»dt r M St=J <3% h er-0- SB j Schade verhalen is te verzekeren Hoe er sterren aan de hemel zijn gekomen - wmm. -b li' tIMtJF v y O* Jarigen Handboek voor de nieuwe illegalen JOODS VOLK - BELOOFD LAND Smidje Verholen en de rare alchimist door H. Larsen Vanavond te zien Vanavond te horen PROGRAMMA'S Zondag te Zondag te hoi ZATERDAG 23 JANUARI 1971 door Lideke Gaemers (Vervolg) Ergens op de aarde woonde een zolderkamertje van een herenhuis een oude man die HeeJ mooi viool kon spelen. Wanneer hij dat deed, had hij het zolderraampje wijd open staan. Als de snaren van de viool trilden onder de aanra king van de strijkstok, werd het kamertje vol met muziek die zo mooi was, dat de men sen op straat bleven luisteren. De violist merkte dit niet, want voor hem bestond op zo'n dioment alleen zijn viool. „Hij relt zo vol vuur dat het is of vonken eraf vliegen," zeiden de mensen soms. Het wensmannetje wist dat en onderweg naar de aarde had hij een plannetje gemaakt. Hij wilde diezelfde avond nog naar die merkwaardige violist gaan. Toen het schemerig werd, daalde hij neer op de venster bank van het zolderkamertje. De oude man zat weer te spelen ▼oor het open raam en merkte I niets van zijn omgeving. Toen hij tussen twee melodieën even I uitrustte, klopte het wensman- netje hem op zijn schouder. Verwonderd keek de muzikant naar zijn kleine bezoeker. „Goedenavond, meneer de violist," zei het wensmannetje. „Ik zat net even naar uw spel te luisteren. U speelt zo gewel dig mooi en zo vol vuur. Ik zag zelfs enkele kleine vonkjes van de vioolsnaren afspringen. Nu zou ik u willen vragen nog eens zo mooi te spelen." De oude man begreep niet waarom hem dit gevraagd werd, maar hij voldeed toch aan het verzoek. En weet je wat er toen ge beurde? Er kwamen steeds «te f' <$>'-* tv Ia X «6. V Dit landelijk tafereeltje is getekend door RIA RIETVELD (9 jaar) Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardagIMI 24 Jan.: Machie!. Alderliesten. Sassaustraat 55, Slikkerveer. 12 leer. 25 jan.: Ria Priem. Emmaetraat 8, Moordrecht. 9 jaar. 27 jan.: Ada Noordam. Wilge- weg 30^ Pijnacker, 12 jaar en Mar- griet var> Rijn, Zuidervde 33. Aarlan derveen, 10 jaar. 28 jan.: Erie Kloppers, Leeuwe rikstraat 27. Albla88erdam. 12 jaar; Maarten de Korte, Rotterburgse- weg 48, Mlddelharnis. 10 jaar; Arja S'agboom, Polderstraat 117, Al- biasserdam, 11 jaar. 29 jan.: Gert Bak. Oude Boven lijk 264a, Rotterdam, 12 jaar; Ger- da Hoek. Dahliastraat 42e, Rotter dam. 11 Jaar; Marja Jochem, Lunte- rensestraat 98, Den Haag, 12 jaar. 30 Jan.: Hanneke van Dam, Ver meerlaan 14. Maassluis, 11 Jaar; Maddie Oosterhuls, Voorstraat 4. Klaaswaal, 12 jaar. Deze week eens een rebus, meisjes en jon gens. Zo'n puzzel heb ben jullie al meer gehad en velen schreven dat ze die zo leuk vinden. We nemen als voorbeeld de bovenste regel: van het eerste plaatje trek je de laatste letter een P) af; van het tweede valt de eerste letter weg, zien jullie wel, en verandert de laatste in MA. Van het derde plaatje moet de laatste letter worden afgetrokken (een S). Als je die kleine woordjes achter elkaar zet, komt er een beroep uit. Zo mpeten jullie zes beroe pen in totaal vinden. 'n Beetje moeilijk misschien? Probeer het toch maar. Je moet woordje voor woordje opschrijven, dan zal het best gaan. De oplossing insturen voor dinsdag 26 januari. meer vonkjes, die het wens mannetje stuk voor stuk veran derde in sterren. En die sterren gleden achter elkaar het raam pje uit. Ze stegen in een lange rij, heel. heel hoog in de donke re avondlucht Het was een wonderlijk ge zicht en wie nog niet naar bed was stond vol verbazing te kij ken. Door al dat heldere licht werden ook de andere mensen wakker en ze keken met nun kinderen naar boven. Ze druk ten hun neus tegen de ramen om alles beter te zien en som migen liepen zelfs in hun pyja ma naar buiten. En de violist speelde en speelde maar en er kwamen steeds meer sterren uit het raampje. Totdat het wensman netje tenslotte zei: „Zo, nu is het wel genoeg." Alle sterren hadden een eigen plekje gezocht daarboven in de lucht. Sommige stonden alleen, andere bij elkaar en die vorm den sterrenbeelden zoals de „Grote Beer" en de „Kleine Beer". Enkele waren erbij die van tijd tot tijd naar een ander plekje bleven springen. Die sterren noemen de mensen te genwoordig „vallende sterren". Als je goed oplet, ontdek je et ook vast wel een. De maan fleurde helemaal op toen ze het uitgebreide gezel schap sterren om zich heen zag. Puzzeloplossing De woorden van het Winter plaatje die met de letter S be ginnen zijn: schoorsteen, sneeuw, strik, slee, sneeuwpop, schop, stuurwiel, schuit, schaats, sjaal, sigaar, schaap, stok, sol daat, schuur, snor, sik, stam, schutting, ster in ijs. Er waren er nog wel meer te vinden, maar zo ongeveer is we] genoeg. Prijswinnaars Mariëtte de Jong, Schipluiden en Gerjat den Hartog, Gorkum krijgen een prijs thuisgestuurd. En 's avonds merkten de men sen hoe licht het bleef op aarde en ze waardeerden de maan nu pas goed. Ja, beroemde schrijvers gin gen zelfs prachtige gedichten over haar schrijven. Maar één grappige eigenschap heeft de maan gehouden. Soms schijnt ze alleen met haar linker-, soms alleen met haar rechterkant en soms helemaal niet Dat is een klein slim streekje! Want, als ze dan een uur volop schijnt, ge nieten de mensen er extra van. En daar is 't haar om begonnen. ]-S Hallo meisjes en jongens, Wat was er een post deze weekl Ik werd er bijna onder be dolven. Allerlei voorwerpen opzoe ken die met eenzelfde letter begin nen, doen jullie graag, geloof lk. Het is me al meer opgevallen dat er dan veel Inzenders zijn. Het ijs is nu wel weg hè? Hans van Duyn en Bert Bak vinden dat erg jammer, zij hadden best nog een poosje willen blijven schaatsen en met hen vast wel meer meisjes en jongeng. Maar wie weet, er kan nog een heleboel komen hoor. Voor ouderen en mensen die voor hun werk veel buiten moeten zijn is het fijn dat het niet zo erg koud meer Is. Een greep uit de vele brieven: Ik heb jou een poosje gemist, Dicky Borsboom, leuk weer wat van je te horen Dick v. d. Kaay en Marijke van Veen houden van mu ziek. Dick speelt orgel en Marijke blokfluit. En jij bent aan 't gooche len leren, Marijke. Zoals je 't uit legt lijkt het heel gemakkelijk. Marianne v. d. Lugt, Marleen v. d. Sijs en Anneke Matthijsse schreven voor het eerst. Marianne handwerkt graag. Marleen vertelde dat ze twee broertjes heeft en voor Anneke was de puzzel nog een beetje moeilijk. Ja. maar jij bent pas op de grote school, Anneke, dan valt het ook niet mee. Nely Hagen gaf een famlllebe- schrljvlng en maakte een mooie fietstocht Je pen schrijft prach tig. Lida v. d. Berg. 't Was een keurige brief Jij zwaait graag aan de ringen. Hanneke Lafeber, ja dat gaat lekker. Hebben jullie voor je zusje ge zongen en de kamer versierd, Cora en Gljsbert van Houwellngen? Fijn dat de prijs nu goed overgeko men Is, Sjanie Verburg, leer Je voor je tweede zwemdiploma? Jullie doen je best de klas zo schoon mogelijk te houden. Heieen Verhagen, en kunnen daar een prijs voor winnen. Nou dan wil je het wel hé Groeit je zusje aoed. Franclen Segers? Heb je Franse le6. Lida den Haan, moei- li|k hè? Hebben jullie zo'n mooi schoolgebouw? Meisjes en jongens, ik sluit de brief en wens jullie het beste voor de komende week. Tot schrijvens. Dagl Groetjes van tante Chris. De per 1 januari opnieuw (met 10 procent) duurder ge worden autoverzekering kan voor veel automobilisten aan leiding zijn te overwegen om de all-risks-verzekering voor hun auto om te zetten in een wa-verzekering. Dat houdt in, dat er dan geen dekking meer bestaat voor de eigen auto schade, maar dat alleen de aansprakelijkheid voor aan derden toegebrachte schade wordt gedekt. Bij een all-risksverzekering is zowel de eigen autoschade ge dekt als de schade aan derden. Door alleen een wa-verzeke ring te sluiten die overigens wettelijk verplicht is kan men volstaan met een premie, die in het algemeen ongeveer Adriaan Venema Als ooit de kolonels ook in Nederland de macht overnemen, wete.i wij alvast wat ons te doen staat, want wij hebben Adriaan Venema gelezen. Notltlee die we onmogelijk kunnen onthouden, zullen we dan op shag- vloeitjes schrijven-, die zijn razendsnel op te eten en verteren volledig Zoals u begrijpt, is dat een van de honderden tips die Adriaan Vener.ia door zijn Handboek voor de nieuwe illegalen heeft gestrooid, een collage van Interviews met verzetsmensen uit de bezettingstijd en huidige links- radicale of wat minder radicale leidslieden. Met bijvoorbeeld een interes sant verschil van mening over de vraag of je "straks" maar individueel in het wilde weg moet gaan saboteren (ja. zeggen Roel van Duyn en Ruud Kater, nee zeggen Konrad Boehmer en Ton Regtien) Maar ook een ru6tig interview met de journalist P. Wybenga, die als Geale de Vries alles over het Friese verzet kan vertellen. Voor een snel groeiend percentage van onze bevolking is het verzet van de jaren 1940-'45 een romantisch verhaal van heel vroeger geworden, maar de ouderen van nu hebben toen wel afgeleerd, te menen dat zoiets als een bezetting nooit weer kan gebeuren. En zelfs Wybenga zegt: "Het grote gevaar is dat straks extreem rechts het heft in handen neemt en de zwijgende meerderheid aan haar zijde heeft. Dan ben ik weer Ille gaal." De vrij wat Jongere Venema beaamt het: hij schildert de mogelijkheid van een militaire putsch onder Amerikaanse regie, terwijl half Nederland alleen nog interesse heeft voor voetbal. Vandaar zijn waarschuwing, en zijn aanwijzingen, waarvan de ook door Venema geïnterviewde Theodo- rekis zegt: „Dat is de manier waarop ledereen moet werken; bij ons In Griekenland was het telaat." Om de pacifisten te gerieven, staat er een hoofdstuk over geweldloos verzet in. Alles bijeen een boekje van 96 bladzijden, geïllustreerd voor f 7.90 te koop als uitgaaf van Bert Bakker/Daamen in Den Haag De „nieuwe theologie" is langzaam groeiende. Daaronder dient niet het luidruchtig theo- logengeschrijf gerekend te wor den, dat tegenwoordig de markt overspoelt, en waarbij men zich in gemoede kan afvragen of het nog 'theo'-logie mag worden ge noemd. de kennis aangaande God. Nee, de ware „nieuwe theologie" is gelegen in een nieuwe bezinning op de Bijbel, met name het Oude Testament. Allerwegen begint deze bezin ning zijn vruchten af te wer pen. Bij Chr. Kaiser Verlag te München bijv. verschijnt op dit gebied de reeks Abhandlungen zum christlich-jüdischen Dialog onder redactie van prof. dr. Helmut Gollwitzer. Dit jaar kwam het derde deel uit: Jüdisches Volk-gelobtes Land, die biblischen Landver- heissungen als Problem des Jüdischen Selbtsverstandnisses und der christlichen Theologie. In dit boek schreven in broe derlijke samenwerking 22 chris telijke en joodse theologen. On der hen twee Nederlanders: dr. Jan van Goudoever en mgr. A. C. Ramselaar. Een boek, dat ons de theolo gische betekenis van de staat Israël zeer duidelijk maakt. 335 bl. D.M. 19.80. Eerder in deze reeks versche nen de prachtige studie van Fr. Wilh. Marquardt: Die Entdec- kung des judentums für die christliche Theologie, Israël im Denken Karl Berths. 372 bl. D.M. 19.80; en Antijudaismus im Neuen Testament?, een reeks exegetische en systematische bijdragen van vijftien theolo gen 216 bl. D.M. 17.50. Ev. G. Maurizio Pollini speelt Chopin In 1960 werd de eerste prijs van het Internationale Chopln- concours te Warschau temidden van 89 deelnemer» gewonnen door de toen nog maar achttien jaar oude Italiaan Maurizio Polllnl uit Milaan, leerling van Carlo Lo- nati en Carlo Vidusso. Zijn pla- tendebuut volgde op DGG. Hij speelde een serie werken van de grote Pool en speelde op een wijze, die hem al direct tot een grootmeester stempelde: vitaal, technisch af en muzikaal van een uitzonderlijke rijpheid (Polonaise op. 44, Mazurka in cis uit op. 50, derde Impromptu en Nocturne in c uit op. 48) de andere kant be vatte de sonate op. 35 gespeeld door Michel Block, winnaar van de zogeheten „Rubinstein-prijs Kort daarop verscheen op' HMV een grandioze vertolking van het eerste planoconcert in e. eveneens van Chopln, waarbij Pollini werd begeleid door het Londense Philharmonia Orkest onder Paul Kletzki. Deze opname is nu wederom uitgebracht in schitterende stereokwaliteit op Electrola (EMI) Klassieke Disco theek 1. C, 053-00.182. De opna me heeft nog niets aan glans ver loren, sterker: het is nog steeds één van de beste vertolkingen van dit concert, die er bestaan (op éért H|n 'mèt Rubinstein en Gilelel). Een nieuwe soloplaat ver scheen eveneens bij Electrola (EMI) onder no. 1. C 063-01.897. Pollini, die een aantal jaren niet of nauwelijks in het openbaar op trad, is sinds kort aan een „come back" bezig, die het beste voor de toekomst doet verwachten, zo wel met zaalconcerten als op de grammofoonplaat. Want het spel van deze nu 28-jarige heeft in het geheel niet aan levendigheid en technische perfectie, laat staan muzikale zeggingskracht inge boet. Wat men op onderhavige schijf hoort, met name In de weder om opgenomen Polonaise op. 44 en in de Ballade in g, op. 23. behoort tot het beste op dit ge bied. De opname, die tevens de Nocturnes yit op. 27 en op 15. en de polonaise op. 53 bevat, voldoet aan de strengste eisen. Tot in hoogste regionen blijft de schitterende Stemway-vleugel al le helderheid behouden. 120. We kunnen het de oude alchimist werkelijk niet kwalijk nemen dat hij alles verklapte. Hij was zo geschrokken van die vuistslag en die revolverschoten, dat hij stamelend zéi: „Jae..., myn macker Verholen komt morgen weeromme. Hy komt vaeck 's aevonds laet hier om my te besoecken". „En wat draagt hij dan?" wilde de Kludde weten. „Een maskeradepak of een ver momming?" „Nee...." stamelde de alchimist. „Hy draegt altydt nog een roodgestreept truytje ofte boezeroentjen „Ach zo die beschrijving past precies op de knecht van Sterke Stef". mom pelde de Kludde. „Zacharias Zemelmans is dus niemand minder dan smidje Verholen. Jammer dat ik toen die flitspuit achterin de auto had liggen. Die heeft hij natuurlijk gezien, toen hij die Engelse sleutel uit de bak haalde. Nou ja, geen nood. Ik krijg hem wel!" „Ghy kryght hem nóóyt!" riep te alchimist dapper. „Verholen heeft U helemaal in het snotjen! Hy sal U te packen nemen ende U overgeeven aen de schout en syn rackers!" „Er valt niet veel te pakken te nemen", grijnsde de Kludde. „Ik laat jullie allebei spoorloos verdwijnen. Er zal geen haan meer naar jullie kraaien! Sta om te beginnen maar eens x>p en ga mee!" De revolver van de Kludde zette er de nodige dwang bij en zo moest de oude alchimist natuurlijk wel met zijn overweldiger meegaan. Treurig sjokte hij voor hem uit, bibberend in zijn dunne nachtponnetje. En waar kwam hij ten slotte terecht? In dezelfde cel, waarin ook smidje Verholen al eens een keer opge sloten had gezeten. En daar bond de Kludde de arme. oude baas stevig met toil ven en kettingen vast en bovendien duwde hij hem een prop in de mond. Vervolgens verdween hij uit de cel, doch deze maal vergat hij niet de deur stevig af te sluiten. En terwijl dit allemaal in het oude slot gebeurde, lag smidje Verholen op een oor en wist van niets.... 60 a 65 procent minder draagt dan de premie voor all-risksverzekering. Het is duidelijk, dat bij o re auto's waarvan de wa aanzienlijk is gedaald, uit tend een wa-verzekering de hand kan liggen. De pr< voor een all-risksverzeke zou dan immers naar verl ding van de waarde van de al gauw te duur worden. Dat ligt bepaald minder de hand bi] auto's die ouder zijn dan een jaai drie. In het algemeen mag 1 den gesteld dat een nieuwe in elk geval gedurende ten 1 ste' het eerste jaar all risks i moeten worden verzé Heeft men in het verleden welijks of geen schades maakt, dan wordt al spoedi dat eerste jaar met de gedi gespeeld om die dure ven ring te beëindigen en verdi volstaan met een wa. Die gedachte is verleid maar men mag de realiteit uit het oog verliezen. En dei liteit is, dat een ongeluk irP klein hoekje ligt en dat iff verkeer door de steeds t(j mende intensiteit ervan, kleine hoekjes in aantal e eens toenemen. Verder 1 dat indien men in zo'n j hoekje door andermans wordt aangereden, het vei van de eigen autoschade ander met veel perlkelei paard kan gaan. Kan men in geval all-risksdekking in hoof<4 volstaan met de eigen ver} ringsmaatschappij te waar! wen via het schadefon zonder die verzekering zalf" zelf de schuldige achter j broek moeten zitten. Dat wil zeggen dat mi schuldige aansprakelijk moeten stellen, in contai moeten zien te komen met verzekeringsmaatschappij, ertoe zal moeten brengej spoedig mogelijk een expi sturen om de schade vt stellen en vooral dat mei moeten voldoen aan de ei deze verzekeringsmaatsch om de schuld van diens kerde te bewijzen. Want a zal men moeilijk of niet ve ding kunnen krijgen van c gelopen schade. Al dergelijke dingen k' een bron van narigheid vo Niettemin kan men op van zijn ervaringen, hel perkte gebruik dat men zijn auto maakt en het fe: men een defensieve rijstijl houdt het risico van dingsschade zo gering dat men toch maar lieve een dure premie voor ee risksverzekering betaalt. In dat geval kan mer overwegen naast een wa- kering een aparte casco-' kering af te sluiten me hoog eigen risico van bi beeld ƒ500 of meer wat het mogelijk wordt aanz minder premie in totaal te len dan voor een norma risksverzekering. Een der( verzekering met zo'n hoog risico kan het voordeel o ren, dat een grote schad de eigen auto, die wellich de wagen tot „total loss" voor een belangrijk g toch is gedekt. Wat stellig ook ernstige weging verdient, is het af: van een rechtsbijstandve ring naast een wa-verzelp Men kan dan in geval va» rij dingsschade, veroorzaakt een ander de rechtsbijst*2' suradeur het werk laten en de kosten laten mak( op deskundige en doeltref wijze de schade te verhalen althans de schuld van de j?1 partij kan worden bewezft premie voor een rechtsbija. verzekering bedraagt vodel personenauto slechts onP 50 per jaar. i ,,i: 4.50 uur 7.05 uur 8.21 uur ,9.11 uur 9.41 uur Ned. 1 KRO Oebele: Paulus krijgt een erfenis. Filmrubriek. Marcus Welby: Het meisje met de fluit. Brandpunt. Frans Halsema-show. Ned. 2 AVRO 7.05 uur Sportpanorama: meer over het schaatsen. 8.21 uur Carol Burnett-show. 9.10 uur Filmrubriek Avroskoop. 9.45 uur show Jump for joy. 10.15 uur Braziliaans voetbal. Hilversum I KRO 5.30 uur In de volksmond. .00 uur verzoekplatenprogramma Ï0.00 uur kritisch programma Kursief 10.40 uur Goal. sport en muziek, vanavond uit Hee renveen Hilversum II VARA 8.05 uur Nederlandse chansons 8.30 uur Herinneringen van W. Sandberg 9.00 uur orgelconcert uit Breda: Jan Staudt. 10.45 uur Drie-ster 11.15 uur Piggelmee RADIO VANAVOND HILVERSUM I 402 m. KRO 18.30 Nieuws 18 41 Ac tualiteiten. 19.00 Musicerende dilettantenkoorzang. 19.30 !S> Volksmuziek. 20.00 verzoekpla tenprogramma 22 00 (S) Kur sief. een programma, dat schuin teeer de dingen aan- lujkt. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws 22.40 (S) Goal I: een muzikaal sportprogramma met commentaren, reportages en gekruide nieuwtjes. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. ARA 18.00 Nieuws. 18.11 Ac tualiteiten. 18.20 Lieve Tante Truus: licht programma. 19.05 (S) Uit eigen huis: studio-op- namen 19 30 Nieuws. 19 35 De Scala 1918-1926 (gr) 20 05 (S) Nederlandse Chansons met or kestbegeleiding 20.30 Li ge sprek met de heer W. Sand berg herinneringen. *1 00 Se renade: klassieke en moderne muziek (opr.). 22.30 Nieuws 22 40 Mededelingen. 22 45 Drie ster: actueel programma. 23.15 (S) Piggelmee: actueel pro gramma 23.55-24.00 NleUWS. TELEVISIE VANAVOND NEDERLAND 1 NOS: 18 45 <K) De Fabeltjes krant STER: 18.50 (K> Recla me NOS: 18 55 (K) Journaal. STER: 19 00 (K) Reclame. KRO: 19 05 (K) Voor een brief kaart op de eerste rang. film- rubriek STER: 19.55 (K) Re clame. NOS: 20 00 (K) Jour naal STER: 20 15 (KI Reclame. KRO: 20.21 (K) Marcus Welby, TV-scrlc 21.11 Brandpunt. 21 41 (K) Showprogramma met TT a Urm n*Uj^a NOS: 22.30-22.4 i NEDERLAND II I NOS: 1155- plm Reportage v an de Europese Kampioenschappen Schaatsen voor heren, te Heerenveen. 18 45 (K) De Fabeltjeskrant. STER: 18 50 (K) Reclame. NOS: 18.56 (K) Journaal STER: 19.00 (K) Reclame. AVRO: 19 05 Sportpanorama. STER: 19 55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) i Journaal. STER: 20.1 (K) Re clame. AVRO: 20.21 (K) De Ca rol Burnett-Show. 21.10 (K) AVROSkoop: fllmrubrlek, 21.45 (K) Jump for Joy, muziekpro gramma 22.15 AVRO's Sport panorama: Braziliaans Voet bal. NOS: 23.05-23.10 (K) Jour naal RADIO MORGEN HILVERSUM 1 402 m. KRO 8 00 Nieuws. 8.10 He: levende woord. 8.15 (S) Badi- nerle: oude muz. (gr) 9.00 Nws en waterst. 9J5 <S) Laudate: klass. gewijde mu? (gr). 10 00 Eucharistieviering. 11 00 Nws. 11 02 (S) Promenade-orkest met Radiokoor 11.35 Mededelingen. NCRV 1200 Kerkorgelconc. (opn 12.40 Tussenbeide: act kroniek 13 00 Nws 13.10 (S)Psalmen. nwe berijmingen, oude zettingen, muzikale le zing. 13 30 (S) Hervormd Jeugdkoor uit Soest 13.55 Voordracht van gedichten. NOS 14 15 <S) Het Brabants Orkest en solist (In de pauze: plm 15 00-15 30 Discussie). 16 15 Theologische Antropologie, gastcollege CVK 17.00 gercf kerkd. 18 00 Zonder concessie, radioportret van prof. dr WH. Gispen IKOR 1830 Hoog- en laaekerkelljk. be schouwing. 18 45 Kerk veraf en dichtbij. t8 58 Wilde ganzen. NCRV 19 00 Nws. 19 07 (S) Mu- slca Sacra klass. gew. muz. (gr). 19 45 De maaltijd des He ren, godsdienstige lezing. 20,00 (S) Klass kamermuz (gr). 20.35 (S) Geesteliike liederen (opn) KRO 21 00 (S) Muziek a Go Go licht muz progr. 22.00 Kruis punt: mag. met achtergrond- lnf. over kerk en samenle ving. 22.25 Overweging. 22.30 7ws. 22 40 De zingende kerk. 23.00 Audio: muz. inf. voor kenners en liefhebber 23.56-24.00 Nws. HILVERSUM 2 298 m. VARA 8 00 Nws. 8.10 Actuali teiten 8 18 Voor het platte land. 8.25 Weer of geen Weer (9 00 Sportmcdedellngen). 9 45 Humanistisch Verb. IKOR 10 00 Kinderdlenst. 10.30 Herv. Kerkd. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord 11.40 De Open Deur AVRO 12.00 (S) Muzikaal onthaal. 13.00 Nws 13.10 De toestand In de wereld, lezing. 13 19 Radlojourr. 13 35 Delta: Informatieve show met commentaren, meningen, voor- ders. VARA 17 00 (S) Populaire Muzshow met VARA-Danaor- kest en solisten. 17 50 Nws NOS: 18 05 Mededelingen. 18 10 (S) Metro's Concert Music Me- tropole Orkest VARA: 18 30 (S) En die vrouw die kiest een heer: cabaretprogr NOS 18.50 BIJ nader inzien, Journa- llstenforum VPRO: 19 30 Nws 19.3S Instrumentaal trio 20.00 Maatschappijkritiek als sjieke hobby?, klankbeeld AVRO 20 30 (S) Verzoekpl progr. 22 3o Nws. 22.40 Mededelingen. 22 45 Radlojourn. 22.55 (S) Licht pl.progr. 23 55-24 00 Nws. HILVERSUM 3 240 m. AVRO 9.00 Nws. 9 02 Platen- progr. 10.00 Nws. 10 02 Juist op zondag. 11.00 Nws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA 12 00 Nws 12.02 Verzoekpl.progr. 13.00 Nws. 13.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue NOS 14.01 Nws. 14.02-18 00 Sport en mu- ziek (15.00, 16 00 en 17 01 Nieuws.). TELEVISIE MORGEN ZONDAG 24 JANUARI NEDERLAND I CVK/I KOR: 10.30-11 30 Eurovisie. Kerkdienst te Den Haag in het kader van de internationale gebedsweek. NOS: 11.55-17 15 Reportage van het Europees Kampioenschap hardrijden op de schaats voor heren te Hee renveen (plm 13 20-13.40 Jour naal en weekjournaal - met titels voor slechthorenden). Op de daarvoor geschikte momen ten zal de schaatsreportage worden onderbroken voor: Openbaar Kunstbezt: Toto-uit slagen: <K) Reportage van de internationale skiwedstrljden - Hahnenkammrennen te Kltzbühel TELEAC: 1820-18.50 EHBO - Inleidende les NOS: 18.55 (K) De Fabeltjeskrant. CVK/IKOR/RKK: 19.00 (K) Bijbelvertelling voor de kinde ren. CVK/IKOR: 19.05 (K) Ik kan Palestina niet vergéten. kinderdocumentaire. VARA: 19 30 (K) Touwladder naar de maan, muzikaal portret van Jack Bruce. NOS: 20.20 (K) Journaal. VARA: 20 25 De laat ste vijf minuten: De mazen van het net. detectivefilm. 2210 Slmon Carmiggelt leest uit eigen werk. 22.15 (K> Lita ny of our time: muzikale tele- v.sic-tableaux. NVSH: 22.55 Sextant - tv-magaz!ne van de NVSH NOS: 23 15-23 20 (K) Journaal. NEDERLAND II NOS: 18 55 (K) De Fabeltjeskrant. 19 00 (K) Journaal. 19 05 (K) Be vrijbuiters, tv-feuilleton voor de teugd. 19.30 Studio Sport I. 20 20 (K) Panoramlek: achter grondinformatie over gebeur tenissen in binnen- en buiten land. 20.45 (K) Dubbeldekkers, tv-scrle. 21 lo Studio Sport H. 21 35 (K) Video: terugblik op 14 dagen aktiviteit van televisie en andere publiciteitsmedia 22.15-22.20 (K) Journaal RADIO MAANDAG 25 JANUARI HILVERSUM I. 402 m KRO: 7.00 Nieuws 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Badi- nerle: klassieke, moderne en amusementsmuziek (gr.). (7.30 Nieuws: 7.32-7.40 Actualiteiten; 8.00-8.10 Nieuws). 8 25 Overwe ging. 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw, (9,00-9.10 Gymnas tiek voor de huisvrouw). 10.00 (S) Klassiek hoornconcert (gr). NOS: 10 15 De komende week In het Nederlandse muziekle ven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Bejaar denprogramma. 11.55 Medede lingen. NCRV: 12.00 Los-Vast: gevarieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.41 Hier en Nu: actualiteiten; 12.58 Rebus). 14.(6 Schoolradio. 14 30 (S) Bariton en plano. 15 00 Hervormde mlddagdlenst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: reportages en com- (16.00-16.02 Nieuws). 17.20 Overheidsvoorlichting NCRV: 17.30 NCRV en Bloc: actueel programma met muzi kale illustratie. (18.19-18.29 Po litieke Partijen: Uitzending van Binding Rechts. HILVERSUM II. 298 m VARA: 7 00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.20 Spitsuur Amsterdam: lichte grammo- foonmuztek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7 54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.23 spitsuur Amsterdam (ver volg) 9.10 Voor de vrouw. (9.35-9.40 Waterstanden.) NOS: 11.00 Nieuws. 11 03 (S) Reperto rium: Kamerorkest Pieter Hel- lendaal en solisten. VPRO: 12.00 VPR O-Maan dag: klas sieke muziek met tussen 12.00 en 14.00 uur Nieuws en infor matie over muziek. 14.30 Schoolradio NOS: 14.50 Werk als zelfontplooiing, lezing. 15.20 (S) Lichte orkestmuziek. AV RO: 16 00 Nieuws. 16 03 Muziek de Nederlandse Antillen (opn.). 16.30 Mikadoo: Jeugd programma. 17.30 DraalorgeJ- "muzlok. 17.40 Overheidsvoor lichting. 17.55 Mededelingen. HILVERSUM III. 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Pop station. (10.00 Nieuws) TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 Suzle Cream! Cheese. 12 00 Nieuws. 12.03 De laatste pop-toppers. KRO: 13.00 Nieuws. 13.03-18.00 Pop-Mixtu re (U.00. 15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MAANDAG Nederland I NOS/NOT: 10 46-11.35 School televisie. Teleac: 12.00-12.30 On ze landbouw nu en straks -les 10.30 11.55 7.05 7.30 8.25 7.30 8.45 9.35 Ned. 1 VARA uur (ochtend) CVK/IKOR: dienst in de K terkerk Den Haag. uur (NOS) reportages schaatswedstrijde v Heerenveen i uur (CVK/IKOR) Kinderdocumentaire „Ilna Palestina niet vergeten". ïir uur Muzikaal portret van Jack Bruce. fi uur Serie „De laatste vijf minuten"; De rfm van het net. tr uur Tv-tableaux van Ton de Leeuw „Litaril Irc our time". Ned. 2 NOS uur jeugdfeuilleton De vrijbuiters uur Panoramiek en 9.10 uur Studio Sport. uur Dubbeldekkers: Vermageren uur Video en Hilversum 1 NCRV en KRO psi 5.00 uur (CVK) dienst uit de Geref. BurgwafP1 in Kampen; voorganger dr. A. Jelsnf* Kamperveen Zondagavondlezing Geestelijke liederen. Bl<; Muziek a go go, amusementsprograrfj? Discussiemagazine Kruispunt. Audio, muziek-informatie aai Hg' Hilversum II AVRO ch 8.00 uur (VPRO) Gesprek over „Maatschapp^ 1 tiek als chique hobby?" 8.30 uur Klassiek verzoekplatenprogramma 10.55 uur Voor de nacht ui*, platen en praatjessva 7.45 uur 8.35 uur 9.00 uur 10.00 uur 11.00 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16