Wethouder Haasnoot voorzichtig optimist Vanavond in Leiden N ederland-Engeland Ongelukken in Katwijk Bezwaren tegen plan Buitengebied bij GS Veiling Flora staat voor belangrijk jaar Vooral de profeten openden m n ogen voor het onrecht Inzicht Geestkracht Plannen Wethouder Bakker legt functie neer Z. mieuwe leidse courant maandag 7 december 1970 KATWIJK Huibert Haasnoot, wethouder van onderwijs en sport zaken, rijzig, grijs, ipaar jeugdiger lijkend, is zorgvuldig, wat pre cieus in zijn bewegingen en woor den, die hij eerst behoedzaam tot zinnen vormt, alvorens ze los te laten. Hij zit tegenover mij achter het grote bureau in zijn kabinet, vertelt op prettige, zachte toon allerlei wetenswaardigheden uit zijn leven en bestuurlijk beleid. „We komen uit hetzelfde kamp, col lega Van-der Plas en ik. We ston den in 1934-'35 beiden achter het plan-van-de-arbeid. Colijn zag niet, dat van werk wérk komt. Hij was een econoom van de oude stempel; de modernen zien het heel anders. Nu is tachtig procent van het plan ingelost...". Hij is een echte Katwijker, 31 augus tus 1911 geboren. Het huis, schuin tegenover het politiebureau, is er nóg, maar zal verdwijnen. Zo, dat was dus op koninginnedag... „Ja, ik had nooit een echt gezellige verjaardag, met al die festivitei ten. Juist op de dag, dat ik acht jaar werd, overleed vader. Hij had mij 'smorgens nog gefeliciteerd..." U was niet het enige kind? „Nee, maar van de zes ben ik wel de enig overlevende. „Ik heb maar tot m'n achtste school gegaan; na vaders dood moest ik de boer op, om in ons onderhoud te voorzien. Dat mocht natuurlijk niet. Maar ik heb véél te danken aan meester Van der Rhee, die m'n ab sentie door-de vingers zag, omdat het spijbelen noodzakelijk was. Ik heb het tekort op de avondschool van dti heren Den Dikken en Van der Rheé wel ingehaald". Maar zijn eigenlijke vorming voor het leven kreeg hij in de jeugdbe weging. „Ik werd knapenleider, voorzitter van de j.v., zondagsschoolmeester... dat was vroeger een hele opgave: vaak twee keer naar de kerk, en dan die vergaderinge nog. Ik deed ook veel aan bijbelstudie. Hierdoor brak ook m*n politieke in zicht door. Vooral de profeten, Amos, Jesaja. openden m'n ogen voor het onrecht. Ik voelde me aan getrokken tot de christelijk demo cratische unie; de overredings kracht van collega Van der Plas bracht me in die kring". Ook dominee Talma beïnvloedde hem sterk door zijn sociale wetten. „Hij maakte mij duidelijk, hoe een christelijke maatschappij er uit zou moeten zien". Na de oorlog ging de c.d.u. in de p.v.d.a. over. „Buskes en anderen traden 'reeds eérder tot de s.d.a.p. toe. Later, toen de p.v.d.a. werd opgericht, ben ik er lid van ge worden. De bezwaren van Van der Plas kon ik niet delen en zo scheid den zich onze politieke wegen. Ik geloofde dat 't PvdA-programma haalbaar was, tenminste als men eerbied zou hebben voor gemaakte afspraken". Heeft de p.v.d.a. aan de verwachtin gen beantwoord? „In grote delen wél; we hadden trou wens een eigen protestants-christe lijke werkgemeenschap. Maar nu is alles in beweging; de verschil len zijn achterhaald en het onder linge begrip is gegroeid". Wat denkt u van de uitgetreden groep-Goedhart? „Dat is te gehaast gegaan; ik denk, dat ze hun hoogtepunt al bereikt hebben. Ik verwacht niets van splinterpartijen. Om politiek wat te bereiken, is democratische macht nodig. Al die splinters schieten hun doel voorbij. Als partij moeten we ook niet ver starren, niet gezapig zijn, maar een doorgaand appèl doen op het chris telijk geweten. Daar heeft Buskes veel toe bijgedragen..." En nieuw-links? „Er zijn wekkers nodig; nieuw link-s is zo'n wekker. Het verschil met DS'70 zie ik zó: Goedhart zegt: zonder slaap kun je niet... Nieuw Links waarschuwt: verslaap je tijd niet... Ik geloof, dat de PvdA als een eenheid de verkiezingen zal ingaan. Op z'n drie en twintigste vestigde Huibert Haasnoot zich als zelf standig kruidenier. Tijdens de be zetting was hij nog ambtenaar van de gemeente Olst. „Daar heb ik veel opgedaan, met lezen". In 1945 begon hij èen kruideniers zaak in de Romeinenstraat, in 1953 in de Jan van Brakelstraat. Sinds 1962, toen de vader wethouder werd, drijft de zoon het, inmid dels gemoderniseerde winkelbe drijf. „Ik werd al in 1939 raadslid, voor de CDU. Maar de dokter verbood me in 1945, een kandidatuur te aan vaarden. „Als je het doet, kom ik niet op de begrafenis..." Maar gelukkig was er een andere dokter, die het juist heel goed vond. „Je geestkracht is veel ster ker dan je lichaam. De geest kan dat lichamelijk gebrek compense ren". Deze dokter heeft gelijk ge had... Ons gesprek kwam onvermijdelijk op net stemmenverlies en de wet houdersverkiezing. „Het ging niet zozeer tegen de PvdA; we hebben nagegaan, dat een deel van onze stemmen bij de lijst van onze stemmen bij de vrije lijst is terechtgekomen... Nee, De Vries is geen liberaal. Zelf was ik voor drie rechtse wethouders en één uit de andere groepen". Hebt u als wethouder uw doeleinden kunnen bereiken? „Voor een groot deel wél..." Wat ziet u als uw voornaamste doel? „De omstandigheden zó scheppen, dat goed onderwijs mogelijk is. Die be treffen de huisvesting en de leer middelen. Ik heb het niet alleen gedaan. Door voldoende medewer king konden we voor 1971 het be drag per leerling op f 140 vaststel len. In 1962 was dat nog maar f 47,50. De Katwijkse achterstand op het Zuidhollandse gemiddelde van f 125 is ruimschoots ingelopen. In die tijd zijn er nieuwe scholen gebouwd, veel lokalen bijgekomen. Van de nieuwe schoolarts kregen we een compliment. Onze enige zorg is, met de sterke be volkingsaanwas de lokaalruimte bij te houden. Van gedeputeerden heb ben we nu de goedkeuring voor de bouw van drie scholen binnen. In de Hoornes worden dat een openbare en een roomskatholieke, in Cleynduin een christelijke school. Als ideaal stel ik de ge mengde, niet opsplitsende christe lijke school; vele gemeenten zijn daarin al voorgegaan". Hoe staat het met de havo-nieuw- bouw? „Strikt genomen, is de havo geen ge meentelijke aangelegenheid. Maar we hebben wel alle belang bij zo'n school. Een gemeente boven de 20.000 inwoners is namelijk ver plicht, een (openbare) middelbare school te stichten. We hebben daar meermalen dispensatie voor aangevraagd, omdat er van de zij de van de voorstanders van open baar voortgezet onderwijs onvol doende belangstelling voor was. Katwijk had een enorme achter stand. Pas in de zestiger jaren is er één gekomen, als dépendance van het Leidse Visser 't Hooft- lyceum. Ongetwijfeld heeft daar de stijgende welvaart aan meege werkt Vroeger waren de kinderen nodig voor bijverdiensten; nu wil men wél offers brengen. De mavo heeft nu 700 leerlingen, de havo al 250. Tot grote vreugde van het gemeentebestuur is dezer da gen bekend geworden, dat Katwijk in het havo- en atheneum-scholen plan van de minister is opgeno men. Dat is heel belangrijk, want Den Haag gaat nu verder, bui ten de gemeente om, ondersteu nen, net als bij het nijverheids onderwijs. Vermoedelijk kan in 1971 met de bouw van een school worden gestart. Als ideaal blijven we zien, dat Leiden binnen afzien bare tijd deze school overdraagt aan de Katwijkse stichting". Er komt toch ook een nieuwe mavo? „De planmen zijn in een veaigevor- derd stadium. Ook is een scholen gemeenschap van havo en mavo volop in studie. Ja, er is wel veel veranderd in korte tijd, ook door de tv. We kunnen niet blijven staan Dat Katwijk een kinderrijke ge meente is, wisten we al. Maar wanneer je hoort, dat de lagere scholen bijna 5000 leerlingen tel len en de zestien kleuterscholen 1750, dan kijk je toch wel even op De wethouder vertelde verder, dat het college wél bezorgd is over de visserij school. „Als de achteruit gang doorzet, vrees ik, dat de school niet te handhaven is. Mis schien is het inpassen in het nij verheidsonderwijs nog een moge lijkheid". De muziekschool had toch dit jaar moeten starten. „In het voorjaar hadden we de stuk ken panklaar; ik heb de zaak in de commissie verdedigd, maar die wilde, helaas, met de indiening wachten tot de nieuwe raad. We hopen nu in augustus 1971 te kun nen beginnen. We denken aan een niet meer gebruikte school; over een paar jaar de Bestevaer-mavo bijvoorbeeld". WETHOUDER Haasnoot heeft nog allerlei andere plannen. Hij acht gebeurtenissen als de uitvoeringen van de Passionen, Oratoria, van Jubilate van groot belang. „De ge meente is, zo nodig, bereid tot fi nanciële garanties. We werken ook aan plannen voor kleinere evene menten, zo mogelijk in samenwer king met de gereformeerde cultu rele commissie en Pro Organo. De datum 26 februari 1971 is al vast gelegd voor de Nationale Brass band van Meindert BoekeL Onze opzet is, iedere maand Iets te or ganiseren. Er zijn ook besprekin gen gaande met K. en O., Leiden voor eventuele activiteiten". We kwamen, hoe kan het anders, ook bij de „zaal" terecht. „In het voorlopig ontwerp-plan-bad- centrum is een accomodatie voor allerlei culturele gebeurtenis sen opgenomen. In hoever we zul len slagen, hangt af van de bereid heid, een dergelijk gebouw te ex ploiteren. Zie ik het goed, dan is het gemeentebestuurgezien de belang rijkheid, bereid, zelf in de financiële consequenties deel te nemen. Verder zijn de plannen voor de stich ting van een nieuwe bibliotheek, op een terrein van 1500 m2, tussen Varkevisser- en Zuidstraat, in een vergevorderd stadium van voótbe reiding; de commissie's en de raad moeten nog worden geraadpleegd". Ook ten aanzien van jeugd en sport ls er in de komende jaren belang rijk werk te dqen. „Ik verwacht veel van de, door de - raad te benoemen commissie, die mede uit personen uit de burgerij zal worden gevormd. Het nieuwe sportcomplex is gedacht aan de duinrand in het pas verworven Noordwijkse gebied. We zetten ons ook in voor buurt- en clubhuis werk, met name in het Moleniblok- zuid en de Hoornes. Plannen hier voor staan al op stapel". Wethouder Haasnoot is een voor zichtig optimist. Zijn beleid ge tuigt ervan, dat hij goed weet wat hij wil en belangrijker nog wat heilzaam is voor Katwijk. JOHAN VAN WOLFSWINKEL LEIDEN Zaterdag is er weer Zeskamp geweest in Lei den vanuit de riante Groenoord- hal, zoals -presentator Dick Pas- schier zei. Linne won met 25 punten. Daarop volgden Drach ten met 23 punten, Winschoten met 22 punten, Doetinchem met 20, Zoetermeer met 14 en Rolde met 12. De volgende Zeskamp is op 2 januari in de Brabant hal te Den Bosch. Inbraak bij Stokvis ALPHEN In de nacht van za terdag op zondag is ingebroken in de magazijnen van R. S. Stokvis aan de Industrieweg. Uit de expeditieruimte van het centraal magazijn, waar men via een ingedrukt raam is binnenge komen, wordt niets vermist. De sjo- ten naar de administratie-afdelingen waren geforceerd en alle lokalen zijn doorzocht. Bureauladen en kasten werden opengebroken, maar men heeft daar geen geld gevonden. Ten slotte hebben de inbrekers uit een vitrine enkele tentoongestelde arti kelen ter waarde van 200 gulden jheegenomen. De totale schade is echter veel hoger dan dit bedrag. LEIDEN De Gereformeerde Ge meente (in Nederland) houdt mor gen haar jaarlykse dankdag in ge bouw Hoge Ryndyk 24. Om 3 uur is er leesdienst en om half 8 gaat .ds. Wink uit Veenendaal voor. ALPHEN Hedenmorgen om half negen is de Alphense ploeg naar Lei den vertrokken, waar men heden avond om 8.15 uur aan moet treden voor de Zeskampwedstrijd Neder- land-Engeland. Laatstgenoemd land wordt vertegenwoordigd door de Engelse kampioensploeg uit Great Yarmouth. Zoals bekend, zal deze wedstrijd pas op de middag van de tweede kerstdag voor de televisie komen en zich afspelen in kerstsfeer. Uiteraard kan men dit gebeuren he denavond wel in de Groenoordhal gaan volgen. De staf van de Alphense ploeg be staat uit: A. van Ommen, captain; W. N. Verkerk, coach, C. Boer, coach, en S. van 't Wout, verzorger-masseur. De opstelling van de ploegen is: 1. Rolschaatsen: Riet Heemskerk, Juanita Kiliaan, Ina Dijkhuizen (re serve). 2. Rendier: Peter B ritting, Jos Goed hart, Piet de Jong, Jan Rijvers, Cock Verkade, Dick Verkade. 3. Bootjes: Jim Koster, Kees Veens- wijk, Pinie de Jong, Margriet Peters, Ria Rietveld, Mariene Spek. C. A. Volgering overleden TER AAR Op zeventigjarige leeftijd is in een ziekenhuis de heer C. A. Volgering overleden. De heer Volgering heeft zich op verschillende terreinen verdienstelijk gemaakt Vooral muziek en zang genoten zijn belangstelling. Zo was hij 47 jaar bestuurslid, waarvan 35 jaar voor zitter, van de muziekvereniging Arti et Religioni en lid en vice-president van het parochiezangkoor. Vrijwel zijn gehele leven was hij werkzaam bij de groenteveiling. Vele jaren ver zorgde hij het correspondentschap van de Leidse Courant. Zijn verdien sten werden geëerd met de ere-me daille in goud van de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis vindt plaats dinsdag 8 december om 11 uur in Langeraar. KATWIJK Er zijn het afgelo pen weekeinde in Katwijk nogal wat ongelukken gebeurd, waarby men sen gewond raakten. Vrijdagmiddag omstreeks vyf uur, had op de krui sing Varkevisserstraat/Rocst van Limburgstraat een aanrijding plaats tussen twee bestelauto's. Een van de bestuurders verleende de ander geen voorrang. De 22-jarige G. v. Weeghel liep bij het ongeluk hoofdletsel op en is overgebracht naar het Eliza- bethziekenhuis te Leiden. Zaterdagavond om tien voor tien botste op de kruising Zuidstraat/ Boersmastraat een bromfietser tegen een auto. Hy verleende geen voor rang. De 17-jarige Katwyker liep een open breuk aan zijn rechterbeen op en is naar het academisch zieken huis te Leiden gebracht. Zijn brom fiets was geheel vernield. Zondag om kwart voor zes kreeg de 16-jarrge Maantje van Rijn met haar bromfiets op de Kruising Ko ninginneweg/Jozef Israelsweg geen vrije doorgang van een automobilist Ze botste tegen de auto en liep een hersenschudding, een gebroken lin kerduim en een gescheurde teen op. Zij is overgebracht naar het acade misch ziekenhuis. De 21-jarige Niesje Lindhout stak omstreeks zes uur de Parklaan over op het zebrapad. Een automobiliste zag haar te laat en er volgde een botsing. Het meisje is met hersenlet sel en beenwonden opgenomen in het academisch ziekenhuis. KATWIJK AAN DEN RIJN Donderdag 17 december, 's avonds om half zeven is er in het verpleeg huis „De Wübert" een protestantse kerkdienst, waarin ds L. van der Linde uit Rijnsburg zal voorgaan. 4. Skiën: eerste manche: Ria van Rietschoten, Cock Verkade, Dick Ver kade; tweede manche: Diny de Hey, Ria Rietveld, Jos Goedhart, Jim Kos ter. 5. Pakketten: ploeg I: Riet Heems kerk, Ria van Rietschoten, Cock Ver kade, Dick Verkade of ploeg II: Ria van Rietschoten, Ria Rietveld, Jos Goedhart, Jim Koster. Deze samen stelling hangt nog af van de trainings-resultaten vandaag. 6. Voetbal: Cruyff, Jan van Beveren, Willy van der Kuylen (reserve); de keeper en de vier „verstoorders" worden nog nader vastgesteld.. 7. Loopfiets: Jan Rijvers en Kees Veenswijk. ALKEMADE Na enkele maan den geleden voor een tweede zit tingsperiode gekozen te zijn tot wet houder van Alkemade, heeft wethou der J. J. M. Bakker op medisch ad vies het besluit moeten nemen zijn functie neer te leggen en tevens in gaande 1 jan. a.s. zijn raadslidmaat schap te beëindigen. De heer Bakker die een volledige dagtaak heeft op het kantoor van het Hoogheemraad schap van" Rijnland te Leiden, kwam op 28 jarige leeftijd (sept. 1958) in de raad van Alkemade als kandidaat van de toenmalige Jongeren-KVP. Op 6 sept. 1966 werd hij gekozen tot wethouder. Als wethouder beheerde hij de portefeuilles van financiën, onderwijs en sportzaken. Voorts be kleedt hij nog diverse maatschappe lijke functies, ojn, voorzitter van het bestuur van de LTS, vice-voor- zïtter van de Stichting tot bouw en beheer van Bejaardenwoningen, 2e voorzitter van de plaatselijke afde-r Kloosterschuur in het gecling (Van een onzer verslaggevers) RIJNSBURG De Gewestelijke Raad voor Zuid-Holland van het Landbouwschap (mede namens de afdeling Rijnsburg van de CBTB en de bloemenveilingvereniging „Flora"), b. en w. van Noordwyk en b. en w. van Voorhout hebben by Gedepu teerde Staten bezwaarschriften in gediend tegen het raadsbesluit tot vaststelling van het bestemmings plan „Buitengebied". Het plan strekt tot regeling van de bestemming van de gronden, welke tot het landelijk gebied van de gemeente behoren. Hoofdzakelijk worden aan deze gronden agrarische bestemmingen gegeven. Een gedeelte van de gron den heeft evenwel de bestemming vcrkeersdoeleinden gekregen. De Gewestelijke Raad voor het Landbouwschap zegt, dat de aanwe zigheid van 'n kampeerterrein langs de Elsgeesterweg te midden van een met kassen vol te bouwen omgeving voor de tuinbouw, doch ook voor de recreatie, minder is gewenst. Boven dien wordt opgemerkt, dat in het gebied Kloosterschuur behoefte be staat aan meer of anders gesitueerde ontsluitingswegen, dan in het plan zijn geprojecteerd. De Provinciale Planologische Commissie zegt hierop dat een agrarische bestemming van het bestaande kampeerterrein aan de Elsgeesterweg weinig of geen effect zal sorteren. Het plan tot ont sluiting van het gebied Klooster schuur biedt voldoende mogelijk heden. Burgemeester en wethouders van Noordwijk en Voorhout zijn van me ning, dat in het plandeel gelegen ten noorden van de secundaire weg 6 een zodanige bestemming is gege ven, dat daar bedrijfsbebouwing, w.o. glasopstallen, tot stand kan ko men. ..Kassenbouw is daar vrijwel onbeperkt toegestaan. Deze bestem ming zal leiden tot onverantwoorde aantasting van het gebied, waaraan uit landschappelijk oogpunt grote waarde moet worden gehecht". De Provinciale Planologische Commissie is het met deze bezwaren eens en beveelt Ged. Staten om aan dit deel van het plan goedkeuring te onthouden. De bezwaren zullen op 10 december tijdens een openbare bijeenkomst van Ged. Staten worden behandeld. ling van de KVP, bestuurslid van de KVP-kring Leiden en Kring Gouda, alsmede secr.-penningm. van de Veender en Lijkerpolder buiten de bedijking. Loos alarm schrikte Nieuwkoop op NIEUWKOOP Zondagavond omstreeks half negen werden Nieuwkoop en Noorden opge schrikt door de alarmsirene van ce B.B. die op de -Ndeuwkoopse Toren staat. De onafgebroken toon deed velen naar het Regt- huijsplein gaan, waar na onge veer vijf minuten geloei de rijks politie de toren kon betreden om na to gaan wat de oorzaak van het alarm kon zijn. In de toren kon men op het schakelbord niets bijzonders ont dekken. Op dat moment kwam een tele foontje uit Noorden door. Daar was de sirene van de Raiffeisen- bank gaan werken. De politie snelde naar Noorden, naar de kassierswoning, waar op dat mo ment niemand aanwezig was. Een onderzoek leverde echter geen enkele aanwijzing op. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Geboren: Tamara, dv T A Kuijpers en P M Sanders; Li- sette E Shoe-Njoen, dv R F M Lai- A-Fat en A T J C Cheung Yuen Pui; Marco, zv B Uiterdijk en J C v Leeu wen; Tjeerd, zv G Volbeda en M C Blansjaar; Esther C, dv O Tdssiing en C T Koppert; Vincent A, zv R C C Mulder en T J Roodakkers; Dick, zv M Wassiok en J M C Hoppen- brouwer; Robertus J, zv J B Baars en P P F Lirtssen; Bartholdt J, zv J Tukker en M A Middelkoop. Overleden: G v Tol, geb. 5-5-'19 man; P v Houten, geb. 3-9-'05, man; P Bol. geb. 15-ll-'02 man; K Oije- vaar, geb. 30-11-1970, zoon. Gehuwd: E W Pietersz en T F Wong; E Vermeulen en C M v dVos; H Agostinho Ribeiro en M Immiink; J C Bonnet en A M R de Graaf. Winkelsluiting rond de feestdagen DEN HAAG Het centrale over leg van werkgevers en werknemers in de detailhandel heeft een beroep gedaan op alle ondernemingen om die donderdagavond voor Kerstmis en Oudejaar (resp. 24 en 31 decem ber) de winkels te sluiten. De orga nisaties bepleiten de sluiting ook in die gevallen, waarin de gemeente verordeningen in de openstelling van de winkels op die avonden voorziet. LISSE Wandelsportvereniging DJO heeft een goed jaar aohter de rug, zo bleek uit het jaarverslag dat de secretaris vrijdagavond op de le denvergadering voorlas. De Keuken hofwandeltocht was weer het hoog tepunt van het afgelopen seizoen- De volgende wandeltochten wor den gehouden op 19 dec., 23 januari en 20 januari. Blijven of verhuizen? RIJNSBURG Dc veilingvereni ging Flora houdt volgende week dinsdagmiddag om half 3 haar al gemene jaarvergadering in de Holi day Inn te Leiden. Aan het uitvoe rige jaarverslag van secretaris H. J. de Haan ontlenen wy het vol gende. De omzet bedroeg in het seizoen 1969-1970 bijna 55,5 miljoen tegen ruim 47 miljoen in het seizoen daarvóór. De hoogste dagomzet werd dit seizoen geboekt op 23 maart 1970; 522.003,hoogste weekom- zet: 23-28 maart, ƒ2.389.050,De vereniging telt 1609 leden. Het broeien van narcissen neemt toe en de resultaten waren niet slecht. Het plukken van koude- grond-narcissen daarentegen is door LEIDEN De bewoners van de Tuinstadwijk hebben, zoals u gisteren hebt kunnen lezen, heel wat wensen voor de ver betering van hun woningen. Huurverhoging vinden zij onder deze omstandigheden onredelijk. Ontevreden bewoners vindt men ook in het PioenhoJ, waarvan deze joto. de hoge pluklorien alleen nog maar rendabel voor1 kleine kwekers, die soms met hun gezin hier nog een boterham in kunnen verdienen. De aanvoer van tulpen ging be langrijk omhoog; er werden in deze sector geen prijsdalingen geconsta teerd bij Flora. Bij de anjers viel een belangrijke daling van de aanvoer te constate ren. De freesia's deden het niet slecht. De afzetperspectieven voor deze bloem zijn goed. De opbrengst voor geplozen chry santen viel wat tegen; de gemid delde prijs voor troschrysanten on derging praktisch geen verandering. Over de nieuwbouw wordt in het verslag opgemerkt, dat aannemer Van der Wiel na het gereedkomen van de nieuwe aanvoerzaal is be gonnen met de voorbereiding voor de bouw van tien boxen en twintig kantoren aan de Rijnsburgerweg. De secretaris noemt het komende boekjaar een der belangrijkste in het bestaan van Flora omdat daar in de beslissing zal vallen of de vei ling met haar gebouwen op de hui dige plaats kan blyven in het ka der van de plannen voor Frederiks- oord. Als Flora hier niet kan bly ven, moet een moeilykc tyd worden verwacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3