€ÊÊÊk CBS: „Nee, nee, nee, we noemen geen namen!" Troepen Z.-Vietnam souden Laos sijn binnengevallen Portugal ontkent hoge dodencijfer Kans op hervatting van strijd in Nabije-Oosten krant van FORMAAT Wiesenthal weet waar Mengele woont Volgens Amerikaanse pers Bestand loopt vrijdag af Luchtmacht VS geeft geheim commando Vierde van Franse vijfling overleden NIEMAND WORDT IN COMPUTER INGELEZEN lilllillë I Duizend slachtoffers in Mozambique? 5 MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 In Oulantania leven elfduizend mensen in een afschuwelijke nood. 'Elke dag en dikwijls ook elke nacht is een kwelling voor hen. En wat het verschrikkelijke is, ze weten dat dit alles voort zal duren tot de dood erop volgt. Om de toestand waarheidsge trouw te schilderen moet wèl ver teld worden, dat die mensen alle maal een dak boven het hoofd heb ben en een bed om in te slapen. Ze krijgen ook elke dag behoorlijk, in elk geval voldoende, te eten. Sterker nog, zo wonen dikwijls in bepaald fraaie gebouwen, die er ook nog heel vriendelijk uitzien. Daarom komt aan dit stukje géén laatste regel met een gironummer. Jammer voor ons Nederlanders, die altijd zo graag spontaan de bal- lepunt pakken en met een biljetje invullen zo'n heerlijk gerust gewe ten ontwikkelen. Wat blijft er dan over om te doen? Demonstreren? Spandoeken schilderen? Spreekkoren aanhef fen? Telegrammen naar regeringen zenden? Oe Thant erop afsturen? Zeg nu zelf, we laten toch niet elfduizend mensen verkommeren, in angst leven? Nederland is altijd bereid de wereld het voorbeeld van weldenkendheid, humaniteit en rechtvaardigheid te geven. We staan pal achter het Hand vest van de Verenigde Naties, dat zegt dat de mensheid moet leven, bevrijd van angst. We hebben ook nog het Verdrag van de Reohten van de Mens van de Raad van Europa achter de hand, waarin we vrijheid eisen voor het individu. En dan zouden we toestaan dat ergens ter wereld elfduizend men sen gekoeioneerd, getreiterd, ge commandeerd en uitgevloekt wor den? Of, zoals één waarnemer het noemde: „In de wachtkamers van de dood zitten"? Een bijzonderheid is nog, dat alle elfduizend personen die deze mens onwaardige toestand moeten mee maken boven de vijfenzestig zijn. Wat hulpeloos omdat ze niet meer sterk zijn, vaak weinig middelen en bovenal geen kans hebben om er gens anders onderdak te vinden. Het beste zou zijn wanneer de elf miljoen Nederlanders zich verdeel den over de huizen waar die elfdui zend zitten. Dat zou duizend stoere flinkerds op één onderdrukte bete kenen. En met die duizend achter zich zou de hulpeloze zo sterk wor den, dat er geen sprake meer kan zijn van intimidatie en kwelling. Oiilantaiiïa Oulantania is een verzinsel. De huizen waarin de onderdrukten wonen hebben de mooiste Neder landse namen, misschien wel Ruim zicht en Avondzon en Blijblik, en ze liggen aan Nederlandse straten in Nederlandse streken en steden. Het zijn de tehuizen waarin be jaarden wonen. Onze moeders en vaders, grootouders, verre verwan ten. Soms gaan we er op bezoek. Op een achtermiddag in de auto, een dagje uit meteen en dan kan dat half uurtje er wel af. En als we weggaan zeggen we: „Nou, het bes te...." En weten drommels goed, dat ze zelfs aan het minimale goede niet toekomen. Was het maar in Oulantania. Dan zouden we wel eventjes hoog van de toren blazen.... LYDDA Het hoofd van het Joodse documentatiecentrum in We nen, Simon Wiesenthal, heeft gisteren in een Israëlisch televisieprogramma meegedeeld dat hij het precieze adres weet van de beruchte kamparts Jo seph Mengele uit Auschwitz. Wie senthal viste een papiertje uit zijn zak en las voor: ,,Dr. Mengele woont in Puerto San Vicente in Paraguay, waar hij twee fabrieken heeft". De plaats ligt in een militaire zone waar de politie geen toegang heeft, aldus Wiesenthal. Hij was echter momenteel geïnte resseerd in de vroegere commandant van het getto in Warschau dr. Lud- wig Halin, die nu in Hamburg woont en daar twee prachtige villa's bezit. „Wij doen alles wat we kunnen om die man, die verantwoordelijk was voor de slachting onder de Joden van Warschau tijdens de oorlog, voor het gerecht te brengen", zo verklaarde de nazi-jager. Regering van Guinee breekt met Bonn BONN Het Westduitse ministerie van buitenlandse zaken heeft zater dag bekendgemaakt dat de regering van Guinee Bonn officieel heeft laten weten dat zij de diplomatieke betrek kingen met West-Duitsland heeft verbroken. De regering in Bonn, aldus een verklaring van het ministerie, be treurt deze stap, maar zal zich hier door niet van laten weerhouden de vriendschappelijke betrekkingan met de andere landen van Afrika verder te ontwikkelen. één dode; drie personen werden ge wond. Aanleiding was een incident tussen beide „geallieerde" troepen. Om on bekende reden hielden de Zuidvietna- mezen Cambodjaanse soldaten aan die op een motorfiets door Phnom Penh reden. WASHINGTON Volgens verscheidene Amerikaanse kran ten en radiostations zijn Vietna mese regeringstroepen in het weekeinde een grootscheepse zuiveringsoperatie begonnen te gen Noord Vietnamese stellingen in het zuiden van Laos. Zij zou- daarbij intensief worden ge steund door de Amerikaanse luchtmacht. Volgens andere persberichten zou den echter de regeringstroepen op het punt staan, een dergelijke operatie te beginnen. Amerikaanse B-52 bom menwerpers wierpen gisteren hon derden tonnen bommen af boven de Ho Tji Minh-route. Maar Amerikaan se regeringsfunctionarissen weigerden te bevestigen of te ontkennen dat deze bombardementen de inleiding vormen tot een invasie in Laos. Het wordt volgens de persberichten de grootste invasie sinds die van vo rig jaar mei in Cambodja. Er zullen geen Amerikaanse grondtroepen aan' deelnemen. Naar verluidt zijn alle passagiersvliechten naar het noorde lijk deel van Zuid-Vietnam in ver band met de invasievoorbereidingen gestaakt. Belangrijkste doel van de operatie zou zijn, de Ho Tsji Minh-route af te snyden die de Noordvietnamezen ge bruiken teneinde Zuid-Laos verster kingen en materiaal naar hun eenhe den in Cambodja en Zuid-Vietnam te zenden. Schietpartij In de Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh is het zaterdag tot een schietpartij gekomen tussen Cambod jaanse militaire politiemannen en Zuid Vietnamese matrozen en soldaten die een konvooi over de rivier naar Phnom Penh hadden begeleid. Er viel KAIRO Egypte zal het be stand aan het Suez-kanaal niet verlengen tenzij Israël te ken- NEW YORK Het tijdschrift „Pa rade" weet te melden dat de Ameri kaanse luchtmacht over een geheim luchtcommando beschikt dat in de af gelopen tien jaar in 28 landen actief is geweest. Dit luchtcommando, „Special Ope ration Force (SOF)" geheten, is vol gens het blad in april 1961 opgericht door wijlen president Kennedy en zou nu bijna 15.000 man sterk zijn. Deze 15.000 man zouden speciaal zijn opgeleid in het gebruik van 11 ver schillende typen vliegtuigen en een enorm assortiment dodelijke wapens. Het commando heeft onder meer deelgenomen aan diverse geheime operaties in Laos, Cambodja, Thai land, Peru, Guatemala, Spanje, Noord-Korea, Vietnam, Tibet en Saoedi-Arabië. Brigade-generaal Leroy Manor van de Amerikaanse luchtmacht zou in dit verband verklaard hebben dat het commando „waarschijnlijk kan voor komen dat een oproer uitgroeit tot een oorlog als :n Vietnam als het vroeg genoeg tussenbeide kan ko men" Brigade-generaal Manor had de leiding bil d° recente poging op. Amerikaanse krijgsgevangenen te be vrijden uit het kamp Sontay op 37 km van Hanoi. De commando's kunnen grote vlieg tuigen die militairen vervoeren, laten landen op open plekken in de rimboe *n zelfs een van hun collega's in vijandelijk gebied oppikken zonder *elf met hun toestel te landen. nen geeft dat het ernst maakt met de uitvoering van de veilig heidsraadresolutie van novem ber 1967. Dit verklaarde de Egyptische minister van buitenlandse za ken, Machmoed Riad, zaterdag in een interview. Het bestand zal vrijdag 5 februari aflopen. In Egypte zijn dit weekend groot scheepse luchtalarmoefeningen ge houden. De Egyptische minister van defensie onderstreepte de stand van paraatheid met een bezoek aan het Suez-front. Ook uit andere Arabische landen komen berichten met een gelijke strekking. In Syrië, Jordanië en Irak zou men volgens de pers uit deze lan den over zijn gegaan tot een maximale staat van paraatheid. In Libanon zijn troepen en pantser wagens naar de zuidelijke grens gedi rigeerd. Waarnemers in Kaïro geloven ech ter niet dat de strijd opnieuw zal oplaaien. Ook in Israël verwacht men geen onmiddellijke hervatting van di recte oorlogshandelingen. Men laat echter niets aan het toeval over en er wordt verwacht dat Israël grootscheepse tegenacties zal ondernemen wanneer de strijd weer ontvlamt. GRENOBLE Van de donderdag in het Franse plaatsje Voiron bij Grenoble geboren vijfling is een vier de kind zaterdagmiddag in het zie kenhuis overleden. Het is het meisje Cecile, die bij de geboorte slechts 1135 gram woog. (De enige die nog in leven is is een jongetje, Bruno (1130 gram). Zijn toestand geeft volgens de artsen op dit moment geen reden tot bezorgdheid. Gissen DE VERHOOGDE ACTIVITEITEN van de Amerikaanse luchtmacht in Indochina wekken de indruk, dat Washington en Saigon besloten heb ben de vyand weer dichter by huis op te zoeken. Voordat de stryd in Cambodja uit brak, werden de Noordvietnamese troepen en de Vietcong-eenheden in dat land voornamelyk van zee uit bevoorraad. Met Instemming van prins Norodom Sihanoek. Nu die mogelykheid heeft opgehouden te bestaan, kan uitsluitend gebruik worden gemaakt van de Ho Tsji Minh-route. Die loopt van Noord- Vietnam via Laos naar Cambodja (en Zuid-Vietnam). Het blyft gissen, of het in de bedoe ling ligt een Zuidvietnamese strijd macht in te zetten (zoals in Cam bodja) teneinde die belangryke aan- voeriyn te blokkeren. Met Ameri kaanse steun uit de lucht. Zware regenval en het „uitlekken" van de voorgenomen operatie heb ben mogclyk voor uitstel gezorgd. Het Amerikaanse Congres heeft nu gelegenheid opheldering te vragen. Spanning DEZE WEEK ZAL NIET ALLEEN in het teken staan van de zenuwachti ge spanning die de vlucht van de Apollo 14 nü al veroorzaakt. Ook het Nabye Oosten zal veel aandacht opeisen. Egypte neemt maatregelen, die uit gelegd kunnen worden als de bereid heid van Kaïro om naar de wapens te grypen, als het op 5 februari a.s. aflopende bestand aan het Sucz- kanaal niet wordt verlengd. Dat Egypte van plan zou zyn een grootscheepse aanval op Israël te doen, wordt weinig waarschynlijk geacht. Het zou kunnen volstaan met speldeprikken in de vorm van raids in de Sinaï-woestyn. Kaïro verwacht geen Israëlische con cessies om verlenging van het be stand mogelyk te maken. Misschien wil het opnieuw proberen, Israel uit zyn tent te lokken. Om zelf een excuus te hebben. KOPENHAGEN Het Deense passagiersschip Prinses Margretha met 453 opvarenden is gisterochtend vroeg op weg van Oslo naar Kopen hagen bij Kullen; aan de Zweedse kust, aan de grond gelopen. Niemand werd gewond. De passagiers stapten via een smalle loopbrug over op een ander schip. TVTOG EEN KLEINE MAAND en Neder- -L land slaat aan het tellen. In een gigan tische operatie, die administratief gezien haar weerga in de historie niet kent, wor den dertien miljoen Nederlanders in kaart gebracht. Niet minder dan 70.000 tellers zullen 25 en 26 februari met hun koffers1 vol for mulieren de straat opgaan en bij elk huis aanbellen om in opdracht van de over heid gegevens te verzamelen, nodig voor het nationale beleid in de naaste toe komst. Een volkstelling, massaler dan ooit te voren, maar ook een operatie die nooit eerder zoveel kritiek en sensatie heeft veroorzaakt. Tegenstanders hebben in klare taal hun be zwaren geuit. Zij spreken over „inbreuk op het privé-leven", over „ondemocratische methoden"; zij wijzen op de gevaren van een massale regi stratie en herinneren aan de laatste oorlog, toen bezetters dankbaar gebruik wisten te maken van onze administratieve punctualiteit. Heeft hun kitiek grond en wordt er met deze nieuwe telling inbreuk gepleegd op onze priva cy? Misverstanden In zijn door de recente verhuizing nog wat rommelige kamer van het nieuwe CBS-gebouw aan Voorburgs Prinses Beatrixlaan. wil drs. J. Schmitz, subhoofd van de hoofdafdeling alge mene tellingen daar wel een paar uur voor uit trekken. Hij praat over misverstanden, over onverant woorde sensatie, over niet-gegronde kritiek en angst. En zet daarnaast ook graag uitvoeriger uiteen waarom geen Nederlander bang hoeft te zijn dat straks zijn "hele hebben en houwen" zwart op wit in de CBS-archieven zal bélanden. „Ik zou dat nu wel eens héél duidelijk willen stellen: dat kan gewoon niet, omdat wij alleen de gegevens gebruiken en niet de persoonsna men. Er zijn optimale garanties dat die namen en die gegevens niet met elkaar in verband kun nen worden gebracht en wel door de eenvoudige oorzaak dat die namen vernietigd worden. Uiterlijk drie jaar na deze telling maar we streven ernaar die termijn te verkorten zijn al die namen vernietigd en resten alleen de ge gevens op de banden in de computer. En mocht er voor die tijd iets gebeuren, dan zijn we in staat met één druk op de knop zodanige maatre gelen te nemen dat niemand nog ook maar iets aan de kaarten heeft." Nummers Die in te vullen kaarten: op 25 en 26 februari (in grote steden ook nog daarna) krijgt iedere Nederlander daar één van. Al naar gelang zijn status (hoofd van het gezin, echtgenote, wer kende echtgenote, kinderen beneden en boven de twaalf jaar, varenden en bewoners van inrich tingen) wordt hem een daarbij passende kaart met vragen (variërend van elf tot enkele tiental len) uitgereikt. Of liever: een stapeltje kaarten, die allemaal zo zijn voorbewerkt dat ze direct in de computer kunnen worden gestopt. Op de eerste kaart van dat stapeltje moet hij zijn naam invullen, op de andere komen de antwoorden op de vragen. Slechts één kenmerk hebben al die kaarten ge meen: het ingeponste nummer, geen persoons nummer, maar een nummer dat CBS gewoon om administratieve redenen nodig heeft. Wat gebeurt er nu met die kaarten, nadat ze een paar dagen later, keurig in enveloppen ver pakt door de teller zijn opgehaald en ingeleverd? Dit: het eerste blad met de naam wordt er direct afgehaald en in een aparte doos gestopt De andere bladen komen, strikt gescheiden, in een ander vakje. Dat is dus de eerste scheiding. Niet de definitieve. „Want," zegt drs. Schmitz, „mocht blijken dat de bladen met de vragen onvolledig zijn ingevuld, dan kunnen we met het ingeponste cijfer bij de hand altijd die naam- kaart er nog bijhalen. Ik noem maar een voor beeld: als iemand opgeeft bedrijfsleider te zijn en daarbij een leeftijd van 15 jaar noteert, is dat een tegenstrijdigheid. In zo'n geval wordt de doos met naamkaarten (waarop ook de geboorte datum is ingevuld) erbij gehaald om te zien of het misschien geen 51 jaar moest zijn. In dat stadium is combinatie tussen beide informaties dus nog mogelijk, zij het alleen voor ingewijden. Scheiding gnHil Varenden „Later, als het bestand in de gemeente een maal is opgemaakt, gaat dat niet meer. Zodra Met die laatste opmerking ontzenuwt drs. Schmitz meteen een van de punten van kritiek van het Comité Waakzaamheid, dat zich fel te gen de telling heeft verzet. Dit comité stelde, dat dit zgn. zachte nummer een mogelijkheid biedt om bij een bepaalde naam de gegevens terug te vinden. „Volkomen onjuist," zegt drs. Schmitz, „alleen de buurt komt eruit, nooit de naam van de persoon. Er worHt geen enkele naam in de computer ingelezen." Andere kritiek van het comité: bij een bepaal de groep (varenden, woonwagenbewoners en be woners van gestichten en tehuizen) zouden de schutbladen met de namen niet van de andere ponskaarten (met gegevens) worden gescheiden. Ook hier iwijst drs. Schmitz op een misvatting. „Dit gebeurt wèl, alleen niet bij de gemeenten, maar bij het CBS. Om praktische redenen kun nen we telling van deze mensen niet in handen van de gemeenten leggen en moeten we de regi stratie zélf verzorgen. Maar iedereen kan ervan op aan dat ook voor deze groep dezelfde proce dure wordt gevolgd als bij de andere." Tien procent Eén uitzondering vormt de groep die tien pro cent van de bevolking uitmaakt: een groep dus van ruim 1,3 miljoen Nederlanders. Hun kaarten worden bewaard, zij het dat ook hier de naam kaarten van de kaarten met gegevens worden losgemaakt. Drs. Schmitz: „Dat is een noodzaak. Willen we bij de volgende volkstelling over tien jaar kun nen nagaan welke verschuivingen zijn opgetre den, dan hebben we vergelijkingsmateriaal no dig. Die tien procent vormt daarvoor een goede representatieve basis." „Maar," voegt hij eraan toe: „ook deze mensen lopen geen enkel gevaar. In de eerste plaats niet omdat ze er willekeurig zijn uitgelicht en dus geen bepaalde groep vormen, ook omdat de kaarten met de namen en die met de gegevens op twee verschillende, geheime plaatsen worden opgeborgen. En omdat die kaarten niet op naam maar op nummer zijn ondergebracht, is het on doenlijk één bepaalde naam met zijn gegevens eruit te lichten wanneer men de geheime plaat sen al zou kennen." Momentopname De heer Schmitz vraagt zich trouwens af wie voor zulke gegevens belangstelling zou hebben. „Laten we niet vergeten dat dit een volkstelling is en geen bevolkingsregistratie. Dat betekent dat het maar een momentopname is, die snel veroudert. Alleen al van de adressen blijft in tien jaar weinig over, als men weet dat er in Nederland per jaar 650.000 verhuizingen buiten en anderhalf miljoen verhuizingen binnen de stad plaats hebben." „Bovendien worden er helemaal geen gegevens gevraagd die inbreuk maken op de privacy. Ik sta soms stomverbaasd over de verhaaltjes die daarover worden verteld. Van alle vragen zijn die naar de godsdienst, het inkomen (niet eens de bijverdienste) en de mate van hulpbehoe vendheid nog de meest indringende. Maar ik vraag me af waarom die weerstanden zouden oproepen. Wie de kerkelijke gezindte van een ander wil te weten komen kan dat beter bij een kerkelijk bureau dan bij ons proberen. Wat de mensen verdienen weet de belastingdienst allang en exact en wat die hulpbehoevendheid betreft: er wordt alleen maar gevraagd of men hulpbe hoevend is en niet de aard van het gebrek. Voor de overiieid is dat van belang om te weten met het oog op het bejaardenbeleid. Maar nogmaals: ook dat zijn allemaal gegevens die nooit door ons kunnen worden bekendgemaakt." „Wie werkelijk uit is op gegevens van perso nen maakt veel meer kans bij de bevolkingsre gisters of zelfs bij de postcheque- en girodienst." Tellers alle gegevens zijn gecatalogiseerd, verdwijnen ze, los van de namen in de computer en worden alle kaarten vernietigd; inclusief de nummers. Niemand ook wijzelf niet zal er dan nog achter kunnen komen welke gegevens bij welke naam- horen." „Dat wegwissen van de ingeponste zgn. harde nummers gebeurt trouwens al eerder, evenals de zgn. zachte nummers (met adressen en wijken) éérder verdwijnen. Dat laatste nummer wordt alleen ingekort tot de wijk en de buurt, zodat we later precies kunnen nagaan hoeveel inwoners bijvoorbeeld een wijk als Kralingen heeft." Of hij moeilijkheden verwacht bij de uitvoe ring van de telling (in handen gelegd van de 873 gemeenten)? „Ik geloof dat alles nogal zal mee vallen, ook al omdat de honorering van de tellers op dertig gulden schoon per dag is gesteld." Ook over het aanbod van tellers maakt de heer Schmitz zich geen zorgen. „Zeker niet in alle gemeenten zullen er voldoende gemeen teambtenaren beschikbaar zijn voor dit werk, maar nu premier De Jong onlangs officieel alle hoofden van rijksdiensten heeft gevraagd om medewerking daar zaten ze al lang op te wachten zal van die kant ook wel steun ko men. „Eventueel kunnen ook militairen worden in geschakeld. De minister van defensie heeft de garnizoenscommandanten al verzocht vrijwilli gers beschikbaar te houden. En mocht dat nog niet voldoende zijn, dan kan altijd nog een be roep worden gedaan op 65-plussers, onderwijzers of studenten. Natuurlijk zullen ook zij op dezelfde voor waarden moeten werken. Dat wil zeggen: ze zul len strikte geheimhouding moeten betrachten Doen ze dat niet, dan lopen ze de kans op een boete van 6.000 gulden of een jaar celstraf." Details Kans op een boete lopen overigens ook de on dervraagden, wanneer zij weigeren mee te wer ken. „Ten hoogste is dat 500 gulden of twee weken gevangenis. Maar hoe de strafmaat uit eindelijk uitvalt, is natuurlijk een zaak van de rechter." De heer Schmitz zegt te verwachten dat ei maar weinig weigeraars zullen zijn. „Vlak voor de telling zullen we huis-aan-huis nog een folder laten verspreiden waarin we het belang van d.- telling voor de hele gemeenschap uiteenzetten Ook zullen we duidelijk maken waarom niemand ook maar enig gevaar loopt. „Voor zover men dat nu nog denkt, is dat hel gevolg van een kunstmatig opgewekte angstpsy chose. Die moet de wereld uit. Als dat eenmaal is gebeurd, zullen de problemen zich, denk ik, tot kleine details beperken. Bijvoorbeeld tot de vraag of er een potlood in huis is, beslist noodza kelijk voor het invullen van de kaarten. Proeftellingen hebben uitgewezen dat 40 pro cent niet meer over een potlood beschikt. Maar ook dat hoeft geen probleem te zijn: de teller heeft zo'n ding ook in zijn zak..." LISSABON Portugal ont kent dat by de overstromingen in zijn kolonie Mozambique dui zenden mensen zyn omgekomen. „Tot nu toe zyn er slechts tien slachtoffers gevonden", aldus de regering, die toegeeft dat er nog geen officiële cyfers bekend zijn. Volgens de Reuter-correspondent in Lourenco-Marques is het 500.000 inwo ners tellende landbouwdistrict Zam- bezia veranderd in een enorm meer, dat op sommige plaatsen zeven meter diep is. Gevreesd wordt dat de gehele oogst aan rijst, thee en copra, sisal en suiker verloren is gegaan. Alle bruggen in het rampgebied zijn vernield. In verscheidene delen van het district én in de hoofdstad Quelimane is een tekort aan drink water, vlees, aardappelen en rijst. De hoofdstad is geheel nagenoeg van de buitenwereld afgesloten. Er zijn intussen zeker 20.000 men sen uit het overstromingsgebied geëvacueerd en in vluchtelingenkam pen ondergebracht. Vliegtuigen en helikopsters werpen boven geïsoleer de dorpen voedsel en medicamenten af. Het Nederlandsche Roode Kruis zal op korte termijn 12.000 potten kleu ter- en babyvoeding en 1500 dekens naar Mozambique zenden. Ook de ROME Een 450.000-tal artsen, juristen, ingenieurs, architecten en accountants in Italië heeft besloten op donderdag en vrijdag te staken uit protest tegen een wetsontwerp voor belastinghervorming, dat thans in het parlement behandeld wordt. stichting mensen in nood Caritas Neerlandica te Den Bosch zal voedsel naar het rampgebied sturen

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5