Ellen volgt Joy Webb op in LeËer^des-^Heilseonibo Bezorgdheid lot Russische joden RESULTAAT AKY WORDT SNEL DOORGESPEELD Vier evangelies voor massaverspreiding Een woord voor vandaag V Wij lezen vandaag Johannes 10:10-16. Baarn" bestaat 25 jaar Uw probleem is het onze.... Zes journalisten treden uit NVJ Open brief 33 christenen Hervormde kerkeraad geschorst BEROFPINGSWFRK F. A. Hoogendij promoveert Vaandelcommissie werkt hard Zd-Afrika wijst Anglicaanse priester uit 1 q ■E a T5~ t Ï5- a F a L 3 u m a a ■a a I TT r~ ..Toen hij dat hoorde, werd hij diep bedroefd, want hij was zeer rijk.Lucas 18:23) De rijke jongeling heeft een open oog voor het leven na dit leven. Luister maar naar zijn vraag: „Goede Meester, wat moet ik doen om het eeuwige leven te beërven?" Het antwoord van Jezus zal hem wel zijn bevallen. De geboden onderhouden? Maar Meester, dat heb ik altijd al gedaan, van jongs af. Is dat werkelijk alles? Neen, het is met alles, zégt Jezus. Nog één ding komt gij te kort. Verkoop alles wat gij bezit en verdeel het onder de armen, en gij zult een schat hebben in de hemelen. Aan alles wilde hij wel voldoen, behalve aan dat ene. Jezus ziet dwars door ons heen en ontdekt juist dat ene, dat we koesteren en in geen geval willen prijsgeven. Bij deze jongeling uw dat zijn gie righeid. We moeten leren, dat God nooit een deel van ons hart vraagt, hoe groot het ook wezen mag, maar altijd ons hele hart. En dat kleine, dat ene, dat is het wat ons belet, om ons helemaal aan Hem over te geven. VRIJlDiAG 5 FEBRUARI 19> 95- BAARN Op zaterdag 20 februari bestaat het gereformeerde Zendings centrum 25 jaar. Dat gaat het Zendingscentrum niet herdenken met een jubileumviering en een receptie. De directie wil het jubileum liever zetten in het teken van het werk: assistentie aan kerken en instellingen in de ontwikkelings landen. Daarom is een apart jubileum beurzenfonds opgericht. Gehoopt wordt, dat velen hun jubileumge schenk zullen gieten in de vorm van een bijdrage in dit fonds. In Indonesië bij voorbeeld kan een student met een beurs van vijfhon derd gulden een heel jaar studeren en leven. Baarn heeft enkele honder den studenten op haar lijstje staan. (Door Riet Diemer) AMSTERDAM Midden in een echt stukje oud-Amsterdam, onder de rook van de Oude Kerk heeft Ellen Schram haar domein ge vonden. Een kamer op de vierde verdieping van een van de huizen aan het Oudekerksplein. „Brandpunt van Leger des Heils-activiteiten", schiet het door me heen als ik een afspraak met haar maak. Brieven dia niet sljn voorzien van naam en adres kunnen niet In oebandellnt worden genomen. Ge heimhouding la verzekerd. Vragen die niet onderling met elkaar In verband staan moeten In aizonder- UJke bileven worden gesteld. Per brief dient een iculden aan postze gels te worden Ingesloten 'Vraag: Is het waar dat consump tievlees uit pees en spier bestaat? Hoeveel Is 7:0? Is de regel: ,.2, 3. 4, 5. 6. 7. 8, 9. boer, vrouw, koning, 10, Aas" bij elk'soort kaartspel van toe passing? Antwoord: Dit zijn drie vragen, dus u moet eigenlijk drie gulden sturen, maar we zullen de hand over het -hart strijken. Consumptievlees (vet laten we bulten beschouwing, want dat is uit de mode) bestaat uit spier. Een prachtig stuk bilspier noemen we biefstuk. Lopen er aller lei witte draden doorheen, dan pra ten we over zenen en pezen. Deze zijn voor de mens oneetbaar. In een echte ouderwetse slagers winkel kan men wel platen aantref fen van een opengesneden koe of varken en daarop kunt u zien uit welk deel van het dier het vlees af komstig Is. Bij uw slager kunt u al tijd de folder aanvragen van het Produktschap vee en vlees, waarin allerlei voorlichting wordt gegeven. Dikwijls zijn er tentoonstellingen van zuivel cn vleesprodukten op al lerlei dames- en huishoudbeurzen Uw tweede vraag: zeven gedeeld door nul is oneindig. Wat het kaartspel betreft, kunnen we antwoorden: Zeker niet. Er is li teratuur waarin tal van kaartspelen besproken worden met diverse waardebepalingen. Wij noemen o.a.: ..Wij kaarten", uitgeverij In de To ren, Baarn, en de Elsevier-pocket: „80 Kaartspelen" en verdere uitga ven. die u bij de boekhandel vinden kunt. Vraag: Wij hebben een groot com plex gebouwen, waar een betonnen vloer uit één stuk is gegoten. Deze vloer geeft contactgeluiden, hetgeen zeer hinderlijk is. Hoe kan ik deze vloer het beste isoleren? Antwoord: Het woord „contactge luiden" duidt erop dat hier bij het bouwen een fout is gemaakt: tussen de betonplaten van de verschillende zalen had geen contact mogen be- staan. Toen een en ander werd ge bouwd, had men met de mogelijk heid van geluidsisolatie rekening moeten houden. Misschien zal het een beetje helpen, als de machines, die ongetwijfeld in verschillende za len staan, op een dikke isolerende laag worden gezet. Of dit afdoende js. Is een tweede. Vraag: In het Verdronken land van Saaftinge ligt land van onze voorouders verdronken. Nu is mij geschreven dat de regering het plan heeft, dit land droog te maken. Wor den wij als familie daarvan in ken nis gesteld? Antwoord: Als het land van uw voorouders ls geweest en u nog eigendomspapieren of bewijzen daarvan heeft, kan men u vragen dit ten algemenen nutte opnieuw In te polderen. Blijft u In gebreke dan kan het worden onteigend. U be hoort daarvan In kennis gesteld te worden, althans voorzover een en ander nog valt na te gaan. Ik weet niet of het voor u te ho pen zou zijn, dat men u zou vragen een stuk verdronken land in te pol deren, want een particulier kan dit niet financieren. De onteigenings- waarde kan zeker niet hoog zijn, maar u kunt proberen of dit nog enige waarde heeft. Blijf waakzaam. Tegen de tijd van inpoldering zullen er zeker wel actiecomités opgericht worden van mensen, die rechten hebben of menen te hebben. hl moderne vertalingen In Ellen, 24 jaar, lange goud-blonde lokken en kortgerokt zie je niet direct een Leger des Heilssoldate in het be zit van het uniform en de luifelhoed. Ze is een van de hoofdrolspeelsters geweest in de succesvolle musical „En nu wij" van het Leger des Heils, die verleden jaar van Zeeland tot Gro ningen is opgevoerd en waarnaar 13.000 mensen zijn wezen luisteren. Nu heeft ze het eervolle verzoek gehad straks in Londen deel uit te gaan maken van een pop-groep, die gehergroepeerd wordt uit de interna tionaal bekende Joy Strings. Ze volgt soliste Joy Webb op. Vijf jaar hebben de Joy Strings het evangelie door middel van beat, pop, negro-spirituals enz. vertolkt voor de jeugd, maar vorig jaar vonden ze het welletjes cn zijn uit elkaar gegaan. Op Palaver waren ze wel aanwezig, maar in een gewijzigde formatie. Leider AMSTERDAM Ook het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap brengt een rood boekje op de markt: het rode boekje van Mat- theüs. Samen met het bruine boekje van Marciis, het groene van Lucas en het blauwe van Johannes is nu de serie evan gelies voor massaverspreiding compleet. Voor het eerst in lange tijd is het weer mogelijk voor een betrekkelijk geringe prijs evangelies te betrekken, die tijdens evangelisatieactie? uitge reikt kunnen worden. Voor ieder van deze vier boekjes heeft het NBG een vertaling gekozen, die een zo breed mogelijk publiek zal. aanspreken Eer het plan geboren werd om sa men met de Katholieke Bijbelstich ting en twee Vlaamse partners te gaan werken aan een „gemeenschap pelijke vertaling" van de Bijbel is ja ren gewerkt aan de revisie van de Nieuwe Vertaling van 1951. De evan gelies van Marcus en Lucas worden uitgegeven ln deze revisie-vertaling. Voor het evangelie van Johannes werd de „vertaling in hedendaags Nederlands" gekozen. Voor Mattheüs heeft men gebruik gemaakt van de Willibrord-vertaling van de Katholie ke Bijbelstichting. Titels Ieder evangelie heeft een eigen titel gekregen. Daarom wordt gesproken van „het pleidooi van Mattelis", „goed nieuws van Marcus", „het verslag van Lucas" en „het getuigenis van Johan nes". De namen van de personen worden gespeld in de spelling, die het NBG met de Katholieke Bijbelstichting overeengekomen is. Daarom ont breekt de „H" ln Mattheüs. Direct na de oorlog ontving het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap van een bevriende organisatie in Engeland een enorme hoeveelheid evangelies van Johannes in de Statenvertaling. Toen in 1951 de hele Bijbel in de Nieuwe Vertaling verscheen, waren er nog zoveel van die partij over. dat DEN HAAG Zes leden van de Nederlandse Vereniging van Journa listen hebben om principiële redenen bedankt als lid van deze vereniging. Aanleiding tot deze beslissing is de steun van de NVJ aan de staking van één uur op 15 december 1970. De uitgetreden leden vormen hel voltallig bestuur van de sectie free lance journalisten. Het zijn de heren W. C. F. Scheps (voorzitter), Joh. Schoemaker (secretaris), mevrouw Wil de Kreuk (penningmeester) en B. J. van der Mee. mevrouw Thea Wa- melink en Dick Lispet. In het gistëren geplaatste ar tikel van onze sociaal-economi sche redactie over de heer Ad Borstlap, die als tweede voor zitter van het CNV binnenkort met pensioen gaat, werd verwe zen naar een gedicht, dat de heer Borstlap in 1955 schreef. De lezers zullen tevergeefs naar het gedicht hebben gezocht, want het is op de zetterij blijven staan. Daarom plaatsen wij de verzen alsnog: Kleine Gloria Men moest meer over kleine dingen zingen: over wat appels op een glazen schaal. Champagne drinkt men in bepaalde kringen, maar er zijn appels voor ons allemaal. De dominees preken trage zielen met breed gebaar in schone kanseltaal. Maar kind'ren bidden, als ze 's avonds knielen voor pappa en voor mamma en voor allemaal. Als Albert Schweitzer kunnen tuy niet leven. Wel als Jan Jansen: in het schaftlokaal probeert hij elke dag de Boodschap door te geven. En zo te leven past ons allemaal. Ad Borstlap UTRECHT De 28-jarige NS- conducteur H. Steenbergen uit Asser, is gistermiddag bij Kampen' uit een rijdende trein gevallen. De man over leed na aankomst in het ziekenhuis. Niemand heeft het ongeluk zien ge beuren. De conducteur werd pas ver mist toen de trein in Kampen was gearriveerd. Men ging toen op onder zoek uit en trof het slachtoffer een kilometer voor het station naast de spoorbaan aan. het niet verantwoord was om een nieuwe uitgave te laten drukken. Tegelijkertijd voelden maar zeer weinigen ervoor, om eyangelies in de Statenvertaling te verspreiden. Ter wijl in andere landen grote partijen evangelies gedrukt en uitgedeeld werden, raakte deze vorm van bijbel verspreiding ln Nederland in onbruik. Pas vorig jaar werd het besluit geno men om weer evangelies beschikbaar te stellen voor dit doel. De enige, die in de nieuw te vor men groep overblijft is Bill Davidson, de solo-gitarist en thans leider. Ver- Ellen Schram met luifelhoed en in uniform vierde van links op deze foto deed bij The Mes sengers de nodige ervaring op voor de nieuwe pop-groep in Londen. der komen er een Italiaan, twee En gelsen en de Nederlandse Ellen bij. Ellens hele familie, vader, moeder vier zusjes en een broer zijn bij het Leger des Heils. Haar vader, die in minstens zes plaatsen in Nederland aan het hoofd van een korps heeft gestaan en daardoor met zijn gezin evenzovaak moest verhuizen, is nu veldsecretaris. Dat wil zeggen, dat hij de supervisie van de korpsen in Ne derland heeft en op het nationaal hoofdkantoor werkt. Drie zusjes wonen in Oslo en zijn daar Heilssoldaten en de enige broer en een vierde zusje wonen in Canada, waar ze allen Leger des Heilswerk doen. Eén zusje heeft zelfs bij het „leger" haar volledige werkkring ge vonden. Ze staat aan het hoofd van een huisje, waar tien kinderen wo nen, die niet bij hun ouders konden blijven. Ellen is de laatste van de kinderen Schram, die naar het buitenland ver trekt. Ze is sinds haar twintigste heilssoldate. Drie en een half jaar heeft ze ge zongen in de combo The Messengers, een beatgroep met de gebruikelijke instrumenten... en niet te vergeten de tamboerijn. „Die moet er altijd bij", lacht ze. „We hebben nog een lp ge maakt. We zongen beslist niet alleen voor Leger des Heils-publiek, maar ook in Paradiso, op het Leidseplein of de Dam. De groep bestaat nog wel, maar ik zing niet meer mee." In het dagelijks leven ls ze onder wijzeres. Samen met een collega staat ze in Amsterdam-oost voor een speel- leerklas, die de overgang van de kleutertijd naar de lagere school moet overbruggen. Als ze in april naar Engeland gaat moet ze als er niet wordt gerepeteerd of gezongen op kantoor werken, op het nationale of Internationale hoofd kwartier. Ze is er niet zo enthousiast over, maar ze zal brieven gaan verta len en dat lijkt haar wel leuk. Wat salaris betreft gaat Ellen er behoorlijk op achteruit. „Maar dat vind ik geen reden om niet te gaan. Ik begrijp wel, dat ik geen gekke dingen van het salaris kan doen. Ik heb hier bijvoorbeeld een auto, maar die kan ik niet blijven houden. Toch zou ik wel graag af en toe een keer tje naar Nederland willen komen." ELLEN SCHRAM zingen en op kantoor Debuut In Hollandscheveld HOLLANDSCHEVELD De kerkeraad van de hervormde gemeente van Hollandscheveld bij Hoogeveen is voor een jaar geschorst. De classis Meppel treedt in deze periode in de rechten van de kerkeraad. De kerkeraad van Hollandscheveld bestaat vrijwel geheel uit personen van gercformeerde-bondsrichting. De meerderheid van de gemeenteleden behoort niet tot deze richting. Bij de periodieke verkiezing van ambtsdragers, ruim een jaar geleden, ontstonden moeilijkheden. Er moesten tien ambtsdragers gekozen worden, waarvoor twee avonden uitgetrokken werden. Op de eerste avond werden vier van de vijf door de kerkeraad ge stelde kandidaten door de meerder heid van de gemeente gepasseerd. Hierop besloot de kerkeraad de twee de avond niet door te laten gaan. Ook wilde de kerkeraad er niet aan mee werken. dat de reeds gekozen ambts dragers bevestigd werden. Bij de provinciale commissie voor de behandeling van bezwaren en ge schillen werden tegen de vier nieuw gekozenen bezwaren ingediend, die NED. HERV. KERK Beroepbaar: kand. J. H. Gijsbertsen, W. de Zwijgerlaan 92. Woudenberg. GEREF. KERKEN Emeritaat aangevraagd (per 1 juni) door J. Kremer te Den Haag-West. GEREF. KERKEN (vrUgem.) Beroepen te Vlaardingen: Ch. Rup- ke te Zuid-Laren; te Nieuwleusen, te Houwerzijl en te Garrelsweer en Ten Post: kand. W. Bruinuls te Gronin gen. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Lutten: kand. A. W. Wubs te Apeldoorn. Aangenomen naar Hoogeveen: A. Hilbers te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Gorinchem: C. de Rid der te Nunspeet; te Unionville (Ont.- Can.): A. M. den Boer te Ridderkerk; te Borssele: D. Hakkenberg te Dor drecht. Bedankt voor Kapelle-Biezelinge (nadere beslissing): P. v. d. Bijl te Katwijk aan Zee. VRIJE EVANG. GEM. Benoemd tot hulp ln het pastoraat te Utrecht-Centrum: H. C. Leep, em. pred. te Amsterdam-West. NED. PROT. BOND Aangenomen naar Doorn-Drieber gen: drs. G. J. v. Hartesveldt te Har- dinxveld. zowel op provinciaal als landelijk vlak uiteindelijk niet gegrond werden bevonden. Om allerlei redenen heeft de regio nale commissie voor het opzicht van de Hervormde Kerk ln de provincies Friesland, Groningen en Drenthe de zittende kerkeraadsleden eerst voor lopig en nu voor de tijd van een jaar geschorst. De gemeente is al ruim twee jaar vacant. De laatste predikant ds. C. D. Otte vertrok in augustus 1968 naar Heinenoord. Hij behoort niet tot de Gereformeerde Bond. De eerste weken als Ellen in Lon den aankomt wordt er veel geoefend, totdat op 10 juli in de Albert Hall op het Leger des Heils-festival het de buut is. Ze -zullen daarna zowel in Engeland als daarbuiten optreden. De groep krijgt een nieuwe naam. Waar schijnlijk zal hij Good News heten. „Maar wat we zingen weet ik nog helemaal niet". Tijdens ons gesprek komt zacht pop-muziek door de radio. „Kent u hem?", vraagt ze tussendoor. „Gilbert O' Sullivan, een klein mannetje met een petje op. Hij is goed." Tegen een Waterlooplein-achtige radio staan een rijtje grammofoon platen, een paar hippe petjes hangen aan de muur en overal branden kaar sen. „Hoe heb je het hier zo gevonden?" „Kolonel Bosshardt. Nee, ik zie haar niet veel. Ze heeft het zo druk." En dan: „Ik zal het missen hier." Als ik alle vijf de hoge steile trap pen met vijf zeer verschillende trap lopers ben afgeklauterd, strooit de Oude Kerk speels klokgelui over de oude binnenstad van Amsterdam. (Van onze kerkredactie) BAARN Drieëndertig Ne derlandse christenen hebben in een open brief aan de Russische ambassadeur in Den Haag hun ernstige bezorgdheid uitgespro ken met betrekking tot de joden- processen in Rusland. "Wij die geloven in de God van Israël, de Almachtige, Schepper van hemel en aarde, weten dat deze^ God achter Zijn volk Israël staat. Eeuwen geleden verzette de leider van Egyp te zich tegen de emigratie van de Israëlieten uit dat land. Toen heeft God Israël met kracht en geweld uit Egypte gered. Dergelijke gebeurtenissen nebben zich in de loop van de geschiedenis vele malen herhaald. Om deze en ook om menselijke redenen willen wij sa men met het joodse volk niet zwijgen, totdat elke jood die ten onrechte ge vangen wordt gehouden, weer op vrije voeten jfi." Zij vragen, dat elke jood in Rus land ten volle als jood kan leven, en desgewenst de vrijheid krijgt om te emigreren naar "het door God voor hen bestemde vaderland Israël." De brief is onder meer onderti kend door prof. dr. H. Berkhof, (d L.S. den Boer (chr. geref.), prof. d M. Boertien, ds. S. Gerssen (heiv. ds. S.G. van der Haagen (luthers ds. A.C. Hofland (geref.), dr. F. Krop, ds. J. Nooter (doopsgez.), i van Polen (pingstergem.) en mg dr. A.C. van Ramselaar (r.k.). AMSTERDAM Drs. F. A. Ho< gendijk, hoofdredacteur van Elsevie promoveert op 12 maart aan de Vrf Universiteit op een proefschrift ov< de partij-propaganda in Nederlam Promotor is prof dr. G. Kuypers. Als paranymf treden op mevrouw 1 van SomerenDowner, voorzitsti van de VVD, en KVP-fractieleidi Schmelzer. (Van onze kerkredactie) DRIEBERGEN De voort gangscommissie van de hervorm de AKV (algemene kerkverga dering van „leken", door de synode ingesteld), ook wel met een mooi woord „vaandelcom missie" genoemd, ofschoon nog niet officieel ingesteld, heeft toch al langdurig vergaderd om de ter AKV naar voren gekomen zaken zo snel mogelijk door te spelen naar boven (synode) en beneden (gemeenten). De voorgedragen leden van deze vaandelcommissie hebben inmiddels- doen weten er zitting in te willen nemen. Dat men reeds bijeen kwam was om de voortgang van een en an der zo snel mogelijk te doen plaats hebben. Men wil werken volgens twee hoofdlijnen. In de eerste plaat gaat het om de verhouding tot de synode en daarbij in het bijzonder het door geven, toelichten en zoveel mogelijk tot uitvoering brengen van moties en suggesties die op de AKV naar voren zijn gekomen. In de tweede plaats het uitdragen van de gedachten ui de AKV op de gemeentelijk, classicaal en provin ciaal vlak. De voortgangscommissie kan reke nen op de steun van een bescheiden organisatie en wil de hervormde ge meenteleden zovel mogelijk en veel nadrukkelijker gaan btrekken 'bij het wel en wee der kerk(en). Gemeenten Globaal gezegd wil men de huidige problematiek binnen de gemeenten gaan doorpraten en zich nader gaan bezinnen op vormgeving en structu ren. Vooral wil de vaandelcommissie er ook voor ijveren, dat men zich gaat concentreren op de wezenlijke inhoud van het samen christen zijn. Iets nader uitgewerkt zal dit neer komen op de hoofdonderwerpen: in tergemeentelijke samenwerking, zorg voor minderheden, een te houden oecumenisch (interkerkelijk) concilie, gemeenschappelijke geloofsverwoor- ding, nieuwe opzet van het ledenbe stand der hervormde kerk, intensive ring van het geloofsleven, de kwestie van de mankracht: opleiding, vor ming, catechesem nascholing der halve, financiën en gebouwen. In de voortgangs- of vaandelcom missie zullen zitting nemen L. P. Smit, Eersel, F. 'J. J. Loeff, Hooge veen, mevrouw C. Buisman-van Dam, Zwolle, J. H. Koerts, Amersfoort, J. W. Weterholt, Delzijl, mr. G. H. O. van Maanen, Rotterdam, T. A. van den Dool, Zaltbommel, E. J. Heersma, Wommels (Fr.), drs. E. D. Nijenhuis, Castricum en D. de Kok, Goes. Op de komende synodevergadering (half februari) zal de instelling van deze en nog andere (nabehandelings) AKV-commissies 'worden behandeld. JOHANNESBURG De Britse anglicaanse priester Colin Davison moet Zuid-Afrlka voor het einde van deze maand verlaten. Een reden is niet bekendgemaakt. Davison, die sinds 1963 in Zuid-Afrika woont en in het bezit is van een permanente ver blijfsvergunning, had eerder meege deeld dat hij het Zuidafrikaanse staatsburgerschap zou aanvragen om uitwijzing te voorkomen. De priester behoorde tot een groep betogers die vorig jaar tijdens een protestmars door Johannesburg tegen de gevangenhouding van 22 negers was gearresteerd. 2 4 6 9 ÏT" ~ÏÏT 17 Ï3~ 19 23 27 28~ 32~ 33 37 36~ 39 (0 TT ÏT W - - Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 1. vruchtenmand, 5. strijd perk, 10. slede, 12. schaduwbeeld, 13. on gevulde, 15. pers. voornaamw., 16. be doeling. 20. plaats in de N.O.P., 22. meis jesnaam, 23. geest van de rijstcultuur, 25. houten klepper. 26. plaats in Gelder land. 27. leeftijd (Fr), 28. gelijk, 30. voorvoegsel, 31. samenspel. 34. oude lengtemaat, 35. Gelderland. 37. aan doenlijk. 41. heden. 42. naar beneden. 43. bijb. figuur. Verticaal. 1. door explosie verwijde vulkaankrater, 2. vlaktemaat, 3. Noorse goden, 4. muzieknoot, 5. uitroep. 6. schoorsteenzwart, 7. schelk. element, 8. dpen of Iemand er niet is, 9. myth, fi guur, 14. opbruisen, 17. scheepswerk tuig, 18. rijk man uit Engels-Indië, 19. bijnaam van de aartsvader Jakob, 21. spijkeren, 24. vertrouwensvriend, 29. niet breed, 32. water in Zeeland, 33. meer, 34. ik (Lat), 36. een zekere, 38. Vo- lente Deo (afk.), 39. voorvoegsel, 40. in i Memoriam (afk.). Oplossing vorige puizei Hor. 1. karn. 4. kennel, 9. ere, 10. por, 11. Ede. 13. raster, 14. Epen, 15. tor, 16. are, 17. en. 19. niemand. 22. leb. 24. dra, 25. tra, 27. beroerd, 30. A.M., 32. nat, 33. ara, 35. Adam. 37. snavel, 39. air, 40. dot 41. ego, 42 nadeel, 43. trom. Vert. 1. kervel, 2. ara, 3. rest, 4. kor, 5. er, 6. nepent, 7. Ede, 8. leng, 10. peridot, 13. ton, 14. era, 16. amarant, 18. nëb, 20. ére, 21. Dra, 23. benard, 26. amelom, 28. ram, 29. dra, 31. laan, 34. aver, 36. dia. 37. sol, 38. ego. 40. de.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2