitter waarschuwde er daarom voor dat de teruggang in de bestedingen niet al te ver mag door schieten, omdat daardoor ernstige ge volgen kunnen ontstaan en onze eóo- nomie onnodig in een dieptepunt ver zeild kan Taken. Ook de loonmaatregel zou wel eens een averechtse uitwerking kunnen blijken te hebben, aldus drs. Ter Hei de, die zei dat ook het NVV voor de komende verkiezingen geen stemad vies zal geven. Federatie De heer Ter Heide pleitte opnieuw voor het NKV-plan voor een fede ratie van de drie vakcentrales, om. omdat de steeds stijgende kosten (ook door de noodzakelijke uitbreiding van taken) niet blijvend uit de totale con tributieopbrengst die thans ongeveer 80 miljoen bedraagt, gedekt kunnen worden. „Waar het nu om gaat is de vor ming van een federatie die voldoende inhoud heeft om tenminste de drie dubbele werkzaamheden van de vak centrales op het nationale sociaal- economische terrein over te nemen", aldus de NVV-voorzitter. Hij hoopte dal het CNV „bij de uiteindelijke besluitvorming de over weging, dat een grotere eenheid de vakbeweging zal versterken en het mogelijk zal maken dat meer voor de leden gedaan kan worden, zjvaar zal laten wegen"

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 7