Sparta verschaft zich goede uitgangspositie Roze stembiljet voor 18-jarigen UEF A-j eugdelftal overklast Luxemburg Twente wil uitstel Kleine overwinning voor Bayern Miinchen Voorstel prof. v. Maarseveen: Wharton leidt interland Engeland klopt Oost-Duitsland Johan Devrindt was op schot Dames Hercules haalden diploma Geen sportvelden in Poelpolder T af eltennistoernooi Burgerlijke stond HTBJWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 NOVEMBER 1970 MÜNCHEN Sparta heeft zijn eerste wedstrijd in de achtste fi nales van het tornooi om de Runners Up-Cup niet tot winst kun nen brengen, al heeft er zeer lang tenminste één winstpunt inge zeten. Vier minuten voor het einde echter schoot de Duitse scherp schutter Gerd Müller de Rotterdamse illusies aan splinters. Met een 21 winst voor Bayern München werd dit eerste duel afgesloten. Op 9 december komt het vervolg in het Feijenoord Stadion, waar voor Sparta bij voorbaat niet kansloos is. De Rotterdammers hebben zich krachtig te weer gesteld tegen de agressieve Duitse topploeg die ech ter zijn grote reputatie niet heeft kunnen waarmaken. Vooral tactisch was er veel op het spel van de Mün- chenaren aan te merken. Sparta heeft dit, vooral door te zwak aanvals- spel, niet voldoende kunnen uitbui ten. De kleine, overigens eervolle nederlaag, dankt Sparta dan ook vooral aan zijn verdediging en mid denlinie, die met een betrouwbare Doesburg achter zich, zich alleszins bekwaam van haar taak heeft ge kweten. De eerste minuten overigens al deden het ergste voor de Rotterdam mers vrezen. Gegroepeerd vielen de Duitsers aan en er ontstonden zeer gevaarlijke situaties voor het doel van Doesburg, die echter zelf nauwe lijks in actie behoefde te komen. Sparta wist zich echter aan de druk te ontworstelen en gelanceerd door de oprukkende Ter Horst kreeg Ko- walik op de rand van het strafschop gebied de eerste schietkans. Slechts doelman Maier had hij nog voor zich. Ver buiten diens bereik, maar ook ver naast het doel liep de bal dood. ■jjf Risico's Het massale aanvalsspel van Bayern München, dat evenwel telkens ver stikte in de sterke Rotterdamse de fensie, hield grote risico's in zich verborgen, mede omdat de München- se verdediging op één lijn opereerde. Een gevaarlijke taktiek, zoals zou blijken. De dieptepass vooral was een gevaarlijk wapen tegen de Duit sers. En toen Sparta meer de gele genheid kreeg dit toe te passen moest enkele keren bij de Duitsers de nood vlag worden gehesen. In de zestiende mipuut, toen Heyerman profiteerde van de hem gelaten vrijheid, kon Maier nog gemakkelijk het gevaar keren, doordat de Spartaan de bal ondoordacht in zijn handen speelde. Vijf minuten later was de schade niet meer te herstellen. Op een diep tepass van Klijnjan sprintte Heyer man in de ruimte en nu gaf hij Maier geen kans: 01. Vlak daarop ver scheen Müller aan de andere kant, overigens in minder goede schietpo sitie, alleen voor Doesburg, maar hij miste grandioos. Wie gedacht had dat Bayern lering zou hebben getrokken uit Sparta's doelpunt, vergiste zich. De deur naar het doel van Maier bleef steeds op een groter kier staan en na 25 mi nuten glipte Heyerman wederom hierdoor. Hij schoot nu de bal in de handen van Maier. Inmiddels was er van een overwicht van Bayern nau welijks sprake meer, ondanks de sterk op aanvallen afgestemde tak tiek. Sparta bleef zelfs gevaarlijker. Bayerns trainer Udo Lattek moet in de rust de zweep over zijn ploeg hebben gehaald, want de tweede helft begonnen de Duitsers met aanzienlijk meer temperament: feller en sneller. Waron de ploegen in de eerste perio de erg lief voor elkaar geweest, meer en meer werd er nu gegrepen naar soms harde tackles. Zo'n „in greep" werd Sparta in de elfde mi nuut fataal. Uit een vrije trap van de linkervleugel plaatste Zobel de bal hoog in het doelgebied, waar de na de rust voor Mrasko ingevallen Schneider hoog opspringend het leer achter Doesburg deponeerde: 11. •fe Koelbloedig De Duitsers bleven aandringen en slechts door koelbloedig ingrijpen van Ter Horst werd Gerd Müller, ge lanceerd door Beckenbauer, van een doelpunt afgehouden. Fel vochten de Duitsers voor een beter resultaat. Even fel beet Sparta van zich af om het gelijke spel vast te houden. Geen moment kon Bayern overigens waar maken lijstaanvoerder in de Duitse Bundesliga te zijn. Doesburg redde verscheidene ke ren goed, onder andere in de 38e mi nuut bij een schot van Müller, dat via zijn voet corner ging. Vier minuten voor het einde echter moest hij toch nog eenmaal capituleren, toen bij een snelle Duitse aanval in de Spartaverdediging misser op mis ser werd gestapeld. Tenslotte kwam de bal nadat hij enkele keren was ingeschoten, voor de voeten van Mül ler, die geen pardon kende: 21. Sparta was uitgespeeld en niet meer tot een tegenaanval in staat, mede doordat de toch al niet sterke. Rotterdamse aanval met de vervan ging van Kowalik door De Quant niet aan kracht had gewonnen. •fe Tevreden Trainer George Kessler acht te het resultaat een goed uit gangspunt voor de return. „Ik verwacht in Rotterdam een goe de wedstrijd. De spelers hebben hier hun opdracht goed vervuld. Kowalik ën Kristensen moesten in de spits en Heijerman, Klijn jan en Van de Veen stelden zich daar achter op. Wij speelden tac tisch beter. Bayern stelde mij vooral in de eerste helft teleur. Over het geheel genomen ben ik wel tevreden." Jan Klijnjan in vinnig duel met de Duitser Mraszko. De Spartaan verliest het duel. Het lijkt echter allemaal niet met geoorloofde middelen te gebeuren... AMSTERDAM Prof. mr. H. Th. J. F. van Maarseveen stelt de invoering voor van speciale stembiljetten voor de groep jeugdigen tussen de 18 en 20, die volgens de huidige regeling nog niet aan de aanstaande Ka merverkiezingen mogen deelne men. Verwacht wordt dat binnenkort de verlaging van het actief kiesrecht tot 18 jaar wettelijk zal worden bekrach tigd. De groep tussen 18 en 20 jaar zal volgens Prof. Van Maarseveen aan de verkiezingen kunnen deelne men door het invullen van een roze stembiljet. Tijdbesparend De Kamer zal volgens de huidige witte stembiljetten worden samenge steld. Is de grondwetsherziening aan genomen, dan kan de Kamer worden ontbonden en kunnen de reeds inge vulde en getelde roze stembiljetten gaan meetellen bij de samenstelling vjui een nieuwe Tweede Kamer. Deze oplossing bespaart volgens prof. Van Maarseveen veel geld en tijd. De door de hoogleraar voorgestelde regeling is een uitwerking van een door hem gedaan voorstel op het vo rige maand gehouden congres „de be zem door de leeftijdsgrens". Het is een compromis voorstel, want het meeste heil ziet de hoogle raar in een onmiddellijke ontbinding van de Kamer na de grondwetsher ziening. Dit is volgens prof. Van Maarseveen de meest „zindelijke" op lossing. Ze zal volgens hem wel veel tijd, geld en inspanning kosten. DEVENTER In een rijkelijk met technische trucs overgoten duel heeft het Nederlands UEFA-jeugdelftal zich ruimschoots ge distantieerd van Luxemburg: 50, na een ruststand van 3—0. Het voorrondeduel voor het UEF A-tornooi, dat Nederland in 1970 zo'n fraai succes bracht, in de vorm van een finaleplaats (Oost-Duitsland zegevierde door het lot), bood de Nederlandse jeugdtop de kans zich uit te leven in zorgeloos spel, dat de tegenstander niettemin wanhopig maakte. De Luxemburgers, die in al hun amateurisme onbevangen ten strijde trokken, werden spoedig geconfronteerd met voetbalwetenswaardigheden, die in hun klas nog niet waren onder wezen. Verwonderlijk is dit niet. De jeugdgroep die De .Vroet in de periode na Schotland heeft samenge bracht, loopt weer over van mogelijk heden. Rond de „routiniers" Jongens en Van Staveren, bij Sparta al enigs zins gewend aan harde competitie, groepeerde hij een team dat qua technische kwaliteiten reeds hoog moeten worden aangeslagen. Geringe oefengelegenheid na Schotland volgde slechts een kort vierlanden- toernooi met Zwitserland, Denemar ken en Noorwegen en een oefen wed- DEN HAAG Voor de interland voetbalwedstrijd Nederland Roemenië, die op 2 december in Am sterdam zal worden gespeeld, is Tho mas Wharton uit Schotland aangewe zen als scheidsrechter. Wharton zal worden geassisteerd door zijn landgenoten Mills en Dea- nie. Het is niet voor het eerst dat Wharton scheidsrechter is bij een ontmoeting van het Nederlands elftal, ruim drie jaar geleden leidde hij ook Nederland ea Oost-Duitsland. LONDEN Het Engelse voetbal elftal heeft in het Wembleystadion te Londen voor 90.000 toeschouwers in een vriendschappelijke wedstrijd met 31 gewonnen van Oost-Duitsland. Bij de rust was de stand 21. ENSCHEDE FC Twente zal vandaag een verzoek tot de KNVB richten om de competitiewedstrijd FC TwenteMW, die voor zondag 13 december op het programma staat, uit te stellen. Dit in verband met het zware programma, dat de Twentenaren moeten afwerken. Het bestuur dat gisteren met trainer Kees Rijvers en een deputatie van spelers bijeenkwam, ziet uitstel van de wedstrijd tegen MW als enige mogelijkheid om de duels voor de derde ronde van het toernooi om de runners up cup tegen Dynamo Zagreb (door het organisatiecomité op 9 en 16 december bepaald) af te werken. Trainer Kees Rijvers achtte een programma van zeven wedstrijden in drie weken (voor sommige spelers ook nog de interland wedstrijd Nederland-Roemenië) te zwaar voor zijn pupillen en adviseerde terugtrekking uit het tornooi. Tijdens de vergadering waren de meningen op dit punt verdeeld. Men stond achter de mening van Rijvers en vond dat de kans op blessures niet gering moet worden geacht. Terugtrekking wilde men echter niet zonder meer accepteren. FC Twente zal eventueel MW de keus van een nieuwe wedstrijd- datum laten. Wanneer de KNVB geen uitstel geeft zullen de Twentenaren alsnoj overwegen zich uit het Runners Up cup tornooi terug te trekken, in dat geval zal aan d spelers een financiële tegemoetkoming worden gegeven. v strijd tegen Papendredht is de oor zaak van het nog ontbrekend team verband. Surpli ius Naarmate de wedstrijd vorderde bleek echter dat het kweken van de noodzakélijke dosis saamhorigheids gevoel slechts tijd behoeft. De tegen stand van de Luxemburgse jeugd no digde Immers uil lot het demonstre ren van persoonlijke brille. Letterlijk iedereen waagde zich aan rushes daartoe in staat gesteld door een dui delijk surplus aan conditie. Kleton, van Tijl, Van Staveren en Kila on derscheidden zich in dit opzicht, ter wijl de laatste bovendien uitermate combinatie-gevoelig bleek. De Luremburgers waren machteloos. Bij het merendeel der spelers (was zeker een grote balvaardigheid te constate ren, maar men paste dit op verkeerde momenten toe. Lange knapen als Mond en Wage- ner konden verdedigend Oranje wel de baas, vooral als de voorhoede door de lucht werd aangespeeld. Maar dicht langs de grond spelend zorgden Bos en verdediger Barneveld voor a- cute paniek, te meer daar doelman Fliner niet altijd even klemvast was. Goed plaatsen van Kila, Overbeek en de hoekige Strijdveen vormde verder de aanleiding van een voortdurend Nederlands offensief. De treffers kwamen op naam van: Kleton (2x), Kila, Bos en Arntsz. BRUGGE Denemarken heeft in Brugge ook zijn derde wedstrijd voor groep vijf van de voorronden van het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap verloren. De Belgen wonnen, dankzij doelpunten van de PSV-er Devrindt met 20. Deze stand was bij rust al bereikt. In de 17e en 37e minuut schoot De Vrindt raak. De stand in groep 5, waarin voorts Portugal en Schot land zijn. België 1 1 0 0 2 2—0 Portugal 1 1 0 0 2 1—0 Schotland 1 1 0 0 2 1—0 Denemarken M. 3 0 0 3 0 Q—4 Cruyff, v. Beveren Hollins en Bonetti in Groenoordhal LEIDEN De Engelse inter nationals Peter Bonetti en John Hollins komen op 7 december naar Leiden. Samen met Johan Cruyff en Jan van Béveren zul len zü in de Groenoordhal een aantal strafschoppen nemen. Dit penalty-schieten is een on derdeel van een speciale editie van „Spel zonder Grenzen", die op tweede kerstdag door de BBC zal worden uitgezonden. De deel nemers, uit Alphen en Yarmouth, moeten met een pop proberen de strafschoppen te stoppen. Als Johan Cruyff verhinderd is, in verband met de wedstrijd tussen Benfica en het wereldelf tal op 8 december in Lissabon, zal Willy van der Kuylen hem vervangen. „Spel zonder Grenzen" is een co-produktie van de BBC en de NOS onder regie van de NCRV. Indeling micro-korfbal LEIDEN De korfbalverenigin gen uit Leiden en omgeving zijn voor de micro-competitie 1970-1971 als volgt ingedeeld: hoofdklas B: De Da naïden, AKC, Archipel, Deetos, Die Haghe, Luto, Ons Eibernest en Rapi- ditas. Westelijke overgangsklas A: Pernix, Allen Weerbaar, BEP, Groen Geel, OWO, Rhoda, Swift en ZKV. Overgangsklas B: De Algemene, Au rora, Excelsior, Fluks, KVS, Ready, VES en Vicus Oriëntis. Zuidwest 1B: Crescendo, Zuiderkwartier, Ons Ei land, Fortuna, KNS, ODO en HSV. 2A: TOP, ALO, Dubbel Zes, Gymna siasten, HPV Olympiaan en Sagitta. 3A: Fiks, Avanti, Maassluis, Merwe- de, Oranje Nassau, Vitesse en Ijs vogels. Uitslagen zaalvoetbal LEIDEN De uitslagen van de gisteravond in de Groenoordhal ge speelde wedstrijden voor de competi tie zaalvoetbal luiden als volgt: 1; Unitas LLFC 05, Lugdu- numLDWS 38, UVSRijnsburgse Boys 2—3, KoejakéB en T 32, IA: Lugdunum 2UVS 2 61, Koejaké 2—VNA 2 5—2. II: SVOW—Oranje Groen 44, RegenboogGazelle56, WerninkSCL 41, Durisol—ASC 54, ZLCStormvogels 04: 2A: Koejaké 4Koejaké 3 23, Oranje Groen 2—Gazelle 2 2—0, ASC 3—SCL 2 23, Wernink 2Regenboog 2 23, Durisol 2—ASC 2 0—8. Junioren: UVS—LFC 4—2, ASC 2—VNA 3—6. KATWIJK In het gymnastiek lokaal aan de Parklaan kon een goede vooruitgang worden waarge nomen bjj de damessenioren van de gymnastiekvereniging „Hercules". Er werd hard gewerkt om het vere nigingsdiploma in bezit te krijgen. De organisatie bjj de oefeningen was in handen van de dames Sou- verjjn en Oudshoorn. Na afloop ontvingen de volgende dames het verenigingsdiploma: A. de Mol-Admiraal, A. P. Schaart-Admi raal, H. van Duijvenbode-Guijt, M. Sprenger-Dubbelaar, L. C. J. Jan- sen-Van Sonnen, N. Klinkenberg-V. der Plas, D. de Vreugd-Van Duijven- voorde, A. van der Pias-Van der Plas, T. van Duijn-Varkevisser; C. de Vreugd-Harteveld, T. van Rhee- Schipper; R. Haasnoot-Van Duijn, .L van Doiijn-Den Hollander; R. van Duijn-Van Duijvenvoorde; Annie v. der Plas; Corrie Hogervorst, C. v. d. Vlis-Nijenhuis; A. van der Plgs, C. Guijt-Post, C. Guijt-Messemaker, L. van Duijn-Kulk, K. Haasnoot-V. der Boon, W. Koekebakker-Van den Boon, C. Krijgsman-Koekebakker, A. de Mol-Koekebakke. T. Krrai- jenoord-Remmelzwaal, W. Kraaijen- oord-Meij vogel, W. Ouwehand-Vis, M. Parlevliet-De Best, L. van der Pias-Zwanenburg, G. van Rijn-Star, W. Schuitemaker-Royers, Anneke Küijt, Annie van Duijvenvoorde en Ida van der Plas. LEIDEN Na afloop van de voor stelling „Dag stoel naast de tafel" van de Nieuwe Komedie is een 76-ja- rige vrouw uit Leiden van de trap pen van de Leidse Schouwburg ge vallen. Zij liep een hersenschudding en vleeswonden op en moest naar het academisch ziekenhuis worden ge bracht. LEIDERDORP De onderwijs commissie houdt maandagavond (30 november) om 8 uur een openbare vergadering in het gemeentehuis. LISSE De gemeente is in onder handeling met grondeigenaars aan de zuidzijde van de Spekkelaan over de aankoop van grond voor de uit breiding van het sportpark. Hiermee is het plan voor de aanleg van sport velden in de Poelpolder van de baan. De uitbreiding is noodzakelijk ge worden, omdat de oostelijke punt van het bestaande sportpark zal moeten wijken voor de nieuwe om- leidingsweg. Van de sportvelden in de Poelpolder heeft men afgezien, omdat dit plan te veel geld zou ver gen. Ook de bodemgesteldheid in de Poelpolder bleek minder geschikt. De nieuwe grond zal hoofdzakelijk worden gebruikt voo.' voetbalvelden. Het bestaande sportpark zal dan vrij komen voor atletiek (De Spartaan). In de uitbreidingsplannen is een flink stuk bestemd als parkeergele genheid. Ook heeft men plannen voor verbetering van kleedgebouwen. NOORDWIJK De tafeltennis verenigingen T.O.V. en De Rank or- naiseren in de kerstvakantie een ta feltennistoernooi voor scholieren in de Northgohal. Er zal gespeeld wor den om individuele prijzen en om een wisselprijs voor de beste school. Het toernooi is op woensdag 30 december. Deelneming staat open voor alle schoolgaande jongens en meisjes uit Noord wijk. Belangstellenden kunnen zich van een aanmeldingsformulier voorzien bij P. Augustinus, V. d. Mortelstr. 31, of W. v. d. Niet jr., De Ruyter- straat 38. De aanmelding sluit 10 december. Bedrijfspensioenfonds voor Bloembollenbedrijf DEN HAAG In de laatst gehou den bestuursvergaderingen van het Bedrijfspensioenfonds voor het Bloem bollenbedrijf en het Sociaal Fonds voor het Bloembollenbedrijf zijn enige be langrijke besluiten genomen met be trekking tot dc pensioenen en aan spraken op pensioenen, alsmede de uitkeringen uit het Sociaal Fonds. Met ingang van 1 Januari 1971 wordt het opbouwpensioen bepaald op f 36,80 per week, bij een volledige pensioen-op bouw van 40 dienstjaren, een stijging van 15 pet ten opzichte van 1970 Voorts is besloten m.Lv. 1 januari 1971 de tijdelijke toeslag van 3 pet op het ouderdomspensioen te verhogen tot 6 pet over de totale pensioenopbouw- waarde van reeds ingegane alsmede van toekomstige ouderdomspensioenen. Met ingang van gelijke datum is de tijdelijke toeslag van 3 pet op het we- duwenpensioen verhoogd tot 10 pet over de totale pensioen-opbouw vaar de van reeds ingegane alsmede van toekomstige weduwenpensioenen. Evenals in voorgaande jaren zal ook in 1971 een uitkering ineens aan de gepensioneerden worden verstrekt van 6 pet over het in 1970 uitbetaalde ouderdomspensioen, dan wel 10 pet over het in 1970 uitbetaalde weduwen- pensioen. Als gevolg van de koppeling van pensioenpremie aan de loonont wikkeling zal de premie m.i.v. het contractjaar 1971/1972 f 7.- per week voor volwassenen en f 3.50 per week voor jeugdigen van 18 tot 21 jaar be dragen. j Wat betreft het Sociaal Fonds voor het Bloembollenbedrijf is besloten de uitkering bij overlijden ad. f 700,— uit dit fonds met ingang van 17 novem ber 1970 te laten vervallen. Het be stuur van het fonds is unaniem van mening dat de zin van deze uitkering is achterhaald door wijziging van de Z.W. en W.A.O. per 1 oktober 1970, waarbij is bepaald, dat bij overlijden van een verzekerde een wettelijke uitkering door de Bedrijfsvereniging zal plaats vinden van maximaal 3 maanden min 1 dag en minimaal 2 maanden loon aan de nabestaanden. Doop onlosmakelijk met geloof verbonden RIJNSBURG In de Jeugdhaven hield de hervormde gemeente een goed bezochte .gemeenteavond, waar op dr G. de Ru sprak over de doop. Deze wees op het verschil in bele ven van de sacramenten doop en avondmaal. Men wordt gedoopt, maar men gaat aan. De doop is onlosma kelijk met het geloof verbonden. Een geloof, dat vasthoudt aan de belofte, die door middel van de Heilige Geest wordt verleend en in Christus wordt geheiligd. De doop betekent opne ming in het verbond ouders-God. KATWIJK Maandag 30 novem ber om 8 uur spreekt de heer J. Klein Haneveld in de UNI-zaal over de Nachtgezichten van Zacharia, hoop voor het verstrooide en ver treden Israël. ALPHEN Dit wordt het nieuwe politiebureau van Alphen aan den Rijn aan de Oudshoornseweg. Het moet nog verbouwd worden. LEIDEN Geboren: Jolanda K, d v J Wessing; Mandy, d v H F Wap- stra; MSchaël G, z v G J Friedhoff; Pauline N M, d v R Hiltmann; Pa trick, z v P H J Berkhuijsen; Remon F, z v F H Franken; Paulus B J, z v J P M Ahsmann; Aaltje, d v L Ro vers. Overleden: S M L Lut, 82 j, we duwe van P Redel; A M Witteman, 62 j; J M E C Kortmann, 89 j; I Sla ger, 73 j; M Vooijs, 2 j; T v d Bent, 81 j; M C Buis, 79 j, weduwe van S Janse; J Anholts, 42 j; J M G Zonne veld, 61 j, echtgen. van P P Qualm; W de Vos, 48 j, echtgen. van S Bus man; A v d Luijt, 61 j. Negen weken cel voor Voorschotense kok DEN HAAG „Dat zijn er dan negen bij elkaar," constateerde een 22-jarige Voorschotense varende kok met een opgeruimd gezicht toen de Haagse politierechter hem gisteren tot drie weken gevangenisstraf ver oordeelde. Want hij had nog zes we ken tegoed van de Haagse rechtbank, die hem onlangs bij verstek voor een ander vergrijpje tot zes weken ge vangenisstraf veroordeelde. De kok was gegrepen toen hij van één van, zijn reizen weer thuis kwam. Hij stond nu terecht wegens mis handeling van een cafébezoeker, diefstal van een bromfiets en ver nielen van tachtig glazen van de Stichting Recreatiebad Voorschoten. Vrouwenvereniging 25 jaar AARLANDERVEEN In de zaal van de Geref. kerk heeft de Geref. vrouwenvereniging „De Lampen Brandende" onder leiding van mevr. Kroon-Hofstede het feit herdacht, dat ze 25 jaar geleden werd opgericht. De presidente richtte woorden van welkom tot de Chr. Geref. vrouwen ver., Herv. vrouwenver. „Martha", mannenver., kerkeraad, Geref. jeugd ver. ..Inmanuël", de oud-presidentes mevr. Van Hoek en mevr. Sanders en leden van andere besturen. Vijf dames gaven een overzicht van 25 jaar vrouwenver., waaruit bleek, dat deze op 23 november 1945 werd op gericht, met als presidente mevr. Moolhuyzen. Van de dames die toen aanwezig waren werden er 12 lid. Van de eerste leden waren er nu 5. Zij werden in de bloemetjes gezet. Omdat alle leden actief bij deze avond werden betrokken is het een bijzonder geslaagde avond geworden. Duorsjak-liederen in Hooglandse kerk LEIDEN Zaterdagavond zal mevr. j. T. KoopmansSchotanus met orgelbegeleiding van Joop Brons in het koorgedeelte van de Hoog landse kerk geestelijke liederen zin gen van Dworsjak. De liederen wor den in het Esparanto gezongen omdat volgens mevrouw Koopmans deze vertaling het dichtst de oorspronke lijke tekst benadert. Van deze tekst wordt een liederenblad met Neder landse vertaling uitgereikt. De zang avond begint om kwart over acht, van half acht tot acht uur wordt o.l.v. dr. P. L. Schoonheim een korte dienst gehouden. Daarin worden eveneens door mevrouw Koopmans liederen van Dworsjak gezongen. Promoties in Leiden LETDEN De heer C van Dijk is ge promoveerd tot doctor ln de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op het proefschrift „Investigation of the lattice dynamics of a-FE and FE 3 AL by Neu- Inelastic scattering". Promotor was prof. dr. J A Goedkoop. De heer W b Burton is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op het proef schrift ..The Sagittarius spiral arm and the general distribution of hydrogen between 0" and 90s longitude (streaming and geo metrical offects on the derivation of den sity. Promotor was prof dr. J H Oort. De heer G F Sand berg is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der rechtsge leerdheid op het proefschrift „Overzetve ren in Zeeland', promotor was prof mr. J Th de Smidt. LEIDEN De commissie voor de beroepschriften zal maandag om drie uur in de koffiekamer van het stadhuis in openbare zitting uit spraak doen in het door mi. Tj. D. Schaper te Leiden ingestelde be roep tegen de aanschrijving van B. en W. tot herstel van onder- houdsgebreken aan zijn pand Han senstraat 15a. Om half vier zat de •commissie het beroep behandelen, dat de heer L. H. van Tongeren heeft ingesteld tegen de aanschrij ving van B. en W. om de riolering van zijn pand Ververstraat 40 te ontstoppen, herstellen of vernieu wen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 11