ka Wijkcentrum Rivierenbuurt? Toezicht op speeltuinen verbeteren WEEKAGENDA BURGERLIJKE STAND BRUYNZEEL - KEUKENS - KASTEN CASSETTES PIERROI „HOUTWERF-LEIDEN" - N.V. ATTENTIE E. Ackermans promoveert Agenda voor Leidse raad Kerst-Inn in V VSL-gebouw Ontslagen bij Wernink N.V. Zaterdag 12 december a.s. starten wij met de verkoop van onze Hulshoff kennende, weet U dat dit een unieke kans is. Toonkamermodellen die met zorg gekozen en geshowd zijn, komen a.s. zaterdag in de verkoop. Als U aparte meubelen op prijs stelt, dan kunt U nu Uw woning voordelig inrichten tegen sterk ver laagde prijzen die nooit meer zullen terugkeren. nieuwe leidse courant BE-R ]97fr- VRIJDAG 11 DECEMBER 1970 showroom nieuwe rijn 87, tel. 34544 (4 lijnen) itslaixj dele- Jngres i con. maar oende razilië Para- r ze- (in r po- veel over ezin- ptre- kun- zenr' ere', •dear- >ops- dal het LEIDEN Maandagavond om 8 uur gaan de bewoners van de Rivieren buurt (by de Wilhelminabrug) in de kantine van de Kettingfabriek zelf uitmaken of z(j binnen af zienbare tüd over een wijkcentrum zullen beschikken. Blijkens de eerste resultaten van de in de afgelopen maanden gehouden „so ciale verkenning" is 85 procent vóór bouw van een wykcentrum. Is de opkomst van de (plm. 3400) Rivierenwijkbewoners groot genoeg, dan zal maandagavond een wijk- comité worden geformeerd waarna via de stichting Maatschappelijk Contactorgaan de zaak verder op gang kan worden gebracht. Grond is in principe al beschikbaar en de kans, dat rijk en gemeente de bouw en exploitatie van het wijk centrum geheel zullen subsidiëren, is groot. In het wijkcentrum kunnen onder meer worden ondergebracht een crèche, een hobbyruimte, een be jaardensociëteit, een artsenspreek uur en een consultatiebureau van de kruisverenigingen. Ook wordt gedacht aan een bibliotheek. Andere wensen van de bewoners in deze (niet meer voor uitbreiding vatbare) wijk zijn: oversteekplaat sen, een goede schoolbusverbinding, «n telefooncel,- het dempen van sloten, een brug over het Rijn- en ■Sc/iiekanaal, parkeergelegenheid (wordt spoedig wat aan gedaan), betere busverbindingen, een kleu terschool en bloembakken. Een andere grote wens, een hulppost kantoor, gaat, zoals al gemeld, nu in vervulling; dit wordt onderge bracht in een kruidenierswinkel. Dr. Kamphuis, directeur van het Maatschappelijk Contactorgaan, zal maandagavond de bijeenkomst leiden. LEIDEN Geboren: Daniëlle J C M, dr v J T M Rooijakkers en D C M van der Lans: Wilhelmina C, dr v L Versteeg en L H de Bruin; Johanna E, dr v C van Dijk en D Zwanenburg; Cornelia C, dr v I Arnoldus en M C de Vrind: Thérèse M, dr v PC Vooijs en C M Groeneveld: Saida M, dr v H van der Reijd en M M G Alonso Mediavilla; Marino J, zn v B J Erades en M E de Water; Miranda, dr v R F G Jasper en M C van der Meer; Cornelia J, dr v J Haasnoot en A Varkevisser; Hilde D, dr v H C A Boom en H Braun. Ondertrouwd: H van Sabben en C M van der Hoogen; W F de Vos en J J Rijsbergen; B Mieloo en J van Woudenberg: A J Hagemans en C Binnendijk; W L M van Wetten en C W van der Hoeven; A L Fielemon en M C J van der Laan; C Labrujère en H van der Linden; H J Vogelenzang en J M Mulder; F van der Werf en C J Barends; M van der Zwart en J D Bloemzaad; R W M Jacobs en M A Huijser; T van der Logt en M M Staffeleu; J J van der Werf en J Siebert; W F Leemans en M H M Schipper; A H Crama en C J Bekooij; G J Rol en A P H N Grobbee; L A de Rooy en M A MartinaM Heemskerk en H M Geuke; F J Hakkaart en B van der Bij; O Abolafia en J G van Berge Henegouwen; W Boomsma en R Dijs; F W J de Boon en C H de Parkeergelegenheid heeft U by on9 voor de deur Of op één minoot afstand v. d Werfstraat. Oude Riin. Kaasmarkt Twee minuteD Hootgr <Ir. Driessenstraat). Het loont de moeite om onze grote collectie eD de beste merken in te zien. Onze traditie is altijd voordeliger" geen valse leuze „van zoveel voor zoveel' maar net gehele jaar „voor zoveel". Ën toch vak-standing als echte Juweliers en Horlogers Onze eigen ateliers onderstrepen dit door echte vakservice te bieden Ooet er Uw voordeel mee Gouden sieraden, verlovingsringen, horlo ges, klokken cassettes, verzilverde geschenkartikelen brillant. De beste merken de ruimste keuze Juwelier - Horloger v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 LEIDEN De heer E. Ackermans (31), Boerhaavelaan 112, promoveerde vanmiddag aan de Utrechtse uni versiteit tot doctor in de 'sociale wetenschappen op het proefschrift „De woonomgeving als spcclgele- genheid". Eén van zyn stellingen is, dat de kwaliteit van het toe zicht op de speelruimten zou moe ten verbeteren. Hy gaat in deze studie na hoe in de woonomge ving jeugdigen bepaalde sectoren gebruiken voor hun spel, en hy verrichtte zyn observaties vanuit een verplaatsbare stratenmakers- wagen. Dr. Ackermans kwam tot de conclusie, dat er opmerkelijke verschillen zyn tussen de vrye- tydssituatics in de verschillende sectoren van de nieuwbouw. Binnen het kader van het experiment werd een speelgelegenheid aan gelegd waarvoor jonge en oudere bewoners zelf de plannen maakten en de aanleg verzorgden. Los van het experiment werd nagegaan welke pjaatsen de meeste speellus- tigen aantrokken, bijvoorbeeld de straat, het gazon of het onbe bouwde terrein. Het trottoib werd het meest gebruikt. Dr. Ackermans hoopt met zijn stu die de mogelijkheid te hebben ge boden voor een betere dialoog tussen de sociale wetenschap en de stedebouwkundige vormgevers en tot een bewuster gebruik en vormgeving van de woonomgeving. De promovendus studeerde van '58- '65 psychologie aan de Leidse uni versiteit. Daarna werd hij verbon den aan de afdeling geestelijke gezondheid van het Nederlands Instituut voor Preventieve Genees kunde TNO te Leiden. Promotor was prof. dr. J. M. Rabbie. UVS wint Enkele van zijn stellingen luiden: De grote aandacht voorde oudere stadscentra in de lokale pers is alleen toe te juichen wanneer dit niet gaat ten koste van de aan dacht voor de problematiek van de nieuwbouwwijken. Een speelgelegenheid, die zodanig in de woonomgeving wordt gepre senteerd, dat de omwonenden er bij betrokken zijn, biedt de toe zichthouder van die speelgelegen heid meer mogelijkheden om ook met de oudere jeugd te werken. Het verdient aanbeveling de kwa liteit van het toezicht op de speel tuinen aanmerkelijk te verbeteren door condities te scheppen, die het aantrekken van geschoolde vak- krachten mogelijk maakt. Spelende kinderen in een nieuw- bouwomgeving zijn weinig bezig met materialen zoals water, zand, stenen e;d., en bedrijven nauwe lijks fantasie-activiteiten. Beide activiteitscategorieën moeten wor den gestimuleerd" door een speel sere vormgeving van de water kant en het grasveld tussen de flatblokken. Dan nog een stelling-met-humor: „Tenslotte ben ik van mening, dat UVS, ondanks de vroeg in dit sei zoen geleden nederlaag tegen Pa- pendrecht, afdelingskampioen zal worden. Er zyn twee factoren, die dit kunnen verhinderen. Het zou tactisch onjuist zyn, deze factoren nader toe te lichten". Directeur Groenoordhal LEIDEN Het is B. en W. niet mogelijk in de raadsvergadering van 21 december een voordracht te doen ter vervuiling van de vacature di recteur Groenoordhal. Het verlan gen om meer informatie over en kele kandidaten te doen inwinnen, is hiervan de oorzaak. Kerstviering Leger (les Heils LEIDEN De kerstbyeenkomst van het Leger des Hells op donder dagavond 24 december om half 11 wordt niet, zoals wy schreven, in de Stadsgehoorzaal gehouden maar in het gebouw van het Leger des Heils aan de Hooigracht. Promoties te Leiden LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is de heer P. Maaskant tot doctor in de wiskunde en natuurwe tenschappen gepromoveerd op een proefschrift, getiteld „Chemical pe trology of polymetamorphic ultrama- fic rocks from Galicia, N.W. Spain". Zijn promotor was prof. dr E. den Tex. De heer J. van der Land, conserva tor van het Rijksmuseum van Na tuurlijke Historie te Leiden, promo veerde tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proef schrift, getiteld „Systematics, zoogeo graphy, and ecology of the Priapuli- da". Zijn promotor was prof. dr L. D. Brongersma, De heer M. A. Habermohl, docto raal assistent bij de afdeling der algemene geologie van het Geolo gisch en Mineralogisch Instituut van de Leidse Universiteit, tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschap pen op een proefschrift, getiteld „De positions! history and diagenesis of quartz-sand bars and lime-mud envi ronments in the Devonian Basibé Fromation( Central Pyrenees. Spain)". Zijn promotor was prof, dr A. J. Pannekoek. Raad van Oegstgeest OEGSTGEEST De mad komt donderdag 17 december om 7.30 uur bijeen. Agenda: krediet vorn het tref fen van voorzieningen aan oude bo men, krediet verlenging verhuur voetbalvelden De Voscuyl en het korfbalveld aan de Laan van Alke made, idem tot verhuur pa,dvinders- terreinen, uitbreiding kantine De Voscuyl, vaststelling tarieven zwem bad voor 1971, aankoop stuk bouw grond nabij De Voscuyl, aankoop percelen grond in het bestemmings plan Haaswijk, verlenen eervol ont slag aan de heer A. J. Knobbout als onderwijzer aan de Terweeschool en inrichten speelleerklgs en aanschaf handenarbeidmateriaal Dr. K. Schil derschool. JUWELIER HORLOGER Maarsmansteeg 21 Leiden Telefoon 20778. VRAAGT FOLDERS Veilig voetpad voor scholieren NOORDWIJK Langs de Wete- ringkade is men bezig met het aan leggen van een nieuwe riolering, die aansluit op hetbuizennet van de Duinweg en de Van Panhuysstraat. Ook zal een voetpad worden aange legd voor de leerlingen van r.k. jon gensschool en de kinderen uit het Beeklaankwartier, die naar de open bare school en naar de Hummelhof moeten. Ze hoeven dan niet meer over de drukke Molenstraat. Krachtproef voor LKV De Spartaan LEIDEN De LKV De Spartaan staat morgen in de competitie ge wichtheffen voor een zware opgave. De Leidenaars moeten hun ongeslagen positie verdedigen .tegen het Delftse Herkules Voor de wedstrijd tegen Herkules, die om drie uur in de Albert Schweitzerschool begint, heeft trainer Brandt de beschikking over de vol gende gewichtheffers: Fred Marijt, Arie Swagers, Herman Filippo, Hans Kampenhout, Theo Sanders. Nico Faas en Dick van 'tRiet. LEIDEN Maandagavond 21 decem ber om 8 uur houdt de gemeenteraad een gewone vergadering. De agenda vermeldt onder meer: Benoeming van drie leden van de raad van beheer van de Sportstichting; benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand; schooltakenvernieu wing van het hekwerk rond het sport terrein aan de Burggravenlaan; herstel van de hockeyvelden op het sportcom plex Roomburg en tot het machtigen van de sportstichting om dit werk on derhands te doen aanbesteden: in be- h®®'" en expioitattie geven aan de Sport stichting van het schoolsportveld aan de Eijmerpoelstraat; bouw van een dub bel standaard-kleedgebouw op het sport complex aan de Montgomerystraat; ga randeren van de rente en aflossing van een door de Stichting Leidse Spaarbank aan de voetbalvereniging Oranje-Groen te verstrekken geldlening voor de bouw van een clublokaal op het sportpark aan de Boshuizerkade: aanvullend kre diet voor het verbeteren en herstellen van de voorgevel van de Stadsgehoor zaal: aankopen van het perceel Groe- nestceg 67; aankopen van dc percelen Zuidsingel 35 37 39 en 41verder op spuiten met zand en het bouwrijp ma ken van gronden in het bestemmings- LEIDEN Aanvankelijk is ver meld dat een Kerst-Inn zou worden georganiseerd in het Eigen Huis, Ra penburg 24. Omdat gebleken is, dat dit gebouw minder geschikt is voor zo'n gebeuren, is besloten een ander te gebruiken. De Vereniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden (WSL) heeft hiervoor haar gebouw ter beschikking gesteld. Rapenburg 65. Van 24 tot en met 27 dec. Daar naast zal ook net café van het Eigen Huis, Rpenbtirg 24, dag en nacht gebruikt worden. Dit gebeuren is zeker niet alleen bedoeld voor mensen, die met Kerst mis minder gezellige dagen beleven, zoals alleenstaanden, sommige be jaarden, kamerbewoners, buitenlan ders, gehandicapten etc. Er is ook een groep, die niet meer tevreden is met de traditionele wijze van kerst mis vieren. Van het programma is het volgen de al zeker: 7Vi uur film, waaronder lachfilms, tekenfilms, dokumentaires, én twee speelfilms; kindercrèche en poppenkast; lees- en T.V.-zaal (kleu rentelevisie); spelletjeszaal (b.v. sjoe len, klaverjastoernooi); in de kerst nacht een dienst, verzorgd door de oekumenische werkplaats; exposities: Medisch Komitee Vietnam, Man - Vrouw-Maatschappij, wandkleden en schilderijen van mevr. Mizée, foto's van Bas van Kampen; Het House Town Kitchen Washboard Players Orchestra; Bill Brooker's Jugband; Bredase popgroep „Halfbreed"; ca baret; poppentheater voor volwasse nen; het Haags Jeugdtheater voor ldnderen; kerstspel door leden van jongerensociëteit Troef; plan „Merenwijk": instelling van een dienst van Financiën en van een ge meentelijke Dienst voor Kedietwezen. l'Ecluse; W J F Dissel en M van Erp; C W Grootveld en W M A Hoppezak; W H T M van Koolwijk en H C Albers; W Kramp en C J Heitink; H P Muller en C S Bauer; L P B de Prie en E M Bonnet. Gehuwd: H P Blijie en C J M G van Schie; A G F M Goddijn en M M Everaers; J Langezaal en S van Tongeren; M H M Verhoeven en C M F L van de Kamp; D Verbruggen en S de Boer; J Schouten en C Per- fors; S L de Wit en C van der Putten; C D Karstens en D G Wijtsma; N A van Velzen en J M Derksen; W F Honsbeek en J Huisman; A Ouwer- kerk en J Sierat; G J Hoope en G M van Leeuwen; A van der Linden en J W van der Kraan; P Schönkers en Y H C H Scholtes. LEIDEN De schoolsportcom missie organiseert in de kerstvakantie een tweedaags tafeltennistoernooi voor scholieren. Het wordt op 29 en 30 december in de Vijf Meihal afge werkt. Op 21 en 22 december wordt in dezelfde hal en in een vijftal gym nastieklokalen een volleybaltoernooi gehouden. LEIDEN Aan vijftien personeels leden van de Leidse aannemings- en betonmaatschappij Wernink N.V. is ontslag aangezegd in verband met re organisatie binnen het bedrijf. Een zelfde aantal werknemers uit de ves tigingen te Leiden en Koudekerk krijgt een andere functie aangebo den. wat voor de meesten neerkomt op werken te Amsterdam. De vakbonden en het Gewestelijk Arbeidsbureau zijn ingelicht over de ontslagmaatregel. Er is een afvloei ingsregeling getroffen. De directie van Wernink deelde mee, dat men al van plan was te re-organiseren vóór een fusie werd aangegaan met de Am sterdamse aannemingsmaatschappij Van der Vliet N.V. Aantal leden van Reuvens groeit LEIDEN Zowel de hoofdbiblio theek van Reuvens aan de Free- straat als de jeugdbibliotnoek aan de Plantage en het (in samenwer king met de r.k. Openbaie Biblio theek) gezamenlijke filiaal Hout kwartier krijgen hoe langer hoe meer te kampen met ruimtegebrek, zo blijkt uit het jaarverslag van Reuvens. Op een drietal scholen wordt ge- experimenteerd met een collectief schoolabonnement. Een verdere de centralisatie van het jeugdwerk kon vorig jaar niet worden gerealiseerd. Het aantal ingeschreven lezers steeg met 1533 tot 9051. Vrijdag 11 december Vestestr. 40, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Boshuis, achter Hoflaan 76, 7 u.: ruil beurs verzamelaars. Schouwburg. 8.15 u.: De Tlmdelerchib met „Als 't kindje binnenkomt". Kath. Mil. Tehuis, Nieuwe Mare, hmek O. Singel, 8 u.: schletavond Ned. Bond van Oud-Strijders afd. Lelden. Zaal Mekel, Hogewoerd 87, 8 u.: PvdA, openbare vergadering over opbouwwerk in wijkverband, ir. S Maso, hoofd sted. sociol. ppbouwwerk, Rotterdam. Zaterdag 12 december Antonius-clubhuis, 8 uur: feestavond „Tot ieders genoegen. (40 jaar). Gehoorzaal, 8 u.: uitvoering gymnastlek- ver. Excelsior. Vestestr. 40. 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot". Nieuwe Rijn 19. 10.30—12 u.: receptie t.g.v. 25-jarlg bestaan van „Revanche" (do- venschaakclüb). Maandag II december Stadhuis, 7.30 u.: begrotingsvergadering gemeenteraad. Den Burcht, 8 u.: modeshow boetiek Fas hion Corner en Vlonet. ook dames- er herenkapsesl. Dinsdag 15 december Camera. Hogewoerd 49, 7 en 9.15 u.: K. en O., film van de maand. Stadhuis, 7-8 u.: spreekuur Bouwfonds. Breestr. 19. 7-8 u.: spreekuur Chr. Emi gratiecentrale. Schouwburg, 8.15 u.: Zuidelijk Toneel Globe met „Kortsluiting". Koningskerk, 8 u.: afd. Noord N.C.V.B adventsviering. L.H.J.-gebouw, Levendaal 101. 8-8.30 u. spreekuur Stichting Hulsvesting Werkende Jongeren. Stadhuis. 2 en 7.30 u.: begrotingsvergade- rlrig gemeenteraad. Woensdag 16 'december Schouwburg, 8.15 u.: Zuidelijk Toneel Globe met „Kortsluiting". Oegstgeest: Groene of Willlbrordkerk, 8.15 uur: Kerstconcert Ned. Solistenensem ble. Trouwzaal stadhuis, 4-6 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. Beloftekerk Robijnstraat, 8 u.: afd. Mors N.C.V.B., Kerstviering. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Donderdag 17 december Zaal Maria Gljzensteeg, 20-22 u.: vogel show Avlbus. Gehoorzaal, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest Wijkcentrum Vredeskerk: 8 uur: wljkge- meente Vredeskerk, bijeenkomst l.v.m. In Langegracht 8-12, 7.30 u.: ruilavond afd. Leiden Philatelica. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Antonius-clubhuis, 2 uur: afd. Leiden Ver. Huisvrouwen, kerstmiddag. Vrijdag 18 december Zaal Maria Gljzensteeg, 10-22 uur: vogel show Avibus. Oegstgeest: Groene of Willibrordskcrk, 8.15 uur: kindercantorij en jongerenkoor met „Die Weihnachtsgeschlchte" van Carl Orff en Gunild Keetman. Stadhuis, 2 en 7.30 u.: begrotingsvergade ring gemeenteraad. Zaterdag 19 december Zaal Maria Gljzensteeg, 10-22 uur: vogel show Avibus. Antonius-clubhuis, Mare 43, 2.30 uur: K. en O., kinderfilmvoorstelllng. Gehoorzaal, 8 u.: Chr. Oratoriumvereni ging „Con Amore" met Welhnachtsorato- rlum van J. S. Bach. Zondag 20 december Zaal Maria Gljzensteeg. JO-18 uur: vogel show Avibus. FILMS IN LEIDEN CAMERA Medium Cool, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uuir, zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur, vr- en zat-nacht 23.30 uur: Les Dlaboliques, 18 jaar. LIDO Django, de bastaard, 14 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. LUXOR De gebochelde van Spho, 18 jaar. dag. 2.30, 7 en 9.16 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. REX Liefdesvariaties, 18 Jaar. dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30 4.45. 7 en 9.15 uur, vr- en zat-nacht 23.30 uur: De vo gels, 18 jaar. STUDIo Ik, een vrouw, 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, TRIANON Dc pastoor kan geen bloot meer zien. 18 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. tel. 21522, Apotheek R. van Breest Smallenbtirg, Loe- vesteln 6. Leiderdorp, tel. 42947, en de Oegstgeestse Apotheek. Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 53274. Ma Den Haag Sjtui/Kalvcrngfaa Rijs»ijk In de Bogaard Leiden Nieuwe Rijn/Hartesteeg De zaterdagdienst na 13 uur, de zondag-, avond- en nachtdienst van Apotheek Voor schoten wordt waargenomen door Apo theek Zuid-West. Dokte rsdlenst rot zaterdag 10 uur de eigen dokter raadplegen Daarna S maal 2 beliep tot zondag 24 uur. SoclPtelt „Twentwel". Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en alleenstaanden van 20 laar e.o.>. Openingstijden: dinsdagavond van 8.» uut tot 11 uur. woensdagavond van 1.30 uur tot 11 uur. vrijdagavond van 8.30 uur tot 11 uur. zaterdagavond van 8.30 uur tot 11.30 uur. zondagavond van 8.30 uur tot 11 uur. Behandeling na ongevallen De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 13 uur Ca mid dags) tol woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls. Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uut door het St. Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht). Op andere werk dagen en op zondagen door bet Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdienst: 5 maai z (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulp verienin gs- en informatiedienst voor Lelden Zuid-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle ning telefoon 24101 b.g.g. telefoon »«60: voor Informatie telefoon 33921 Bezoekoren ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks, be halve op dinsdag, van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek? dagelijks van 19.0O— 19.45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—1430 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van I9.0O—19.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Kinderkliniek: maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Ellsabethzlekenhuls Lelden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en "s avonds van kwart voor 7 tot half acht: kraam- afdeling dagelijks van 3 tot 4 en 'a avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12.. 1 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek: 3e klas. 1330—14.30 en 18— 19 uur; 2e klas 13.30—1530 en 19—20 uur; le klas. 11—12. 1330—1530 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 1430 uur: zon dags ll tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jeigers- makllnlek; maandag un. vrijdag 18.45— 17.45 uur; zaterdag 13—13 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van li tot 12, L15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot Buur: kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.15—8.30 uur. ALPHEï-f - Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30—11.00 uur. van 14.00—15.00, van 18.00-19.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uur, van 1800—19.30 uur; kraamafdeling: van 14.00-15.00 uur, van 19.00-19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van l8.ë0X8i8.30 uur. dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Kinderen beneden 16 Jaar gééD toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa- tifcnten dagelijks van 3 tot half 6 en avonds van 7 tot 8; zaalpaUénten zondags van l tot 3. dinsdag van 1 tot half 3, donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: longkilntelc dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8; tbc-afde- llng. dagelijks van half 3 tot half 8; revalidatiecentrum, dinsdag en donderdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8, zaterdag en zondag van half 3 tot hall 5; longkllnlek Tentoons tellingen Wassenaar: kunstzaal Heufl, Hoflaan 7: werken van Maria Hofker Bueter, W. G. Hofker en Meindert Zaalberg. (13 nov. t/m 9 dec., maand, t/m zat. 19—5 u.. dlnsd. av. 8-10 u.) Herfst tentoonstelling Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3. Lelden: Kees Hak, aquarellen; Mary Plooy. wandkleden; Frank Etkelcns. tekeningen; Anko Blan kevoort. keramiek; Kojl Kondo. poppen. I November—1 december dinsdag t/m za terdag van 9—6 uur. "a avonds na telefoni sche afspraak 01710 22806 Lakenhal: Tsjechisch glaa en keramiek, tot 15 december Trappenhuis Academie; screen prints Bert v d Oever,( tot 13 december Lakenha l werk van de Leidse schilder Willem van den Berg (tot 6 december). Expositie van werk van Elze Verhoef ln do Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier". Zweilandlaan 5 Openingsuren: ma. 1-5, di. ü-12, 1-5, wo. 9-12, 1-5, 7-8.30. vrij. 9-12, 1-5. Tot 3i december. Expositie van werk van Marticn den Hollander in de Openbare Bibliotheek „Zuid-West"Eduard van Belnumstraat 2 (onder Thorbecke MAVO) Openingsuren: ma 2-5.30, dl 6.30-9, wo. 10-12.30, 2-5.30, do gesloten, vrij. 2-5.30 6.30-9, za. 10-12.30. Tot 31 december Galerie Van der Vllst, Botermarkt 8: Mariska Kaspers, houtplastieken, schil derijen; Gerard Menken, gouaches; Baps van Elsdlngen, keramiek; Marijn Eschau- zler, droogbouquetten. 1-31 december, dinsdag t.m. zaterdag van 9-6 uur. Musea Acad. tast. mus. Rapenburg 73. werkda gen 9.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur. Hortus. Rapenburg 73: I april tr> «eptembei 9—12 en 13.39-17 uui, ton. 19—16 uut kassen zat. en zon. gesloten; l Jktobei - si maart, 9-12 en 13.30-18 uur, zon. gesloten kassen zat. gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 28 oktober, dag. 10—17 uur zond. 13—17 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3