Reconstructie St. Jorissteeg Yoorschotens raad vindt Ned. Heide Mij te duur WEEKAGENDA Israël-reis voor Jac. de Visser Wel of geen kerk in Noord-Hofland? ommando - overdracht brandweer Koudekerk Ar Valkenburgs raad nam verkeersmaatregelen Wavo heeft nogal Veemde vrienden' Huisvesting van gastarbeiders rrestatie in Warmond Onder wijsdag in Leiden Brigadier Doornheim onderscheiden 71MWE IEIDSE COURANT ZATERDAG 30 JANUARI 1971 DEN Maandag wordt een be- n gemaakt met de aansluiting van e nieuwe Oranjeboomstraat op het cvendaal. Over anderhalve week rgint de reconstructie van de Sint »rissteeg. Het eerste werk zal rca drie weken duren, 't tweede ïgevcer drie maanden. Na vol- oiing is de verkeerssituatie in eze drukke omgeving dan defini- ef. V erkeer slichten (bestrating van het Levendaal ligt opzichte van de Sint Joris- ieg en de (nieuwe) Oranjeboom- lat te laag; daarom wordt het ivendaal ter plaatse opgehoogd, de doorgaande route zuid- >rd tussen Oranjeboomstraat en it Jorissteeg te benadrukken, de „Levendaal-oversteek" in ■zelfde gele stenen worden uit- •oerd als de Oranjeboomstraat, ien de verkeersdrukte ter plaatse il deze Levendaalreparatie in fasen worden uitgevoerd, [aandag begint men aan de kant de Oranjeboomstraat; onge- t anderhalve week later aan de Int Jorissteeg. Na die drie weken de Oranjeboomstraat vrij voor verkeer en kan de verkeersr chteninstallatie in werking wor- gesteld. \finder parkeerruimte ns die eerste fase van ander- ve week is de Sint Jorissteeg sloten voor verkeer in de rich- ig Levendaal. NZH-bus 13 zal lardoor, komende van de Hooi- |actit, in de Watersteeg rechtsaf tan naar de Hogewoerd, die uit- 'den en dan linksaf naar de Kore- V larstraat gaan. Dat is ook de ®delijke route voor het autover- •er. jktijdig gaat de jörissteeg (die in toch is geblokkeerd) „hele- ial ondersteboven". De bestra- ïg wordt verwijderd, er wordt beide zijden riolering aange- gd en er wordt een nieuw zand- ïd gemaakt voor de weg. Het egdek zal worden geasfalteerd, ivens behoort bij dit werk de 1 aatsing in de verhoogde midden van vijf dubbelarmige licht- asten. deze reconstructie resteren aan kant van de voormalige Krau- w elsteeg (naast de bioscoop) 19 in- eekhavens voor auto's en aan de 'crzüde ongeveer 20 langpar- lerplaatsen. Naast de bioscoop imen 60 fietsklemmen op het ottoir. Het aantal parkeerplaat- n is momenteel groter. ,JO„(sar 1 - VOORSCHOTEN Rond middernacht kwamen B. en W. terug op het voorstel de aanleg van de eerste fase van de aanleg van het sportpark Adegeest in uitvoering te geven aan de Kon. Ned. Heide Maatschappij. Wethouder Pels (PvdA) had getracht de raad te overtuigen van de spoed die moet worden betracht willen deze sport velden nog voor de bouwvakvakanties zijn ingezaaid. Het gehele plan kan niet worden uitgevoerd in verband met de niet bekende tracering van de Rijksweg 11, een gedeelte wel omdat ongeacht het tracé van de rijksweg de benodigde grond beschikbaar is. Het plan is ontworpen door de Ned. Heide Mij. De heer Zandee (P.C.) was tegen deze onderhandse aanbesteding om dat de Heidemaatschappij ook de di rectie voert en in het verleden in Voorschoten heeft getoond een ge vraagd krediet ver te overschrijden. Als voorbeelden haalde de heer Zan dee aan de sportvelden in het burge meester Van der Hoevenpark. raming f245.000, meerprijs f60.500; Sporthal raming f 1.611.000. meerprijs f 209.000 en als derde voorbeeld een raming vart f 20.000 voor het structuurplan en een werkelijke kosten van f 111.000. Nu zal een aanbesteding gehouden worden onder drie tot vijf aannemers op zo kort mogelijke termijn. Ambtswoning Het voorstel tot huur van een een gezinswoning in de wijk Noord-Hof land voor een kale huurprijs van f800 per maand als tijdelijke huis vesting voor de nieuwe burgemeester werd door de raad aanvaard. De heer Zandee (p.c.) vond het een minne zaak dat een dergelijke functionaris gebruik moet maken van een ver kapte bijstandswetregeling en trok de noodzaak in twijfel. De heer Goosens (D'66) had liever gezien dat de nieu we burgemeester eerst een woning zou mogen uitkiezen na overleg. Controle-ambtenaar Het indienstnemen van een toe- zichthoudend-ambtenaar om een aan tal politietaken over te nemen en zorg te dragen op naleving van de Algemene Politieverordening zodra hetkleine vergrijpen of misstanden betreft, vroeg veel vergadertijd Mr. Italiarrér (PvdA) had veel moeite met het voorstel. De politietaken zijn in Voorschoten opgedragen aan het Rijk, de rijkspolitie dient te zorgen dat de Algemene Politieverordening wordt nageleefd. Met het aanstellen van een eigen ambtenaar gaat de gemeente het rijk subsidiëren. Met '66 en de WD verzocht de heer Italianer om de toezichthoudende ambtenaar geen opsporingsbevoegdheid te geven en een proef te nemen voor een jaar. De burgemeester wilde deze toezegging wel geven mits de aan te stellen functionaris akkoord zou gaan met een proeftijd van één jaar. Samenwerkingsschool Het voortgezet onderwijs in Voor schoten moet een v.w.o.-top krijgen. Nadat de confessionele schoolbesturen elkaar hebben gevonden en een fusie kan worden verwacht tussen Bijdorp t- (IDEN Gisteravond startte de ee bijeenkomst van een nieuwe V.U. avonden onder het motto V.U. op visite". Vorig jaar is er al eens een soortgelijke avond t uden. De belangstelling was toen wat groter dan gisteren. P. J. A. Idenburg, medewerker de V.U., sprak over internatio- politiek. We leven, zo zei hij, in systeem, waarin elk land via al lies streeft naar maximale veilig- Bondgenootschappen kunnen ;1 de gevaren vergroten als ver- len. Enerzijds betekenen uitge- de allianties, dat een oorlor in het tot een wereldconflict uitgroeien en een land als Neder- meeslepen, anderzijds zijn we de Navo beveiligd tegen het stre- van het communisme naar we- heerschappij. :n nadeel van bondgenootschap- !$als de NAVO vond hij ook, dat er <s vreemde vrienden tussen zitten Griekenland en Portugal. KOUDEKERK Onder toe zicht van burgemeester Van der Linden overhandigde gisteren de scheidende brandweercom mandant rechts) de sleutel aan zijn opvolger. LEIDEN De KVP-raadsledcn iriej. Van Buel cn de heer Cornclis- sens hebben b. en w. vragen gesteld over de huisvesting van gastarbei ders. Zij willen weten of er in Leiden pensionhouders zijn, die uit eigen beweging hun pension sluiten door dat het niet voldoet aan de wette lijke eisen. Verder brengen zij naar voren, dat misschien bij de regering moet worden aangedrongen op een tijdelijk stopzetten van het toelaten van buitenlandse arbeiders omdat het toelatingsbeleid niet is afgestemd op de plaatselijke huisvestingsmo gelijkheden: SASSENHEIM/WARMOND De politie arresteerde de 20-jarige H. B„ zonder vaste woon- of verblijfplaats, terzake van het stelen van een porte- monnaie met geld uit een jasje, dat in het clubhuis van Warmunda hing. De jongeman was waarschijnlijk met een in Leiden gestolen bromfiets naar Warmond gegaan. Onderzocht wordt of hij ook wat te maken heeft met het stelen van vier portemon- naies van Teylingenspelers in Sassen- heim. Omdat wordt vermoed, dat de ge arresteerde ook betrokken was bij in Middelburg gepleegde diefstallen, is hij voor verder verhoor naar Middel burg getransporteerd. vonddienst Dorpskerk Leiderdorp ElDERDORP De avonddienst In dorpskerk begint morgen niet om 4 7 maar om 7 uur. Voorganger is 9Van Netten. Gesproken wordt over Relaties tussen ouderen en jongeren. poorplan aangenomen ^OORHOUT De gemeenteraad is Hange discussies akkoord gegaan 'I het bestemmingsplan Spoorplan. h.a.v.o. en de christelijke en r.k. m.a.- v.o.-scholen, waardoor v.w.o.-onder- wijs misschien mogelijk kan worden in Voorschoten indien een verzoek bij de minister wordt ingediend, hebben B. en W. de raad het voorstel gedaan eenzelfde verzoek in te dienen bij de minister. De gehele raad kon hiermee akkoord gaan, alleen op verschillende gronden werd tevens instemming verleend met het voorstel te proberen tot een samenwerkingsschool te ko men, waardoor beide aanvragen eventueel in de toekomst kunnen worden gebundeld. VVD, PvdA. en D'66 deelden via mevrouw Scheffers mede dat Voor schoten dringend behoefte heeft aan voortgezet onderwijs. Zij waren ver heugd over de samenwerking met het Rembrandt-college in Leiden en ver trouwden dat ook de confessionele schoolbesturen bereidheid tot samen werking zullen tonen, omdat een v.w.o.-top alleen te bereiken is indien alle kinderen op een school komen. Over de samenwerking met de con fessionele scholen kon de heer De Klerk Wolters alleen mededelen, dal 75 procent van de kinderen op con fessionele scholen in Voorschoten zijn en dat de schoolbesturen van deze scholen beslist niet zullen vragen aan het gemeentebestuur om tot een sa menwerkingsschool te komen. Commissaris vertrok Aan de raadsvergadering ging een besloten vergadering vooraf onder voorzitterschap van Baron de Vos van Steenwijk en in aanwezigheid van de commissaris der koningin, die nader geïnformeerd wilde worden over de wensen van de raad ten aan zien van de nieuwe burgemeester. Rond kwart over acht vertrok de commissaris zwijgzaam. LEIDEN De door B. en W. ge plande onderwijsdag over democra tisering van het onderwijs is vastge steld op zaterdag 13 maart. Momen teel is een werkgroep, samengesteld uit vertegenwoordigers van open baar en bijzonder onderwijs, bezig met de voorbereidingen. Kort samengevat komt de opzet van de onderwijsdag hierop neer: per school worden deputaties van drie personen uitgenodigd, die zijn sa mengesteld uit vertegenwoordigers van bestuur, ouders en personeel. De scholen voor voortgezet onder wijs mogen een 4 a 5 man sterke delegatie sturen, opdat ook belang stellende leerlingen van deze scho len van de partij kunnen zijn. Men rekent in totaal op 350 a 400 per sonen, die samen 32 besturen, 36 oudercommissies en 130 bijzondere en openbare scholen vertegenwoordi gen. In de lunchpauze biedt het gemeen tebestuur de deelnemers broodjes en koffies aan. B. en W. hopen dat de resultaten van deze onderwijsdag een belangrijke bijdrage kunnen leveren voor de door het college aan de raad toegezegde nota over de democrati sering van het onderwijs, die in 1972 zal uitkomen. Raad Rijnsaterwoude RIJNSATERWOUDE Vrijdag 5 februari om 8 uur komt de raad bij een. Agenda: subsidiëring godsdienst onderwijs openbare laigere school; voorzien imgen ambtswoning burge meester; verhoging jaarwedden Wet houders (f2375); verlichting Heren weg; aanbieding begroting woningbe drijf en gemeentebegroting voor 1971; structuurplan voor Rijnsaterwoude. Vakman Straathof onderscheiden ZOETERWOUDE/LEIDERDORP De heer H. Straathof, die veertig jaar geleden in dienst trad bij de beton- warenfabriek van Oosthoek n.v. te Zoeterwoude, is gisteren met zijn echtgenote in het kantoor van de di rectie gehuldigd. Burgemeester J. Detmers van Zoe terwoude wees er in zijn toespraak op, dat de heer Straathof zich in de loop der jaren heeft weten op te wer ken tot aan vakkundig fabrieksbaas, die in velerlei opzicht een voorbeeld is voor zijn omgeving. Met veel genoegen speldde burge meester Detmers vervolgens de heer Straathof de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau op de borst. Directeur ir. P. Kolk vestigde er de aandacht op, dat de jubilaris zijn werkzaamheden is begonnen in de zgn. lichtbeton en via het zwaré be- ton nu weer met licht beton te maken heeft. Het vakmanschap van de jubi laris is spreekwoordelijk, aldus de heer Kolk. NOORDWIJK „Van 1939 af bent u de gemeente Noordwijk. In de oor log was u een goed politieman, die nog meer dan anders het vaderland" diende. U hebt zich uitstekend weten aan te passen bij de enorme mentali-* teitsverandering, die zich na de oor-" log voltrok en v/aarbij de handhaving van het gezag nauw was betrokken. U was een gedegen mens, die alles precies wilde weten. Daarom kende u Noordwijk en de soms ingewikkelde familieverbanden zo goed. Wij zijn u dankbaar voor al uw werk". Aldus burgemeester mr. J. M. Bon- nike tot brigadier A. L. Doornheim, die gistermiddag afscheid nam van het Noordwijkse politiekorps. Aan het eind van zijn rede maakte de burgemeester bekend, dat de Ko-' ningin brigadier Doornheim had on derscheiden met de zilveren ereme- daillë," verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Hoofdinspecteur-korpschef J. F. Basten liet de loopbaan van de heer Doornheim de revue passeren. VALKENBURG Gisteravond kwam de gemeenteraad voor de eer ste maal in dit jaar byeen. De raad besloot voor 't Joght de volgende ver keersmaatregelen te van Giffenstraat, de Remouchampsstraat en de. Clau- diusdreef; een zelfde verbod voor bei de zijden van het Middenjoght voor het gedeelte tussen de Katwijkerweg en de Prof. van Giffenstraat en tus sen laatstegenoemde straat en Clau- diusdreef (voor de rechterzijde van de rijbaan, komend van de Katwij kerweg). Gesloten voor alle verkeer, behalve voor voetgangers en fietsers: De Claudiusdreef, gelegen tussen .de nrs. 25 tot en met 37, en wel in zuidelijke richting; het Frankenburg, beginnend bij nummer 2 in westelijke, vervolgens in noordelijke en oostelijke richting; hetLambrechtsveld, gerekend yanaf "het Middenjhght in zuidelijke efi ver volgens in westelijke richting. Aan het Frankenburg een parkeer verbod voor de aan te leggen par keerhaven tussen Claudiusdreef 37 en Frankenburg 56 met uitzondering van vrachtwagens. Aan de linkerzijde van het Lambrechtsveld, gerekend in de toegestane rijrichting, en voor Burg. van der Have plantsoen voor de eerste dertig meter zal een par keerverbod gaan gelden. Voor de bouw van een vierklassigc kleuterschool met een speellokaal werd een krediet beschikbaar gesteld van f 410.000. Verder werd voor deze bouw de grond verkocht aan het bestuur van de Stichting Christelijke Kleuter school. Verder werd nog een stuk grond aan de Voorschoterweg ver kocht. RIJNSATERWOUDE De Heide maatschappij is gereedgekomen met het opstellen van een verlichtingsplan voor de Herenweg. Bij het vervaardi gen ism en er van uitgegaan dat de weg behoort te worden voorzien van een doorlopende verlichting omdat rekening dient te worden gehouden met overstekende voetgangers, ge parkeerde voertuigen, vent- en be- zorgverkeer. Op kruispunten wordt voor een hoger helderheidsniveau zorg gedragen. De kosten van aanleg, worden geraamd op rond f91.200, Zaterdag 30 januari Schouwburg, 8 uur: première musical HIC (dies-stuk universiteit). voor- tebruari Gemeenteraadsver- OEGSTGEEST In een bijzon dere raadszitting werd gistermiddag te Oegstgeest afscheid genomen van gemeentesecretaris Jac. de Visser. In aanwezigheid van zijn echtgenote, zoon en dochter, beiden met echtge notes, wethouders, raadsledenamb tenaren en andere belangstellenden werd de scheidende functionaris al lereerst op hartelijke wijze toegespro ken door burgemeester jhr T. A. J. van Eysinge die de heer De Visser leerde kennen als een zeer gewaar deerde medewerker. „U vertegen woordigde twee personen, nl. de secretaris die de strakke lijn aan houdt en altijd de vinger aan de pols heeft, én de heer De Visser die een gezellige, joviale man is". Namens 't college, de raadsleden en alle ambte naren bood burgemeester Van Ey- singa de heer De Visser een papy rusrol aan waarin een ticket voor een vliegreis naar Israël. Tevens ont ving de heer De Visser de ere-pen- ning. De nestor van de raad, mevr. Gou verneur van Deene, betitelde de heer De Visser als „één der hoofdraderen in het gemeentelijke apparaat" en „als een rots in de branding". Alle fractievoorzitters voerden het woord, de heer J. van Gorkom, directeur Ge meentewerken en de voorzitter van de personeelsvereniging de heer Hee- ren. De laatste gaf de heer De Visser een fraai kunssen waarop het wapen vn de gemeente. Nadat de nieuwe gemeentesecreta ris, de heer Vreeke, had gesproken 'dankte de heer De Visser allen. Tijdens de receptie hebben honder den Oegstgeestenaren de heer De Visser en zijn echtgenote de hand ge drukt. Daarbij werden vele bloem stukken en cadeau's overhandigd. On der de aanwezigen waren naast bur gemeesters uit omliggende gemeen ten ook vele gemeentesecretrissen. Zij boden een fraai boekwerk met foto's van raadhuizen aan. Olga jodelde in Ter Aar TER AAR De zangeres Olga Lo- wina heeft de bewoners van huize Aarhoeve op voortreffelijke wijze be zig gehouden. Ze was wel wat ouder geworden, maar haar stem had nog niets geleden. Haar specialiteit, jode len, gaat haar nog zo vlot af, dat de bejaarden er stil van waren. Olga was vergezeld door de Artiestenver eniging Zon en Vreugd, die een geva rieerd programma bracht. VOORSCHOTEN In het pas gereedgekomen rapport over de ontwikkeling van de Gereformeerde Kerk in Voorschoten wordt de verwachting uitgesproken, dat deze Kerk omstreeks 1980 zo'n kleine 2600 leden zal tellen, van wie er dan 800 in Noord-Hofland wonen. Gezien de duidelijke teruggang van het kerkbezoek, zal het kerk gebouw aan de Leidseweg met handhaving van de dubbele diensten wat het aantal zitplaatsen betreft ook in de toekomst groot genoeg zijn, volgens het rapport. Maandag Stadhuis, 7.30 uu: gadering. ffieuw-MJnerva, Vrouwensteeg. 4.30 tot 7 uur: open huis MEAB, t.g.v. het 25-ja- rig bestaan. LEIDERDORP, Dorpshuis, 8 u.: filate- listenverenlglng De Rijnstreek. Dinsdag 2 februari Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. School Lammenschansweg 6, 8 u.: Con tactcommissie kinderbescherming, drs. W Wolders. over seksuele opvoeding en ad vies over voorbehoedmiddelen in meis jesinternaten. LHJ-gebouw, Levendaal 101, 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Huisvesting Wer kende Jongeren. Schouwburg, 8.15 uur: musical HIC, Woensdag 3 februari Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schouwburg. 8.15 uur: musical HIC. Donderdag 4 februari Schouwburg. 8.15 uur: Fons Jansen met „Drie maal andermaal', Gehoorzaal. 8.15 uur: uitvoering „De stem des volks", komische cantate ,.De schipbreuk" van Johan Wagenaar, Leny Stevens-Ridderhof, sopraan, Marius van Altena, tenor. Henk Smit. bas. Jan van der Meer, piano. Ada v d Bent en Luuk Nagtegaal, slagwerk. Voor de pauze twe werken voor koor en orkest van Brahms, medew. Vox Laeta. Roelofarends- veen. Vrijdag 5 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen met „Drie maal andermaal". Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24. 10 uur nam. tot 3 uur: kwintet André Drop. Rapenburg 24, 8 uur: K. en O.. „Ge weld geweldloosheid", drs. H H v d Wuste. In samenwerking met Lelds Vredeskontakt. Zuiderkerk. 8 uur: afdeling Centrum Ch risten-vrouwenbondhuishoudelijke vergadering. Zondag 6 februari FILMS CAMERA Meisjeslnternaa(k)t, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. vr en za 23.30 uur The Damned, 18 Jaar. LIDO De dokter ls een liefhebber, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9,15 uur. LUXOR Bij voorbeeld overspel. 18 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 3,30, 4.55, 7 en 9.15 uur. REX Dood in het verkeerde bed, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. vr èn za 23.30 uur Mamie. 18 jaar. STUDIO A passion. 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 TRIANON - Ben Hur, dag. 2 en 8 Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: .Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20, tel. 21522; Apotheek R van Breest Smallen- burg, Loevesteln 6. Leiderdorp, telefoon tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelminapark 8, Oegstgeest. tel. 53274. De zaterdagdlcnst na 13 uur, de zon- dagdienst, de avond- en nachtdienst van Apotheek Voorschoten wordt waargeno men door Apotheek Zuid-West. Ooktersdleost rot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 5 maal 2 bellen tot zondag 34 uur Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo- ners'Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19. Lelden. Tel. inlichtingen: Nellie Pars. tel. 31123. Secr.: Trudle Doorduin, Rijndijk- straat la. Leiden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Ca mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 6 maal 2 (zat. 10 u middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie- 5 maa> 4. EHBO: 20645 Ocmeenschap Zuid-West Huipveriemngs- en Inlormatledléhtft voor Leiden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefooD 14)0) o g.g telefoon WH60: voor Informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be halve op dinsdag van i9.oo—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14J0— 15J0 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19 45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—)4^b uur Prematuren ialleen voor ouders): maan dag urn vrijdag van 19 00—18 15 uur za terdag en zondag van 14 15—14 30 uur. Klnderkllnlekmaandag Urn vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 UUT. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en '8 avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- aideling dagelijks van 3 tot 4 en avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van hall 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van 6.45 tot half 8. Kinderafdeling 3—3.30 u„ behalve dlnsd. en dond., op die dagen van &-6.30 u. Eerste klas: bele dag. Annakliniek. ïe kias 1330—14.30 en 18— 19 uur; 2e kias 13.30—15 30 en 1&-20 uur; le klas 11—12 1330—15.30 en IO-20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: OEGSTGEES'i Bezoekuren Jelgers- makhnlek: maandag t.m. vrijdag 16.45— 17.45 uur: zaterdag lï—15 uur: zondag 11—11 45 en 1315 uur Diaconessen huls: dagelijks eerste klas van 11 tol 12. 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en MS8.30 uur ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (dok zondag) le en 2e klas: van 10.30—11 oo uur van 14.0O—15.00. van I8.0O—19uo uur.: 3e klas: van 14.0015.00 uur van 18 00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15 00 uur. van 19.00-r 19.30 utjr """r-' HHkinderafdeling: alléén- voor echtgenoten: van 14.00-15.00 uur van 18.COX8I8.30 uuri dinsdag en donderdag alléén voor vadei*s. Kinderen beneden 16 iaat géén toeganjg. noordwijk - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 6 en avonds van 7 tot 8. zaalpatlënten zondags var. I tot 3. dinsdag van l tot half 3. donderdag van half 7 tot hall 8 eD zater dag van 1 tot half 3 KA1WUK Zeehospitium: longkliniek dagelijks van half 3 tol half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde ling. dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum dinsdag en donderdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot hall 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; longkliniek err tbc-ardelirig kinderen, woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Galerie Van der viist. Botermarkt 3: scnliderljen en aquarellen van Adrie van Schagen. dlnsd. t.e.m. zaterdag 9-6 uur, tot 31 (anuarl. Expositie van foto's van Marco AdmllJ taal In de Openbare Bibliotheek „Hont- kwartler'. Zwellandlaan 5. Openings uren: maandag 1—5. dinsdag 9—12 1—5, woensdag 9-12. 1—5. 7—8.30. vrijdag 9—12, 1—5. tot 4 februari. Expositie van schilderijen van Elze Verhoef in de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Belnumstraat t (onder Thorbecke MAVO). Openings uren: maandag 2—5.30, dinsdag 6.30—9, woensdag 10—12. 2—5.30, vrijdag 2—5.30, 6.30—9, zaterdag 10—12.30 tot 4 februari. Rapenburg 73: grafiek en schilderijen van Rein Dool 15 lan t.e.m. 10 febr. (Lelds Akad Kunstcentrum) Rapenburg 94: schilderijen en aquarellen van Miep de Leeuwe. tot 13 februari dins dag t m zondag 2 tot 8 uur Café-chantant Scarabee, Pleterskerk- choorsteeg 24 expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns, dagelijks tot 16 februari. Musea Acaa. tnst. mus. Rapenburg T3, werkda gen 8.30—12.30 dinsdag eri vrijdag ook 1417 uur Hortus. Rapenburg 73: l april ao september 9—12 en 13.30—17 uur, zon. 10—18 uur Kassen zat éD zon gesloten: 1 oktober - 31 maart 9—12 en 13 30—18 uur, zon gesloten kassen zat eesloten Lakenhal: Artotheek 1870 tot 28 oktober, dag 10—17 uur zond. IS17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3