6 Q U O WEEKAGENDA Musical Hicbeleefde geslaagde première Arti en Alliance uit de kunst Jubilaris Potman assistente voor haar afdeling inkoop NV Nederlandse Spanbeton Maatschappij COMMANDO-OVERDRA CHT IN KOUDEKERK 25 jaar bij Elka Gemeente Zoeterwoude "DE PLASMOLENS" Hulpdienst in Hazerswoude Gravers in Alphen vonden granaat NIEUWE LEIDSE COURANT LEIDEN De onder de stu dentenvereniging Sanctus Au- gustinus ressorterende SIA (Syndicat d'Initiative Artisti- que) vierde het tweede lustrum met de musical „Hic", in een stampvolle Schouwburg met veel élan ten tonele gebracht. De naam heeft iets dubbel zinnigs: hij wijst terug op de „hik" van een van de kunst vrienden, die na enkele glaasjes op het idee kwam, óf van Taci tus' verhaal over keizer Clau dius, de ontrouwe keizerin Mar- cellina en haar minaar Silius vooruit naar het heden („hic"). Vandaar de ondertitel „Rome in rock". Ruim een jaar heeft een scha re medewerkers met grote ijver en ambitie op deze musical ge zwoegd. Amateurs, die er, on der intelligente leiding en eigen aandrift alles aan gedaan heb ben wat ze konden en hier en daar door onderlinge inspiratie zelfs boven hun niveau zijn uit getild. De persoonlijke kwaliteiten liepen overigens van zeer goed tot nauwelijks middelmatig uit een. Het paar zélf (Silius-Mar- cellina), de keizer, de vrijgela tengunsteling Narcissus en de lichtekooien speelden overtui gend en niet zelden voor tref felijk. De koren klonken, naar de eis, fel, uitdagend, revolutio nair en meestal rauw. Zeer ge slaagd was de, met alle rom meligheid, toch beheerste scène „het bacchanaal". Een musical behoort carica- turaal overtrokken te zijn. Dit werd hier naar hartelust 'ge daan: men overdreef, maakte toespelingen op actuele politiek en samenleving, openlijk en verkapt. Een opvoering, die alles had om te 'pakken': tempo, afwisse ling, onverwachte effekten, ge maakte of echte hartstocht explosies. Claudius werkte nu en dan onweerstaanbaar op de lachspieren. En om de histo rische juistheid hoefde lekker niemand zich te bekommeren. Rest mij nog te vermelden, dat de teksten van Theo Tho massen, Kees Schuddeboom en Frank Kneepkens afkomstig zijn, dat les Hoogland de frisse of pittige muziek en de arran gementen schreef resp. verzorg de, de regie in handen van Car- lian Kuiper lag. het orkestje (onder bandleider Hoogland) zeer verdienstelijk de rock-mu- ziek voortbracht en dat er aan trekkelijk en soms vurig werd gedanst. JOHAN VAN WOLFSWINKEL AR-kiesverenigingen n De N.V. Nederlandse Spanbeton Maatschappij te Alphen a/d Rijn, een vooruitstrevend bedrijf dat elementen voor geprefabriceerde betonconstructies ontwerpt, vervaardigt en monteert, vraagt een (20-30 jaar) De werkzaamheden bestaan o.m. uit het verwerken van inkoop facturen, het administratief ver werken van bestellingen, het bij houden van kaartsystemen en het bedienen van de telex. Voor deze funktie is administratief inzicht gewenst, terwijl een type diploma noodzakelijk is. MULO- opleiding strekt tot aanbeveling. Sollicitaties kunnen worden gericht aan de afdeling Personeelszaken van de Alphen aan den Rijn Postbus 25 Telefoon 01720-6991 LISSE Vrijdagmorgen werd het plotseling stil in de kistenfabriek El'ka. Alle zaagmachines verstomden om elf uur. De heer H. A. Potman van de Hillegommerdijk werkte die dag namelijk 25 jaar bij de Elka. Tijdens een personeelsbijeenkomst in de kantine sprak de heer H. Zwet sloot, directeur van het bedrijf, lo vende woorden over zijn werknemer. „U bent, als onderhoudsmonteur, niet uit ons bedrijf weg te denken", aldus de heer Zwetsloot, die de juiblilaris een enveloppe met inhoud aanbood. Eenzelfde geschenk ontving de heer Potman van het personeel voor zijn .vissersuitrusting. HAZERSWOUDE De heer B. W. de Roo uit Groenestein is dezer da- j gen in het bijzijn van zijn familie ge- huldiigd, omdat hij 25 jaar werkzaam was bij de Jong's Machinefabrieken te Hazerswoude. De jubilaris kreeg een enveloppe met inhoud, evenals een geschenk namens het personeel. Legger der wegen Burgemèester en wethouders van Zoe terwoude brengen ter openbare kennis, dat het ingevolge de wegenwet opgemaak te ontwerp voor de legger der wegen op net gemeentehuis voor een ieder ter in zage is nedergelegd vanaf 1 februari 1971 tot 4 maart 1971, zijnde de dag waarop nun college ten gemeentehuize te 11 uur zitting zal houden voor het inbrengen van bezwaren of voor het aanhoren van een toelichting op schriftelijk ingediende be zwaren. Bezwaarschriften kunnen voor genoemde datum schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Deze be zwaarschriften worden dan bij het ont werp mede voor een ieder ter inzage ge logd. Zoetérwoude, 1 februari 1971 ■Burgemeester en wethouders voornoem,d De burgemeester, J. A. DETMERS De secretaris, H. J. M. SIEVERDING Rijndijk en Dorp samen HAZERSWOUDE De AR-kies- vereniginigen van de Rijndijk en het Dorp zijn gefuseerd. Nadat beide be sturen al besprekingen in die rich ting hadden gevoerd, is de zaak op een ledenvergadering definitief be krachtigd. Hierna traden beide besturen en bloc af. Bij de nieuwe bestuursver kiezing werd mevrouw Brink op nieuw presidente. Verder kwamen de heren De Vogel, Bos en Van Rijswijk als vertegenwoordigers van het Dorp en de heren Koger, Rasser en Ter moshuizen als vertegenwoordigers van de Rijndijk in het bestuur. Cursisten Veilig Verkeer beloond WOUBRUGGE In Het oude RaeditTnuys werd vrijdag een drukbe zochte feestavond gehouden van Vei lig Verkeer. Vooraf reikte burgemeester J. C. van Wagenimgen aan de geslaagden van de verkeerscursus de diploma's en speldjes uit, aan de dames A. Bulk, M. Griffioen-de Haas, J. M: van Harskamp-van Klaveren, M. van Kampen-Straathof, J. J. J. Louwerse- Benard, D. Mollema-Dijk, J. Rijns burger, M. T. van Stralen-van Die pen, F. J. Verboom-van Tol en M. H. Vrolijk-van Drielen en de heer L. A. Maas. Na de pauze voerde het toneelge zelschap Nieuwveen een blijspl op. Afscheid mevrouw C. van Delft KATWIJK Het hoofd van de huishoudelijke dienst van het raad huis, mevr. C. van Delft-Van Luijt heeft wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid genomen van deze dienst. Zij deed dit in de kamer van burgemeester A. G. Vermeulen. Het afscheid werd bijgewoond door wethouder Haasnoot, loco-burgemees ter mr. G. Feenstra en de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer V. Stokhuyzen. Namens de ambtenaren bood de heer Stokhuyzen een elektrische bak oven en een aantal theeglazen in ver zilverde houder aan. Hoog en laag water Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 2 februari: hoog water 7.51 laag water 3.38 - 16.07. KOUDEKERK Op 4 februari wordt in de gymnastiekzaal vaii de voormalige openbare school aan de Dorpsstraat begonnen met een cursus „huisvrouwen - gymnastiek". De les sen worden iedere donderdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur gegeven. Het cursusgeld bedraagt f 5,per maand. KOUDEKERK Donderdag 4 fe bruari zal de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs in „De Rank" aan de leden een toelichting geven op de bouwplannen voor een nieuwe basis school. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. SASSENHEIM In de nacht van zaterdag op zondag is een 34-jarige Marokaan aangehouden, die ervan wordt verdacht in een café-restau rant in Warmond honderd gulden uit een damestasje te hebben ge stolen. Hjj wordt morgen voor de officier van justitie geleid. LISSE De damclub Lisse heeft ook de laatste competitiewedstrijd in de eerste klas van de LDDB gewon nen. De Lisser dammers bleven met 119 de baas over Sassenheim. OEGSTGEEST Dr. II. v. d. Lin den, secretaris-rentmeester van het Hoogheemraadschap van Rijnland, is benoemd tot hoogleraar in het oud vaderlands recht aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. (ADVERTENTIE) Specialitcitenrestaurant Rotterdam-Kralingen. Prachtig paviljoen voor aller lei doeleinden. Telefoon 010—138743. s HAZERSWOUDE In Hazerswou- de-diorp is een algemene hulpdienst in het l'even geroepen. Doel hiervan is om ieder die hulp nodig heeft, van dienst te zijn. Dat kunnen zijn: lich te huishoudelijke werkzaamheden in geval van ziekte of ongeval, dienst verlening aan bejaarden en invaliden, zorg voor kinderen. Het gaat om hulp verlenen in gevallen waarin de be staande instanties ter plaatse niet kunnen voorzien. De hulpdienst, die in het leven is geroepen met instem ming van artsen, wijkverpleegster en de leidsters van maatschappelijke zorg en gezinsverzorging, rekent op de aanmelding van talrijke vrijwillig sters. Contactadressen: mevr. Slootweg van Wieringen, Zuidsingel 18, en mevrouw Van Nierop-Van Blokland, Hobbemastraat 10. ALPHEN De Goede Herderkerk was zaterdagavond geheel bezet met belangstellenden voor het concert van de Chr. Muziekvereni ging Arti et Religioni, onder lei ding van Wim van Duyn en het Jeugdkoor The Alliance, dirigent Arjen van Lunen. Arti blijkt onder leiding van Wim van Duijn een willig medium te zijn. De orkestklank is stevig en welluidende Moeilijkheden konden nauwelijks opgemerkt worden bij het realiseren van de nodige nu ances in de klank. Nadat het orkest een openingskoraal had begeleid volgde een orkest bewerking van Franz Schuberts Deutsche Messe. Het is een liede- renmis met orkestbegeleiding, be werkt voor harmonie, zodat het zonder koor kan worden uitge voerd. Overigens zeer eenvoudige muziek, waar men bij een- eerste Oudste inwoner opent nieuw jeugdver blijf in Voorhout VOORHOUT Tijdens het weekend werd aan de Boek horstlaan de ruimte voor de jongerenvereniging geopend. De nieuwe aanwinst kreeg de naam ,,'t Hok". De eigenlijke opening verrichtte Ceel de Groot, met z'n 101 jaren de oudste inwoner van Voorhout. Door een handel over te halen, begon een gram mofoonplaat te draaien. Ter gelegenheid van de ope ning hield de hoogbejaarde Voorhouter een toespraak. Veel succes oogstte de ver toning van de film over de vie ring van de 100ste verjaardag van Ceel. Samenwerking VW's geen wens maar noodzaak LISSE De Lisser VW bestaat 20 jaar en dat feit werd vrijdagavond in de Nachtegaal gevierd. Voorzitter H. J. C. van der Kroft zei in zijn openingswoord, dat de VW heel wat betekent voor de gemeenschap. Er is in die 20 jaar veel veranderd. Wat in de beginjaren als onmogelijk voor kwam, lijkt nu erg eenvoudig. De heer Van der Kroft noemde samenwerking in groter verband geen wens meer, maar een noodzaak. Men verwacht voor 1971 nog meer logiesaanvragen dan in 1970, met 10.000 overnachtingen. Er zijn op dit moment al 734 aanvragen om logies bij het bestuur bekend, iets wat in deze tijd van het jaar nog niet is voorgekomen. KOUDEKERK „Zo, nou mag jy het doen", dat zullen ongeveer de be woordingen zyn geweest waarmee dhr. J, P. Zuidwijk het commando van de vrijwillige brandweer over droeg aan dhr. A. Hogenes. Zaterdag plaatsten wy van deze overdracht 'n foto. Samen met burgemeester Van der Linden hadden de beide heren tevoren het korps geïnspecteerd vóór het Koudekerkse raadhuis. Een raad zaal vol genodigden wachtte de ko mende en gaande commandant op. Onder de aanwezigen bevonden zich het gemeentebestuur, een gezelschap uit het brandweerwezen en de B.B., alsmede de manschappen met hun echtgenotes. „Het doel van deze bijeenkomst is om Zuidwijk uit te wuiven en Hogenes in te luiden", zo begon burgemeester Van der Linden zijn toespraak, die doorspekt was met kennismaking die grote Schubert nauwelijks in herkent. Meer nog in de suite van Jean Fil- leul en b.v. de Gospel Rhapsodie van Pi Scheffer Was het orkest op zijn verdiensten te beoordelen: in de dans van Filleul luchtig en bij de verwerking van de Gospels vaak fraai van klank en zelfs meesle pend. Na de pauze een luchtig werk van Katchaturian, waarin de Gopak vooral bekendheid heeft, en tot besluit enkele vlotte werken van Scull en Last, waarin het koper zeer tot zijn recht kwam. Arti had een groot succes. t Het Jeugdkoor The Alliance is de belangstelling overigens ook wel waard. Dit zangersmateriaal klinkt onder leiding van Arjen van Lu nen ongemeen fris en zuiver. Met begeleiding van orgel en slagwerk zong het koor drie interessante koraalbewerkingen: psalm 121 van Lodewijk de Vocht, psalm 104 van Bernard Hybers, op tekst van Huub Oosterhuis (was vooral rit misch boeiend door de syncopische begeleiding, wat wel bleek uit het spontane applaus), en psalm 81 van de dirigent zelf. Deze laatste viel op door het suggestieve accom pagnement, dat dit uni sono stuk een bijzondere expressie geeft. Na de pauze volgde nog een drietal bewerkingen door Van Lunen van spirituals. Zoals gezegd trèft de zang van dit jonge koor, vooral om het gemak waarmee de niet of nauwelijks gemuteerde stemmen zich van hun taak kwijten. Een compliment voor de leider! Beide ensembles hebben de talrijke schare een aangename zaterdag avond bezorgd. HENRI WELBOOREN ALPHEN By graafwerkzaamhe den door de water- en lichtbedryven in Ridderveld is een granaat met een middellijn van 25 cm. gevonden. De politie heeft het projectiel opgehaald en buiten scherp gesteld. Vandaag zou de mijnopruimingsdienst de granaat weghalen. Bij de nachtelijke controle is door de politie een inwoner van Ha zerswoude aangehouden die in zijn auto een windbuks en munitie had. Het wapen is in beslag genomen; te gen de eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt. Zaterdagmorgen deed de directie van het winkelinstallatiebedrijf Van 't Wout aan de Prinses Margrietlaan aangifte van inbraak. Een viewer, een bruine lederen tas, wat sigaren en geld uit een cola-automaat werden meegenomen. Puzzelprominen ten De kruiswoordpuzzel uit ons zondagsblad van 16 januari is gewonnen door: le prijs, ƒ10: A. A. Meelis, Zocherstraat 5, Leiden; 2e prijs, ƒ5: M. Baaij, Kanaalstraat 77, Lisse; 3e prijs, ƒ5: T. Voorma, Hoofdstraat 232, Leiderdorp. De prijswinnaars van 20 ja nuari zijn: le prijs: G. de Rui ter, Torenstraat 5, Hazerswoude- dorp; 2e prijs: K. Ooi thuis, Oos terdwarsstraat 26, Leiden; 3e prijs: A. J. Martijn, Herenstraat 132, Leiden. Zoeterwoude Bouw scholencomplex dit jaar verwacht ZOETERWOUDE Uit dc nieuw jaarsrede van burgemeester Dctmers bleek, dat het aantal inwoners in 1970 met 210 is gestegen, waardoor het op 6495 kwam. Er werden 146 geboorten geregistreerd, 42 inwoners overleden. 550 vestigden zich in de gemeente en 444 vertrokken. Er kwamen 64 premiewoningen en 48 vrije sectorwoningen gereed waar van 107 in „Westeinde", waar nog 61 woningen in de vrije sector in aan bouw zijn. Er zijn plannen ingediend voor de bouw van 12 bungalows en 3 premie-woningen aan de Nassau- straat, 24 vrije-sectorwoningen in het Loethe-gebied en 9 premie woningen in de omgeving van „Ons Huis". Jammer is het dat G.S. het plan van 40 premie-huurwoningen van de woningbouwvereniging „Sint Willibrord" hebben afgekeurd. De burgemeester verwacht dat dit jaar de bouw van een scholencom plex t.b.v. het openbaar basis- en kleuteronderwijs in het plan „West- eindseweg" kan beginnen. Opdracht is gegeven voor de, voorbereiding van de aanleg van tennisbanen nabij ..Haasbroek" en het derde veld van Meerburg. termen ontleend aan het brandweer- wezen. „Een man vol ideeën en met brandweerambities", was de type ring die de burgemeester van de heer Hogenes gaf. De heer J. Zwartjes, de nieuwe on dercommandant, werd door de bur gemeester gekenschetst als „een stille figuur". „We hebben nu een korps dat zich bewust is van zijn verant woordelijkheid, en zich met een niet te blussen enthousiasme aan de niet geringe taak wijdt". Ruim dertig jaar heeft de schei dende commandant Zuidwijk deel uitgemaakt van het Koudekerkse brandweerkorps. In mei 1966 werd hij tijdelijk, in januari 1968 defini tief commandant. U was te allen tijde beschikbaar, en met dezelfde glimlach vervulde u steeds weer opnieuw uw taak", zo besloot de burgemeester, die mee deelde dat de Koninklijke Neder landse Brandweer Vereniging en de Nederlandse Vereniging van Brand weercommandanten hem de ere penning hadden toegekend. Diverse vertegenwoordigers uit het brand weerwezen staken hun lof voor de scheidende en het vertrouwen in de komende commandant niet onder stoelen of banken. In zyn dankwoord zei de heer Hogenes, dat hem een heel andere opvolging voor ogen had gestaan. „Ik stond beslist niet te trappelen van ongeduld'. Nu hij echter bewust had gekozen, deed hy een beroep op de manschappen, de korpsen uit de omgeving en het gemeentebestuur om in goede harmonie te blyven samenwerken. De heer Zuidwijk besloot zijn dankwoord met de woorden: „Ik kan gerust heengaan, want ik verlaat geen zinkend schip. Een oude mast is vervangen door een jonge diesel motor". Academische examens LEIDEN, 29 januari Doet. ex. alge mene literatuurwetenschap: de heer J C A Hawinkenls (Voorburg): kand. ex. Ned. taal- en letterkunde: de heer G J Vincent (Schiedam): doet. ex. Franse taal- en letterkunde: de heer K Stoffels (Leiden); mevr. J C E Visser-van Kolmschate (Lei den): doet. ex. klassieke taal- en letter kunde: de heer R L Vos (Haarlem), mej. ACM Dingemans (Wassenaar); doet. ex. klassieke taal- en letterkunde: de heer K J Wieberdink (Oss); kand. ex. W socio logie: de heren E J ter Bals (Voorburg). J G van Hoek (Ridderkerk), mej. M C Waverijn (Serooskerke). mej. A de Vries (Leeuwarden); doet. ex. scheikunde: de seer P van der Marei (Lelden), mej. F W Korsman (Oegstgeest), de heren C J Weening (Den Haag). J H Verheyen (Lei derdorp), R J M Weustink (Bloemendaal); kand. ex. F W en N: de heer P Vellekoop (Den Haag); kand. ex. S 2 W en N: de heer W Brittijn (Leiden); kand. ex. S I W en N: de heer I E Kortram (Leiden): kand. ex. S I W en N: de heer R J Stol (Lelden). Maandag 1 februari Stadhuis, 7.30 uur: Gemeenteraadsver gadering. rJleuw-Minerva, Vrouwensteeg, 4.30 tot 7 uur: open huis MEAB, t.g.v. het 25-ja- rig bestaan. LEIDERDORP. Dorpshuis. 8 u.: filate listenvereniging De Rijnstreek. Dinsdag 2 februari Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. School Lammenschansweg 6, 8 u.: Con tactcommissie kinderbescherming, drs. W Wolders. over seksuele opvoeding en ad vies over voorbehoedmiddelen in meis jesinternaten. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Huisvesting Wer kende Jongeren. Schouwburg, 8.15 uur: musical HIC. Woensdag 3 februari Stadhuis. 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schouwburg, 8.15 uur: musical HIC. Donderdag 4 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen met „Drie maal andermaal', Gehoorzaal, 8.15 uur: uitvoering „De stem des volks", komische cantate „De schipbreuk" van Johan Wagenaar, Leny Stevens-Ridderhof. sopraan, Marius van Altena, tenor, Henk Smit, bas, Jan van der Meer, piano, Ada v d Bent en Luuk Nagtegaal, slagwerk. Voor de pauze twe werken voor koor en orkest van Brahms, medew. Vox Laeta, Roelofarends- veen. Vrijdag 5 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen met „Drie maal andermaal". Jazz-zolder Hot House, Rapenburg 24, 10 uur nam. tot 3 uur: kwintet André Drop. Rapenburg 24, 8 uur: K. en O., „Ge weld geweldloosheid", drs. H H v d Wuste. In samenwerking met Leids vredeskontakt. Zuiderkerk, 8 uur: afdeling Centrum Christen-vrouwenbond. huishoudelijke vergadering. Zondag 6 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen met „Drie maal andermaal". FILMS CAMERA Meisjesintemaa(k)t, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, vr en za 23.30 uur The Damned, 18 jaar. LIDO De dokter is een liefhebber, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR Bij voorbeeld overspel. 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.55, 7 en 9.15 uur. REX Dood ln het verkeerde bed, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, vr en za 23.30 uur Marnie, 18 jaar. STUDIO A passion, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. TRIANON Ben Hur, a.l.. dag. 2 en 8 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522; Apotheek R van Breest Smallen-t burg, Loevestein 6, Leiderdorp, telefoon tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek, Wllhelmlnapark 8. Oegstgeest, tel. 53274. De zaterdagdienst na 13 uur, de zon- dagdlenst, de avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargeno men door Apotheek Zuid-West. Ooktersdlensi Tot zaterdag 10 uut de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 Dellen tot zondag 24 uur Sociëteit Twcntwel Twentwel, sociëteit voor kamerbewo- ners/jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19, Leiden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin, Rijndijk- straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Ce mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Diaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Zlekenhuri. Alarmnummers Doktersdlenst; 6 maal 2 <^at. 10 u. voor- MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 Forumavond over huidige positie van de vrouw OEGSTGEEST De aktiegroep Man Vrouw Maatschappij houdt don derdag 11 februari om kwart over acht in het Gemeentecentrum van Oegstgeest een forumavond. Er zul len zoveel mogelijk verschillende regionale aktie-groepen, politieke deskundigen en plaatselijke politieke groeperingen aanwezig zijn. In het forum zitten: de dames N. G. Baren- dregt, tweede kamerlid PvdA, A. Kappeyne van de Coppello, VVD- fraotie Leidse raad, E. Wessel-Tuin- stra, lid. prov. staten Zuid-Holland D '66 en E. A. Haars, tweede-kamer lid CHU-fractie en de heer G. A. A. M. Boot, tweede-kamerlid, KVP- fractie. De forumleden zullen in het kort hun visie geven op de huidige maatschappelijke positie van de vrouw en een aantal stellingen, die voornamelijk betrekking hebben op de emancipatie van de vrouw, be spreken. Daarna volgt de discussie. Expeditiebedri jf Tukker vierde 25-jarig bestaan SASSENHEIM Zaterdag weid het 25-jarig jubileum gevierd van expeditiebedrijf H. Tukker, 's Mor gens was er een optocht van het hele wagenpark (22 stuks) door het dorp en 's middags een receptie in motel Sassenheim, waarvoor enorme be langstelling bestond. De heer Hut Van de prot.-chr. vervoersbond kreeg hier tevens de gelegenheid twee personeelsleden te huldiging. De heer E. Dijkstra was als bedrijfsleider 20 jaar in dienst en chauffeur J. A. van Steyn 12V2 jaar. Beiden kregen een zilveren plaquette met inscriptie van de Vervoersbond. De directeur bood een enveloppe met inhoud aan. Aan het eind van de receptie in stalleerde directeur Tukker zijn beide zoons Bert en Nol als directie lid. Bedrijfsleider E. Dijkstra over handigde 's avonds in een intieme bijeenkomst namens het personeel een gebrandschilderd raam voor het kantoor. Hierop staan de verschil lende fasen van het bedrijf. De heer H. Tukker nam in 1946 de lijndienst op Leiden van zijn vader over en breidde deze uit met Haar lem en de Zaanstreek. In 1955 werd de geregelde lijndienst omgezet in ongeregeld vervoer in Nederland en België. Voor 80 procent bestaat het vervoer uit blikemballage. middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie; 5 maaJ 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefooD 24101 b.g.g telefoon 20400; voor Informatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 1430—15.30 uur. Vrouwenkliniek! dagelijks van 19.00— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.15 uur; za terdag en zondag van 14-15—14 30 uur. Kinderkliniek maandag t/m vrijdag van 18.15-19.00 uur: zaterdag en zondag van U.30—15^0 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en '8 avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelljk9 van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van 6.45 tot half 8. Kinderafdeling 3—3.30 u., behalve dtnsd. en dond., op die dagen van 6—6.30 u. Eerste klas: bele dag. Annakllnlek: 3e klas. 13.30—14.30 en 18— 19 uur: 2e klas 13.30—15.30 en 19—2o uur; le klas 11—12 13.3015.30 en 19—20 uur Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren J el gen- mak Uniek; maandag t.m. vrijdag 18.45— 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur: zondag tl—i! 45 en 13—15 uur Diaconessenhuls: dagelijks eerste klas var, 11 tot 12. 1.15 tot 2 en 7 lol 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur van 1809-19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.ë0X8!8.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tlënten dagelijks van 3 tot half 6 en '8 avonds van 7 tot 8; zaalpatienten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van 1 tot half 3. KATWIJK - Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- Ung: dagelijks van half 3 tot half 5: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Galerie Van der VUst, Botermarkt 3: schilderijen en aquarellen van Adrle van Schagen, dlnsd. t.e.m. zaterdag 9-6 uur, tot 31 lanuart. Expositie van toto's van Marco Admllj raai ln de Openbare Bibliotheek „Hont- kwartlei°, Zwellandlaan 5. Openings uren: maandag 1—5. dinsdag 9—12 1—5, woensdag 9—12. 1—5, 7—8.30. vrijdag 9—12, 1—5. tot 4 februari. Expositie van schilderijen van Elze Verhoef ln de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Bolnumstraat 2 (onder Thorbecke MAVO). Openings uren: maandag 2—5.30, dinsdag 6.30—9, woensdag 10—12, 2—5.30, vrijdag 2—5.30, 6.30—9. zaterdag 10—12.30. tot 4 februari. Rapenburg 73: grafiek en schilderijen van Rein Dool, 15 jan t.e.m. 10 febr. (Lelds Akad Kunstcentrum). Rapenburg 94: schilderijen en aquarellen van Miep de Leeuwe, tot 13 februari, dins dag t.m. zondag 2 tot 8 uur. Café-chantant Searabee, Pleterskerk- choorsteeg 24: expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns, dagelijks tot 16 februari. Musea Acaa. inst mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30 dinsdag eD vrijdag oi 14-17 uur Bortus. Rapenburg 73: 1 april M september 9—13 en 13.30—17 uur, zon. 10—16 uur Rassen zat en zon. gesloten; 1 oktober - 31 maart 9r-13 en 13 20—16 uur, zon gesloten kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag 10—17 uur zond. IS—17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3