Nixon met conjunctuur duwtjes" vooruit helpt Over tien jaar kabelnet in heel Nederland 0) Amerika nog niet in rustig vaarwater Geblind doekt op brommer Leven op Mars MAANDAG 7 0EC6MBE* 1970 970 Vanavond zien te AMSTERDAM Onder in vloed van een stijgend Wall- street was ook hier vorige week de effectenbeurs in herstel, al ging het nog niet van harte. De obligatiemarkt was uitgesproken vast gestemd door de voortgaan de daling van de rente in het buitenland. Met een disconto verlaging hier houdt de beurs rekening. Vorige week is New York royaal door de barrière van het koersgemid- delde van 800 gebroken en dc opval lende koersverbetering van Wallstreet heeft allerwegen de aan dacht getrokken. Het disconto is in de Ver. Staten door verscheidene grote banken opnieuw verlaagd en be draagt nu 5Vï procent. Het proces van een renteverlaging, dat met de disconto wijziging wordt beoogd, heeft in Amerika duidelijk voortgang. De regering-Nixon is bezig de economie te stimuleren door de kapitaalvoorziening ruimer-te maken. Toch kan men niet zeggen, dat reeds een evenwichtige economie in Ameri ka is 'bereikt. Mevrouw June Carter uit Tiburon, Californië, voelde zich wel goed I in de boot genomen, toen een zeeleeuw bezit had genomen van haar zeiljachtje, dat zij na stormweer wilde uithozen. Haar smeekbeden konden het dier niet vermurwen, waarna de kustwacht het bootje op sleeptouw moest nemen, naar een rustiger plekje: hier blies de ongenode gast I vreedzaam de aftocht DEN HAAG De Casema is klaar om geheel Nederland van een kabelnet te voorzien, waar door het mogelijk wordt een groot aantal radio- en televisie zenders te ontvangen. De aanleg ,zal ongeveer tien jaar in beslag 1 nemen. Dr. C. M. E. van Schelven, com missaris van Casema (de centrale an tenne systemen exploitatie maat schappij) en lid van de Omroepraad, deelde dit gisteravond mee in hei NOS-televisieprogramma Panoramiek. De heer Van Schelven kon niet voorspellen of de Tweede Kamer snel een besluit over de aanleg van het kabinet zal nemen. Wel is het de be doeling van minister Bakker van ver keer en waterstaat om nog voor het einde van het jaar een nota hierover bij de Kamer in te dienen. Het is duidelijk, aldus de heer Van Schelven, dat de invoering van een kabelnet ernstige consequenties zal hebben voor het huidige omroepbe stel. Hij wilde echter geen verband leggen tussen het aannemen van de Omroepwet en de periode van vijf jaar, die verlopen is, sinds in de Troonrede de invoering van een ka belnet werd aangekondigd. Den Haag „Reeds enkele jaren wordt in Haagse wijken Bezuidenhout Mariahoeve een proef genomen met een kabelnet. De heer Van Schelven was van mening dat een net voor ge heel Den Haag in ongeveer drie jaar gereed zou kunnen zijn, wat in totaal ƒ25 miljoen zou kosten. De aanleg van een landelijk net beloopt zeker ƒ300 miljoen. In het programma werden voorts nog de 26 steden genoemd die voor aanleg van een kabelnet in aanmer king komen: Maastricht, Apeldoorn, Gouda, Beverwijk, Venlo, Roermond, Velsen, Sittard, Heerlen, Kerkrade, Geleen, Tilburg, Breda, Arnhem, Haarlem. Helmond, Roosendaal, De venter, Eindhoven, Zaandam, Voor burg, Vlaardingen, Enschede, Zwolle, Rotterdam en Schiedam. Ook werd ingegaan op de talloze mogelijkheden van kabelcommunica tie, die niet alleen ontvangst- maar ook zendmogelijkheden inhoudt, on der meer ontvangst van buitenlandse programma's, regionale, stads- en wijktelevisie, aansluiting op een tele visiebibliotheek, lijnen voor bank en giro, de druk op lichtgevoelig papier van de dagelijkse krant, beeldtelefoon, briefverzending, aansluiting op een automatisch alarmsysteem enz. DEN HAAG De kosten van ver betering van het Maas-Waalkanaal en dc Maas benedenstrooms van Mook bedragen 117 miljoen, zo heeft minister Bakker bekendgemaakt. Het Maas-Waalkanaal, nu 60 meter breed en 4 meter diep, zal 92 meter breed worden en 4,80 meter diep. De kosten van het levensonderhoud blijven stijgen, vorige week moest Nixon nog een inflatie-alarm geven, waarbij de auto-industrie en de olie werden aangewezen als schuldig aan het stimuleren der inflatiespiraal. Ge lijk bekend, zijn de lonen in de auto industrie, tengevolge van de staking bij de General Motors, belangrijk verhoogd, hetgeen repercussies op het prijspeil zal hebben. Nieuwe stakingen dreigen bij de spoorwegen en de staalindustrie, omdat de afgedwongen loonsverhogingen bij General Motors als repeterende breuk doorwerken. De lonen in de bouwvakken zijn met meer dan 17 pet. omhoog ge bracht. Men zou zeggen, dat men in Amerika, als men let op de stroom versnelling van lonen en prijzen, nog niet in rustig vaarwater is aange komen. De begroting over 1970 wordt met flink tekort afgesloten, terwijl zo juist bekend werd, dat die over 1971 een geraamd deficit van 12,5 miljard zal opleveren. Toch gaat Nixon de conjunctuur aanzwengelen en de dollar opnieuw verzwakken. Men denkt, dat hier ver- kiezingsbelangen prevaleren boven internationale. Voor de Westerse we reld zou het gewenst zijn het sane ringsproces van de Amerikaanse dol lar verder voort te zetten tot een ex tern evenwicht bereikt werd. Dat zou de strijd tegen de inflatie in West-Europa kunnen vergemakke lijken. Als eerste gevolg van de Ame rikaanse goedkoper-geld politiek zien we wisselwerkingen in Europa, b.v. in West-Duitsland, dat gedwongen werd opnieuw het. disconto te verla gen, om de kapitaalstroom uit het buitenland in te dammen. Verkiezingen Het is inderdaad niet onmogelijk, dat de komende presidentsverkiezing in 1972 nu reeds een rol gaat spelen in het Amerikaanse conjunctuurbe leid. Wel is te verwachten, dat Nixon kalm aan zal doen met het stimuleren der economie via monetaire middelen De discontoverlagingen zijn erg voor zichtig gesteld en het lijkt erop, alsof Nixon de conjunctuur met kleine „duwtjes" vooruit wil hebben, mede met het oog op de nog steeds hoge werkloosheid. De houding van Wallstreet, dat het Dow Jones gemiddelde in korte tijd boven de 800 voor industrie-aandelen heeft gebracht, vormt een aanwijzing, dat men positief reageert op het stre ven van Nixon. Toch moet men er rekening mee houden, dat de decem bermaand de periode van dé' grootste belastingverkopen is en de invloed daarvan op het koerspeil onbereken baar is. Intussen heeft de obligatiemarkt op onze Amsterdamse beurs vorige week opnieuw een vaste stemming aan de dag gelegd, omdat men rekening houdt met een disconto verlaging door de Nederlandse Bank.' Als men hiertoe overgaat, dan ver wachten wij slechts een beperkte verlaging, terwijl men zich wel moet realiseren, dat een belangrijke verla ging van de rentevoet niet past in het afremmingsbeleid der regering. Men kan echter, net als West-Duitsland, door het buitenland gedwongen wor den om de internationale rentedaling te volgen, teneinde een te grote im port van buitenlands kapitaal, dat af komt op de hoge rente, te weren. De jongste 8 pet. 15-jarige staatslening, welke tegen 99.5 pet. werd uitgege ven, is inmiddels gestegen tot 100.35 pet. Het klimaat om obligatieleningen te plaatsen, is de laatste tijd opval lend verbeterd, gezien de goede ont vangst, welke emissies nu op de kapi taalmarkt krijgen. Gunstiger Op de aandelenmarkt was de stem ming ook gunstiger, al gaat men meestal niet „over ijs van een nacht". Kon. Olie viel tijdelijk uit de toon, nadat berichten over een mogelijke nationalisatie in Venezuela, waar de Shell grote belangen heeft, waren af gekomen. De koers van dit fonds viel terug van 146.30 tot 142.40, dus cir ca 20 punten, maar later kwam er enig herstel, toen het' bestuur der Kon. Shell mededeelde, dat hem niets van plannen voor een nationalisatie in genoemd land bekend was. De grote internationale olieconcerns zijn ongetwijfeld kwetsbaar, als olie producerende landen uit nationalisti sche motieven tot naasting van bui tenlandse belangen willen overgaan. Ook de zucht tot een hoger aandeel in de opbrengsten der olie voor de produktielanden, kan de winstcapaci teit der internationale olieconcerns beïnvloeden. Uiteraard is de risico- verdeling der produktiegebieden be langrijk en de spreiding wordt groter, naar gelang er meer olievondsten overal in de wereld worden gedaan. Ook het feit, dat de raffinaderijen hoofdzakelijk buiten de ontwikke lingslanden worden gebouwd, heeft een matigende invloed op de eisen van regeringsleiders, daar men in „eigen vlees" zou snijden, als de ruwe olie niet langer werd afgenomen door de internationale concerns. In Vene zuela wordt ca. een kwart van de produktie der Kon. Shell gewonnen. NEDERLAND 1 VARA 7.04 Coronation Street. 8.20 Metropoleorkest en solisten. 9.10 Achter het Nieuws. 9.35 De gouddieven: Geen goud zon der schuim. 10.25 Jubileumconcert Radio Filhar monisch orkest. NEDERLAND 11 NCRV 7.04 (NOS) Kijken naar kinderen. 7.30 Avonturen van Tom Sawyer. 8.20 Memorandum van een dokter. 9.10 Achter de schermen bij „Please, sir". i 9.25 show met Peter Alexander. 10.15 Hier en Nu. 10.40 In 't voorbijgaan. Herstel In de lokale fondsen was er even eens een herstel van het koerspeil te constateren, maar dikwijls doet men het kalm aan. Men vreest de kosten- inflatie voor 1971, nu een eensgezind optreden van de werkgevers en werknemers in de SER noch in de Stichting van dc Arbeid op zich laat wachten. De oud-premier dr. W. Drees sprak de vrees uit, dat de blind werkende wet van vraag en aanbod de komende ontwikkeling der economie zal be heersen, met andere woorden dat „de wal het schip zal keren". Het stemt de beurs tot een gereser veerde houding; bij de gedachte, dat een afkoeling van de economie met een optredende werkloosheid mis schien het enige middel is om uit de inflatiespiraal te komen. Het kabinet- De Jong heeft de weinig opwekkende taak om het sphip van staat door de woelige golven te leiden, in een perio de met komende Kamerverkiezingen, een tijd, waarin men meestal gevoe-1 ligheden bij de kiezers wil ontzien. Een belangrijke verbetering in koers kregen v. d. Grinten (van 229 tot ƒ247) en uitgeversaandelen, zoals Elsevier en VNU. Verenigde Bedrij ven, Nederhorst heeft gemeld, dat het herstel der rentabiliteit in 1970 is voortgegaan en dat een onveranderd dividend van 18 pet. te verwachten is. Ook voor 1971 is men niet pessimis tisch gestemd. De koers van dit fonds kwam van ƒ53.50 tot circa ƒ60. Nij- verdal-Ten Cate zal het dividend van 5 pet. dit jaar wel niet kunnen hand haven. De koers van dit fonds ging enigszins terug tot circa 63 pet Vanavond horen te HILVERSUM 1 EO en NCRV 7.00 Geestelijke liederen, „Wij her kennen elkaar in Hem" en Bijbelstudie. 8.20 Radio Kamerorkest en NCRV Vocaal Ensemble in werken van Strawinski. 9.10 Herinneringen aan Clara Has- kil, pianiste. 10.20 Avondoverdenking. 10.40 kunstrubriek Voorrang, daarna eigentijdse muziek. HILVERSUM II NOS 8.05 Gamma: populaire mededelin gen over wetenschapsvordering. 9.10 programma over sanering van de Europese landbouw. 10.55 Trio Louis van Dijk, Metrepo- leorkest en solisten. ZUTPHEN In anstige spanning keken duizenden mensen toe hoe de scholier Tom Verfuurden (17) uit Warnsveld zaterdagmiddag een bromfietstocht maakte door de Zut- phense binnenstad, terwijl hij was geblinddoekt. Tom werkte ruim een half jaar aan de voorbereiding van de stunt. Hij wilde met zijn waagstuk de Britse illusionist David Berglass evenaren, die onlangs geblinddoekt in een auto door Amsterdam reed, overigens met een passagier naast zich. Voordat Tom vertrok, controleerde pastoor Jongerius de blinddoek. Tom volbracht de rit zonder kleer scheuren en werd met gejuich be groet. MOUNTAIN VIEW De man die is belast met het opsporen van moge lijk leven op Mars verwacht levende organismen op de planeet te zullen aantreffen. Dat zullen dan geen science-fictiona-achtige groene mens achtige wezens zijn. Dr. Harold P. Klein zei dat de ont dekking van aminozuren in een me teoriet tot nu toe het beste bewijs is ter ondersteuning van de theorie over de chemische evolutie van het uni versum. „Als die theorie juist is, mogen we aannemen dat deze evolutie op Mars is voortgeschreden tot het punt waar op leven mogelijk wordt." 18 Tegen de avond begon achter een uitloper van het bos in het Zuid westen een machinegeweer te ratelen. Daar tussendoor licht geweer- vuqr. Twee, drie smalle rookzuilen stegen tegen de hemel op, waarte gen de zon bloedrood onderging. Dr. Berckheim zat - door twee militiesoldaten bewaakt - voor het tuiniershuisje, toen Paddas op hem toe kwam. "Maakt u zich klaar, dokter. Over tien minuten breken we op." "En het meisje?" Langzaam stond de dokter op. "We zullen haar meenemen." "U wilt haar toch niet vermoorden?" "Bedwing uw tong een beetje, dokter I Ik heb genoeg stervende mensen gezien om te weten wanneer iemand zo ver is. Zij is het niet. En opdat er werkelijk niets gebeurt gaat u mee. Vergeet u echter niet: wat ik u toen gezegd heb, geldt ook nu nog." Hij sloeg met zijn vlakke hand op zijn holster, waar zijn nagan in stak. "En - hoelang geldt dat nog?"' "Zolang het mij past." Paddas draaide zich om en ging weg. Dr. Berckheim keek hem na - terwijl hij in gedachten, zoals al zo vaak, de mogelijkheden van een vlucht overwoog. In de verwarring van het haastige vertrek zou hem dat vast en zeker lukken. De in-, vallende nacht vergrootte zijn kansen nog meer. Hij hoefde zich alleen maar in het bos te verstoppen en te wachten 'tot de eerste. Duitse soldaten verschenen. Dan zou hij in veiligheid zijn - waar schijnlijk voorgoed, omdat het einde van de oorlog in zicht leek te zijn. Hij zou in veiligheid zijnEn - Vera? In deze momenten stond Dr. Berckheim voor een beslissing, waar van hij de gevolgen voor zijn verdere Ieveirt nog in het geheel niet kon overzien. Hij moest een beslissing nemen. En hij nam een be slissing. Hij bleef. Ze legden Vera op een ladderwagen die ze dik met stro en wollen dekens bedekten. Anna, de oude dienstmaagd, moest achterblijven, hoezeer ze Paddas ook smeekte om mee te mogen gaan. "Ik ken je sinds je geboren bent, Andrej", bedelde ze, terwijl de tranen over haar mollige, treurige gezicht liepen. "Ik heb je moeder geholpen toen zij je baarde, ik heb je op mijn handen gedragen, je verhaaltjes verteldWaarom is jouw hart zo hard geworden? Laat me meegaan, Andrej. Laat mij bij mijn duifje blijven, ze heeft nie mand anders, hoor je me? Niemand Paddas bleef echter onvermurwbaar. "We hebben een lange mars voor de boeg. Je zou alleen maar een overlast zijn." "De almachtige God zal jou op zekere dag de rekening presenteren voor al hetgeen je doetWaar wil je,haar heen brengen?" "Naar Petersburg. Daar gaan grote dingen gebeuren, ze hebben ons nodigJe kunt ons achterna komen als we de Duitsers weer verjaagd hebben. Intussen echterHij zocht naar de juiste woor den en men kon aan hem merken wat een zelfoverwinning het hem kostte zijn vader te noemen die sinds die avond spoorloos verdwenen was. "Intussen zoek jij vader. Zorg voor hem. En zeg hem dat hij op zekere dag zal begrijpen. Alles Reeds spoedig daarna bemerkte Dr. Berckheim dat Paddas opzet telijk over Petersburg en de grote dingen die daar gingen gebeuren had gesproken, om Anna te misleiden en de plaats, waar hij Vera werkelijk heèn wilde brengen geheim te houden. (Wordt vervolgd) TEU1ISIE VAAAVOM» NOS EDERL. cn de Lamaars. STER: 18 51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 (K) Reclame. VARA. 19.04 Coronation Street, TV-feullleton. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Jour naal. STER: 20.15 (K) Reclame. VARA: 20.20 Metropole Orkest met zangsolisten. 21.10 Achter het Nieuws. 21.35 De Gouddie ven: Geen goud zonder schuim, TV-serie 22,25 Radio- filharmonisch orkest en solis ten. NOS: 23.05 (K) Journaal. TELEAC: 23.10-23 40 Nascholing huisartsen les 4. NEDERLAND II NOS: 18.45 (IC) De Woefs en de Lamaars. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Jour naal. STER: 19.00 <K) Reclame. NOS: 19.04 Kijken naar kinde ren, wetenschappelijke TV-se- rle. NCRV: 19.30 (K) De avon turen van Tom Sawyer. TV- cerie. STER: 19 55 (K) Reclame. NOS: 20.00 (K) Journaal. STER: 20.15 (K) Reclame. NCRV: 20.20 Memorandum van een dokter, TV-feullleton. 21.10 (K) Please Sir!, TV-serie 21.25 (K) 'Peter Alexander presen teert...: muzikale show. 22.15 Hier en Nu: actualiteitenru briek. 22.40 Avondslultlng. O.v.V.: 22.50 Gesprekken met Vrijmetselaren. NOS: 23.35-23.40 (K) journaal. BELGIË KANALEN NEDERLANDS: 2 EN 10 18.55 Zandmannetje 19.00 Sport. 19.20 Rlnaldo Rinaldini, tv-serle. 19.45 Hier spreekt men Nederlands. 19.50 Zoek licht, cultureel nieuws. 19.55 Mededelingen en De Weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 De kiem van het geweld. 22.00 Gastpro- gramma: De Katholieke ge dachte. 22.30 Nieuws. GRAMMOFOONPLATENPRO- GRAMMA DRAADOMROEP VANAVOND 1. Johan Svendsen: Symp honic nr 1 in D gr.t. op. 4; II Edward Elgar: 1. Sea Pictures op. 37, 2. Concert voor cello en orkest in e kl.t. op. 85: III. Jean Sibelius: Symphonie nr 7 in C gr.t. op. 105. IttIMO VA1\ U(IM) Hilversum I 402 m. NCRV: 18.30-18.41 Nieuws. E.O. 19.00 Veelgevraagde geestelijke mu ziek. 19.25 Wij herkennen el kaar in hem, lezing. 19.35 Mu zikaal Intermezzo. 19.40 Gelo ven vandóóg, lezing. NCRV: 20.00 Bij de tijd: actuele infor matie over ontwikkelingen in de samenleving. "20.20 (S) Radio Kamerorkest cn NCRV Vo caal-ensemble. 21.10 Residentie Orkest en soliste (gr.). 21.40 De kerk vandaag, documentaire. 22.00 (S) Meisjeskoor en licht Instrumentaal sextet. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Voorrang, een artistiek voorkeursprogramma. 23.30 (S) Deze tijd, deze mu ziek: klarinet en plano. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II 298 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojour naal. 18.25 Ik verbind U doorpraatje. 18.30 Strijd krachtenprogramma. 19.30 Nieuws. 19.35 R.V-U.. Bij Jeven en welzijn. NOS: 20 05 Gamma van alpha en bèta: recente vorderingen in de wetenschap. 20.30 Minder bekend buiten lands repertoire. 21.10 En de boer moét hij wel voort- ploegen?, programma over het plan-Mansholt. 22.10 Sextant 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelln- |en. AVRO: 22.45 Radiojour naal. NOS: 22.55 (S) Metro's Midnight Music: Metropole Orkest. 23,55-24.00 Nieuws. Hilversum I. 402 m. NCRV: 7.co Nieuws 7.11 Het levende woord. 7.16 (S) Op het eerste gehoor: klassieke muziek (gr). <7.25 Horen en zien; 7.30 Nieuws: 7.32-7.50 Hier en Nu: actualiteiten). 8.00 Nieuws. 8.11 Te Deum laudamus. 8.30 Nieuws. 8.32 (S) Voor de huls vrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de hutsvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Bijbelse ver kenningen. 10.15 Opera-aria's (gr.) 11 00 Nieuws. 11.03 Het wassende water, vervolghoor- spel. 11.33 Voor de zieken. 11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 (S) Van twaalf tot twee (12.22 WIJ van het land; 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws: 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar...). 14.05 Schoolradio. 14.30 (S) Pizzicato: muzikaal middag-magazine (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 Over heidsvoorlichting. KRO: 17.10 Voor de kinderen. 17.15 Hal!: jeugdprogramma. Politieke Partijen. 18.19 Uitzending van de PPR. Hilversum II. 298 m. AVRO: 7.00 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag met een plaatje: lichte grammofoonmuzlek. 8.00 Nieuws. 8.11 Radiojournaal. 8.20 (S) Dag met een plaatje (vervolg) (8.30-8.33 De groente man.) 8.50 Morgenwijding. NOS: 9.00 Uitgebreide reporta ge of NOS-programma-herha- ling. 9.35 Waterstanden. 9.40 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. AVRO: 1000 Voor de kleuters 10.10 Ar beidsvitaminen. (11.00 Nieuws. 11.30 Voor de vrouw. (Om 11.55 Beursberichten 12.30 Voor de landbouw. 12.40 Radloverkeers- magazlne. 13.00 Nieuws. 13.11 Radiojournaal. NOS: 13.30 Spiegel van België: Muziek en n'euws van onze zuiderburen. 14 00 Jazz uit de jaren 1935 - '955. 14 25 Rostrum of Compo sers 1970: hedendaagse muzlék uit Oostenrijk. 15.00 Van Ta-ta tot totale taal: rubriek over het leven In de taal. AVRO: 15.10 Muzlekmlddag, met om 16.00 Nieuws. 17.30 Trefpunt: discussie-rubriek voor ac tuele zaken. 17.55 Mededelin gen. Hilversum III. 240 m. VARA: 9.00 Nieuws. 9.02 Plaatjes voor de pep. (10.00 Nieuws.) 11.00 Nieuws. 11.03 Platen program ma. (12,00 Nieuws). 13.00 Nieuws. 13.03 Ekspres: licht Jjlatenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.03 De Eddy Becker Show. 15.00 Nieuws. 15.08 Drie- draai. 16.00 Nieuws. 16.03-18.00 Mix: Rijp en groen op alle toeren. (17.00 Nieuws.) '■TELEVISIE- Nederland I. NOS/NOT: 10.45-12.00 en 14,00-14.50 School televisie. Smidje Verholen en de rare alchimist- Smidje Verholen drukte de rare alchimist nog eens goed op het hart wat hij van hem verwacht te. „Denk er dus om," zei hij. „Morgenavond kom ik terug om te zien of ge al gevorderd zijt met het werk. En dan kunnen we er meteen nog eens over praten wat er allemaal in dit oude kasteel schijnt plaats te vinden. Is dat af gesproken?" „Afge- sprooeken," beaamde de al chimist treurig. Toen nam de smid afscheid en zei: „En onthoud het nu eens goed: U heeft een vriend gevonden, die U wil be vrijden uit de handen van Vosmaer en zijn boevenbendeMet deze woorden ging hij er vandoor en een goed uurtje later lag hij op zijn kamertje onder de wol. De klok wees toen al vier en de smid zou dus geen lange nacht meer maken, want om half acht liep de wekker alweer af. Toch hadden die paar uurtjes nachtrust de smid goed gedaan, hetgeen duidelijk te zien was aan de actieve wijze, waarop hij even later bij Sterke Stef binnenkwam. „Aha! Goeiemorgen!" riep Stef. „Al gewassen? Al gekleed? En de bolhoed alweer op de kop? Ga zitten, man! Ga zitten en eet een boterhammetje mee. Er is genoeg. Ik heb worst, brood, boter, thee, en. een schaal hardgekookte eitjes bovendien." „Eitjes lust ik graag," zei de smid. „Of je gelijk hebt, jong," vond Stef. „Eitjes bennen goed voor de spieren." FERDNAND

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11