Prachtig spel in AVRO s komende televisieserie Radio-uitwisseling Moskou-Amsterdam LU Abraham (Kuyper) de Geweldige Elsschot's Lijmen, Het Been Maandag is 't zover "O Gert en Antoinette Hou OP VRIJDAG 13 NOV6M8ER 1979 HILVERSUM Wie was Abraham Kuyper, bijgenaamd „de Geweldige"? js mens? Dit zullen, zondagavond m 10.40 uur via Ned. 1 voor de iCRV-televisie, drie „Kuyper-kcn- ers" samen met de psychiater dr. W. van Dijk, trachten uit te maken. Op 9 november was het 50 jaar ge- den dat Abraham Kuyper overleed, a een halve éeuw leeft hij nog voort i zijn geschriften en de herinnering an zijn daden en woorden, maar zijn téle persoonlijkheid is voor velen le ende geworden. Kuyper was de man die de ARP ichtte en jarenlang leidde, die de rije Universiteit oprichtte, de gere- irmeerde kerken opbouwde en een agblad begon, om maar enkele van jn meest opgeprononceerde daden te oemen. n het NCRV-programma wordt na- egaan, van hoe grote invloed hij was i een belangrijk deel van het Ne- •rlandse volk rondom de eeuwwis- iling. De „Kuypcr-kenners" dr. .J J, Bus ts, dr. G. Puchinger en dr. Jac. van fcringh dragen daartoe ook hun ge- tvens over aan dr. W. K van Dijk. Ir het beeld van dr. Kuyper hoopt te impleteren en in de herinnering te ug te roepen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM U zult er geen spijt van hebben nu vast de data vrij te houden van de avonden in december, waarop de AVRO een bijzonder ge slaagde Nederlandse tv-serie uitzendt. Het is een door Walter van der Kamp gemaakte bewerking van de dubbele roman Lijmen, Het Been van de Vlaamse auteur Willem Elsschot. Het spel munt mede uit door voor treffelijke bezetting van de hoofdrol len. U zult zich ongetwijfeld het succes van de AVRO herinneren met de uit zending van Villa des Roses van de zelfde auteur, ook in bewerking van Van der Kamp. Het zou ons, na het komende spel zowel in zwartwit als kleur te hebben bekeken, niet verwonderen wanneer dit nog sterker zal aanslaan bij de kijkers. 0 Verhaal (Van onze radio- en tv-rcdactie) HILVERSUM Maandagavond is et zover: de problemen van de aalbarrière zijn opgelost en het ra io-uitwisselingsprogramma Moskou Amsterdam kan worden uitgezon- Irn. Het is een produktie van de (OS en Radio Moskou, die het tege lijk ten gehore brengen en wel 's ivonds van 8 tot 9.30 uur, voor Ne- lerland via Hilversum I. Ook de ge- tlande quiz zal doorgaan. De presentatie van de uitzending, lie behalve muziek ook welkomst woorden van de beide burgemeesters, i-klankbeelden over beide steden, jiformatie en de quiz bevat, geschiedt n het Russisch en in het Nederlands. De Nederlandse afdeling van Radio Moskou en de Vereniging Nederland- USSR stelden hiervoor tolken be- ichikbaar. De uitzending is tot stand gekomen binnen het onlangs tussen de twee landen gesloten cultureel Verdrag en ia\ door meer programma's worden gemAgd. Quiz •Aan de quiz nemen ip de twee stu- fo's deel een team van vier mensen, ivormd door een academicus, een rbeider, een verpleegster en een matschappelijk werkster. Over en reer worden de vragen gesteld en opelijk beantwoord. Een ogenblik wordt de verbinding jitgeschakeld, wanneer na de eerste lelft van de quiz gelijktijdig voot reide landen in de eigen taal infor matie wordt gegeven over het andere and. Achter elkaar komen aan de orde torte nieuwsbulletins in het Russisch over Nederland en in het Nederlands >ver Rusland. Voor de muziek zorgen afwisselend iet Moskou's symfonieorkest, het Concertgebouworkest, een Russisch lansorkest. The Dutch Swing College land, een Moskou's amateurkoor en cinderkoor. en het Amsterdams Poli- iekoor alsmede De Damrakkertjes. Indien deze avond goed slaagt zul len dergelijke uitwisselingen tussen Dit is het recept:. Kaasfonduevan Nederiandsekaas. Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 600 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met sout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. ïgen. Binden me Leningrad en Rotterdam, en Wolga- grad en Maastricht op nader vast te stellen data volgen. Het verhaal: de ik-figuur uit het boek is een onhandige kantoorklerk, die verzeild raakt in het niet van zwendel vrije eenmansbedrijf van de Brusselse heer Boorman, die binnen de facade van een voornaam maar vrijwel leeg kantoorpand een „we reldtijdschrift voor handel, weten schappen, kunst enz." uitgeeft.... spe ciaal om duizenden exemplaren te verkopen aan firma's die er tussen 30 jaar oude fopverhalen een onwaar schijnlijk mooi verslag over het eigen bedrijf in vinden. Het tijdschrift verschijnt echter nergens dan in de „gelijmde" zaken, die er schijnbaar weinig voor behoe ven te betalen totdat de rekening komt en er „in de kleine lettertjes" een verschrikkelijk hoog bedrag voor foto's blijkt te zijn bedongen. Boorman boert er goed van, totdat hij iif contact komt met de argeloze mevrouw Lauwereyssen die de kleine I smederij van haar half-onnozele broer beheert en een afschuwelijk i ziek been heeft, dat zij later zelfs moet missen. Haar te hebben opgelicht brengt Boorman tot wroeging, maar daarmee I is de zaak nog lang niet afgedaan. Tot de kwaliteit van de voorstelling "Als we ouder uiorden en merken dot de platenverkoop begint terug te lo pen, houden we op met zingen en ga ik me helemaal aan mijn studiowerk wijden", zegt Gert Timmerman, die zijn toekomst goed heeft verzekerd met een eigen platenfirma waarvoor hij nu een gloednieuwe, zo modern mogelijk ingerichte studio bezit. Maar "ouder worden" is er nog niet bij voor het echtpaar Timmerman, en teruglopen van de platenverkoop ook niet. Daarom zingen ze nog uit volle borst hun nieuwe repetoire, zoals u morgenavond kunt horen en zien in hun tweede seizoenshow voor de AVRO-televisie. Ze ontvangen ook weer gasten, o. a. de muzikale clowns De Kamé s, het Duitse zangeresje Mary Roos, Patricia Paay, D.C, Lewis en... de operadiva Antoinette Tiemessen, die het succeslied van Robert Stolz "Speel, zigeuner zal zingen. Op de foto is zij charmant in gesprek met gastheer Gert. R.4IMO VVYVVOM» Hilversum I 402 m. NCRV 18.30-18.41 Nieuws; 19.00-19.11 Wereldpanorama. 19-30 (S) Kerkorgelconcert. 20.00 (S) Promenade Orkest met zang- solist. 21.00 Kunst- en vlieg werk: InformaUe over actuele tentoonstellingen. 21.05 (S) Waterbloemen, hoorspel. 21.45 (S) Pianorecital (opn.) TROS: 22.00 Aktua-Magazlne: reporta ges. kommentaren en muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Mededelin gen. 22.45 Hullen op de trap: muzikaal geïllustreerd radlo- feullleton. 23.05 Apollo XXI: een fantastisch ruimtevaart- mysterie (6). 23.30 (S) Licht muziekprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum n 298 m. VPRO 18.00 Nieuws: 18.30 De Vrije Gedachte. VARA: 21.00 <S) Moderne en klassieke orkest muziek (opn.) 22.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 22.50 (S> Cevarleerd platenprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. Journaal. STER: 30.15 (K) Re clame. VARA: 20.20 (K) Iron side. TV-fllm. 21.10 De Om budsman. 21.35 (K) Hadlmassa satirisch programma. 22.15 Een klein uur: U: presentatie van mensen cn hun meningen. NOS: 22.55 (K) Journaal. TE- LEAC: 23.00-23.30 Vergader techniek les 3 herh. NEDERLAND TI NOS: 18.45 (K> De Woefs en de Lamaars. STER: 18.51 (K) Reclame. NOS: 18.65 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. OS: 19.04 Ter visie: Parlementair en politiek <K) zo Vader, so zoon. wed- strUdprogramma. STER: 19.55 (K) Reclame. NOS: 19.04 Ter Journaal. STER: 20.15 (K) Re clame. NCRV: 20.20 Hier en Nu: actualiteitenrubriek. 21.10 (K) De regels van het spel: De laatste getuige. TV-film. 22.15 Farce Majeure, satirisch pro gramma. 22.40 Avondsluiting NOS: 22.45-22.50 (K) Journaal. BELGIë Kanalen Nederlands: 2 en 10 19.00 Zandmannetje. 19.05 De Wereld ls Klein: De Onder gang van het SS Schiller, do cumentaire. 19.30 Programma- overzicht. 19.45 Hier spreekt men Nederlands. 19.50 Zoek licht, cultureel nieuws. 19.55 Mededeling en weerbericht. 20.00 Nieuws. 20.25 Panorama. 21.10 Zeven miljoen moleculen, tv-spel. 22.30 Nieuws. 22.35 Concert van de Verenigde Na ties te Wenen: Het Symfonie Orkest van de O.R.F. gehoor: klassieke mu- Nu: actualiteiten). 8 00 Nieuws. 8.'Hl Te Deu.ni laudamus (opn>. 8 30 Nieuws 8.32 (S) Voor de hulsvrouw. 9.00 Theologische Etherleergang. 9J35 Waterstan den. 9.40 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9 50 Tijd vrij voor muziek ln vrije tijd: A. Koor zang; B (S) Harmonie-orkest 10.20 (S) Semi-klassleke ortccs.1- muziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.03 Het geestelijk vacuüm lezing. 11.15 8olarlum: een hoogtezon- >rogramma voor iedereen II 55 Mededelingen. KRO: 12 04 Zonder grenzen: over missie ;n zending. 12.10 Uit Balans - ln samenwerking met het N K.O.V. 12.14 Marktberichten. 12.16 Overheidsvoorlichting. 12.28 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw 12.30 Nieuws. KRO: 1241 Actualiteiten. 12.50 Buitenland commentaar NOS: 13 00 Grammofoonplatenpro- gramma voor de militairen. KRO: 14.00 <S> P.M.: een weekblad met vee) plaatjes (16.00-16.20 Nieuws). NOS: 16 30 Inzet: een programma over amateuristische muziekbeoefe ning. HIRO: 17.00 HTRO-Maga- zlne met Gasten van de week KRO: 17.30 Echolood: lichte muziek en actualiteiten. Poli tieke Partiien: 18.19 Uitzending van de ARP. Hilversum 2 298 m VARA: 7.00 Nieuws en och tendgymnastiek. 7.20 (S) Z.O.. gevarieerd programma. (Om 7.33 Van de voorpagina) VPRO: 7 54 Deze dag. VARA: 1.00 Nieuws. 8.11 (S) Z.O. (ver- Nleuws. 13.11 VARA-Varla. 13.13 Actualiteiten. 13.23 (S) Dit ls het begin jongerenpro gramma. 14.30 (S) Radio Jazz Magazine. NOS: 15.00 Frans- Duits-Engels: een luiterpro- gramma. 16.00 Nieuws. 16.03 (S) Hobbyscoop: een populair pro gramma over electronlca. VA RA: 18.15 (S) De Staalkaart: actualiteiten op kunstgebied. 17.55 Mededelingen. Hilversum 3 240 m KRO: 9 00 Nieuws 9.02 Djlnn: gevarieerd programma. (10 00 en 11.00 Nleuwa.) NOS: 12.00 Nieuws. 12 03 Gevolmach tigd, een konlnk te rijk voor de door u gevraagde platen. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Nieuwe LP-pop. 14 00 Nieuws 14.03 Platenprogramma voor het hele gezin, met verzoek- Nederland I: NOS: 18.45 (K) De Woefs en de Lamaars. STER; 18 51 (K) Reclame. NOS: 18.55 (K) Journaal. STER: 19.00 (K) Reclame. E.O.: 19.04 (K) Thailand: Goodbye to the small and magic dragon, film- reportage. 19.32 The Edwin Hilversum 1 402 n Hawkins Singers. STER: 19.55 (Kt Reclame. NOS: 20.00 (Kt VAR A's Ombudsman.) 10.30 (S) Tango-rumba-orkest met zang- solisten. 11.00 Nleuwa. 11.03 Een nieuw geluld: kennismaking met Jonge artlsten. 11.15 Oost- Europese kroniek. 11.35 (S) Hallo Volluk: licht pro gramma met interviews. 12 30 Actueel sportnieuws 13 00 Nederland 1 TELEAC: 10.00 Modelbegrip in wetenschap en techniek - les 7 10 30-11.00 Vergadertech niek - les 4. NOS: 13.00-14.00 (K) Reportage van de aan komst van St. Nikolaas te Vo- lendam. E O. 15 30 Kinderpro gramma. NOS: 16.00 (K) Jour naal. AVRO: 16.02 Klnderpro- grajmma. 16.20 Techniek van morgen: magazine met tech nische snufjes en vondsten. 18.40-17,35 Stulf-Es-In: Jeugd programma. BISLGIE Kanalen Nederlands 2 en 10 13 00-14.00 Aankomst van 6t. Nlcolaas te Volendam 16 00-18.04 Voiksunlversiteit met o m. Technisch en weten schappelijk Engels (lee 7) draagt ook bij, dat Walter van der Kamp het boek geen geweld heeft aangedaan. Alleen waar het echt no dig was, zijn samenvattende overgan gen tussen de scnes aangebracht. Zelfs de gedachten van klerk Laar man, de verteller, zijn als monoloog gehandhaafd. Dit stelde aan Ton Len- sink, die de verbijsterde, aarzelende figuur schitterend speelt, hoge eisen. Hij sprak de monologen van tevoren op een geluidsband en moest bij de opvoering daarbij de mime realiseren. Moeten .we u gewoonlijk afraden, voor de voorstelling van een verfilmd boek het verhaal niet (over) te lezen, in dit .geval kimt u het gerust in het zult het vrij gaaf terugvinden in het spel. Dat geldt ook voor de briljante, geslepen redevoeringen waarmee Boorman zijn nieuwe „secretaris" te lijf gaat. Hierbij toont Bob de Lange zijn meesterlijke toneelbekwaamheid. Hij geeft Boorman kostelijk en zeer knap gestalte en speelt het zelfs klaar om, zoals Elsschot het wilde, in peinshouding „zoveel op Beethoven te lijken". Zijn rol als Boorman is de grootste, ooit op televisie vertoond. Hij is bijna doorlopend in het beeld en praat meestentijds. Het heeft Bob de Lange drie maanden gekost de zware tekst uit het hoofd te leren, maar toen ken de hij die ook feilloos. En hij maakte van Boorman een figuur die de kij ker» nog lang in het geheugen zal blijven. Bob de Lange in zijn creatie van Boor man in "Lijmen, Het Been" van Willem Elsschot. De romantiek verliet hem echter vrij spoedig. Ervoor in de plaats kwam strak, vrij zakelijk proza en een aantal cynische verzen. Elsschot was zelf een groot zaken man, zijn literaire werk deed hij daarnaast. Zijn romans (w.o. Villa des Roses en het vermaarde Kaas) heb ben altijd een sterk autobiografische inslag. Uit al zijn werk spreekt een be paald naturalisme: onverbiddelijke waarheidsliefde en totaal gebrek aan religieuze bindingen. Zijn belangstel ling ging uit naar karakter en gedra gingen van de mens sec: milieuteke ning geeft hij alleen waar dat nodig is om zijn figuren in een bepaald licht te plaatsen. Vanavond zien te Grote Magda In het eerste deel zult u haar nog niet zien, maar in de vier andere waarvan het laatste het minst sterke is treedt zij op als gast-actrice: de grote Magda Janssens. Wilt u, wanneer u hoort en ziet, voortreffelijk en uitermate levendig als mevrouw Lauwereijssen (met „het been nog eens bedenken, dat zij 86 jaar is? Ongelooflijk, zoals zij haar rollen nog kan leren en ze zonder versprekingen eruit gooien. Krachtig pressie en zij speelt hier even ee'èki drukke zakenvrouw van tussen de 50 en de 60, alsof het maar niets is. We mogen gerust zeggen, dat het een van de beste attracties 19 van „Lijmen, Het Been", dat wc deze be roemde actrice nog eens in een flinke rol terugzien. Alleen dat zou het al de moeite waard maken, geen van de afleveringen te missen. In diverse andere rollen het stuk heeft geen uitzonderlijk grote bezet ting nodig ziet u o.a. Jan Blaaser, Herbert Joeks, Rudy Falkenhagen, Henk Molenberg en Nelly Frijda. De uitzendingen duren gemiddeld 50 minuten en komen op het scherm op vrijdag 4, dinsdag 8, dinsdag 15 en zondag 20 december; de laatste uit zending omvat twee delen. Alle uit zendingen zijn op Ned. 1. Nog even iets over de schrijver. Al- fons Jozef de Ridder leefde van 7 mei 1882 tot 1 juni 1960. Hij was Antwer penaar en bezocht in zijn geboorte stad het gymnasium. Daar kwam hij in aanraking met het literaire werk van de Tachtigers en onder invloed daarvan debuteerde hij rondom 1900 als romantisch dichter. Hij koos zich het pseudoniem Willem Elsschot. Nederland 1 EO en VARA 7.048 film over Thailand, -daarna The Edwin Hawkins Singers in woord en lied. 8.20 Ironside: Aankondiging voor moord. 9.10 Ombudsman. 9.35 Hadimassa. 10.15 Koos Postema ontvangt gasten in „Een klein uur U" Nederland 2 NCRV 7.04 (NOS) Parlementair overzicht. 7.30 quiz „Zo vader, zo zoon". 8.20 Hier en Nu. 9.10 serie De regels van het spel: De laatste getuige. 10.15 Farce Majeure. 10.40 dr. O. Jager over Vergeten groepen. Vanavond horen te Hilversum 1 NCRV en TROS 7.30 orgelconcert uit Amsterdam: Piet van Egmond. 8.00 Promenadeorkest in operette muziek. 9.05 hoorspel van Wim Ramaker: Waterbloemen. 10.00 actualiteiten in Aktua. 10.45 vervol ghoorspel Huilen op de trap 11.05 Vervolghoorspel Apolla XXI. daarna lichte muziek. Hilversum II VPRO en VARA 4.009.00 actueel programma VPRO- vrijdag. 9.00 concert Beiers-Omroep-symfo- nieorkest. 10.50 lichte muziek in Prettig weekend. CHARLES DICKENS DE LOTGEVALLEN VAX NICOLAAS NICKLEBY 328 En nog meer, ik zegje, dat, als je vrienden nodig hebt, om je hier vandaan te helpen, haal je neus maar niet op, Fanny! Dat kan wel eens gebeuren, zul je vinden, dat Tilda en ik de oude dagen nog niet ver geten zijn, en klaar staan om een handje te helpen. En nu ik dat zeg denk daarom niet dat ik mij schaam over wat ik gedaan hebwant ik zeg nog eens: Hoera! Verdoemd zij de schoolmeester, daar!' Met deze afscheidswoorden stapte John bedaard naar buiten, klom op zijn paard, en reed onder het zingen van een vrolijk liedje naar huis, waar zijn bevallige vrouw en Nicolaas op hem wachtten. Enige dagen daarna werd hét omliggende land afgelopen door jongens, die zo het gerucht zei, van John Browdie en zijn vrouw niet slechts een goede maaltijd, maar ook menige halve en hele shilling op reis hadden meegekregen. Dit sprak John altijd volmondig tegen, maar met zo'n ko misch gezicht, dat de achterdochtigen nog achterdochtiger, en de gelovi gen in htm mening gesterkt werden. Er waren enige bange kleine jongens, die, hoe ongelukkig zij ook geweest waren en hoeveel tranen zij ook op die rampzalige school hadden gestort, toch geen ander onderkomen wisten, en er een soort van gehechtheid voor hadden opgevat, die hun treurig deed talmen terwijl de groteren weglie pen. Van deze vond men er hier en daar een huilend aan de weg zitten. Een van hen had een dood vogeltje in een kooitje, hij had vier uur gelo pen en toen zijn arme lieveling stierf, de moed verloren. Een ander vond men op een werf, dicht bij de school, slapend bij het hok van een hond, die iedereen beet, die het kind wilde weghalen en het bleke gezichtje likte. Deze en nog enige andere verdwaalden werden teruggebracht, maar van tijd tot tijd werden zij Weggehaald of liepen weg en enige maanden later' werden de school op Dgthsboys-Hall en het oproer en weglopen van de jongens in de omtrek vergeten, of alleen herdacht als dingen die voorbij waren. ESLUIT/Toen de rouwtijd over haar vader ten einde was, gaf Madeline haar hand en haar vermogen aan Nicolaas, en op dezelfde dag werd Kaatje mevrouw Cheeryble. Men had verwacht dat Tim Linkinwater en juffrouw La Creevy het derde paar zouden hebben uitgemaakt, maar zij deden dit niet. Een paar weken later gingen zij voor het ontbijt samen uit, en toen ze met stralende gezichten terugkwamen, hoorde men, dat ze in stilte getrouwd waren. Het geld, dat Nicolaas nu kreeg, werd in de handel van de gebroeders Cheeryble gestoken, waarin Frank com pagnon was geworden. Na verloop van enige jaren werden de zaken onder de naam 'Cheeryble en Nicklo* by' voortgezet, zodat één voorspelling van mevrouw Nickleby eindelijk werd vervuld. De tweelingbroers trokken zich uit de zaken terug. Wie zal men hoeven te zeggen dat ze gelukkig wareh? Ze zagen zich om ringd door het geluk van hun eigen schepping, en leefden slechts om het te vergroten. Na lang vragen en aandringen was Tim Linkinwater zo goed om aandeel in de zaak te nemen, maar men kon hem nooit zover brengen, dat hij «ijn naam als compagnon publiek maakte en hij bleef zijn plicht als boek houder met nauwgezette regelmatigheid vervullen. y (Wordt vervolgd) 0WAPwev22AAJ?2i:>j\ iK ZC'O L6P0RMUUÊRÊM V&f INVUUÊMÉWMt &7AAT 6&\)P.hL WAT M£M - TOÉKTÖM]: ZOI4.H6TWÊL <S»£WO£&./ Smidje Verholen en de rare alchimist- 61: Even later kwam het deftige tweetal weer Ml-iBPisiifll®'.-. achter het kamerscherm vandaan. „Goede grut jeskreunde smidje Verholen. „Een smeriger stel landlopers heb ik in mijn leven nog niet gezien! Hoe is het toch mogelijk? O, o, o, dat moet allemaal de schuld zijn van die spuitstof! Het is bijna niet te geloven, maar toch moet het waar zijn. Die stóf word gespoten met de spuit uit het kas teel. Dus moet die stof wel een uitvinding zijn die oude, rare alchimist. Een stel boeven maakt misbruik van die uitvinding en na tuurlijk zitten valse Vosmaer en Zwarte Kludde ook in het complot! Wat een afschuwelijke toestand! Ik moet zo snel mogelijk terug naar het oude kasteel om er een eind aan te maken!" En terwijl de smid zo stond te mompelen en te peinzen, werd zijn oor plotseling getroffen door een hevig gekrakeel. De oorzaak hiervan was de plichtsgetrouwe agent Jacobus Knalkurk. Deze had mr. de Wael van Nimweeghen en zijn zoontje aangehouden en riep boos uit; „Zijn jullie nu helemaal mal om er in deze moooie stad zó bij te lopen? Voor landlopers is er bij ons geen plaats hoor! Vooruit, mee naar het bureau!" „Zeg, ben je nu kifte mr. de Wael van Nimweeghen. „Zie jij dan niet. dat ik mr. de *Wael van Nimweeghen ben? De alom bekende en geachte directeur van het Stedelijk Museum?" „En ik ben de president van Amerika", antwoordde agent Knalkurk. „En omdat we allebei gek zijn, gaan we allebei naar het bureau. Vooruit, mee! Geen gezeur!" En daar gingen ze. Een hevig protesterende mr. de Wael van Nimweeghen, een krijsend en jammerend zoontje en een verbolgen agent. „Is het nou eindelijk uit met jullie gewauwel?" brulde de hermandad. „Laat de directeur van het museum hier nu maar buiten. Die heeft geen kennissen in landlopers kringen! Mond houwen en rustig meegaan of ik trek de gummilat!" Pa de Wael van Nimweeghen probeerde nog éénmaal schuchter uit te leggen, dat hij werkelijk de directeur van het museum was, doch de agent zei ijzig: „Vertel die smoesjes 'Straks maar aan de inspecteur. Directeur van het museum, zegt-ie! Van de afdeling vuilnis zeker!" De agent Jacobus Knalkurk was dus niet te vermurwen en dwong het tweetal mee te gaan naar het politiebureau

Nieuwe Leidsche Courant | 1970 | | pagina 17