Wie moeten Kreatief Sentrum 'bespelen'? WEEKAGENDA i We hebben lui nodig met capaciteitendie ook kunnen inspireren Anita Kerr komt niet W. van Venetiën nu penningmeester af hu Boer heeft andere dan financiële zorgen i Fotocursus D. Kruyt SMALFILMAVOND FOTO D. KRUYT - --- Fraetie-assistentie voor Leidse raad ;ywE LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 JANUARI 1971 LEIDEN Het Kreatief Sentrun^ zich manifesterend in een jerlijke grote keet in het pand aan de Breestraat en een toeziend regulerend stichtingsbestuur, heeft zorgen. Hoofdbrekens die iwelijks van financiële aard zijn, want de gemeente heeft des- 85 mille geschoven en zal ook nu wel weer voor het onontbeer- bedrag van 50.000 gulden zorgen. Heeft mevrouw Den Haan, als wethouder Leidens cultuur koestert, niet gezegd: „Jongens maar rustig door met de verbouwing; met het geld komt het in orde?" Nee, directe financiële pijn is er niet. De zorgen lig- dieper geworteld. In het ideële vlak, wel te verstaan. Straks it er voor het alternatief experimenteel jongerenwerk een in- irerend pand klaar (volgende maand wil men beneden al begin- p) en dan weet je niet wat je ermee beginnen moet. Daar begint 4 een beetje op te lijken. Er is nog geen programma. Alles moet' f op touw worden gezet. Aan belangstelling geen gebrek, alleen ten die belangstellenden vaak nog niet wat ze precies willen. ;n enkele jaren geleden de ge le van een Kreatief Sentrum in lenbaarheid kwam, werden over- enkbrauwen gefronst. Een losge- n Paradiso rees op in veler fanta- 'erdovingscenitrum midden in de een moreël herfsttij, een ïenkamp tussen het establish- een aanfluiting van orde en Ga er nou eens kijken. En luis- vooral. De keet is nog groot, de resultaten van veel inspan- zijn al zichtbaar. Er is zo'n tien „dagelijks personeel", jonge die in hun vrije tijd aan Jentrum gestalte geven en de hebben ingenomen van de i illigers uit de eigen gelederen eje experimenteellustige jeugd. Er vaklui nodig, want het is niet ven bij wat breekwerk en het van een kwastje. Geheel nieu- afonds moesten erin, een nieuwe - en lichtleiding en op het ilik is men bezig met het gieten en betonnen fundering voor een pirm in het Trefcentrum. ipil van het spul het Kreatief Sentrum in wor- .iet, ziet meteen de spil van het Jan Boer, 25 jaar, onverminderd ,ots in de maatschappelijke bran- „van oorsprong" groepsleider, van het nu schijnbaar ter ijnde Komitee Leefbaar Ledden, aar vernieuwer en thans be- t van geld en zaken van de ing Kreatief Sentrum, een soort alle mensen verlaten directeur, Vzo te zien en te horen lij er nagenoeg alleen voor. ■êg maar zakelijk leider", beslist zich de baard strokend. „Ik iks 'ns laten zien hoe het wor- loet." Hij wil een bouwtekening ichijn halen uit de kast in z'n ler, pakt drie keer een ver- „wat een klere-troep") en lan de goeie. Boer heeft zorgen. In bestuur- lin blijkt er iets te haperen. „Er die alleen willen praten over Istelling van dit Sentrum. Nou, ioeven we niet meer over te Sen; die zijn allang bekend. Het •"i alternatief experimenterend en dat moet zo blijven. Sociaal-cultureel naar vorm en B, maar experimentele zelf- öamheid. Geen elan van kun- irs met hun stramien, maar werkende jeugd, studen- ouderen. Ons probleem is, dat 'eigen organisatie moet vormen, let een functioneel bestuur ko ten programmaraad. Het Stich- festuur is niet functioneel, dat is £|en om het opzetproces te hege- ^Bosjes mensen ilijk leider Boer vertelt, dat hij Ij es mensen straks in het ge- nun gang kan laten gaan. Maar noeilijk tussen die mensen een ang te kiezen, hoe ze in dit tot elkaar kunnen komen, kan bij hem langs komen en wat hij op het hart heeft, aantal mensen zal toch iets moeten gaan zetten. „Ik kan *}k in m'n eentje gaan zitten in- ]Jn. We hebben lui nodig met Jeiten, die kunnen adviseren. de werkende jeugd is nog niet jkend met dit project. Deze Jal beter bereikt moeten wor- re hebben zo nog geen inzicht telfwerkzaamheid en integratie dit Sentrum tot stand moet Hen hier om te luisteren. Men tvel, maar niet iedereen kan eFren wat men precies wil. Ik vertel mensen wat de be- is, dat we zoeken naar het n rendement. Het moet van S komen en het is ónze taak, «stimuleren". 'in het oude schoolgebouw aan lestraat groeit wordt iets uit- fiijks in Leiden en ver daarbui- ctf experiment krijgt in elk ge- i ruimte. Achter de deur bene- aat het in februari beginnen. komt een garderobe en links voor een pluriforme toe- Nmen kan er dingen verkopen lële of niet-ideële overwegin- «ïv. biologisch-dynamisch voed- Ifgemaakte produkten kunnen eigenaar verwisselen, wie wil krantjes verkopen, de derde- Jrinkel gaat er een filiaal ves- enkt Boer), er is een informa- tje zó voor de hand. r< Trefpunt men door dan is daar het •efpunt, vier oude lokalen, die l grote zaal uitgebroken zijn. Dit wordt het domein voor (Jan Boer doet maar een greep in de mogelijk heden) toneelvoorstellingen, licht shows, geluidshows, disco-avonden, forums, film, culturele manifestaties etcetera, etcetera. „Hier willen we ook ruimte maken voor creatieve da gen en creatieve kermissen." Op een staalconstructie komt een platform met aan de zijde van de zaal een projectiekabine. Aan de andere kant heeft men een zitje als onderdeel van het geprojecteerde café-restaurant, dat ook als café-chantant, politiek café „en van alles" kan fungeren. Overal ligt de nadruk op het experi mentele. „Maar je moet het wel zelf verzinnen. Ik maak hier geen zalen- verhuurbedrijf van, geen atelierruim te voor individuele zich-uitüevers", aldus Jan Boer. Op de verdieping moet het gaan gonzen van de activiteiten. Allereerst is daar een groot vertrek. Links tegen de muur is een willekeurige formatie van enorme kubussen geconstrueerd onder een paars plafond: een bronsgroen substituut voor het Natio naal Monument op de Dam. Jan Boer: „Je gaat maar op deze apenrots zitten en je wordt er vanaf gejaagd". Overigens worden hier niet alleen pseudo-Damslapers verwacht, je kunt op de „rots" ook bezig zijn met to neel, met mime en zo. Het zaaltje is verder uitstekend geschikt voor yoga, voor ballet, workshops, voor kleine manifestaties zoals film en sociëteitsavonden. De bar is in de hoek. „We gaan hier de boel maar een beetje opvullen," vindt Jan Boer. Werkplaatsen Verderop moeten werkplaatsen worden ondergebracht; werkplaatsen voor geluid en licht, voor fotografie en film, voor schilderen, timmeren en boetseren. Er is een grote ruimte voor het werken met grafisch materiaal, offset, affiches, zeefdruk, stencillen en méér in die richting. „Als iemand bijvoorbeld toneel wil gaan doen, kan hier alles gedaan worden wat daar voor nodig is: een decorgroep kan gaan timmeren, een reclamegroep kan affiches maken, er zijn mogelijk heden voor de belichtingsgroep enz. Dat is nou het doel waarnaar wij streven: iedereen moet functioneel kunnen worden ingeschakeld. Daar om willen we ook geen leraar. Mis schien is die'later nog wel eens nodig of zitten we verlegen om specialistis che hulp, maar inmiddels weten we precies wat men wil. En daar gaat het om." Ten slotte is er boven een. biblio theekvergaderruimte, een soort infor matiecentrum. Buiten, tussen Sen trum en Waalse kerk, wordt een ter ras aangelegd. Jan Boer lacht en schudt de manen: „En dan willen we nog een openluchtbad bouwen en een garage, waarin iedereen meteen kan gaan sleutelen. Maar laten we maar zeggen, dat dit toekomstmuziek is. a.s. maandagavond 8 uur in Hotel Noordzee De heer W. van Egmond vertoont 8 mm. iilms met geluid. Toegang vrij. Voorstraat 9, Katwijk aan Zee. Kerkstraat 4. Rijnsburg:. De werkers van het eerste uur zijn, op een paar na. verdwenen. Jan Boer is met zijn problemen en een vorde rend Sentrum gebleven. Wat hij en nog anderen zich afvragen is: hoe pakken we het aan? Hoe kunnen we het doel bereiken, welke activiteiten komen hier, wie brengen ze tot stand, met wie moeten we nog contact zoe ken en hoe moeten we de belangstel ling onder de bevolking wekken? Concrete ideeën We wachten op concrete ideeën. Het zal hier een proces van jaren worden. We gaan over een paar we ken rustig open, zonder slaande trom en vliegend vaandal. Intussen blijven we werken aan de „bespelers" van Vragen over plassen NIEUWKOOP De heer H. G. Battjes (raadslid comb. PvdA, D'66 en PPR) had b. en w. een aantal vragen gesteld over de uitvoering van verordeningen voor het piassen- gebied. Zo vraagt hjj of er procedu res aanhangig z(jn tegen eigenaars of gebruikers van al langere t(jd il legaal aanwezige woonboten en van zogenaamde recreatie-eilandjes. Verder wilde het raadslid weten of de gemeente over voldoende per soneel beschikt om erop toe te zien, dat de verordeningen worden nage leefd. In hun antwoord delen b. en w. mee, dat inderdaad gerechtelijke stappen zijn ondernomen. Men heeft medewerking gekregen van de Ver eniging tot behoud van Natuurmo numenten bij het opsporen van over tredingen en het tegengaan ervan. Tot slot wordt gezegd, dat een apart controle-apparaat weinig men sen zal aanspreken, terwijl boven dien de vereniging en provinciale waterstaat over voldoende man kracht beschikken. dit huis. We hebben geld gehad, maar nu moet er gewerkt worden". U ziet, het Kreatief Sentrum is een serieuze bezigheid van jongelui die aanvanke lijk niet serieus werden genomen. Het is tijd; de zaak moet nu open. „Wie dat niet ziet'', zegt Jan Boer, „moet maar gaan. Dan hebben we anderen nodig. Je moet het probleem in de juiste proporties zien, ook al zal niet alles vlekkeloos verlopen. Sa men moet je willen aanpakken. Zoiets bijvoorbeeld: wie scheurt straks de kaartjes door, hè? „Ja, wie scheurt die verkochte kaartjes? Dat zal toch echt moeten gebeuren. „We hebben hier een paar maanden een troep gehad. Ik heb de jongens maar wat laten rotzooien; ze dachten, dat ze lekker kreatief sentrummetje aan het spelen waren met dat breken en schilderen. Maar dat kan niet lan ger. Er moet nu iets gebeuren. Ik heb ze gezegd: jullie moeten dat Kreatief Sentrum mogelijk maken en stimule- Bankkantoor in Koudekerk KOUDEKERK De Coöp. Raif- feisenbank „Hazerswoude-Koude- kerk" heeft in de Pr. Bernhardstraat t.o. het winkelcentrum een woonhuis aangekocht, waarin na enige ver bouwingen een bijkantoor van deze bank zal worden gehuisvest. Het hoofdkantoor van de Raiffeisenbank is gevestigd aan de Rijndijk in Ha- zerswoude, terwijl men ook beschikt over een bijkantoor in Hazerswou- de-Dorp. Het ligt in de bedoeling om medio april het nieuwe bijkan toor te Koudekerk in gebruik te stel len. RIJNSBURG De woningcom missie zal op maandag, 1 februari van 19.30 tot 20.30 uur 's-avonds voor het publiek zitting houden in het raadhuis. Scholenbouw Ridderveld ALPHEN Het onderwijs tracht de sterke ontwikkeling van de wijk' Ridderveld goed bij te houden. Het bestuur van de Vereniging voor christelijk Schoolonderwijs heeft de raad gevraagd om medewerking voor het stichten van een derde prot. christelijke school. De eerste school heeft al een overschot van 20 leerlin gen. de tweede bestemd voor 180 leerlingen, is reeds voor tweederde bezet en loopt waarschijnlijk dit jaar nog vol. De bouw van een derde school is dus wel een zeer urgente zaak. Ook is al medewerking gevraagd voor de bouw van een derde prot. christelijke kleuterschool, door de Vereniging Scholen met de Bijbel. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag 24 januari: hoog water 0.4613.09; laag water 8.5021.21; maandag 25 janua ri: hoog water 1.4214.02; laag water 9.56—22.21. LEIDEN Een wijdvertakt verkeerslichten-net is aange bracht in het gebied Korevaar- straat - Levendaal - Gere- gracht - Oranjeboomstraat - St. Jorissteeg. Iemand karakte riseerde dat gisteren grappig als :,de kerstboom van Kret"... Binnenkort komen ze in wer king. Eindelijk krijgt dan de Kor.ev aar straat-zóne de ver keersregeling, waaraan al zo lang behoefte bestaat. Foto NLC/Dirk Ketting Politie bestreed brand ALPHEN In de nacht van don derdag op vrijdag is de politie opge treden als brandweer. Een nachtpor tier van Samson ontdekte brand in een bouwkeet achter het in aanbouw zijnde postkantoor. De politie was eerder ter plaatse dan de brandweer en met enkele slangen op de water leidingkraan trachtte men de vlam men te doven. Dit lukte niet, maar men slaagde er wel in uitbreiding te voorkomen. Toen de brandweer arriveerde was men de vlammen spoedig de baas. Het plafond en de achterwand is ver brand er er was nogal wat schade aan materialen. De keet was eigen dom van de fa. Westmaas alhier. ALPHEN De Culturele Raad kreeg weer een behoorlijke teleurstelling te verwerken. Vrydag 29 januari om 11 uur zou er een nachtconcert zyn van het trio Louis van Dyk met de Anita Kerr Singers. Men heeft echter uit Londen een telefoontje gehad, dat Anita Kerr weigert de afgesproken tournee door Nederland te maken. Dit besluit was gevallen na een aantal mislukte repetities. Uiteraard heeft men zich niet zo maar hierbij neergelegd. Gedurende enkele dagen heeft de impressario alle mogelijke internationale groepen gebeld. Ech ter zonder succes. Men heeft nu besloten een schadevergoeding te eisen via de impressario, die een rechtszaak gaat voeren tegen Philips N.V., bij wie Anita Kerr onder contract staat. Intussen is de Culturele Raad er wel in geslaagd een vervangend concert op dezelfde dag, tijd en plaats te kunnen aanbieden, nl. het trio Louis van Dijk met Rita Reys en het combo Rob van Dijk met de negro-spiritualgroep The Rivels. Dit concert is enkele guldens goedkoper. Men kan de kaarten die men reeds heeft, omwisselen tegen een nieuwe kaart met verrekening van het teveel betaalde, of als men niet naar het laatst genoemde concert wenst te gaan, de kaart geheel voor geld omwisselen op het bureau jeugd en culturele zaken op dinsdag 26 januari van 9.0012.00, 14.00—17.00 en 19.00—20.30. werk. waarvoor nauwkeurigheid van de Bevrijdingskerk werd gister avond een drukbezochte receptie ge houden ter gelegenheid van het af scheid van de heer W. van Venetiën, die meer dan 40 jaar penningmeester is geweest van het geref. jeugdwerk in Leiden. Dr. K. Dronkert, voorzitter van de geref. kerkeraad prees de trouw en toewijding van de heer Van Venetiën, die dit werk in zijn vrije avonduren van zijn 19e tot zijn 62-ste jaar heeft gedaan. Hij begon als penningmeester van de oudervereniging van het jeugd werk en werd daarna penningmeester van het'gehele jeugdwerk. Sinds de oprichting (1952) was hij het van het geref. jeugdhuis. Namens de geref. jeugdraad voerde ds. K. Kronemeijer het woord, die sprak over monniken werk, waarvoor nauwkeuringheid vereist is. Een monnik, aldus ds. Kro nemeijer, doet zijn werk niet om een beloning, maar uit liefde voor de Heer. Ook mevrouw Van Venetiën werd in de waardering betrokken. Als ca deau ontving de scheidende penning meester een autoradio. Zijn vrouw kreeg bloemen en bonbons. De recep tie werd opgeluisterd met een optre den van People's Children, een combo van de Boemerang. In zijn slotwoord zei de heer Van Venetiën dankbaar te zijn voor de prettige wijze, waarop de geref. jeugd met hem had afgerekend. Mr. A. Stempels over persconcentraties LEIDEN Dinsdagavond om 8 uur houdt SSRL in het politiek café, Ho- gewoerd 108, een avond over perscon centraties. Spreker is mr. A. Stem pels, oud-hoofdredacteur van de NRC. Afscheid oübaas Van Rije LEIDEN Zaterdag 6 februari zal de districts-commissaris van Nieuw Rijnland, oübaas K. van Rije deze functie neerleggen. Dit gebeurt om half elf 's morgens in het groeps- hoofdkwartier De Houtkamp aan de Van Diepeningenlaan in Leiderdorp. Tevens zal dan als opvolger, hopman A. C. Broeshart worden geïnstalleerd. LEIDEN B. en W. gaan de raad binnenkort voorstellen ƒ.600,- per jaar beschikbaar te stellen als ver goeding van de zgn. fractie assisten- tie-bijstand in de werkzaamheden der fracties. Bij elkaar komt dit jaarlijks op een bedrag van ƒ23.400,-. KATWIJK AAN ZEE De ko mende week is er een collecte voor de Bijbelkioskvereniging. Afscheid brigadier Doornheim Noordivijk NOORD WIJK Brigadier A. L. Doornheim gaat op 1 februari het politiekorps verlaten wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vrijdag 29 januari is er in het politiebureau aan de Oude Zee weg om half drie een afscheids bijeenkomst. De heer Doornheim werd op 1 januari 1939 aangesteld als agent van politie. Op 1 januarie 1946 volgde zijn benoeming tot wachtmeester le klas en op 9 april 1947 werd hij hoofdagent om op 1 januari 1959 te worden bevorderd tot brigadier. In het begin werkte de heer Doorn heim bij de algemene dienst. Ver volgens maakte hij tien jaar deel uit van de recherche _en momenteel is hij al vele jaren belast met de lei ding van de afd. bijzondere wetten. Bijna twintig jaar lang is hij secretaris geweest van de afd. Noord - wijke en omgeving van de Ned. politiebond. Ook zat hij vele jaren in het bestuur van de plaatselijke politiesportvereniging. SASSENHEIM Op het Kager-. plein zijn niet minder dan zeven fietsen en bromfietsen vermist. Irï alle gevallen stonden deze niet op slot. De politie maakt het publiek erop attent dat afsluiten van fietsen, bromfietsen en auto's noodzakelijk is. Zaterdag 23 Januari Turk, 3.30 tot 3.30 uur: afd. Lelden Ned. Reisver., receptie t-g.v. 60-jarlg bestaan. Café-chantant Scarabee, Pleterskerk- choorsteeg 24, vanaf 9.00 uur: folksinger Martin Sterman. Maandag 25 januari Rapenburg 61, 8 uur: K. cn O., dr. O. M. de Vaal over nieuwe Inzichten leven en levensbeëindiging. Dinsdag 26 januari Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Em igratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur Bouw fonds. LHJ-gebouw. Levendaal 101. 8 tot 8.30 uur: spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. Steenschuur 6, 8 uur: ledenvergadering Leidse ver. Postzegelverzamelaars. Schouwburg, 8.15 uur: Tjechlsch folklo ristisch gezelschap „Broln". Levendaal 14. 8 uur: afd. Leiden F.xpogé, M. A. Vermet met kleurendia's over land- schapsschoon. Woensdag 27 januari Schouwburg, 8.15 uur: Tsjechisch Folklo ristisch Gezelschap „Broln". Trouwzaal stadhuis, 4 tot 6 uur: spreek uur soc. raadsvrouw. Donderdag 28 januari Schouwburg, 8.15 uur: K. en O.. Hoofd stad Operette met „In einer kleinen Kon- ditorei". Vrijdag 29 januari Rapenburg 24, 8 uur: K. en O., cursus Geweld-Geweldloosheid (in samenw. met Leids Vredeskontakt). Schouwburg, 8.15 uur: K. en O., Hoofd stad Operette met „In einer kleinen Kon- ditorei". Lakenhal. 8 uur: Oud-Leiden, mej. drs. I. W. L. Moerman over oud-hollandse tegels. Zaterdag 30 januari Schouwburg, 8 uur: première musicai HIC (dies-stuk universiteit). FILMS CAMERA Mcisjeslntcrnaa(k)t), 18 Jaaj, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4 45, 7 en 9.15 uur: vr en za 23.30 uur Who's afraid of Virgina Woo If, 18 jaar. LIDO Sabata. 14 jaar, dag 27 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. LUXOR - Bij voorbeeld overspel. 18 jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. REX De vrouw cn de erotiek, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30. 4.30. 7 en 9.15 uur; vr en za 23.30 uur De kel der der duizend gruwelen, 18 jaar. STUDIO A passion. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 cn 9.15 uur. zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. TRIANON Ben Hur. a.l.. dag. 2 en Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Van Driesum. Mare 110. telefoon 20406. Apotheek Voorschoten. Leldseweg 66. Voorschoten, telefoon 01717 - 2525. Apo theek R van Breest Smallcnburg. Loeve- stein 6. Leiderdorp, telefoon 42947. e avonddienst na 18 uur. de nachtdienst en de zondagdienst van de Oegstgeestee Apo theek worden waargenomen door Apo theek Van Driesum. Dokte rsdlensi Tot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna 6 maal 2 oeller tot zondag 24 uur. Sociotelt „Twentwel" Breestraat 19 (soclételi voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 laar e.oj. Openingstijden: dinsdagavond van 8.» uur tot 11 uur woensdagavond van 8 3f uur tot 11 uur vrijdagavond van 8.30 uui tot II uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur zondagavond van 8.30 uur tot II uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische benandellng na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur Cs mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag t2 uui tot zaterdag 12 uur door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. to u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverleolngs- en Informatiedienst Leiden Zuid-'tVesi' secretariaat' Jao- ques Ursuspiantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24)01 o.g.g telefoon 20460} voor inli.rgnatie telefoon 33921. Bezoekuren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.0014.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 1906- 19.45 uur: zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren taUeen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.0010.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uui. Klnderkllnlekmaandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethziekenhuts Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; kraam, aideling dagelijks van 3 tot 4 en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van 6.45 tot half 8. Kinderafdeling 3—3.30 u., behalve dlnsd. en dond., op die dagen van 6—6.30 u. Eerste klas: hele dag. Annaklinlek; se Klas. 13.30—14.30 en I»— 19 uur; 2e klas 13.30—1530 en 10—2o uur; le klas 11—12 1330—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tol 3. OEGSTGEES1 Bezoekuren Jelgers- makiiniek; maandag t.m. vrijdag 16.46— 17.45 uur: zaterdag 13—15 uur: zondag tl—il 45 en 13—16 uur Dlaconessenhulsdagelijks eerste klas var. li toi 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot Buur; kinderafdeling dagelijks van 2.153 en 7 15—8.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e kiaa: van 10.30—ll.oo uur. van 14.00—15.00, van 18.00—19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur van 18 00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.0015 00 uur. van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten; kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur. van l8.e0X8l8.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 laar géén toegang. NOORD WIJK - Sole Mlo Klasse-pa llen leri dageiijKs van 3 tot hall 6 en avonds van 7 tot 8. zaaipa tien ten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van halt 7 tot half 8 en zater dag van I tot half 3. katwijk Zeehospitium: longkilnlek dagelijks van half 3 tol half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde ling: dagelijks van half 3 tot half 6; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 1 toi 8 en zaterdag en zondag van nalf 3 tot halt 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot half 5: longkilnlek en tbc-afdeling kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3: schilderijen en aquarellen van Adrle van Schagen, dlnsd. t.e.m. zaterdag 9-6 uur, tot 31 lanuari. Expositie van foto's van Marco Admllj raai in de Openbare Bibliotheek „Hont- kwartleri, Zwellandlaan 5. Openings uren: maandag 1—5. dinsdag 9—12 j—S, woensdag 9—12, 1—5. 7—8.30, vrijdag #-12. 1—5, tot 4 februari. Expositie van schilderijen van Elze Verhoef in de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Belnumstraat l (onder Thorbecke MAVO). Openings uren: maandag 2—5.30, dinsdag 630—0, woensdag 16-12, 2—5.30, vrijdag 2—5.30, 6.30—9, zaterdag 16-12.30. tot 4 februari. Rapenburg 73: grafiek en schilderijen van Rein Dool, 15 Jan t.e.m. 10 febr. (Lelds Akad Kunstcentrum). Rapenburg 94: schilderijen en aquarellen van Mlep de Lecuwc. tot 13 februari, dins dag t.m. zondag 2 tot 8 uur. Café-chantant Scarabee, Pleterskerk- choorsteeg 24: expositie van tekeningen van Esscher tot Sam Hasklns, dagelijks tot 16 februari. Musea Acaa. inst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus Rapenburg 13: I april M september 6—12 en 1330—17 uur, zon. 16—16 uur Kassen est eo zon. gesloten; 1 oktober - maart 9—12 en 13.30—16 uur, ton. gesloten kassen zat e «sloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 16—17 uur zond. 1317 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 3