Oude postkantoor naar Nieuw-Minerva Minder commissies, meer openheid Meren wijk te duur WEEKAGENDA 12.000 BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN Kegelbanenvergaderzalen en hotelkamers TEM DES VOLKS GAF SPEELSE UITVOERING Bouw nieuwe scholen in Haarlemmermeer-zuid (ruim 8 miljoen) Andermaal Fons Jansen Meisje (41/2) verdronken Wurgerlijke stand ij van Leiden ATTENTIE Twee inbraken „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. ieuwe leidse courant vrijdag 5 februari 1971 LEIDEN Het oude post kantoor aan de Breestraat lijkt eindelijk zijn nieuwe bestem ming te hebben gevonden. De eigenares van hotel-restaurant Nieuw-Minerva (Vrouwensteeg) gaat het kopen en hiervan in combinatie met het aangrenzen de oude belastinggebouw, het telegraafkantoor en bijbehoren de panden een zalencomplex maken, terwijl de ruimte ook wordt gebruikt voor uitbreiding van de hotelaccommodatie met een aantal eenvoudige kamers. In de kelders van het oude postkantoor worden kegelbanen gemaakt, terwijl verder ook wordt gedacht aan biljartzalen. De plannen liggen al zó vast, dat Nieuw-Minerva al enige tijd het "voormalige pakketpost- gebouw in gebruik heeft als mede de (tot parkeerterrein ge promoveerde) binnenplaats van de PTT-gebouwen, waar ruimte is voor 42 auto's. Het is de bedoeling de voor gevel van het oude postkantoor te handhaven. Wel wordt de entree veranderd, mede met het oog op de plm. 12 PTT-loketten, die de PTT in haar oude Bree- straat-vestiging heeft bedongen. LEIDEN Woensdag is mej. mr. S. A. Boks als twaalfduizendste student aan de Leidse Universiteit mej. mr. S. A. Beks als vorig jaar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam, slaagde voor het doctoraal examen rechten, gaat hier lucht- en ruimterecht stu deren. OEGSTGEEST 9 februari is het 25 jaar geleden dat de Partij van de Arbeid werd opgericht. Ter gelegen heid daarvan zal maandag 15 fe bruari om 8 uur een bijeenkomst W. J. J. Polanen jubileerde LEIDEN/OEGSTGEEST De heer W. J. J. Polanen, met name bekend als secretaris van de voetbalvereni ging UVS, vierde gisteren zijn 25- jarig jubileum bij de Marine-Elek tronische Bedrijven, waar hij zich heeft opgewerkt tot chef van de radiowerkplaats. Omdat hij momen teel ziek is, werd de heer Polanen gehuldigd in zijn woning in Leiden. De heer Van den Berg, hoofd perso neelszaken, bood hem een envelop met inhoud aan en vele collega's kwamen hem in de loop van de dag de hand drukken. worden gehouden in café De Roode Leeuw. Mr. M. van der Stoel, Twee de-Kamerlid, zal spreken over bui tenlandse politiek. LEIDEN Het gemeentebestuur hoopt op zeer korte termijn in de raadsvergadering van 1 maart moet de zaak al worden beklon ken te komen tot een beperking van het aantal raadscommissies en een efficiëntere indeling ervan. Voorts ligt het in de bedoeling de commissievergaderingen voor een deel openbaar te maken zodat pers en publiek deze kunnen bij wonen. Het huidige aantal van achttien com missies zal volgens het ontwerp voorstel worden teruggebracht tot dertien. Dit wordt onder meer be reikt door samenvoeging van enige commissies; desondanks komen er dan toch nog drie nieuwe bij, ter wijl één commissie (die voor open bare werken) wordt gesplitst in een voor de stadsontwikkeling en een voor volkshuisvesting en openbare werken. Samengevoegd tot één voor de bedrij ven worden de nu nog bestaande commissies Stedelijke Fabrieken van Gas en Elektriciteit, Dienst voor de Reiniging, Haven en Wa renmarkten, Slachthuis, Groenoord- hal en Stadsgehoorzaal. De huidige commissies Gemeentelij ke Sociale Dienst, Werkplaatsen, Geneeskundige en Gezondheids dienst en Endegeest komen :n één commissie voor maatschappelijke aangelegenheden en gezondheids zorg. De voorgestelde drie nieuwe zijn vuur algemene en bestuur'ijke aangele genheden en gewestziken, economi sche ontwikkeling en stadsontwik keling. Ten aanzien van de openbaarheid wordt voorgesteld. de commissiever gaderingen openbaar te doen zjjn voor zover deze door B. en W. ingediende en openbaar gemaakte ontwerp-raadsvoorstellen betref fen en andere door B. en W. openbaar gemaakte stukken. B. en W. komen tot dit voorstel na een aantal voor- en tegenargumen ten ten aanzien van het openbaar maken van commissievergaderingen te hebben opgesomd. Eén argument vóór: het publiek kan vroegtijdig kennisnemen van be paalde plannen'zodat reacties in de burgerij kunnen ontstaan, die kun nen bijdragen tot het vormen van weldoordachte en goed overwogen besluiten, zonder een waas van ge heimzinnigheid. Een argument tégen: de ongedwongen sfeer in de commissievergaderingen kan verdwijnen omdat de leden door de aanwezigheid van publiek en pers zich zullen realiseren, hoe elk door hen gezegd woord kan worden gewogen, wat het „hardop denken" van sommige raadsleden in deze vergaderingen niet eenvou diger maakt. LEIDEN De uitvoering van de em des Volks o.l.v. Henk Briër is n, buitengewoon succes geworden. ;t had de Kon. orkestvereniging phonia onder Briërs leiding een he, zeer toegewijde vertolking 'Oeven van Procession Nocturne, lor amateurorkest is dit muziekstuk tel'1 de Parijse componist H. Rabaud dr LEIDEN Geboren: Michel A., v. J. F. Pietersen en I. Smit; Jas- ;r J., z.v. C. Alberts en L. S. Prun- :1; Dieuwke, d.v. M. G. Wieringa en T. Bus; Kasper, z.v. F. Wage- ans en A. Brouwer; Karin A. J., J. W. B. Westerburgen en H. van Leent; Natasja, d.v. J. Be- mer en E. Uiterwijk; Steven R., v. P. Bodoux en I. OseWoudt; Ma- ja. A. W., d.v. B. M. B. Rijlaars- en A. van Oosten; Steven, z.v. P. Steyffert en C. Stahl; Frans A., z.v. H. Ginjaar en A. G. ardon; Pentscho J., z.v. W. Bode- Iim en B. W. Timmermans. Ondertrouwd: W. H. G. de Buijn d^i W. E. van Wieringen; A. A. M. Bruin en M. T. A. J. Verver; Benjamins en P. N. Barends; S. Horjus en M. J. van der Horst; .jl H. Langezaal en W. B. van der l eijden; C. van der Leek en M. S. jf.n Duuren; G. J. van der Water en Meester; H. G. de Groot en G. de Jong; E. C. 't Hoen en A. F. it; F. Pizzinat en E. Mulder; F. Schaake en C. C. E. Koning; G. oos en J. C. Boot; B. Viele en L. ebosch. ïetrouwd: M. van Laarhoven en W. M. Selier; F. van de Wete- ïg en E. P. van der Linden: B. M. van Mil en H. Bousie; P. J. in de Ven en F. L C. Sinke. •verleden: B. de Vogel. 7 maart •8; M. C. Heemskerk, 30 septem- 1887, weduwe van L. Menken. een vondst; origineel is Raboud noch in zijn thematiek (Wagner) noch in zijn stijl, maar hel is plezierig om naar te luisteren. De Stem des Volks, versterkt tot een enorm koor dankzij de Vox la eta uit Roclofarenid'sveen, wist de teksten van Schiller en Höldërlin zonder over drijving te zingen, Igoed- van klank, gedisciplineerd en evenwichtig. Brahms' meest boeiende composities zijn dit intussen niet. Het hoogtepunt lag dan ook na de pauze: wat hier gedaan werd met de ironische cantate De schipbreuk van J. Wagenaar, op tekst van de School meester, was „meesterlijk". Wagenaar weet er met alle maniertjes van de prima-donna, de jeune premier, de buffo-bas en vooral ook de briljante pianist te schertsen en te jongleren; het solistenteam (Leny Stevens-Rid derhof, Marrus van Altena, Henk Smit) had zich, evenals de pianist Jan van der Meer in originele kledij gehuld. Zelfs de dirigent kwam als schipbreukeling i.n witte trui en ros sige broek voor zijn koor staan. De uitvoering zal .vol geestige trek jes en we weten niet, wie we hier meer moeten prijzen, de koorleden voor hun lang niet gemakkelijke bij drage, de instrumentalisten, Jan van der Meer, die met enorme Schwung een pianist creNerde, of de geaffec teerde sopraan, de droog-komische te nor of de ironische bas. Juist omdat alles zonder enige over drijving gebeurde een heel juiste visie van Henk Briër kwam het luchtig, en speels over het voetlicht. Hel minutenlang applaus bewees, dat het jammer zou zijn, het bij deze ene uitvoering te laten. drs A. van der VEEN-WIERSMA LEIDEN Gezien het prijspeil van de in aanbouw zijnde woningen in de Merenwijk en de lage inkomens van de in Leiden ingeschreven woningbehoevenden zullen waar schijnlijk amar heel weinig van deze woningen direct aan inge schreven woningzoekenden kunnen worden toegewezen. Deze som bere verwachting wordt uitge sproken in de vandaag verschenen derde gemeentelijke Huisvestings nota. Ook de regeling inzake in dividuele huursubsidies wordt on voldoende geacht, zodat met kracht in de richting van doorstroming zal worden gestuurd. In verband hiermee heeft Leiden bij de minister ontheffing gevraagd van de bepaling,, dat men alleen voor een doorstromingsuitkering bij verhuizing van goedkoop naar duurder in aanmerking kan ko men als de nieuwe huur maximaal f 250 per maand bedraagt. Uit het rapport blijkt verder, dat bij Huisvesting nog ruim 3300 urgente woningzoekenden staan ingeschre ven; daarbij is nog geen rekening gehouden met' de behoefte van de groep niet voor inschrijving in aan merking komende alleenstaanden, jonger dan 30 jaar. Het accent bij het verstrekken van woonvergunningen ligt vooral op de in categorie A ingeschrevenen en in het bijzonder op het terug dringen van de inwoning. Omdat de inkomens stijgen, komen Universiteit viert dies LEIDEN Op zaterdag 6, zondag 7 en maandag 8 februari zal de Leid se Universiteit haar driehonderdzes- ennegenstigste dies natal is vieren. De afgestudeerden wordt de gele genheid geboden het nieuwe chemie- complex te bezichtigen en daar ken nis te nemen van de toepassing van audio-visuele hulpmiddelen bij het onderwijs, 's Avonds wordt voor hen een speciale voorstelling gegeven van de musical „Hic". Op maandag 8 februari vindt in de Stadsgehoorzaal een voor alle leden van de universitaire gemeenschap toegankelijke bijeenkomst van de senaat plaats. Daar zal de rector magnificus, prof. dr. C. Soeteman, een rede uitspreken. steeds minder aanvragers als ge volg van de huurquote in aanmer king voor een woning in de lagere huurklasscn (minder dan f 120 kale huur per maand). Dit zal moe ten worden opgevangen door een wjjziging van de normen, aldus het rapport. Mede met het oog op doorstroming en krotopruiming is de bouw van een flink aantal bejaardenwonin gen met een aanvaardbare huur-' prijs nodig. In de binnenkort ver schijnende bejaardennota wordt hieraan ruimere aandacht geschon ken. HAARLEMMERMEER De ge meenteraad stapte gisteren over en kele voorstellen heen die miljoenen guldens betroffen. Voor het stichten van scholen en gymnastiekgebou- wen in het uitbreidingsplan „Lin- quenda" te Nieuw-Vennep, waarmee 8,5 miljoen is gemoeid, kon voor zitter Dijckmeester afhameren, zon der dat er één woord over was gesproken. Een tweede krediet 1.557.653,voor de aanleg van negen sportvelden, eveneens in Nieuw-Vennep, werd ook akkoord bevonden. Een krediet van 1.200.000 werd beschikbaar gesteld voor de bouw van een openbare lagere school in Nieuw-Vennep (Welgelegen), van 345.000. voor de bouw van een r.k. kleuterschool aun de Van den Berghlaan in Hoofddorp en 800.000 voor een r.k. lagere school in Lis- serbroek. Anders was het gesteld met enkele voorstellen die het onderwijs betrof fen en waarbij het om luttele be dragen per leerling ging. De raad ging akkoord met het voorstel tot het instellen van een regionaal werkvoorzieningsschap voor Amstelland en de Meerlanden. Wet houder sociale zaken A. C. Houts- ma: „Wij hebben niet staan te drin gen er een schap van te maken. De kostenfaktoren spelen echter een grote rol". De financiële afwikkeling voor wat betreft de gemeentelijke so ciale werkplaats „de Schutse" zal t.z.t. in de raad komen. De C.P.N. wenste de aantekening te hebben tegengestemd. een particulier bedrijf toestemming was gegeven ruim dertig woningen te bouwen, omdat er een klein uit breidingsplan is voor deze buurt schap. Hij betwijfelde of G.S. er hun goedkeuring aan zouden geven. Wet houder G. van Beem zei dat met het polderbestuur kontakt is opgenomen over verlichting langs de Venneper- weg, iets wat in november 1962 al werd beloofd. Ten aanzien van het ontbreken van een riolering, zei wet houder Van Beem dat een plan is ontworpen en dat de belanghebben den is verzocht zelf een bijdrage van 775,per perceel te leveren, wat evenwel op bezwaren bleek te stui ten. De kwestie wordt'verder onder zocht. HAZERSWOUDE Petra Kiuyt, een viereneenhalfjarig meisje uit de Jan van Goijenstraat 20 in de wijk Zuid, is gisteravond verdronken in de sloot nabij het watergemaal aan de Hobbemastraat. Het kind werd sedert half zes vermist. Ouders, buurtbewoners, brandweer en rijks politie gingen op zoek. Omstreeks negen uur werd het lijkje uit het water opgehaald. ILEIDEN Aan de Leidse Univer- "jeit is de heer J .J. Angenot tot ictor in de letteren gepromoveerd een proefschrift, getiteld „Aspects phonétique et de la morpho- Igie de l'Ewondo". Promotor was fof. dr. A. E. Meeussen. Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur Of op één minuut pfstand v d Werfstraat Oude Riin Kaasmarkt Twee minuten Hootgr |(Ir Driessenstraat) Het loont de moeite om onze grote collectie en pe beste merken In te zien bnze traditie is altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveel voor koveel" maar net gehele jaar „voor toveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers Onze eigen ateliers onderstrepen dit poor echte vakservice te bieden öoet er Uw voordeel mee Gouden sieraden, verlovingsringen, horlo ges. klokken cassettes, verzilverde geschenkartikelen brillant De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN An- dermaaly triomfeert Fons Jansen met zijn programma „Driemaal ander maal" in de Schouwburg en weet hij een vrijwel vol le zaal te trekken. Hoewel het voor ons een hernieuwde kennismaking was met dit derde solo programma van de met „De lachende Kerk" begonnen en daarna met „Hoe meer zielen" nog meer furore ma kende Fons, hebben wij. er met genoe gen naar gekeken en geluisterd. Hoogtepunten wa ren voor ons ook nu de Pianostemmer, de Huisarts, Mensen en Stemmen, Kin deren aller landen en Schooljongen en sfeerrijke liedjes als Het lied van zomaar wat, Nooit meer bang en Vader en kind. Verder is vermel denswaard ,dat het actualiseren van zijn conférences be paald niet de zwak ste kant is van Fons. Hij doet bijvoor beeld ook bisschop Simonis alle (celi baat-)rec ht weder varen. Beinsdorp De raad boog zich over een brief van de dorpsraad uit Beinsdorp, waarin tal van klachten werden ge uit. Wethouder C. van Stam zei dat Gezinsverzorgster zat in financiële zorgen DEN HAAG Een 21-jarige ge zinsverzorgster had financiële moei lijkheden, die ze probeerde op te los sen door diefstallen te plegen in ge zinnen, waarin ze hulp verleende. Het ging oni drie gevallen, waarin resp. 270, 155 en 50 gulden werd weggenomen. Verdachte gaf alles toe. De verleiding was haar te groot geworden wegens de problemen, waarmee ze had te worstelen. De officier wilde daar in sterke mate rekening mee houden en eiste f 100 boete en twee maanden .voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Mr. H. J. Brandsma, de verde diger, wees erop, dat vooral die geld boete bezwaarlijk is en bepleitte te volstaan met een geheel voorwaar delijke straf. Uitspraak over 14 dagen. WOUBRUGGE In de nacht van woensdag op donderdag hebben tot nog toe onbekend gebleven perso nen op twee plaatsen ingebroken. Via een achterdeur drongen zij het kantoor van garage Keessen binnen. Uit een bureau namen zij een geld- lade mee, die later werd terugge vonden in een tuin aan de Gerhard Swartlaan. De buit bedroeg honderd gulden. Eveneens via een achterdeur kwa men zij de slagerij van Witteman binnen, maar hier vonden de inbre kers niets van hun gading. Vrijdag 5 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen met „Drie maal andermaal". Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 uur nam. tot 3 uur: kwintet André Drop. Rapenburg 24, 8 uur: K. en O.. „Ge weld geweldloosheid", drs. H H v d Wuste. In samenwerking met Leids Vredeskontakt. Zuiderkerk, 8 uur: afdeling Centrum Christen-vrouwenbond. huishoudelijke vergadering. Zondag 6 februari Maandag 8 februari Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedle met „Mooi weer vandaag". OEGSTGEEST. Willibrordgebouw. naast r.k. kerk, 8 uur: bijeenkomst afd. Lelden e.o. Ned. Kapperspatroonsbond, spr. N de Vries, Dordrecht. Rapenburg 51, 8 uur: K. O., arts Du- puls en socioloog Witte over „Confron tatie van ouders (ouderen) met de sek suele revolutie. LEIDERDORP, Scheppingskerk. 8.15 uur: afd. K. en O., film „Wie is bang voor Virginia Woolf?" Dinsdag 9 februari Schouwburg, 8.15 uur: Haagse Comedie met „Mooi weer vandaag". Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratlecentralc. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Huisvesting Wer kende Jongeren. Gehoorzaal, 8 uur: Residentie-Orkest. LEIDERDORP, Nieuw Ouderzorg, 7.45 uur: afd. Leiden Chr. Plattelandsvrou wenbond, jaarverslagen en D van Dop te Ridderkerk (insp. van politie) over drug gebruik, declamatie door mevr. Groot Enzerink-v d Tas te Maasland. Petrakerk, 8 uur: afd. Noord Christen- vrouwenbond, stewardess Holland-Ameri- ka-Lijn over haar werk. WASSENAAR, Dorpskerk. 8 uur: „Was senaar Vocaliter", uitvoering van „Die Jahreszelten". Museum Oudheden. 8 uur: prof. dr, J W Salomonson over de bouw van de St. Pieter in Rome. Burgerzaal, stadhuis, 8 uur: K. en O., „Kijkje achter de schermen van onze Leidse overheid". Inleiders burgemeester Van der Willigen en gemeente-secretS- rls Van de Poel. Woensdag 10 februari Trouwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Café Anlba, Herenstraat, 8 uur: jaar vergadering VOLA. Stadsgehoorzaal, 7.30 uur: schaaktoer nooi Vroom en Dreesmann. Schelpenkade ,6, 8 uur: aid. Leiden Natuurhist. Ver., herdenking 70-jarig be staan van afdeling, films en gezellig samenzijn. Beloftekerk. 8 uur: afdeling Mors Christenvrouwenbond, ds. J G van Iepe ren te Katwijk over psych. ziekenhuis „Overduin". Schouwburg, 8.15 uur: toneelgroep Theater met „Baas ln eigen zaak". Donderdag 11 februari OEGSTGEEST, Gemeentecentrum Lijt- weg, 8.15 uur: forumavond Aktiegroep Man-Vrouw-Maatschappij. Gehoorzaal, 8 uur: Kunstkring Voor Allen, Ingrid Haebler, piaïio. Zaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. Zuid- West Christenvrouwenbond. discussie avond over „Manipulatie". School De Mey van Strcefkerkslraat 64, 8 uur: K. en O., onderwijsmogelijkheden in Leiden of de concrete Leidse scholen situatie. Afscheid C. Tazelaar HAZERSWOUDE Op 5 maart zal de heer C. Tazelaar afscheid ne men als directeur van de Mavo- school. De heer Tazelaar was voor de invoering van de Mammoetwet hoofd van de ULO en de lagere school. Hij is al geruime tijd met ziekteverlof en op 1 december vorig jaar ging hij met vervroegd pensioen. Zijn opvolger is de heer B. C. Poot. De afscheidsbijeenkomst, die is in de zaal achter de geref. kerk, begint om half 8, waarna er om 9 uur een re ceptie is. Vrijdag 12 februari Gehoorzaal. 8 uur: uitvoering Leids Po litie Muziek Gezelschap. Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 tot 3 uur nam., Rob Goudzwaard en Wim Hoogsteder (combination). Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 uur: ruil beurs voor verzamelaars. LEIDERDORP, Scheppingskerk, 8 uur: afd. Leiderdorp K. en O., prof. dr. D J Kuenen over „Milieuzorg, overdrijving of ernst" (met discussie). Holiday Inn. 2.30 en 8 uur: mode show fa. Gronheid (Boussac. Parijs». Zaterdag 13 februari Schouwburg, 8.15 uur: Litteris Sa crum, „Wie is er bang voor Virginia Woolf?", door toneelgroep „Randstad". St. Antonlus-clubhuis. 2.30 uur: K. en O., kinderfilmvborstelling. films CAMERA Meisjesinternaa(k)l. 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vrij en za 23.30 uur The ballad of cable hogue, 18 jaar. LIDO To late the Hero, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR The Invincible six, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15' uur, zo. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. REX Prooi der erotiek, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30,-4.30, 7 en 9.15 uur; vrij en za 23.30 üur Spreken, fluis teren en steunen, 18 jaar. STUDIO Psycho, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LEIDERDORP Geslaagden van dc EHBO-cursus, gegeven door dokter J H J Plasmeijer: E M J Meijer. E Vlek- Aalders, W Demmink-van Laar, J Dek- kinga-Jansma. J Mees-Canneman, E E Schrama-Slingerland. S Nieboer-Mlddel- koop, E H Marks-Sanderman, P E Ban- dringa, S Bogers, R Th Jutte-Proper, A M 'v d Vosse-Broek, W Gravemaker-Krei- ke, W Leune-v d Neut, A Lambrechtsen, E Koning, E M Koning-Zwarts, W P H Wolters-Teerlnk B H van Meeteren, W Stikkelorum, W E Elshof, S Menten, H Hakker, W Zitman, J Meinders, P G C de Jong. T W Wolters en d J Masse- link. showroom nieuwe rijn 87, tel. 34544 (4 iijnen) TRIANON Ben Hur, a.l., dag. 2 en 8 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502; de Oegstgeestse Apotheek. Wllhelminapark 8. Oegstgeest, lel. 53274 en Apotheek Voorschoten. Leid- seweg 66, Voorschoten, tel. 01717-2525. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst vaa apotheek R van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotseek Hardingh Blanken. Doktersdlenst lot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 6 maaJ 2 oeJlen tot zondag 24 uu> Sociëteit Twentwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners'Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin, Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling aa onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch ztekenhula. Alarmnummer» Doktersdlenst: 6 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal S. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverienings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefooD 24101 D.g.g telefoon 20400; voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren elekenhuls Academisch ziekenhuis: dagelijks, be halve op dinsdag. vaD 19.00—19.45 uur; dinsdag vaD 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag tVm vrijdag van 19.00—19.15 uur; ta terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15-30 uur. Op algemene christelijke en aationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabeth ziekenhuis:: Volwassenen: 3e klas: alle dagen van 14—15 en van 18.45 19.30; 2e ,klas: alle dagen van 11.30—12, van 14—15 cn van 18.45—19.30; lc klas; alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3e klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2e klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 1516 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo, ma, wo, vrij en za van 1515.30; di en do van 1818.30. Kinderen vanaf 4 jaar: alle dagen van 1516, di en do van 18—18.30. Annakllnlek: 3e klas, 13.30—14.30 en 18— 19 uur; 2e klas 13.30—15.30 en 19—2o uur; lc klas 11—12 13.30—15 30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags II tol 12 en 2 tot 8. OEGSTGEES'l Bezoekuren Jeigers- makllnlek; maandag t.m. vrijdag 18.45— 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag tl—ii 45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van 11 tol 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot Buur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7 158.30 DUT ALPHEN - Ziekenhuis Rljnoord: dage lijks (ook zondag) ie en 2e klas: van 10 30— II (JO uui van I4.0O—15.00. van I8.U0-19.00 uur.. :ie klas: van 14.00—15.00 uur van 18 00—19 30 uur: kraamafdeling: van 14.00—1500 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14 00—15.00 uur, van 18.eoX818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NUUKIJWIJK - Solo Mio klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 6 en avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van i lol 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tol half 8 en zater dag van I tot half 3 Katwijk Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- ilng dagelijks van half I tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 1 tol 8 en zaterdag en zondag van hal) 3 tot hall 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkltnlele en tbc-afdeling kinderen: woensdag van 7 tol 8 en zaterdae en zondae van half 3 tot «atf 4. Tentoonstellingen Rapenburg 94. schilderijen en aquarellen van Mlep de Leeuwe, tot 13 februari, dins dag t.m zondag 2 tot 8 uur. Café-chantant Scarabee, Pleterskerk- choorsteeg 24: expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns, dagelijks tol 16 februari Lakenhal: „Merklappen" uit het bezit van leden, van 26 febr. tot 12 april, 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. Galerie Van der Vlist, Botermarkt 3: grafiek van Bonnie Meerts en Jenny Da lenoord en plastieken van Frits Stapel. Tot 1 maart, dinsdag t.e.m. zaterdag van 9 tot 6 uur. Lakenhal: fotowerk van Melnard Wol- dringh, van 12 febr. tot 28 maart, dag. 10 tot 4 uur, zondag 1 tot 4 uur. Musea Acad tnst tdus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.10 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus Rapenburg (3: I april M leptembei 9-12 en 13.30—17 uur, ton. 10—16 uur kassen cat en eon. gesloten; 1 oktober - li maart. 9-12 en 13.20-16 uur, zon gesloten kassen zat eesloten. Lakenhal: Artotheek 1870, tot 28 oktober, dag 10—17 uur zond. 13—11 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3