Tien weken schaapscheren kost hem 40 pond gewicht POES Jarigen De witte muis BOEK - gespecialiseerd - BOEK Goed geboekl ZATERDAG 30 JANUARI 1971 Nelly Vegt, 12 jaar, maakte dit echt Hollandse plaatje. Zeg poes, zeg ben je dol? Wat doe je met mijn kluwen wol? Je kunt niet breien en niet haken. Een warboel kun je ervan maken. Kom, geef mijn kluwen daad'lijk op, Ik moet kousjes breien voor mijn pop. En als ik dan wat overhou, Dat is dan, snorrebaard, voor jou. Daar kun je breiles mee beginnen, Of wil je liever spinnen? Dan brei ik er een halsband van, Die krijg je om je nekje dan. Hartelijk gefeliciteerd en een ple zierige verjaardagl I I 31 Jan. Corrle v.d. Linden. Mon- aterseweg 51b. Loosduinen, 9 jaar. 1 febr. Peter Sterk. IJsseldijk Noord 161, Ouderkerk a.d. IJssel. 9 jaar. 2 febr. Rinie Quist, Nieuwe Vaart 5^, Sprang-Capelle, 13 jaar. 5 febr. Annelies de Haan. Starink- laan 45, Gouderak, 12 jaar. 8. febr. Hendrine Gorseman, Bella- mystraat 34, Ridderkerk, 11 jaar. Puzzeloplossing De zes beroepen die jullie moes ten vinden zijn: kleermaker, kruidenier, poelier, machinist, onderwijzer, metselaar. Prijswinnaars De prijswinnaars zijn: Jeanet de Jong in Bolnes en Martin de Zoete ki Naaldwijk. Bijna lente 't Is nog geen lente, 't Regent bij buien. Toch hoor ik al zachtjee. Sneeuwklokjes luien. -ff- Hans Kroon, 8 Jaar, tekent graag bloemen en planten. We gaan deze week eens een kruiswoord- puzzel maken. Jullie weten 't nog wel: de pijltjes bij de cijfers naast de voorbeelden geven aan hoe je de woorden in de hokjes met hetzelfde nummer moet invullen, van bo ven naar beneden of van links naar rechts. Veel plezier! De oplossing insturen vóór dinsdag 2 feoruari. Dag meisjes en Jongen* Wat een triest weer deze week hè? Storm en regenl Maar binnen Is het dan zoveel te gezelliger. Hans van Duyn schreef tenminste dat hij maar gauw met de puzzel was begonnen, want het was bui ten niks gedaan. Hebben jullie ook naar de schaatsers op de televisie geke ken? Die kunnen er wat van. Je moet echter veel trainen om zover te komen en dat vraagt doorzet tingsvermogen. Je moet het dol graag doen wil je het vol kunnen houden. Maar spannend was het wel. Gertjan den Hartig Is door het l|s gezakt, en vader en moeder wa ren nogal boos. Ja. dat Is te begrij pen, hè Gertjan? Kan je wel zwem men? Marianne Maliepaard en Harry Roodbeen schreven dat ze al flink op weg zijn om het diploma te bemachtigen Maarten de Korte moet voor achool gedichten maken. Knap hoor. Maarten. Heb Je een prettige dag qehad donderdag? Jij ook. Eric Klopper? Voor jou is het morgen feest, Corry v.d. Linden. Een prettige dag. In antwoord op je vraag: 7 november is de datum. Leuk, van jullie ook weer 's wat te horen, Elly den Ouden en Jenny Kweekei. Jullie vinden het allebei jammer dat het ijs weg is. Is Jouw zusje zo'n lief krullekop- je. Beppie Benschop? Een erg mooie naam heeft ze. Wat ben jij in het nieuw gestoken, Rob Bok horst Was dat zomaar? Jag Haitsma en Arie de Jong schreven een lange brief. Jan houdt meer van rolschaatsen dan van ..Ijs" schaatsen en jij hebt nogal wat verjaardagsfeestjes ge had. Arie. Ja. fleurige bloemen doen je den ken aan het voorjaar. Hanneke La- feber. Moet je nog veel leren voor het verkeersexamen? Jij hebt het goed naar je zin op de gymnastiek club. Elza v.d. Lugt. Nee, Marja den Hartigh, lk heb niet de hele dag nodig om de brie ven te lezen hoor, en de prijzen worden „geprikt". Jij bent fijn uit geweest, Eva van HeIJningen -; 't Zou erg leuk zijn 's een foto te krijgen. Francien Segers en tenslotte Anke Bos die ook een aardig briefje schreef. Meisie9 en jongens, ik ben aan het eind van m'n brief gekomen en zeg maar weer: tot de volgende keer. Een prettige zondag en een goede schoolweek. Dag. hartelijke groeten van tante Chris. In een peuterig huisje, Woont mijn witte muis. In dat kleine kluisje, Voelt hij zich best thuis. Pietie heet mijn muisje, Hij is net zo wit. Als het dotje watten, Dat in t huisje zit. In zijn blanke nestje. Slaapt hij heerlijk, hoor! Drinkt en knabbelt even, En slaapt dan weer door. Pietie, klein wit muisje. Word eens wakker, zeg! Ha, daar is mijn vriendje, Floep! 't Is al weer weg! Het is hartje winter vanuit het schaap geredeneerd misschien niet het meest aan gewezen moment om het over scheren te hebben, maar schapenscheerder Philippus El- singa (38) uit Lauwerzijl heeft nu tenminste de tijd om een boekje over deze grazende blaters (óf, zo men wil, bla tende grazers) open te doen. Hij is een van de zeer weini gen (een scherende Fries bui ten beschouwing gelaten), die zich beroepshalve met dit werk bezighouden, zodat hij in het seizoen schapen aan de lopen de band uit hun wollige jas helpt. Elsinga houdt zich ook bezig met schapen wassen en hoewel hij zich pas drie jaar geleden als scheerder en wasser „ves tigde", heeft hij in beide dienst verleningen al een hoge graad van perfectie bereikt. Zijn vak kennis was nog niet te aan schouwen op wedstrijden (op Texel worden die wel eens ge houden) en wat dat betreft heeft hij zijn jongere overleden broer nog niet kunnen evena ren, die zich in het schapenland Australië tot de op één na snel ste scheerder ontpopte, tenmin ste in wedstrijdverband. Op een gewone doordeweekse dag haalde hij ooit eens 210 schapen uit hun jas en dat was, vertelt Philippus Elsinga, zelfs in Australië nog nooit gepres teerd. Die broer is overigens ook de aanstichter geweest van de scheeractiviteiten in Lau werzijl: hij emigreerde naar Australië, kreeg daar verkering met de dochter van een echte schaapscheerder, leerde (hij was net achttien geweest) binnen de kortste keren het vak ook en 6tak al voor zijn 21ste iedereen in zijn zak. Hij kwam terug en kon, voordat hij dodelijk veron gelukte, zijn vakkennis op broer Philippus overbrengen Wie denkt, dat het scheren van schapen een aangenaam en gemakkelijk karweitje is, moet zijn eventuele roeping in die richting maar vergeten. „Het is heel inspannend werk", zegt El singa. „Als het in de zomer zo'n graad of 25 is en ik begin 's morgens om zeven uur te scheren, dan heb ik al om acht uur geen droge draad meer aan het lijf. Je transpireert je wer kelijk ongelukkig. Ik volg in de scheertijd ook een heel speciaal menu, anders zou ik het niet volhouden. Veel vlees vooral, en natuurlijk ook veel drinken". „In. die ongeveer tien weken, dat ik achter elkaar aan het scheren ben, raak ik zo'n veer tig pond gewicht kwijt! Dat is het ergste niet, want ik kan af en toe best wat missen; toen ik, voordat ik schapenscheerder werd, twee jaar op een schel penzuiger voer, was ik 213 pond. Na het scheren heb ik mijn verloren gewicht er zo weer bij, hoe dat zo snel kan weet ik niet, want ik eet echt niet zoveel. Drinken doe ik wel veel, geen bier of jenever, maar koffie. Op één dag vier flessen en dan nog de koffie, die ik bij de schapenboer krijg" Schapenscheerder Elsinga denkt niet, dat hij zijn overle den broer ooit in snelheid zal kunnen evenaren: „In het laat ste jaar heeft hij er hier 6500 gedaan, dat is één in de twee minuiten. Daar kan ik niet tegen op, want zoiets moet je jong leren: ik was al 35 toen ik be gon, hij achttien. Dit jaar heb ik er 4500 geschoren en ik heb er 20.000 kilometer voor afge legd. Mijn eerste klant zit in Kollum en mijn verste in Wa genborgen bij Delfzijl. Dit jaar is 123 op één dag mijn record; als je er honderd per dag uit haalt heb je al een mooie pluk". Philippus Elsinga vindt scha pen scheren mooi, vrij werk; je gaat van de ene boer naar de andere, steeds ben je ergens anders" ,zegt hij. „Bij scheren alleen heb ik niet zoveel belang, ik moet het wassen erbij heb ben. Daar kijken de boeren nog een beetje vreemd tegenaan, want ze denken dat het alle maal winst is, maar vergeet niet dat die spuitmiddelen enorm duur zijn! Wassen (spuiten) doe ik nog wel eens in een ver warmde stal: verleden jaar nog bij zes graden vorst met een heteluchtkachel erbij". Voor dat wassen heeft Elsinga samen met zijn buurman, smid E. van Zuiden, een apparaat ontwikkeld, waarmee vijf scha pen kunnen worden gedouched HW in dezelfde tijd als vroeger één. Het schaap loopt een soort me talen wasbak in en wordt dan met de kop in een „schandblok" gesloten, dat door de wasser met de knie wordt dichtge houden. Uit de zijwanden spuit vervolgens met een druk van 3540 atmosfeer water, ver mengd met spuitmiddel. De kop en de rug worden met een handdouche gedaan. Wassen ge beurt vrij kort na het scheren, als de wol tot ongeveer vier cm is aangegroeid. „Vroeger werden schapen in een sloot of in een tobbe gewas sen, allemaal in hetzelfde wa ter", zegt Elsinga. „Op het laat ste zaten ze dan in pure drek. Met spuiten krijgt ieder schaap zijn eigen schone vloeistof. Door spuiten raakt het schaap de luis kwijt en dan gaat hij al gauw méér wegen. Het is bewezen, dat ze dan wel vijf tot zes kilo meer hebben, daar hebben de boeren altijd winst van. Als een kilo vlees zes gulden kost vang je al gauw 35 méér voor een schaap! Je krijgt door spuiten ook eerste soort wol, wat per kilo (ongeveer vier kilo per schaap) 60 tot 70 cent meer op levert". Schapen worden niet alleen voor de wol gehouden, maar vooral voor de lammeren, die worden vetgemest en verkocht naar ondermeer Frankrijk en Duitsland. Goede verzorging te gen ingewandsparasieten en huidinfecties is dus een vereiste. Elsinga: „Ik pil ook schapen, bijvoorbeeld tegen leverbotziek te. Zo'n pilletje doe ik in een instrumentje met een veer en ik schiet hem in de strot van het dier. Voor boeren is pillen ook winst, want door maagdarm worm raken de schapen alle ge wicht kwijt. Dan zit er geen vlees meer op en kun je ze wel over de boerderij heengooien". Schapenscheerder Elsinga wil overigens nog wel kwijt, dat hij het onbegrijpelijk vindt, dat de boeren onmiddellijk bellen wanneer het warm wordt en dan direct hun dieren in de open zon willen laten scheren. „Als ik schapen had, schoor ik ze nooit op een warme zomer dag", zegt hij. „Zonder vacht verbranden ze vrijwel direct in de zon, met hun isolerende wol hebben ze van de warmte geen last. Je kunt schapen beter on derdak scheren en ze 's avonds, als de zon geen kracht meer heeft, weer laten lopen. Ik heb wel eens meegemaakt, dat een boer eigenwijs bleef en die had de volgende dag twee schapen dood". -X- Philippus Elsinga: „Als je er 100 per dag uithaalt heb al mooie pluk". Gerard de Haas: Onvoltooid be roep, over de beroepspraktijk van de jeugdwerker In het wijk-, buurt- en clubhulswerk. Uitg. Am bo, Bllthoven, 135 biz., f 8,90. KNAC: Kies uw auto, autojaar boek 1971 van de KNAC. Uitg. El sevier, 256 blz., f3,90. Giancarlo Buzzi: Caesar, uit de serie „De groten van alle tijden". Uitg. Geïllustreerde Pers, Amster dam. 75 blz., ƒ6,95. Jacq. Firmin yogelaar: Kaleidia- fragmenten, een realistische ro man. Uitg. Meulenhoff, Amsterdam. 6,50. Mimi Rijpstra-Verbeek: Soep groente, het levensverhaal van Til ly Périn-Bouwmeester. Uitg. Nijgh Van Ditmar, Den Haag, 202 blz., f 9,90. Henriëtte Holthausen: Culinaire Capriolen, een verzameling mini- en maxi-menu's. Uitg. Nijgh Van Ditmar, Den Haag. 181 blz., ƒ17,50. Robert Merle: Dolfijnen zijn be tere mensen, een science-fiction roman over de eerste dolfijnen, die Amerikaans verstaan. Uitg. Spec trum, Utrecht, 341 blz., 4,-. Dr. A. Th. van Leeuwen: Ontwik keling door revolutie, gezien van uit theologisch oogpunt. Uitg. Bosch Keunlng, Baarn, 144 blz., f 8.25. Smidje Verholen en de rare alchimist 126: Professor Nosco bleef nog even voor het raam staan en riep nogmaals: Héla Is daar iemand?" Maar hij ontdekte de smid in de regenton blijkbaar niet en trok zich mompelend weer in zijn kamer terug. Toen de gordijnen weer gesloten waren, kroop smidje Verholen stilletjes uit de ton om opnieuw naar het venster te sluipen. En wéér zag hij professor Nosco rustig aan tafel zitten, ijverig studerend met het hoofd in de handen „Hm, loos alarm", mompelde de smid onhoorbaar „Zou hij gevoeld hebben, dat ik naar hem keek? Ik moet voorzichtig zijn, jongens. Hij is een linkerd en merkt blijkbaar gauw wanneer er onraad is. Ik zal zo af en toe eens even naar binnen gluren..." Dat deed de smid, maar het werd een eentonige zaak, want er gebeurde niets. De professor bleef zitten studeren en de mi nuten regen zich aaneen tot urenZo leek het wel ten minste. Ten einde raad haalde hij zijn horloge uit de zak en stelde onthutst vast, dat er al anderhalf uur voorbij waren. „Grrmmmm, zou Frans Bulle nu nóg niet in het Knekelwoud zijn geweest", gromde hij. Hij besloot toen nog even te wachten, alhoewel er zo langzamerhand al enige twijfel van binnen begon te knagen. „Stel je voor, dat Nosco tóch niet de Kludde is", peinsde hij. „Oei, oei, wat zou dat een blunder van me zijn" En nogmaals wierp hij een vreemde blik naar binnen, doch het feit, dat Nosco zijn glimmende dasspeld niet droeg, stelde hem gerust De professor zat nog steeds rustig te studeren en de smid mom pelde: „Je draagt je dasspeld niet, meneer Noscold. Nee, allicht niet. Want die heb ik achter de lapellen van mijn jas Toen wist de smid het zeker: Nosco was de Kludde en Nosco wasMaar verder kwam hij niet met zijn gepeins, want plotseling werd zijn aandacht gterokken door een vreselijk gekreun, dat uit de buurt van de weg kwam. Dat was de stem van Frans Bulle Johannes Lehmann: Jezu» port, een visie op het leven Jezus naar aanleiding van de Zeerollen. Uitg. Kluwer, Deve 170 blz.. 15,50. H. Glèser en H. D. Heek: sistoren modern toegepast, ul serie transistorschakellngen. Zomer Keunlng, Wageningei blz., 6,90. G. Bredow: A'to-elektro Uitg. Zomer Keumng, Wagi gen, 62 blz., 6,90 Dr. Herman M»maph: Sex in ding, scholieren en sexua Uitg. Bosch Keuning, B 144 blz., f6,90. Griffier: Ken, Erken, He een uitgave van het Oud-Stri Legioen, Den Haag, 32 blz., f Te bestellen via giro 16""" name van de penningmeester in Monster. Don Ian Smith: De rivier wi ver men niet terugkeert, een kenning van God in het wc berglandschap van de Amerika staat Idaho. Uitg. Boekencenl Den Haag. 128 blz., ƒ7,90. Prof. mr. L. J. M. Nouwer: tret van een onbekend man vensbeschrijving van Willem T Uitgegeven door Ballast-Neda Kluwer, Deventer. 62 blz. C. H. van Donselaar-Dijki huis: Vruchten In Feestkledij. I ker hoort erbij. Uitg. Suikersj ting Nederland. 32 blz. Het overzicht van de mees kochte boeken, opgesteld doo bureau CPNB op basis van vens van vijftig boekverko geeft voor december het volg beeld: 1. Godfried Bomans, Van di< gezien, (A. W. Sijthoff, 10,9< Dr. Jan Hulsker, 'Dagboek' Van Gogh, (Meulenhoff Nedei boek van de Maand C ƒ24,50); 3. C. Hülsenbeck, Louman, Anton Oskamp, Het boekje voor scholieren, (B ƒ2,50); 4. Jerzy Kosinskl, Aa zig, (Bezige Bij. ƒ9,50); 5. h gard Knef, Een gegeven p (Gottmer, ƒ18,50); 6. Godfrlec mans, Beminde gelovigen, (A ƒ8,90); 7. S. Carmiggelt, Twij is toegestaan (Arbeldersi 7,90); 8. Leon Uris, VII. (Hollandla, 17.90); Han Fortmann, Oosterse Re 8ance, (Ambo, ƒ5,50); 10. groene boekje, (Semper Agr 2,50). Vanavond te zien NEDERLAND I NCRV 7.05 uur Swiebertje 8.21 uur Zeskamp Sport in Rotterdam 9.35 uur Speelfilm Incident in Berlijn 10.45 uur Zaterdagavondzang uit Goes NEDERLAND II VARA 7.05 uur Lucy show 8.21 uur Carnaval 1971: liedjes kiezen 9.20 uur Achter het Nieuws 9.45 uur Ik zoek X, tv-spelletje 10.35 uur Monty F'ythons vliegende circus Vanavond te horen HILVERSUM I KRO 9.30 uur In de volksmond 8.00 uur Verzoekplatenprogramma 10.00 uur Israëlisch programma 10.40 uur Goal, muziek en sport HILVERSUM II VARA 8.05 uur Florith Polak zingt volksliederen 8.30 uur Herinneringen van W. Sand berg 9.00 uur Kamermuziek op de plaat, stereo 11.15 uur Drie-ster RADIO VANAVOND HILVERSUM I 402 m. KRO 18 30 Nieuws. 18 41 Ac tualiteiten. 19 00 (S) De Spring plank: jonge artiesten met or kestbegeleiding 19.30 (S) Volks liederen. 20.00 verzoekplaten- programma. 22 00 (S) Ik heb een boom geplant....: muziek en actualiteiten uit Israbl 22.25 Avondgebed. 22 30 Nieuws. 22 40 (S) Goal.. muzikaal sportprogramma met commen taren en reportages. 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m VARA 18 00 Nieuws. 18.11 Ac tualiteiten 18 20 Uitzending van de VVD 18 30 Lieve Tante Truus: licht programma 19.05 Nou. en satirisch program ma (herhaling van 27 januari 1971). 19.30 Nieuws. 18.35 De Scala 1918-1936 (gr 20.05 Pla notrio met zangsollste. 20.30 Herinneringen van de heer W Sandberg. 21 no <S) Serenade: moderne en klassieke muziek (opn.) 22 30 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22 45 Driester: ac tueel programma. 21. IS (S) licht muziekprogramma. 23 40 (S) Moleculen: gitaar en zang- romantische muziek. 23.55-24.00 Nieuws. NOS: 18 45 GO De Fabeltjes krant. STER: 18 50 (K) Recla me. NOS: 18.55 GO Journaal. STER: 19 00 (K) Reclame NCRV: 19 05 GO Swiebertje!, TV-serie voor de Jeugd STER: 19 55 (K) Reclame. NOS: 20 00 (K) Journaal STER: 20.15 (K) Reclame NCRV: 20 31 Zes kamp Sport. 21 35 GO Incident In Berlijn, speelfilm uit de se rie: De regels van het spel 22 45 Koorzang: geestelijke lie deren. NOS: 22 55-23 00 GO Journaal. NEDERLAND II NOS: 18 45 (K) De Fabeltjes krant. STER: 18 50 GO Recla me. NOS: 18.55 (K) Journaal STER: 19 00 (K) Reclame. VA RA: 19,05 (K) Hier Is Lucy. TV-scrle. 19 30 (K) Liane (PK) Engeman. dokumentaire over Nederland* enige vrouwelijke autocoureur. STER: 19 55 (K) Reclame NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20 20 (K) Karnaval 1971. 21.20 Achter het Nieuws. 21.45 (K) Ik zoek X - Dood op de bank. TV-spel. 22 35 (K) Monty Pythons vliegende circus: Kale Mier, een kolderiek program ma NOS: 23 05-23 10 (K) Jour naal RADIO MORGEN HILVERSUM I. 402 m. KRO. 800 Nieuws. 8.19 Het levende woord. 8 15 (8) Badlnerie: oude en klassieke muziek (gr). 9 00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) La u da te: moderne gewijde muziek (gr). 1000 Eucharistie viering. 1100 Nieuws. 1102 (S) Metropole-orkest en solisten. 11.55 Mededelingen. NCRV: 12.00 Kerkorgelconcert (opn). 12 40 Tussenbeide: actuele kro niek 1300 Nieuws. 1310 (S) Psalmen, nieuwe berijmingen, oude zettingen. 13.25 (S) NCRV-Vocaal-ensemble met orgel. 13.55 Joden ln de Dias pora: I. Kurdistan, voordracht. NOS: 14.15 (S) Concertgebouw orkest en zangsollsten en het Collegium Musioum Amstelo- damense (In de pauze. plm. 15 06-15 30 Adempauze: cultuur, kunst, kitsch en sg>ort). 16.25 Gastcollege CVK: 17.00 Gere formeerde (vrijgemaakt) kerk dienst. 18 00 Impressies uit Cambridge. IKOR: 18 30 De Wereldraad van Kerken ln Addis Abeba 18 56 Wilde Gan zen. NCRV: 19 00 Nieuws. 19 07 (S) Klassieke gewijde muziek (opn). 19 45 De maaltijd des PROGRAMMA'S Heren, lezing. 20.00 (S) Klas sieke muziek (gr). 20 35 Zon dagavondzang. KRO: 21.00 (S) Muziek a Go Go: licht mu ziekprogramma. (21 15-21 Apollo 14, reportage van de lancering). 22 00 Kruispunt: magazine met achtergrondin formatie over kerk en samen leving 22 25 Overweging 22 30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23 00-Audio: muzikale in formatie voor kenners en lief hebbers. 23 50 Apollo 14: repor tage van het vertrek uit de aardatmosfeer. 23 55-24 00 Nieuws HILVERSUM II. 298 m. VA RA: 8 00 Nieuws. 8.10 Actuali teiten 8.18 Voor het platte land. 825 Weer of geen weer. (9 00 Sportmededelingen.) 9 45 Humanistisch Verbond. IKOR: 10 00 De Wereldraad van Ker ken ln Addis Abeba. 10 30 Her vormde kerkdienst. 1125 Wilde Ganzen 1130 De Wereldraad van Kerken ln Addis Abeba AVRO: 12.00 (S) Muzikaal Ont haal: bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand ln de wereld, lezing. 13.19 Ra diojournaal. 13.35 Delta: Infor matieve show met o.a. com mentaren en meningen NOS: 14 30 Voor de buitenlandse ar beiders VARA: 17 00 (S) Licht orkest en solisten. 17.50 Nieuws. 18.05 Mededelingen. NOS: 18.10 Gelukwens t g.v. de verjaardag van H K H. Prinses Beatrix 18.15 (S> Metro's Con cert Music: Metropole Orkest VARA: 18 30 Klatergoud: muzi kaal feullletOD over de wonde re wereld van, de spot. 19.00 Zin en tegenzin: discussie over een aktueel onderwerp. VPRO: 19 30 Nieuws. 19.35 Am sterdams Planokwartet. 20.00 Recht op de dood: programma over euthanasie. AVRO: 20 30 (S) Verzoekplatenprogramma 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22 45 Radiojournaal 3?.55 (S) Licht muziekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM ni. 240 ra. AV RO: 9 00 Nieuws. 9 02 Geluk wens t.g.v. de verjaardag van HK.H Prinses Beatrix 9M Platenprogramma 10 00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag 11 00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo zaïek. VARA" 12-00 Nieuws. 12 02 Verzoekplatenprogramma 13 00 Nieuws. 13.02 NAR: Ne derlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws 14.02-18 00 Sport en muziek. (15 00. 16.00 en 17.00 Nieuws). TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I. KRO/RKK: U.00-12.00 Eucharistieviering. TELEAC: 14.30 Studeren -les 3. NOS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal -met titels voor slechthorenden 15 22 Verkeers informatie. 15.25 (K) De Borde- rers, TV-serie. 16.15 (K) Open baar Kunstbezit 16.30 Reporta ges van de schaatswedstrijden te Oslo. 16 55-17.00 Toto-uitsla gen. TELEAC: 18 20-18.30 EH BO. - les 1. NOS: 1855 (K) De Fabeltjeskrant CVK/I- KOR/RKK: 19.00 (K) Bijbelver- telling voor de kinderen. CVK/IKOR: 19 05 (K) Ik kan Palestina niet vergeten, docu mentaire over Palestijnse vluchtelingenkampen, KRO: 19.30 (K Franz Léhar Con cours: presentatie van de prijswinnaars. 19.50 Lllalo: (K) Jiddisch cabaret NOS: 2020 (K) Journaal. KRO: 20.25 (K) Advocaat Judd, TV-serle. 21.15 (K) Gamma: BBC-film over het onderzoek van de atmos feer en weersvoorspelling. 21.55 (K) Miniatuur van Van Focquenbroch, literair film- portret NOS: 22.30-22.35 (K) Journaal. NEDERLAND IT. NOS: 18.55 (K) De Fabeltjeskrant. 19.00 (K) Journaal 19 05 (K) De Vrijbuiters. TV-serie voor de jeugd. 19.30 Studio Sport I. 2020 (K) Dubbeldekkers. TV- serle 20 45 (K) Apollo-14, rechtstreeks verslag van de lancering vanaf Cape Kennedy - Florida, plm. 21.35 Studio Sport II. 22.05-22 10 GO Jour naal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m: KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badmerle: klass. muziek en klassieke ope ramuziek (gr). (7.30 Nws; 7.32- 7.40 Actualiteiten; 8.00-3.10 Nws). 8.25 Overweging 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw, (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hulsvrouw). 10.00 (S) Muziek op maandagmorgen NOS: 10.15 De komende week ln het Ne derlandse muziekleven. KRO: 11 00 Nieuws 11.02 Voor de zie ken. 11.30 Bejaardenprogram ma. 1155 Mededelingen NCRV: 12.00 Los-Vast: geva rieerd programma. (12 21 Voor boer en tuinder; 12.26 Medede lingen t.b.v. land- en tuin bouw: 12.30 Nieuws; 1241 Hier en Nu actualiteiten 12.58 Re bus). 14 05 Schoolradio. 14.30 (S) Blaaskwlntet (opn). 15.00 Her vormde middaglienst. NOS: 15 30 Zoeklicht op Nederland: reportages en commentaren. 06.00-16.02 Nieuws). 17.20 Over heidsvoorlichting. NCRV: 1730 NCRV en Bloc: actueel pro gramma met muzikale Illustra tie. (18.19-18.09 Uitzending van de CHU). Hilversum II. 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Spitsuur Amster dam: lichte grammof oonmu- zlek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54; Deze dag VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amsterdam (vervolg) 9.10 Verzoekplaten voor de vrouw. (9 35-9 40 Waterstanden) NOS: 11 00 Nieuws. 11.30 (S) Repertorium: Radiophllharmo- nlsch Orkest: moderne en se- mi-klassieke muziek. VPRO 12.00 VPRO-Maandag: klas sieke muziek met tussen 12.00 en 14 00 uur nieuws en infor matie over muziek. 14.30 Schoolradio. NOS: 14 50 Tob ben met tape: wedstrijd tus sen Belgische en Nederlandse teams van geluidsjagers. 15.20 Eurojazz: Montreux Jazz Fes tival 1970. '16.00 Nieuws. AVRO: 16 03 lichte zuldamerikaanse muziek. 16.30 Mlkadoo: i de Jeugd. 17.30 Brabant Jour naal. 17.55 Mededelingen. Hilversum III. 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Popstation 00.00 Nieuws.) TROS: 11.00 nieuws. 11.03 Suzle Cream Cheese. 12.00 Nieuws. 12.03 Pop-toppers. KRO: 13 00 Nieuws. 13 02-18.00 Pop-mixtu re. (14.00, 15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws.) Televisie maandag Neder land I. NOS/NOT: 11.10-12 06 Schooltelevisie. TELEAC: 12.00-1S.30 Onze landbouw nu en straks - les 13. Zondag te xie£ NEDERLAND I KRO 7.05 uur (CVK/IKOR) Tweede deel kinderdocumi taire „Ik kan Palestina niet vergeten'- 9.30 uur Franz Léhar concours 8.25 uur Advocaat Judd: Ellen 9.15 uur Gamma: Weer en wind 9.55 uur Miniatuur van Focquenbroch NEDERLAND II 7.05 uur De vrijbuiters 7.30 en 9.35 uur Studio Sport 8.20 uur Dubbeldekkers 8.45 uur (onder voorbehoud) Lancering Apollo 14 Zondag te hore; HILVERSUM I NCRV en KRO v 5.00 uur (CVK) dienst uit de geref. kerk (vrijjj maakt) Amsterdam-Oost, voorganger ds. J. Breen 7.45 uur Zondagavondlezing k 8.35 uur Zondagavondzang uit Dordrecht |v 9.00 uur Gevarieerd programma Muziek a go go 9.15 uur (onder voorbehoud) Lancering Apollo 14 10.00 uur Kruispunt 11.00 uur Audio, muziekinformatie 11.50 uur Reportage Apollo 14: vertrek uit de atij sfeer. HILVERSUM n VPRO en AVRO 8.00 uur Recht op de dood, programma over eut nasie 1 8.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 10.55 uur Voor de nacht uit 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16