'Braziliaans' doelpunt beslist stevige derby Vicus stap dichter bij kampioenschap Lugdunum verdiende eigenlijk 4 punten LFC speelde met Laakkwartier: 4-0 Viktor Kortsnoi wint Hoogovenschaaktornooi Nina Statkevitsj UVl rS trok weer aan het langste eind (0-1) KRAPPE WINST VOOR ALPHEN Concordia H door .penalty op winst Gemeente Koudekerk aan den Rijn Hans van der Starp velt Zwijndrecht D0C0S DUIDELIJK TERUGGEWEZEN Burgerlijke stand Delta Lloyd schorst team Moore opnieuw langs de lijn Landlust veilig Zaalhandbalteam klopt Oostenrijk Microwinst Boete voor Bert Jacobs SLECHT VOETBAL IN WADDINXVEEN DOSC verrassend langs Sportlust EUWE LE E LEIDSE COURANT MAANDAG 1 FEBRUARI 1971 LEIDEN Adri Lagendijk heeft op het bekwaam drooggelegde ,Noord" zijn ploeg met een magistraal doelpunt van voetbalmidden- itander doen promoveren tot wanhopige achtervolger van de leiders. Iet ambitieus gestarte Roodenburg, dat rivaal UVS nog nooit eerder ïad kunnen overtroeven, is echter zelden dichter bij een ontmaske ring van de blauwwitten geweest. Maar Roodenburg vergat in een speltechnisch vrij behoorlijke eerste helft de afstand te nemen, die UVS voor onoplosbare problemen zou hebben gesteld. Het neemt niet ireg, dat de blauwzwarten de fundamenten legden voor een zeer levendig duel. Hannaart, die bij vlagen een nappe balbeheersing demonstreer- le. offreerde het 3000koppige pu- iliek direct al om weergaloze schijn- «weging. Verkuylen wilde de derby, jetuige zijn ongelooflijke inzet en lanvankelijke balvastheid, in het leken stellen van zijn doorbraak. Roodenburg, dat UVS geen meter rrijheid gaf en het nauwelijks ge vaarlijk liet worden, zou driemaal voor Willemse opduiken. Eerst ontweek Maarten van Koo- leren, die vaak nogal ongelukkig was in de duels handig de buiten- spelval, tikte naar Hannaart, die de bal niet over de voor zijn voeten neergestreken Willemse kon krijgen. Een wanhopige ren van Willemse bleef nog juist zonder gevolgen, toen de UVS-doelman in de 25e minuut net iets te laat kwam om de de toesnellende Sam den Os voldoende af te remmen, waardoor de bal in de richting van het UVS-dcel vloog en maar ternauwernood buiten de palen bleef. De derde mogelijkheid was veruit de beste kans op Roodenburg succes. Aad Koren, die het ene moment heel koelbloedig en bekwaam uitverde- i, maar even later met dezelfde rust nonchalant op zijn keeper terug speelde, gaf een terugspeelbal niet voldoende vaart mee, waardoor Sam den Os zich meester kon maken van de bal, de gevallen Willemse om speelde, maar voor langs het ver laten doel schoot. Braziliaans Het scenario van de tweede helft werd voornamelijk door UyS be paald. Dit leidde tot een serie kansen voor de tot dan toe niet beproefde Keereweer. Cor van Steyn lobte de bal eerst op het net, waarna in de achtste minuut de afweer van de thuisclub uit een vrije schop kapot terd geschoten. Volgens Brazilaans concept spron gen eerst Jan Leget en Sjoerd Teske over de bal, waarna Adrl Lagen dijk het leer door het solide lijken de muurtje perste en in oe hoek schoof: 01. Met onderbrekingen heeft UVS daarna het spel gere gisseerd. Een van die momenten, waarop Roodenburg even lucht kreeg, was toen Reinier Verkuylen een door de UVS-verdediging snij dende bal maar gedeeltelijk schamp te, terwijl hij een halve meter voor het doel stond. Het ongekend meelevende publiek, dat tevergeefs wachtte op al te on gecontroleerde acties van de spelers, had aan het slot van de van span ning bezadigde broedercontcrentie, nog alle reden tot hilariteit, toen arbiter Van Eyck uit Zaandam het voorbeeld van tal van spelers volg de en plotseling ook neerzeeg. De goede man had zich verzwikt. ALPHEN Het herstel van Al phen heeft zich ook na de overwinning voortgezet. Op sportcomplex „De Bij len" werd het in de middenmoot meedraaiende Celeritas naar een vol komen verdiende 10 nederlaag ge speeld. Celeritas werd door een directer spelend Alphen na een kwartier in de tweede helft op 10 gezet, toen Klaas de Bruin uit een voorzet van Jan Ederveen grantahard inschoot. Een aangeslagen Celeritas heeft zich na deze treffer moeten beperken tot verdedigen. Bij een inzet van Wim van Kampen moest één van de verdedigers op de doellijn een grotere achterstand voorkomen. Vit de VEE1SSTREEK LISSERBROEK De kienavond onder auspiciën van het Roode Kruis afdeling Abbenes/Lisserbroek, heeft f 2000,opgebracht, bestemd voor de boottocht voor lichamelijk ge handicapte inwoners. Mat Keereweer brengt met beide vuisten redding. Cor van Steyn maakt een afwerend gebaar en Gé Dubbeldedam slaat de actie van zijn doelman met open mond gade. HILLEGOM Een keiharde char me tegen aanvalsleider Siem Neder- pelt, die even later strompelend het veld moest verlaten, werd door de Concordia H aanhang toch met ge juich begroet. Scheidsrechter De Kok kon namelijk niets anders doen dan ie bal op de penaltystip te leggen. Kees van Kempen velde vanaf die «lip het vonnis over Concordia's naamgenoot uit Delft (32). I Concordia D heeft de Hillegommers In de eerste helft duidelijk verrast. Al na vier minuten schoot Van der "Wild de Delftenaars naar 01. De ge- jUjkmaker van Siem Nederpelt in de 20e minuut werd nog geen minuut later door Wildschut weer ongedaan .gemaakt Concordia Delft heeft door het ac cent op de verdediging te leggen in de tweede helft de winst aan de Hil legommers verspeeld. Nadat Nico Keizers uit een voorzet van Kees van Kempen de gelijkmaker had inge kopt, bezorgde Van Kempen een kwartier voor tijd de Delftenaars de genadeslag. Koploper VVSB leed eerste nederlaag NOORDWIJKERHOUT De cer ate nderlaag van VVSB is een feil. De koplopers in de vierde klas A moes ten die nederlaag slikken in de thuis wedstrijd tegen rode lantaarndrager GONA (0—1). De overwinning van de Hagenaars kwam tien minuten voor tijd tot stand. Bij een uitval kon linksbinnen Van Dijk de bal uit een scrimmage achter doelman Bader deponeren. Evenals in de eerste helft heeft VVSB ook na de hervatting gedomi neerd. Vooral in de tweede helft drongen de Noordwijkerhouters GO- NA volledig in de verdediging. Boog- ballen van Leo v.d. Weijden en Aad Oostdam en twee kopballen van ver dediger Frits de Reus, die door ver dedigers van de doellijn moesten worden gehaald, typeerden het over wicht van VVSB. LEIDEN In de overgangsklas B schijnt Vicus Oriëntis ongehinderd op het kampioenschap af te gaan. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft het drie punten voor sprong op De Algemene. In de Vjif- Meihal wees Vicus Ready terug: 94. De Algemene had niet veel moeite met Excelsior: 510. Fluks gaat het stuk niet redden na het te gen KVS met 94 verloor. KNS kwam in Dordrecht tegen ODO in het veld en verloor met 73. Vicus OriëntisReady 94- Een sterk draaiend Vicus heeft er tegen Ready geen moment twij fel over laten bestaan, dat het aan spraak maakt op de eerste plaats. Na het openingsdoelpunt van Bram van Westbroek zorgden Wim Meij er, Leny Niesing en Dyt Wolters voor een 41 ruststand. Ook in de tweede helft heeft Vi cus steeds het beste van het spel gehad. Via 42 liep het door doel punten van Wim Meijer, Nandy van Helden en nogmaals Wim Meijer uit naar 73. Na een tegendoelpunt van Ready bepaalde Dyt Wolters met twee doelpunten de stand op 94. ExcelsiorDe Algemene 510 De Algemene heeft tegen Excel sior lange tijd een overwicht gehad. Alleen in de slotfase van de eerste helft kampte het met een kleine in zinking. De Algemene nam binnen 10 minuten door doelpunten van Ruud van Vliet (strafworp) en Ineke Thijssen een verdiende voorsprong. Wim van Iterson wist die voor sprong zelfs op te bouwen tot 04. Hierna haperde er iets, waardoor Excelsior terug kon komen tot 24. Via 2—5, 3—5, 3—6, 4—6 en 4—7 zorgden Jan van Seggelen en Wim van Vliet in de laatste minuten voor dubbele cijfers. KVS—Fluks 91 Fluks heeft KVS alleen in de eer ste helft bij kunnen houden. KVS, dat de score opende, moest toestaan, dat Wim Niesing van ver de gelijk maker inschoot. Door een strafworp te benutten kwam Fluks door Gerda Stadt zelfs met 12 aan de leiding. Deze voorsprong bleef niet lang ge handhaafd. KVS liep via 22 naar een 42 voorsprong uit. Voor de rust wist Evert Oom van ver de achterstand te verkleinen. Twee tegendoelpunten, direct na de hervatting, is Fluks niet meer te bo ven gekomen. Na een treffer van Co de Haas liep KVS verdiend uit naar 9—4. ODO—KNS 7—3 KNS is in Dordrecht op een fel spelend ODO gestuit De Dordtena- ren, die in degradatie verkeren, na men snel een 20 voorsprong. KNS OPROEP Het gemeentebestuur van Koude kerk aan den Rijn roept gegadig den op voor de pacht van de kantine bij het Prins Willem Alexanderbad (verwarmd open- luchitbad) aan de Kerklaan. Belangstellenden kunnen zich voor 15 februari 1971 schriftelijk aan melden bij burgemeester en wet houders van Koudekerk aan den Rijn, Postbus 1. Telefonische informaties worden verstrekt door de gemeente-sekre- taris (teL 01714—3341*). kwam door een fraai doelpunt van Mieke Hasselbach op 21. Wim Bra- kei liet hierna twee strafschoppen onbenut. ODO sloot de eerste helft af met een 41 voorsprong. Wim Brakel bracht uit een strafworp de achter stand terug tot 42, waarna ODO uitliep naar 72. In de slotfase wist Hans Kluts nog eenmaal tegen te scoren. LEIDEN Joop de Kubber typeerde LugdunumZwijndrecht in vijf woorden. „We hebben vier punten verdiend". Veel meer behelsde de 10 overwinning van de Leidenaars ook niet. In een uitermate slechte, bij tijd en wijle onvriendelijke wedstrijd hield Lugdunum het degradatiespook voor lopig op een afstand door via een treffer van Hans van der Starp Zwijn drecht nog vaster op de laatste plaats te drukken. De middelen, waarmee die overwinning werden bereikt, interesseerden De Kubber niet zo veel. „Nu we in de tweede helft van de competitie zijn beland, wordt het een hard gevecht om de punten. Als je eenmaal op een veilige plaats in de middenmoot staat, kun je eens wat gaan experimenteren. Nu staan de pun ten nog voorop". LEIDEN Standsverschil bestaat nog steeds. Ook bij voetballers. LFC loonde dat gistermiddag duidelijk aan door het op de onderste plaats staande Laakkwartier met maar liefst 4—0 te kloppen. Toch konden de Kanaries het klasseverschil tussen beide ploegen pas in de tweede helft tot uitdrukking brengen. Een tempoloze voorhoede kon voor rust slechts één doelpunt produceren. Dat doelpunt kwam op naam van Piet Gübler, die na een kwartier een „tikje-terug" van Cock van Weerlee met een treffer afrondde. Na de hervatting liep LFC gemakkelijk over Laakkwartier heen. Nadat eerst Joop Münne een strafschop in handen van de Haagse doelman had geschoten, voerde Jan Teeuwen een kwartier voor tijd uit een vrije trap van Sjors Moes man (ingevallen voor Reinier de Wit) de score tot 20 op. Wim v. d. Linden en Cock van Weerlee uit een strafschop maakten in de slotfase het kwartet vol. Scheidsrechter Prins, die het ge vecht tussen de twee debutanten voortreffelijk leidde, maakte een gro ve fout. Tien minuten voor tijd, toen Leo Redel en Koos van Egmond met blessures het veld verlieten, liet de arbiter slechts één invaller binnen de lijnen komen. Zijn motivering: „Er mogen na rust volgens mij geen twee veldspelers invallen. De arbiter zat er duidelijk naast. Er zijn na rust wel degelijk twee nieuwe veldspelers toe gestaan. Joop de Kubber had bij een eventuele tegentreffer van Zwijn drecht dan ook nog wel lichtpunten gezien. „Ik had beslist een officieel protest ingediend", aldus de duidelijk verbaasde trainer van de Leidse eer steklasser. Aanvallend Lugdunum kwam met een duidelijk aanvallend concept in het veld. Met de vaak naar binnen zwenkende Jan Pijnakker, Gijs Collé, Hans van der Starp en Cees de Cler in de vuurlinie werd Zwijndrecht al snel met de neus op de feiten gedrukt. Gijs Collé beproefde al in de eerste minuten met een geweldige kogel de kwaliteit van het houtwerk en doelman Anne Smit moest op een vrije trap van Henk de Cler naar de hoek om een achterstand te voorkomen. Zwijndrechts acties bleven beperkt tot uitvallen van de driemansvoor hoede. Gerrit den Hollander, de man die bij UVS voor de nodige verwar ring zorgde, werd totaal aan banden gelegd door de kleine Wim Oppelaar, waardoor de aanvalskracht van de bezoekers tot een minimum werd ge reduceerd. De beslissende treffer viel voor Lugdunum precies op het juiste mo ment. Nadat Zwijndrecht in de twee de helft duidelijk het initiatief had genomen, waardoor het Leidse doel af en toe danig in gevaar kwam, bracht Hans van de Starp redding. Een slim me pass van Jan Pijnakker, waar Ceed de Cler (al of niet met goede bedoelingen) overheen stapte werd door de vrijstaande Van der Starp precies in de hoek geprikt (10). Lugdunum hield die voorsprong in het laatste half uur krampachtig vast. Zonder ook maar één moment het peil van een eersteklasser te berei ken, waren de Leidenaars er toch in geslaagd de kans op degradatie aan merkelijk te verkleinen. GERRIT DE BOCK LEIDEN Naaldwijk heeft zich door debutant DOCOS niet voor de tweede keer laten verrassen. De 12 overwinning die de Leidenaars in Naaldwijk boekten werd in de Kik kerpolder door koploper Naaldwijk duidelijk als een misstap gebrand merkt. De Naaldwijkers benadruk ten met een allerminst geflatteerde 02 overwinning het kwaliteitsver schil tussen belde ploegen. DOCOS heeftdde slag met de Naaldwijkers vooral op techniek en tempo verloren. Een falende Leidse achterhoede moest tien minuten voor rust toezien hoe de bezoekers via Mulder een voorsprong namen. Een kwartier na de hervatting voerde Goedendorp de score tot 02 op. WIJK AAN ZEE De 39-jarige kampioen van de Sowjet-Unie Viktor Kortsnoj heeft het 33ste Hoogovenschaaktornooi gewonnen. Hij versloeg in de slotronde de Westduitser Hübner en scoorde 10y2 uit 15. Gedeeld op de tweede plaats eindigden de grootmeesters Olafson, IJsland, Petrosjan, Rusland, Gligoric en Ivkov, beiden Zuidslavië. De 6e tot en met de 9e plaats delen de Zweed Andersson, de grootmees ters Hübner (Westduitsland) en Hort (Tsjechoslowakije) en de Braziliaanse meester Mecking. De beste Nederlan der was Kick Langeweg. Met 7 pun ten uit 15 partijen overschreed hij de norm van de Wereldschaakbond voor het meesterresultaat en „ververste" aldus zijn titel „internationaal mees ter" voor 5 jaar. Forintos. Hecht 8>/e, 8. Minlc 8, 9/10. Ciocal- tea. Jan sa Th. 11/12. Kostro. Van Schel tin- ga 6V«. IJ. Witkowskl 5V«, 14/15. Danov, Krabb 5, 16. Denker 4'/s. Damesgroep lie ronde: Jovanovlc Cohn 'hVi, Vreeken Lazarevlc 1—0, Pollhroniade Vokralova 0—1, Heemskerk Kushnir 0—1, Timmer Ivanka l/t—Vi, Tuk Szota 1—0. Slotstand: 1. Ivanka 8Vi, 1/3. Kushnir, Vokralova 8, 4. Lazarevlc Th. 5. Jovanovlc 7, 6. Vreeken 5'/i, 7. Cohn J 8. Pollhroniade 48. Szota 4, 10/11. Heemskerk, Tuk 3, 12. Timmer 2. NOORDWIJK Geboren: Hiero- aiymus W. J., z.v. Sohipperijn, J. M. en Girisch, M. E.; Mathilda J., d.v. Streamer, C. J. J. en Weijers, M. J. C.; Marco, z.v. Haasbroek, H. J. en Molenaar, A. A. G.; Franciscus J. T. A., z.v. v. d. Meel, T. J. en Huijts, T. H. C. Ondertrouwd: v. Groningen, J. en Plug, M. E. Getrouwd: le Clercq, A. en Ver loop, M.; Junge, P. A. en Weening, P. W. T. Overleden: Kampman, A., 23 nov. 1894; Spaanderman, 7 okit. 1883. Winnaar In de meestergreep boekte de 19-jarige Jan Timman een eclatant succes. Hij werd winnaar met 10 uit 15. Het leverde hem onmdidellijk een invitatie op naar het internationale toernooi in het Spaanse Malaga, dat midden volgende week begint. Zaterdag kwam eveneens Rob Har- toch in het nieuws. Hij toonde een sterk moreel door in de slotronde, met zwart, de Hongaar Fomtos te verslaan. De score van Hartoch steeg tot 91/» punt, hetgeen voor hem de titel internationaal meester betekent. Zuidema die vooral in de slotweek van deze krachtmeting sterk opkwam scoorde een totaal van 9 punt. Hij werd gedeelde vierde. Ten ^aanzien van de Nederlandse topklasse mag gezegd worden, dat ze in deze worsteling op het hoogste ni veau uitstekend partij heeft gegeven. Twee meesterresultaten en twee nieuwe internationale meesters vor men een uitkomst, die wel is gehoopt, doch slechts ten dele verwacht. In 'de internationale damesgroep tenslotte «haalde de Nederlandse kampioene mevrouw Vreeken een sterk staaltje uit, door vandaag favo riete mevrouw Lazarevic uit Joegoslavië te verslaan. Zij werd zes de. Gegeven de omstandigheden waarender het vaderlandse dames schaak moet gedijen, is dit een be moedigend resultaat. De Hongaarse Ivanka won de eerste prijs. De slotronde, die zaterdagochtend om 9.30 uur begon, eindigde tegen zes uur, toen Najdorf tegen Langeweg de koning omlegde. De laatste ronde werd gekenmerkt door ongewoon fel le gevechten. De tornooi-stand gaf daartoe direct aanleiding. Dat Kortsjnoj, ook al winnaar in 1968, uit eindelijk zegevierde is niet verwon derlijk. Zijn eindspurt wekte de waardering van alle insiders. Dat hij alleen op kop kwam, dankt hij in niet geringe mate aan grootmeester Don- ner, die, met zwart, geen duimbreed voor Olafsson week. Uitslagen Grootmeestergroep 15e ronde: Olafsson Donner V«—Hort Mecking 0—1, Langeweg Najdorf 1—0. KulJpers Len- gyel 1—0, Ivkow Andersson 1—0, Ree Gligoric 0—1, Kortsjnoj Hübner 1—0. Petrosjan v. d. Berg 1—0. Slotstand: 1. Kortsjnoj 10, 2/5. Gligoric, Ivkow, Olafsson. Petrosjan 96/9. An dersson, Hort, Hübner, Mecking 8>/i, 10. Langeweg 7, 11/13. Lengyel. Ree. Donner 6'/t, 14. Najdorf 5, 15. Kuljpers 4'/i. 16. v.d. Berg 2. Meestergroep 15e ronde: Krabbé Minio 1—0, Van Scheltinga Wltkowskl 0—1, Timman Danov V«—Vi, Forintos Har toch 0—1, Hecht Kostro 1—0, Clocaltea Denker o—i, Adorjan Claussen 0—1, Jansa Zuidema 0—1. Slots«tand: 1. Timman 10, 2/3. Adorjan, Hartoch 9lh, 4/5. Claussen, Zuidema 9, 8/7. ROTTERDAM Het bestuur van Delta Lloyd heeft zijn gehele tweede team geschorst. De wedstrijden wor den voorlopig door reserves gespeeld. Vandaar ook de drie 100 nederlagen, eerst in de deze week gespeelde beide wedstrijden tegen het eerste team van de eigen vereniging en zaterdag tegen Steeds hoger/TSB, dat hierme- zijn eerste punten behaalde. Scylla's eerste won van het tweede met 9—1, waarbij Ed Fallaux het te- genpunt scoorde tegen Ed van den Berg. Indien de schorsing van de Del ta Lloyd-spelers het gehele verdere seizoen gehandhaafd blijft, kan het niet anders of dit team zal straks op de laatste plaats eindigen. Spanning is er alleen tussen de eerste teams van Delta Lloyd en Scylla. Ongedacht goed gaat het met Noas in de degradatiegroep. Diegenen, die het Schiedamse team al hadden afge schreven zijn bedrogen uitgekomen. Integendeel, na de 6-4 zege tegen SVE gaan de Noad-spelers nu nog steeds (samen met Maasbree) onge slagen aan kop. Jan Knikkenberg en Ronny van der Aa verloren alleen van Jaap van Hummel. Maasbree kwam overigens tegen AMVJ maar net met de hakken over de sloot. De zes punten, welke Maas bree nodig had voor de zege, kwamen er wel, maar in drie gevallen eerst bij 22-20 in de derde game. Overigens was Mauri Coltof weer ongenaakbaar bij de Amsterdammers, het vierde punt kwam via een zege van Laddy Prorok op Piet Verspa. De zuidelijke derby Belcrum-Tilburg had een broe derlijke puntenverdeling tot gevolg: 5-5. Leo Zandvliet tekende bij Bel- crum voor een hattrick, terwijl Jan van Unen de sterkste man bij de Til- burgers was. Eredivisie: PI: Delta Lloyd 1 - Delta Lloyd 2 0—10, Delta Lloyd 2 - Delta Lloyd 1 10—0, Scylla 1 - Scylla 2 9—1, Steeds Hoger/TSB - Delta Lloyd 2 10—0. Dl: Noad - SVE 6—4, Belcrum - Tilburg 5—5, AMVJ - Maasbree 4—6. Hoofdklas: PI: Maasvogels -JCV 4-6, Swift - TOGB 3—7, De Treffers -TSF 2 3—7. P2: St. Aloysius -Wilskracht 4—6. Victory - Tempo Team 2 4—6, Phoenix - SF 1—9. Dl: 21 Up - Quick 1-9, Docos - SKF 6—4, Wlbats - AMVJ 2 ultgest. D2: Gosslma -TOV 4—6, Wibats 2 - Never Despair 5—5, Tempo Team 3 - Xerxes 8—2. Overgangsklas: P6: Amroba -Victory 2 46, Tempo Team 4 - De Salamanders 2 8—2. PT: Noad 2 - Belcrum 2 4—6, US - Belcrum 2 8—2, De Treffers 2 - US 5—5. D5. St. Aloysius 2 - Wilskracht 2 3—7, Wlats 3 - Tilburg 2 2—8, De Treffers 3 - TSF 34—6. D6: Reactie -Quick 3 5—5. 11 Up 2 - Quick 3 6—4, Scylla 5 - Gispen 5-5 AMVJ S - Reactie 7-1. LONDEN De „golden boy" van het Britse voetbal Bobby Moore, maakt moeiiyke dagen door. Manager Ron Greenwood van West Ham Uni ted oordeelde de terugkeer van Moore In het elftal van West Ham voor de competitiewedstryd tegen Coventry nog niet noodzakelijk. Eerder deze week hoorde de 85-voudige interna tional dat hy niet in aanmerking kwam voor het Engelse elftal, dat volgende week woensdag een kwali- fieatiewedstryd voor het toernooi om het Europese kampioenschap tegen Malta speelt. Greenwood gaf als reden voor zijn beslissing op de uitstekende resulta ten van West Ham United in de laat ste twee wedstrijden tegen Leeds United en Arsenal. Overigens had Moore, aldus Greenwood, volledig be grip voor de beslissing. Bobby Moore heeft in een inter view met het Engelse ochtendblad „Daily Express" gezegd dat hij zijn club West Ham United aan het einde van het seizoen zal verlaten. Moore zou reeds onderhandelen met Tot tenham Hotspur, Chelsea en Man chester United. De 29-jarige international zei over zijn beslissing: „De nachtclub-affaire wordt bij West Ham United verschrik kelijk opgeblazen. Ik heb er langza merhand genoeg van marionet te zijn". Bobby Moore werd enkele weken geleden door zijn club geschorst om dat hij de nacht voor de bekerwed strijd van West Ham United tegen Blackpool een bezoek had gebracht aan een nachtclub. ROTTERDAM In de dames ere-divisie lieten de uitslagen dit weekeinde aan duidelijkheid niets te wensen over. De kleinste overwin ning behaalde D.E.D. (5179 op HO.C.) terwijl de grootste door B.O.B. werd behaald. Voor het eerst in haar eredivisie bestaan kwamen de Oud- Beijerlandse dames boven de 100. Wy- ba werd met 110—19 naar huis ge stuurd. Flat Star» 12—24 AMVJ 12—22 B.O.B. 12—18 White Stars H16 D.E.D. 12—16 H.O.C. 12—10 Ook bij de heren waren geen ver rassingen te melden. Landlust stelde zich veilig door D.E.D. met 6563 te kloppen. Omtrent het kampioen schap zal de beslissing waarschijn lijk pas vallen, als op 17 april Fla mingo's op bezoek moet bij R'dam Zuid. Flamingo's R'dam Zuid Punch Flat Stars Bona Stars Suvrlkri 13—26 13—24 13—20 .13—18 12—16 12—14 Landlust F.A.C. D.E.D. Donar Agon S.V.E. Eredivisie: Flat Stars - Donar 105—65; Flamingo's - Agon 116—58; S.V.E. - Punch 50—75; Suvrlkri - Bona Stars 50—71; Land lust - DED 65—63. Landelijke 1ste kla»: Wilskracht - AMVJ 74—88; Treffers -iEBBC 65—57; B.C. Paulus - ASVU 66-45: U.S. - H. Cardinals 53-60. Rayon D: Jumpers -Essor 83—50; Lakers - Midland 59—28: B.O.B. - Juventus 61—74. kri - SVE 118—98; Bona Stars - Agon kl - SVE 118—98: Bona Stars -Agon 87—47. Eredivisie: HOC - DED 51—79; Giants - White Stars 39—83; BOB - Wyba 110—19; Wilskracht -AMVJ 35—104; Flat Stars - Juventus 84—27. Rayon D: Jumpers - U.V.V. 39—26; Red Stars - R'dam Zuid 36—37; Vodo - Eagles 87—47. WENEN Het Nederlands heren- zaalhandbalteam heeft in de Stadhal- le van Wenen Oostenrijk verslagen met 1816. Bij de rust stonden onze landgenoten met 9—8 voor. Neder land was in technisch en tactisch opzicht duidelijk beter dan de Oos tenrijkers. De beste Nederlandse speler was Guus Cantelberg, die het spel zeer knap verdeelde. Naast Cantelberg maakten ook Piet Kivit en Henny Loeffen indruk. De Nederlandse treffers kwamen op naam van Kivit (6), Loeffen (5), Keyzer (3), Cantelberg (2)., Van Lin- der en Janssen. UTRECHT Het Nederlandse mi- crokorfbalteanr heeft zaterdagavond in een uitverkochte Catharijnehal lange tijd nodig gehad om België op een onoverbrugbare achterstand te zetten. Het was uiteindelijk Driekus Klouwen (Archipel), die voor Neder land met zijn formidabele afstands schoten de basis legde voor de over winning van 13—10. Dat het oranje team zo veel tijd nodig had was voor namelijk te wijten aan het falen van de tweede aanval, waarin vrijwel geen enkele combinatie tu-ssen Ton van Ree en Wil Reuter tot zijn recht kwam. Bij België traden Paula v d Weyer en Robert Peeter sterk op de voorgrond zapad ïo— 8 Juventus 11— 6 Wilskracht 12— 6 Giants 12— 4 Wyba 12— 0 13—10 12— 8 13— 8 12— 4 13— 4 13— 0 De Rus Viktor Kortjsnoj, die via winst op de Oostduitser Hübner het 33ste Hoogoven-schaaktoernooi op zya naam schreef. UTRECHT De trainer van FC Utrecht, Bert Jacobs, is in Utrecht voor de strafcommissie van de KNVB verschenen in verband met zyn uit latingen tegenover scheidsrechter Theo Boosten, na afloop van de wedstryd FC UtrechtFeyenoord. Jacobs werd veroordeeld tot een boete van 750, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftyd van een jaar. Tevens werd door de strafcommis sie aan de KNVB in overweging ge geven om bij herhaling van dergelijke feiten, de trainerslicentie van Jacobs in te trekken. Tonnie Nieuwenhuys, een speler van de FC Utrecht, werd tot 200,veroordeeld, wegens uit latingen in de pers die schadelijk wa ren geweest voor de KNVB of een of ficial. Eddy van Stijn, die eveneens in een interview minder prettige uitspraken zou hebben gebezigd, werd vrijge sproken wegens gebrek aan bewijs. De beide gestraften staat de moge lijkheid open tegen de uitspraken in beroep te gaan. BE FAIR—WOUBRUGGE 1—1. In een bar slechte wedstrijd hebben Be Fair en Woubrugge de punten gedeeld, hetgeen het beste was want twee punten was te veel geweest voor een van belde ploegen. Veel gepraat en weinig voetbal en Boer van Woubrugge werd door de zwakke arbiter Versluis uit het veld gestuurd. In de 38ste minuut 10 door Van Mourlk en na rust 11 door Hoek. -Hierna was er niets meer te beleven. MAASDAM—BOLNES 3—3. De voor sprong die Bolnes In de 38ste minuut van de tweede helft tot 1—3 had opgebouwd werd daarna toch teniet gedaan door de sterk spelende Jan Schouten. Sneu voor Bolnes maar toch alles bij elkaar gerekend een goede uitslag. Korteweg scoorde 01, voor Bolnes voor rust en na de thee maakte De Snoo 11 en Van Dam en Klootwijk 13. Over het geheel sportieve wedstrijd. WOERDEN—NSC had in 3B West I een beste dag. Zelf wees men De Geu- j zen met 3—1 terug, terwyi koploper 1 Sportlust slecht had overwinterd, ver- rassend verloor by DOSC, dat in Woerden destyds genadeloos klop kreeg. DOSC steeg daardoor twee 1 plaatsjes. Altius redde het niet tegen DESTO, zodat de positie van dit laat ste team er op vooruit gegaan is. Sparta N. blijft voor NSC de gevaar- ïykste concurrent: het heeft drie ver- liespunten minder. NSC 1521 I DOSC 14—1» Sportlust 15—20 DVS 13—11 Sparta 12—18 Wartburgia 13—11 Veluwse B. 14—18 DESTO 14—11 Altlus 15—16 De Spartaan 13— 7 De Geuzen 15—15 I SSVU 13— LENINGRAD De Russin Nina Statkevitsj is Europees schaatskampioene by de dames geworden. Het is haar tweede achtereenvolgende titel. Nina Statkevitsj wordt in het eindklassement gevolgd door haar landgenote Ljoedmilla Ti- tova en Kapitolina Seregina. De beste Nederlandse was At- je Keulen-Deelstra. Zij eindigde als vierde, voor de Noorse kam pioene Lisbeth Berg. Ook vorig jaar in Heerenveen was Atje Keulen vierde en Nina Statke vitsj eerste. De 3000 meter leverde een overwinning op voor de Russin Kapitolina Seregina. Nina Sta- ketvitsj werd tweede en Stien Kaiser derde. Tevoren won de Russin Titova de duizend meter. Op die afstand was Stien Kaiser met een tiende plaats de beste Nederlandse. Ans Schut kwam op de duizend meter ten val.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 13