Electrobouw veroordeeld Zoekende in de ruimte Stralende Marianne volleerd mannequin Doorstroming in Oegstgeest praktisch niet uitvoerbaar Havenbaron burgemeester van miljonairs-dorp WEEKAGENDA BENOEMING MR. K. STAAB EEN FEIT Wassenaar verwelkomt nieuwe eerste burger Farce Majeur morgen in Leiden Raad hield algemene beschouwingen Bijzondere prestatie van doof meisje uit Leiden SCHETSPLAN VOOR DIENSTENCENTRUM VOORSCHOTEN NIEUWE tEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 3 FEBRUARI 1971 DEN HAAG De president van de Haagse rechtbank, mr. J. C. Slote- maker, heeft, in een kort geding, ingesteld door vier clektrohande- laars in Leiden, geweigerd de showroom van de Leidse N.V. Electrobouw te doen sluiten, hoe wel de president zich geheel achter het standpunt stelde van de eisende party, dat Electrobouw onrecht matige handelingen pleegt. In verband met de ombouw van het Leidse elektriciteitsnet van 127 naar 220 Volt, was het genoemde N.V. toegestaan alleen in gevallen, waarin ombouw van grote appa raten tegen een redelijke prijs niet mogelijk is, het publiek in de ge legenheid te stellen tegen een zeer gereduceerde prijs een nieuw ap paraat te kopen bij Electrobouw. Deze heeft daartoe een showroom ingericht. Electrobouw zou volgens de eisters bij liet publiek te sterk aandringen op inruil van de oude apparaten. Hierdoor achten de installateurs, die niet bij deze N.V. zijn aangesloten, zich benadeeld. Zij vroegen de president van de rechtbank sluiting van de show room te bevelen. De president meende evenwel deze eis te moeten afwijzen. Een der gelijke maatregel zou de om schakeling van het net in sterke mate verhinderen. Wel werd de N.V. veroordeeld in de kosten van het geding. Forse verhoging subsidie K. en O. OEGSTGEEST Aan het begin van de raadsvergadering gistermid dag werd de nieuwe gemeentesecre taris, de heer Vreeke, welkom gehe ten. Verder hield men zich nog bezig met een „staartje" van de vorige vergadering, de nieuwe verordening op de heffing van hondenbelasting. De raad sprak zich uit voor hand having van de hondenpenning, hoe wel het college daar niets meer in zag. Verder werden 14 subsidieverzoe ken doorgenomen. Vooral de verho- .e, ging van de subsidie aan K. en O. ,e. sprong eruit. Per lid wordt de tege- moetkoming door de gemeente ver- jj.hocgd van f 0,75 naar 5 gulden, zo dat het bedrag op de begroting is iej gestegen van f 1425 tot f 7575. (Van een onzer verslaggevers) I DEN HAAG Twee kobalt- blauwe ogen straalden gisteravond van geluk in restaurant Boschlust aan de Bezuidenhoutseweg: Ma- njnanne Boekkooi (22) uit Leiden •iq slaagde voor haar examen van de a| Nederlandse Opleidingsschool voor I Mannequins met twaalf andere dames uit de omgeving van Den Haag. H Een bijzondere prestatiewant. sinds haar geboorte is zij doof. haar handicap gingen vele leuke banen aan haar neus voor- ui bij. Zij had graag stewardess of secretaresse willen worden. Na de vi school voor slechthorenden in n Leiden volgde ze de kunstnijver- 'a heidsschool in Delft. Zij behaalde het handvaardigheidsdiploma en een getuigschrift als assistente op scholen. r1 Tweeëneenhalf jaar werkte Ma- 'rianne op scholen voor slecht- jhorenden en op mytylscholen. Het lesgeven viel niet mee. Marianne: _J„Voor de mtylscholen moest ik |tfiuis veel voorknippen. Het kostte ime drie uur voorbereiden voor een uurtje les". Haar creatieve geest liet Ma rianne niet in de steek. Nog leuker \dan lesgeven vond ze ontwerpen. OEGSTGEEST De laad heeft zich gisteren zo'n 7 uur bezig gehouden met de begroting, waarbij alle fractievoorzitters hun al gemene beschouwingen hielden. De heer D. Olivier was wel het meest uitvoerig. Hij concludeerde, dat openheid en inspraak loze kreten zijn. Ook in Oegstgeest. Hij stelde voor een verordening op de openbaarheid van bestuur vast te stellen. Andere punten, die naar voren werden gebracht, waren openbaarmaking nevenfuncties b. en w. en raadsleden, het neerzetten van publikatieborden in winkelcentra en het kiezen van een jeugdraad. Verder vroeg de heer Oiiviero of b. en w. bereid waren mee te werken aan het totstandkomen van een centraal antennesysteem voor heel Oegstgeest, het houden van een hearing over verkeersproble matiek, een snelheidsbeperking op de Lange Voort en het maken van speelstraten. Ir. Dorgelo (VVD) stelde, aat het aanbeveling verdiende een publici- tedtsman aan te trekken by de vormgeving van informatie over de begroting. Met het oog op de door stroming vroeg hij of het college een inzicht kon geven in de groep woningzoekenden en de groep potentiële doorstromers naar duur dere woningen. Verder dacht de VVD aan een sociaal-cultureel cen trum aan de Irislaan, waarin een dépendance van de Leidse muziek school, de bibliotheek en een disco theek kunnen worden gehuisvest. Mevrouw Gouverneur (KVP) sprak de wens uit, dat het college een bestemmingsplan Haaswijk ter tafel zal leggen. Ook het bouwen van be jaar den woningen zal de no dige aandacht vragen. Verhoging Namens de prot.-clir. groepering sprak de heer Brouwer, die vond, dat de begroting wegens opgelegde beperkingen in de investeringen een verslechterend beeld te zien gaf. Hij zag echter nog wel ruimte voor verhoging van bepaalde be lastingen. Van de schooladviesdienst had hij meer verwacht. Ook bij het functioneren van de jeugdraad plaatste hij een kritische kantteke ning. De opzet van de peulerbe waarplaats is in de ogen van de PC-fractie nog onvoldoende. Drs. De Graaf maakte in de avondzitting namens de PvqA zijn visie kenbaar. Hij verweet het col lege zich achter Den Haag te ver schuilen wat betreft de financiële moeilijkheden. Het aanpassen van de begroting aan de werkelijkheid betekent belastingverhoging. Liefst kleren en bijouterieën. Sinds twee weken werkt Marianne als modeontwerpster op een confectie fabriek in Amsterdam. Het showen in sportkleding, pa raderen in avondjaponnen en stijl vol lopen in een middagdress ging haar gisteravond uitstekend af. Het Haagse opleidingsinstituut be gint al aardig wat ervaring te krijgen met dove meisjes. Over twee weken gaat het tweede meisje met deze handicap op voor het mannequin-examen. Cursus leidster Margaretha den Hengst: ,.Dit beroep is een uitkomst voor deze meisjes. Het is even wennen, maar het gaat reusachtig". Met hun diploma op zak kunnen de meisjes kleding gaan showen. Verschillende ontwerpers hebben voor de geslaagde dames al inte resse getoond. De andere geslaagden zijn: M. Blomsma-Sproet (Delft), A. den Duik (Scheveningen), J. van Geldorp (Den Haag), E. van Leeu wen (Voorburg), G. Palm (Den Haag), D. Röver AmsterdamH. Ruifrok (Den Haag). D. van Schaik (Wassenaar). H. Timmer (Den Haag), A. v. Tongeren (Lei den). M. Tvr (Den Haag) en M. v. d. Zwah (Den Haag). het ziet dit liever in de nieuwe wijk Haaswijk gerealiseerd. Wethouder Thorn zei dal door stroming praktisch niet uitvoerbaar is. Er is geen alternatief. We heb ben voor iemand in een goedkope woning geen andere woning van 200, 300 en zelfs niet van 400 gul den. De begrotingsbehandeling wordt vanavond voortgezet met de 'aan biedingsnota'. VOORSCHOTEN Dc Stichting Dienstverlening Bejaarden heeft een architect opdracht gegeven 'n schets- plan voor een dienstencentrum te ontwerpen. Daarmee is een belang rijke stap gezet naar de verwezen lijking van het ideaal dat de stich ting voor ogen heeft: 'n aansluitend stelsel van voorzieningen voor de bejaarden in Voorschoten. De stichting wil diensten verlenen en de al werkende dienstverlenin gen coördineren. Zij heeft inmiddels besprekingen gevoerd met gemeente bestuur, provinciale en landelijke in stanties op het gebied van bejaar denzorg en is ook een kijkje gaan nemen in de gemeenten waar dien stencentra al werken. De stichting denkt aan een hulp- verleningssystee'm, waarbij de be jaarden die zorg krijgen, die ze no dig hebben, terwijl hun zelfstandig heid niet wordt ingeperkt. Er is op het ogenblik een alarmsysteem in voorbereiding, verder 'n boodschap pendienst en een informatiecentrum over pensioenen en belastingen. Er wordt gewerkt aan grotere moge lijkheden voor ontspanning ëh re gelmatig gezondheidsonderzoek. LEIDEN De Leidenaar Rein Dool is geen schilder-tekenaar die dikwijls met zijn werk in de openbaarheid treedt. Maar als hij dat doet, blijkt dat hij weer op een andere picturale toer is gegaan. Nu exposeert hij in het trap penhuis van de universiteit aan het Rapenburg litho's en schil derijen, die betrekking hebben op de mens en de ruimtevaart. Hij tekent de mens in de ruim te als een onderdeel van de technische middelen, waarmee hij de ruimte wordt ingescho ten, bizarre mengsels van men selijke en technische fragmen ten tot over het algemeen vorm loze en moeilijk te verklaren symbolieken. Rein Dool lijkt ons minder een roepende in de woestijn dan een zoekende in de ruimte. Zo weinig spreekt dit werk ons aan. In het Duivenhuis aan het Rapenburg exposeert de Haagse schilderes Miep de Leeuwe een aantal schilderijen, aquarellen en een enkele tekening. Het werk kan worden be schouwd als een nabloei van het expressionisme: gedegen vakwerk, niet uitbundig van kleur, overwegend groenen en bruinen met slechts sporadisch een enkele markante kleurnoot. Haar toets is weinig vrouwelijk, soms bij het slordige af. Daar door krijgt het weliswaar iets spontaans, maar mede door de weinige verscheidenheid van haar palet ook iets onafs. Daarentegen merkten we wel een vrij systematische opbouw van haar werken op, vooral in de landschappen en stadsge zichten. De stillevens missen over het algemeen de juiste sfeer. De aquarellen zijn vrij zwaar in de verf gezet en mis sen daardoor het transparante van deze schildertechniek. Ge degen vakwerk, niet groots. maar aantrekkelijk om te be kijken. In de bibliotheek Zuid-West aan de Ed. van Beinumlaan ex poseert Elze Verhoef schilderij en van wisselend karakter: een zevental portretstukken en een dorpsgezicht. Zij schildert over het alge meen wat doffe en ongewone kleuren, die echter in dit werk wel goed harmoniëren. De por tretten zijn echter vlak van uit drukking, wel aantrekkelijk in picturaal opzicht, maar de mens aóhter het schilderij doet wat zielloos aan. In sommige kleine portretjes vinden we Van Gogh terug, maar dan zonder diens kleuruitbarstingen. Het is werk van een goede amateur. Iets anders is het met een zeer mooi werkje in de zgn naïeve trant: een dorpsgezicht. Dat is heel goed gecomponeerd en fraai van kleur af stemming. WILLEM PRINS G. J. Prevo viert jubileum LEIDEN Het was vandaag feest op de school van de Eerste Leidse Schoolvereniging aan het Noordeinde. Het hoofd, de heer G. J. Prevo, viert namelijk zijn 25-jarig jubileum. Tot 1962 was hij onderwijzer; toen werd hij hoofd- De leerlingen voerden van morgen sketches en liedjes op voor hun jubilerende hoofdonderwijzer. De receptie werd vanmiddag van half vijf tot half zes in de school gehou den. Voorlichting Fo)ls Jansen in Leiden Burgemeester Van Eysinga ging uitvoerig in op de beschouwingen van de VVD, de prot.-chr. groepe ring en de KVP. Het antwoord aan D'66 en PvdA was nog niet gereed, deze beschouwingen het college te laat hadden bereikt. De voorlichting zal het komende jaar meer gecon centreerd worden. Het aantal be stemmingsplannen is, om het over zichtelijker te maken, voorlopig van 5 op 3 teruggebracht. Verder is het college niet voor een sociaal- cultureel centrum aan de j'risiaan; LEIDEN Morgenavond en vrij dag en zaterdag brengt Fons Jansen in de schouwburg zijn soloprogramma „Driemaal andermaal"- Het is wijder van opzet dan zijn eerste programma „De lachende Kerk", waarmee hij ze ven jaar geleden zijn debuut maakte en dat werd gevolgd door „Hoe meer zielen", waarvan Jansen bijna zes honderd voorstellingen gaf voor bij elkaar 300.000 bezoekers. Ook „Drie maal andermaal" is opgebouwd uit liedjes, typeringen, pantomime en conférences. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Bij Koninklijk Besluit is met ingang van 16 februari benoemd tot burge meester der gemeente Wasse naar mr. Karei Staab, fractie voorzitter van de WD in de Rotterdamse gemeenteraad en lid van de provinciale staten van Zuid-Holland. Daarmee is de verwachting uitgesproken in ons bericht van vórige week, beves tigd. De heer Staab, 51 jaar, is remon strants en maakte jarenlang deel uit van de kerkeraad der remonstrants- gereformeerde gemeente Rotterdam. Hü is beherend vennoot en directeur van de Rotterdamse scheepvaarton derneming Hudig en Pieters C.V. en in Rotterdam is hij een bekende en zeer geziene figuur. Bij de benoeming van de heer W. Thomassen tot burge meester van Rotterdam ueed de heer Staab van zich spreken, door, toen de heer Thomassen weinig gevoelde voor de officiële ambtswoning aan de Hof- laan, zijn riante bungalow in het Kra- lingsebos beschikbaar te stellen en zelf de ambtswoning maar te betrek ken. Mr. Staab is lid van het hoofdbe- Uitslagen junioren LEIDEN De uitslagen van de zaterdag in de afdeling Leiden ge speelde juniorenwedstrijden luiden als volgt: afdeling A: Alphen al Katwijk al 0-1; Rijnsburgse Boys al —Quick Boys al 4-2; SC Lisse al ARC al 4-0; Al: Quick Boys a2 SVOW al 2-2; Lisser Boys alTer Leede al 6-1: Noordwijk alRCL al 2-0; A3: KRV a2Noordwijk a2 6-2; Lisser Boys a3Ter Leede a3 1-2. stuur en voorzitter van het departe ment Rotterdam van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Han del en vice-voorzitter van de Konink lijke roei- en zeilvereniging 'De Maas'. Verder vervult de heer Staab een groot aantal bestuursfuncties in vele organisaties, zoals het Nederlands Centrum van Directeuren, de stichting Zeemanscentrale, het Pensioenfonds Vervoer- en Havenbedrijven, het Al gemeen Ziekenfonds voor Zeelieden en de Vereniging van Rotterdamse Expediteurs. Mr. Staab is oud-voorzitter van de havenvereniging Rotterdam en oud- bestuurslid van de stichting Zee manswelvaren en de Rotterdamse roeibond. Op sociaal-medisch gebied is be kend zijn voorzitterschap van de Ara- manstichting voor gehoorgestoorde kinderen en van de stichting tot be strijding van huidziekten. onderwijs in gewest Leiden LEIDEN De gemeentebesturen in het gewest Leiden hebben een royaal formaat uitgevoerd boekje roortgezet onderwijs in het gewest 1971" uitgegeven. Na een algemeen overzicht, waarin worden verstrekt over _J inrichting van het voortgezet on twijs en zaken als schoolgeld en en beroepskeuze, wordt een jdetailleerd overzicht gegeven van -Je opleidingsmogelijkheden in het pest. Daarbij is onderscheid ge hakt tussen :onderwijs, dat recht reeks na het basisonderwijs kan prden gevolgd; avondopleidingen; n holen voor kleuter-, basis- en bui- kgewoon onderwijs. Het door een aantal illustraties boekje is in de eerste hats bestemd voor ouders van leer- igen van het zesde leerjaar der Jsisscholen. |WAMMERDAM Een 41-jarige ivarmingsinstallateur uit Leiden gisteren een gecompliceerde inbreuk op bij een ongeluk. Hij 1 met grote snelheid over de weg ien Alphen en Zwammerdam. |en voorbij de afslag naar Zwam- Jrdam schoot hij uit de flauwe Opvolger prof. Snellen LEIDEN Dr. E. Vernauskas, sinds september van het vorig jaar gewoon lector in de inwendige ge neeskunde met een bijzondere op dracht voor de cardiologie aan de Leidse Universiteit, is benoemd tot gewoon hoogleraar met dezelfde leer opdracht. Hij is als zodanig de opvol ger van prof. dr. H. A. Snellen, die met pensioen gaat. Foto's van Woldringh LEIDEN In „De Lakenhal" wordt van 12 februari tot 28 maart een tentoonstelling gehouden van werk van de in 1968 overleden fotograaf Meinard Woldriingh. Hij was zelf standig fotograaf in Den Haag. Na de oorlog werd hij door de Roto gravure te Leiden aangetrokken als specialist in kleurenfotografie. Academische examens LEIDEN, 2 februari Doet. ex. cult, antrop.: mevr. v Arnoldus-Schröder (Heemstede). bocht en vloog met zijn auto tegen een boom. De auto 'kwam rechtop tegen een tweede boom tot stilstand. De man is overgebracht naar het Aca- demisch Ziekenhuis te Leiden. Zijn auto was helemaal vernield. Woensdag 3 februari Stadhuis. 4 tot 6 uun spreekuiiT soc. raadsvrouw. Schouwburg, 8.15 uur: musical HIC. Donderdag 4 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen mei „Drie maal andermaal", Gehoorzaal, 8.15 uur: uitvoering „De stem des volks", komische cantate „De schipbreuk" van Johan Wagenaar, Leny Stevens-Ridderhof, sopraan, Marlus van Altena, tenor, Henk Smit, bas," Jan van der Meer, piano, Ada v d Bent en Luuk Nagtegaal, slagwerk. Voor de pauze twe werken voor koor en orkest van Brahms, medew. Vox Laeta. Roelofarends- veen. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8.15 uur: prof. dr. A M Hugo uit Kaapstad over Het Chr. Instituut en de toekomst van Zuid-Af rlka. Vrijdag 5 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen met „Drie maal andermaal". Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 uur nam. tot 3 uur: kwintet André Drop. Rapenburg 24. 8 uur: IC. en O., „Ge weld geweldloosheid", drs. H H v d Wuste. In samenwerking met Leids V redeskontakt. Zuiderkerk, 8 uur: afdeling Centrum Christen-vrouwenbond, huishoudelijke vergadering. Zondag 6 februari FILMS CAMERA 'Meisjesintcrnaa(k)t, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, en 9.15 uur, vr en za 23.30 uur The Damned, 18 jaar. LIDO De dokter is een liefhebber, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR Bij voorbeeld overspel, is Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.55, 7 en 9.15 uur. REX Dood ln het verkeerde bed, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. vr en za 23.30 uur Marnie, 18 jaar. STUDIO A passion, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 TRIANON Ben Hur, a.l.. dag. 2 en 8 uur. NIEUWE FILMS CAMERA Meisjesinternaa(k)t. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vrij en za 23.30 uur The ballad of cable hogue, 18 jaar. LIDO To late the Hero. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. LUXOR De avonturiers, 18 jaar, dag. LEIDEN Weer of geen weer, het Farce Majeurteam, gevormd door Ted de Braak en de zijnen, zal morgenochend met de kar van Wijnand Greizên present zijn op het Pieterskerkhof. Van 11 uur tot 1 uur worden dan televisie-opnamen gemaa kt en Ted de Braak, Alexander Pola en Fred Benevente zullen voorgaan in de community-singing, ondersten nd door de vrolijke klanken van het Leids Stu denten Hoempa-gezelschap. Dit optreden van Farce Majeur is te danken aan het stichtingsbestuur van de musical HIC. Van avond wordt in de schouwburg de laatste voorstelling van HIC gegeven en de spelers hiervan vinden het optreden van Farce Majeur een mooie af sluiting van een leuke periode. REX Prooi der erotiek, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; vrij en za 23.30 uur Spreken, fluis teren en steunen, 18 jaar. STUDIO Psycho, 18 jaar. dag, 2,30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Ben Hur, a.l., dag. 2 en 8 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522; Apotheek R van Breest Smallen- burg. Loevesteln 6. Leiderdorp, telefoon tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek, Wilhelminapnrk 8. Oegstgeest, tel. 53274. De zaterdagdlenst na 13 uur, de zon- dagdlenst. de avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargeno men door Apotheek Zuid-West. noktersdlenst Tot zaterdag to uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 oellen tot zondag 24 uur Sociëteit Twcntwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraot 19, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin. Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen Dc poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 13 uur Ca mid dags) tot woensdag 13 uur waargenomen door net Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op eondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummer» Doktersdlenst: 6 maaJ 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645 Gemeenschap Zuid-West Huipverlenings- en informatiedienst voor Leiden Zuid-West, secretariaat Jac- aues Ursusplantsoen 63: voor hulpverle ning telefoon 24101 o.g.g telefooo 20400; voor informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks, oe- haJve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15.30 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19-00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prexnaturen taileen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. KJnderklJniekmaandag t/m vrijdag van 18.15—19 00 uur; zaterdag eD zondag van 14.30—15Jo uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden ala op zondag Elisabeth ziekenhuis:: Volwassenen: 3e klas: alle dagen van 14—15 en van 18.45— 19.30; 2e klas: alle dagen van 11.30—12. van 14—15 en van 18.45—18.30; le klas: alle dagen vanaf half twaalf. Kraamafdeling: 3e klas: van 15—16 en van 18.45—19.30; 2e klas: van 11.30—12 (al leen vaders) van 15—16 en van 18.45—19.30. Baby's en kleuters: zo, ma, wo. vrij en za van 1515.30; di en do van 18—18.30. Kinderen vanaf 4 jaar; alle dagen van 15—16, di en do van 1818.30. AnnakllnlekSe klas. 13.30—14.80 en 18— 19 uur; 2e klas 13.30—1530 en 19—2o uur; le kias 11—12 1330—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tol 14.30 uur; zon dags U tot 12 en 2 tot 2. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- maklinlek; maandag t.m. vrijdag 16.45 17.45 uur; zaterdag t3—15 uur: zondag tl—11.45 en 13—15 uur Oiaconessenhuis: dagelijks eerste klas van U tot 12, 1.15 tot 2 eD 7 tot 8 uur; derde kias 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 eD 7.15—8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18.00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van I4.UO-15.00 uur. van 18.C0X8I8.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 6 en avonds van 7 tot 8; zaalpatiënten zondags van I tot 8. dinsdag van 1 tot half 3. donderdag van half 7 tol half 8 en zater dag van 1 tot half 3. Katwijk Zeebospitiuin: longkllniek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 6; tbc-afde- llng; dagelijks van half 3 tot half 6; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 9 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkllniek en tbc-afdeiing kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Galerie Van dei Vllst, Botermarkt 3: scnilderijen en aquarellen van Adrie van Schagen, dlnsd. t.e.m. zaterdag 9-6 uur. tot 31 lanuart. Expositie van foto's van Marco AdmUJ taal ln de Openbare Bibliotheek „Hont- kwartier'. Zwellandlaan 5. Openings uren: maandag 1—5. dinsdag 9—12 1—5, woensdag 9—12. 1—5. 7—8.30. vrijdag 9—12. 1—5, tot 4 februari. Expositie van schilderijen van Elze Verhoef Id de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Beinumstraat (onder Thorbecke MAVO). Openings uren: maandag 2—5.30, dinsdag 6.30—9. woensdag 10—12. 2—5.30, vrijdag 2—5.30, 6,30—9. zaterdag 10—12.30. tot 4 februari. Rapenburg 73: grafiek en schilderijen van Rein Dool, 15 tan t.e.m. 10 febr. (Leids Akad Kunstcentrum). Rapenburg 94: schilderijen en aquarellen van Mlep de Leeuwe. tot 13 februari, dins dag t.m zondag 2 tot 8 uur. Café-chantant Scarabee, Pleterskcrk- choorsteeg 24: expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns, dagelijks lot 16 februari. Muses Acad. Insu mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30 dlnsdae cd vrijdag ook 14—17 uur Hortus. Rapenburg 13: I aprU M «eptember 9—15 en U.30—17 uur, zon. 1»—16 uur kassen cat eD zon. gesloten: 1 oktober - n maart 9—12 en 13.30—16 uur, zon eesloten kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dar 10—17 uur zond. 18—17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3