„Operatie Baanhoek" in triplo De Jong: „Milieubelasting met S02 totaal onbekend" Unie van Kamen dringt aan op verbetering Rijr 8-Daagse vakanties f183.1 Gratis reizen Hoge beveiliging Tetley's Mutations in Rotterdamse première Pasar Malam keert als Pasar Dalam terug Volkstelling REISBEURS EN- KAMP HOUTRUST NU SAMEN v.a. „SPOED MET BESLISSING HOOGOVENS" T uinbouwvakbeurs in Schipluiden Toenemende steun VS aan Cambodja INDUSTRIE STELTZELF EXACTE STUDIE IN Amerika heeft geen bedenkingen tegen Ostpolitiek Geen wijziging in straf tegen Van Steenbergen Högl in Johnnv naar Heerenveen Weer drie renners naar ploeg Vissers 6 DINSDAG 19 JANUARI 19; 2 januaridagen op uw 65+kaart KIm de dinsdag:, woensdag:, donderdag of zaterdag die n past. Van 6 fc/m 30 januari 1971. J-m aands kaart echtpaar jaarkaart echtpaar f20.- f30.- f50.- f75.- Legltlmatie en pasfoto ▼erelst. voordelig uit met NS DEN HAAG In de Delftse groenteveiling te Schipluiden wordt van dinsdag 2 tot en met zaterdag 6 februari ivoor de derde maal een tuinbouwvakbeurs gehouden, ditmaal onder de naam A-Z 71. De beurs is weer groter dan vorig jaar. Ruim 120 firma's zullen er met elkaar in alle fasen van de tuinbouw belichten, van zaden en jonge planten tot verpakking en transport. De na druk zal liggen op emballage en op de mogelijkheden van aardgas voor de glastuinbouw. Een firma uit Berkel zal demon streren hoe spint in tomaten, kom kommers en paprika kan worden be streden met voor dit doel gekweekte roofmijten. Men verwacht op de beurs behalve vakmensen ook bloemen- en planten liefhebbers. SAIGON De Zuidvietnamese troepen in Cambodja krijgen Ameri kaanse steun in een omvang, die on gekend is sedert de grote acties tegen Vietcongstellingn in het grensgebied van mei en juni. Het Amerikaanse militaire opper bevel heeft dit meegedeeld. Twee Amerikaanse marineschepen waar onder een helikopterdekschip krui sen voor de Cambodjaanse kust om de Zuidvietnamese troepen te bevoor raden, die een actie voeren om ver keersweg nummer 4 te heroveren. De helikopters voeren ook aanvalsvluch- ten in Cambodja uit. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Gecommit teerde Joh. de Jong (milieuhy giëne) zorgde in de Rijnmond raadsvergadering maandag avond voor enige opschudding. Hij liet een zeer negatief geluid horen over de mate van zeker heid over de milieubelasting door zwaveldioxyde (S02). Nie mand kan bepalen hoe zwaar die is, zei hij. En de heer De Jong liet weten dat de industrieën nu zelf aan een onderzoek bezig zijn. Deze onthullingen kwamen tijdens de interpellatie, die D'66-fraktlevoor- zitter mr. L. Hanekroot hield over de hoogovenkwestie. Hij kreeg van het Rijnmondbestuur geen concrete ant woorden, omdat dit college over de vragen, die waren gesteld, niet vol doende gegevens heeft. Wel ging gecommitteerde De Jong diep in op de milieubelasting. Er zijn bedrijven, zei hij. die al lange tijd werken met een voorlopige Hinder wetvergunning (een naamloos voor beeld gaf hij van acht jaar) omdat niemand kan bepalen hoe zwaar hun S02-uitworp het milieu belast. Het zijn allemaal schattingen, aldus de gecommitteerde, die daaraan toe voegde dat als men een getal van 100.000 ton S02 aan uitworp noemt het ook wel 150.000 ton kan zijn. De industrie heeft nu aangeboden zelf een exact onderzoek uit te voeren. Deskundigen van buiten het Rijn mondgebied zijn daarvoor aangetrok ken. Eind deze maand, of medio februari zullen misschien de gegevens klaar zijn. Later liet de gecommitteerde blijken niet zo zwaar aan deze kwes tie te tillen. Hij vindt dat de vaststel ling der werking van stoffen als stik stof en ozon In de atmosfeer van het Rijnmondgebied In de nabije toe komst veel meer problemen zal ople veren. Interpellant Hanekroot stelde vast dat er te meer redenen zijn om de bevoegdheden krachtens de Hinder wet en de nieuwe wet op de lucht vervuiling bij de gemeenten vandaan te halen en aan Rijnmond te geven. Hij bracht ook de Ingestelde sane ringscommissie In het geding en vroeg hoe de zaken staan. De gecommitteerde gaf een over zicht van de start, die de commissie heeft gemaakt Zij heeft zich gesplitst in een werkgroep bestuurlijke en or ganisatorische problemen onder lei ding van ex-gecommitteerde van Rijnmond, nu lid van Ged. Staten, mr. H. B. Engelsman en een tech nische werkgroep onder leiding van Rijnmond8 staffunctionaris voor milieuhygiëne dr. L. A. Clarenburg. SLUITINGEN In grote lijnen is een plan in de maak van saneringsmaatregelen, die moeten worden opgenomen in een po ging de milieubelasting omlaag te krijgen. Het is nog niet zover dat de Rijnmondraad dit plan te zien krijgt Wel wordt er naar gestreefd de com missie voor milieuhygiëne uit de raad zo spoedig mogelijk in te lichten. Het is niet onmogelijk, aldus de heer De Jong. dat de saneringscom missie door haar maatregelen bepaal de bedrijven in het nauw zal bren gen. Er zouden ter verbetering van de milieuhygiënische situatie Investerin gen kunnen worden geëist die zo hoog zijn dat sluiting in zicht kan komen. Al met al was men het er in de Rijnmondraad over eens dat de be handeling van de hoogovenzaak te traag verloopt Gecommitteerde De Jong had ook begrip voor de klacht, die hoogovens hierover hebben laten horen. Hij prees de openheid van dit be drijf, dat als een goede werkgever bekend staat. Als men alle benodigde exacte gegevens wil hebben moeten we misschien wel tot april 1975 wachten in plaats van tot april 1971, zei hij. Ook Rijnmondvoorzitter W. A. Fib- be meent dat het tijd wordt dat de beslissing over al of niet vestiging van het hoogovenbedrijf op de Maas vlakte tot stand komt. Minuter Luns WASHINGTON De Amerikaanse regering heeft geen bedenkingen tegen de toenaderingspolitiek van Bonn te genover Rusland en de Oosteuropese landen. Minister Luns (buitenlandse zaken) kw am tot deze conclusie na be sprekingen te hebben gevoerd met zyn Amerikaanse collega Rogers. Al verscheidene weken houden in Washington de geruchten aan dat de regering-Nixon aarzelt bondskanse lier Brandt te steunen bij zijn pogin gen betere contacten met Oost-Europa te leggen, omdat dit de Russen de kans zou geven een wig in het Navo- bondgenootschap te drijven. De vooraanstaande Amerikaanse se nator Edmund Muskie, een serieus de mocratisch kandidaat voor de presi dentsverkiezingen, heeft zich ook een voorstander getoond van Brandts Ost politiek. Ook meent hij dat de Amerikaanse troepen in Europa niet moeten wor den verminderd. Dit betekent dat Muskie zijn mening over deze twee onderwerpen heeft gewijzigd. Dat is een uitvloeisel van de besprekingen die hij in Europa had met de Russi sche premier Kosygin en bondskan selier Brandt. ROTTERDAM Mutation*, het ..achandaalballet", waarmee het Ne derlands Dans-Theater deze zomer in het Holland-Festival kwam en dat een reeks opvoeringen beleefde in Londen, die aanleiding gaven tot uit gebreide perscommentaren. Is einde lijk naar Rotterdam gekomen en maandagavond beleefde het zijn première in de Rotterdamse Schouw burg. Mutations is afkomstig van Gleo Tetley en deze choreograaf "is nie* bang voor experimenten, die gewoon lijk hoogst interessant zijn. Mutations bevat twee experimen ten: in de eerste plaats is het toneel uitgebouwd tot diep in de zaal, zodat het publiek direct wordt betrokken bij de dans. Verder heeft hij een aan tal dansers naakt laten optreden en laat hij de dans begeleiden door film beelden van diezelfde dans, daarmee de ideeën die hij op het publiek wil overbrengen versterkend. Tetley is een veel te serieus kun stenaar en het Nederlands Dans- Theater is een 'veel te serieus en semble om banale vulgariteiten toe te laten. Het naakt in Mutations is dan ook kuis en het heeft een wezenlijke, zelfs spirituele betekenis: Tetley toont er in een schaamteloos mooie slotscène mee. hoe voor hem een ui terste liefde tussen twee wezens geen enkele barrière, zelfs niet die van kleding, kan verdragen. Mutations heeft eerder een trage, uitermate gespannen beweging dan wezenlijke dans. Met vertraagd afge draaide filmbeelden wordt die ge spannenheid nog opgevoerd. De muzikale begeleiding is van Karlheinz Stockhausen: Telemusik, geheel elektronisch, en Mixtur für Orchester, Sinusgeneratoren und Ringmodulatoren, een mengeling du» van elektronische en orchestrale mu ziek. De montering van het ballet is van Nadine Baylis, de costuums zijn van Emmy van Leersum en Gijs Bakker en het bijzondere lichtont werp is van John B. Read. HANS W. LEDEBOER BRUSSEL Het Brusselse hof van beroep heeft een vonnis bevestigd te gen Rik van Steenbergen waarbij hij veroordeeld werd tot zes maanden gevangenisstraf waarvan drie maan den voorwaardelijk. De oud-wielrenner kreeg deze straf omdat hij in november 1968 tot twee maal toe getracht had een man, die hem ruim 500 gulden speelgeld moest betalen, met zijn auto aan te rijden. "Het Brusselse hof bevestigde ook een vonnis van twee maanden gevan genisstraf onvoorwaardelijk tegen de oud-wielrenner. Deze straf was hem opgelegd omdat hij zijn villa te Zoer- sel ter beschikking gesteld had van een vriend die daar met een minder jarig meisje had overnacht. Van Steenbergen was daarvoor het gele genheid geven tot ontucht met een minderjarige ten laste gelegd. „Leger bespioneert Amerikaanse burgers" NEW YORK Tussen zomer 1967 en herfst 1969 zijn de namen van 18.000 Amerikaanse burgers verwerkt in de computers, dossiers en archie ven van de inlichtingendienst van het Amerikaanse leger, zo berichtte de New York Times gisteren. Het leger heeft in die periode 1000 agenten gebruikt voor het verzamelen van politieke en persoonlijke infor matie over bekende en minder be kende personen. Presentatrice via wedstrijd ROTTERDAM De Unie van Kamers van Koophandel van het Rijngebied dringt er bij de rege ringen van de Rijnoverstaten op aan snelle en doeltreffende maat regelen te nemen om de Rijn beter bevaarbaar te maken. Een drietal punten staan hierbij voor op te weten de opheffing van de verkeersmoeilijkheden en uitdie ping van de vaargeul tot 2.80 a 2.90 meter tussen Rotterdam en Duisburg en in het gebied bij Keulen. Voorts uitdieping van de vaargeul tussen Keulen en Ko blenz tot 2.50 meter en voltooiing van het traject Neuburgweier Straatsburg uiterlijk 1976. De Unie, waartoe 84 KvK van Rot terdam tot Marseille en van Metz tot Wenen behoren, wijst de regeringen erop, dat de Rijn als hoofdverkeersa der voor de verdere economische ont wikkeling van uitgestrekte delen van West-Europa van beslissende bete- Het toekomstige verkeer zal alleen dan verwerkt kunnen worden, wan neer men alle mogelijkheden om de rivier te reguleren volledig te baat neemt. De Unie van Kamers van Koophandel staat op het standpunt dat de Rijn de ruggegraat van het Europese waterwegenstelsel is. De verbeteringen en uitbreiding van de met de Rijn verbonden waterwegen zullen het vervoer ook op de Rijn zelf sterk beïnvloeden. De hoeveelheid voor vervoer aangeboden goederen in het stroomgebied van de Rijn en daardoor van en naar de Rijn zullen de eerstvolgende jaren veel sterker toenemen dan het gemiddelde1' over alle binnenwateren, zo verwacht de Unie. Het vervoer over de Duits-Neder landse grens zal in 1980 omstreeks 200 miljoen ton en in 1990 rond 300 miljoen ton bedragen. Tegen deze eisen is met name de Nederrijn niet opgewassen, zo stelt de Unie. De scheepvaart wordt bemoeilijkt door bruggen bij Dordrecht en Zaltbommel en ook door de kromming bij Nijme gen. Op langere termijn zal hier een hogere brug of een tunnel de juiste oplossing zijn. Dit geldt speciaal voor de Dordtse spoorweg-hefbrug waar schepen met een hoge opbouw alleen kunnen pas seren bij geopende brug. De op het ogenblik veel te korte openingstijden moeten herzien worden. De bruggen bij Zaltbommel en Nijmegen geven bij ongunstige waterstanden slechts een beperkte doorvaart. Om bij beide bruggen een tweede doorvaart te ma ken zijn investeringen van in totaal 40 miljoen gulden vereist. Als belang rijkste plan ziet de Unie de' afsnij ding van de scherpe bocht bij Nijme gen boven de brug. De werkzaamheden moeten even wel onmiddellijk worden begonnen. daar anders het tegen het midi van de jaren zeventig te verwach verkeer niet meer te verwerken zijn, zo schrijft de Unie aan de r< ringen. Behalve door opheffing van noemde moeilijkheden zouden cap teit en economisch nut van de Ne< rijn tussen Rotterdam en Duist voor het goederenvervoer boveni beslissend verbeterd kunnen wot door de vaargeul uit te diepen, zegt de Unie in een toelichting, plan is waterbouwkundig mogelijk De belangrijkste reden voor uitdieping ligt in de hedendaagse gelijkheden om de schepen op Rhein-Herne- en het Wesel-Datt kanaal te laden. Het ligt voor hand dat ook dit vervoer pas bij uitdieping van het genoemde trg een volledig economisch nut zal werpen. Naast waterbouwkundige maa gelen zouden alle v,erdere mogel heden te baat genomen moeten den om het vervoer op de Riji vergemakkelijken en te rationa ren, zo vindt de Unie. Daartoe hoort ook een installatie van lichl nalen voor de vaart bij nacht ei radar. De moderne schepen mo 24-uur per etmaal ingezet kui worden om rendabel te zijn. Tot slot stelt de Unie dat de ve re economische ontwikkeling in gestrekte delen van West-Europ beslissende mate afhangt van de steldheid van zijn hoofdverkeersa< (Vervolg van pagina 1) „Hoe kunnen wij de tellers plichten na tien uur 's avonds di naar de Coolsingel te maken en halen we plotseling de ambtei vandaan, die al die enveloppen na nog moeten verwerken", zo drs. Fransen zich af. Hij zei weerstanden te verwaï bij de tellers, die nu als uitvli van een ministeriële beslissing vonds hun enveloppen nog van gelegen woongebieden in R< dam bijvoorbeeld de wijken moord, Pernis en Hoogvliet het stadhuis moeten brengen. Ij Bij het Rotterdamse bureau vo( statistiek zijn overigens al telei tjes binnengekomen van tellers»"1 weigeren op basis van de nieuwgi sluiten mee te doen. DEN HAAG Voor Zweden zullen tijdens de Europese titelstrijd hard rijden op de schaats het komend weekeinde in Heerenveen uitkomen: Goeran Claeson, Oerjan Sandler, Johnny Höglin en Goeran Johansson. Reserve is Mats Wallberg. Enigszins verrassend is de komst van Höglin, van wie dit seizoer nog nauwelijks iets is vernomen. Zwitserland stuurt de nationale kampioen, de 41-jarige Franz Krien- buehl, en Peter Reimann naar Hee renveen. Inmiddels werd bekend, dat de Ne derlandse herenkernploeg morgen van Davos naar Zurich zal reizen. Donderdag volgt dan de vliegtocht naar Nederland. LEEDS Leeds United heeft op eigen terrein de tweede wedstrijd voor de derde ronde van het tornooi om de FA-cup tegen de derde divisie- clubs eindigde vorige week onbeslist: wonnen. Het eerste duel tussen beide clubs eindigd evorige week onbeslist: ft0 In de vierde ronde komt Leeds uit tegen de tweede divisieclub Swin don Town. (Van en onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Pasar Malam, die verleden jaar in het oude Ahov- complex aan Hofplein en Pompen- burg werd gehouden, komt dit voor jaar in de IJsselhal van het nieuwe Ahoy-'complex aan het Zuidplein. De naam is veranderd: Pasar Ma lam Indonesisch voor „avond- markt" werd nu „Pasar Dalam" binnenmarkt, „dalam" betekent bin- Sprak de Pasar Malam van vorig jaar nog wel eens van nostalgie over het verleden van Nederlands-Indië, dat is dit jaar op de Pasar Dalam heel wat minder, al zullen oud-Indië-gangers er de nodige her inneringen vinden. Er is nu aandacht geschonken aan het moderne Indonesië: op de Pasar Dalam komt de jonge Indonesische groep „Tempo Tropica", vier musici en drie danseressen tevens zangeres sen, in première voor Nederland. Zij geven Indonesische en Hawaiiaanse zang en zang en ook bekende „ever greens" met Indonesische teksten. Een ander punt is een presentatri- ce-wedstijd voor alle meisjes boven de achttien jaar. De presentatie op de Psar Dalam heeft uiteraard een Indo nesische inslag, maar organisator Rob Dessauvagie kan zich heel goed een Nederlandse vrouw voorstellen, die daarvoor geschikt Is. Van nu af kan iedere vrouw, die meent in aanmerking te kunnen ko men voor een prijs en wellicht voor een contract als presentatrice een brief sturen aan het Organisatiebu reau Pasar Dalam. Essesteynstraat 145 in Voorburg. Dat briefje moet vergezeld gaan van een foto en een kort gesproken geluidsbandje In de jury hebben deskundigen van radio en tv zitting. Dan komt er op de Pasar Dalam een „tropische" modeshow onder de titel „Mode-plus". De mannequins showen westerse kleding, waarin oos terse motieven zijn verwerkt. De shows worden afgelost met dansen van „Tempo Tropica". april van 16 uur tot middernacht, op zaterdag 3 april van 12 uur tot de volgende ochtend één uur en op zon dag 4 april van 12 tot 23 uur. Interessant is, dat het organisatie bureau Pasar Dalam met een eigen platenlabel voor Indonesische gram mofoonplaten komt. Op de Pasar Da lam komt men met een klein plastic plaatje met groeten, dat de mensen kunnen versturen. SAN FRANCISCO In de baai van San Francisco drijgt sinds giste ren een reusachtige massa olie, die afkomstig is van twee met elkaar in aanvaring gekomen tankers, de ruim tienduizend ton metende Arizona Standard en het ongeveer evengrote zusterschip Oregon Standard. De Amerikaanse kustwacht schat de hoeveelheid weggestroomde olie op ongeveer 7,5 miljoen liter. Enkele stranden aan de baai zijn al met een dikke laag olie bedekt ROTTERDAM Op de Schie- weg-Abraham Kuyperlaan hangt sinds kort dit nieuwe verkeers bord dat automobilisten waar schuwt voor de nadering van een beveiligde oversteekplaats. Bijna dagelijks worden er nog voet gangers gehinderd zo niet erger bij het oversteken. Na oranje knipperbollen, verkeersbriqadier- tjes die steeds moeilijker te krij gen zijn en ook vliegende moederbrigades die speciaal tij dens schooltijden opereren zijn deze borden een nieuw wapen in de strijd tegen de beveiliging van de weggebruikers die zich ondanks benzine-dampen nog te voet door de straten bewegen. Het bewuste bord is 's-avonds verlicht. DIEREN Jacques Frijters, Ne derlands kampioen op de weg bij de beroepswilrenners in 1969, heeft een contract getekend voor de nieuwe ploeg van Gazelle. Frijters woont in de Belgische plaats Weelde. Voorts contracteerde Gazelle Albert van Midden (Hilversum) en Matje Gerrits (Oploo). Peter Post, Harm Ojtenbros. Jos van der Vleuten, Peter Kisner en Jan Serpenti gingen het trio voor, zodat Gazelle nu over acht renners be schikt. Onderhandelingen zijn nog gaande met Arie den Hartog en Cees Koeken, de nationale amateurkam pioen op de weg van 1970. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Inter nationale Reisbeurs en Kamp Houtrust houden dit jaar een gezamenlijke beurs. In het ten toonstellingsgebouw Houtrust zal de beurs op vrijdag 22 januari om twaalf uur worden geopend door Sidney J. van den Bergh, lid van de provinciale staten van Zuid-Holland. Men heeft onder meer tot een com binatie besloten, omdat velen de ten ten- en caravantentoonstelling, die normaal in april werd gehouden, eer der zouden willen zien. Bovendien kon Houtrustdirecteur P. Diesbergen in april een andere belangrijke ten toonstelling krijgen. Op de 2000 vierkante meter komen ongeveer vijftig stands. Door de ten ten en caravans wordt 800 m2 in be slag genomen. De overige ruimte wordt benut door tal van landen, die hun toeristische aantrekkelijkheid willen etaleren. Verder hebben de jeugdherbergcen- trale. het centrum jongeren vakanties en de NVSH een stand. De scheep vaartmaatschappijen zijn in de Hol land Amerika Lijn, P en O Lines en TOR Line goed vertegenwoordigd. iHet binnenlands toerisme presen teert zich vrijwel niet, evenmin als de luchtvaart. De grote touroperators laten het uit principe afweten, maar nu Neckermann Vliegreizen op deze tweede internationale reisbeurs aan wezig is, zouden ze daarover weieens anders kunnen gaan denken. Om een bezoek aan de beurs-(vorig jaar tienduizend personen in drie da gen) te stimuleren, schenkt men veel aandacht aan het amusement. Een speciale attractie vormt de Zuidtune- sische dansgroep Chadlia Matri met de fraai geproportioneerde .danseres Saida. Verder zal aan culinaire zaken de nodige aandacht worden geschon ken. Een belangrijk onderdeel van de Reisbeurs/Kamp Houtrust is de foto tentoonstelling „Vrouw met vakan tie". De hoofdprijzen zullen worden uitgereikt door de echtgenote van mi nister Luns. De openingstijden van de beurs zijn: vrijdag, maandag en dinsdag van twee tot tien uur. Zaterdag van elf tot middernacht en zondag van een tot tien uur. HARDINXVELD G'DAM Zaterdag zullen drie schepen achter elkaar tussen de pijlers van de Baanhoekbrug doorvaren, nadat een brugdeel is ge licht. Dit wordt de grootste gecombineerde operatie uit de geschiedenis van deze i beruchte transporten. Tot op heden profiteerden maximaal twee schepen te gelijk van de doorvaartmo- gelijkheid. De drie vaartui gen zijn een zuiger, een containerschip en een gas tanker. die een te hoge op- I bouw hebben om onder de De Pasar Dalam wordt dit jaar in brug te kunnen doorvaren, de IJsselhal gehouden op vrijdag 2 Eerstgenoemd schip is de HAM 209, de zuiger die een week of vijf geleden in te genovergestelde richting het obstakel is gepasseerd op weg naar de thuishaven en nu weer uitvaart naar een nieuw werkterrein. Scheepswerf en Machinefa briek De Merwede n.v. te Hardinxveld-Giessendam neemt met de „Kieler Förde" aan dit transport deel, een nieuwbouw con tainerschip dat op 18 no vember vorig jaar te water is gelaten. Het is bestemd voor de rederij Dietrich Sander te Bremen. Het derde vaartuig dat zaterdag de brug zal passe ren is gebouwd op scheepswerf De Waal NV te Zaltbommel. De „Betagas" is bestemd voor Gas-Tanker GmbH te Hamburg, een re derij waarin vier onderne mingen samenwerken. Het vaartuig is er een van een serie van drie, welke op dracht is uitgevoerd door de Zaltbommelse scheepswerf, samen met de scheepswerf en machinefabriek Holland n.v. t e Hardinxveld-Gies sendam. De doorvaart van dit trio zal zaterdagmiddag begin nen om 13.20 uur en zoals gewoonlijk zal het treinver keer tussen Dordrecht en Sliedrecht v.v. dan geruime tijd gestremd zijn. De af metingen van de schepen zijn zodanig, dat ten aan zien van de beschikbare doorvaartwijdte (minimum 20 meter) geen bijzondere moeilijkheden zijn te ver wachten. Wel is men afhan kelijk van de weersomstan digheden. Windkracht en -richting kunnen bijvoor beeld in een slechte combi natie altijd nog roet in het eten gooien. 's Morgens vroeg wordt ov erleg ge- pleegt met het KNMI en dan valt de beslissing over het al of niet doorgaan van de ze „Operatie Baanhoek in triplo". i Volledig verzorgd, dus iitcl. hotel, maaltijden, reis en excursies. Keuze uit 13 verschillende reizen in binnen- en buitenland. van ellc station. Alle inlichtingen in de brochure betreflende meerdaagse NS-vakantie- reizen op de stations. voordelig uit met NS Rompslomp u Het hoofd van het Rotterdamse reau voor de statistiek zei ook bijl der onaangenaam verrast te zijnr het besluit dat de gemeenten lie kaarten voor de volkstellers rtty aanleggen, in verband met de 0)^ honorarium van de telleers in te den belasting. Volgens drs. Frt; brengt ook deze beslissing voê gemeente plotseling wat hij nqri „enorme administratieve rompslfc( Volgens hem 1» dit besluit tegC le eerder gemaakte afspraken If zei dat hem eind november va) vorig jaar door het CBS nog wa»k zekerd dat de (loon)adminlstratlL de voikstelicrs niet zodanig zorl hoeven te zijn, dat deze een p zware belasting van het gemeenrt ambtelijk apparaat zou gaan b nen. De adjunct-directeur van deli- gerlijke stand in Amsterdam, ii Kampers, noemde de maatregtp minister Nelissen een complj doch niet ondoenlijk. Het is 2? meer een verzwaring van het ook financieel aldus mr. Kampej" Amsterdam is verdeeld in 5! ken. De tellers zullen de 290.000 enveloppen het innen verdeeld over drie dagen I wijklokaien inleveren. Vandaar den ze per dag overgebracht na bureau van de burgerlijke stan de Herengracht. Vestiging meerI( raffinaderijen^ in Sloe gebied?1 VLISSINGEN Of er behafn Total inderdaad nog twee maatpr pijen een olieraffinaderij in 'I gebied zullen vestigen, is nietl zo verneemt het ANP bij navrJp1 het Havenschap Vlissingen. Erf10' twee maatschappijen, die belar' ling hadden getoond voor vestip Vlissingen, de Union R'nein! P Krafstoff A.G. te Wesseling P Amoco, maar de Amoco wonU^ als een serieuze kandidaat5 schouwd. Er zijn zoveel maatf^ pijen, die zich eens P' oriënteren en dan weer elderjrh neuzen en tot deze categorie buil de Amoco, aldus het Havenschafral Een min of meer serieuze Di digde voor vestiging in VlissiOor de Duitse maatschappij, maéiie met deze maatschappij is het nI E tot concrete afspraken gekoir heeft belangstelling voor 120k het Sloegebied. lid Ide AUSTELL Rechef hebben tientallen hotels en aan de kunst van Cornwall kamd. nadat een tip was ont dat zich daar de treinrover I Biggs zou ophouden. De gastenboeken werden ge '1° leerd en logés, die mogelijk *Sl zouden kunnen zijn. werden !r Maar alle moeite was vergeefs. !ee Biggs is tot dertig jaar geva in straf veroordeeld wegens de d sche treinroof in 1963. Hij r 1965 uit de gevangenis te ontsj k De politie is hem voortdurend spoor maar steeds Weet hij i handen te blijven.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6