Toestand joden in Syrië is niet langer houdbaar En had de liefde niet.... Zes niet eens over Britse prijs voor toetreding Bisschop verbaasd over Friese brief Wereldraad helpt 800 gezinnen in Pakistan MR. DR. J, MORGEN DONNER 80 JAAR Een woord voor vandaag vertraagd Actie 1 plus" Internationaal comité ijvert voor vrijlating Uw probleem is het onze.... Rusland wijst student uit Russische Jood ma» naar Israël Kort geding van „Exota" tegen Marcel van Dam Uitnodiging aan priesters Bijna 527 miljoen r.-katholieken V akantiegangers gevoeliger voor religieus woorcl Keulse Dom door luchtvervuiling bedreigd Jaarvergadering Zwinglibond BEROEPINGSWERK DINSDAG 2 FEBRUARI 1971 "Ik zal de daden des Heren gedenken, ja ik wil gedenken uw wonderen van ouds." Gedenken ligt ons niet. Wij zijn maar vergeetachtig, vergeten zo gauw wat een ander voor ons heeft gedaan. Zo is het in de verhou ding mens-mens. Is het. in de verhouding mens-God beter? Ach, na tuurlijk, we hebben tijden dat we dankbaar zijn en zeggen: Wat zal ik met Gods gunsten over laan, die trouwe Heer voor zijn gena ver gelden? Maar, laten we eerlijk zijn, die tijden zijn te tellen. De dichter van psalm 77 zit diep in moeilijkheden, zo zelfs, dat hij gaat denken, dat God vergeten is om genadig te zijn. Maar dan gaat hij gedenken. Hoe dikwijls God in zijn leven heeft ingegrepen, de wonderen die Hij heeft verricht. Door dat gedenken van Gods daden ontdekt hij opnieuw Gods liefde, leeft hij, dat God hem nooit loslaat, hoe diep het dal is. dat hij heeft te betreden. Wij lezen vandaag Mautheüs 8 5 - 13. BRUSSEL De ministers van buitenlandse zaken van de zes EEG-landen konden het gisteren niet eens worden over de prijs die Engeland moet betalen voor het EEG-lidmaatschap. Wel dat het Engelse aanbod om met een aandeel van drie procent te be ginnen veel te laag is. Minister Luns wees er zijn collega's op dat de Britten, zeker in de begin fase. geen te zware financiële last op gelegd kan worden. De financiering mag niet het lot van de gehele onder handelingen in de waagschaal stellen, zei hij. De Fransen handhaafden hun standpunt dat met een veel hoger percentage moet worden begonnen en dat de Britten niet op 15 a 17 procent moeten eindigen, maar op minstens 20 a 25 pet. Vandaag worden de onderhandelinngen met Engeland voortgezet De ministers konden eveneens niet tot de afspraak komen dat de EEG per 1 juli algemene preferenties zaP toepassen voor de ontwikkelings landen. Het lukte minister Luns ten dele zijn collega's warm te maken voor zijn voorstel handelsvoordelen Brieven die niet zijn voorzien van naam en «drea kunnen niet In neliandellna worden genomen. Ge- •ielml>ciuf1lne Is verzekerd. Vragen 'die niet onderling mei elkaar In verband staan moeten In alzonder- 'Ijke b.'even worden gesteld. Per oriel dlem een gulden aan postze gels te worden Ingesloten Vraag: Vier jaar geleden trouwde lk met een weduwnaar. Nu heb ik van mijn ouders en een tante geld geërfd. Het staat op mijn naam. Hoe gaat het als een van ons tweeën overlijdt? Hoe moeten de kinderen uit het eerste huwelijk erven uit de eerste huwelijk van uw man niet nalatenschap van het tweede huwe lijk? Antwoord: Kennelijk is u zonder huwelijkse voorwaarden gehuwd, anders was de vraag niet nodig. Dat het geld op uw naam staat, kan be ter: :nen dat uw ouders en tante heo- ben bepaald dat het geld buiten de huwelijksgemeenschap blijft. In dat geval kunnen de kinderen uit het eerste huwelijk van u man niet van uw geld profiteren, als uw man sterft. Het kan ook betekenen dat het op uw naam op een spaarbankboekje staat. In dat geval valt het toch in de huwelijksgemeenschap. Het beste is dan dat u en uw man de zaak eens met een notaris bespreken. Vraag: Er zijn in het buitenland zieke en eenzame mensen, die graag correspondentie wensen. Ik heb ge lezen dat er in Nederland iemand is, die een verzameling adressen heeft van zulke mensen. Antwoord: Er zijn veel chronische patiënten in Nederland die daar erg blij mee zullen zijn. Hier volgt het adres van de propagandist van de vereniging Het Zonnehuis (deze houdt verschillende huizen, ver- pleeg- en ziekenhuizen voor chro nische patiënten in stand): Dr. V. d. Helm, hoofdkantooro Het Zonnehuis. W. Barendsstraat 15, Utrecht. In Eva en De Prinses kunt u weke lijks een lijst met namen vinden van zieken en chronische patiënten, die een attentie zouden kunnen waarde ren. Raad aan lezers: Wanneer onze le- ze-s in hun huurhuis vaste vloerbe dekking willen laten aanbrengen, is het raadzaam dit tevoren met de hu'seigenaar te bespreken in ver band met de gelijktijdige aanleg van reparatie- en werkmogelykheid in de vloeren. Veel kwesties en gehar rewar kunnen op deze mahier voor komen worden. Verzoek van lezeres: Kan iemand me helpen aan een gedicht dat be gint met: „Joost Stok woonde op de Drentse heide, Een uurtje van de stad zo onge veer....?'* toe te kennen voor industriële pro- dukten, halffabrikaten en een aantal landbouwprodukten. De raad zal over deze zaak op 30 maart beslissen. Op de bijeenkomst slaagde de Ne derlandse delegatie met succes er in de belangen van Indonesië veilig te stellen, als een uitgebreide gemeen schap handelsmaatregelen gaat stel len voor onafhankelijke gemenebest- landen in het Verre Oosten, Azië en Oceanie. Nederland zal er op toezien dat geen schade zal worden berok kend aan de exportbelangen van Indonesië. Een dergelijke verklaring liet de delegatie opnemen in de notu len van de raad. MOSKOU De Russische autori teiten hebben gisteren een Engelse student, Norman Bauer, uitgewezen, wegens het fotograferen van een Russische defepsie-installatie. Van de Britse ambassade is verno men dat Bauer, Student in de Russi sche literatuur aan de universiteit van Leningrad, een foto had genomen van de zonsondergang op de rivier de Ne va in Leningrad. Bauer zou zich er niet van bewust zijn geweest, dat de werf, die ook op het plaatje voorkwam, een militair object was. C MOSKOU Vitaly Schwenchins- ky, één der meest geachte leden van de Joodse gemeenschap in de Sowjet- unie is maandag met zijn gezin naar Israël vertrokken. Dat deze bekende architect de Sow- jetunie heeft mogen verlaten wordt AMSTERDAM De vorig jaar zo vlot lopende lutherse „Actie 1 plus" voor ontwikke lingssamenwerking kampt met verminderde belangstelling. Dit fonds werd eind 1969 ingesteld als uitvloeisel van de aanbevelingen van Uppsala. De bedoeling was, dat niet de kerkelijke organen, maar de lutherse kerkleden als individu regel matig in dit fonds zouden bijdragen ten behoeve van ontwikkelingssa menwerking en de verhouding rijke en arme landen. Als richtlijn werd aangenomen één procent van het jaarinkomen; van daar de naam. Vorig jaar om deze tijd was de stand ruim 155.000 gulden. Dit jaar is tot nu toe ruim 43.000 gulden ontvan gen. Daarmee is het salaris van de door de lutheranen uitgezonden (ge reformeerde) wiskundeleraar Jan Draisma (27) met echtgenote Froukje aan de middelbare school te Baga- moye, Tanzanië wel binnen. Maar andere verplichtingen, zoals steun voor een jongensintemaat in Goemla, India dreigen in het gedrang te komen. De actie wordt daarom nu geïntensiveerd. AMSTERDAM Gisteren diende in Amsterdam een kort geding, dat Van Tuyn's limonadefabriek en dis tilleerderij N.V., producent van Exota aanspande tegen ombudsman Marcel van Dam en de Vara. In een tv. uitzending over het springen van limonadeflessen heeft Marcel van Dam de naam Exota ge noemd. Volgens de raadsman van de fa briek. Mr. W. A. van Els, wordt in de uitzendingen op zeer onzorgvuldige wijze een aanval gedaan op de onder neming, zulks tot schade van het be drijf. Het kort geding is aangespannen om verder kwaad te voorkomen. Hij eist dan ook een stopzetting van de actie tegen Exota. voorlezing van het vonnis door van Dam in zijn t.v. pro gramma zonder commentaar en toela ting van de fabriek tot een weder woord in de eerstvolgende t.v. uitzen ding. Dit alles op straffe van een dwang som van ƒ150.000,-. Voorts wordt de president gevraagd het gedrag van de Vara en van Van Dam onrechtmatig te verklaren. De advokaat van de Vara en Mar cel van Dam, Mr. M. G. Rood, stelde dat hetgeen in de uitzending was ge daan, erop gericht was de aandacht van het publiek te vestigen op het uit elkaar springen van flessen met kool zuurhoudende dranken. En voorts of er geen taak voor de overheid ligt om tot verbetering van de veiligheidsvoorschriften te komen. Er is volgens Mr. Rood geen sprake van, dat er een campagne tegen de fabriek is gevoerd, waar Exota is ge noemd, is dat gebeurd op grond van feiten, medegedeeld door slachtoffers. algemeen gezien als een zeldzame toegeeflijkheid van de Russische autoriteiten. Acht dagen geleden heeft Boris Zuckermacin. een natuurkundige en één der leiders van de joodse bewe ging voor gelijke burgerrechten, de Sowjetunie verlaten om naar Israël te emigreren. (Van een onzer medewerkers) AMSTERDAM De situatifc van de joden in de Arabische landen is onhoudbaar. Vooral de vierduizend joden in Syrië be vinden zich in miserabele omstandigheden. Tot deze conclusie is het Internationale comité voor de vrij lating van de joden in het Nabije Oosten gekomen. Het comité gaat alles in het werk stellen om te bereiken, dat Syrië deze jo den toestaat, het land te verlaten. Het gaat onder meer praten met secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde#Naties. In Syrië zijn de joden verplicht, altijd hun persoonsbewijs bij zich te dragen, met een rode aantekening dat zij jood zijn. Maar ook met zo'n iden titeitskaart op zak mogen zij zich niet verder dan vier kilometer verwijde ren van hun huis in de joodse wijk van Damascus of Aleppo. In deze wijken worden steeds meer woningen toegewezen aan Palestijnse vluchtelingen. De joden voelen zich daardoor vogelvrij. In zekere zin zijn zij dat volgens het comité ook. Hun brieven worden gecensureerd. Contact met joden buiten Syrië is verboden. Enkele synagogen zijn in beslag genomen en ter besch'kking gesteld van Palestijnse guerrilla's. De synagogen die nog tot hun be schikking staan, mogen alleen worden gebru'kt in aanwezighe'd van func tionarissen van de veiligheidsdienst. gijzelaars beschouwd. Zij mogen het land niet verlaten en staan voortdu rend bloot aan het gevaar van arres tatie. In Algerije. Libanon en Tunesië hebben de joden toestemming gekre gen om te vertrekken. Het betekent wel, dat zij al hun bezittingen verlie zen. In het Internationale comité voor de vrijlating van de joden in het Na bije Oosten zitten tal van politiek, religieus en artistiek vooraanstaande joden en christenen. Een belangrijk aandeel in het on derzoek hebben Alain Poher, voorzit ter van de Franse senaat, en de Ame rikaanse generaal Lucius Clay. ALAIN POHER LUCIUS CLAY Bouw van drie nieuwe dorpen (Van onze kerkredactie) GENÈVE De Wereldraad van Kerken gaat achthonderd ge zinnen in het rampgebied in Oost- Pakistan helpen een nieuw be staan op te bouwen. De kosten van dit plan worden geraamd op 2,7 miljoen .gulden. Het plan voorziet in de bouw van drie dorpen, die aan de zeekant be schermd zullen worden door dammen en bosgordels. In plaats van bambdphutten zullen eenvoudige twee-kamw huizen wor den gebouwd. Ze zullen worden opge trokken van leemcementblokken, die ter plaatse te maken zijn. De huizen krijgen een stabiele dakconstructie, die grotere bescherming biedt bij or kanen. Desondanks kost een dergelijk huis nog maar 150 roepia, dat is 600 gulden. Ieder dorp krijgt een dorpshuis, dat bescherming kan bieden bij wervel stormen en gelijk zal dienen als school, kliniek, vergaderplaats en moskee. Het plan voorziet ook in een centrale drinkwatervoorziening. De Wereldraad zal de dorpen ver der aan eenvoudige gemotoriseerde vissersboten helper en ook aan trac toren en andere werktuigen voor de landbouw. Ook zal vee beschikbaar ROME Volgen* het zojuist ver schenen jaarboek van het Vaticaan zijn er thans over de gehele wereld ■>26.6 miljoen rooms-katholieken. Dat is 10.8 miljoen meer dan begin 1969. In deze zelfde periode is het aantal priesters echter gedaald met 1.480. Er zijn thans 236.200 priesters. Het aantal priesterstudenten is in deze twee jaar met twaalf procent ge daald. worden gesteld. Alles wordt eigendom van dorpscoöperaties. Bovendien heeft de Wereldraad ook nog ruim een miljoen gulden overge maakt aan de Oostpakistaanse raad van kerken voor haar opbouwwerk in het rampgebied. MEERSSEN In tegenstelling tot wat algemeen werd aangenomen, hebben vakantiegangers op campings meer behoefte aan een godsdienstig woord dan wanneer ze thuis in hun gewone doen zijn. Tot deze conclusie zijn priesters en predikanten geko men, die zich tijdens de zomermaan- dén speciaal met de zielzorg ouder vakantiegangers bezig houden. Priesters en predikanten uit acht Westeuropese landen hebben deelge nomen aan een internationale werk week voor campingpastoraat, ge organiseerd door het Europa-semi narie in Meerssen bij Maastricht. Om aan die religieuze behoeften van de vakantiegangers tegemoet te komen en priesters en predikanten in staat te stellen, daarop zo goed moge lijk in te spelen, heeft het Europa seminarie besloten vervolgcursussen te organiseren voor de training van campingpastores. KEULEN De Dom van Keulen, de mooiste kerk uit de bloeiperiode van de Duitse gotiek (rond 1200), wordt bedreigd door de luchtvervui ling. De Dom die in de laatste we reldoorlog door geallieerde bommen zwaar werd beschadigd 14 gewel ven stortten in en 8.500 m2 venster glas sneuvelde wordt langzaam maar zeker weggevreten door zwa velhoudende stoffen in de lucht. Een groep deskundigen vecht tegen de corrosie en het verval van de bui tenmuren van deze prachtige kerk. Professor'Willy Weyres die toezicht houdt op de herstelwekzaamheden aan de Dom, meent dat het de rook van uitlaatpijpen en fabrieksschoor stenen is die de dikke laag verwoes tend zwavelzuur op de muren van de dom veroorzaakt. Uitroeien Voc-dat het joodse godsdienston- dc-v.'"s begint het moet beperkt blijven tot twee uur per week moeten de leerlingen hardop uit spreken: „Joden zijn misdadigers en dieven. Zij moeten worden uitge roeid." Doordat de joden van vrijwel alle beroepen zijn uitgesloten, staan zij ten prooi aan bittere armoede. Ook de omstandigheden, waarin de joden in Egypte, Irak en Libië verke ren, worden in het rapport van het comité precair genoemd. De joden in deze landen Egypte 700 (1948: 75.000). Irak 1800 (1948: 120.000) en Libië 90 (1948: 45.000) worden als GRONINGEN Bisschop Möller is verwonderd over de brief, die het moderamen van de provinciale kerkvergadering van de Nederlandse Hervormde Kerk in Friesland naar Septuagint heeft gestuurd. In deze brief vroeg het moderamen namen van priesters, die geschikt en bereid zouden zijn om in hervormde kerkdiensten voor te gaan. „Wij den ken daarbij in het bijzonder ook aan diegenen onder hen, die wegens hu welijk de mogelijkheid tot woordver kondiging in de eigen kerk thans nog wordt onthouden", aldus de brief. Gesprek Namens de Groningse bisschop heeft vicaris Grasveld contact opgenomen met de provinciale kerkvergadering, waarvan de scriba ds. H. J. N. Zui- dersma hem een toelichting heeft ver- "DEN HAAG —Tfrorgèn" wordt mr. dr. J. Donner, oud-president van de Hoge Raad en oud-minis ter van justitie, 80 jaar. Mr. Donner, die reeds voor de oor log (vanaf 1933) deel uitmaakte van de Hoge Raad, werd in 1946 benoemd tot president van dit hoogste college In ons rechtsbestel en dat bleef hij tot 1961. .Reeds op 35-jarige leeftijd werd mr. Donner minister van justitie, eerst in het kabinet-De Geer, daarna in het kabinet-Ruva de Beerenbrouck. Uit dat (zevenjarig) bewind stamt een groot aantal wetten, w.o. de psycho- patenwetten, een deel van de grote hervorming van ons zeerecht, de nieuwe regeling van de naamloze vennootschap, de ambtenarenwet en de wet ter bestrijding van de gods lastering. Ook in het maatschappelijke, ker kelijke en politieke leven bekleedde mr. Donner diverse functies. Jaren lang werd hij de "grand old man", van de A.R.-partij genoemd en van 1945 tot 1966 was hij president-cura tor van de Vrije Universiteit, die hem in 1967 een dpor prof. Sierk Schroder geschilderd portret van hemzelf aan bood. Over de karaktervaste persoonlijk heid van mr. Donner wordt nog steeds met respect gesproken en ook na het neerleggen van zijn officiële functies wordt zijn visie zij het in besloten kring nog altijd zeer op prijs gesteld. strekt. Er zal een ontmoeting worden gearranageerd, waarbij de bisschop nader geïnformeerd wenst te worden over achtergronden en bedoelingen van de brief. Ds. Zuidersma deelde ons mede, dat de brief aan Septuagint niet is in gegeven door het probleem van de pastorale bearbeiding van de her vormde gemeenten, maar door de praktijk van de pastorale uitwisseling, die in de noordelijke provincies ook met de Rooms-Katholieke Kerk steeds intensiever wordt. De hervormde kerkraden wier ver zoeken om advies het moderamen tot het schrijven van de brief gebracht hebben, vertegenwoordigden helemaal geen gemeenten met vacatures, maar gemeenten die volop aan deze uitwis seling deelnemen, aldus ds. Zuidersma. Septuagint-voorzitter Jan Ruyter noemt de brief van het Friese mode ramen een belangrijke stap in de oecumene, juist om de impasse ten aanzien van de vragen rond de ambts erkenning te doorbreken. Pater Grasveld, oecumenisch gede legeerde van het bisdom Groningen, zei ons dat uitwisseling in woordbe- diening en pastoraat best eens wat f breder georganiseerd zou kunnen L worden, maar dat de aanpak niet def,, indruk mag wekken, dat over alle ver- L schillen in ambtsopvatting meteen, 't maar heengestapt wordt, zoals uit de brief van het moderamen zou kuu nen worden afgeleid. 4 ODOORN De jaarvergadering van de Zwinglibond zal dit jaar in Zwolle worden gehouden op zater dag 24 april. De conferentie van de Zwinglibond is op zaterdag 24 en w zondag 25 september in het cultureel centrum De Pietersberg in Ooster beek. De leiding van de conferentie is in handen van ds. A. J. Roodzant, vrij-, zinnig predikant in Odoorn. Het the ma zal zijn: Ons geloof nu. 1 2 3 4 S b 7 8 \s 10 11 12 '3 14 is H 16 18 19 20 21 22 23 24 2S 26 27 Kruiswoord-puzzel Horizontaal. 1. tor, 5: zelfkant, 8. plaats in N.H.. 9. kaasworm, 10. Europeaan, 11. titel, 12. soort appel. 13. pers. voor- naamw., 16. slede, 18. ingedikt vruch- tenat, 20. grote hamer, 22. watering, 24. nobel. 25. berggeit, 26. buitenhaven, 27. kerkelijk zangstuk. Verticaal. 1. steen, 2. rivier in Duits land, 3. sporeplant, 4. afk. van Emeritus, 5. dwaas, 6 bijnaam van Ezau. 7. spaans paard. 9. dof. 11. drinkgerei. 14. werk tuig. 15. verhindering. 17. ontgonnen land. 18. ingewand van haring. 19. ho ningbij, 21. chinees in Indonesië, 23. Europeaan, 25. ga (Eng.). OPLOSSING VORIGE PUZZEL l.lCd.1 gam e.3.1 trooe 4.1e «P. AMSTERDAM Otto Dibe- lius, de vroegere bisschop van Berlijn, heeft een eigentijdse in terpretatie gegeven van 1 Corin- the 13. We troffen deze aan in De Strijdkreet en vonden haar zeer de moeite waard om door te geven. Al zou ik voor het heiligste op aar de de beste en rijkste propaganda voeren en had de liefde niet, ik ware klinkend staal, een luide bel. En zou ik mijn lichamelijke krach ten door overwerk volkomen ruïneren op mijn kantoor, in mijn fabriek, op mijn bedrijf en had de liefde niet, het ware tot niets nut. Al zou ik de rechtvaardigste wet over de lastenverdeling tussen vluch telingen en oorlogsslachtoffers ener zijds en ongedearden anderzijds tot stand brengen; al kon ik een vol komen sociale orde invoeren en had de liefde niet, zo ware alle moeite vergeefs. Al zouden de volkeren eindelijk vrede sluiten en al zouden zij alle machinegeweren en tanks en atoom bommen in, de oceaan werpen waar zij thuishoren, en de liefde zou in de mensen niet heersen, dan ware dat alles niets. Al zouden wij geen zorgen meer behoeven te torsen voor onze ouder dom en voor de toekomst van onze kinderen, ook niet om de huur voor de volgende maand of de kolen voor de winter, al zouden wij vrij door de hele wereld kunnen reizen en al zou alles te onzer beschikking staan, wat de mensegeest geschapen en uitge vonden had en God schonk ons niet de liefde in het hart: het zou geen zegen in ons leven zijn. NED. HERV. KERK BEROEPEN te Waardenburg (toez.): W. de Greef te Kamperveen; te Nieu- werkerk a.d. IJssel: J. Kooien te Werkendam; te Ommen: E. J. N. Kro nenburg te Middelburg; te Veenen- daal: J. H. Vlijm te Krimpen a.d. IJs sel; te Hoevelaken (toez.) en te Nieu- werkerk a.d. IJssel: kand. H. Visser te Epe. BENOEMD door de provinciale kerkvergadering v. Utrecht tot scriba met opdracht vanwege de generale synode tot behartiging v.h. secreta riaat v.h. college v. visitatoren-gene raal): dr. H. Bartels, secretaris v. d. centrale v. vormingswerk vanwege de Hervormde kerk te Driebergen. BENOEMD tot bijstand in het pas toraat te Apeldoorn: P. L. Tasseron, em. predikant te Apeldoorn. AANGENOMEN naar Oostermeer: J. L. Ravesloot te Veen. BEDANKT voor Lunteren: J. C. Schuurman te Putten. GEREF. KERKEN BEROEPEN te .Workum: B. de Boer te Hellendoorn; te Barneveld: P. Wybenga te Vijfhuizen; te Zwolle: J. Niemantsverdriet te Haren; te Ech ten en te Dwingelo: kand. M. Melle- ma te Amsterdam. AANGENOMEN naar Voorburg (vac. H. J. v. Duinen): P. v. d. Beu kei te Almelo. GEREF. KERKEN (vrygero.) BEDANKT voor Apeldoorn: drs. W. G. de Vries te Helpman; voor Sur- huisterveen: K. D. v. Dijk te Terneu- zen. BEROEPEN te Bunschoten-Spaken burg en te Middelstum: kand. W. Bruinuis te Groningen; te Winscho ten: S. S. Cnossen te Alkmaar. CHRIST. GEREF. KERKEN BEDANKT voor Rijswijk: J. Plan- tinga te Rozenburg. BEROEPBAAR: kand. A. W. Wubs, Arirstoteleslaan 827. Apeldoorn, die werd beroepen te Wormerveer. GEREF. GEMEENTEN BEDANKT voor Hoogvliet: J. v. Haaren te Amersfoort Lanser (5) Naar het oordeel van velen ha CNV-voorzitter Lanser ziin oud-colle j0 ga Kloos (NW) van zich af moete fe schudden. Laten we echter wel beden g, ken dat we in zo'n isolement geen we kunnen vinden in het huidige sociaal economische bestel. Dan zou de C nil meer dan een statussymbool zijn. Er moet een grote mate van sameo werking tussen de drie vakcentral zijn. Ik heb waardering voor de ruin blik, de brede visie die ons verbond! bestuur ten toon spreidt. In navolging van andere schrijva in deze rubriek zou ik willen zegga 1 CNV'ers. let op uw zaak. maar dan I een andere betekenis van het woon r we mogen niet verpauperen in .ons iso 1 lement zodat het onmogelijk zou woi den om een constructieve bijdrage as D de samenleving te leveren. M. We mogen onze voormannen niet 1 St hun goede naam en bedoelingen aai tasten, want dat is niet in overeei stemming met en naar de geest van i C in het GNV-vaandel. KAMPERLAND J. M. Fili Volkstelling (3) In alle gemeenten wordt de bevd 8 kingsadministratie van dag tot dl St bijgehouden, hetgeen een goed ova Ui zicht voor een „volkstelling" oplevel ke De komende volkstelling kan nooit A. veel gegevens opleveren doordat 'a len niet bereid zullen zijn om de g vraagde inlichtingen te geven. Er i dus sprake zijn van verkwisting vi k de zo moeizaam opgebrachte belastin ti gelden. 3 Het is voor mij onbegriioelijk n onze volksvertegenwoordigers da V niet fel tegen protesteren. Als m 1 verneemt dat de Kamerversaderi; 'a niet «reopend kan worden vanwege b op geringe aantal aanwezige leden, d Bi blijkt hieruit dat het eigenbelang gi he boven het algemeen belang. m; Zo worden miljoenen guldens ve kwist zonder dat daartegen krach br stelling wordt genomen. Het woi de hoog tijd dat het gezonde versta Z\ gaat werken. g, DE LIER F. H. Dikkenbi dc be

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2