■Jc (Bftótöt SCHOONMAKER - PRODUKTIE MEDEWERKER! -ELEKTRICIEN ACTIEVE MEDEWERKER/STER 1 I Vogels van Europa de koning NIEUWE LEIDSE COURANT Voor nieuweling en ervaren skiër is één probleem hetzelfde: waar gaan we naar toe. De keus wordt elk jaar groter. Naast de „klassieke" landen als Oosten rijk, Zwitserland en Frankrijk kunnen we naar Skandinavië, waar het leven wat ruiger is. Of naar Spanje, dat nog' maar kort op de lijst voorkomt Italië hoort bij de oude getrouwen, maar wordt door Nederlanders vaak wat ver gevonden. In de praktijk valt dat reuze mee: Wie 's ochtends omstreeks zeven uur in de trein stapt, is in de meeste gevallen de volgende middag ter plaatse. Vooral de kleine plaatsen zijn aantrekkelijk in prijs. Pensionprijzen van 12,- per dag zijn geen uitzondering! Om maar een greep te doen: Sexten, Sulden en Trafoi zijn van die plaatsjes. Oostenrijk is vanouds in trek bij Hol landers, vooral om de nog steeds beschaafde prijzen en de gemoedelijke sfeer. Die prettige prijsjes zijn natuurlijk nauwelijks te vinden in internationaal befaamde oorden als KitzbOhel, Seefeld en St. Antonu" KOSTEN Wat kost nu zo'n wintervakantie onge veer. Een tiendaagse reis, vol pension, begint in de buurt van ƒ225,-. een 17-daagse kost minstens ƒ300,-. Het driedubbele kan ook, maar dan zit u in een hotel met eigen overdekt zwembad en alle mogelijke luxe. Verdere kosten: skischool per week on- Geveer 40,-. Wel doen, sowieso om dc veiligheid, maar bovendien omdat het een stuk gezelliger is. Niets is fijner dan je ongelimiteerd rotlachen om de bizar re buitelingen van de anderen, die zich bij jouw verrichtingen ook schaterend op de dijen slaan. Skischoenen en ski's huren varieert in prijs, pak weg 5,--per dag. Liever niet meteen aan het kopen slaan, eerst kijken hoe het (be)valt. Heel belangrijk; de verzekering. Van af 1,75 per dag. Wie voorzichtig is en niet de eerste dag als een dolle dwaas de berg af roetsjt, loopt weinig risico. Ook oppassen na een feestelijk drankgelag tot diep in de nacht. Uitslapen is beter dan benen breken. KLEDING Even over de kleding. Minimum uitrus ting: een jack (van nylon of poplin), een skibroek, 2 truien, 2 paar sokken, mail lot, wanten of handschoenen, muts en zonnebril. Erg krap lijstje natuurlijk, want 's avonds wil je wel iets anders aan. In eenvoudige plaatsen is een tuniekpak, broek en trui of iets anders informeels dik in orde. HOUTVUUR Iedereen die niet oud en stijf is, kan le ren skiën. Het fijne is, dat het al heel gauw ergens op lijkt. Op eigen kracht en zonder al te vaak vallen een kleine glooiing afschuiven geeft iedereen een diepe voldoening, die na afloop vaak met de hele groep wordt gevierd. In een knus keldertje met laaiend houtvuur bij voorbeeld. zo tegen een uur of vier. De zon die voor de nodige kleur heeft ge zorgd (oppassen! crème gebruiken!) is dan weg en het dagje buiten in de. voor Rotterdammers verbluffend schone lucht, maakt dat alles extra lekker smaakt. MINISKI De laatste tijd is, naast de normale ski's, de „miniski" in opmars. In plaats van latten die ongeveer net zo lang zijn als de gebruiker, worden nieuwelingen op extra korte ski's gezet Afhankelijk van het land en de gevolgde methode een heid is pr nog niet - begint de „Anfönger" mét ski's van 1.40 m (in Oostenrijk) of zelfs 60 cm (in Zwitser land). Men leert zich dan op de nieuwe manier van voortbewegen instellen»en gaat geleidelijk over op langere model len. ARRESLEE Ook de wintersporter die niet wil skiën, kan zich uitstekend amuseren. Met wan delingen langs een boeiend bergpanora- ma (fototoestel meenemen!), een tochtje per arreslee, met sleetje rijden, (dat hier rodelen heet en niet kinderachtig is) of met gewoon lui in de zon zitten. Hoog in de bergen op een genoeglijk terras, waar de ligstoelen ook enthousiaste skiërs doen twijfelen. In veel plaatsen zijn overdekte zwemba den met zicht op de sneeuw en ook sau na's worden regelmatig bijgebouwd. Bij de ijsbanen worden vrijwel altijd schaat sen verhuurd en af en toe is er wel eens een hockey-wedstrijd te zien. In enkele wintersportoorden zorgt een spring- schans voor spectaculair kijkgenot, al lijkt het skispringen op de televisie wat aan de tamme kant. De niet-skiër (en dat zijn er nogal wat) kan ten slotte uit blinken in après-ski. ZOMERSKIËN Hoogseizoen in de wintersport is, naast de kerstperiode, de tijd van ongeveer 5 koopste maand, dat kan wel eens hon derd gulden schelen. In april en later zijn er nog voldoende mogelijkheden in hogere streken. In sommige plaatsen (Kapram bijvoorbeeld met het 3000 m hoge Kitzsteinhorn) kan ook in de zo mer geskied worden. Kun je in de wintersportlanden vaak in bikini liggen zonnen op een beschut bal kon, in eigen land is dat 's winters een lachertje. Heel begrijpelijk, want door de ijle lucht op grote hoogte heeft de zon veel meer kracht. Dicht bij huis skiën kan daarogi#wel, maar bruinbakken niet. Toch zijn die kleine reisjes erg aan trekkelijk, als extra vakantie voor de aarzelaars of als voorproefje op de e.Iite vakantie. DAGTOCHT De Belgische Ardennen hebben al een naam op te houden in de winter. Het "gebergte" reikt daar nog niet tot 900 m, maar er zijn aantrekkelijke afdalingen en bijpassende skiliftjes. Enkele plaat sen: Ovifat, Malmédy en Jalhay. Sport- fri de stevige kartonnen doos met twee platen van Stan Getz en Astrud Gilberto („Storportrait", Verve, 27.50) zitten alle herinneringen aan het tijdperk toen de jazz voor de laat ste keer de jukebox haalde: een kleine tien jaar terug. U kent /e wel: Girl from Ipanema, One note Samba, etc. Een mooi document, meer niet. Want eigenlijk is dat stemgeluid van Astrud toch maar stomvervelend, al deed het toen erg origineel aan met dat migrai-. oesfeertje. Zijn er soms mensen in de zad die- ieder seizoen trouw naar Snip en Snap gaan? Pol/dor, uiterst actief op het terrein van de vaderlandse show business en lolbroekerij, zette de hoog tepunten uit de revue van dit jaar („Snip Snap, Van toen tot thans") op een lp. Maar zonder de voortreffe lijke zang van Milly Scott. Omdat ze op een ander merk zit soms? Jammer, maar in ieder geval valt er voor 13 gulden 90 te luisteren naar de ver schrikkelijk Hollandse, niet overmatig geestige maar wel goed gespeelde „sketsjes" van Walden en Muyselaar. Nana Mouskouri heeft haar zoveelste perfect verzorgde langspeelplaat er opzitten: „le toumesol" (Fontana, f 19.50). Begeleid door verschillende ensembles (waaronder uiteraard Les Atheniens) zingt ze met haar Keve en hele mooie stem twaalf liedjes in het Frans. Alleen de kennelijk niet meer te omzeilen smartlap „Bridge over trou bled water" (in het Frans vertaald door Pierre Delanoö) had voor mij niet gehoeven. Ideaal voor waarnemingen in de natuur Een unieke vogelglda. Hét boek om de vogel» te leren kennen. In heel Europa. Overal waar u komt In boe en veld, lange de kuet en aan de binnenwateren. Een enorme rijkdom van eoorten wordt u In schitterende kleurenfoto'» voor ogen getoverd. De kenmerken van elke vogel komen bijzonder duidelijk uit Ze worden bovendien door Dr. Clau» Könlg uit voerig beechreven. U ziet de gevederde vrienden In hun natuurlijke omgeving. In rust en In vlucht op het nest en bij het voeren ven de Jongen. Prachtig! In de tekst tal van boeiende bijzon derheden over elke soort, over heel de bonte Europese vogelwereld. met 286 briljante kleurenfoto's door Dr. Claus Könlg In de fraaie serie DE NATUUR IN KLEUREN handig formaat systematische Indeling 512 bladzijden VofWVgbear In de 26.90 WAO£NtNolHNINO GOED O Tl TE LEZEN voor de persoonlijke meditatie Verkrijgbaar in de boekhandel f 14.90 EEN BOEK VAN ZOMER ft KEUNING - WAGENINGEN huis Kuypers in Breda organiseert al en kele jaren succesvolle dagtochten naar Ovifat, elke zondag als er sneeuw ligt Om acht uur 's morgens vertrekken de bussen en om negen uur 's avonds zijn ze weer terug in Breda. Voor Rotter dammers komt daar nog de treinreis bij. Kosten, inclusief skihuur, verzekering enz. weinig meer dan drie tientjes. In lichtingen: tel. 01600-37280. SKIWEEKEND Iets verder en langer van huis kan ook vanuit Nederland. De Spoorwegen en Parool/Volkskrant organiseren drie daagse trips voor ƒ112 incl. vol pen sion. De reis gaat per trein naar Willin gen of Winterberg in het Duitse Sauer- land. Vertrek vanuit Rotterdam om kwart voor acht, aankomst drie uur in de middag. Iedere vrijdag tot en met 26 februari. Sauerland is met zijn 800 m hoogte niet 10098 sneeuwzeker, maar in deze tijd zit het meestal wel goed. Willingen heeft als extra attractie twee springschansen die 's avonds vaak verlicht zijn. Voor de skiërs zijn er vier sleepliften. LOSSE TIPS Nog wat losse tips voor wie echt wil gaan skiën. Doe een beetje gymnastiek, al zijn het maar wat flinke kniebuigingen, alles is beter dan niets. Hard rennen kan ook geen kwaad en fietsen wil ook wel hel pen. Het scheelt enorm veel spierpijn, Skileraren zijn over het algemeen dat is bekend erg éirdige mensen. Desondanks loopt er wel eens een fana tieke schreeuwer tussendoor, die voort- durend kankert. Vraag dan gewoon overplaatsing naar een andere groep, want het is tenslotte vakantie. Moeilijke eters zitten nogal eens in de maag met een "Vol pension"-arrange- ment. Kamer-met-ontbijt kan in zulke gevallen veel problemen voorkomen. Vanaf 7,- per dag is zeker in Italië en Oostenrijk een behoorlijk onderdak te vinden. Omdat vaak de hele nacht wordt doorgereden, is een "couchette" erg ge rieflijk. Slaapje niet, dan rust je toch. En beter dan onderuit gezakt op normale, iets uittrekbare, banken. Om de tijd te korten kan een spel kaarten of een schaakbord plezierig zijn. Een meegenomen fles drank blijft dan zelden voL Er is natuurlijk wel een res tauratie, maar die is vaak erg druk met diner-gasten. Groot voordeel van een paar borreltjes: je slaapt er zo lekker op. Tot slot vermelden we de mogelijk heid om in Nederland op ski's te staan: in Wassenaar en op de borstelbanen in Bergen N.-H. en in Middelbeers (bij Til burg). Die laatste baan is met 45 m de kleinste. Een uur les kost er, incL schoe nen en ski's, 12,50. Inlichtingen: tel. 04250-20664. 6ESPR0NGEN LIPPEN en koortsuitslag P^ol4k en hoopt imooL Gelukkig bel pc BLISTEX direkc. BLISTEX, de nieuwe Amerikaanse lippencrème is snel helend en desinfecterend. Uw lippen zijn zo weer g&if en zacht: u kunt weer gewoon lachen l 1 heelt gesprongen, schrale, pijnlijke lippen en koortsuitslag. UITZENDBUREAU Telef. 01710-31710 Korevaarstraat 33 Leiden lidABu KOERIERS Personeel gevraagd Slagerij v. d. Plas, Prin- cestraat 4, Katwijk aan Zee - vraagt net winkelmeisje, teL 01718—12852. Gevr. vlot winkelmeisje, in overleg zaterdags vrij. Salaris n.o.t.k. Banketbakke rij Zuilhof, Schoolstraat 4, Voorschoten. TeL 01717-2512 Voor onze schoonmaak dienst zoeken wij een schoon maker. Zijn taak bestaat uit schoonmaakwerkzaamheden in onze gebouwen. De werk tijd loopt van 17.0020.00 uur. Leeftijd vanaf 18 jaar. Woonachtig in Leiden of omgeving. U kunt zich dage lijks melden tussen 09.00 en 16.00 uur. U gelieve te vra gen naar onze heer W. Olden. Minnesota (Nederland) N.V. Rooseveltstraat 55, Leiden. Tel. 01710-45044. CANDA (Nationale Con fectie Industrie) vraagt haar atelier te Katwijk mo- dinettes en aankomende mo- dinettes, goed salaris en goe de sociale voorwaarden. Soil, aan ons atelier Hoor- neslaan 108 te Katwijk aan Zee, telefoon 01718 - 14690. Het moderne bejaarden centrum „Avondzon" te Rijnsburg vraagt een be jaardenhelpster. Soil, bij de directrice, Oude Vlietweg 9, Rijnsburg. Voor een goede rij-oplei ding met resultaat, natuur lijk naar Kwak's verkeers- instituut, Thorbeckestr. 34, telef. 22803. Erkend, gedipl. betrouwbaar. Aanhangwagens 2 stuks gesloten, voor melkhandel e.d. Schalkers, Leiden, tel. 30358, na 6 uur 01718-14717 Woonark te koop, met lig plaats en vrije vestiging. Kromme Jaagpad 5, Hazers- woude. Auto's cn motoren 10 Autorfjlessen voor F 47,50. Vervolg- en losse essen 8,50. Autorijschool combinatie „De Centrale", Alphen a.d. Rijn, Hooftstraat -.7, tel. 3752. b.g.g. 5599, □AT5UN rcALER AUTOBEDR'JF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 Speciale aanbieding Nieuwe diepvr leskisten, licht beschadigd, 200 liter f 425; 300 liter f 590; 420 liter f790; 600 liter f999; 5 jaar garantie, afgehaald 5 pet. korting, eigen servicedienst, telefoon 01710 - 31726. We ber Koeltechniek, Bernhard- straat 12, Leiderdorp. Hang- legkasten, linnen kasten, wandstijlmeubelen, keukenkasten, keukens, slaapkamers en bureaus. Enorme sortering. Ultra mo dern! Niet duur! De Kasten- specialist. HoogL Kerkgracht 47-49, hoek Nieuwstraat, te lefoon 01710 - 22073. Wandklokken, royale keu ze en prettige prijzen. Zaan- landers f 110; f169; f189 f 214. Schippertjes, Sallan- ders, mini Staartklokken, wandklokken met batte rijuurwerk. Vakkundige voorlichting, 100 pet. garan tie. Uurwerkkliniek Gort huis, alleen Lage Rijndijk 8. n Horloge Reeds voor f 59,50 een echte Pontiac, ruime keuze bij Uurwerk- kliniek Gorthuis. Een ver trouwde vakzaak. Alleen Lage Rijndijk 8. •-Partij bankstellen, direkt van fabriek, zeer fraai uit gevoerd in diverse kleuren, 5-jaar garantie op het bin nenwerk, normale prijs f 1300 voor f 595. Verkoop bij „Prettig Wonen", Wel- marstraat 263, Den Haag, te lefoon 070 - 600063. Laat nu uw grasmachine slijpen en nazien. Korte le vertijd. Kippegaas. harm gaas, afr.-palen en alles voor uw tuin en gazon. W. P. Hartwijk. Nieuwe Beesten markt 7-11, Leiden. Telefoon 26627. Dagelijks lift aangeb. v.a Katwijk naar Leiderdorp (L.O.I.). Tel. 01718—13493, Mei. Eij kelenboom. Kunstgebitten, reparaties 3M Company is een internationale onderneming. Het hoofdkantoor is gevestigd in St Paul Minnesota U.S.A. 3M Fabrieken in 18 landen maken samen meer dan 40.000 verschillende produkten. 3M Produkten als microfilm en computertape, kopieerapparaten en elektrotechnische produkten, zonwerende folie en medische artikelen. De Nederlandse dochter van 3M Company heet Minnesota (Nederland) N.V. In 1959 begonnen met 46 man. Nu uitgegroeid tot een organi satie van 330 man die de zorg draagt voor de verkoop van dat produktenpakket. Minnesota (Nederland) N.V. een jong bedrijf Waar mogelijkheden liggen voor mensen, bereid tot persoonlijke inzet met gevoel voor collegialiteit Voor onze schoonmaakdienst zoeken wij een Zijn taak bestaat uit schoonmaakwerkzaamheden m onze gebouwen. De werktijd loopt van 17.00-20.00 uur. Leeftijd vanaf 18 jaar. Woonachtig in Leiden of omgeving. U kunt zich dagelijks telefonisch melden tussen 09.00 en 16.00 uur. U gelieve te vragen naar onze heer W. Olden. Telefoon 01710-45044. MINNESOTA( NEDERLAND) NV Rooseveltstraat55, Leiden; N.V. NEDERLANDSE DURISOL Achthovenertaeg 19, Leiderdorp Telefoon 01710-31641 Fabriek van de bekende isolerende bouw elementen, gewapende dakplaten, ribben- platen, gevel-elementen, wandplaten enz. heeft wegens uitbreiding van haar produktie, behoefte aan nog enkele medewerkers en wel in de volgende vakatures t.w.: (diploma V.E.V. vereist) Hebt U belangstelling? Kom dan eens praten op dinsdag 12 januari 1971 in café-restaurant „Eigenzorg", Stationsweg 29, Leiden. Tel. 01710-21883. Voor onze afdeling loon- en kostprijs administratie zoeken wij een Leeftijd ca 20-25 jaar, met zo mogelij MULO-opleiding of gelijkwaardig Voor telefonische inlichtingen gelieve U te vragen naar de Heer Pr? toestel 23. Uw schriftelijke sollicitatie zien wij gaarne van U tegemoet. klaar terwijl u wacht, dage lijks beh. zat. van 9 tot 4 derdagavond van 7 tot 8 uur. Fa. L. A. van Berge- Henegouwen, Schelpenkade 47, Leiden, telefoon 20794. Intelligente mensen zoch ten een eenvoudige manier om goedkoper in te kopen. Oplossing: collectief inkopen bij een geselecteerde groep winkels. Resultaat 10-15 pet. Korting. Consumentenorga nisatie Linkanto, Hooigracht 67, Leiden, telefoon 33914. Wasserij „Ozon" voor uw was chemische reiniging. Partijen jassen overhemden, overalls, kleding, reparatie, stoppage, suède reiniging, enz. Vraagt inlichtingen bel 22675. A.s. bruidsparen'! Alleen wij verhuren de nieuwste 8 persoons „Chrysler" Trouw- auto's, met chauffeurs ge kleed in fraaie beige li vreien. Keuze uit wit-ivoor of zwart Br.-Coupe. Inl. uitsL: Dir. H. G. T. J. de Jong, Zeemanlaan 12a, Lei den. teL 23055.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 6