INSPRAAK, MAAR WAAR EN WANNEER? Vier noodlokalen voor het onderwijs Leiderdorp ziet goede perspectieven Meerderheid S.E.R. voor vertikale prijsbinding KERSTBOUTVERI.OTING Sporttoernoi in Katwijk Uit de RIJNSTREEK Inbrekers op pad in Sassenheim Riolering hoger op de lijst Ridderveld hee bibliotheek P. Oskam overledd NIEUWE LEIDSE COURANT LEIDEN Hij bestudeerde de speelgewoonten van kinderen in Leiden-noord. Hij maakte een vergelijkende studie van twee speel- gelegenheden, die op-verschillende wijze in de woonomgeving van Surinamestraat resp. Bonairestraat werden ingebracht en werkte zijn waarnemingen uit in een proefschrift van 214 pagina's waarop hij in Utrecht promoveerde tot doctor in de sociale weten schappen. Maar vraagt men doctor Eddy Ackermans, welke speel- gelegenheid in Leiden nu goed of welke minder is, dan blijft hij het antwoord schuldig. De wetenschapsman Ackermans zegt: „Wat goed of slecht is, dat bepaalt de samenleving. Ik kan niet zonder meer een uitspraak doen over wat goed of wat niet goed is. In Leiden zou zoiets in overleg met de Culturele raad, de Leidse Jeugd Actie, het Maatschappelijk Contact Orgaan en dergelijke instellingen besproken kunnen wor den". „Ik doe pertinent geen uitspraak over de sjtad Leiden. Ik heb voor deze studie mijn keuze bepaald op de nieuwbouwwijken omdat de proble matiek zich daar in sterke mate toespitst. Maar het had ook de bin nenstad kunnen zijn of een oudere buitenwijk. Ik kan me voorstellen, dat een binnenstad, die je volpropt met verkeer, niet aantrekkelijk is als speelgelegenheid. Maar als een kind zestienhoog woont, dan wordt zo'n binnenstad met die kleine huisjes en zo toch weer wèl aan trekkelijk." Verband Dr. E. Ackermans is medewerker aan het Nederlands Instituut voor Pre ventieve Geneeskunde (TNO) te Leiden. „Psycholoog, van huis uit", verduidelijkt hij. Maar daarmee is het rechtstreekse verband tussen het voorkomen van ziekten en de woonomgeving als onderwerp van zijn studie nog niet duidelijk. „In hoeverre dit „preventieve ge neeskunde" is?" vraagt dr. Acker mans voor zich uit. „We moeten niet pas optreden als kwalen mani fest worden, maar eerder. Een oor zaak van ziekten kan liggen in het werk, in lichamelijke conditie maar ook in het opgroeien van kinderen want die vormen de volgende gene ratie. Welnu, als er verband bestaat tussen speelgelegenheid en gezond heid, dan moet je dat verband ook- aantonen. Een ander uitgangspunt is de onvrede die er bestaat over de vormgeving van het wonen, met name wat be treft de nieuwbouw." Dr. Ackermans zegt: „Je kunt niet wetenschappelijk bewijzen dat er verschil is tussen beton en gras. En dus ook niet dat er verschil is tussen speelgelegenheid van kinde ren op beton de straat of op een grasveld. In mijn proefschrift heb ik gepoogd relatie te leggen tusen de „gedragswetenschappen" en de architectuur. Het tweede deel gaat over de betrokkenheid van de speelgelegenheid op de omgeving. Je ziet in zo'n wijk speelgelegenheid. Het is niet zo belangrijk dat die er is. Wel: hoe het komt, dat ze er is. Het gaat erom, dat je het verschil te zien krijgt in speelgelegenheid, die gemaakt werd en die, welke gewenst werd. Daarom is inspraak zo belangrijk. Studies als deze worden „bekommer- nistudies" genoemd. In dit geval uitte zich die bekommernis in het zoeken naar informatie over en het in kaart brengen van dat, wat zich in de omgeving afspeelt. Ik wilde inzicht krijgen in wat stede- bouwkundige structuren nu eigen lijk doen: gesloten bebouwing of open bebouwing, bijvoorbeeld. Daar zit dikwijls een bepaalde filosofie in. Maar de vraag is: „Maakt zo'n filosofie verschil voor wat betreft het gedrag van de bewoners?" en bovendien: „Wat gebeurt er, als je speelgelegenheid in een bestaande woonomgeving creëert?" De pedagogjsche verantwoordelijk heid voor de woonomgeving ligt riiet in de eerste plaats bij de spe- cialsten. Die ligt bij de groeperin gen in de maatschappij èn de spe cialisten. Die ligt bij de groeperin- vormgeving van een woonwijk vaak bepaald worden door de fi nancier. Inspraak „Men spreekt over „hèt kind". Dat doet me denken aan de lagere school: daar hadden ze het over Het Kind In Afrika en hoe je dat goed kon doen. Maar Het Kind bestaat niet. Je moet een kind be schouwen in zijn groep. Een kind wil ergens bijhoren. En bovendien: dacht u nu,, dat er menzen zijn die zouden verhuizen omdat op een be paalde plaats een bepaalde speel gelegenheid is? Dat gebeurt zó al niet omdat je blij mag zijn dat je een huis hebt. Maar wat belangrij ker is: „Wat kunnen we doen, als de wijk er al'IS? Het blijft voor velen een vraag „Hoe kunnen we er (tijdens de voorbereiding van de bouw) tussen komen?" Door in spraak. Iedereen zegt dat. Maar er is niemand, die weet, waar je daarvoor moet zijn of op wélk mo ment. Het gaat er om dat we samen van een stuk moois een nog fijner samenleving maken. Door mijn studie heb ik het nodige denkmate- riaal daarvoor willen aandragen." KOUDEKERK De „parkeerex- cessenverordening" van de gemeente zal 1 januari in werking treden. Deze verordening heeft tot doel het weren van tankauto's en vrachtwagencombi naties, die de bebouwde kom ontsie ren en hinder opleveren voor de be woners. In het industriegebied aan de Hoogewaard is parkeerruimte gescha pen voor deze auto's. ALPHEN In de Chr. Gerefor meerde kerk is donderdagavond 'n bij eenkomst gehouden, die was afge stemd op het Kerstfeest. Hieraan werd medewerking verleend door le den van de verschillende verenigin- ZOETERWOUDE De gemeente raad heeft de begrotingen voor 1971 zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Hij deed dit ondanks het feit, dat slechts de eerste ronde van de algemene beschouwingen plaats vond. De kritiek daarin op de begroting zelf was zo gering dat de raad geen be zwaar had tot goedkeuring voordat B. en W. hierop antwoorden. In tegen stelling tot de gang van zaken in de laatste jaren maakten vele leden van de raad gebruik van de mogelijkheid tot het houden van een algemene be schouwing. Zo kwamen alle vertegen- woprdigcrs van de KVP aan het woord. Mede op voorstel van enkele afgevaardigden besloot het college schriftelijk te antwoorden, en dit in een volgende vergadering aan de orde te stellen. De belangstelling op de publieke tribune was zo groot dat velen met een plaats in de hal genoegen moes ten nemen. De voornaamste reden hiervan was een schrijven van een aantal scholen, onderwijsteams, oudercomité's e.d. waarin verontrus ting werd uitgesproken over de huis vesting van het onderwijs, met name van het openbaar basisonderwijs. De voorzitter zei dat het college geen verwijt kan worden gemaakt. Bij de bouw van een school spreekt de wet over het aantal leerlingen dat er op dat moment is, en mogen prognoses geen rol spelen. Dit is een grote han dicap voor een groeiende gemeente als Zoeterwoude. Voor de bouw van een nieuwe school voor het basison derwijs zijn er nog steeds problemen rond de grondverwerving terwijl ook de financiering nog niet rond is. Heet van de naald deed de voorzit ter het voorstel vier lokalen te huren en deze te plaatsen in de „Loethe". Hier zou dan de openbare school kunnen worden ondergebracht terwijl het bestaande gebouw als reserve achter de hand kan worden gehouden voor het kleuteronderwijs als hieraan behoefte zou ontstaan. De heer D. Hulsbos toonde ziich ont- housiast maar hoopte dat de realise ring van een definitieve school hier door niet op de larvge baan zou wor den' geschoven. Burgemeester Det- mers zei dat dit geenszins het geval is. Het plan hiervoor is immers goed gekeurd, het ontwerp heeft de goed keuring van de welstandscommissie en het krediet is gevoteerd. De plaats van de lokalen is zodanig gekozen dat ook in de toekomst hiervan gebruik kan worden gemaakt. De raad besloot tot huur van vier lokalen voor vijf jaar. Aan het eind van de vergadering toen het publiek de gelegenheid kreeg tot het stellen van vragen, kwam de heer A. Renierse namens de adres santen hier op terug. Er waren bij hem nogal wat vragen gerezen, o.m. of de inspectie op de hoogte is en akkoord gaat. Deze oplossing lijkt niet langer dan voor één jaar vol doende. De wet biedt meer mogelijk heden. Hij vroeg een nader contact van het gemeentebestuur met de briefschrijvers om te bezien wat men in Zoeterwoude voor het onderwijs kan doen. Burgemeester Detmers zeg de dit toe vóór 7 januari. De geloofsbrieven van de heer O. P. Rijsdijk werden in orde bevonden. lm de volgende vergadering zal deze vertegenwoordiger van de Lijst Nieuw Gemeentebeleid worden geïn stalleerd. De oude vuilnisauto die overbodig is geworden wérd voor een bedrag van f 4.000 aan Noordwijkerhout ver kocht. Als opvolgster van mevrouw Jon- geneel-v.Veen werd mej. A. C. Boom uit Voorschoten benoemd tot hoofd leidster van de openbare kleuter school. Bij de rondvraag stelde de heer G. de Groot het euvel van te laat herbe- straten aan de orde wanneer er bijv. kabels zijn gelegd. De gang van zaken in het Indus trieschap De Grote Polder wekte naast de bedenkingen van Dr. Pley ook de verwondering van de heer D. Hulsbos die zelf zitting heeft in het bestuur van het schap. De heer J. H. v.d. Ploeg, jarenlang raadslid, vroeg vanaf de publieke tri bune het gemeentebestuur maatrege len te nemen om de vuren in de nieuwjaarsnacht zoveel mogelijk te gen te gaan. De overlast voor de om wonenden is groot. LEIDERDORP In hun voor woord bij de begroting noemen B. en W. een aantal nieuwe taken, waar onder: blad ter informatie van de In woners; subsidie openbaar vervoer; doorstromingspremie woonruimte; aansluiting bij de Leidse schoolad viesdienst; exploitatie kinderboer derij in De Houtkamp; algemene sub sidieregeling jeugdsport; exploitatie semi-permanent ]eugdgebouw; exploi tatie van een gemeenschapscentrum; exploitatie van een sporthal; invoe ring cultureel jongerenpaspoort; sub sidie kinderspeelzaal. Er is een sluitende begroting voor de gewone dienst. B. en W. zullen van alle belastin gen nagaan hoelang de huidige tarie ven gelden, en of aanpassing van de tarieven gewenst is. Er zijn twee bestemmingsplannen in voorbereiding voor de Achthove- nerweg. Het eerste slaat op het ge deelte tussen die weg en de Oude Rijn, tussen Does en noodslachtplaats. Het tweede beslaat slechts een klein gebied tegen de grens met Koudekerk. De gedachten van B. en W. hier over gaan uit naar de bouw van vrij staande woningen (bungalows). B-. en W. menen in het algemeen dat er goede perspectieven zijn. Er kunnen verschillende werken worden uitgevoerd waarvoor al eerder goedkeuring is verkregen, zoals de gecombineerde derde en vierde fase van De Houtkamp, de aanleg van een centrale riolering in een gedeelte van de Hoofdstraat, globaal tussen de Eikenlaan en de Berkenkade; de reconstructie van de Achthovener- weg, eerste fase (tussen de grens met Koudekerk en het bedrijf Duri- sol); het bouwrijp maken van het be stemmingsplan Binnenhof; het aan leggen van een stamriool tussen de Van Diepeningenlaan en de Engelen- Daarnaast is er een aantal kredie ten, die nog niet konden worden ge- effectueerd wegens het ontbreken van vaste financieringsmiddelen: kleuter- en basisschool Wilddreef; aanleg bushaltes Zijllaan- en Meije- polder; bouw en inrichting van een gymnastieklokaal bij de Willem de Zwijgerschool; uitbreiding van deze school met 'n elf die lokaal; subsidie voor restauratie van het kerkge bouw en het orgel van de Hervorm de Gemeente; aanleg van een ver warmingsinstallatie in het Dorpshuis; uitbreiding van de algemene begraaf plaats; bouw van een aantal kleuter en basisscholen in Binnenhof; asfal tering van een aantal klinkerstra ten (allereerst Ericalaan, Acacialaan en Van der Valk Boumanweg tussen Persant Snoepweg en aan van Ouder zorg); aanleg van een parkeerterrein bij het zwembad. TUINBOUW KRIJGT HET MOEILIJK LEIDEN De Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemcnveilingvereniging „Leiden en Omstreken" GA verga derden in de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal. „Vooruitzien in het komende j^ar is", aldus voorzitter B. van Vliet, „voor de tuinbouw een bijzonder moeilijke zaak. De stijgende olieprij zen en arbeidslonen maken het voor de tuinder steeds moeilijker het hoofd boven water te houden. De vei- Voor Centrale Verwarming Grimbergen Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg Gemeente Katwijk Hondenbelasting De in 1970 ten kohiere gebrachte hou ders van honden worden voor 1971 voor hetzelfde aantal honden, naar de zelfde onderscheiding, ambtshalve aan geslagen, tenzij vóór 31 januari 1971 schriftelijk aan burgemeester en wet houders wordt medegedeeld, dat in de aanslag wijziging behoort te worden aangebracht of dat geen aanslag meer behoort te worden opgelegd. Zy die houder worden van één of meer honden, zijn verplicht daarvan aangifte te doen door middel van een kosteloos ter secretarie, afdeling fi nanciën verkrijgbaar formulier. lingomzet zal dit jaar ongeveer gelijk zijn aan die van 1969 nl. ongeveer 19'/- miljoen. De voorsprong van f 700.000, die tot en met november be stond, dreigt door de lage sla- en spruitenprijzen deze maand geheel verloren te gaan". De veilingprovisie blijft voor 1971 ongewijzigd. Ook in de kistenhuur komt geen verandering. In het bestuur werden de heren J. M. Kranenburg, M. A. v.d. Burg en P. Heijboer herkozen, terwijl in de va cature van wijlen de heer J. B. v. Sandijk werd gekozen de he^r A. v.d. Does. In de Raad van Toezicht werd de heer D. v. Sandijk gekozen. Gezinsverzorging tot 100 pet subsidiëren KOUDEKERK De Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsver zorging voor Hazerswoude en Koude kerk verzocht het gemeentebestuur een verhoging van de subsidie voor de gezinsverzorging tot 100 pet. Reeds in december '69 besloot de gemeente raad tot een verhoging van de subsi die voor bejaardenzorg tot 100 pet De overblijvende lasten van de stichting werden tot nu toe gedragen door de diakonieën van de Hervormde Ge meenten en de Gereformeerde Ker ken, het rijk en de beide burgerlijke gemeenten. Het aandeel dat de diaconieën van de Hervormde Ge meenten en de Gereformeerde Ker ken moeten dragen blijkt doo. deze instellingen niet meer op te brengen. Aangezien de Stichting in staat moet worden gesteld om in afwachting van een nieuwe stichting haar werkzaam heden te blijven verrichten, achten b. en w. het noodzakelijk dat de ge meentelijke subsidie voor de gezins verzorging gaat tot 100 pet. Als voor waarde stellen b. en w. dat de fusie- besprekingen nog in 1971 worden af gerond. Met de verhoging is voors hand f 10.000 gemoeid. (Van onze soc.-econ.redactie) DEN HAAG De meerderheid van de Sociaal Economische Raad heeft zich uitgesproken tegen een wettelijk verbod van vertikale prijsbinding, het systeem waarbij fabrikant of impor teur winkelprijzen dwingend kunnen voorschrijven. Deze meerderheid meent dat niet verder mag worden ge gaan dan het tegengaan van misbruik van de vertikale prijsbinding. Voor dit standpunt stemden 21 van de 38 aanwezige leden, tw. de onder nemersvertegenwoordigers en de meer derheid van de kroonledgn, de vakbe weging en een minderheid van de kroonleden, alsmede ser-voorzitter drs. J. W. de Pous zijn voor een wette lijk verbod van vertikale prijsbinding, zodat de regering een verdeeld advies krijgt. Om het SER-advies is reeds in de cember 1968 gevraagd. De huidige wetgeving verbiedt alle vormen van collectieve vertikale prijs binding, alsmede individuele vertikale prijsbinding voor een aantal duurzame gebruiksartikelen. Er moet uiterlijk medio 1972 een nieuwe wettelijke rege ling tot stand komen. Op voorstel van drs. De Pous besloot de raad de regering te verzoeken t.z.t. het wetsontwerp ter beoordeling aan de SER toe te zenden. Voor en legen Uit het SER-advies dat een zeer uit voerige analyse geeft van de ingewik kelde problematiek van het vraagstuk der vertikale prijsbinding, blijkt dat de voorstanders van een wettelijk ver bod menen dat door vertikale prijsbin ding prijsverstarring in de hand wordt gewerkt, waardoor het concurrentie- st reven en de prikkel tot efficiencyver hoging en kostenverlaging in de distri butie, aan kracht inboeten. Voorts is een argument dat vertikale prijsbinding leidt tot te hoge marges en prijzen en tot het geforceerd in het leven houden van onrendabele grens- bedrijven. De tegenstanders van een wettelijk verbod menen dat deze bezwaren in het algemeen worden gelogenstraft door de praktijk van het economisch leven, dat een „wijd verbreid beeld te zien geeft van levendige en vaak scherpe concurrentie". SASSENHEIM Vrijdagavond, terwijl de béwoners naar een kerst feest waren, werd ingebroken in de Nachtegaallaan en de Hoofdstraat. Het ongewenste bezoek verschafte zich toegang aan de achterzijde van de woningen. De woningen werden behoorlijk overhoop gehaald. Over de omvang van de vermissin gen kon de politie ons bij het ter perse gaan nog geen verdere medede lingen doen. Het onderzoek zou van ochtend worden voortgezet Kerstsfeer in veiling Flora RIJSNBURG Hoewel de hiacin- ten en narcissen volkomen in knop worden aangevoerd is al dat groen, hulst, misletoe, dozen met denneap- pels en niet te vergeten de duizende kerststukjes die er worden aange voerd, toch wel iets heel bijzonders. Wanneer de aanvoer blijft aanhou den in hoeveelheden zoals tot heden het geval is, zullen de tulpen, narcis sen en hiacinten voor vrijwel iede reen betaalbaar zijn, aangezien de prijzen niet abnormaal hoog liggen. NOORDWIJK De Noordwykse- Pluimvee- en Konynenfokkersver- cniging opende in het Juvenaatsge bouw de poorten van haar Bloemen- badplaatsshow. Meer dan driehon derd hoenders, konijnen, cavia's, sier en postduiven zyn op deze tentoon stelling samengebracht. Het beste dier van de tentoonstel ling is een klein wit konijntje, een Pooltje 'van Th. Bouman uit Wad- dinxveen. De beste grote hoender een Brahma van J. van Bohemen, de beste krielhoender een Seabright van D. de Bruin, de beste sierdief een Vinkduif van P. van der Kwaak uit Rijnsburg en de beste postduif van Kr. Schaap uit Katwijk aan Zee. Tot 5 uur vandaag nog! gen die aan deze kerk verbonden zijn. Voorts was er zang van de ver eniging „Soli Deo Gloria", een voor treffelijk koor, onder leiding van de heer S. de Kleuver. De koorzang werd begeleid door de heer L. Ramp en de samenzang door de heer M. Warnaar. Ds. P. Sneep sprak een meditatie uit. ALPHEN De drie afdelingen van de Christen Vrouwenbond hou den maandagavond 21 december af zonderlijk hun bijeenkomsten. De af deling Noord doet dit in de zaal van de Goede Herderkerk, 8 uur. De «af deling West komt bijeen in de Sal- vatorizaal, eveneens 8 uur. De afde ling Zuid begint om half 7 in ge bouw Nabij met een broodmaaltijd. De afdeling van de Chr. Bond voor Plattelandsvrouwen houdt de kerst avond op woensdag 23 december in de zaal van de Maranathakerk. ALPHEN Het pand met de fraaie trapgevel aan de Rijnkade, waarin het historisch museum is on dergebracht, krijgt in januari een bredere bestemming. Dan zal de ad ministratie van de Culturele Raad en de jeugdcommissie in de parterreka mers worden ondergebracht en wor den enkele andere vertrekken als vergadergelegenheid ingericht. De be zittingen van het museum gaan naar de tweede verdieping. Op 30 december zal de raad dit voorstel op tafel krijgen. Aanvaardt de gemeenteraad de overdracht, dan zal de Stichting Oud- Alphen worden opgeheven. De Cultu rele Raad komt met ingang van. 'ja nuari in een passende omgeving te recht. ALPHEN In het kader van de landelijke verkeerscontrole hebben twaalf politiemannen op twee posten dienst gedaan. Zij controleerden 189 auto's, 2 bromfietsen en 2 rijwielen. In 30 gevallen werd alcoholgebruik geconstateerd; 18 autobestuurders hadden géén of een verlopen rijbe wijs; 13 konden geen kentekenbewijs tonen of reden met een kentekenbe wijs dat niet op hun naam stond; in 2 gevallen werd proces-verbaal opge maakt wegens het rijden met te glad de banden; bij 3 auto's was de ver lichting niet in orde. ALPHEN Op 24 november en 2 december werd ingebroken in de werkplaats van de fa. Ponsioen. In •beide gevallen was de buit niet groot. De eerste maal was de dader een 18-jarige, fabrieksarbeider uit Zeist; hij kwam op 2 december terug in gezelschap van twee kunstenaars, resp. 21 en 22 jaar, eveneens uit Zeist. Het drietal heeft bekend. WARMOND De financiële raadscommissie stelt voor het urgen tieschema in dien zin te wijzigen dat de bouw van het 11de leslokaal van de basisschool „de Leerhoeve" op de 2de en de verbouwing en restauratie van het oude raadhuis op de 3de plaats komen. De commissie is van oordeel dat objecten waarvan de kos ten lager dan f 25.000 liggen, niet meer op het prioriteiten- of urgentie schema behoeven te worden vermeld. De vernieuwing van de riolering dient een hogere plaats op de lijst te krijgen. De commissie heeft uitvoerig be raadslaagd over het betrekken van caravans in de woonforensenbelas- ting. Zij adviseert naar een oplossing te zoeken waarbij de leges niet meer van de exploitant maar van degene, die een staanplaats inneemt, worden geheven. Op die manier behoeft de exploitant bij de vaststelling van zijn tarieven met de door de gemeente ge heven leges geen rekening meer te houden. Tevens zou de commissie willen adviseren de caravans, die qua woongerief in de woonforensenbelas- ting betrokken gaan worden, niet met twee afzonderlijke heffingen (leges en woonforensenbelasting) te belasten. De commissie stelt een methode voor waarbij van deze objecten óf leges óf woonforensenbelasting worden gehe ven. GROTE Zaterdag 19 december 1970 in de Oranjezaal van het Jeugdhuis, Voorstraat 72,' Katwijk aan Zee. De zaal is geopend van 4.30 uur tot 10.30 uur. Het bestuur v. d. Oranjevereniging. Burgemeester Gallas (li in gesprek met de heren or Goedhart (rechts) en C. a Aan dit, ixritte speelplan o meer ontleende dr. Eddy A( ier mans gegevens voor zijn slges over wonen en i 'I'lillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll'JIIIIIIIIIHIIIIIF er iel ALPHEN Wethouder financiën J. J. Goedhart openc het doorknippen van een lint, bonden aan de gordijnen van groot boekenrek, het filiaal openbare leeszaal en bibliothee Ridderveld. „Hierdoor is de leefbaarheid dit deel van Alphen-Ridderveld zienlijk verhoogd", aldus de Goedhart. De heer C. Otto voorzitter vafae Stichting Openbare leeszaal enap bliotheek sprak een welkomstw De heer Otto zei, dat het stichter bestuur gelukkig is met deze uiftio< ding, waarover de directrice vaals openbare leeszaal en bibliol eo mevr. S. H. Puister-Idenburg oa|ya super-visie heeft. De heer Goedhart zei dat dt meente ook in dit geval graag medewerking verleent. Dit filia °P beslist nodiig met het oog op de ontwikkeling voor de bewoners Ridderveld. Mej. M. Hol sprak namens h( nisterie en bood een envelop; waarin de beschikking voor verlenen subsidie. fat KATWIJK Zoals reeds gepi11 ceert, organiseert de gemeente iiun kerstvakantie een interscholair sv. toernooi in de sporthal Cleyn Dj1( Op dit toernooi worden weds u, den tussen de leerlingen van klassen 5 en 6 van het basisoni |S wijs en 1, 2 en 3 en 4 van het vo w gezet onderwijs gehouden in liji n volleybal, tafeltennis, dammen »i schaken. hi Woensdag 23 dec. tafeltennis vo gezet onderwijs; maandag 28 volleybal voortgezet onderwijs; d j( men basisonderwijs; dinsdag 29 m tafeltennis basisonderwijs en so ken; woensdag 30 dec. lijnbal, ba 3 onderwijs; dammen voortgezet j( derwijs. De wedstrijden beginnen dage! rr om 8.30 uur en eindigen om 1 uur. Naast dit interscholaire toen wordt op donderdag 24 dec. 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 1 uiur een badminton-instuif gehou voor alle belangstellenden. De 01 nisatie wordt verzorgd door de I wijkse Badminton Club. JA, „DE LANDBOUWER" levert U, zowel m jong, iets bele gen, extra belegen of overjarig Boerenkaas, het Beste van he Beste I VOORSTRAAT 36 TEL. 213 NIEUWKOOP Na een langde ge ziekte, is gisteravond te zyi I huize overleden de heef P. Oski gemeentesecretaris van Nieuwko De overledene bereikte de leeft van 48 jaar. De heer Oskam trad op 1 noveml 1939 in dienst van de gemee: Nieuwkoop als jongste bediende gemeentesecretarie. In de oorlogs ren was hij bijzonder actief in I verzet. Na de oorlog was de heer kam eerst bij de Binnenlandse Stri krachten werkzaam, om daarna z taak op de secretarie weer ter ha te nemen. Op 1 juli 1950 werd hij t noi_md tot gemeentesecretaris. In df functie heeft hij zich bijzonder In? spannen voor de uitbreiding v Nieuwkoop als recreatie- en woo gemeente. In oktober 1964 vierde I zijn. 25-jarig jubileum als ambtena aan de Nieuwkoopse secretarie. Behalve als gemeentesecretaris, n de nu overledene tevens op mai schappelijk gebied werkzaam. Zo vc hij vele jaren kassier van de Coó Visserijbank en lid van het C! schoolbestuur. Ook maakte hij jare lang deel uit van de gereformeer kerkeraad. De begrafenis zal dinsdag plaa vinden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4