•NIEUWS Insluiper Delftse flat bekent B. en W. Katwijk willen met Verolme in zee Sonny Liston dood feUV/E LEiDSE COURANT WOENSDAG 6 JANUARI 1971 LEIDEN Et zijn verschil lende manieren om de winter te "beleven. Je leunt in de stede lijke straten door de bepekelde, blubberige sneeuw soppen, natte voeten krijgen, je wanten kwijt zijn en je pet vergeten, terwijl je de eerste de beste keer dat de straten een beetje glad zijn onderuit gaat met je fiets. Dat kan. Je kunt ook.zeggen, kom, het vriest, ik ga eens kijken hoe het er buiten de stad uitziet. Eerst rijd je door de be sneeuwde Veenstreek, ziet de mensen schaatsen op het ijs, de schapen mekkeren in de wei landen. Wie zei er ook weer dat schapen wit zijn? In de ver blindende sneeuw zijn ze bijna zwart. „Kom maar schaap, ik heb hier nog wat onbesneeuwd gras voor je". Nieuwsgierig drommen ze voor het hek, beruiken het gras en stappen, de neus op getrokken, terug naar de wel gevulde voerbakken. Winter in de Veenstreek. Je ziet het allemaal wél, maar voelen doe je het pas, als je na een schuiverige wandeling over de bevroren wateren, stilstaat. De voeten ijskoud, maar je voelt ze niet. Je luistert naar de stilte. Geen bussen, auto's en pratende mensen, geen verve lende dingen die je moet ont houden. Alleen maar de stilte. Alles wat je voelt is de ruimte om je heen, de witte ruimte. Een vogel krijst. De vissers zwijgen aan hun zorgvuldig uitgehakte wak. De vissen willen niet zo erg bijten vandaag. Stug volhouden. Touw tje met een sleutel. Dan denkt de vis dat het een glinsterend visje is. Iets lekkers, iets dat niet te versmaden valt. Maar vandaag vliegen ze er niet in, de vissen. Ze blijken minder bij ziend dan de visser verwachtte. Over al het ijs de bevroren voetstappen van zwanen. Aan het eind van de wandeling zijn ze ontdekt. Midden op de ijs vlakte liggen twee witte dieren argwanend naar de naderende mensen te kijken. Je ziet ze denken: nog twee stappen dichterbij en ik haal uit. Als we weglopen vouwt een van de dieren zich op en gaat slapen. De ander blijft de wacht houden. alleen maar koud is. Als troost. Je zou ze even naar de witte stilte willen sturen, even laten proeven van alles. Maar dat kan niet. Je kunt alleen vertellen hoe het er is. Als ze het begrijpen, zullen ze zelf wel gaan. Een weg is een weg. Asfalt, centimeter voor centimeter neergelegd door mensenhanden. Eindeloze zwarte streep naar vage dorpen. Plotseling trekt uit het zwart een vogel los. De ge tekende vleugels brengen hem snel boven de bomen uit. Hij hoort bij het landschap, en voelde aan, dat hij precies op het moment dat we keken, moest opvliegen. Gewoon omdat het dan nog volmaakter leek. Het leuke van kleine dorpjes aan bevroren water is, dat er altijd wel een cafeetje is, waar de pan met erwtensoep klaar staat. Daar wordt gebiljart en vol spanning gespeeld aan een ma chine met bellen en lichtjes. DELFT Dc 25-jarige verkoper J. C. K., die gistermiddag door de Delftse politie werd gearresteerd en ervan werd verdacht de 21-jarige mevrouw Van Staaijeren een dag tevoren in de Debussyflat in Buiten hof te hebben aangevallen, heeft rond het middaguur een volledige bekentenis afgelegd. Er wordt nu een onderzoek naar ingesteld of de insluiper te maken heeft met de wurgmoord' op Ada Lansbergen-Hölscher. KAT\VIJK In de raadsverga dering van november is om terzake nader geïnformeerd te worden het voorstel tot deelneming aan een ge meenschappelijk project voor de af voer van vuil aangehouden. Ter voldoening aan het verzoek vap de raad werd op 7 december een voorlichtingsbijeenkomst gehou den. Daar voor meer gemeenten en ook voor Katwijk overa enige tijd geen mogelijkheid meer bestaat het vuil te storten dient nu in principe een be slissing te worden genomen omtrent de toekomstige vorm van vuilver werking teneinde tijdig de nodige maatregelen te kunnen nemen, aldus b en w. Van de vuilverwerkingsmethoden komen in principe alleen nog in aan merking vuilverbranding of het per sen van vuil. De milieuhygiënische en financiële aspecten alsmede de door Verolme uitsluitend voor de totstandkoming van dit eerste pro ject in Europa gegeven langdurige en ruime garantie in aanmerking ne mende, menen b en w hun voorstel van 17 november te moeten hand haven. Vil de DUINSTREEK KATWIJK De heer D. Boon uit Apeldoorn houdt vrijdagavond om 7.45 uur een bijbellezing in het lokaal Stengelinstraat'1. Onderwerp is „De lijdende knecht des Heren" (Jes. 49). Deze lezing is de eerste van een serie waarin de heer Boom (om de veertien dagen) spreekt over Jesaja 49 tm. 57. KATWIJK B en w stellen de raad de volgende aankopen voor: Tramstraat 71 en 71a (f 37.000); Bal juwstraat 27a (f 15.000); Waaigat 18b (f 10.500); Stationsstraat 18 (f 18.000); gronden en opstallen aan de Zuid straat (f 368.520). RIJNSBURG Ds. C v d Bergh uit Katwijk aan Zee spreekt vrij dagavond om 8 uur voor de herv. LAS VEGAS De oudwereldkam pioen boksen in het zwaargewicht Sonny Liston, is vanmorgen dood aangetroffen in Las Vegas, in de Amerikaanse staat Nevada. Charley Sonny was geboren op 8 mei 1932 in St. Francis County in de Amerikaanse staat Arkansas. De sheriff van Clark County bij Las Vegas, maakte bekend, dat de plaatselijke lijkschouwer hem om 11.59 plaatselijke tijd had bericht dat het lijk van Liston in zijn woning was gevonden en dat het erop leek dat Liston al ten minste een week geleden om het leven moest zijn ge komen. De echtgenote van Liston was niet in de stad. Over de oorzaak van zijn dood is nog geen mededeling gedaan. ZOETERWOUDE Onder goede weersomstandigheden hield de ijs- club gistermiddag wedstrijden voor de jeugd. Ruim 100 „cracks in de dop" lieten zich inschrijven op de banen bij de Geerbrug. Uitslagen: meisjes: klas 1-2: Marian de Hollander; klas 3-4: Inge van Klink; klas 5-6: Ber- nadet v Diemen; jongens: klas 1-2; Sjaak den Elzen; klas 3-4: Adrie van Diemen; klas 5-6: Ted Schrader; Evangelisatie, in de zaal van de chr. geref. kerk.

Nieuwe Leidsche Courant | 1971 | | pagina 5