Naar splitsing Hervormde classis Leiden? Leiderdorp bevordert inspraak Hulshoff WEEKAGENDA Voorschoten heeft nog 24 'echte' woningzoekenden Ilmtstedrg BRUYNZEEL KEUKENS - KASTEN ATTENTIE Burgerli jke stand van Leiden Oegstgeest heeft I nog 479 woningzoekenden Ernstig ongeluk op scheepswerf KNAPPE ,KONDirOREI. Buut ter ziele R10RGER.... OPRUimiRGl Commissaris polst raad Voorschoten „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. Raad Voorhout tegen verdere fluoridering EUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 JANUARI 1971 S1DEN De hervormde classicale vergadering heeft zich deze week vooral bezig gehouden met zichzelf: hoe fungeert de classicale vergade ring; beantwoordt zij aan haar be doeling; wat ontbreekt er aan het onderlinge contact tussen de Her vormde Gemeenten in dit ressort? Het onbehagen over de gang van zaken, aldus ds. Van Achterberg, komt bijvoorbeeld tot uiting in de slechte opkomst; de „grondverga dering der Kerk" in dit rayon, die op papier bestaat uit 134 stemge rechtigde afgevaardigden plus een aantal gasten, vindt een opkomst van 70 mensen al heel geweldig. In discussiegroepen werd geanimeerd gewerkt. Een ruime meerderheid drong aan op splitsing van de classis, bijvoor beeld in de kleinere classis Leiden en een grotere onderlinge samen werking. Voor die samenwerking deden tal rijke suggesties en mogelijkheden de ronde. Er was een algemene voorkeur voor streeksgewijs elkaar helpen. De meningen verschilden over de vraag of men in de huidige grote classis, of in twee kleinere, zou kunnen komen totgemeen schappelijke gedragslijnen voor de kerkeraden t.a.v. samenwerking met andere Kerken inzake Doop en Avondmaal. De meningen liepen nogal uiteen over de inspraak en inbreng van de classicale vergadering in het beleid van de landelijke Kerk. Enkele leden vroegen om een veel uitgebreider zeggenschap van de classis in het synodebeleid. loven f 15.000 geen inschrijving VOORSCHOTEN Op de gisteren gehouden burgeravond voor oningzoekenden deelde burgemeester De Kool mee, dat er slechts 4 Voorschotense gezinnen voorkomen op de A-lijst en dus door de emeente aan woonruimte worden geholpen, terwijl de 338 Voor- hotenaren op de B-lijst zelf voor woonruimte moeten zorgen om- at de minister dat zo wil. De B-lijst wordt alleen gebruikt door de emeente om te peilen wat voor soort woningen nodig zijn. de torenflat in Noord-Hofland bete kent dat ruim 300 flatwoningen niet werden gebouwd. Burgemeester De Kool zei. dat inderdaad de woning bouw ernstig is vertraagd door het wegvallen van dit bouwplan. iWethouder De Vos van Steenwijk «1de de veelal jonge gezinnen mee, it de toekomst in de sociale woning- iuw voor Voorschoten slecht is. In oord-Hofland is nog ruimte voor iO, in het plan Bijdorp dat nu wordt igespoten, komen in totaal 400 wo ningen. Getracht zal worden 200 in de woningwet- of premiesector te bouwen. Ieder, die meer dan f 15.000 per jaar verdient, komt niet meer op een lijst te staan. In de vrije sector zijn de huren hoog; er zijn zelfs huurprijzen in Voorschoten van f 1000 per maand. Parkeergelegenheid heeft U bij ons voor de deur. Of op één minuot afstand v. d Werfstraat, Oude Rijn. Kaasmarkt. Twee minuten Hootgr (Ir. Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie en de beste merken in te zien. Onze traditie is „altijd voordeliger" geen valse leuze „van zovee] voor zoveel" maar net gehele Jaar „voor zoveel". En toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers. Onze eigen ateliers onderstrepen dit. door echte vakservice te bieden Ooet er Uw voordeel mee Gouden ïieraden, verlovingsringen, horlo ges, klokken, cassettes, verzilverde geschenkartikelen, brillant. De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d, WATER Haarlemmerstraat 181 Torenflat Wethouder De Vos van Steenwijk rekende voor, dat grond, die door de gemeente wordt gekocht voor f 2.50 tot f 4.per m2, bouwrijp rond f 100 per m2 kost. Alleen al in Noord-Hof land heeft de gemeente Voorschoten f 33 miljoen geïnvesteerd. Dit bedrag wordt gedeeltelijk terugontvangen door verkoop van grond voor woning bouw in de vrije sector. In de zaal werd met wrevel gecon stateerd, dat het niet realiseren van Oegstgeest (afdeling badm in tonkam pioen OEGSTGEEST Het eerste team van de badmintonvereniging Oegst- geest is gisteravond ongeslagen kam pioen geworden. De in de vierde klas B uitkomende badmintonclub leverde deze prestatie in de uitwed strijd tegen het Zoetermeerse Eridos. 0—8. Het eerste team heeft in dertien competitiewedstrijden slechts één punt moeten afstaan. LEIDEN Geboren: Yvonne dv D vd Kwaak en J Wassenaar, Richard zv J Filemon en M A Rietveld, Pa trick R zv P J M Kooijman en A S M de Kuijzer, Johannes C J zv J C Pardon en J E van 't Zand, Caro line C dv R F Windt en J H Reuvers, Arno zv H J G Somers en G M C Fivie, Patrick J zv J Grundmann en A M vd Plas, Alexander F J zv T J Gortenmulder en H M de Witte, Radboud Jan-Pieter zv J v d Hoorn en G H M Verheul, Hajo zv R Land heer en W M Kluit. Overleden: W Blanken 1894 wed v N H de Klerk, M M vd Hengel 1966 vr, V James 1970 dochter. Gehuwd: J C Tuinbeek en A C M v Ruiten, G Spijker en JFEM Uittenihout, M C Versendaal en M C Bodrij, M A A Kessels en C van Itserson. Ondertrouwd: K J v Oosten en G Koedood, R A Persijn en A M Lepe laar, W v Wijngaarden en L v Baa- ren, C T vd Waal en A M C Miere- met, C A Pool en C Willemse, R M L M Velthuizen en A F M J Veringa. R W H den Dopper en Y G W Kramp, J C M Mastboom en S Ver- straaten. ZOETERWOUDE In verband met de labiele toestand, waarin de Geerbrug verkeert, is het voor be stuurders van vrachtwagens met een asdruk van méér dan VU ton verbo den over deze brug te rjjden. LEIDEN Uitgelaten „joehoe"-geroep en enthousiast hand geklap was het antivoord van het publiek in de Stadsgehoorzaal op de muziek van CCC Folk en Bluesde groep die gisteren tijdens het Release-concert optrad. Een groep jongens, die steeds weer andere instrumenten pakken en daarop kostelijk weten te spelen. Met banjo, cither, wasbord, harmonica, piano, gitaar, viool en mond orgel en een vijftal van vrij laag tot zeer hoog oplopende stemmen maakten ze erg ritmische folkmuziek, een muziek die nogal aan spreekt zodat de zaal in een minimum van tijd spontaan reageerde. Wat in het niet vielen de vijf meisjes, die aan het slot van het optreden van de groep kwamen meezingen. Zij zagen geen kans boven het geluid van de instrumenten en één jongensstem uit te komen. Na dit schilderachtige optreden was de muziek van Fairport Con vention wel iets heel anders. Perfect gespeelde muziek, die een beetje koud aandeed, maar toch ook wel erg aansprak. De opbrengst van de avond is voor Release Nederland. OEGSTGEEST B. en W. zjjn oor een verhoging van de straatbe- isting als de meevaller van 75.000 oor het zand uit de „put van Men- ;n" niet in de gewone dienst ver- wjjnt, zo delen zij mee in hun ant- 'oord op schriftelijke vragen over begroting-1971. Sommige raadsle- en willen het geld benutten voor inleg van een deel van de park- inleg rond deze plas. Daartoe zou et bedrag in een speciaal fonds loeten worden gestort; als het geld an aan de gewone dienst wordt ont- okken, kan dit ..gat" alleen worden edicht door aanvaarden van een adelig slot of verhoging van de raatbelasting. B. en W. zijn voor et laatste. Aan de vragen en antwoorden ont- inen wij verder het volgende: Voor' het plaatsen van verkeers- chten bij het Rijnzichtviaduct zal m nieuw plan moeten worden ge laakt; B. en W. motiveren dit door i raad een brief van Rijkswater- aat voor te leggen. De speeltuin Buitenlust zal bin- lenkort worden verbeterd. B. en W. blijven ondanks kriti- the opmerkingen van raadsleden lan mening, dat voor de brandweer raagbare alarmontvangers moeten [orden aangeschaft. Wat de doorstroming- betreft: nds 1 januari 1967 is 51 keer een itkering uit het doorstromingsfonds erstrekt en 26 keer was hierbij en woning van Buitenlust betrok- en. Er staan 479 woongelegenheids- bhoevenden ingeschreven; vorig jaar ferden 85 woonvergunningen aan iwoners van Oegstgeest afgegeven h 63 aan niet-ingezetenen. Dit jaar komt de onderwijsnota breed. Bij elkaar telt Oegstgeest 73 ijstandsgenietenden, voor wie jaar- Üks ƒ241.000 nodig is. B. en W. zullen in gewestelijk érband bestuderen of er mogelijk- eden zijn voor een gemeenschap- plijke begraafplaats of crematorium. LEIDERDORP Uitvoerig heeft het college van B. en W. gisteravond geantwoord op de vele vragen die door de raad in de algemene be schouwingen waren gesteld. Bur gemeester M. A. v. d. Have was dankbaar voor de positieve bena dering van de begroting. Er is veel gepresteerd in de afgelopen vijf maanden en er zijn ook veel moei lijkheden geweest. Ze zijn alle op gelost zonder kortsluiting te ver oorzaken. In veel zaken moet het college nog zijn standpunt bepalen, b.v. voor de bouw van een nieuw raadhuis. Wat betreft de openstelling van de secretarie houdt de gemeente niet star vast aan de morgenuren. Na OEGSTGEEST De zeever kenners Van Oegstgeest hebben een nieuwe jachthaven. De ha ven is in december klaargeko men en ligt op het terrein vlak achter de pas afgebrande boer derij Mariahoeve. Hij wordt niet alleen gébruikt door de zeever kenners maar ook door de bewo ners van de bungalows die vlak naast het terrein zijn gebouwd Behalve de havenhebben de verkenners op het terrein ook nog een vergaderkuil gekregen. Het oude clubhbuis is eveneens naar dezelfde plek verplaatst. afspraak kunnen belanghebbenden ook 's middags terecht. Het infor matieblad dat de gemeente gaat uitgeven zal 10 afleveringen krij gen. De redactie zal door de ge meente zelf worden verzorgd. B. en W. overleggen nog of de poli tieke partijen daarin ruimte kun nen krijgen. Er zijn in het afgelo pen jaar 19 burgeravonden gehou den. De plaatselijke rijkspolitie heeft een onderbezetting van 427c. Wat de inspraak aangaat van bezoekers van raads- en commissievergade ringen zal een wijziging nodig zijn van het reglement van orde. Ook bij het vaststellen van de bestem mingsplannen van Dorpswijk en Doeswijk zal de bevolking volop gelegenheid tot inspraak worden gegeven. In een door het college gevoerd ge sprek met het Imex-project over de bebouwing van het Voordorp- terrein is veel aandacht besteed aan de verkeersafwikkeling. Maan dag om 8 uur is er een bespreking met de omwonenden in de Schep- pingskerk. Binnenkort zal er een telefooncel worden geplaatst aan de Engelen- dael. Wat betreft een snellere busverbin ding met het station Leiden zal er contact met de NZH worden op genomen. Wethouder D. W. Tichler-Moerman zei dat de raad zich in 1965 al posi tief uitsprak over fluoridering van het drinkwater. Het bestuur van het waterleidingbedrijf heeft in deze zaak een afwachtende hou ding aangenomen. De hardheid van het water zal bin nenkort worden verbeterd doordat er 10 nieuwe bronnen in gebruik worden genomen. De vestiging van middelbare scho len in Leiderdorp zal regionaal worden bekeken. Er is een werk groep aan het werk die er een studie van maakt wat er wel en niet moet komen als een sporthal zal worden gerealiseerd. Er is aan een sporthal grote behoefte. In „Binnenhof" zal een sportzaal van 22 x 28 meter worden gebouwd. Het plan „de Bloemerd" zal zoveel mogelijk worden aangepast aan de behoeften van de verenigingen. Het aantal voetbalvelden zal van 5 op 6 worden gebracht. Er zal geen atletiekbaan komen. Het aantal hockeyvelden zal waarschijnlijk worden uitgebreid. Het geheel vraagt een investering van 8 mil joen. Daarom is het onmogelijk alles direct te realiseren. Wat betreft de kleedaccommodatie van RCL zal er misschien niet aan te ontkomen zijn dat er een nood voorziening wordt getroffen. Wethouder C. Meerburg antwoordde op vragen over de verhouding hoog-laagbouw, dat in de plannen De Haven 76% laagbouw zal zijn en 24"/o hoogbouw. Er zal in De Haven meer ruimte worden gere serveerd voor de scholenbouw. Voor een betere verlichting van de Splinterlaan kan de raad spoedig een voorstel verwachten. Voor de vernieuwing van de Doesburg is Gemeentewerken met een studie bezig. Wethouder E. Drenth zei dat op maatschappelijk gebied gestreefd wordt naar samenwerking in regio naal verband. Voor huursubsidie zijn 122 aanvragen ingediend. Via doorstroming zijn 24 goedkopere woningen vrijgekomen. In het plan Binnenhof komen 60 bejaarden woningen. In het plan Voorhof en Buitenhof zal 7% uit bejaarden- woningen bestaan. In tweede instantie kwamen geen nieuwe gezichtspunten meer naar voren. Om 1 uur kon de voorzitter de hamer laten vallen en was de begroting goedgekeurd. LEIDEN Een 23-jarige monteur it Valkenburg is gisteren zeer ern- lig gewond toen hij een lasapparaat dlde aansluiten op de over het ge- ele complex van scheepswerf Boot an de Sumatrastraat lopende bu- ■angasleiding - druk 7 atmosfeer, lij maakte gebruik van een veilig- eidssluiting van ccn zuurstofflcs. ►oor onbekende oorzaak ontsnapte en hoeveelheid zuurstof. Er ont- napte een hoeveelheid zuurstof. Er ad een explosie plaats, gevolgd oor brand. Van de monteurver- randde een deel van zijn onder- ichaam alsmede de vingers en een cel van de rechterhand. Een 25- arige bankwerker uit Leiderdorp lep by dit ongeluk ernstige brand wonden in het gezicht op. LEIDEN De Hoofdstad-Operette trok gisteravond met „In einer Kleinen Konditorei" een volle Schouwburg. Het publiek, geamu seerd, goedgemutst, leefde volop mee. En het succes was groot. Leo Ascher wist er een goedsluitend geheel van te maken. Het verloop van de geschiedenis is weldadig ongecompliceerd en zelfs vrij aan nemelijk. De titel-melodie duikt reeds in het voorspel op en be reikt een hoogtepunt in de scène tussen de muziekleraar-kelner (Leo de Beer) en de als burgermeisje vermomde prinses (Lizzi Schöff- mann). Vocaal en artistiek was deze verklanking bevredigend. Het centrale paar Fini (Helma Reich- le) - Alois (Hans Hageman) zong en danste met overgave en succes. Deze opvoering was een knap stuk werk door do ononderbroken be weging, de natuurlijke voordracht, de geroutineerde zang en de cor recte muzikale medewerking van liet vaardig orkestje. Choreografie en kostuums waren ook zeer ver zorgd. JOHAN VAN WOLFSWINKEL Ingezonden Als exploitant gedurende 3 jaar van Buut 110. vereniging Beeldende Kunstenaars, bedank ik bij dezen de bestuursleden en aanverwanten, die erin geslaagd zijn een bloeiende ver eniging onder leiding van Willem en Jopie Breddels in 1 jaar van de baan te vegen. Dit ook namens de 120 sociëteitsleden die uit de krant moes ten lezen dat er geen vereniging meer was. Van de 30 werkende leden, had den er op 1 december 1970 reeds 18 een 2 jaar achterstallige contribu tie, dus kan je beter in zo'n geval de vereniging weg doen, vooral als er een balans is met alleen maar pos ten diversen, en geen inzage in de boeken van de combinatie penning meester-secretaresse. Het contribu- tiegeld van de sociëteitsleden is dan ook letterlijk en figuurlijk opgesou peerd aan „bepaalde avonden" voor werkende leden met contributie- schuld. Hopende dat andere instanties hier leergeld uit halen, voor het geval men met kunstemakers in zee wil gaan, die alleen maar privé-idealis- me hebben en verstand van wereld winkels. Hoogachtend, W. F. VISSCHER LEIDEN Vrijdag, zaterdag en zondag zal in Café Chantant Skara- bee, Pieterskerkkoorsteeg 24, de Schotse troubadour Jack Kennie op treden. Hij begint 's avonds om 9 uur met zingen. In Skarabee wordt ook ?en poster-expositie gehouden. Deze ten toonstelling is elke dag vanaf 4 uur geopend. Filialen: Den Haag Spui/Kalvermarkt Rijswijk In de Bogaard Leiden Nieuwe Rijn/Hartesteeg VOORSCHOTEN Vandaag brengt de commissaris der koningin, mr. J. Klaasesz, een bezoek aan Voorscho ten om in een besloten raadsverga dering nader te worden geïnfor meerd over het gevoelen van de raad ten aanzien van de aanstaande burgemeestersvacature. Wethouder Houtsma werd 'neer' rader HAARLEMMERMEER Wet- houder A. C. Houtsma (sociale zaken en volksgezondheid) woonde gisteravond alleen het begin van de raadsvergadering zie elders in de krant bij. Hij werd spoedig weggeroepen. Burgemeester mr. F. Th. Dijckmeester kon tegen het eind van de vergadering mee delen dat de heer Houtsma vader ivas geworden van een welgeschapen zoon van ruim zeven pond. MAANDAG WORDT AARDGAS IN LEIMUIDEN ONTSTOKEN LEIMUIDEN Maandagochtend omstreeks 11.45 uur zad in de omge ving van het raadhuis op symboli sche wijze het aardgas worden ont stoken. showroom nieuwe rijn 87, tel. 34544 (4 iijnen) T OORHOUT De gemeenteraad van Voorhout zorgde donderdagavond voor een verrassing door zich met algemene stemmen uit te spreken tegen verdere fluoridering van hel drinkwater. Het gemeentebestuur van Noord- vvjjk, dat via het Noordwjjkse wa terbedrijf nu ruim vüf jaar gefluo rideerd water aan Voorhout en Noordwjjkerhout levert, zal van dit besluit in kennis worden gesteld. Vrijdag 29 januari Rapenburg 24, 8 uur: K. en O., cursus Geweld-Geweldloosheid (In samenw. met Lelds Vredeskontakt). Schouwburg. 8.15 uur: K. en O., Hoofd stad Operette met „In elner kleinen Kon ditorei". Lakenhal, 8 uur: Oud-Lelden, mej. dra. I. w. L. Moerman over oud-hollandse tegels. Zaterdag 30 januari Schouwburg, 8 uur: première musical HIC (dies-stuk universiteit). Maandag I februari Stadhuis, 7.30 uur: Gemeenteraadsver gadering. Nieuw-Mlnerva, Vrouwensteeg, 4.30 tot 7 uur: open huis MEAB, t.g.v. het 25-ja- rig bestaan. Dinsdag 2 februari Stadhuis. 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. School Lammenschansweg 6, 8 u.: Con tactcommissie kinderbescherming, drs. W Wolders, over seksuele opvoeding en ad vies over voorbehoedmiddelen ln meis jesinternaten. LHJ-gebouw. Levendaal 101. 8 tot 8.30 uur: spreekuur stichting Hulsvesting Wer kende Jongeren. Schouwburg. 8.15 uur: musical HIC Woensdag 3 februari Stadhuis, 4 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Schouwburg, 8.15 uur: musical HIC. Donderdag 4 februari Schouwburg. 8.15 uur; Fons Jansen mei „Drie maal andermaal'. Gehoorzaal, 8.15 uur: uitvoering „De stem des volks", komische cantate „De schipbreuk" van Johan Wagenaar, Leny Stevens-Ridderhof, sopraan, Marlus van Altena, tenor. Henk Smit, bas, Jan van der Meer. piano, Ada v d Bent en Luuk Nagtegaal, slagwerk. Voor de pauze twe werken voor koor en orkest van Brahms, medew Vox I.aeta. Roelofarends- veen. Vrijdag 5 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen met ..Drie maal andermaal". Jazz-zolder Hot House. Rapenburg 24. 10 uur nam. tot 3 uur: kwintet Andrè Drop. Rapenburg 24. 8 uur: K. en O., „Ge weld geweldloosheid", drs. H H v d Wuste. In samenwerking met Lelds Vredeskontakt. Zondag 6 februari Schouwburg, 8.15 uur: Fons Jansen met „Drltf maal andermaal". films CAMERA Melsjeslnternaa(k)t. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 8.15 uur, zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur, vr en za 23.30 uur The Damned, 18 jaar. LIDO De dokter is een liefhebber. 1* Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR BIJ voorbeeld overspel. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 3.30, 4.55. 7 en 9.15 uur. REX Dood ln het verkeerde bed. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur, vr en za 23.30 uur Marnie, 18 Jaar. STUDIO A passion, 14 Jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Ben Hur, a l., dag. 2 en 8 uur. Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. •1522; Apotheek R van Breest Smallen- burg, Loevesteln G. Leiderdorp, telefoon tel. 42947 en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmtnapark 8. Oegstgeest, tel. 53274. De zaterdagdlenst na 13 uur. de zon- dagdlenst, de avond- en nachtdienst van Apotheek, Voorschoten wordt waargeno men door Apotheek Zuid-West. Dokte rsdlensi rot zaterdag 10 uur de elgeD dokter raadplegen Daarna 6 maal I bellen tot zondag 24 uur Sociëteit Twentwel Twentwel. sociëteit voor kamerbewo ners/Jong-volwassenen. Geopend op dins dag-, woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagavond van 21-24 uur. Breestraat 19, Lelden. Tel. Inlichtingen: Nellie Pars, tel. 31123. Secr.: Trudie Doorduin. Rijndijk- straat la. Lelden. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Ca mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen ziekenhuis (Hooigracht). Op andere 1 dagen en op zondagen door het Acado- mlsch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 6 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645 Gemeenschap Zuid-West Hulpverlening»- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursuspiantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon MiOl o.g.g telefoon »4«0: voor Informatie telefoon 33921 Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis: dagelijks be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur: dinsdag van 13.00—14.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19 45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30i4.3o uur Premature» (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.00—19.16 uur; za terdag en zondag van 14 JS—14 30 uur. Klnderklinlekmaandag t/m vrijdag van 18.15—19 00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—15J0 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethziekenhuis Lelden: derde klas: dagelijks van 3 tol 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: Icraam- af deling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., tot 3 cn dagelijks van 6.45 tot half 8. Kinderafdeling 33.30 u., behalve dlnsd. en dond., op die dagen van 6—6.30 u. Eerste klas: bele dag. Annakllnlek: 3e klas 13.30—14.30 en 19— 19 uur; 2e klas 13.30—1530 en i»—2o uur; le klas 11—12 13.30—15.30 en 10—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur: zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makilnlek; maandag Lm. 'vrijdag 16.40 17.43 uur; zaterdag 13—15 uur: zondag 11—11 45 en 13—15 uur Diaconessen huls: dagelijks eerste klas van H tot 12. 1.15 tot 3 en 7 tot 8 uur; derde Klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis RIJ noord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11 00 uur van 14.00—15.00. van 18.00—19.00 uur.: 3e klas: van 14.0015.00 uur. van 18 00-19.30 uur: kraamafdeling: van 14.00—15.00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.«0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORD WIJK Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot 8; zaalpatienten zondags van l tot 8. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van t tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4. dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- ilng: dagelijks van half 3 tot half 6: revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 9 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot g, zaterdag en rondag van half 3 tot nalf 5: longkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tol 8 en zaterdag en zondag van half 3 lot half 4. Tentoonstellingen Galerie van der VUst. Botermarkt 3: schilderijen en aquarellen van Adrle van Schagen. dlnsd. t.e.m. zaterdag 9-8 uur, rot 31 lanuari Expositie van foto's van Marco Admtlj taal ln de Openbare Bibliotheek „Hont- kwartler". Zwellandlaan 5. Openings uren: maandag 1—5. dinsdag 9—12 1—S, woensdag 0-12. 1—6. 7—8.30. vrijdag 0—12. 1—5. tot 4 februari. Expositie van schilderijen van Size Verhoef ln de Openbare Bibliotheek ..Zuid-West", Eduard van Belnumstraat t (onder Thorbecke MAVO) Openings uren: maandag 2—5.30. dinsdag 6.30-0, woensdag 10-12. 2—6 30. vrijdag 2—5 30, 6.30—9. zaterdag 10—12 30. tot 4 februari. Rapenburg 73: grafiek en schilderijen van Rein Dool. 15 1an. t.e.m. 10 febr. (Lelds Akad Kunstcentrum) Rapenburg 94: schilderijen en aquarellen van Mlep de Leeuwe. tot 13 februari, dins dag t.m. zondag 3 tot 8 uur. Café-chantant Scarabce, Pleterskerfc- choorsteeg 24- expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns. dagelijks tot 16 februari. Musea Acad. tnsL mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30 dlhfldag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus Rapenburg 73: 1 april 99 september 0—12 en 13.30-17 uur. zon. 10—16 uur kassen zat en zon gesloten; 1 oktober 31 maart 0—12 en 13.10—16 uur. ton gesloten kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot M oktober, ifag 10—17 out zond. 10—17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3