HERVORMD FRIESLAND ZOEKT PRIESTERS Deken Johannesburg op borgsom vrij Auto deken in brand gestoken krant van FORMAAT Centrum opgericht voor mensen in nood Schapen verstrooien of vergaderen? Een woord voor vandaag Discussie CPJO: „Komt de kerk achteraan Moderamen PKV schrijft Septuagint Om zondags te preken Uw probleem is het onze.... Pastoraal Centrum ds. G. Toornvliet 12. Ook Gaandeweg nu verdwenen Loonbelasting vervalt voor volkstellers BEROEPEVGSWERK NYY valt over uitgangspunt beleidsnota Van mens tot mens DS. OVERDUIN OVER DR. ARNTZEN NVV gaat actie voeren tegen huurbeleid Engelse koninklijke familie is 60 miljoen waard Israël trekt onder Jozua het beloofde land binnen. Maar door onge loof is het niet in staat om het geheel en al in bezit te nemen. Zo blijven de Kanaönietische stammen als een voortdurende dreiging onder Israël wonen. Zo gebeurt het in ons leven ook, dat we niet ten volle de zegeningen van God ervaren. Dat ligt niet aan God. Hij wil ons van Zijn vol heid schenken, maar het is zo veel dat we er soms geen weg mee weten. Wij zijn zo zwak in geloof dat we het soms ook niet kunnen aanvaarden. Zullen latere geslachten hun voorouders oordelen. Want zij dragen eveneens de gevolgen. Het wonderlijke in Gods werk is, dat in ieder van Zijn oordelen een zegen besloten ligt. Latere geslachten van Israël hebben dat beseft. Zo schrijft de auteur van Richteren (in 3:3) dat deze stammen ble ven, opdat zij „met de strijd vertrouwd zouden raken, doordat Hij hen daarin oefende". Het oordeel Gods over de vaderenook als de kinderen van het derde en vierde geslacht de gevolgen voelen is voor hen geen re den om hun grootouders te veroordelen. Voor hen is het een uitda ging om te geloven. We lezen vandaag; Johannes 1 vers 19 tot 34. VRIJDAG 29 JANUARI 1971 OUDERKERK AAN DE IJSSEL Tijdens- een discussie van de afde ling Ouderkerk a.d. IJssel van de Chr. Plattelands Jongeren Organisa tie heeft de voorzitter van de afde ling Zuid-Holland, de heer Ruilof van Putten een vijftal vragen rond het jaarthema „moed voor kritisch denken" naar voren gebracht. In eerste instantie is de apartheids politiek van Zuid-Afrika belicht en werd gediscussierd over de vraag of deze politiek fout is, of dat er nog iets goed van kan worden gezegd. Een tweede punt van bespreking was de kerk. Komt deze niet hopeloos achteraan. Moeten de samenkomsten van de gemeente veranderen? Als voorbeeld werd gegeven: een preek met een bespreking, vernieuwing van de psalmen en liturgie. Ook de milieuverontreiniging, de politiek en de landbouw kwamen aan de orde. Eerder tijdens deze avond werd met algemene stemmen de heer Teo Wegman gekozen tot voor zitter van de afdeling Ouderkerk. Hij volgt in deze functie de heer A. Vonk Noordegraaf op, die 4 jaar voorzitter is geweest. AMSTERDAM Het mo deramen van de Provinciale Kerkvergadering van de Neder landse Hervormde Kerk in Friesland heeft Septuagint, de actiegroep van „kritische" pries ters en predikanten, gevraagd om opgave van priesters, die ,Jn het noorden des lands (Gronin gen en Friesland) naar uw me ning geschikt en bereid z\jn in Brieven die niet rijn voorzien van naam en adres kunnen niet In oebandellnt worden genomen. Ge heimhouding Is verzekerd. Vragen die nJet onderling met elkaar In verband staan moeten In afzonder lijke b. leven worden gesteld. Per brief dient een gulden aan postze gels te worden Ingesloten. Vraag: Een aan ons huis gebouw de schuur is verbouwd tot zomer huisje, bevattende slaapkamer, woonkamer, keukentje en toilet, vrije ingang. Het zomerhuisje is al twee jaar verhuurd aan een gezin, dat op een woning wacht. De huur der heeft het keukentje een beetje verbouwd, o.a. een stalen aanrecht en nieuw kastje aangebracht. Ook heeft hij tussen keuken en kamer en slaapkamer twee schuifdeuren aan gebracht. In het contract, dat steeds met een jaar wordt verlengd, is be paald: Wanneer huurder het zomer huisje niet mèer huurt, zullen de door huurder aangebrachte kastjes en aanrecht en verdere verbouwingen door verhuurder worden overgeno men voor de prijs van 100. Nu heeft de huurder een ander huis, dat hij in de zomer of de herfst van 1971 kan betrekken. De huurder zegt nu dat de schuifdeuren van hemzelf zijn en dat hij ze bij het verlaten weer meeneemt. Wij menen nu dat hij geen recht meer heeft op die ƒ100. Maar hij zegt: De deuren zijn niet vast en ik mag ze meene men. Het contract moest od 1 no vember verlengd worden, doch hij wilde geen nieuw contract tekenen. Antwoord: Het huurcontract is duidelijk. Overigens is de huurder volgens de wet verplicht, verande ringen in een huurhuis ongedaan te maken en het huis op te leveren in de staat waarin hij het heeft betrok ken. O.i. behoren de schuifdeuren bij de verbouwing. Als hij deze eruit haalt (en meent daartoe gerechtigd te zijn omdat het volkomen losse voorwerpen zijn) zal hij het zomer huis in oude toestand moeten her stellen, of de muur weer dichtmaken als hij die doorbroken heeft, of de weggenomen deuren weer laten aan brengen. Bekijk echter de. zaak ook eens op andere zakelijke wijze. Een stalen aanrecht en een paar keukenkastjes zijn als ze in behoorlijke staat verkeren, veel meer waard dan 100 en waarschijnl'ïk is het zomerhuisje door de schuifdeuren in waarde ge stegen. Kan u die zaak niet in der minne schikken, bijvoorbeeld door eens met de zogenaamde eigenaar te praten? Ook wat de verlenging van de huur betreft, is overleg het beste. U krijgt de onwillige huurder er in de winter toch niet uit en het huisje is in elk geval buiten het seizoen ver huurd. als u hem er nog tijdelijk in laat. Aan de andere kant is het voor de huurder ook zaak u tegemoet te ko men. want een contract tot de zomer is voor hem te riskant, gesteld dat zijn nieuwe huis niet op tijd klaar komt, wat toch gemakkelijk gebeuren kan. terwijl u in het sei zoen veel meer voor het huis kunt krijgen. JOHANNESBURG De An- glikaanse deken van Johannes burg Gonville Ffrench-Beytagh, die al meer dan een week door de autoriteiten werd vastgehou den, is gisteren tegen een borg som van 25.000 gulden vrijgela ten. De zaak tegen hem is verdaagd tot 26 februari. Hij zal dan voor de rech ter moeten verschijnen op beschuldi ging van communistische activiteiten. Volgens de rechter had de deken be paalde contacten met de verboden Zuidafrikaanse communistische partij en het Afrikaanse nationale congres. Waarnemers blijven echter van mening, dat deken Beytagh is gear resteerd vanwege zijn duidelijke af keer van de apartheid. Volgens de officiële beschuldiging zou de deken op of rond 20 januari van dit jaar deelgenomen hebben aan activiteiten van onwettige organisa ties en behartigde hij daarmee direct of indirect de belangen van de Zuid afrikaanse communistische partij en het Afrikaanse Nationale Congres beide verboden organisaties. Hij zou bijvoorbeeld „pamfletten van beide organisaties hebben ont vangen en bewaard, verspreid of heb ben geholpen bij de verspreiding of ze in zijn bezit hebben gehad ter verspreiding". In de pamfletten zoudên de plan nen en doeleinden van de twee orga nisaties zijn uiteengezet en zouden instructies hebben gestaan voor het omgaan met en het maken van hand granaten en Molotowcocktails. De openbare aanklager, P. A. Kot- ze, zei, dat de betrokken instanties uit veiligheidsoverwegingen van de pam fletten die donderdagmorgen voor de rechtbank werden getoond waren verwijderd. Kotze citeerde vervolgens enkele zinnen die op de pamfletten zouden staan afgedrukt zoals bijvoor beeld: „Onze dappere vrijheidsstrij ders (in Rhodesië) hebben zware ver liezen toegebracht aan de gecombi neerde Smith/Vorster-troepenhet gebeid waar oorlog wordt gevoerd breidt zich uitspoedig zal ook Zuid-Afrika erin betrokken raken". BLOEMENDAAL De radiopredi kant ds. G. Toornvliet, die zijn werk voor eigen verantwoordelijkheid onder gewijzigde omstandigheden voortzet, daarin gesteund door velen, zal zaterdag 30 januari het Pastoraal Centrum, dat tevens zijn nieuwe wo ning zal zijn officieel in gebruik nemen. Dit pand is aangekocht en gelegen aan de Vijverweg 8 te Bloemendaal. In de middaguren zal er ter gelegen heid van de opening een receptie worden gehouden. Inmiddels is het „Pastoraal Cen trum Radiogemeente" onder welke naam ds. Toornvliet thans zijn werk doet een actie begonnen om 15000 ge registreerde leden te krijgen, waar door het volgens het huidige radio- bestel mogelijk wordt over zendtijd te beschikken. Het motto van de actie is: „U doet toch ook mee? Ds. Toornvliet zo snel mogelijk terug op radio en tv". 1 1 I 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Invul-puzzel Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1 verlegen, 2. holte in een muur, 3. ventilator, 4. zangstem. 5. woonboot, 6. droogoven (Z.N.). 7 baan voor balspel. 8. vuur (mal), 9. hoofddeksel, 10. steen. 11. vallei. Bij juiste invulling leest men in de verticale rij 12 de naam van een zuid vrucht Oplossing vorige puzzel 1. nare-Erna, 2. orde-rode. 3. teek keet. 4. Amer-mare. 5. roes-sero, 6. idem-demi, 7. stap-pats. NOTARIS. En verder: „Spoedig zal er in Zuid- Afrika worden gevochten. Wij zullen tot hen spreken met geweren tot hun dagen zijn geteld en de apartheid is uitgeroeid". De verdediger van deken Beytagh, Eric Wenzel, had gevraagd om de deken vrij te laten op voorwaarde dat hij zich geregeld bij de politie zou melden. De openbare aanklager verzette zich hiertegen omdat het naar zijn mening een zeer ernstige beschuldi ging is die tegen de deken is inge bracht en waar een maximumstraf op staat van 10 jaar ceL Hij ging er wel mee akkoord, dat de deken wordt vrijgelaten tegen een borgsom van 25.000 gulden. Deken Ffrench-Beytagh, onmiddel lijk na zij nvrijlating op borgtocht te midden van journalisten en col lega's. AMERSFOORT Het kaderblad voor gereformeerd jeugdwerk, Gaan deweg, zal van het toneel verdwijnen. Het laatste nummer is verschenen. Door samenwerking van de besturen van de Christelijke Jeugdraad (ge- ref.), de Hervormde Jeugdraad, de Katholieke Jeugdraad en de Moderne Jeugdraad is besloten tot het uitge ven van een nieuw, gemeenschappe lijk blad, dat Jeugd en Samenleving gaat heten. Met het verschijnen van dit blad houdt niet alleen Gaandeweg op te bestaan, maar verdwijnen ook Dux, van de rk. Blauwdruk van de her vormden en Fase, van de Moderne Jeugdraad. De redactie van het nieuwe blad bestaat uit drs. H. Dresen-Coenders, drs. J. Bank, drs. D. Boonstra. Verder is er een groot aantal medewerkers. Wat de gereformeerden betreft, ter- wille van het specifiek kerkelijke „achterland" dat vooral te maken heeft met de vragen rondom kerk en jeugd is in principe besloten na het wegvallen van Gaandeweg een reeks brochures te gaan uitgeven, waarin thema's zullen worden behandeld die in het gemeenschappelijke blad geen plaats kunnen krijgen. kerkdiensten vanwege de plaat- selijke hervomde gemeenten be legd, voor te gaan". Het moderamen van de Friese PKV schrijft, vooral te denken aan priesters „die wegens huwelijk de mogelijkheid tot woordverkondiging in eigen kerk thans nog wordt ont houden." „De laatste tijd ontvangen wij ge regeld verzoeken van kerkeraden in onze provincie hen hierin van advies te dienen. Uiteraard zullen de be trokkenen wel oecumenisch ingesteld dienen te zijn en begrip te hebben voor het theologisch denken en ge voelen bij de verschillende kerken der reformatie. Met de bedoeling aan de verzoeken om advies in deze te kunnen voldoen, zullen wij eerst over de namen van de betrokkenen moe ten beschikken." Tot zover het Frie se moderamen. Van de kant van Septuagint verne men wij, dat men zowel van de kant van de hervormde provinciale kerk vergaderingen van Groningen, Fries land en Drenthe, als van de kant van Septuagint op het ogenblik uit zoekt, welke hervormde gemeenten geïnteresseerd zijn in de diensten van (gehuwde) priesters en welke priesters deze diensten willen ver lenen. DEN HAAG Degenen, die bij de komende volkstelling fungeren als tellers en daarvoor een vergoeding krijgen, behoeven geen loonbelasting of premie AlDW te betalen. Maar bij de bereking van de eventuele inkom stenbelasting wordt wel rekening ge houden met de uitbetaalde vergoe ding. Aldus heeft staatssecretaris dr. Grapperhaus van financiën verklaard in antwoord op vragen van de Ka merleden mr. Koning en Joekes (bei den VVD) en mr. Scholten (CHU). De heer H. Verbeek van het city pastoraat in Groningen die deze za-, ken in de noordelijke provincies voor Septuagint behartigt, zegt: „In 'tal van plaatsen is de zaak, pastoraal gezien, volkomen onhoudbaar gewor den. Dat geeft de doorslag. Zoals bij ons in het citypastoraat in Gronin gen: wij hebben een team van acht voorgangers, waarin de ambtsvraag en de vraag van de kerkelijke ge scheidenheid volkomen doorbroken is. En zo gebeuren er informeel veel meer dingen in het noorden." NED. HERV. KERK Beroepen te Huizen (toez.), T. Poot te Groningen, te Papendrecht (vac. R. J. van de Hoef), A. van Brummelen te Hierden. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Doetinchem (vac. P. H. Steenhuis), J. M. Bloemkolk te Eindhoven. Bedankt voor Nieuwendijk (N.B.), L. van Zuidam te Oudemirdum. GEREF. KERKEN (vryg.) Beroepen te Mussel en te Zuidwolde (Gr.), kand. W. Bruinuis te Gronin gen. Beroepbaar op artikel 8 DKO, dhr. W. Bruinuis, Hippocrateslaan 9, Gro- nigen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Nieuw-Beijerland, M. G. Mouw te Oudemirdum. EVANG. LUTHERSE KERK Beroepbaar kand. C. F. G. E. Hal- lewas, M. Nijhofstraat 140, Weesp; kand. K. van der Horst, Donarstraat 6. Amsterdam. UTRECHT Bij de beleidsvero derstellingen van het Centraal pla bureau voor de jaren '72 tot en rr '75 is men kennelijk van een conse vatief kabinet uitgegaan. Aldus het NW in zijn officieel c gaan „De vakbeweging". Als reden voor deze verondersÜ ling noemen zij dat bij de progrn het percentage overheidsuitgaven v het nationaal inkomen geacht woi gelijk te blijven. Ook -de toeneming van de wonii produktie wordt volgens het NVV laag verondersteld. Daarnaast is te weinig terug te vinden van c flinke aanzet tot uitbreiding van pensioensvoorzieningen, zoals de va centrales bepleiten. Het CPB verwacht ondanks een kort van één miljard ovgr 1970 ge blijvende moeilijkheden op de bel lingsbalans. Dit mag volgens het NI worden uitgelegd als teken van v< trouwen in de gezondheid van oi economie. Want een reële loonst ging van vier procent per jaar p een sterke toeneming van de c< sumptie en investeringen blijk onze concurrentiepositie, op midd lange termijn bezien, niet aan tasten. „Dit is natuurlijk niets nieuw oordeelt het NW, „het is alleen pr tig dit nog eens bevestigd te z door een prognose van het CPB. „De volstrekte zinloosheid van loonmaatregel van het huidige kabi wordt er nog eens extra door bev tigd", aldus het NW. JOHANNESBURG Deken FfrenchBeytagh heeft zich na zyn vrijlating onmiddellijk onder dok tersbehandeling moeten stellen Hü heeft in zijn gevangenschap last van zijn hart gehad omdat hij niet over de medicijnen beschikte, die hy ge woonlijk moet innemen Leslie Stradiing, de anglicaanse bos schop van Johannesburg heeft dit meegedeeld. Hij weigerde iets te zeg gen over de wijze waarop de deken in de gevangenis is behandeld Het Londense blad Evening Stan dard heeft gedeelten uit een brief gepubliceerd, die de deken kort voor zijn arrestatie aan een relatie in Engeland heeft geschreven Daarin meldt hij, dat nog onlangs een aanslag op het bureau van een zijner medewerkers is gepleegd. Voorts dat zijn auto op een nacht in brand was gestoken. De deken vertelde ook in een brief dat hij van zijn ambtswoning naar een flat in Johannesburg is verhuisd, nadat enkele schoten op het bureau van zijn collega waren gelost en zijn auto was vernield In die flat, aldus de deken, ben ik een minder gemakkelijk doelwit voor de mensen die niet houden van hetgeen waar ik mee bezig ben, zo staat verder in de brief VEENENDAAL Dr. M. J. Armt- zen heeft dus zijn ambt neergelegd. In de verantwoording van deze hoogst ernstige stap noemt hij hel een gewetenszaak, zegt ds. J. Over- duin in een korte beschouwing over deze beslissing in het jongste Cen traal Weekblad (voor de gereformeer de kerken). Ds. Overduin vervolgt: het lijkt mij het meest ingrijpende voor een geroe pen dienstknecht zijn ambt neer te leggen. Wij moeten altijd met schuchterheid en eerbied staan voor gewetensbeslissingen. Uiteindelijk moet elk mens zijn daden voor God verantwoord weten. Nu kan ik wel verstaan de nood waarin dr. Amtzen verkeerde en nog zal verkeren. Ik kan niet verstaan, dat hij naar eigen verklaren „geen andere keus had dan heen te gaan". Er zijn veel meer verontrusten en wie is het in allerlei opzichten niet? maar die wel een andere keus zien, en op hun post blijven. We hopen en bidden dat niet nog meerderen zijn voorbeeld volgen. We hebben elkaar nodig, ook al zijn we het niet in alles met elkaar eens. Wij zullen niet stilstaan bij alles wat dr. Arntzen opnoemt wat hem in onze kerken benauwt. Nu eens zouden wij hem moeten bijvallen, dan weer te genspreken. Maar daar gaat het nu niet om. Het is me niet duidelijk, dat dr. Arntzen schrijft: 'in de huidige om standigheden kan men met een goed geweten geen gereformeerde kerk dienen. Het gereformeerd getuigenis vindt geen klankbodem meer, en er is geen grond meer om op te staan. Daarom nam ik voor ,Gods aangezicht en na ernstig overleg het besluit mijn bediening in de kerk van 's-Graven- deel neer te leggen'. Onze kerken zijn in menig opzicht in de crisis. En over vele zaken kun- AMSTERDAM In Amsterdam is op gericht de stichting „Van mens tot mens". Deze stichting is voortge komen uit een beraad van personen uit verschillende kerkgenootschappen, Leger des Heils, Humanistisch Ver bond en reclassering. UTRECHT Het NW belegt op 13 februari in Utrecht een demon stratieve bijeenkomst naar aanleiding van het plan van de regering om op 1 april over te gaan tot harmonisatie van de huren. Deze harmonisatie be tekent volgens het NW in feite forse huurverhogingen voor met name het oudere woningbestand. Een poging van het NVV deze bij eenkomst samen met het NKV en het CNV te houden, is mislukt. Beide vakcentrales delen de bezwaren van het NVV, maar meenden volgens het NW toch van een gemeenschappe lijke vergadering te moeten afzien. Het NVV tekent hierbij aan, dat de vakcentrales op zich tegen huurhar- monisatie geen bezwaar hebben. Maar zij wijzen het wetsvoorstel van minister Schut af omdat dit naar hun mening geen huurharmonisatie in de ware zin van het woord nastreeft. Het overweegt, aldus het NW. in overwegende mate aanzienlijke jaar lijkse huurverhogingen, die voor vele woningen procentueel de gebruike lijke huurverhogingen van de laatste jaren te boven gaan. De opzet is mensen te helpen die door wat voor omstandigheden dan ook in nood verkeren, geen uitweg zien en niet weten tot welke in stelling ze zich moeten wenden. Ook eenzamen, die gewoon eens willen uitpraten, kunnen bij deze stichting terecht. Ondanks de vele al bestaande overheidsinstanties, ker kelijke hulpposten, enz. bestaat er naar de mening van het bestuur toch een vermoeden dat er een enorm ge brek is aan persoonlijke contactmo gelijkheden. In nauwe samenwerking met di verse instanties, waaronder het Jon geren Advies Centrum, is overeenge komen dat de stichting graag mensen zal ontvangen vanaf 25 jaar, omdat vooral de zogenaamde „vergeten groep", de 25- tot 60-jarigen, het in deze tijd moeilijk kan hebben. De stichting heeft een team van 22 vrijwillige medewerkers. Men is begonnen op het adres Gerard Dou- straat 107. Het is de bedoeling later ln nog meer delen van de stad be reikbaar te zijn. DEN HAAG Negen leden van de Engelse koninklijke familie waaronder koningin Elizabeth en prinses Marga ret, hebben levensverzekeringen ge sloten met een totaal verzekerd kapi taal van 60 miljoen gulden, zo onthult het orgaan van de Nederlandse Ver eniging van Assurantiebezorgers. Verscheidene grote internationale maatschappijen participeren in de dekking. De dood Het gesprek dat prof. Van der Meer met een stervende patiënt voerde en dat via de radio werd uitgezonden, heb ikals onkies ervaren. Immers, dit ge sprek werd in aanwezigheid van tv- en radiotechnici en naar ik vernomen heb voor een volle collegezaal gevoerd in plaats van onder vier ogen. De patiënt, die hiervoor zijn toe stemming af, wist op dat moment nog niet wat de inhoud van dat gesprek zou zijn. Er zijn in Nederland vele trtsen dei dagelijks met problemen als die van prog. Van der Meer worstelen en die op hun eigen wijze proberen op te los sen zonder daarbij aan de wet te tim meren. Moet. nu de sex in Nederland volle dig is uitgeplozen, de dood aan de beurt komen? DEN HAAG G. B. BOL-STEENGE Volkstelling 2) Ik zou tegen elke vrijwillige teller willen zeggen: verkoop uw landgeno ten niet. Vroeger was er ook een man die iemand verkocht voor 30 zilverlin gen. En tussen 30 en 50 is echt niet veel verschil. ROTTERDA M A. I. Weber nen we verontrust zijn. Maar I sluit toch niet uit dat wij, op plaats waar God ons geroepen h< ;i Hem met een goed geweten kun dienen. En verder is het mijn overtuigc dat het gereformeerd getuigenis !l de meesten een klankbodem vi1! Vooral wanneer wij hieronder i® staan de reformatorische predikk die ook voor vandaag zeer actuee e: Het is wel duidelijk, dat ieder i (en ambtsdrager) van onze kerkei allerlei manier een groot slikver j gen moet hebben, omdat onze keir; en wijzelf zo onvolmaakt zijn. B 0 Goddank, heb ik nog grond om o staan. ri Wanneer dr. Arntzen de weg aan de verstrooide schapen naaie Geref. Bond in de Herv. Kerk, de ei Gereformeerden, de Geref. Gem ei ten, de Vrij-Evangelischen, de ,.i I gemaakten". zowel binnen als bi >1 verband, dan hebben de verstro e schapen weer andere dingen te i\ ken. Grond genoeg Wanneer dr, Arntzen de kerke zaken alleen plaatselijk zou g< ij hebben, had hij rustig kunnen blip in de gemeente van 's-Graven Daar was grond genoeg om o staan. Maar hij bezag onze kerken oo Bl haar geheel. En terecht. Maar nu dr. Arntzen van de verstrooide pen niet vragen dat ze alléén plai lijk een goed heenkomen zoeken, wijl zij al die geadviseerde ke niet landelijk behoeven te zien daar zal men dan veel moeten ken. Natuurlijk zie ik hen. die m niet te kunnen blijven liever er daar, dan dat er een nieuw k{j| bijkomt Aandeel Het is toch maar het beste omjlj trouw op onze post te blijven. 01 e\ bidden en te werken dat wij doo >o kerkelijke crisis heenkomen Da»e, moet ieder een aandeel hebben We moeten onszelf, van linksi rechts en in het midden, afvra o< ben ik bezig de schapen te versti r: en of te vergaderen? Men kan op allerlei manier strooien, zelfs met de beste bedo u gen. Te vergaderen door nipr P minder dan Jezus Christus naafro Schriften.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 2