Bouw kerkelijk centrum aan Voorstraat Stiulio Tuinbouwschool Rijnsburg is z'n tijdver vooruit Katwijkse kapel wordt afgebroken Zes zalen Kort geding tegen Electrobouw NV Aanbesteding Culturele Raad Alphen openbaar én inspraak Leidse Schaakbond Raadsvergadering Woubrugge verdaagd B. en W. over liet Witte-Singelplan Uit de VEENSTREEK Provi mcie had meevaller van 1,5 miljoen NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 2 DECEMBER 1970 KATWIJK AAN ZEE Het al zo lang verwachte Kerkelijk Centrum aan de Voorstraat gaat nu eindelijk van de grond komen. Er was ver schil van mening ter zake van de oude Kapel. Inmiddels is de oplos sing gevonden en het bestek gereed gekomen. De oude Kapel wordt af gebroken. Het nieuwe centrum, dat behalve de uit-de-tijdse Kapel ook de oude pastorie, waarin nu nog het kerke lijk bureau gevestigd is, vervangt, komt te liggen tussen de Voorstraat en de Noordstraat. De Noordstraat wordt in de naaste toekomst ver breed en voorzien van parkeerha vens. Van beide straten uit is het centrum toegankelijk. Aan de Voorstraat-zijde bevindt zich, gelijkvloers, het kerkelijk bu reau met archief. Daarboven ligt de kamer voor de kerkvoogdij en het ministerie-van-predikanten. Vanuit dezelfde entree bereikt men via een trapje de garderobe van de grote zaal. Minder validen kunnen de gelijkvloerse toegang aan de Noordstraat gebruiken. In de garderobe liggen ook de da mestoiletten. Vanuit de garderobe komt men in de grote zaal, met 280 zitplaatsen. In open verbinding met deze zaal staat een ontmoetingsruimte, te ge bruiken door bezoekers van de grote zaal en de gezamenlyke kleinere zalen. De grote zaal is voorzien van een po dium met twee kleedruimten. In de ontmoetingsruimte bevindt zich een buffet. Aan de Noordstraat-zijde is een tweede gelijkvloerse toegang tot het centrum. Deze is in hoofdzaak be doeld voor de kleinere zalen. In to taal liggen hier zes zalen, geschikt voor groepen van ongeveer 50 en 100 personen. Ze zijn gelegen in de onderbouw, de begane grond en de verdieping. Hier kunnen catechisa ties, zangrepetities en alle soorten van club- en verenigingswerk wor den gehouden. Ook bij deze zalen zijn dames- en herentoiletten, een keuken en een bergruimte aanwe zig. Voor alle ruimten is getracht een goede akoestiek te bereiken, dit in overleg met T.N.O., Delft. Bij de keuze van materiaal voor vloeren en wanden is rekening ge houden met een gemakkelijk onder houd. Alle ruimten zijn centraal ver warmd en worden mechanisch ge ventileerd. De uiterlijke vormgeving is met op zet ondergeschikt gemaakt aan het dominerende naastliggende jeugd huis. Het is moeilijk denkbaar om hiertegen, gezien het hoge dak, te concurreren. LEIDEIN De Leidse zakenman W. D. van Heukelom gaat samen met een aantal medèstanders uit Leiden en omgeving deze maand een kort geding aanspannen tegen Elec trobouw NV. In deze vennootschap werkt een tiental installateurs sa men bij de omschakeling van 127 naar 220 Volt in het Leidse verzor gingsgebied. De heer Van Heukelom c.s. ziet in de met de ombouw ver band houdende verkoop van elektri sche apparatuur een ongeoorloofde concurrentie aangezien het tiental samenwerkende installateurs de nieuwe apparatuur met gemeente lijke korting kan verkopen. Prijsuitreiking City-Centrum LEIDEN Vrijdagavond om 6 urn- heeft in Nieuw-Minerva in tegen woordigheid van burgemeester Van der Willigen en wethouder Kret de prijsuitreiking plaats aan de win naars van de actie van het Leids City-Centrum „Leids City Centrum speelt voor Sinterklaas". De inzen der van de best beoordeelde slagzin krijgt dan de hoofdprijs van f500 uitgekeerd in de vorm van chèques. Het centrum verzamelt verder in zich al de funkties, die een breed en gevarieerd kerkewerk mogelijk maken. De aanbesteding heeft maandag 30 november jl. plaatsgevonden. Van het dozijn Katwijkse inschrijvende aannemers was de firma B. van der Plas, Groen van Prinstererweg, met een bedrag van f 514.350.- de laag ste. De begroting van de architekt is f 553.946,-, alles exclusief B.T.W. De firma B. van der Plas, heeft toe gezegd, het werk met spoed te kun nen aanvangen, zodat men kan ver wachten dat, na gunning, met het slopen van de Kapél zal worden begonnen. ALPHEN Als eerste gemeen telijke commissie heeft de Cul turele Raad besloten voortaan in het openbaar te vergaderen. Dat wil zeggen, dat iedereen het recht heeft deze bijeenkomsten als toe hoorder bij te wonen. Men krijgt ook recht van inspraak. Een half uur voor en een half uur na iedere vergadering is er voor het publiek de mogelijkheid met de leden van de raad te spreken over de punten, die op de agenda staan, er vragen te stellen, enz. De Cuturclc Raad heeft verder besloten niet steeds in het ge meentehuis te vergaderen, maar ook elders in het centrum, in Ridderveld en in Aarlanderveen en Zwammerdam. Men hoopt dat daardoor de interesse in sterke mate zal worden gestimuleerd. De eerstkomende vergadering is op woensdag 9 dec. 's avonds om 7.30 uur in het gemeentehuis. Dan zullen o.a. aan de orde ko men: een ontwerp voor 'n nieuwe subsidieregeling voor de zangko ren. muziekverenigingen, toneel clubs e.d., de instelling van een sectie voor de kunstzinnige vor ming van de jeugd en de instel ling van een sectic cultuurbeleid. LEIDEN De uitslagen van de voor de Leidse Schaakbond gespeel de wedstrijden zijn: Ie KLAS: Philidor 4 Noordwijk 6—3 (voorl.)LSG 3 Alphen 44 24 (voorl.). LSG 3 versterkte haar leidende positie Tegen Alphen wordt het in elk geval winst. Het pas ge promoveerde Philidor 4 zal het in de le klas wel redden. Onmogelijk te zeggen, wie in deze afdeling zal de graderen. 2e KLAS A: LSG 4 Voorscho ten 3 7—3 (na arbitrage); Philidor 5 Voorschoten 3 53 (voorl.); Rijns burg VTL 6—4; Leithen 1 LSG 4 53 (voorl.). Hier gaat de strijd voorlopig tussen Katwijk en Leithen, twee oude rivalen. LSG 4 raakte nl. achterop, want het gaat tegen Lei then in elk geval verliezen en komt dan gelijk met Fhilidor5. 2e KLAS B: Bodegraven Bos koop 3—7 (na arbitrage); Katwijk 2 Alphen 2 46. Door deze uitsla gen heeft Boskoop alleen de leiding genomen. 3e KLAS A: Revanche L.G.S. 6 3464 (na arbitrage). L.G.S. 6Lei- muiden 82; Boskoop 2 Noord- wijk 3 944; Revanche Roelof- arendsveen uitgesteld. Alphen 3 Katwijk 3 24—6'/» (voorl.). Opmer kelijk zijn de enorme overwinningen van LSG 6. terwijl Noordwijk 3 er letterlijk niets van maakt. ZESTALLEN'. Zwarte Pion Bo degraven 2 33; Rijnsburg 2 Phi lidor? 4Vt14; Leithen 4 Lei- muiden 2 4—2; Leiderdorp 3 Reed 2 3424. Bodegraven 2 en Leider dorp 3 leiden, met elk één verlies- punt. Reed 2 leed zijn eerste neder- Twee jubilea bij Medisch Centrum LEIDEN Bij het Uuniversitair Medisch Centrum zijn er deze week twee 25-jarige jubilea, beide op 3 december. De heer P. J. Majolee herdenkt dat hij 25 jaar in dienst van het Academisch Ziekenhuis is, welke periode hij steeds werkzaam is ge weest bij de portiersdienst, sinds 1 augustus 1967 als hoofdportier. In deze functie is hii tevens hoofd van de bedrijfsbewaking, van de postka mer en van de helihaven. De directie van het AZ biedt hem woensdag 2 december 's middags om 5 uur een receptie aan. De heer J. Keijer herdenkt dat hij 25 jaar in dienst is van de faculteit der geneeskunde bij 't laboratorium voor medische chemie. Hij is sous chef van de instrumentmakerij. Het laboratorium biedt hem op donderdag 3 december van 16 tot 17.30 uur een receptie aan in de kantine van het gebouw. De Kapel aan de Voorstraat moet plaats maken voor een „eigentijds" gebouw. Hoog en laag water Katwijk KATWIJK AAN ZEE Donderdag 3 december: hoog water 5.58 en 18.18; laag water 1.44 en 14.07. Sportraad wil enquête naar sportbehoefte HAZERSWOUDE De Sportraad wil een onderzoek onder de bevol king instellen om inzicht te krijgen in het aantal sportbeoefenaars en de behoefte om sport te beoefenen. Dit onderzoek zal overigens alleen kun nen plaatsvinden, als de gemeente financiële medewerking verleent. Dit maakte de heer L. Dorsman, voorzit ter van de Sportraad, gisteravond op een vergadering in de kantine van St. Bernardus bekend. Het feit, dat de voetbalvereniging St. Bernardus aan het eind van het seizoen 1971-1972 de huur van de terreinen aan de Rijndijk is opge zegd, deed heel wat -tof opwaaien. De conclusie var. de vertegenwoor digers van de zeven aanwezige sport verenigingen was, dat een nieuw sportcomplex dient te verrijzen in de omgeving van Rhynenburch. De voetbalvereniging Hazerswoud- se Boys, die door gebrek aan speel ruimte genoodzaakt is een ledenstop im te voeren, heeft van de KNVB be richt gekregen, Lat de jeugdteams geen gebruik meer mogen maken van het terrein van St. Bernardus. Van de 65 bedrijven, die zijn aan geschreven voor een donatie aan de Sportraad, hebben er slechts 4 ge reageerd. Opbrengst f250. Leiden gaf voor Oost-Pakistan LEIDEN Tijdens de actie voor Oost-Pakistan stonden 7 hervormde kerken, 6 rooms-katholieke kerken, 1 doopsgezinde kerk en 1 gerefor meerde kerk alsmede het stadhuis open voor het afgeven van giften. Bij elkaar is f8899 bijeengebracht. WOUBRUGGE Dc gemeenteraad kon dinsdagavond na de behandeling van dc gemeentebegroting, die byna zeven uur in beslag nam. niet tot vaststelling komen. Uiteindelijk werd een voorstel van de heer Venhuizen aangenomen (met 92 stemmen) om de vergadering te verdagen tot vrij dag 4 december. De oorzaak was een door Gemeen tebelang ingediend voorstel, tot in grijpende wijziging van bepaalde posten. Deze behelsden niet alleen een geheel andere aanpak van de financiering van de scholenbouw, ondermeer door een burgerzinlening, maar ook belastingverhoging, onder meer van de reinigingsrechten, de vorming van één scholencomplex te Woubrugge, de bouw van een vierde (nood)lokaal bij de openbare basis school en het niet vervullen van een vacature bij de aanstelling van een hovenier bij Gemeentewerken. Op de reeds genomen besluiten ko men wij nog terug. LEIDEN Op vragen van het raadslid Oosterman (D'66) over het Witte-Singelplan, althans over de formele procedure, hebben B. en W. geantwoord, dat in afwachting van het overleg met de universiteit over twee aspecten van de bouwaanvraag de definitieve beoordeling en beslis sing zijn opgeschort. Een dergelijke gang van zaken komt vaak voor, al dus B. en W., en het zou niet van goed beleid getuigen als zonder on derzoek van de mogelijkheden tot het opheffen van weigeringsgronden steeds direct tot weigering werd overgegaan. Vaak kan in overleg een oplossing worden gevonden. Vit de BOLLENSTREEK SASSENHEIM Zaterdagmiddag vierde de DW-jeugd in het KSA- gebouw Sinterklaasfeest. Er waren tractaties en cadeaubonnen, terwijl ook films werden vertoond. In Lido in Noordwijk was er Sinterklaasfeest voor de jeugd van speeltuin Bijdorp. Hier werd gegoocheld en genoten van de malle fratsen van een clown. LISSE De toneelvereniing Nut en Vermaak gaf in gasthuis Welkom een uitvoering van de klucht „Noppie in de vernieling" van Jan Blaaser. Dit onder regie van Van der Poll. Na afloop was er een langdurig applaus van een dankbaar publiek, dat genoot .van het frisse spel. VOORHOUT De exploitanten van twee middenstandszaken in Voorhout, het radio-technisch be drijf van de heren Huijts en Fost en het textiel- en woninginrichtings- bedrijf van J. Jansen, hebben een 150 jaar oud huis aan de Heren straat ingericht tot een „Open Huis". Burgemeester Stolwijk ver richtte de opening van liet huis, waar allerlei artikelen tentoonge steld staan. VOORHOUT Dinsdag 8 decem ber om 8 uur zullen b. en w. een openbare hearing houden in café Boerhaave. Het onderwerp is ruim telijke ordening. Hoofdpunt van de agenda is het bestemmingsplan Spoorlaan, waarover nogal wat be zwaren zijn binnengekomen. LISSE De heer G. F. van Kes- teren uit Lisse is 40 jaar werkzaam bij het elektriciteitsbedrijf Hillegom- Lisse-Sassenheim als monteur.' Don derdagmiddag om 4 uur zal hy te midden van het personeel worden gehuldigd. C.N.V.-ers kregen speld ALPHEN De afdeling Alphen van de Ned. Chr. Grafische Bedrijfs- bond hield een bijeenkomst in een zaal van de Opstandingskerk. Het feit dat een aantal leden het C.N.V.- insigne ontving in verband met het 25-jarig lidmaatschap van een bij deze bond aangesloten organisatie, was er mede oorzaak van dat de be langstelling bevredigend was. De le den die voor de speld in aanmerking kwamen waren: J. G. de Graauw, J. Hogenbirk, B. P. v. d. Laar, J. G. Laterveer, J. Mol, P. J. Plomp, J. Rijswijk, J. W. N. v. d. Sluis, W. J. Tuinman, J. A. Verhoeff, A. v. d. Weerd, C. Wessel en H. van Wiêrin- gen. Voorzitter Van der Laar behoorde ook tot hen die de onderscheiding ontvingen en hij kreeg haar opge speld door de alg. adjunct, de heer Noomen, die er de aandacht op ves tigde. dat de heer V. d. Laar zich verdienstelijk gemaakt heeft op meer terreinen in de gemeente. Er was een bespreking over de komende C.A.O.-vemieuwing. Er leefde nogal een en ander; met na me de gepensioneerde leden lieten zich in de discussie niet onbetuigd. ALPHEN Bij besluit van het hoofd van de gemeentepolitie Alphen aan den Ryn, burgemeester F.. M. Gallas, is de inspecteur by het korps de heer G. D. H. van Woudenberg benoemd tot hoofdinspecteur, amb tenaar 2e klasse. Het korps telt nu twee hoofdinspecteurs: hoofdinspec teur Van Voorden is le klasse. Dc heer Van Woudenberg maakt sedert 1 november deel uit van het korps Alphen. Hjj kwam toen van het korps te Soest. Hoofdinspecteur Van Woudenberg, die 16 oktober 1930 werd geboren en rechten studeert aan dc Vrye Universiteit, is als plaatsvervangend korpschef belast met de leiding van de geüniformeerde dienst by het politiekorps. In elke aflevering van het steengoeie radio/tv-magazine Studio swingen de knetterhippe camera- en microfoon nieuwtjes de pan uit! Iedere week knalvol informaties over radio- en tv-sterren, interviews en kleurrijke reportages. Studio biedt meermeer popnieuws, meer sport, meer aktualiteitl Ook kunt niet zonder Studio. Stuur daarom nii een kaart zonder postzegel met uw naam en adres aan ons antwoord nummer te Amsterdam. het dynamische radio/tv-magazine van de KRO biedt meer...veel meer! WOUBRUGGE De leden van de Woubrugse ijsvereniging kunnen te gen gereduceerde prijzen naar de Jaap Edenbaan. Echter niet met bus sen van Langhout, zoals wij eerder berichtten, maar met bussen van de fa. Keessen te Alphen. WOUBRUGGE Op 1 december zal het Duitse containervaartuig Wal- ly Bos scheepswerf De Dageraad ver laten. De proefvaart en de overdracht aan rederij Johannes Bos te Leer hebben op 4 december plaats. De Dageraad begint binnenkort met de bouw van een onderzoekings vaartuig voor de Noordzee in op dracht van het Nederlandse Instituut voor Onderzoek ter Zee. NIEUWE WETERING In café Hoogenboom kwam de priksledeclub „De Gladde IJzeds" voor de jaarver gadering bijeen. Er was een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd seer. J. P. Möllers en 2e voorz. L. v. Haastrecht herkozen. Jac. Olijerhoek werd tot commissaris gekozen. De heer Van Haastrecht werd tot ere lid benoemd. NIEUW-VENNEP Het onlangs geopende jongerencentrum Lambiek blijkt veel aantrekkingskracht te hebben. Elke avond wordt het cen trum druk bezocht. Vrijdag 8 uur zal in Lambiek een filmavond worden gehouden. 12 de cember komt Marcha's Mood spelen. Er zijn twee avonden in de week gereserveerd voor huiswerkmakers. Dinsdag en woensdag kunnen scho lieren, die thuis weinig gelegenheid hebben huiswerk te maken, in Lam biek werken. De openingstijden van het centrum zijn: donderdag van 19 tot 23, vrij dag van 19 tot 24, zaterdag van 13 tot 1, zondag van 13 tot 24 uur. LEIMUIDEN De raad komt vrijdagavond om 8 uur bijeen. Agenda: wyziging algemene politie verordening, uitkering gcmcenteper- soneel, subsidie Groene Kruis, be schikbaarstelling subsidies en vast- ste'Hng begrotingswijzigingen. RIJNSATERWOUDE De collec te voor Oost-Pakistan heeft in het gemeentehuis f 163 opgebracht. Ook werd in de hervormde kerk gecol lecteerd, waarvan de opbrengst na der wordt bekend gemaakt. NIEUWKOOP - In het Parochie huis houdt de vogelvereniging „De Colibri" gedurende dit weekeinde de jaarlijkse tentoonstelling, die gister avond officieel werd geopend door wethouder Stoppelenburg. Op deze tentoonstelling zijn ruim 200 vogels bijeengebracht. De uitslag van de keuring was als volgt: Zangkanaries: 1 W. Verlooij; Kleurkanaries: 1 K. van Leeuwen; Overjarige kleurkanaries: 1 J. Ver- hage; E. K. Kleine Tropen: 1 J. Th. Wendel; O. K. Kleine Tropen: 1 J. Leliveld; O. K. Grote Tropen: 1 F. van Veen; E. K. Grasparkieten: 1 J. de Groot; O. K. Grasparkieten: 1 J. Wendel; E. K. Grote parkieten: 1 J. G. de Rooij; O. K. Grote parkieten: 1 J. G. de Rooij: O. K. Kwartels: 1 W Grc1" '1 't. Woud. LEIMUIDEN De raad vergadert vrijdagavond over het voorstel van b en w om de politieverordening te wijzigen. B en W willen het colpor teren van ansichtkaarten en tegels RIJNSBURG Onder grote belang stelling ongeveer 200 ouders waren aanwezig is maandag avond de ouderavond van de tuin bouwschool gehouden. De voorzit ter van de school, ie heer B. van Vliet uit Voorschoten, zette de toe komstplannen uiteen. In het vol gende seizoen 1 augustus 1970 zal de school uitgebreid wor den met de richting bloemschikken cn -binden. Deze richting zal on- getwyfeld de belangstelling van meisjes voor het onderwijs aan de tuinbouwschool bevorderen. De directeur van de school, de heer G. Docter, leidde verschillende leraren, die een aspect van het onderwijs vertolkten, in. De heer H. Dijkhuizen: Het mo derne talenonderwijs heeft, via de directe methode mogelijkheden ge schapen de ontwikkeling van de persoonlijkheid alle ruimte te ge ven, waar gelet op de huidige maatschappelijke ontwikkeling een grote behoefte aan bestaat. Door het zoveel mogelijk uitscha kelen van de moedertaal, worden bij het onderwijs engels ook bij degenen die een minder goed woordbeeld hebben, goede resul taten bereikt. De heer J. S. Klaasse: Bij het vak studielessen worden de ver schillende manieren van studerep nader bekeken en aan de leerlin gen wordt duidelijk gemaakt HOE ze hun huiswerk het bes. kunnen maken. Wat de Duitse taal betreft: Expor teren is voor de bloemenhandel een levensnoodzaak; zonder de taal van het land te SPREKEN, kun je beter achter de kachel blijven zit ten. Muziek is een ludiek vak, zonder „cijfer", maar met de bedoeling naast de „Top Tien", ook andere soorten muziek in de belangstel ling van de leerlingen te brengen. De heer J. van de Hoef: De jaarlijk se tentoonstelling wordt gehouden van 22-27 februari 1971. Ze bestaat uit inzendingen van bolbloemen, snijbloemen op vazen, potplanten, bloemstukj es, groente en fruit en verder alles wait met de tuinbouw verband houdt. In deze week wor den tevens gehouden: ouder- en kontaktavonden; een voorlichtingsavond voor iedereen; een voorlichtingsavond over de mogelijkheden van de leerlin gen van de tuinbouwschool na hun 4-jarige opleiding. De heer J. R. Vis: De tuinbouw school biedt de mogelykheid het middenstandsexamen af te leggen. De uren, die daarvoor nodig zijn, worden gegeven in het normale lesurenpakket van dc school. Het eist echter van de leerlingen, die dit willen doen, hun volledige in zet en tyd. De ouders moeten daarom hun medewerking geven. Techniek De heer J. Veen: De techniek wordt steeds belangrijker. De vakman timmerman, smid, monteur, enz. komt niet meer voor kleine klusjes op een tuinbouwbedrijf. Daarom leren de jongens en meis jes lassen, verwa rmioigstechniek motorkennis, het omgaan met al lerlei technische apparatuur, enz. Op de Centrale School voor Tuin bouwtechniek te Ede beschikt men over alle mogelijkheden, die er op dit terrein zijn. Als afsluiting van de studie op school gaan de leer lingen één week naar Ede. De heer C. van Woerden- Wij gaan met de leerlingen allerlei soorten bedrijven uit de bollen- en bloe menwereld af, om te kijken en om de praktijk te beoefenen. Ook voor leerlingen, die thuis zelf een bedrijfje hebben is het zo belang rijk om juist op andere bedrijven te zien, hoe men daar werkt. Men krijgt dan een veel ruimere blik. Als er kwekers zijn, die hun be drijf beschikbaar stellen voor het praktijkonderwijs, dan kan men zich te allen tijde tot de tuinbouw school wenden. De heer Oosthoek: Het vak bloemen handel leent zich bijzonder goed voor een onderling gesprek met de leerlingen. Dat geeft een ruim in zicht in de handel, omdat dan juist de huidige problemen opti maal worden behandeld. Na de tuinbouwschool kunnen de leer lingen de vakscholen van de leer lingstelsels bloementeelt en han del in tuinbouwprodukten volgen. De leerlingen vorden dan nog 2 jaar begeleid op een bedrijf, ter wijl ze 1 dag per week naar school komen, om een verdere theoreti sche opleiding te ontvangen. Tot slot wees de directeur op het verband van al deze vakken en merkte op, dat de tegenwoordige tuinbouwschool in Rynsburg zyn tyd al ver vooruit is: allerwegen praat men veel over de zg. MID DENSCHOOL. Hier wordt deze school al in praktyk gebracht. Naast dc gerichtheid op de tuin bouw cn de handel geeft deze school een algemene beroepsoplei ding, die het in de toekomst ge makkelijk maakt, als men van beroep al of niet gedwongen - verandert. met commerciële doeleinden ver bieden en de verkoop van voorbe hoedsmiddelen in het openbaar be perken.. Ook zal tijdens de raadsvergade ring worden gesproken over een uit kering ineens aan het gemeenteper- soneel, de subsidie aan Het Groene Kruis, de subsidie voor het hervormd jeugdgebouw, het geref. jeugdgebouw en de chr. zangvereniging Excelsior. RIJNSATERWOUDE Woens dagavond 9 december om 8 uur zin gen de Gouwesanghers uit Boskoop in de herv. kerk. De opbrengst is bestemd voor de plaatselijke bejaar densociëteit. TER AAR De geref. vrouwen vereniging en de geref. mannenverr eniging hielden hun jaarvergadering in het dorpshuis. De vrouwenvereni ging kon een kleine ledenwinst ver melden. Financieel weten beide ver enigingen de touwtjes maar net aan elkaar te knopen. Mevrouw Rietveld hield een inleiding over toenemende verdraagzaamheid op verschillende terreinen. Bij een zangwedstrijd wis ten de dames de prijzen af te snoe pen. Ook in het raden van melodie- en waren de dames de heren de baas. - NIEUWKOOP Voorzitter J. de Koker kon tijdens de algemene leden vergadering van De Landijsbaan Nieuwkoop de verheugende medede ling doen, dat de schuld die op de baan aan leningen en renteloze aan delen rustte geheel was afgelost. De voorzitter vertelde,! dat er al weer nieuwe plannen bestaan, zoals de verbetering van de afrastering rond de baan en de aankoop van een sneeuwruimmachine. De vereniging telt 225 leden. Kin deren onder de 16 jaar, wier ouders lid zijn, kunnen gratis schaatsen. DEN HAAG Het Provinciaal I Bestuur heeft over 1969 een begro tingsmeevaller van maar liefst 1.5 min. Ged. Staten ziin van mening, dat het niet reëel is dit bedrag gc- heel aan de algemene reserve toe i te' voegen. Deze reserve bedraagt thans ƒ31 min. Op de begroting voor 1971 zijn er onvoldoende mid delen beschikbaar tot dekking van reeds toegezegde subsidies. De Prov. Staten wordt voorgesteld een extra dotatie te doen van 500.000 voor de afvalwaterzuivering en 250.000 voor de restauratie van monumen ten, ten laste van de rekening van 1969. Vit de DUINSTREEK NOORDWIJK De heer W. Spaan derman viert op 11 december zijn zilveren jubileum bij de N.V. Vesta te Arnhem.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 4