Mijn kind is ziek... Wat nu? BOEK - gespecialiseerd - BOEK Hoe er sferren aan de hemel zijn gekomen Jarigen Het laatste gevecht anti-oorlog - roman Interactie in het huwelijk Leven in dierentuin Theaterjaarboe dikker dan ooit PROGRAMMA'S ZATERDAG 9 JANUARI 1971 II door Lideke Gaemers Kijk jij weieens naar de lucht boven je, als je 's avonds naar bed gaat of 's morgens vroeg opstaat? En heb je dan ook gemerkt dat de zon over dag helemaal alleen staat te schijnen en dat de maan dit 's avonds en 's nachts niet al leen doet, maar hulp heeft van miljoenen, en nog eens mil joenen kleine sterren? Mis schien heb je bij jezelf wei eens gedacht: „Hoe is dat alle maal zo ontstaan?" Heel. heel lang geleden ston den er aan de hemel alleen de zon en de maan. iHun taak was het, lichtstralen naar de aarde te zenden. Zij deden hun werk eerlijk om de beurt. Overdag stond aan de lichtblauwe hemel een gou den zon te schijnen en die stuurde haar warme stralen naar de grote en kleine mensen, die op de aarde woonden. De mensen waren blij als ze de zon zagen en gingen 's zomers bui ten zitten om bruin te worden en te genieten. En als het een tijdje uit dikke sombere wolken geregend had, waardeerden ze daarna de zon nog meer. 's Avonds was de maan pre sent. Aan de donkerblauw, soms zwart geworden hemel, pro beerde zij net zoveel licht te verspreiden als haar vriendin de zon. Maar dat lukte haar nooit. De straten in dorpen en steden kon ze wel vaag verlich ten, maar dat vonden de men sen niet genoeg. Ze zetten er ten slotte sierlijke gaslantaarns neer om 's avonds op straat be ter te kunnen zien. Die gaslantaarns ken jij niet. Daar zijn nu elektrische straat lantaarns voor in de plaats ge komen. Nee, de manestralen haalden het niet bij de stralen van de zon. De mensen gingen de maan een beetje vergeten. Zij gaf niet genoeg licht, je kon je in haar stralen niet lekker warm koesteren. En bovendien, als de maan scheen, lagen de meeste mensen in bed. Dat was allemaal natuurlijk heel zielig voor de maan. want het is beslist niet leuk als je zo je best doet, en bijna niemand daarop let. De maan zette alles op alles. Maar het hiep niet. Ze voelde zich op hel laatst zo ongelukkig, dat ze soms stiekem een traantje liet vallen. Dan dreven er lichte nevels om haar heen, maar er was niemand die dat merkte. En langzaam maar zeker doofde haar levensvuur. Soms ging ze half schijnen, nu eens aan de linker-, dan weer aan de rechterkant. Soms scheen ze helemaal niet. dan was de hemel inktzwart (Wordt vervolgd) Prijswinnaars TRUDI VAN ANDEL IN C.ORKUM en ROB BOKHORST IN ROTTERDAM hebben een prUs gewonnen. De woorden van deze puzzel moeten allemaal horizontaal, dus van links naar rechts wor den ingevuld. De naam van afbeelding no. I moet in hokje no. I, enz. Als alle hokjes ingevuld zijn, lezen we van bo ven naar beneden de naam van diertjes, naar wie je graag luistert Welke naam is dat? Mag ik de héle puzzel van jullie zien? Je kunt het pkizzeltje wel uit knippen en op een briefkaart plakken. Er wordt nogal eens ge vraagd hoe de oplossing ingestuurd moet wor den. Doen jullie het vóór dinsdag 12 januari? Het Is moeilijk om, als Je nog zo klein bent. op de been of liever gezegd op de schaats te blijven. Maar met vallen en opstaan leer je het Hoe was het op school? wilde het wel een beetje lukken? Elly den Harder jij bent een eind van huis geweest zeg. lag er veel sneeuw? Lia v.d. Berg ging het toneelstukje' goed? Ma rijke Mesker de tekening nog maar 's proberen, hè Heieen Verhagen woensdag gezellig ge weest bij je vriendinnetje? Ma rianne Maliepaard ja. Ma rianne. het is een afkorting, hoor. Jan Haitsma met harde sneeuw gooien is wel een beetje gevaarlijk Rob Bokhorst wat zal dat vrouwtje oud geweest zijn. heb je de puzzel al gemaakt? - Anneke v.d. Graaf hoe heet je nieuwe zusje? - Hanneke Lafeber kleuren is een leuke bezigheid, jammer van je verjaardag, ik wist het niet Sjanie Verburg jij kan vlug lezen, 't was zeker een spannend verhaal Phineke v.d. Berg ja ik heb het wel een beetje druk met jullie, leuk dat je hebt geschreven Lia den Haan gezellig van jou ook weer wat te horen, je moet thuis wel 's hel pen, denk ik. Netty v.d. Wel jij houdt er een hele verzameling op na van de brieven, "n aardig idee Wilma Schalk als jij Jarig bent hangen de vlaggen uit. voor jou extra fees telijk. Meisjes en jongens, ik wil het hierbij laten. Ik verwacht weer een heleboel brieven hoor. Dag. tot de volgende week. Hartelijke groeten van Tante Chris Beste meisjes en jongens. En, zijn we alweer aan het nieu we jaar gewend? De kerstbomen zijn afgetuigd en de ollebollenscha- en leeggegeten. Hebben jullie nog met de kerstboomverbranding mee gedaan? Wat een vuur geeft dat, hè? De vlammen laaien heel hoog op. Het is een prachtig gezicht, maar je moet wel voorzichtig zijn en het niet op je eentje doen. Jullie hebben heerlijk kunnen schaatsen in de vakantie. Was dat even boffen. Pia de Vroed schreef op een mooie kaart tenminste dat ze fl|n haar nieuwe schaatsen heeft kunnen gebruiken en Nely Hagen, met leuke plaatjes op haar brief geplakt, schreef ook dat ze er zo van houdt. Er waren nog meer kaarten voor tante Chris: van Harry Roodbeen, Rita en Marijke Bos, Leunie en An nie van Duyn, Cissy Spelstra, Ma rion Verheul Die het kerstver haal erg mooi vond Annet Wouters, Gertjan den Hartog Jonge hondjes zijn lief, hè? en Ria Rietveld. Zi| stuurde een zelf getekende. Hartelijk dank allemaal, ik vond het erg aardig. Hartelijk gefeliciteerd met jullie verjaardag!!! 10 jan. Plonia Boender, Ko- ninginnelaan 40. Poortugaal, 12 jaar. 11 jan. Gudelia Houtman. Burgersdijkstraat 37. Den Haag, 11 jaar en Marjolein Keizer, Beatrixlaan 3, Melissant. 9 jaar. 12 jan. Elma Vesseur, Burg. de Kempenaerstraat 9, Voor schoten, 12 jaar. 13 jan. Willem Loof, Herten kamp 10, Tholen, 12 jaar en Wim Mak, Alph. Ariënsstraat 130. Schiedam, 9 jaar. Puzzeloplossing Een voorspoedig en gelukkig Nieuwjaar. Oplossing puzzeltje Eva van Heijningen: kas, mes, das, mis, zes, les, jas, bos, els. Jammer dat hiervan het voor beeld weggevallen is. Eva had het er namelijk wel bij gete kend. Maar jullie hebben het gelukkig toch goed begrepen, dat was te zien aan de goede oplossingen. Acht april 1940: de Britse torpedobootjager Glowworm ramt met een laatste krachtsinspanning de Duitse kruiser Admiral Hipper. Slechts 31 van de 149 Engelse bemanningsleden overleven de kamikaze. Rond deze pijnlijk ware gebeurtenis, een van de vele heroïsche zeegevechten uit de laatste wereldoorlog, weeft schrijver Larry Forrester een anti-oorlogsroman die duidelijk maakt dat de vijand van vandaag ook de vriend van morgen zou kunnen zijn. The London Gazette van 6 juli 1945 mag dan schrijven dat het de Ko ning heeft behaagd het Victoria Kruis posthuum toe te kennen aan gezag voerder Gerard Broadmead Roope, het verandert niets aan het feit dat Forrester, zelf oud-gevechtsvlieger, in zijn boek Het Laatste Gevecht tus sen de regels door de lezer duidelijk maakt: Eens maar nooit meer. Het verhaal Is snel verteld. De Britse Glowworm wordt naar een be langrijk Fjord in Noorwegen gedirigeerd. Onderweg raakt het schip tijdens een zoekactie naar een overboord geslagen bemanningslid in gevecht met twee vijandelijke torpedobootjagers. Een fel gevecht waaruit de Glowworm als overwinnaar te voorschijn komt. Gehavend wordt de reis voortgezet als de Duitse Admiral Hipper ten tonele verschijnt met als uiteindelijk resultaat de ondergang van de Glowworm nadat het schip zich in de scheepshuid van de Duitser heeft weten te boren. Op voordracht van niemand minder dan zijn tegenstander volgt na de oorlog de onderscheiding voor Gerard Broadmead Roope die ondanks het bijdraaien van de Admiral Hipper in oorlogstijd verboden bij het gevecht het leven liet. Een sterk geschreven anti-oorlogsroman die de le zer evenwel laat zitten met de vraag: Had het allemaal wel zin? Het Laat ste Gevecht. Uitg. Hollandia, Baarm 229 blz., 14,90) Interactie in het huwelijk, door D. H. Woodhouse (uitg. het Spec trum. Utrecht), met voorwoord van M. Nevejan, zenuwarts, is slechts een dun boekje. Het bevat twee lezingen van het hoofd van een bureau voor huwelijksaangelegen heden te Londen voor een aantal medewerkers aan Nederlandse bu reaus voor levens- en gezinsmoei lijkheden. Maar die enkele bladzij den zijn zeer belangrijk, want ze roeren zeer diepe roerselen in de menselijke ziel aan, die verant woordelijk zijn voor huwelijksmoei lijkheden en het stranden van vele huwelijken. Woodhouse is van mening, dat de „traditionele dynamische psy chologie" niet voldoende is om de interactie-processen In het huwelijk te beschrijven, daar elke echtge noot afhankelijk is van de andere Hij geeft wegen aan waarlangs de moeilijkheden genezen kunnen worden of het uiteengaan kan wor den mogelijk gemaakt. In zijn twee de lezing richt hij de aandacht op maatschappelijke hulpverlening en opleiding, en waarschuwt tegen fouten. W. W. Revs: Aardriikikunde van Ne derland, tiende, door, drs. J. Bulsman herziene druk. Uitg. Bosch Keunlnq. Baarn. twee delen, reso. 229 en 224 blz samen f II,-. Ds. M. P. van Di|k: Nieuw Credo, proeve van nieuwe bellldenls. Uitq. Kok. Kamoen. 93 blz., f 7.50. Slpke van der Land: Ratietoe, het bon te leven van Suriname. Ultq. Kok. Kam pen, 135 blz., f 5,95. Cliff Richard: Ala Je 't ml| vraagt, de f4.95. P. J. A. Idenburg en P. Beugels (sa menstellers). Beleid voor de zeventiger jaren. Uitg. Kok. kempen. 108 blz.. f 6,90. Prof. dr K. H. Voous; Natuur, milieu en mens, tekst ven radiolezingen. 'Ultq. Kok. Kampen, 56 blz., f4.95. Een bundel opstellen Uit de nalaten schap van dr. H. Kraemer. Ultq. Kok, Kampen, 185 blz., f 16.75. A. M. de Moor - Rlngnalda: Vrouwen als u en ik, figuren uit de Bijbel. Uitg Kok. Kamoen. tweede druk. 226 blz.. f6.90. A J. P. Taylor en 1. M. Roberts (red Standaardgeschiedenis van de 20ste eeuw, deel II. 1914 - 1918 met voorwoord van prof dr. P J. Bouwman. Ultq. Stan daard Uitqeverll. Antwerpen. Utrecht, 448 blz., ve;e honderden authentieke Illustra ties In kleuren, f58,-. Ernest Borneman: Encyclopedie van de seksualiteit, In bewerklna ven dr. H Musaph, Uitg. Bosch Keunlng, Baarn, twee delen. resp. 381 en 464 blz., samen f 19.50. Wlm Mellhnk. Negentiende-een schlmmentheater9. Uitg Nod. Volksk dig Genoorschop. Schelmseweg 89. hem, 102 blz.. met III., f9,-. J. E. van der Brink: De tweede I rede. toelichting op Mettheus 21 Uitg. Kracht van Omhoog. Postbu» Gorkum. 185 blz.. f 4.50. Ook jouw geluk komt, Matty Ook jouw geluk komt, Mi door H. van der Galiën-de B (Uitg. La Riviëre en Voorho Zwolle) is een verhaal over t jonqemensen die hun teleurste gen In de liefde na veel strijd ten te verwerken. De een. Ru, Is lange tijd vei terd. maar de ander, Matty, stilte verdrietig. Zij worden tactvolle wijze door hun ouders qeleid. waardoor ze het leven Ie aanvaarden en hun ogen wor geopend voor het goede dat wezig is. Eindelijk hebben ze crisis doorstaan en ontmoeten een partner aan wie zij elk zich liefde kunnen geven, f fijn boek. (193 blz., 7,90). Voor hen die in dieren geïnteres seerd zijn is het voortreffelijk uitge voerde boek Leven in de dierentuin van Vitus B. Dröscher in meer dan een opzicht een lust voor het oog. Ruim honderd zwart-wit foto's en vijftien kleurenfoto's staan er in met een uitgebreide beschrijving van de betreffende dieren. We noemen nog enkele hoofd stukken, die voldoende aangeven hoe rijk geschakeerd en gevarieerd dit boek is. dat als ondertitel „avonturen en ontdekkingen" heeft: Apeiiefde en moederzorg, bij de dierenarts, vrijheid in het die renpark, de regels van de strijd, oorlog en vrede binnen omheining en mensen die met dieren leven. De auteur won bi) vele dierentui nen informaties In. (Uitg. het We reldvenster. Baarn, f 18.50). Een waardevol boek in het populaire genre over de verzorging van het zieke kind is „Mijn kind is ziek. Wat nu?" van Helga Wend, uit het Duits vertaald door A. J. Richel en verschenen bij La Rivlère en Voorhoeve, Zwolle. Het onderscheidt zich van de meeste andere uitga ven op dit gebied in zijn veelzijdige inhoud binrren een beperkte omvang van 216 pagina's. Want de schrijfster geeft niet alleen aanwijzingen hoe, in af wachting van de komst van de dokter, de meest voorkomende kinderziekten moeten worden aange pakt. Daarnaast beschrijft zij een stukje pedagogie als zij b.v. beschrijft hoe bij een kind angst voor een ziekenhuis kan worden tegengegaan. Helga Wend behandelt ook allerlei ernstige en min der ernstige ongelukken. In zulke gevallen kan een handboek als dit natuurlijk beter niet als naslagwerk worden gebruikt: Als ons kind door elektrische stroom wordt getroffen is het alleen gebaat bij een verstandig en snel optreden van moeder of vader. Als die dan eerst het handboek moeten raadplegen om daaruit aan de weet te komen dat men op houten planken of op een droge handdoek moet gaan staan om het slachtoffertje uit de stroomkring te bevrijden, ja, dan hoeft het waarschijnlijk niet meer. Daarom is met de kwalificatie „naslagwerk" lang niet alles ge zegd. Nuttig js het dat dit boek ook veel aandacht be steedt aan het bezighouden van zieke kinderen. Tips voor spelletjes met kleine en grotere kinderen die moeten liggen, die hun handen niet kunnen gebruiken of die hun ogen moeten sparen, ze zijn er in soorten en toegelicht met duidelijke tekeningen. Verder waardevolle adviezen bij inentingen, kuren en recepten voor diteetpatlëntjes, die elke moeder van jonge kinderen van pas kunnen komen. Het boek zit in een stevig geplastificeerde band en kost f 11,90. J. C. D. Smidje Verholen en de rare alchimist 108: „Fijn zo," lachte smidje Verholen. „Maar voor we dat gaan bespreken moet ge me eerst eens even vertellen of ge uw bediende Vosmaer een pak rammel hebt gegeven." De oude baas sprong geestdriftig op en riep: „Wel salderamentum! Nou en of! Ghy hebt my toch een briefeken in de hand gestoocken, waerin te leesen stond, dat Vosmaer my bedroogh? En ghy hebt my toen toch ook de colomotievens en de treynens laeten sien? Welnu, diezelfde middag nog kwam Vosmaer binnen en hy seyde tot my datter gheen gheleerde stofekens meer te coop waeren in der steede omdat er oorlogh was met de specken ende spanjolen. De smeercees? Ick wierd so cwaet, dat ick hem aenvloogh ende hem op syn cop timmerde!" Smidje Verholen lachte zich een kriek om dit verhal en bedacht intussen: „Zie je wel! Dan heb ik tóe' gelijk gehad! Nosco steekt er achter! Wat een schurk! Maar toch slim van hem om net te doen alsof ik het was, die hem op een bloedneus en een blauw oog had getracteerd!" „Maer nu moet ghe verder luysteren," vervolgde de rare alchi mist. „Ick hebbe myn uytvindingh gereed. Natuurlyck moest ick daervoor eerst een stofeken maecken, dat de geest ommedraayt. Dat is my geluckt. Daernae moest ick het teeghengift maecken. Dat is my oock geluckt. Sullen wy de proef eens nemen?" Hij wees een prachtig oud schilderij aan, dat hij opgehangen had, en vroeg: „Hoe vindt ghe dat? Het is een praghtig stuck van Claes van Leyden!" „Fantastisch!" antwoordde smidje Ver holen. „Ik wou wel, dat ik het had." „Drinck dan nu dit maer eens op," zei de alchimist, fijntjes lachend. Hij reikte de smid een glas over, waarin een heldere drank parelde. „Ick deed er slechts één druppelcken van myn stofeken in," ver volgde hij. „Drinck op en segh me dan hoe ghy het schilder- stuck vindt." De smid proefde voorzichtig een slok en keek toen met een vies gezicht naar het schilderij. „Bah, wat een smerig knoeiwerk is dat!" riep hij uit. „Haal asjeblief weg. dat walgelijke ding!" De alchimist hoorde dat en lachte zich bijna ziek Toen Luisa Freves negen jaar geleden begon met de uitg van het Nederlands Theater J boek zaten de theaterzaken in land nog vast oip hun plaats: tl ter was toneel en toneel hoord een schouwburg thuis. Later men „theater" wijder interpret! en kwamen er ballet en opera en nog later zelfs cabaret. Dit jaar heeft men een grote i vooruit gedaan en ook het thei gebeuren op de televisie opgi men In het officiële, veelzijdige objectieve theaterboek. In een speciale Inleiding ti David Koning aan, dat het t.v neel honderd maal meer put bereikt, dat schouwburgtoneel, leen door dit getal al heeft t.v.-toneel de toekomst en zakt schouwburgtoneel langzaam i zeker af tot een te verwaarli onderdeeltje. Daar helpt geen ve-moederen meer aan. zelfs ge-experimenteer. - integer zelfs! Zoals op de t.v. de g( films er toch komen, zo zal het met het toneel gaan. Het seizoen '69/70 ïs dat De kleine zielen" geweest, heeft moed qegeven voor De op de deur' en 'De kleine «Ha held', en voor veel wat er op gebied zeker komen zal. Inmiddels betekent dit, dat jaarboek nr. 19 behalve het qoede, dat het per traditie al er een nieuwe dimensie bij qekregen. die het nog waardei maakt als kroniek van theat beuren in Nederland. Als vanouds is het Neder Theater Jaarboek te koop in schouwburgen, maar nu ook b t.v.-organlsaties, de boekhande bij de drukker: Buijten Schip heijn. Valkenburgerstraat 106, sterdam voor de prijs van f 164 bladz. en zeer, zeer veli to's. Vanavond te xien Ned. '1 AVRO 7.05 uur Poets, de verborgen camera. 7.30 uur aflevering De goeverneur en J. J. 8.21 uur Mounties-show. 9.15 uur Engelbert Humperdinck-show. 10.05 uur Amerikaanse oorlogsfilm „Het peloton van luitenant Carter". Ned. 2 KRO 7.05 uur Billy Smart's kindercircus. 8.21 uur serie Marcus Welby: Drugs. 9.11 uur Brandpunt. .9.41 uur Kleinkunstplakboek. 10.28 uur Tot de dood ons scheldt: Lang zalle ze leven. Vanavond te horen Hilversum I KRO 7.30 uur In de volksmond. 8.00 uur verzoekplatenprogramma. 10.00 uur kritisch programma Cursief. 10.40 uur Goal. muziek en (schaats-)sport. Hilversum 11 VARA 8.05 uur Nederlandse chansons. 8.30 uur Herinneringen aan Paul Aletrmo. 9.00 uur klassieke muziek op de plaat. 10.45 uur Drie-ster. 11.15 uur Piggelmee. RADIO VANAVOND Hilversum l 402 m. KRO 18.30 Nieuws. 18.41 Ac- tuallt. 19.00 Musicerende dilet tanten: Fanfare-orkest. 19.30 (S) Volksmuziek. 20.00 ver- zoekplatenprogr. 22-M 'SI Kur- slef: een programma da' schuin tegen de dingen aan kijkt. 22.25 Avondgebed. 22.30 Nieuws. 22.40 (S) Goal...! muzi kaal sportprogr. met corrur taren en reportages. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum 2 29* m. VARA 18.00 Nieuws. 19.11 Ac tualiteiten. 18.20 Lieve Tante Traus: licht progr. 19.05 (S) Uit eigen huis: studJo-opna- men. 19.30 Nieuws. 19.35 De Scala 1918-1926 (gr.). 20 05 (Si Ned. chansons met orkestbege leiding 20.30 Tn gesprek met de heer W. Sandberg: herinne ringen. 21.00 (S) Serenade: mo derne en klassieke kamermuz (opn). 22,40 Nieuws. 22.40 Mede delingen. 22.45 Driester: ac tueel progr. 23.15 (Si Pig gelmee: licht muziekprogr. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE VANAVOND nederland l NOS 18.45 (K! De Woefs en de Lamaars. STER 13.50 (K) Reclame. NOS 18.55 (K> Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame AVRO: 19.05 (K) Poets: de avonturen van een verborgen camera. 19.30 GO De Gouver neur en J.J. (The Governor and J.J.). TV-serlc STER: 19.55 GO Reclame. NOS: 20 00 (K) Journaal STER: 20 15 (K) Re clame. AVRO: 20.21 (Ki De Mountles Show. 21.15 (Ki De Eneeibert Humperdlnek Show 22.05 GO Het peloton van Lui tenant Carter (Carter's Army! TV-film NOS: 23 20-23.25 GO Journaal. Nederland 2 NOS: 18.46 GO De Woefs de Lamaars. STER: 18.50 (Ki Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. KRO: 19.05 (K) Billy Smart's Kindercircus. STER: 19.55 <K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. KRO: 20.20 (K) Marcus Welby, TV-serie. 21.22 Brandpunt. 21.41 (K) Knip Knip Klats Klodder: Klein kunstplakboek. 22.28 (K) Tot de dood ons scheldt: sati rische comed ie. 23.01 Epilo NOS: 23.06-23.11 (K) Jourrw BELG IE Kanalen Nederlands: 2 en 10 13.00 (K )Fabe!tjeskrant. 18.06 GO U.F.O. Feuilleton voor de jeugd (8). 19.05 Autorama. 19.35 Zoeklicht en Hier spreekt men Nederlands. 19.43 Mededelin gen. 19.45 Nieuws. 20.10 Hier is Lucy, tv-serle. 20.35 Cansonls- slma, amusementsprogramma. 21.35 Echo. 22.05 (K) Reis naar het onbekende, polltlefeullle- ton (15). 22.55 Nieuws en een samenvattende reportage van de basketbalwedstrijd Royal TV-Standard. RADIO MORGEN (Zondag 10 Jan.) Hilversum I. 402 m. KRO: 8 00 Nieuws. 8.10 Het levende woord. 8 15 (S) Badlnerie: klassieke muziek (gi> 9 00 Nieuws en waterstanden. 9.15 (S) Laudate: gewijde muziek (opn). 10.00 Eucharistieviering. 1100 Nieuws. 11.02 (S) Radio Kamerorkest (opn). 11.55 Mede delingen. NCRV: 12.00 Kerkor gelconcert. 12.40 Tussenbeide- actuele kroniek. 13 ÖO Nieuws. 13.10 (S) Psalmen, muzikale le zing. 13 20 (Si Unlvcrslteltskoor van Grenoble (er). 13.55 Vi sioen en visie, literair pro gramma NOS: 14.15 (Si Con certgebouworkest en solLst. (In de pauze. pl.m. 14.55-15.20 Adempauze). 16.30 De veran- derbaarheid van de mens en de Culturele Antropologie, gastcollege. CVK: 17.00 Gere formeerde kerkdienst. 18.00 Schriftnoten. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Waar blijft het Wilde Ganzen-geld? 18.58 Wilde Gan zen. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 (S) Muslca Sacra: klassieke gewijde muziek (opn). 19.45 Aktueel belijden, lezing, io on (S): Klassieke kamermuziek (opn). 20.33 (S) Com nu met sangh: samenzang. KRO: 21.00 (S) Muziek a Go Go: licht mu ziekprogramma. 22.00 Kruis punt: magazine met achter grondinformatie over kerk en samenleving. 22.25 Overweging 22.30 Nieuws. 22.40 De zingende kerk. 23.00 Audio: muzikale In formatie voor kenners en lief hebbers. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 238 m. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Actualiteiten 8.18 Voor het platteland. 8.25 Weer of geen weer. i_ Sportmededellngen). 9.45 Hu manistisch Verbond. IKOR 10.00 Klnderdlenst. 10.30 Re monstrantse kerkdienst. 11.25 Wilde Ganzen. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: (S) Muzikaal onthaal. 13.00 Nieuws. 13.10 De toestand In de wereld, lezing. 13.19 Ra diojournaal. 13.35 Delta: infor matieve show. met commenta ren. meningen, voorspellingen en muziek. NOS: 14.30 Pro gramma voor de bultenlandae arbeiders. VARA: 17.00 (S) Po pulaire muzlekshow met VA- RA-Dan»orkest. 17.50 Nieuws. NOS: 18.05 Mededelingen. 18.10 IS) Metro's Concert Music: Metropole orkest. VARA: 18.30 (S) En die heer die kiest een vrouw, cabaretprogramma. NOS: 18 50 BU nader Inzien: Journalistenforum. VPRO: 19.30 Nieuws. 19.35 Amsterdams Strijkkwartet 20.00 Tussen kritiek en aanpassing: gesprek over de strijd ln de Duitse so ciologie. AVRO 20 30 (S) Ver zoekplatenprogramma 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelingen. 22.43 Radiojournaal. 22.55 <S) Licht platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum III. 240 m. AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Platenpro gramma. in oo Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Verzoekpla ten. 13.00 Nieuws 13.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue. NOS: 14.00 Nieuws. 14.02-18 00 Langs de lijn: sport en muziek (15.00, 16.00 en 17.00 Nieuws). TELEVISIE MORGEN (Zondag ia Jan.) Nederland I. TELEAC: 14.30 Studeren - les 1. NOS: 15.00 Journaal. 15.02 Weekjournaal - met titels voor slechthorenden. 15.22 Verkeersinformatie. 15.25 (K) De Borderers, TV-serlc. 16.15 Schaatsen - reportage van de Nationale Kampioen schappen te Amsterdam 16.55-17.00 Toto-Uitslagen. TE LEAC: 18.20-18.50 Dammen voor beginners les 17. NOS: 18.55 GO De Woefs en de La maars. CVK/IKOR/RKK: 19 00 GO Bljbelvertelllng voor kin deren. CVK/IKOR: 19.05 (K) Marlnl, gespeelde documentai re over de situatie van de vrouw ln het huidige Indonesië. NCRV: 19.30 (K) Stress: documentaire over geestelijke inspanningen. NOS: 20.00 (K) Journaal. NCRV: 20.25 Bomanfi in Triplo - een bewo gen confrontatie (herhaling van 23 november). 21.30 (K) Herkent U deze melodie?: mu zikale quiz. 22.30 Dagsluiting. NOS: 22-35-22 40 (K) Journaal Nederland II. NOS: 18.55 (K) De Woefs en de Lamaars. 19.00 GO Journaal. 19.05 (K) De Vrijbuiters. TV-feuilleton voor de' jeugd. 19.30 Studio sport I. 20.20 (K) Panoramiek: achter grondinformatie over gebeur tenissen in binnen- en buiten land. 20.45 <K) Dubbeldekkers, TV-serle21.10 Studio Sport II. 21.35 (K) Video: terugblik op 14 dagen aktlvltelt van televisie en andere pubblictteitsmedla. 32.15-22.20 (K) Journaal. RADIO MAANDAG Hilversum I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Het levende woord. 7.16 Badlnerie: klas sieke en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32-7.40 Actuali teiten: 8.00-8.10 Nieuws). 8.25 Overweging. 8.00 Nieuws. 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 10.00 (S) Pianorecital (•gr). NOS: 10.15 De komende week in het Nederlandse mu ziekleven. KRO: 11.00 Nieuws. 11.03 Voor de zieken. 11.30 Be jaardenprogramma. 11.55 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Los- Vast: gevarieerd programma. Cl2.21 Voor boer en tuinder: 12.28 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nieuws; 12.41 Hier en Nu: actualiteiten: 12.58 Rebus). 14.05 Schoolradio. 14.30 Klavecimbel-recital. 15.00 Gereformeerde middagdienst. NOS: 15.30 Zoeklicht op Ne derland: reportages en com mentaren. (16.00-16.02 Nieuws). NCRV: 17.30 NORV en Bloc: actueel programma met muzi kale illustratie. (16.19-18.29 Po litieke Partijenuitzending van Binding Rechts. Hllversum.il, 298 m. VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.20 Spitsuur Amster dam: lichte grammofoon mu ziek en reportages. (7.33-7.38 Van de voorpagina.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.U Actualiteiten. 8.22 Spitsuur Amsterdam (vervolg). 9.10 Verzoekplaten voor de vrouw. (9.35-9.40 Waterstan den.) NOS: 11.00 Nieuws. 11.03 Repertorium (gedeeltelijk ste reo): omroeporkest met mo derne muziek. VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: klassieke mu ziek met tussen 12.00 en 14.00 nieuws en informatie over muziek. 14.30 Schoolradio. NOS: 14.50 Beroepsarbeid van de gehuwde vrouw, lezing. 15.20 (s) Licht muziekprogram ma (opn.). 16.00 Nieuws. AV RO: 16.03 Caritfia: muziek uit Suriname en de Nederlandse Antillen. 16.30 Mikadoo: jeugd programma. 17.30 Licht orgel spel. 17.40 Overheidsvoorlich ting. 17.55 Mededelingen. Hilversum III 240 m. NCRV: 9.00 Nieuws. 9.03 Popstatlon. (10.00 Nieuws.) TROS: 11.00 Nieuws. 11.03 Suzle Cream Cheese. 12 00 N'ei'ws. 1* i" J»*- on Radio. KRO: 18.00-18.00 Pop-mixture. ('4.00. 15.00. 16.00 en 17.00 Nieuws.) TELEVISIE MAANDAG Nederland I. NOS/NOT: 10.45-12.00 Schooltelevisie. TE LEAC: 12.00-12.30 Onze land bouw nu en straks - les 10. Zondag te xic Ned. 1 NCRV 7.05 uur (CKV/IKOR) Marini, gespeelde document^ over de vrouw in Indonesië. 7.30 uur film over menselijke reacties, Stress. 8.25 uur herhaling ,3omans in triplo". 9.30 uur muzikale quiz „Herkent u deze melodie?! Ned. 2 NOS N 7.05 uur De vrijbuiters: Het geheim van de gasflestgjr 7.30 en 9.10 uur Studio Sport. M 8.20 uur Panoramiek. e 8.45 uur Dubbeldekkers: De controleur verliefd, e 9.35 uur Video. igj Zondag te horC, Hilversum 1 NCRV en KRO 5.00 uur (CVK) dienst uit de geref. Bloemcampket^tr Wassenaar; voorganger ds. L. Bech. 7.05 uur geestelijke muziek. 8.35 uur gevarieerde geestelijke liederzang. 9.00 uur Muziek a go go. 10.00 uur discussiemagazine Kruispunt. 11.00 uur Audio, muzikale informatie. Hilversum II AVRO 8.00 uur (VPRO) programma over kritiek en passing. 8.30 uur klassiek verzoekplatenprogramma. 10.55 uur Voor de nacht uit. boi

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 16