Medewerking voor nieuwbouw C en A aan de Breestraat Kaarten voor reis van hartpatiëntjes WEEKAGENDA Steunf raude in Leiden niet abnormaal hoog CASSETTES PIERROT Integratie Kwartet en Trouw B en W antwoorden op 515 vragen Gemeente Zoeterwoude PvdA Leiden wacht initiatief KVP af NIEUWE LEIDSE COURANT 3 WOENSDAG 2 DECEMBER 1970 LEIDEN De oplossing voor het steeds langduriger worden van de raadsvergaderingen lykt ons gele gen in spreektydbeperking dan wel in het opnieuw invoeren van de middagvergaderingen, zonodig ge volgd door avondvergaderingen, zo schrijven B. en W. in hun me morie van antwootd op de schrif telijke begrotingsvragen. Gisteren publiceerden we al een aantal we tenswaardigheden uit dat antwoord van B. en W. en vandaag vervol gen wy de bloemlezing uit de 515 antwoorden en vragen, waarin zo wel zinnige als onzinnige dingen aan de orde worden gesteld, be langrijke en onbelangrijke. Voor geïnteresseerden in autover zekeringen: in het collectieve con tract van de gemeente zijn 125 ge meente-auto's opgenomen en niet minder dan 650 particuliere auto's van ambtenaren. Sinds 1 nov. jl. brengt dit voor de betrokken af deling van het stadhuis bijna geen werk meer met zich mee. voegen B. en W. hieraan toe. Creatief Centrum Op een verzoek van het PAK om in de begroting 50.000,op te nemen als subsidie voor het Crea tief Centrum antwoordt het col lege, dat het C.C. de inrichtings kosten op 17.000,— heeft ge raamd en dat er verder geen sub sidie is aangevraagd. Het C.C. wil zelf andere bronnen aanboren dan de gemeente. De beide bibliotheken in Leiden hopen binnen afzienbare tijd in het mavo-gebouw aan de Sumatra- straat een gezamenlijk filiaal te openen. In 1974 wordt het 100-jarig be staan van museum De Lakenhal herdacht. De financiële voorberei dingen hiervoor zijn begonnen; B. en W. willen hiervoor, een subsi die van rijk en/of provincie zien los te krijgen. Bejaardemvoningen Er is bij de minister een plan voor bouw van 12 bejaardenwo ningen aan de Bonairestraat inge diend. Het woonwagencentrum wordt niet vergroot maar alleen verbe terd. De capaciteit blijft 68 wa gens. Fluoridering van het drinkwater vinden B. en W. een hachelijke zaak omdat het er op kan uit draaien, dat ongefluorideerd water tegen dezelfde prijs moet worden geleverd aan principiële tegen standers van fluoridering en dat zou voor de gemeente wel eens een heel dure zaak kunnen wor den. B. en YV. zjjn ervan overtuigd, dat handhaving en verbetering van de winkelfunctie van het centrum een zaak is, die de aandacht Verdient. Zy hebben daarom in beginsel me dewerking toegezegd aan de nieuw- bouwplannen van C. en A.; die Nevenfuncties niet openbaar LEIDEN B. en W. voelen er niets voor hun nevenfuncties en de eventueel daaraan verbonden wedden en emolumenten open baar te maken, zo antwoorden zij het raadslid Waal (PvdA) op diens vragen. Op dit gebied zyn voldoende waarborgen in de gemeentewet vastgelegd, vindt hel college. En wat de wethouders betreft, geldt bovendien nog, dat de verant- woordelykheid in de eerste plaats ligt by de fracties, die de kan didaten voor de wethouders plaatsen hebben gesteld of on dersteund. Overigens kunnen der- gelyke vragen aan alle raadsle den worden gesteld, aldus B. en W. De heer Waal had zyn vragen gesteld in het k?dcr van de he dendaagse openheid by de ver vulling van openbare ambten. Hy wilde inzicht in de maat- schapplyke bindingen van de le den van het college. nieuwbouw komt tussen de Bree straat en de Langebrug bij dc Ketelboetersteeg.. VVV -gebouwtje Met het rijk is overleg gepleegd over het overnemen van de brug bij het Haagsche Schouw. Binnen kort zullen B. en W. de raad een voorstel doen om het brugdek te herstellen. Over de voormalige politiepost aan dé Steenstraat, waarin nu nog de VW is gehuisvest in afwach ting van het gereedkomen van de nieuwbouw bij het station, is ook al nagedacht. B. en W. streven er naar om in het gebouwtje een verlevendigend elemenit voor het toeristisch voetgangersverkeer on der te brengen. Rhijnhof De Heidemaatschappij heeft een plan opgesteld voor uitbreiding van de begraafplaats Rhijnhof eigendom van de Hervormde kerk- voogdy. Het plan kan in drie fa sen worden uitgevoerd en de eerste fase is voldoende om aan de be hoefte (mede als gevolg van de sluiting van de begraafplaats Zyl- poort) van de komende negen jaar te voldoen. Er komt een nieuwe aula. Parkeergarages Spoedig zullen de raad voprstellen bereiken voor de bouw van een of meer parkeergarages. Het overleg over een eventuele algemene par keergelegenheid door en voor de universiteit, is gaande. Na de trottoirverbreding op de Nieuwe Beestenmarkt komen mis schien de Steen9traat en de Bree straat in aanmerking voor 'n der gelijke „behandeling", aldus B. en W. Tenslotte een hofjesnieuwtje: Het Bartholomeus van Assendelfthofje aan de Langegracht is niet meer bewoond en wordt gebruikt als flessenopslagplaats van een fa briek. De stichting Studentenhuis vesting heeft het hofje gekocht en gaat het met steun van ryk en gemeente restaureren. Zilveren jubileum E. Lustig LEIDEN Op 1 december her dacht de heer E. M. Lustig, dat hij 25 jaar geleden als hulp-monteur in dienst trad bij Imenexco. In de loop der jaren heeft hij zich als een vak bekwaam monteur op het gebied van grootkeukeninstallaties en huishou delijke appararen ontwikkeld. Een en ander werd gereleveerd in de toespraak van de directeur, de heer J. W. Stoffers. Namens de Maatschappij voor Nij verheid en Handel werd hem de zil veren medaille en oorkonde over handigd. Hij mocht van de directie, het personeel en de personeelsver eniging vele cadeaus in ontvangst nemen. De Ketelboetersteeg tussen Breestraat en Langebrug. Ter hoogte hiervan wil C. en A. plan nen realiseren. B. en W. hebben in principe hun medewerking toegezegd. (Foto NLC - Dirk Ketting) Academische examens LEIDEN Aan de Rijksuniversi teit slaagden voor het doct.ex. Ned. Recht de heer R. D. Bekker (Den Haag); doct.ex. Ned. Recht mej. L. F. v. d. Heuvel (Schiedam); doct.ex. Ned. Recht de heer P. J. Sm ink (Meppel); doct.ex. Ned. Recht mej. E. J. M. A. Vekemans (Goirle). B. en W.: Meer huisbezoek LEIDEN Er is geen abnormaal hoog percentage fraudeurs on der de Leidse burgers, die afhankelijk zijn van de financiële hulp verlening van de gemeentelijke Sociale Dienst, zo antwoorden B. en W. op vragen van mej. Van Buel en de heer Lamers. Aantoon bare fraude wordt doorgegeven aan de politie en er wordt voort durend aandacht besteed aan misbruik en fraude. Het college heeft het bureau Voor lichting van de gemeente opdracht gegeven om in samenwerking met de Sociale Dienst na te gaan op welke wijze goede voorlichting kan worden gegeven over de Algemene Bijstandswet en andere wetten. In antwoord op vragen van de heer Zunderman over cjezelfde zaak antwoordt het college, dat een bui tendienst-ambtenaar van de Sociale Dienst, die een bepaalde aanvraag onderzoekt, zelf geen beslissingsbe voegdheid heeft. Verder delen B. en W. mee van mening te zijn, dat de ambtenaren van de Sociale Dienst in staat zijn ten aanzien van hun eigen gevallen controle uit te oefenen zodat er geen behoefte bestaat aan een speciale controleur. Wel hebben B. en W. toestemming verleend in verband met de toene ming van het aantal steuntrekken- den het personeel van de Sociale Dienst uit te breiden met het doel het huisbezoek te intensiveren. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Cornelia J E, dr v J Lut en B A J de Willigen; Bastiaan J, ai^v-P J A Brouwer en C A Ro denburg; Johannes Chr A, zn v A Sevenster en A H H Blink; Elisabeth C, dr v P J van Rijn en E C de Ja ger; Walther C, zn v W J Jost en J P La'ban; Fenna H, dr v C T C Heij- ning en J C C van Maanen; Corine, dr v C van der Graaf en H J van Klaveren; Eleonora, dr v J AC Me taal en E Poeliejoe; Klaassien G G, dr v W J Boot en W L Bos; Robert, zn v L J van Duyn en G Houtzager; Richard A, zn v A J Schoonbeek en A J Hoevers; eroen M, zn v R J Steenbergen en M J van Loenen. GEHUWD: D N Agustien en M Springer; J C Dol en W C M Luij- ben; H D de Groot en Y G Tesink. OVERLEDEN: A Heijkoop, 26 juni 1895, echtgen. van H Staphorst; A M Jongbloed, 14 juli 1903, man; S van Erkel, 28 maart 1894. man; A Slijtermeilink, 24 augustus 1896, man; W C Kuiper, 3 december 1967, zoon; M M Sturms i maart 1922, vrouw; M J de Zwart, 24 april 1962, zoon; E M Neuteboom, 14 augustus 1897, echtgen. van J Vermond; C A Pors, 16 juli 1892, vrouw; C E Ververs, 12 september 1891, weduwe van C van Kralingen; P A Lammerts van Bue- ren, 2 december 1898, man. De burgemeester der gemeente Zoeter woude maakt ingevolge artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van vrijdag. 4 december 1970 gedurende een maand ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp voor een herziening van het bestemmingsplan „Zonnegaarde" met bij behorende voorschriften en toelichting. Gedurende genoemde termijn van één maand kan een ieder bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Zoeterwoude, 2 december 1970 De burgemeester voornoemd, J. A. Detmers. JUWELIER HORLOGER Maarsmansteeg 21 Leiden Telefoon 20778. VRAAGT FOLDERS ROTTERDAM Vorig jaar zyn zoals toen werd gemeld be sprekingen geopend om te komen tot een samenwerking van de bladen van het Kwartet (De Rotterdammer, Nieuwe Haagse Courant, Nieuwe Leidse Courant en Dordts Dagblad) met het dagblad Trouw. Beide dag bladen zijn reeds verenigd binnen de NV Christelyke Pers. De integratie-besprekingen, die toen zijn begonnen, zijn thans in een beslissend stadium gekomen en bij de redactie van de kwantetbladen is de vrees gerezen, dat de gelijkwaar digheid, die door het bestuur van de Stichting Christelijke Pers iln Neder land is gewaarborgd, bij de verwe zenlijking niet voldoende zal worden gehonoreerd. Wel is overeenstemming verkre gen over een gezamenlijke redactie- formule. Maar over de vorming van de toekomstige hoofdredactie is men het nog niet eens. Er is bij het dagelijks bestuur een voorstel in overweging, waarbij de adjunct-hoofdredacteur van Trouw, de heer J. de Berg, hoofdredacteur moet worden en de-heer H. P. Ester, thans adjunct-hoofddirecteur van het Kwartet, diezelfde adjunct-func tie in de nieuwe constellatie zal moe ten uitoefenen. De redactie van het Kwartet is van mening, dat hierbij de gelijk waardigheid niet wordt toegepast en heeft van het bestuur verlangd, dat een tweehoofdige hoofdredactie zal worden gevormd. Het overleg over deze kwestie duurt voort. Maandag a.s. komt het algemeen bestuur van de Stichting Christelijke Pers bijeen om zich over deze situa tie te beraden. LEIDEN De PvdA-afdeling Lei den zal geen initiatief nemen op de brief, die vorige maand door de af deling Leiden van D'66 aan de KVP en PvdA is gestuurd. De leden van de afdeling spraken al eerder (toen de brief nog niet was binnengeko men) als hun mening uit, dat voor het nader bij elkaar komen van de twee grootste politieke partijen in Nederland het doel dat het lande lijk bestuur van D'66 voor ogen heeft op plaatselijk niveau geen belet selen aanwezig zijn. Men is contractueel gebonden aan het PAK, dat een open groepering wenst te zijn en ook open staat voor de KVP. De leden van de PvdA, die gisteravond vergaderden, bleven eveneens bij hun mening, dat een eventueel gesprek met de KVP in de openbaarheid moet worden gevoerd. LEIDEN Gistermorgen om half acht is een 17-jarige Leidse jongen gewond geraakt, toen hij met zijn brommer slipte. Hij reed op de Mare- singel en zag het stoplicht 'bij de Haarlemmerweg kennelijk te laat. Hij remde, slipte en botste tegen een daar wachtende fiets en brom fiets aan. De jongen is met een her senschudding en een neuswond per EHD naar het academisch ziekenhuis gebracht. LEIDEN Burgemeester Van der Willigen heeft gistermorgen de eerste vyf series nieuwjaarskaarten van de Bedryfstechnische School gekocht. De jongens van de school zullen tussen 3 en 18 december heel Leiden aflopen. Het is de twaalfde keer dat dc school, onder de bezielende leiding van enkele leraren, deze actie houdtl De eerste acht jaren ging de op brengst, altijd een bedrag tussen de vijf en zesduizend gulden, naar een project in een ontwikkelingsland. Omdat het voor de leerlingen leu ker is als het geld wat dichter bij huis blijft en zij kunnen zien wat ermee gebeurt, werd de laatste jaren steeds een groep kinderen in Nederland uitgekozen, die hulp no dig had. Dit jaar gaat het geld naar jeugdige hartpatiëntjes. Dat kwam door de heer P. J. H. Kierkels, directeur van de Nederlandse Hartstichting, die tijdens de t.v.-aktie voor een nieuwe Henri Dunant voor de ca mera kwam met het verzoek aan het Rode Kruis om de oude Henri Dunant te gaan gebruiken voor kinderen die nooit met vakantie kunnen, bijvoorbeeld hartpatiëntjes. Ondersoek Een arts heeft enkele jaren geleden voor een proefschrift over kinder- cardiologie een onderzoek verricht onder Leidse kinderen. Daaruit concludeerde hij, piet Leiden als ge middelde, dat per jpaar in Neder land 2000 kinderen met een hart- afwyking worden geboren. Duizend daarvan sterven in het eerste levensjaar, 250 kunnen door operatief ingrijpen worden gehol pen. Dan blijft er een grote groep kinderen over die moeten leven met een zware handicap. Zij zitten al tijd thuis waar het gezin hen zo min mogelijk emotionele spannin gen moet bezorgen. Een zware op gave. De kinderen kunnen nooit met het gezin op vakantie, het ge zin kan ook nooit op vakantie. Daarom kwam de heer Kierkels met het idee van de oude Henri Dunant. Maar het zal een dure zaak worden. Een,reis van een weck met veertig kinderen kost 9000 gulden. En daar voor gaan de jongens van de Be dryfstechnische School kaarten ver kopen. Er zijn 9000 series gedrukt, en die moeten allemaal de deur uit, zodat de hartpatiëntjes een reis kunnen maken. Als er geen jongens aan de deur komen kan men de kaarten ook bestellen door f 1.25 (kwartje porto) te storten op post giro 104190 tnv J. G. Fokkema, Kapiteinstraat 5, Leiden, onder ver melding van „Kaartenaktie 1970". Telefonische bestellingen kan men doen op school: 01710-22308 en thuis: 01710-31619. LEIDEN Er wordt weer lustig gekocht in de Leidse winkels. Vooral 's avonds, nu de zaken deze week open zijn. kan men goed merken, dat het Sinterklaasfeest met rasse schreden na dert. Koortsachtig zoeken ouders op het laatste moment nog een cadeautje voor kindlief, zoeken kinderen een geschikt geschenk voor vader, die eigenlijk al 39 stropdassen heeft. De winkeljuffrouw weet zo tegen het eind van de avond echt niet meer of ze een bepaald artikel nu wel of niet heeft. Het gaat zo hard met de verkoop, dat ze het soms niet kan bijhou den. En terwijl moeders langs de etalages lopen, om een vol gend cadeautjeuit te zoeken, zijn ze al bezig met het gedicht voor het geschenk dat ze net kochten. De straten, de winkels zijn vol mensen, Sinterklaas is weer in Nederland. LEIDEN Vrijdag 9 december doet de commissie beroepschriften uitspraak in een tweetal beroepsza ken. De eerste uitspraak gaat over een beroep van de heer C. J. van Es te Leiden tegen een aanschrijving van B. en W. om de donderpaars geschil derde muurvlakken van Breestraat 108 a en 112 in de oorspronkelijke toestand te herstellen of over te schilderen. De tweede zaak betreft een beroep van de heer F. W. Werkhoven tegen een brief van B. en W. waarin hem een vergunning wordt geweigerd tot het uitbreiden en wijzigen van zijn benzinepompinstallatie aan de Peli kaanstraat. woensdag 2 december Stadhuis, 4-6 u.: spreekuur soc. raads- Dondcrdag 3 december Schouwburg, 8.15 u.: Wijn Sonneveld. Vestestfaat 40. 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot", tel. 41035. Vrijdag 4 december Zaal Maria Gljzensteeg, 20-22 uur: ten toonstelling De Zanger. Schouwburg. 8.15 u.: Wlm Sonneveld. Vestestraat 40, 8.30 u.: Imperium met „Hut Spot" tel. 41035. Zaterdag 5 december Zaal Maria Gljzensteeg, 10-20 u.: tentoon stelling De Zanger. Zondag 6 december Zaal Maria Gljzensteeg, 10-17 u.: tentoon stelling De Zanger. Schouwburg. 8.15 u.: Wim Sonneveld. Maandag 7 december Schouwburg, 8.15 u.: Wim Sonneveld. FILMS CAMERA Manon '70, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr. en z#t. nacht 23.36 uur: Les Abi- ches, 18 jaar. LIDO El Cld. 14 lara dag. 2 30 en 8 uur, ook zo. LUXOR Viva guerrilla, 18 jaar, dag. 2.30 7 en 9.15 uur zo 2.30 4.45 7 en 9.15 uur. REX De boezemvriendin, 18 jaar, dag. 2 30 7 en 9.15 uur, zo. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur; vr. en zat. nacht 23.30 uur De Vo- gesl. 18 jaar STUDIO De strijd om Algiers, 18 jaar, dag 2.30 7 en 9 15 uur zo 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur TRIANON Tora, Tora. Tora. 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. 2.30 4 45. 7 en 9.15 uur. NIEUWE FILMS IN LEIDEN CAMERA Het meisje voor dag en nacht. 18 uur, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur, vrij- en zat- nacht 23.30 uur: Liefdesspel in Finland, 18 jaar. LIDO Spel der verdorvenen, 18 jaar, dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. zo 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. 5 dec. 9.15 uur geen voor stelling. LUXOR Het ware gezicht van de misdaad, 14 Jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur, 5 dec. 9.15 uur geen voorstelling. REX Ik ga met Iedere man naar bed, 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.45 uur, zo 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur; 5 dec. geen voorstelling; vr-nacht 23.30 uur; De vo gels. 18 jaar. STUDIO Sixty-nine (69). 18 jaar, dag. 2.30, 7 en 9.15 uur, zo 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur; 5 dec. geen voorstelling. TRIANON Tora, Tora, Tora. 14 Jaar. dag. 2.30. 7 en 9.15 uur, zo 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur,. 5 dec. geen voorstelling. Apothekers Geopend voor spoedeisende gevallen: Docza Apotheek, Doezastraat 31. telefoon 21313; Apotheek R, van Breest Smallen- burg, Loevesteln 6, Leiderdorp, telefoon 42947 en de Oegstgeestse Apotheek, Wilhel- mlnapark 8. Oegstgeest, telefoon 53274. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 29 november van 8 tot 22 uur wordt waargenomen door de Doeza Apotheek Doktersdlenst I'ot zaterdag io uur de eigen dokter raadplegen Daams 6 maaJ 2 bellen tot zondag 24 uur. Sociëteit „Twentwel" Breestraat 19 (sociëteit voor kamerbewoners en 'alleenstaanden van 20 jaar e.o.). Openingstijden: dinsdagavond van 8.30 uur tot 11 uur woensdagavond van 8.30 uur tot 11 uur vrijdagavond van 8.30 uur tol li uur zaterdagavond van 8 30 uur tol II 3p uur zonriagnvond van 8.30 uur tot 11 uur. Behandeling na ongevalleD De poliklinische behandeling na onge vallen wordt van dinsdag 12 uur mid dags) tot woensdag 12 uur waargenomen door het Dlaconessenhuls Vrijdag 12 uur tot zaterdag 12 uur door het St Elizabeth ziekenhuis (Hooigracht) Op andere werk dagen en op zondagen door het Acade misch Ziekenhuis. Alarmnummers Doktersdlenst: 5 maal 2 (zat. 10 u. voor middag tot zondag 24 uur) Brandweer: 5 maal 3. Politie: 5 maal 4. EHBO: 20645. Gemeenschap Zuid-West Hulpverlenlngs- en Informatiedienst voor Leiden Zdld-West. secretariaat Jac ques Ursusplantsoen 83: voor hulpverle- Bezoekurco ziekenhuis Academisch ziekenhuis- dagelijks be halve op dinsdag van 19.00—19.45 uur; dinsdag van 13.00—14.00 uur: zaterdag en zondag van 14.30—1530 uur. Vrouwenkliniek: dagelijks van 19.00— 19 45 uur; zaterdag en zondag tevens van 13.30—14.30 uur Prematuren (alleen voor ouders): maan dag t/m vrijdag van 19.0019.15 uur; za terdag en zondag van 14.15—14 30 uur. Klnderkllnlek; maandag t/m vrijdag van 18.15—19.00 uur; zaterdag en zondag van 14.30—1530 -uur. Op algemene christelijke en nationale feestdagen gelden de bezoektijden als op zondag Elisabethziekenhuls Leiden: derde klas: dagelijks van 2 tot 3 uur en 's avonds van kwart voor 7 tot half acht: fcraam- afdellng dagelijks van 3 tot 4 en "8 avonds van kwart voor 7 tot half acht; tweede klas dagelijks van half 12 tot 12., 2 tot 3 en dagelijks van half 7 tot half 8. Annaklinlek: 3e klas. 13.30—14.30 en 18— 19 uur; 2e klas 13 30—13.30 en 19—20 uur; le klas, 11—12. 13.30—15.30 en 19—20 uur. Psychiatrisch ziekenhuis Endegeest: dinsdag en vrijdag 13 tot 14.30 uur; zon dags 11 tot 12 en 2 tot 3. OEGSTGEEST Bezoekuren Jelgers- makllnlek; maandag t.m. vrijdag 16.45 17.45 uur; zaterdag 13—15 uur; zondag 11—11.45 en 13—15 uur Dlaconessenhuls: dagelijks eerste klas van li tot 12, 1.15 tot 2 en 7 tot 8 uur; derde klas 1.15 tot 2 en 7 tot 8uur; kinderafdeling dagelijks van 2.15—3 en 7.158.30 uur. ALPHEN Ziekenhuis Rijnoord: dage lijks (ook zondag) le en 2e klas: van 10.30-11.00 uur, van 14.00-15.00. van 18.00-13.00 uur.; 3e klas: van 14.00—15.00 uui. van 18 00—19.30 uur; kraamafdellng: van 14.00—15.00 uur, van 19.00—19.30 uur alléén voor echtgenoten: kinderafdeling: van 14.00—15.00 uur, van 18.ë0X818.30 uur, dinsdag en donderdag alléén voor vaders. Klndereo beneden 16 Jaar géén toegang. NOORDWIJK - Sole Mlo klasse-pa tiënten dagelijks van 3 tot half 6 en avonds van ,7 tot 6. zaalpatiénten zondags van 1 tot 3. dinsdag van 1 tot half donderdag van half 7 tot half 8 en zater dag van l tot half 3. KATWIJK Zeehospitium: tongkllnlek dagelijks van half 3 tot half 4, dinsdag en donderdag evenwel van 7 tot 8: tbc-afde- llng: dagelijks van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum: dinsdag en donderdag van 7 cot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; revalidatiecentrum kin deren: woensdag van 7 tot 8. zaterdag en zondag van half 3 tot half 5; tongkllnlek en tbc-afdellng kinderen: woensdag van 7 tot 8 en zaterdag en zondag van half 3 tot half 4. Tentoonstellingen Wassenaar: kunstzaai Heull. Hoflaan 7: werken van Maria Hofker Rueter, W. G. Hofker en Meindert Zaalberg. (13 nov. t/m 9 dec., maand t/m zat. J0—5 u.. dinsd. av. 8—10 u.) Herfst tentoonstelling. Galerie Van der VUsl Botermarkt 3. Leiden: Kees Hak, aquarellen: Mary Plooy, wandkleden; Frank Etkelens tekeningen; Anke Blan kevoort. keramiek: Kojl Kondo. poppen. I Noveinbei -1 december dinsdag t/m za terdag van 9—6 uur. 's avonds na telefoni sche alspraak 01710 22806 Lakenhal: Tsjechisch glas en keramiek, tot 15 december Trappenhuis Academie; screen prints Bert v d Oever,( tot 13 december. Lakenha:] werk van de Leidse schilder Willem van den Berg (tot 6 december). Expositie van werk van Elze Verhoef ln de Openbare Bibliotheek ..Houtkwartier", Zwellandlaan 5 Openingsuren: ma. 1-5, dl. 9-12. 1-5, wo. 9-12, 1-5, 7-8.30. vrij. 9-12, 1-5. Tot 3i december. Expositie van werk van Marticn den Hollander ln de Openbare Bibliotheek „Zuid-West", Eduard van Belnumstraat 2 (onder Thorbecke MAVO) Openingsuren: ma 2-5.30, di G.30-9, wo. 10-12.30 2-5.30, do gesloten, vrij. 2-5.30 6.30-9, za. 10-12.30. Tot 31 december Galerie Van der Vlisrt. Botermarkt 3: Marlska Kaspers, houtplastieken, schil derijen: Gerard Menken, gouaches; Baps van Elsdingen, keramiek; Marijn Eschau- zier. droogbouquetten, 1-31 december, dinsdag t.m. zaterdag van 9-6 uur. Musea Acaü. lnst. mus. Rapenburg 73, werkda gen 9.30—12.30 dinsdag en vrijdag ook 14—17 uur Hortus. Rapenburg 73: 1 april 10 september 0—1? en 13.30=17 uur. ton. 10—16 uur kassen zat. en zon. gesloten: 1 oktober - 31 maart 0-1? en 13 30-18 uur, zon gesloten kassen zat gesloten. Lakenhal: Artotheek 1870. tot 26 oktober, dag. 10—17 uur zond. 13—17 uur

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 3