Geestdriftig publiek zag Post en Sercu zegevieren Bij de Hernhutters in de rimboe van Suriname #ee punten voor Ree binnen een minuut TV-commentaar Van tanker toch 16 man vermist Kwart-finale schaakkamp in Nederland? ANWB pleit voor vrijer kamperen KE IRTORNOOI KEYPLOEGEN fJFELACHTIG NOS-team keek rond in de West NOS-bestuur acht voorstel-Visser onuitvoerbaar Guinee weigert weer lijk uit te leveren MOEILIJKHEDEN NEERLANDICI TEN EINDE Klassiek Denen imiteren de Nijmeegse 4-daagse ZATERDAG 23 JANUARI 1971 HOOGOVENSCHAAKTORmOI IERWIJK De Nederlander left vrijdagavond de partij uit ;de ronde tegen de Argentijn f gewonnen. De partij was jen week geleden afgebroken, jgaand aan alle nog hangende en Najdorf weigerde een ^oveerde pion van Ree als da- 2 erkennen is de slepende I tot een einde gebracht. hatadoren traden tegen acht h onder enorme belangstelling ibliek en pers, ten einde het rmeel te beëindigen. De tor- pctie en de wedstrijdleiding met graagte toegestemd in de an beide spelers een schikking en. Om die reden voerde Ree ijds omstreden pion-promotie kreet op het bord uit, waarna tester Najdorf, na even te gedacht, zijn koning omlegde, kvestie Reenajdorf heeft het entornooi de laatste dagen in gebracht. Indien Najdorf aan hvankelijk geuit dreigement te [vertrekken gevolg had gege- b het aantal spelers van zes- I vijftien zijn gekomen. Het entornooi zou daarmee de sta- i lA-tornooi hebben verloren. L die veel aan goodwill dreig- jrliezen, heeft zich uiteindelijk ['sportiefste zijde getoond. ,gens werd ree vrijdagavond seconden twee punten rijker, tegenstander uit de achtste I fex-landskampioen Frans kuij- f de twee keer verdaagde par- lfder tijd op. Het punt van gen Najdorf was trouwens de ranglijst verwerkt, blander Olafsson is in de vrij dag gespeelde negende ronde >p kop gekomen. Hij versloeg tit de sterke Westduitser De jonge Andersson, tot mede-leider, brak af tegen Later moest de Zweed met jenoegen nemen. e Kortsjnoj, die duidelijk op naar de koppositie, versloeg Kuijpers. Het was de [nul in successie van de toch je Nederlandse meester, in de Tiren verloor hij namelijk het gande eindspel tegen Ivkov. long (Braz) - Gligoric (Z.S1) '/-Olafs son (IJsland) - Hubner (W.D1) 1—0: Hert (TsJ. SI) - Van den Berg (Ned) 1—0; Lange- weg (Ned) - Petrosjan (Rusl) Vt—>/t; Kuij pers (Ned) - Kortsjnej (Rusland) 0—1; Iv- kow (Z.S1) - Ree (Ned) Vt-Vs. Afgebroken partij 7e ronde: Kuijpers (Ned) - Ivkow (Z.S1) 0—1; Afgebroken par tijen 8e ronde: Ree (Ned) - Kuijpers (Ned) 1—0: Hubner (W.D1) - Mecking (Braz) op nieuw afgebr. Stand na 9 ronden: 1: Olafsson 6'/»: 2/5: Andersson, Hort, Ivkow, Kortsjnoj 6: 6: Petrosjan S»/»: 7: Gligoric 5: 8: Hubner 4'/i a afgebr.; 9/10: Lengyel, Mecking 41 af gebr.: 11: Ree 4; 12: LangeWeg 3V:13: Don- ner 31 afgebr.: 14: Najdorf 21/:; 15: Kuijpers 2: 16: V.d. Berg l'/t. Meestergroep 9e ronde: Hartoch (Ned) - Minic (Z.sl.) I—0: Danov (S.sl) - Kostre (Pol) Vt—Witkowski (Pol) - Denker (VS) 1—0: Krabbé (Ned) - Br. Claussen (Den) afgebr.: Van Schaltinga (Ned) - Zuidema (Ned) Vt—'/s; Timman (Ned) - Jansa (Tsj. SI) afgebr.; Forintos (Hong) - Aderjan (Hong) 0—1.; Hacht (W.dl) - Cloclatea (Roem) 0—1 Afgebroken partij 8e ronde: Denker (VS) - Danov (Z.sl) 0—1. Stnad na 9 ronden: 1: Adorjan 6Vt; 2: Hartoch 6; 3: Br. Claussen 5Vt a afgebr.; 4: Hecht 5Vr5/6: Timman Jansa 5 1 afgebr.; 7/9: Zuidema, Dorlntos, Ciacaltea 5; 10: 10: Minlc 4Vs; 11/12: Kostro, Van Scheltinga 4: 13: Witkowski 3Vs; 14: Danov 2V«: 15: Denker 2; 16: Krabbé 1 1 afgebr. Int. damesgroep 5e ronde: Hushmir (Rusl) - Cohn (W.dl) 0—1: Vokralova (Tsj. sl) - Ivanka (Hong) VsLazaravic (S.sl) - Szota (Pol) 1—0; Joyanevic (Z.sl) - Tuk (Ned) Vt—Vr; Vreeken (Ned) - Timmer (Ned) 1—0: Pollhroniade (Reom) - Heems kerk (Ned) 1—0. stand na 5 ronden: 1: Lazarovlc 4'/t; 2/3 Ivanka, Vokralova 4. Dit is wat overbleef van de Liberiaanse tanker Universe Patriot, die bij Sardinië totaal uitbrande. Tot dusver zijn 23 opvarenden gered, 16 bemanningsleden worden nog ver mist. (Gisteren werd gemeld dat alle opvarenden zouden zijn gered. Red.) MOSKOU De voorzitter van de internationale achaakfederatie (Fide), De Nederlander professor dr Max Euwe, heeft vrijdag op een pers conferentie in Moskou bekendge maakt, dat Nederland bereid is als gastland op te treden voor de kwart finalisten van het kandidaten tor nooi. De KNSB die daarvoor de bonden van de betrokken schakers heeft aangeschreven, stelt 25 april als aan vangsdatum voor. De partijen die in aanmerking komen om in Nederland te worden gespeeld zijn die tussen Petrosjan (Rus) en Huebner (Wdl), Larsen (Den) en Uhlman (Odl en Fischer (Vst) en Taimanov (Rusl De vierde partij, tussen de Rus sische grootmeesters Kortsjnoj en Gelier, zou in Sotsji worden ge houden. AMSTERDAM ANWB-voorzitter ir. F. van der Linde van Sprankhui- zen heeft gisteren bij de opening van de Caravan-RAI gepleit voor verrui ming van kampeergelegenheid. Dat veel recratie-ondernemers op hun kampeerterreinen geen winter- gasten mogen ontvangen omdat ze slechts een esploitatievergunning voor de zomep krijgen, noemde hij een be perking, die uit de tijd is. De tweede vakantie komt er steeds meer in en recreatiebedrijven moeten in de gele genheid worden gesteld zich bij deze ontwikkeling aan te passen, vond de AN VW-boorzitter. Over >de stacaravams zeo de bpmdsvpprzotter. dat -;aatsomg joer- vam biotem de pffocoële kampeerter reinen nog te veel aan banden wordt gelegd. Hij noemde het beleid van de overheid ten aanzien hiervan te onge nuanceerd. „hierdoor wordt de kam- peervrijheid meer beknot dan in feite nodig zou zijn". MSV Duisburg heeft vrijdagavond de uit wedstrijd tegen Rot Weiss Oberhausen met 2—0 (rust 2—0) gewonnen. Het was de eer ste wedstrijd van de tweede helft van de Wielrennen. Drie Nederlanders staan op de deelnemerslijst van het officieuze stayerkampioenschap op overdekte banen, namelijk Oudkerk. De Wit en Stam. Aan de wedstrijd, op 31 Januari in Dortmund, nemen verder deel: Rudolph en Kamper (Wdl), Verschueren en Proost (Bel), Hill (Gbr), Scobb (Fra), de Lillo (Ita) en Janser (Zwl). DOOR WIM HUISMAN ROTTERDAM De zwak uit de startblokken geschoten Ahoy-zesdaagse werd een onverbiddelijke bestseller. Dit werd overduidelijk bevestigd tijdens de apotheose van deze 144 uren durende wielershow. Rotterdam bleek daarin in enkele dagen rijp te zijn geworden voor een Sportpaleis en een zesdaagse. Voor de eerste keer beleefde men gisteravond een uitverkocht huis. En het was te merken. Laaiend enthousiast brachten de 7300 toeschouwers gisteravond kort na elf uur 's werelds beste baancoureurs, Peter Post en Patrick Sercu, een staande ovatie toe. In een wervelende koppelkoers over één uur zege vierde dit duo met één ronde voorsprong op Leo Duyndam en René Pijnen, hun grootste concurrenten. Ondanks heftige pogingen van deze „Oranje-équipe" bleef de „Keizer" met zijn Belgische opvolger (20 overwinningen) op de troon. De sprint waarmee Sercu deze zesdaagse besloot onderstreepte nog maals de pure klasse van dit tweetal. Bij voorbaat stond reeds vast, dat Leo Duyndam en René Pijnen zouden moeten aanvallen in de beslissende ploegkoers. De Westland-Brabant ex press stond weliswaar in ronden- aantal gelijk, maar had in de afgelo pen dagen minder punten verzameld dan Post-Sercu. De enige mogelijk heid voor hen om de zesdaagse zege vierend af te sluiten was dan ook om er een „toertje" bij te pikken. Ze pro beerden het verschillende keren, maar werden in hun dadendrang steeds weer een halt toegeroepen door Pfenninger-Spahn. Koel-Gilmo- re of door de uiterst soepel pedale- rende Patrick Sercu en Peter Post, die na een kwartier even gebruik maakten van een onoplettendheid en zelf een ronde pakten. VERKENNING De zege kwam daardoor nog vaster in handen van Post-Sercu, al trok het koppel Duyndam-Pijnen herhaalde lijk tevergeefs op verkenning uit. Niettemin waren beide veelbelovende jonge renners na afloop zeer tevreden met hun tweede plaats: Leo Duyn dam: „We hebben heel goed gereden. Post en Sercu worden als onklopbaar beschouwd. Een schande is het dus niet om achter hen te eindigen. Zijn Woensdrechtse partner was het er volkomen mee eens:" Ik hoop in de toekomst nog veel met Leo te rijden. Het ging geweldig samen. Voor alle bei is wel aantrekkelijk om met el kaar te rijden: We hebben immers de zelfde nationaliteit". Peter Post toon de zich verheugd met zijn 59ste zes daagse triomf: „Wij waren echter toch wel de sterksten en dat moesten we tot uitdrukking brengen. Overi gens hebben Leo en René verschrik kelijk goed gereden, maar ze missen nog wat routine. Dat hebben wij nu juist wel. Zij zijn soms echter nog UITSLAGEN fcestergroep 9e ronde: lengyel Donner (Ned lafgebr.: Najdorf ^ndersson (Zweden) Vi—Vt; Mee- J Bij de Pakistaanse T>nd leeft op dit moment de het toernooi om de wereld- jat van 12 tot 21 februari in zou worden gehouden, uit n. Deze gedachte, gebaseerd in Lahore om het Indiase eJe te staan wedstrijden in i te spelen, word vrijdag J gemaakt. |ir Nassa. voorzitter van de _nse volkspartij had eerder Ik al opgeroepen deelneming lia onmogelijk te maken, 1 door het veld in het sta- de wedstrijden zouden Torden gespeeld, onklaar te het organisatiecomité don- èn besloten vergadering had i, lekte het bericht uit dat taanse hockeybond volgende arschijnlijk aan de interna- fockeybond zou vragen het een aantal maanden uit te loals bekend nemen de elf- ft Pakistan en India ook die p. Argentinië,, Japan. Aus- Nederland, West-Duitsiand, H Frankrijk aan het tornooi separeer! zaak •liniaal 2000 nze radio- en tv-redactie) iSUM Het NOS-besluur loten, de kwestie met het f) Amsterdam gratis ver- "aandblad Journaal 2000 te Gebleken is, dat de aan- van tv-programma's inder- worden gedaan uit reeds irde overzichten van de tramma's van NOS en om- worden geen auteursrech ten. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Diep in het Surinaamse oerwoud, 40 graden in de schaduw. Een bosneger jongetje van 9 jaar. „Kan jij een liedje zingen?" „Ja" „Doe het eens?" „Sinterklaas oehajahoe, heb jij in je broek gepoept?" Daarna: „Stille nacht, heiïe nacht, daiwi- zo lawajach" enz., het hele cou plet toonzuiver, maar uitslui tend in nietszeggende klanken Het gebeurt allemaal vóór het kleine medische centrum van de Hernhutters (Evangelische Broe dergemeente) Brownsweg, 75 kilometer diep het ontoeganke lijke bos in. „Nee", zegt Bob Uschi (van de NOS-radio), „we hebben ons nu eens niet toegelegd op de politieke, economische en culturele aspecten van de West, maar op de menselijke. Die vonden we o.m. in de medische zending van de Hernhutters, die hier met groot geduld 13 posten in de rimboe hebben gevestigd, met als enig contactpunt het hoofdcentrum in Paramaribo. Daarmee staan ze alleen via de radio in verbinding." Zes klankbeelden Wat ze er aantroffen, verslaggever Kees Buurman en programmasamen steller Bob Uschi, hoort u in de periode van woensdag 27 januari tot en met vrijdag 26 februari in zes klankbeelden, die de luisteraar wil len laten kennismaken met even- zovele aspecten van de Surinaamse/ Antilliaanse samenleving. Het eerste klankbeeld, te horen woensdag van 7.20 tot 8 uur op Hil versum 1, heet „Dokter-voor-alles in het grote bos". Het Nederlandse team was in de laatste maanden van 1970 op uitnodiging van de Sticusa zes weken in Suriname en op de Antillen In Paramaribo informeerde men, of er gelegenheid was een van de tien medische posten van de Evangeli sche Broedergemeenschap te bezoeken. Zeker welper spoor zelfs! Moedig en koen. veilig maar luchtig gekleed, stapt Kees Buurman door de rimboe van Suriname op weg naar de Hernhutters. Stokoud Ach, dat spoor! Een stokoud lyntje, ooit door de houtfirma's die in het dichte, met roofdieren en slangen drukbevolkte „grote bos" lieten kap pen. 't Is vrijwel uit met de hout winning en er is sprake van, dat bet lijntje wordt opgerold. Maar op het ogenblik profiteren Indianen en bosnegers, in kleine ne derzettingen diep verscholen in het oerwoud, er nog van om „de dokter" in Browns-weg te gaan bezoeken als hy spreekuur houdt. De lijn loopt over 75 kilometer en een met houtblokken gestookt loco motiefje uit 1904 trekt er een paar paardetramwagentjes overheen in enige uren tijd. De lijn loopt van Onverwacht via de dorpjes Republiek en Berlijn naar Browns-weg. Vanaf de halte is het nog 500 me ter lopen naar de kleine kliniek, waar de 27-jarige Nederlandse arts Inze Rijken (een jaar klaar en meteen al hierheen vertrokken) samen met zlin vrouw (ook arts) en enkele ver pleegsters de zorg heeft over de woudbewoners, onder wie alleen al 2000 Bosnegers, die hun woongebied verloren in het meer van het Bro- kopondoproject. De grond die zij hier bewonen was ooit een letterlijke goudmijn, nu zijn de aders uitgeput en het hout levert niets meer op. De grond is vrijwel onvruchtbaar en daardoor is er geen werk en geen geld. Water is er ook al niet. De medische post evenals de andere twaalf, bevoorraad met kleine vliegtuigjes. Medicijnman En natuurlijk is er voor de artsen in het grote bos de altyd durende kamp tegen de medicijnman in de dorpen, die alles beter weet. Toch be handelt de post Bronsweg alleen al 80.000 gevallen per jaar. Het is een „grote post", want er zijn er ook. die alleen door een verpleegster worden bezet, moedige vrouwen die leven voor haar ideaal: de medische zen ding. U zult dit alles en nog veel meer, horen in het boeiende klankbeeld, dat wordt gevolgd door andere waar- j - in bijvoorbeeld met hoofdredacteu- ren van bladen wordt gesproken over de voorlichting tussen de An- tillen en Nederland, die van weers zijden onvoldoende wordt geacht, i over het technisch onderwijs op de 1 Antillen dat een tekort aan Neder landse leerkrachten heeft, over het toerisme, de marine luchtvaartdienst en het zoeken naar schepen in nood op de Caraibische zee en tenslotte nog over de befaamde Antilliaanse steelbands. Het zijn vriendelijke, lichtvoetige klankbeelden, die geen zware zaken overhoop halen maar levendige in drukken willen geven over aspecten van de samenleving, waarin de mens naar voren wordt gehaald. i (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Het voorstel tat wetswijziging, bij de Tweede Kamer ingediend door de heer Visser (D'66) lijkt ons. zoals het daar ligt, onuit voerbaar", deelde de heer E. A. Schiittenhelm gisteren na de be stuursvergadering van de NOS mee. De Omroepraad heeft het NOS-be stuur gevraagd, het voorstel te bestu deren en zijn oordeel in te dienen zo tijdig, dat het in de vergadering van de Omroepraad, op 29 januari kan dienen. Er is haast bij, omdat het voorstel weldra in de Kamer kan woeden behandeld. Het NOS-bestuur acht het voorstel, dat inhoudt ontkoppeling van het lid maatschap van een omroeporganisatie en het betalen van de omroepbijdrage en bovendien geen leeftijdsgrens te stellen voor dat lidmaatschap, „zeer belangrijk". Het heeft echter zoveel aspecten welk bij beoordeling ge fundeerd dienen te worden bestu deerd, dat het niet mogelijk zal zijn dit advies al voor de 29ste in te die nen. Daarom heeft het bestuur de Omroepraad gisteren per brief om enige uitstel gevraagd. BONN/ABIDJAN De regering van Guinee weigert het lijk van de ontwikkelingshelper Hermann Sei- bold uit te leveren. Ook wil zij geen nadere opheldering geven over de dood van Seibold, die volgens het be wind in Conakry in zijn gevangen schap zelfmoord gepleegd heeft. Ve len twijfelen aan deze lezing en me nen dat hij is vermoord. De Westduitse zaakgelastigde, Le- walter, had gisteren het Guinese mi nisterie van buitenlandse zaken op nieuw om uitlevering van het lijk ge vraagd. maar daarop werd afwijzend beschik!. Wielrennen. Peter Post start niet In het officieuze Europese kampioenschap achter dernies op 7 februari in Antwerpen in verband met de blessure waar hij nou steeds hinder van heeft .De deelnemers zijn: Oudkerk. Duyndam en Karstens (Ned), Verschueren. Proost, Wuytack. Pop- pe en Van de Walle (Bel) .Van Lancker (Fra), Kemper (Wdl), Gilmore (Aus) en Hortelano (Spa). Huldiging van het winnende zes daagse- koppel Post (rechts) en Cerciu Met een grote ere-krans om kon men aan een ere-ronde beginnen in het Rotterdamse sportpaleis. AMSTERDAM Het ziet er naar uit dat de moeilijkheden op het In stituut voor Neerlandistiek van de Universiteit van Amsterdam beëin digd zullen worden. De algemene vergadering van het Instituut heeft een met het univer siteitsbestuur besproken en bewerkt plan aanvaardt. De voornaamste onderdelen van dit plan zijn dat er met spoed naar zal worden gestreefd tot het instellen van een leerstoel Nederlandse taal kunde en naar bezetting van het be staande lectoraat hedendaagse Neder landse taalkunde. De faculteit der letteren stelt een commissie van goede diensten in, die zal trachten een oplossing te vinden voor de moeilijkheden tussen ver schillende afdelingen van het Insti tuut. Er zal eveneens naar worden ge streefd de getalsverhouding docent student te verbeteren. Ditishetrecept:, Kaasfondue van Nederlandsekaas. Caquelon inwrijven met. knofiortk. Dan 4 dl halfdrogo witte Wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak zy~j afmaken met, zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. De EO heeft het eerste ooit in Ne derland uitgezonden televisiezieken- programma „Van hart tot hart" op klassieke wijze aangepast en daard oor zal het vooral voor vele oudere kijkers een vertrouwd geheel zijn ge worden. Korte gesprekken, waarin een drie tal chronische zieken kon vertellen over hun toestand zowel als over de kracht welke zij putten uit hun ge loof. het lievelingsvers mocht worden gekozen en dat werd in een kerk door soliste en koor ten gehore gebracht. Opnieuw toonde de EO hiermee duidelijk aan, vast te willen houden aan de oude waarden, de rechtstreek se evangelieverkondiging in woord en lied, zeggende dat men die niet meer vond bij de NCRV. Maar zo-erg veel verschilde deze uitzending niet van NCRV's radiobezoeken van de Hoog- tezondominiee, of het moest wezen dat daar de predikant aan het woord ls en bij de EO-televisie de patiënt. Van hart tot hart is een sterk ge richte uitzending, maar die zijn er bij alle omroepen te tellen. Aardgas bij de Rammelbeek ROTTERDAM De NV Neder landse Aardolie Maatschappij heeft in het boorgebied Twente bij de Rammelbeek aardgas gevonden. Hoe groot de vondst is, moet nog worden vastgesteld. een beetje te nerveus. Ik vond het fijn hier met Patrick te koersen. Dat ls mijn vaste ploegmaat en ik streef er altijd naar om altijd met dezelfde te fietsen. Maar ja dat willen alle organisatoren nu éénmaal niet altijd. En dat vind ik jammer. Want als je altijd dezelfde proegmaat hebt komt het je moraal ten goede." AUTO Niet alleen de lange Amstervener liep met een lachend gezicht rond, terwijl het „huisorkest" de zilvervloot liet binnenvaren en het hand in hand uit de oude draaidoos haalde, doch Leyn Loevesijn de meest gehandicap te van alle coureurs (hij ondervond hinder van bronchitis) glunderde. Eerst verbeterde hij het baanrecord (11.38 sec) en even later won hij een auto door in de finale van de afval- koers Gerben Karstens te verslaan. Eén van de hoogtepunten van de avond was weer de dernykoers. In de eerste tien minuten liep Peter Post één ronde uit op Sigi Renz en René Pijnen. De anderen kregen twee „lap pen". Vervolgens kwamen hun ploeg makers op de piste. Theo Verschue ren kreeg nu eindelijk de gelegenheid zich naar de bloemen te rijden, zij het dan dat de gebrilde_ Belg eerst de door Renz opgelopen achterstand moest goed maken, hetgeen hij in een weerzinwekkend temoo deed en luid aangemoedigd door het geestdriftige publiek zelfs doorging. Een Europees kampioen waardig! VERBIJTEN Slechts' één renner zat zich op de finaleavond te verbijten langs het randje van de baan; Piet van der Lans. In de middaguren had hij as sistentie tijdens de daags te voren ge houden dernykoers. Deze stuurde hem naar het Dijkzigt ziekenhuis voor een onderzoek. „Een gescheurde spier", oordeelde men daar, waardoor hij moest besluiten op te geven. Van der Lans: „Hoe is het mogelijk. Dit is m'n vierentwintigste zesdaagse. Ik heb ze allemaal uitgereden. En nou juist op de laatste, dag moet me dat gebeuren." Overigens komt de oud- Sassenheiincr wel in de eindstand voor, want officieel werd hij tot elf uur geneutraliseerd. GELUKKIG Wie het meest gelukkig waren na afloop van de zesdaagse? Charles Ruys en Harry Hofmeester. De ere- ronde die zij maakten was dan meer dan verdiend. Hofmeester: „Er waren natuurlijk op het organisatorische vlak nog wat tekortkomingen. Die zullen we gaan verbeteren. Wat de publieke belangstelling betreft ben ik tevreden. Vooral als men de matige aanvangsdagen in ogenschouw neemt. Van tevoren had ik voor me zelf een schatting gemaakt op 30.000. Daar zijn we zelfs nog bovenuit gekomen, want we trokken totaal 31.800 men sen. Het belangrijkste vind ik, dat deze zesdaagse zonder rellen is verlo pen. We willen publiek krijgen dat interesse heeft in de wielrennerij. Ik ben dan ook erg blij, dat de toeschou wers dat gewaardeerd hebben. Dat is voor ons erg plezierig. Weet je wat ik ook zo fijn vind? Dat het Rotterdam se publiek zo spontaan heeft gerea geerd. Ook de zakenmensen. Volgend jaar proberen we één of twee dagen eerder te beginnen". De schorre Charles Ruys: „De renners waren eveneens content, maar wel erg ver moeid. Ze hebben goed verdiend. Maar als je goed rijdt mag dat wel." Ontroerendste ogenblik voor de Klaaswaalse directeur sportief: een gelukstelegram van de burgerij van zijn woonplaats wegens het slagen van de zesdaagse. Een opmerking van de Amsterdammer Herman Krott: „Wij krijgen ook een Sportpaleis en dat wordt nog veel mooier. De plan nen liggen immers al sinds 1935 klaar." EINDSTAND —De einduitslag van de zesdaagse: 1. Post-Sercu (Ned/Bel) 512 pnl., op één ron de: 2. Duyndem/Pljnen (N'ed) 474.; 3. Rmz- Verschuren (Wdl/Bel) 311: op twee ronden: 4. Pfennlnger-Snahn (Zwl) 26-7: op drie ron den: 5. Loevesljn-Peffgen (Ncd/Wdl.) 493.: op zeven ronden: 6. Stam-de Wit <Ned) 322; op twaalf ronden: 7. Koel-Gilmore (Ne- d/Aus) 207: op veertien ronden: Karstcns- Sccuws (N'ed/Aus) 523: op 29 ronden: 9 Kcmpen-I'.ravcnboer (Wdl/Ned) 432.. op 32 tonden: 10. Van der Lans-Severeyn» (Ncd/- llel) 304; op 33 ronden: 11. Jansen-van Mid den (Ned) 380 en 34 ronden: 12. Porter-Hlll (GB) 198. DEN HAAG De Nijmeegse Vier daagse heeft zijn eerste buitenlandse equivalent gekregen. Het is de Hes senwegmars in de omgeving van Vi- borg in het Deense Jutland, een tweedaagse afstandsmars (naar keu ze 30, 40 of 45 km) via de Oude Hes senweg in de omgeving van Viborg. Twee jaar geleden zijn de Denen ermee begonnen en de wandelmarsen waren meieen een groot succes. Vo rig jaar (de tweede mars) waren er ca 2000 deelnemers, o.w. ongeveer 100 Nederlanders. Tijdens de laatste vierdaagse in Nijmegen hebben de Deense organisatoren in Nijmeeen meegelopen en veel geleeerd. Die ervaring gaan ze dit jaar gebruiken bij de organisatie van de derde Hes- I senwegmars. Het wordt weer een j tweedaagse, die gehouden wordt op 26 en 27 juni a s. De Tilburg.sc Ijshoekeyclub TYSC Trap pers heeft vrijdagavond de thuiswedstrijd tegen Smoke Eaters uit G-leen. meetellend voor de „cup Internationalgelijkgespeeld met 6—6.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 11